Correspondentie. banna en Christina Breebaart, Mientje Blom, Mam Raaphorst, Willem de Graaff, Marietje Schroevera, Truus de Graaff, Jan Zwetsloot, Johan en Johanna van Tol, Margaretha van Klaveren, Isaac van Wee- ren, Kobi van Rossum, Israel Slager, Mar tina Grüpstra, Catharina Loeber, S. Dek ker, Wijntje Besuyen, Johan Bcekma, Adri- onus Smit, Jenneke van Romburgh, Gerrit Koningsveld, Willem de Jongh, Christiaan Hansen, Clara de Lange, Ph. van Houten, Abraham de Graaff, Pieter Coffrie, Suze Tegelaar, Maria en Matthieu Blom, Rika en Johanna Caspari, I. G. Wakka, G. Wakka, Adolf Collee, W. "Verloop Jzn., Willem de Jong, Jacobus v. 't Riet, J., I. en Freek Wempe, Carolientje Hooikaas, Jeanne Speel, Marie v. d. Steen, Johar ia, Matthieu en Alida Blom, Piet en Lucas Leemans, Liz© Meykamp, Gerard Chaudron, Hendrik Botermans, Cecilia en Gerard Paulides, D. Marks, J. Guldemond, Jaco bus v. d. Velden, Dina Verheggen, Willem Laterveer, Margaretha Zirkzee, Reinier du Pon, Dina v. d. Post, Jozef en Cor Oost- reen, Marie Poptie, Marie Faes, Betsie en Johan Rietbergen, Annie Zwitser, Geer- truida Warring, Annie van Wassenaar, Martinus van Wassenaar, Jacoba van Wee- ren, Marietje Mazurel, Ph. van Eouten, Hendrikus Albertus, Simon en Agatha Ciere, J. Kooreman, Betsie Kouw, Jacoba, Hendrik en Jannie J5g-ginkt Marie l^lans- jaar, Henri Le Grand, Herman en Jac. van Weeren, Gerard Brummelkamp, Jozef en Hendrik Kempers, Johanna en Ger. van den Nieuwendijk, Johan Tierolf, Hendrika Gulay, Betsy en Marie de Nie, Frans, Toos en Hendrik Boom, Greta Kurrels, Suze Cornelissen, Johan Cornelissen, Johan Jan ken, Helena en Margaretha Tierolf, Jo en Marie v. Galen, Antoon en Gerard Righart van Gelder, Johannes v. Velzen, Barend en Pieter de Wit, Abraham en Heelt je v. Bor- eelen, Kobus, Greta en Corrie Lucas, Jeanette Oostveen, Cornelia Oostveen, He lena, Johan en Betsie Logeman, Jacob van Hemert, Jan Ho let, Elisabeth en Nico laas Eradus, te Leiden. Betsy, Anna en Jo Boers te 's-G raven- 6 a ge. Hazina en Mientje Lemmerzaal, Johan- fie Lemmerzaal, Sophia eh Hein Los, Jar en Heeltje Los, Cornelia en Mientje Koek, te K a a g. Adriana en Dieuwertje v. d. Perk, te a t w ii k. A. en j. van Zwieteri, teOudshoorn. Cathrien en Betsie v. d. Meer, Jannio Timmers, Lena Koning-rveld, Genat Ko ningsveld, Gerrit en Sophia Hendriks, O. Marqueüie, te Oegstgeest. 'Anna van Delft, W. Odendaal, Jansje van Egmond, Jansje en Albert den Haan, Helena de Mooy, A. H. en Anna de Mooy, te Rijnsburg. De prijzen vielen ten deel aan: Cornelia van der Veer, -te Leiden, en Gerrit en Sophia Hendriks, te Oegstgeest. Agatha Metselaar. Gaarne vol doe ik aan je verlangen en ruim een plaatsje voor je in onder Correspondentie. Het spijt me, dat het raadsel met de ve - borgen plaatsen je zeaoveel moeite heeft gegeven. Zooals je ziet, moet de op losing Zoutkamp rijn, doch de zetter heeft in plaats van 't het gezet, vandaar dat de opgave onduidelijk was. R. en A. B o e k e e. Het speet mij, te vernemen, dat Anna ongesteld is; wat scheelt haar? Ik wenfleh Knar van harte spoedig beter schap. Poppy Tendeloó. Arm kindje, deed je bandje de vorige week zoo'n pijn 1 Hoe kwam dat zoo? Je laatste briefje was werkelijk niet leelijk geschreven, ik. heb je oplossingen benevens je babbeltje althans heel goed kunnen lezen. Vriendelijke groetjes. Betsy Boers, te 's-Gravenhage. Ja, meisje, je briefje kwam wel degelijk in mijn bezit, alsook je mooie kaart, waar voor ik je vriendelijk dank zeg. Martha Stroebel. Zooals ik reeds aan Agatha M. schreef, was de zetter ditmaal schuld aan de fout in het tweede raadsel, zoodat ik het jullie niet aange rekend heb. Aangenaam zal het mij zijn, als je de moeite wilt nemen mij eenige nieuwe raadsels toe te zenden, doch ik kaD je niet vooruit beloven, dat ik ze plaatsen zal; want lang niet alles wat de kinderen mij toezenden is voor plaatsing in de Kindercourant geschikt. Laat mij dus maar eens zien welke raadsels je voor me hebt. Anna v. Santen. Vriendelijk dank voor je mooie kaart van de hyacintenvel- den; ik vind haar beeldig Suze Tegelaar. Met genoegen ver nam ik, dat het feuilleton zoo bijzonder in je smaak valt, terwijl ik je tot je grtoote geruststelling kan meedeelen, dat het verhaal nog vooreerst niet ten einde is. Overgeschreven verhaaltjes mag ik in onze Kindercourant niet opnemen; daar om zal het het beste zijn, dat je je tot het inzenden van raadselfa en anekdoten be paalt. Je prentkaart mag je bdj je briefje in sluiten. Hendrik Heus. Al ben je nu juist geen „Vondel," ik viud het toch heel aar dig, dat je je krachten eens beproeven wilt bij den aanstaanden versjeswedstrijd. Ik ben recht nieuwsgierig naar je ge dichtje. O. Paulides. Als je de volgende week aangenomen wordt, kan ik mij wel voor stellen, dat je de laatste dagen nog veel te leeren hebt, en weinig tijd voor het oplossen, enz. overhoudt. Je verlangt zeker erg naar den grooten dag? Ik hoop maar. dat het dan mooi weer zal zijnwant als het regent, ziet alles er dadelijk zoo heel andera uit. Oortelia v. '<L Veer. Nu, meisje, jij zult wel niet beweren, dat droomen bedrog is 1 Dank voor je toegezonden bijdragen; ik hoop er van te kunnen profiteeren. Cornelia v. d. Klein. Vriendelijk dank voor de De Ruyter-zegels, je hebt er mij bepaald een genoegen mee gedaan. Johannes v. Velzen. Zeldzaam mooi vind ik de prentkaart van de Zee* vaartschool, welke ik van je ontving, vriendelijk dank er voor. Johan Bey. Als je op school mot een paar vakken ten achter bent en toch verhoogd wilt worden, neem ik het je niets kwalijk, dat je niet aan den teekenwed- strijd deelnam, want schoolwerk is een voornaam ding; het moet ten allen tijde voorgaan. Bernard ui Zwetsloot;. Ook jon kaart vind ik zeer mooi; ben je zelf wel eens naar de hyacintenvelden wezen kij ken? Het is niet alleen een mooi gezicht, maar het ruikt er zoo heerlijk Marietje Mazurel. Daar ik voor onze Correspondentie te weinig plaats ruimte heb om vertellen of de ingezon den raadsels al of niet voor plaatsing in aanmerking kunnen komen, moet je daar op met inzenden van nieuwe bijdragen maar niet wachten. Hoe meer je inzendt, des te meer kans heb je, dat er iets ge schikt bij is. Vriendelijke groetjes 1 Wilhelmina Parlevliet, Katwijk aan Zee. Als het reeds geruimen tijd geleden is, dat je mij een raadsel toe zond, kan je wel aannemen, dat het werd afgekeurd. Misschien wil je mij het genoegen doen nogmaals je krachten te beproeven om een nieuw raadsel saam te stellen. Dank voor je kiekje van het strand. Raadselvriend of -vriendin, van wie ik eenige buitenlandsche postze gels ontving, dank ik voor die lieve at tentie en maak hem of haar tevens op merkzaam, dat aan dien briéf de handtee- kening ontbrak. Emmav. Dam. Zeker mag je mij eenige nieuwe raadsels en anekdoten toe zenden. Heel gaarne zelfs, want aan goede bijdragen heb ik bijna altijd gebrek. Wilhelmina en CatoVink. Wat een snoezige katjes staan er op die prent kaart, welke ik van je ontving. Ik gaf haar aan mijn klein zusje, dat, er bijzonder mee ingenomen was en jullie' vriendelijk laat bedanken. Maria, Hendrik en Philipput: de N i e. Met genoegen vernam ik uit) jullie vriendelijk schrijven, dat de inhoud, van onze Kindercourant jullie zoo goed bevalt en je vooral de plaatjes zoo aar dig vindt! Wanneer zenden jullie me eens eenige nieuwe raadsels? Bé v. HameL Jammer, dat je het 11. Zondag met het weer niet zoo bijzonder getroffen hebtl Heb je familie te Voor burg? Is Agnes van Hamel, met wie ik vroeger correspondeerde, misschien een nichtje van je? Adriana v. Zvieten, te Ouds hoorn. Aangenaam kennis te maken,^ nieuw raadsel vriendinnetjeMet genoegen vernam ik uit je vriendelijk schrijven, dat de inhoud van onze Kindercourant je heeft doen besluiten in het vervolg met ons mee te doen. Ik hoop, dat je een trouwe medewerk ster zult worden, en wij elkander door middel van onze correspondentie spoe dig nader zullen leeren kennen. Hendrika v. d. Steen. Ook u heet ik van harte welkom in onzen kring; hoe meer hij rich uitbreidt, hoe liever het mij is. Je moogt steeds zooveel raadsels en anekdoten inzonden als je maar wilt, want aan goede raadsels heb ik doorloo pend gebrek. Jannetje v. d. Meer en Corne lia v. d. Veer dank ik voor haar mooi* prentkaarten. J. Brnioha Je teekening kwam te gelijk met die van eenige andere mededin gers, na het sluiten van den vastgestelde» termijn in mijn bezit; zoodat ze tot mijl spijt voor dezen wedstrijd niet in aanmer king kunnen komen. MARIE VAN AMSTEL.

Leidsch Dagblad | 1907 | | pagina 14