Anekdoten. Oplossingen der Raadsels. Goede oplossingen ontvangen van: Corre opondentie. Ingez. door Suze Tegel aar, te Leiden. Mijn eerste deel is hard. Eet tweede is in iedere tfcad. 't Bestaat maar uit 8 letters. Kom, lezer, toe, bedenk je eens wat. In Overijsel ligt de stnJ. Ingezonden door Jacoba van Weeren, te Leiden. Een boer bezocht voor de eerste maal de tad. Op den hoék eener straat bleef hij itaan met de handen in zijn zakken en ♦arstte het uit van lachen, toen een voor bijganger hem aansprak met do woorden: „Vreemdeling, waarom lacht ge zoo?" „Dwaas, kunt ge dat dan niet zien? Kijk eens naar dat ding^ op een sproei wagen wijzend hoe het lekt. Er zal geen «druppel water meer in zijn als hij thuis komt." Op School. Meester: „"Willem, wat is een carga door?" Willem: ,,Ik denk, meester, een carga door, is een kar, die niet stil staat!" Ingezonden door „Jeanne", te Leiden. In den Dierentuin. Mevrouw (voor de giraffen): „Waar die dieren vandaan komen moet het wel heel warm zijnl" Mijnheer: „Dat is wel mogelijk." Mevrouw: „Mogelijk? Neen, het is zeker 1 Hoe zouden die dieren anders aan zooveel zomersproeten komen V' Boer: (een oude vrouw ontmoetende, die zwijnen voortdrijft) „Goedenmorgen^ zwij- nenmoeder Boerin: „Ik wensch je ook goedenmor- gen, m'n zeun!" Ingezonden door M. Kwaadgras, te Leiden. Verstrooid. Een rechter begeleidde zijn eebtgenoote in een winkel om eenkleed te koopen. Zij: „En wat kost dat kleed?" Winkeljuffrouw: „Dertig gulden." De rechter: (verstrooid) „Of drie dagen gevangenisstraf 1" Èome. IL Nijlpaard. III. Trui das boord schoen pet rok jas manteL IV Rapenburg. V. Stavoren. Jozef en Cor Oostveen, Agatha er Mientje Metselaar, Hendrieka van Dam, Annie Graf, Everardus Scholte, Johan Beekma, Jenneke van Romburgh, Josephine en An nie Coebergh, Pieter Coffrie, Truus en Willem de Graaff, Cato Aniba, Israël Slager, Kobi van Rossum du Chattel, Jan, Dina en Marie Bosch, Herman van Wee- ren, Henderika Haxteveld, I. v. d. Putten, Nico v. d. Heijden, Catharina Loebèr, Bet sy Snel, Jeanne Speel, Johanna v. Rijkom, Martha Stoebel, L. Zuiderveld, Martha Kwaadgras, Cornelia v. d. Veer, Wilhelmi- na de Visser, Cecilia en Gerard Paulides, Mathieu Blom, Hendrika, Johanna en Ali- da Blom, Geertruida, Johanna en Abram Owel, Mathilda Lauthenbach, G. Wakka, Jan Wakka, Johanna Le Grand, Henri Le Grand, Barend en Pieter de Wit, Anton en Gerard Righart v. Gelder, Dina v. d. Post, Annie en W, J. v. d. Borg, Jacoba van Weeren, Anton en Gerard Loozcn, Vit- t-y Halewijn, Gretha Kurrels, Anna Rijn- boudt, Jo en Freek Bey, Suze Tegelaar, Jos. Keine, Anna van Santen, Willem de Jongh, Jeannette Oostveen, Oornelia Oost veen, Jac. van 't Riet, K. cn L. Bennink Bolt, Mario van Gelder, Carolien Hooi kaas, Mina Vink, Alett-a, Maria, Hendrik en Pliilippus de Nic, H. Akkermans, Mar tina Grüpstra, Gerard Brummelkamp, Ing. en Freek Wempe, Gerardina en Frans Lö- wensteyn, Jacoba Eggink, Hendrik en Jan- nie Eggink, Hendrik Huis, Hendrik en David Marks, Helena. Verhoog, L. Kiel, Truus Broekhuizen, Piet Bik, Johan Jan sen, Dora Boom, Jacoba Stephanus, Eetje v. Braam, Poppy en Henri Tendeloo, Th. van Houten, Hermina Huntelman, Corne lia v. d. Kleijn, Abr. de Graaff, Agatha en Mientje Metselaar, Elisabeth en Nico- li-as Eradus, Margaretha Zirkzee, Suze Dekker, Pieter en Lucas Leemans, Willem Laterveer, J. W. Snel, Marie Faes, allen te Leiden. Alie en Neeltje Bakkenes to Hoeve laken. Lena en Gerrit Koningsfeld, Cornelia en Mina van Staveren te Oude.wete- r in g. Helena de Mooy, Jansje en Albert den Haante Rijnsburg. Marietje, Betsy, Anny en Joh. Boers, te 's-G ravenhage. Adriana van Zwieten, te A 1 p h e n. W. Verloop te Katwijk aan Zee. Jansje Heenk, te Leimuiden. Cornelia en Mietje Koek, Johanna Lem merzaal, Hazina en Mientje Lemmerzaal, allen te Kaag. Grcth-a Schrier, te Hazerswoude. Anna van Delft, W. Odendaal, Jansje v. Egmond, te Rijnsburg. Gretha Bouwmeester, T. Marbus, te Sas sen h e i m. Prijzen vielen ten deel aan G. en F. L6- wensteijn en Wilhelmina de Visser, beiden te Leiden. Gretha Bouwmeester te Sas sen- heim. Zeker mag je met ons meedoen, heel gaarne zelfs, mits je mij maar niet te spoe dig in den stéék laat. Je hadt de oplossingen zeer goed opge schreven, en ik hoop, dat je oc/k eens wilt probeeren nieuwe raadsels en anekdoten in to zenden. Vriendelijke groetjes! L. Kiel te Leiden. Ja, vriendje jo moogt zooveel raadsels en anekdoten in zenden als jc wilt, maar denk er aan, dat alles netjes geschreven moet zijn, want slordig schrift verdwijnt onmiddellijk in mijn snipper mand 1" Jo en Freelk Bey te Leiden. Wel. jongens, hebben jullie veel plezier gehad met het feest op de Zondagsschool? Ik hoop, dat je mij er in je volgend brief je het een en ander over schrijven zult, want ik ben nieuwsgierig er iets van te ver nemen. Suze Tegelaar te Leiden. Je ver onderstelling, dat je ingezonden raadsels niet voor plaatsing geschikt waren, is vol komen juist; daar het mij echter aan plaatsruimte ontbreekt om je precies te vertollen, waarom ze niet geschrikt zijn, verzoek ik je, het nog eens te probeeren, wellicht, dat je nu gelulkkiger beat! Villy Halewijn te Leiden. Ofi je vorige bijdragen &1 of niet geschikt waren, kan ik je onmogelijk zeggen, beste kind, het is ook mogelijk, dat ze nog niet aan de beurt waren. Voor verdere toezending van raadsels en anekdoten houd 3k mij gaarne aanbevolen. Nicov. d. Reijdente Leiden. Als je de vorige week je briefje al klaar hadt, was het dubbel jammer, dat je vergat het weg te brengen, daar je moeite nn geheel en al tevergeefs was. Je moet maar niet denken, dat ik de briefjes van hen, die altijd trouw mee doen, niet mis, want dan vergis je je vriendje 1 Mathilda Lautenbach te Lei den. Aangenaam kennis te maken, nieuw raadselvriendinnetje 1 Ik (kan me wel voorstellen, dat je door het gewonnen prijsje van je vriendinnetje aangemoedigd bent je bij ons aan te slui ten. Je moet maar flink je best doen, dan twijfel ik niet of het geluk ;zal je wel eens gunstig zijn. Martha Loozen, te Leiden. Met ge noegen vernam ik dat je met je verjaar dag zooveel cadeaux gekregen hebt, me dunkt, je hebt alle reden tevreden te zijn. Wat de schoonmaak aangaat, ikan ik me best begrijpen, dat je toen geen gelegen heid hadt onze correspondentie geregeld bij te houden en neem je dus je verzuim vol strekt niet kwalijk, terwijl ik vertrouw, nu verder op je geregelde medewerking te mo gen rekenen. Marie Buys te Leiden. Zeker meis je, je besluit doet mij veel genoegen en ik heet je van harte welkom in onzen kring. Je „leuke" raadsels zie ik verlangend te gemoet. Betsy Snel te Leiden. Wel kleine vriendin, hoe heb je het met de Pinkster dagen gemaakt? Ben je nog naar je groot ma geweest? Je hebt 't Zondag niet bijzon der met het weer getroffen, want 't was knapjes ikoud en de boottocht zal je wel niet bijster meegevallen zijn, is 't wel? I. Slager te Leiden. Als de raadsels die de kinderen mij toezenden maar eenigs- zrns geschikt zijn of met een kleine wijzi ging geschikt te maken zijn worden ze door mij geplaatst, vriendjehet kan echter best zijn dat uw bijdrage nog niet aan de beurt was en je nog wat geduld moet hebben. Je beeldig mooie prentkaart heb ïk in daok ontvangen, alsmede je bijdrage voor den versjes wedstrijd. Vriendelijke groeten. Truus en Willem de Graaff, te Leiden. Beste kinderen het spijt me, als ik jullie door het niet beantwoorden van je vraag teleurstelde; doch ik moet je doen opmerken, dat ik reeds herhaaldelijk ge schreven heb, dat men steeds zooveel raad sels en anekdoten mag inzenden als men wil, en zoo iete geldt natuur lijlk voor alle medewerkers. Henriet te van Dam. Als je reeds 14 jaar bent, dan vind ik dat je niet bij zonder mooi schrijft voor een meisje van jou leeftijd; zou je niet eens je best willen doen om je schrift te verbeteren? Ik ben bijzonder op net werk gesteldHet ant woord op je vraag kan je hier boven vin den. Vriendelijke groetjes. Marie Faes, te Leiden. Hoe het komt dat je nooit een briefje van me ontvangt? Wel meisjelief, dat is heel eenvoudig, je hebt me nooit iets te vragen of te vertei len, waar moet ik jo dan op antwoorden Abr. de Graaff. Je bent deze wee heel ijverig geweest vriendje! Dat kom zéker door de Pinkstervacantie, is het nïet i Met het weer treffen jullie het niet bijzon der, want het is buitengewoon koud voo den tijd van het jaarwij willen echter maar hopen, dat het spoedig war wordt. Tot hoe lang heb je vacantie? Cornelia v. d. Kleyn. Beste kind. ik begrijp niet wat je onder „gewone post zegels" verstaat, maar ik bedoel buiten- landsche. Je zult wel blij zijn, dat de groote schoon maak voorbij is en je weer rustig op je ka mertje kunt zitten schrijven, is het niet? MARIE VAN AMSTEL. Enkele Correspondenties noesten weg& plaatsgebrek blyven liggen.

Leidsch Dagblad | 1907 | | pagina 14