N®. 14453 Zaterdag O April. A®. 1907. feze fiourant wordt dagelijks, met uitzondering van <Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIER Bladen. Eerste Blad. Over contante betaling. LEIDSCH DAGBLA FUW8 DEZER COURANT» Lelden per week 9 Oentei per 8 maanden J J J f 1.10. Bulten Lelden, per looper en naar agenten geveatlgd i(Jn lij 1.30. Prance per poet 1.65. PRIJS DER ADVERTENTIEN t Tib 16 regels 71-05. Iedere regel meer 70.17}. Groolere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oents contant elk tiental woorden meer 10 Oents.-Voor het incasseeren wordt/" 0.05 berekend. Op het oogenblik, begin April, eind Maart is vrijwel van alle kanten die vloed ran onwelkome brieven gedroogd, die wolkbreuk, welke nu al sinds de eerste dagen van Januari, min of meer overvloe dig zich in de gezinnen ontlastte, opgehou den. En menig schip van staat: menige huis houding, werd bezocht door die vlagen, waaruit in plaats van dikke druppels of ha gels, dikke rekeningen vielen tot met de Maartsche buien alles overdreef en het Aprilzonnetjo overal op een sohoonschtp mocht glanzen. Het steeds herhaald en steeds weer nieuw schouwspel van de binnenkomende ge»- dienstige, die een brief neerlegt: doorsnee grijze enveloppe, gedrukt hoofdje een zucht van don huisheer, een ongeduldig openscheuren van de huisvrouw, een oogen blik van afwachting, van spanning soms, een man die zijn vrouw, een vrouw die haar man laat raden naar meubelmaker of manufacturier of dokter, een vrij droge discussie en een nieuwe beer, weer ingelijfd in het korps, dat netjes in een kistje neerligt, al voldaan of nog in afwachting van oen uit-avondje van de dienstbode, waarop ze de rekeningen met naar fooien popelende handen omknelt on in de meest optimistische dienstmaagdelijke stemming de stad ronddraagt^ dit eeuwig-nieuwe schouwspel, sinds de kerfstok in onze mu sea rust, heeft zooals ik al zeide met April een eind genomen. Do meeste respectabele burgers zijn om on do bij AprilMei in het gelukkig bezit van een aardigen bundel kwitanties, opge rold met een lintje er om en een jaartal er op, of opgestapeld alsof het maar een gewoon hoopje kranten gold öf als do cumenten van bcteekenis in een sigaren kistje verpakt. Do meeste maar lang niet alle. Dit nieuwe voorjaar met nieuwe rekenin gen, gaf gereede aanleiding tot bespreking van dien idcaal-sfcaat-maatregel, overigens allesbehalve utopisch, die, van het contant betalen. 't Koopcn op crediet is nu vrijwel regel. Den burger, den gezeten burger 't liefst, wordt toegestaan te koopen, zonder met baar geld to hoeven aankomen. De maatschappelijke positie, do vermoe delijk financdeele draagkracht wijst de lengte uit van dit crediet. Don arme of hem wicn een weekloon be hoort, dat niet in staat stelt tot eeniger- lei kapitaalvorming, zelfs niet van eenige beduidende ter-zijde-legging van wat geld, ia die gelegenheid tot koopcn niet openge steld. Hij kan zijn toevlucht nemen tot het koopen op afbetaling; een dure, maar voor den niet-koopkrachtige, een gemakke lijke wijze om zich, waar de dagelijkscho behoeften en nooden zoo'n ruime speling laten, tot wat aanvulling, wat beter bevre- diging, een ander vrij onbereikbaar bezit aan te schaffen. Beide koopwijzen - en ik heb hier meer het koopen op crediet op het oog zijn afwijkingen van die meer zuivere omrui ling: het contant koopen. Bij een koop wordt, een axioma als een koo, voor een zekere waarde een zeker be drag vereischt. Hoo kan nu evenwel het rentegevend ver mogen van geld in overweging genomen, een bedrag, zich in juist evenwioht tot de gekochte waar verhouden, indien de ruil met over en weer gelijktijdig of op con vastgesteldcn tijd geschiedt. Niet de eene partij alleen in het bezit is van haar koop do andere daarentegen er op moet blijven wachten. En waar het gowoonte is gewor- don, dat het geld zich bij zoo'n ruil laat wachten, een jaar, jaren soms, is het ui- terst begrijpelijk, dat dit soort handeldrij- ven de prijzen drukt. Al die praktijken van fatsoenlijke schul denaars,. die zoolang uitstellen te betalen, op do lange baan schuiven als het met hun meer of minder lang of restant fatsoen is overeen te brengen, zijn oorzaak, dat an- dero koopers moeten dienen om het nadeel den handelaars toegebracht, te vergoeden in t-.j?rn? van een verhoogden prijs. iv'jdt dus do prijs van vele waren zeer ten nadeel* van den eerlijken koop met geicrd geld, ook de winkeliers zelf zijn al te vaak dupe van deze wijze van zaken doen. Af en toe hoort men do ongelooflijkste verhalen van niet onbemiddolden die hun slagersrekening tot een -dwaas-hooge som heten oploopenvan een opgeschroefde le venslijs, die uitliep op den grootsten val, do gocdgeloovige leveranciers schromelijk dupeerondo, van een winkelier die weigerde aalschoenen te laten' bezorgen, wijl de sohoollaarzen der kinderen van een paar jaar her nog niet waren betaald, van een ander dio geïmponeerd door vertoon van weelde, er inliep met een groote leverantie, waardoor hemzelf een knak in zijn .zaken werd toegebracht. 't Is waar, dat veel winkeliers zichzelf en hun klanten van het pad brengen. ,,Zal ik 't maar opschrijven 1" of ,,dat komt wel terecht 1" zoo optimistisch en vriendelijk als maar mogelijk is door den winkelier u toegevoegd, is al te vaak mis leidend. ,,'t Komt wel terecht", dat zegt de wis- sellooper hem niet zoo grif na, als het geld ontbreekt, dat op zijn beurt de winkelier op vasten termijn te storten heeft. Die vriendelijke welwillendheid is dan ook maar al fcè dikwijls voorgewend, is al te dikwijls een tactische maatregel met een welwillend tegemoetkomende houding don klant te winnen of door een loopende reke ning eenigszins ook te binden daar die als hij wil bij buurman B. evengoed terecht kan. En de winkelier, die in plaate yan het contant koopen door het uitkeeren van een procent of op een andere wijze aanmoedigt, den kooplust en het zoo lichtvaardig koo pen ,,op rekening" in de hand werkt, kan naast de lichtzinnige, de onverantwoorde lijke, oneerlijke handelwijze van zijn klan ten, zichzelf alleen verwijten als hij, wan neer het te laat ist aan den lijve moet voe len, dat erger dan een klantenverlies of een minder groote toeloop, het verlies van eer is, wanneer hijzelf blijkt onmachtig te zijn, zijn verplichtingen na te komen. De winkelier moet minder geduldig en' lankmoedig zijn, daD zou de kwaal gauw zijn verholpen, tot voordeel van zijn stand, tot nut ook van zoo menigeen, die nu mis leid door do gemakkelijkheid waarmee men op krediet koopt, op het eind van het jaar blijkt de tering niet naar de nering te heb ben gezet. Do winkeliers zouden dan bevrijd zijn van veel zorg en verdriet. Van kleino ergernis sen ook. Wanneer ze, zelf best het geld ge bruiken kunnend, ,hun klanten, naar wier geld ze sinds lang reikhalzend uitzien, zon der blikken of blozen zien voorbij stappeD. Onbegrijpelijk is het overigens, hoe lie den, die niet aan de verplichting voldeden, te betalen wat ze kochten, nog een winkel kunnen binnentreden en opnieuw koopcn, zich nog vrij bewegen durven, zich nog, dank zij hun aanmatiging, de houding ver- sohaffen van achtenswaardige, fatsoenlijke burgers. Nu is men doorgaans bij het niet of veel te laat betalen van het verschuldigde, niet op oneerlijkheid uitgegaan. Het schaamteloos optreden wordt ook al lengs verkregen, wanneer men, eenmaal in schuld verkeerend, op zijn beurt dupe is, een werktuig in handen van woekeraars; of verhardt m de teleurstellingen, opgeloo- pen bij vrienden, die, in het begin, toen de val nog te stuiten was, helpen konden, maar, liever dan oen hun bekende van een zcdelijken ondergang te redden^ zich af keerden met enkel verwijt. Iemand, die in schulden rit, is zijn eigen heer en meester niet meer, is aan genade of ongenade van schuldeischers overgele verd, wordt door leveranciers maar dan moet hij het al heel bont gemaakt hebben met den vinger nagewezen. En een schaamteloos optreden schijnt op heï laatst de eenige uitweg, om zioh nog een houding te geven. Deze deraoraliseerende toestand, ontstaat, zooals wij zeiden, allengs: Het begin is geweest, dat evenveel of meer. word uitgegeven, dan de inkomsten bedroegen. Evenveel uitgaven als inkomsten is al een onverantwoordelijkheid. Hoe klein ook de verdienste, men moet den vasten wil be zitten, hoe ook de kleine levenswcelden wenken, hoe onontbeerlijk rij op een oogen blik ook mogen lijken, toch wat af te zon- dereü voor de toekomst, den dag van te genspoed. Buiten deze beschouwing gesteld dient natuurlijk die ongelukkige maatschappelijke klasse, waaraan het onmogelijk is iets terzij te leggen, waar alleen aan het gezin voeding en een slechte nog wel, kan uitgereikt wor den. Heeft men niet gespaard, dan is men niet in staat het geringste het hoofd te bieden, zit men in schuld voor men het weet, als de kwade dag naakt. Wie meer uitgeeft dan hij verdient, is eenvoudig oen dwaas. Ons Burgerlijk Wet boek beschouwt dan ook verkwisting zeer na verwant aan krankzinnigheid, vindt er dikwijls de aanleiding iö om iemand onder curateele te stellen. Toch zijn dergelijke dwazen overigens zeer wel bij hun verstand, ontbreekt him slechts de kracht, de moreele moed, do werkelijk heid in het aangezicht to zien, zich daar tegenover to stellen, en do huiteelij-ko balans in evenwicht te brengen, do uitgaven cler onnoodigheden met forscho middelen te kortwieken, naar beneden te drijven tot onder de inkomstensom, of verduistert de blinde drang naar luxe, naar levensgenie tingen hen dermate, dat zij alle waardig- heid van den zedelijken mcnsch, zich ver antwoordelijk voelend voor zijn handel* wijzen, rijn daden, inboeten. In het sparen daarentegen ligt verhef fing. Zuinigheid en spaarzaamheid n]n geen deugden van hoogdravende allures. De domsto en eenvoudigste ban ze tot in per fectie bezitten; in het juiste evenwicht, dat nooit tot schrielheid overslaat, maar de juiste grenzen trekt, ze begrijpen. Tot dit sparen komen zij, die met orde hun geldmiddelen, hun levenswijs dienover eenkomstig regelen, en overbodig ia het haast te zeggen, dat zij, dfe gewoon rijn schulden te maken, niet meer met duide lijkheid hun bezit overzien, afwijken van dien stelregel van orde en eerlijkheid, daarentegen zorgeloosheid en buitenspo righeid binnenroepen. Zoo is dan het vermijden van schulden, het zooveel mogelijk toepassen van een directe vereffening, het contant-s koopen, de groote practische levenswijsheid, die een begin van sparen, de kern van het berifc- idee, in de hand werkt. En wel verre van het streven naar eenig bezit als een louter stoffelijk oogmerk aan te merken, is hot te beschouwen als de weg ter verkrijging van dat hoogere goed, persoonlijke onafhankelijkheid en vrijheid. Als zoodanig stellig een aanbeveling waard 1 De H. Lesden, 6 April. Bij Kon. besluit is: lo. aan dr. H. P. Wijsman Jr. met ingang van 10 September 1907, op zijn verzoek eervol ontslag ver leend als hoogleeraar in de faculteit der wis- en natuurkunde aan de Rijksuniversi teit te Leiden, met dankbetuiging voor de door hem in die betrekking bewezen dien sten en 2o. in zijn plaate benoemd om onderwijs te geven in de artsenijbereidkua- ido en in de loxeologie dr. L. van Italic, leer aar aan 's Rijksvceartscnijsckooi te Utrecht. In het „Hótel du Lion d'OR" kwa men gisternamiddag talrijke leerlingen en oudleerlingen van Prof. Salverda de Gra/- ve bijeen om door het aanbieden van een huldeblijk een saloDkastje met pullen en een divan getuigenis af te leggen van hun erkentelijkheid en sympathie voor den hoojgleeraar, die weldra naar Groningen zal vertrekken. Hun woordvoerder, dr. K. Sneyders de Vogel, herdacht in welgeko zen woorden hoeveel de gevers aan Prof. Salverda de Grave te danken hebben, niet alleen aan zijn onderwijs, dat hun liefde voor taalstudie en methodisch onderzoek had ingeboezemd, maar ook aan zijn vriendschap voor zijn leerlingen, aan 'zijn nooit falende hulpvaardigheid. De heer Salverda de Grave betuigde zijn hartelijken dank voor die hooggewaardeerde blijken van toegenegenheid. Do Christelijke zangvereeniging ,,Soli Deo Gloria" zal haar 11de openbare uit voering geven in het Luthcrsclie Kerkgo- bouw op Dinsdagavond 9 April a.a., met welwillende medewerking van don heer H. J. van Leeuwen, organist der Oosterkerk. Directeur is de heer O. van de Putte W». Bij den heer A. M. van Zwicht, cp do Breestr. alhier, ie, nu het aantal abonné's op de telefoon steeds toeneemt en er ook in de adressen veel veranderingen zijn geko men, weer een nieuw supplement op ,,De Telefoongids" verschenen. Beroepen is bij de Geref. Gem. onder 't Kruis te Enkhuizen ds. G. van Reenen. te Leiden. Geslaagd ia te 's-Gravenhago voor de Frobel-akto mej A_ Lambrechts., te 's-Gravenhage. Het kiescollege der Ned.-Herv. Ge meente te Amsterdam vergaderde gister avond tot het stellen van een drietal, ter voorziening in de vacature-dr. H. P. Ber- lage. De uitelag was, dat de predikanten dr. J. R. Slotemaker de Bruyne, van Nij megen dr. E. J. W. Posthumus Meyes, van Middelburg; dr. H. Schokking, van Vlaardingen, en ds. T. Doevendans, van Elburg, de volstrekte meerderheid verkre gen. Er kon alzoo tot formeering van een drietal niet worden overgegaan. De beslis sing werd alsnu verdaagd tot eon volgende vergadering, terwijl in dien tusschentijd het classicaal bestuur zal worden geraad pleegd. H. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins maakten Donderdag, voor het eerst na H. D. terugkeer op Het Loo, een rijtoer door het Koninklijk Park on Achterpark. Gisteren werd uitgereden in de richting van Soeren. Aangenomen is het beroep naar de Ned.-Herv. Gemeente te Nijmegen door ds. J. Ossewaardc, te Meppcl. Bij dc verkiezing van het hoogheem raadschap Delfland zijn gekozen: 2de dis trict, Naaldwijk: hoofdingei. pl. verv. J. van Rijn; 3de district, Schipluiden: hoofd ingei. R. Th. Verbeeck; 4de district, Maas land: hoofdingei. J. M. van der Schalk; hoofdingei. pl. verv. R. Ruynink; 5de dis trict, 's-Gravenhage, hoofdingei. mr. R. Th. Bijleveld; hoofdingei. pl. verv. S. van der Laan6de district, PijnaokerhoofdingeL P. van Buijsen. Beroepen tot predikant bij de Christ. Geref. Kerk te Maassluis J. de Bruin, te Woerden. Dr. M. Niemeijer, predikant sedert i860 bij de Ned.-Herv. Gem. te Sneek, heeft tegen 1 Juli as. emeritaat gevraagd. H. M. de Koningin-Moedor is voor nemens gedurende bet Koninklijk bezoek aan Amsterdam, ook eenige dagen ln de hoofdstad aanwezig te zUn. Het bal ten palelze te Amsterdam zal plaats hebben op Donderdag 25 April. Het stoomschip Koning Willem III, van Batavia naar Amsterdam, passeerde 5 April Kaap del Armi; do H e 9- se n arriveerde 5 April van Java, l.v. Antwerpen, te IJmuiden; de Kiel, van Java naar Amsterdam, vertrok 3 April van Cochin; do Reiohenbaoh vertrok 4 April van Batavia naar Amsterdam. BODEGRAVEN. De directie der N. V. Bodegravonscho-Waterleiding, die het in don a.a. zomer zeer druk zal krijgen mot haar .werkzaamheden, ia thans reeds begon nen in enkele perceelen do leiding bin nenshuis aan te leggen. HILLEGOM. Gistermorgen omstreeks halfclf werd door de stoomtram ter hoogte van Villa Nova" aan de Weeresteinstraat alhier, eon man van 72 jaar, genaamd Jo hannes Wesselman, wonende aan de üost- eindorlaan, ten huize van zijn zoon, bin nen deze gemeente, overreden, ten gevolge waarvan do ongelukkige onmiddellijk ge dood werd. Het ongeluk moet te wijten zijn, doordien de man een aan de tram baan geplaatst tuinhek uit kwam op het oogenblik, dat de tram passeerde en hij door een der wagens werd gegrepen en meegesleurd, waardoor hij onder een wa gen raakte, die daardoor derailleerde. Het lijk werd als een vormlooze klomp per politie-brancard naar het haarhuis ge bracht. Ter gemeente-secretarie ligt ter inzar ge een verzoek met bijlagen van W. Vree- ken Wzn., winkelier te Hillegom, tot op richting van een rookerij, achter het door hem bewoonde perceel aan de Hoofdstraat No. 45. Bezwaren tegen dit verzoek kunnen in gebracht worden ten gemeentohuize op 12 April a.8. KATWIJK a. ZEE. In - de afgeloopcn week brachten alhier 7 vaartuigen hun vangst in afslag met een besomming van 37.40 gld. tot 73 gld. Tong bracht op 0,30 gld. tot 0,85 gïd., griet 0,80 gld. tot 0,90 gld. per stukschol 3,50 gld. tot 5,50 gld., braad 4,60 gld..schar 3,50 gld. per mand. Tarbot werd niet aan gevoerd. KOUDEKERK. Door het Rijk is een aan tuberculose lijdend rund van den landbou wer M. Maat allhier^ orvergenomen voor 140 gulden. De kiezerslijst dezer gemeente voor den dienst 19071908 bevat de namen van 232 kiezers. LISSE Op een bestuursvergadering van de pas opgerichte IJsclub te Lisserbroek, is, bij het openen der biljetten gebleken, dat zich niet minder dan 189 personen heb ben opgegeven voor het lidmaatschap. Verder is er besloten om met October a.a. de eerste jaarvergadering te houden. De uitslag van de gisteravond gehou den publieke verhuring van twee pcrceclen bloembollenland, tor groutte van 2.10.41 H.A., gelegen aan de Leidscho Vaart, van mevr. de douairière graviD Van Lijnden, is als volgt: Beide perceelen werden, gerekend per jaar en per Rijnl. Roede, door den heer Van Maanen gebracht op 30 cents. De duur van dcD huurtijd was bepaald op 10 jaren. NOORDWIJKERHOUT. Naar wij verne men, worden hier plannen beraamd om den aanstaanden verjaardag van Prins Hendrik op feestelijke wijze to vieren. Het kantoor der Raiffeisenbank zal, te beginnen de volgende week, gedurende do zomermaanden geopend rijn, des Maan dagavonds van 7 tot 8 uren. RIJNSBURG. De Darwintulpen-ten- toonsteliing bij den heer H. G'oster, alhier, trekt veel bezoekers uit den omtrek, van ver en van nabij, niet alleen vakmannen, maar ook veel liefhebbers. Deze tentoonstelling bestaat uit getrok ken tulpen uit de Darwin-kraam van den heer A. de Mooij Jr. en levert het bewijs, dat de Darwin-bulpon zeer geschikt zijn om getrokken te wordenslechts zeer wei nige bollen kwamen niet' tot hun recht. Zeer zeker is dit ook te danken aan de vakkennis en de zorgen van den hew Andr. de Mooij, die de bloemen in zijn kassen heeft getrokken. Het is een feit, dat bij de Darwin-tulpen nog meer cn fraaier kleurschakceringen worden aangetroffen dan .bij de andere tulpen, dio trouwens al rijk genoeg aan kleuren zijn. Hot effect, dat deze verzameling maakt, 18 dan ook verrassend. De minnaar van mooie bloemen en fijne kleuren kan hier zijn hart ophalen. Van de circa 60 ten- toongeate do soorten noemen we slechts enkele, nl.: George Sand, Mr. Farnecomte Sanders, Camilla Bemadin, Minnesota, Alabama, Kern, Pauline, Mad.ellc. Kro- lagc, Pirana de Bergerac, Pride of H.iar- oh"n ,JOUV'enir do 0arnot. Mahony en Grot Wij twijfelen niet of deze collectie fraaie bloemen zal een druk bezoek ontvangen, te meer daar de heer H. Coster, deever' langd, den bezoekers gratis een ruiker- tjo narcissenbloemen offreert. SASSENHEIM. Lang hebben wij gesuk keld met ons oud en versleteu torenuur- J® 8tond het dagen achtereen stil, dan holde het weer vreeselijk door. Terecht makomen ™™dering Aan den heer v. d. Bosch werd opgedrar dB 2"*6, ,eens fink onder handen te nemen. Gelukkig is het hem gelukt herstel aan te brengen. t,®' f0 Zij° 200 over het werk tevreden, dat zij den heer y. d, B reeds nu zijn volle loon hebben laten uitbetalen, €£en de schippers T. K. en H O u proces-vertaal opgemaakt wegens stee- men m de Saesenheimersloot. Looft tt ^r- ^an£vcrccniginflf h«twL w r gaf Donderdagavond in Nod-"Horv-. Kerkgebouw een uitvoering onder directie van den heer E. J. do Van de 16 liederen, die werden ge zongen, gaven do talrijk opgekomen toe- hoorders voldoende blijk van instemming want door allen werd blijkbaar erkend cr werd gezongen en het moest ook een ieder opvallen, dat do nieuw® directeur den dirigeerstof volkomen waar dig is en hem de leiding wel is toever trouwd. De aanwinst van eenig0 bestt stemmen heeft ook wel bijgedragen tot de Kracht dor vereeniging, waarop tij thana kan bogen. Wij mecnen dan ook, dat d« eerervoorzitter ds. Wouters naar aller hart sprak toen hij de vereeniging toewensclite. dat nog vele jaren een dergelijke genoeglij ke avond kon worden verschaft. Dc bijeen komst werd door genoemden voorzitter go opend cn gesloten op de gebruikelijk* wijze. Door G. B. Spruit, .wonende in dazo gemeente, is aan het gemeentebestuur ver gunning gevraagd om in een perceel lig gende in de Kerkbuurt alhier een sladito- rij te mogen oprichten, welk verzoek mot bijlagen ter inzage ligt. Den 18den April a.8. is ton gemee-tchuize de gelegenheid opengesteld bezwaren, hetzij mondeling, hetzij schriftelijk daartegen in to dienen. Aan den heer M. Mank alhier is da onderscheiding te beurt gevallen te wor den benoemd tot correspondent van de di rectie van landbouw bij het Ministerie van Landbouw, Nijverheid en Handel. Door do politie is gisteren naar hel parket van den officier van justitie to Amsterdam overgebracht, een 16-jarig jongeling, J. O. Pellerin, dio sedert Febru ari vertrokken was uit het rijksopvoedings-' gesticht ,,Do Kruisberg" te Doctinchem erf die te Amsterdam, alwaar hij een verhootf moest ondergaan, is ontvlucht. VOORSCHOTEN. Ter herdenking van haar 25-jarig bestaan gaf de Chr. Zangver. ,,'Do Lofstem'' alhier Dondcrdagavonu een openbare uitvoering in de Hervormuc Kerk, Even acht uren opende de voorzitter deze bijeenkomst met den aanwezigen een harte lijk welkom toe te roepen cn den wens oh' uit te spreken, dat allen een recht genoeg lijken avond mochten doorbrengen. Hij bleef nog even stilstaan bij do geschiedenis der vereeniging en ging toen voor in hel gebed. Wat do uitvoering betreft, doet het ona, genoegen to kunnen meedeelen, dat deze volkomen geslaagd mag genoemd worden., Do solisten kweten zich heel goed van hun taak, het orgel-accompagnomont liet niet* to wenschcn over, en het strijkorkest ,,E.y celsior", van Leiden, dat welwillend mede-, werking verleende, heeft zeker niet weinig; bijgedragen tot hot welslagen dezer feest viering. Het koor gaf ondubbelzinnig blij-: ken van goede krachten cn degelijke stu die, en wij zijn dan ook overtuigd, dat ,,Dc Lofstem" nog veel goeds van zich kan latoa hooren. Den heer Arthur Strike, uit Engeland, brengen wij in het bijzonder dank voor date, gene, wat i..j ten beste gaf; zijn optreden alhier zal niet licht uit het geheugen wor den gewischt. Ten slotte kunnen alle medewerkers op' dezen avond met genoegen terugzien, bet was een 'waardige viering van bet 25-jarig jubileum. Den heer G. Torenbeek, directeur varf „De Lofstem", brongen wij gaarne onrtj

Leidsch Dagblad | 1907 | | pagina 1