Goede oplossingen ontvangen van; Ingezonden door Johanna van Velzen te Leiden. Kinderlijk. Kareltjes vader is zee-officier en, na driejarige afwezigheid, op de terugreis. Er staat een buste van hem op mama's schrijf tafel. Dagelijks wordt het beeld aan het vierjarig knaapje getoond, en hij is vol verwachting om den spoedig thuiskomende te zien. Eindelijk is de gTOote dag daar. Juichend van vreugde snelt de jonge vrouw met het kind op den arm haar man te gemoet. „Dat is nu je paatje 1" roept ze haar jongen toe. Kareltje kijkt den vreemden man wantrouwig aan, en zegt zeer beslist: „Nee, dat is paatje nietl Mijn paatje heeft geen beenenl" Oplossingen der Raadsels. i. Leeuweeuw. II. Kokosnoot. III. Rookkoor. IV. Stokpaard.. V. Geelblauwpaarsu Jacobus Wittenaar, Carolientje Hooi kaas, Nicola-Us Zirkzee, J. J. v. d. Rey- den, Antoon en Gerard Rigihart van Gel der, Dirk Piket, Abram en Jacobus Over- vliefc, Margaretha Fontein, I. Slager, N. en B. Groen, Jo en Mina Stolwijk, Corne lls 't Hooft, A. Groen, Marie 't Hooft, Willem Laterveer, W. J. v. d. Befrg, Dora Boom, Johan Bey, Reinier du iP'on, Maria de Vrind, Hendrik Eggink, Gerritje Stig- ter, P, F. Jansen, Johan Jansen, Marcus v. d. Voet, Anna cn Rix Boekee, Nico de Ru, Abram Ouwerkerk, Paul us Frank, Ge rard Bnimmelkamp, Jannetje v. d- Meer, Beb. v. d. Mark, Betsy Cn Johan Rietber gen, Leo v. -Berkel, Coba Lsyenaai', Lena van Berkel, W. Guldemond, Hendrik Ak- keermans, Gretia Kurre>ls>, Anna Cossec, Rika Cossee, Bctsy Kouw, 0. A. Burg graaf, Masje Reyneveld, Jan v. d. Reyden, T. Leeflang, C. Guldemond, Lizc Meykamp, Betsy Snel, Dina Verheggen, Kobus IJ do, Elize en Bertha Veefkind, J. Kooreraan, Johannes en Jacobus Bonsel, Foppy Tcd- deloo, Simon en Agatha Cicre, Christiaan Marfcijn, Johanna en Jeane Speel, Lirk v. d. Berg, Johannes van Velzen, Henri Ton deloo, Jacques Guldemond, Johanna Bo- termans, Albertha en Matthijs No>rt, Ge rard van Veen, A. L. van Aysma, Janne tje v. d. Kamp, Adolf Collee, Maria en Ja- ooba van Rijnswou, Agatha en Micntje Metselaar, Geertrnida Waning, .Abram Ouwel, Geertruida Ouwel, Ario Hofka mer, "Willem Hoogkamer, Johannes Beurse, Jan Hasselbach, Pieter Coffnc, Cornelia en Marietje Rozier, Willem Ncitcboom, Hendrik, Philippus en Maria de Niet. Adri - anus Smit, Netje Rijnboufch, Eiias Bomli, Eotje van Braam, Hendrik Heus, Jan Wak- ka^ Willem, Suzaana en Johannes van Poelgeest, Agatha Bison, Anna Steeke, Ing. en Freek WCmpc, Willem en Jan Stig- •ter, F. cn L. Nioola, Jan van 't Riet, Jo en Jan Kruyt, Cornelis Roozenclaal, Leen dert Dubbelaar, Willem de Jongh, I.eendert cn Frits Schilthuizen, J. A. Schouten Stientjo ürcebaart, Johanna Willemijn- tje en Matthijs v. d- Berg, Kobus, G rota- en Corrie Lucas, Cornelia v. d. Kiein, Rens, J. en W Pccreboom, Nicolaas v. d. Reyden, Aüthonia Mulder, Jo Catiü. Jan de Nlc, Maria v. d. Steen, Louis van Wijk, Marietje van Hooidonk, Christiaan Han sen, Jan Fontein, August Mulder, Anna van Leeuwen, Suze Dekker, Mario van Leeuwen, H. de Greef, Martha Kwaad gras, Johannes van Loef, Cato van Dor sten, P'. Leemans, Jozef Oostveen Jan Nolet, Jan van Tol, Albcrtus Goddijn, Jo han Terburgh, Frans Löwensteyn, Clasina en Maria van Dorp, Jeanette. Oostveen, Cornelia Oostveen, Antoon Roovers, Jac v. d. Velden, Maria en Martina Verhoe ven, Johanna Gaspari, Annie Switser, Martha, Gerard en Anton Loozen, Bertha Bronkhuyzen, Antoon Olivier, Annetta v. eb Meer, Isaac v. Weeren, Pieter en Barend de Wit, Jannie Eggink, Ine van Nifterik, Jacobus Knotter, Gcfrrit en Sophie Hen driks, Nelly de Haan, Marie Blansjaar, Jo en Marie v. Galen, Cecilia en Gerard Pauiides, Dina v. d. Post, Johannes Ouds hoorn, Johanna Eikerbout, Truida en An na Veldhoven, Lena Bik, Mina Huter, •Piet <?n Johan Landzaat, Jacques Stepha- nus, Johan Veere, Nelly Kouw, Hubertus Straathof, L. Otto, Abram en Jan Gai- jaard, Elizabeth Verboog, Matthieu, Jo hanna en Alida Blom, te Leiden. Bernard Kneppers, te Eibergen, Hazina, Mientje en Jo Lemmerzaal, Mietje Koel:, te Kaag, Hendrik, Maria en Eva Ouwe- hand, W. Verloop Iz. Wilhelmus Parlo- vliet, Janna en Diewertje van dor Perk, M. v. d. Gugte'n, Gerrit Minnee, te Kat wijk, Jansje Heenk, te Leimuiden, Aartje Meyers, Hendrik en Sophia Meyers, te Noordwijk, Stijntje Huibosch, te Nieuwc- wetering, Nelly, Frederika en C. Ms.rque- nie, M. Mechelse, I. Zoot, A. Haai B. Boerchoet, H. Snel, Jannie Timmers, Jo han en Oathrien v. d. Meer, Betsy e.: Phi lippus v. d. Meer, te Oegstgecst, Clara de Lange, te Oudshoorn, Helèna de Moov, Jan Kromhout, Cornelis v. d. Vijver, Jaüs- je v. Egmond, Wilhelmina Odendaal, An na de Mooy, Coba Collee, te Rijn «burg, F. efn S. Speelman, Leo en Tom Kru.v/f, Teunis Markas, te Sassenheiir. Wijntje Eesuyen, Koos, Jan en Dina van Ca&sel, Alida Brcukink, Hendrik en Alarinus de Graaff, te Voorschoten, Ida van Z tyleu van Nyevelt, Gijsbert en Anna Buitelaar, G. v. d. Koop, B. J. Ductz, te Wassenaar, Willy Tegelaar, te Warmond, Nelly, Jan en Gerry van Konijnenburg, te Zoeterwou- de. De prijzen vielen ten deel aan: I- tfn Freek Wempe, te Leiden, en Maria en Cla- sina van Dorp, te Leiden. Correspondentie Jo en Marie v. Galen, Johan nes Oudshoorn, te Leiden. Vriende lijk dank voor de mij toegezonden prent briefkaarten, die ik gaarne een plaatsje in mijne verzameling gegeven heb. S tientje B ree ba art, te Leiden. Zooals je ziet, heb ik je naam onder de oplossers vermeld; hoe het komt dat de vorige week je naam in ons blaadje ontbrak, kan ik je heusch niet zeggen; waarschijnlijk kwam jo brief te laat-, want ik ben o, zoo secuur met het noteeren der namen Hendrik Heus. Dank voor de toe zending der nieuwe raadsels; ik hoop er van te kunnen gebruiken. Je voornemen, om mij elke week een paar bijdragen te doen toekomen, juich ik zeer toe. Ee tje van Braam, te Leiden. Vind je het zoo jammer, dat ik je de vorige week niet geschreven heb? Nu, dan zal ik het maar niet langer uitstellen om eeD babbeltje mot je te houden. Het doet mij recht veel genoegen, dat ,5de Kleine Erfgename" zoo zeer in je smaak valt. Het verhaal duurt nog een poosje, zoodat je er nog eenige we ken pleizier van zult hebben.En wat hoor ik, heb je een dikke wang? Van harte spoe dig beterschap P. Leemans, te Leiden. Wil ik je eens vertellen, hoe het komt, dat je naam de vorige week onder de oplosseis ontbrak? Omdat je verzuimd had je briefje te onder teekenen. Wil je voortaan beter oppassen 1 Dank voor de nieuwe raadsels en anec dotes. L i, z e Meykamp, te Leiden. Nu is je naam goed gespeld, niet waar? Hoe kwam ik er ook toel om Suze in plaats van Lize in ons blaadje te zetten. Ik zal evenals P. Leemans voortaan beter oppassen. T. Leeflang, to Leiden. Je briefje was in orde, beste vriend. Do letters waren nu flink groot geschreven, zoodat ik elk woordje goed heb kunnen lezeD. Vele groetjes I Jacoba Leyenaar, te Leiden Maak je maar niet ongerust over mij, vriendlief. Schrijf mij gerust, zooveel als je wilt en als je briefjes mij daartoe aanlei ding geven kan je altijd op een antwoordje rekenen. Je schijnt in Den Haag heel wat pleizier gehad te hebben. Prettig, dat je in Mei weer eenigen tijd bij je Oom en Tante gaat logeeren. Johan Bey, te Leiden. Op je vraag, kan ik met een gerust hart antwoorden, dat je briefjes er tegenwoordig netjes uitzien; alleen maak je daarin nog te veel taalfou ten I. Slager, te Leiden. Het is een lieve attentie van je, om mij prentbriefkaarten te zenden; maar-., vier1 stuks, beste vriend, dat is heussh te veeL Je hadt mij ei vier kecren blij mee kunnen maken 1 In elk ge val zal ik de mooie kiekjes een extra plaatsje in mijn album geven. Ida van Zuylcn van Nyevelt, te Wassenaar. Ik geloof dat wij het bedoel de raadsel reeds gehad hebben; buitendien is het van te algemeene bekendheid om nog eens op te nemen. Bij gelegenheid houd ik mij voor iets anders aanbevolen. Je briefje deed mij overigens veel genoegen en reken ik de volgende week weer op een paar lettertjes C. Marquenie, te Oegstgeest. Aardig van je, om mij het gewonnen boekwerk ter lezing te willen geven, doch ik ken den inhoud van „De Deserteur" reeds en vind het een bijzonder mooi boek. Vele groetjes. Jan v. d. Reyden. J. J. v. d. Reyden, Betsy Snel, Simon en Agatha Ciere. Jan Nolot, Alberbus Goddijn, Johan Terburgh, Antoon Roovers, Jan Wakka, Willem, Suze( en Pieter van Poelgeest, Anna Stoeke, Wil lem de Jongh, Marie v. d. Steen, Elizabeth Verboog, A. L. van jfiysma, te Leiden. Heerlijk vind ik het, jullie 18 nieuwe Leidsehe vrienden en vriendinnetjes in den raadselkring op te nemen, die zich, tot mijn groot genoegen, hoe langer hoe meer uitbreidt., Ik hoop spoedig de bewijzen van jullie ijverige medewerking te mogen ontvangen* Aartje, Sophie en Hendrik Meyers te Noordwijk; Cornelis van der Vijver, Jansje van Egmond, te Rijnsburg, en Wilhelmina Pailevliet, te Katwijk. Eveneens van harte welkom, beste kinde ren. Ik hoop menig ge&ellig babbeltje met jullie te houdenmaar dan moet jullie ook geregeld de oplossingen inzenden. MARIE y«. AM STEL.

Leidsch Dagblad | 1907 | | pagina 14