LEIDSCH DAGBLAD. ZATERDAG 23 FEBRUARI. - VIERDE BLAD. Buitenlandseh Overzicht. Gemengd Nieuws. FEUILLETON. Van Bonavia en Vernon. A'o. 14419. Anno IS07. Hei Haagsche Trio. Ecfc ia niet gemakkelijk, na een avond als gisteren een definitief oordeel te vellen over deze nieuwe combinatie van artisten, die zich voor het eerst aan ons liet hooren Kaast een verscheidenheid van programma, die hoogelijk t© waardeeren was, stond een minder aangename verscheidenheid in de kwaliteit der prostaties, die oorzaak was, dat na het eene nummer een luid ap plaus volgen kon, terwijl na het andore geen hand haast zich bewoog. Het groote Bes-dur-trio op. 97 van Beethoven is in alle opzichten beneden yerwachting gebleven. De heer Hack vol deed hier zelfs niet aan de eischen der techniek, en verzuimde in de finale zeila eenmaal in te vallen. Technisch was zeker het spel der heeren T-exfcor en Isterdael veel beter. Maar drie goede musici rnakeu pog geen goed trio; c.i hier was wel ncel duidelijk de indruk, dat deze drie musici geen eenheid vormden, niet to zamen zich ingeleefd hadden in den geest dezer groot- ficho schepping. Wij hebben eenige besliste bezwaren. Waartoe ais zwaarwichtige in zet telkens van het lichte tusschen-thema in het eerste deel? Waarom werd het an dante zoo verbazend langzaam genomen, in het begin? Zoo kunnen wij meer noe men; maar erger dan deze dingen was de matheid die ovor het geheel lag, die het lange trio nog langer deed schijnen, iu plaats van het te verlevendigen: dio hot correct spelen der moeilijke plaatsen bestu deerd deed klinken, on geheel den indruk gaf van iets wat van buiten af ingebrachu is, niet van binnen zijn uitweg zoekt. Er is moeilijk grooter tegenstelling denk baar dan tusschen dezo vertolking en de .voordracht van Schumann's eersto trio. Hiervan hebben wij genoten. Het wild hartstochtelijke eerste deel, het pittige ecberzo met het melodieuze trio, do niet zoo hoog staande, maar toch vlot geschre ven finale, wo hoorden ze zoo als we ze voelden. Met de opvatting van het derde deel waren wij het niet geheel eons, doen ook hierin vonden wij veel schoons. Zouden wij alleen naar dit trio te oordeelen heb ben, wij zouden zonder voorbehoud zeor gunstig schrijven kunnen. De heeren Hack en Isterdael zijn ons reeds als solisten bekend; de heer Texfcoi heeft zich reeds zijn naam in Den Hang verworven als een pianist van mooie kwaliteiten: een ronde, volle, toch pittige aanslag en zuiver ontwikkelde techniek, een ge..md muzikaal begrip. In Schumann's trio kwamen de goede eigenschappen van do drio executanten duidcijk naar voren; wij hopen hem nog yank zoo te hooren. Het trio van Dvorak stond niet alleen op het programma midden in. Wij hebben het met veel belangstelling aangehoord en genoten van deze grillig aaneengeregen brokjes v..u heerlijke inspiratie. De vertolking was goed, doch bleef hier evenals in Beethovens Trio de heer Hack niet altijd voldoende aan het hoofd. Een "weinig meer forschheid zou niet geschaad hebben 1 Het publick was vrij talrijk en schonk vooral na Schumanns trio hartelijken bijval. v. O. Do Duitache afgevaardigde Roe ren, raadsheer in het gerechtshof té Keu len, heeft ontslag uit den Staatsdienst ver zocht. Omtrent de verkiezing voor de R u b- sischo Docma wordt uit Ruslan-Ls hoofdstad gemeld, dat de definitieve uit slag daarvan nog niet bekend is, maar nu reeds zeker is, dat de kadetten over een groote meerderheid zullen beschikken De telling van de stembiljetten in de Petors- burgsche districten was pas laat in don avond afgeloopen. In alle districten zege vierden de kadetten. Van de 100 gekozenen zijn 160 kadetten, 6 van de linkerzijde cu 1 Octebrisfc. De ongerustheid té Odessa duurt voort. Do straten zijn des avonds als uit gestorven; schouwburgen en koffiehuizen worden niet meer bezocht. Donderdagavond is er i_eer een jong Israëliet verminkt on gedood. Te St.-vFefcersburg is nu bericht ontvan gen, dat do „Bond van echt Russische man nen" vier dagen lang den baas heeft ge speeld, zonder dat van overheidswege iets werd gedaan tot handhaving der veiligheid en tor bescherming van den eigendom. On middellijk na een door do consuls gehouden dringende samenkomst, in verband met de onveiligheid der vreemdelingen, heeft elk hunner zich gewend tot den gekant vai zijn land. De kiezers té Odessa zullen hun vertegen woordigers in de Doema verdoeken een in terpellatie in te dienen over do straffeloos door den „Bond van ecbt-Russische mli nen" gepleegde wandaden. De „Koess" en ae „iövarisch" dring' n aan op do afzetting van gouverneur-gene raal Kaulbars. fetolypin heeft de ministers in bijzondoren kabinetsraad bijeengeroepen. Een Jokannesbuig-cli correspondent sein de gisteren, dat de definitieve uitslag van de 'Transvaal&ch© verkiezing pas over enkele dagen bekend zal wezen, maar het staat reeds vast, dat de partij van „Het Volk" een meerderheid over de andere partijen zal hebben. Do eerste mi nister zal waarschijnlijk op 45 6temmen en op een meerderheid van 21 stemmen kunnen rekenen. De progressieven hebben 21 zetels gekre gen en zullen vermoedelijk de medewerking van twee onafhankelijken en een arbeidere- afgeva.rdigde kunnen krijgen. Onder de progressieve candidaten hebben niet do kapitalisten, maar de professionee- le cn commercieels candidaten het afgelegd. Volgens den correspondent zijn onder do vier Boeren, die in den Wetgev-mden Raaa zijn bénoerad, een tamme Boer en vier „bittereinders". Maar de Engelsché leden hebben niet voldoende gezag, om een over wicht te rmen. De besten z"" nog: de goede mannen op de slechte plaats. J. de Villiers, die in Maraisburg is geko zen, wordt waarschijnlijk attorney-general. Beyr-s van „Het Volk" is in het district Tonffontein, generaal Botha voor Stander- ton gekozen. Advocaat Gregorowski, „Het Volk", vroeger opperrechter van dé Z.-A. R., is voor Zuidwest-Pretoria gekozen. Do Boeren hebben overwonnen, de „Ti mes" tracht het niet to verhelen. Hoo groot hun overwinning is blijkt vooral, naar het Cityblad in een hoofdartikel opmerkt, uit het frit, dat het gehele hoofdcomité van „Het Volk" in het nieuwo parlement zitting zal hebben. Hetzij deze overwinning al dan niot zal leiden tot do vorming van een Boorcnministerie onder leidng v-in den heer Smuts Krugeis ouden procureur- generaal „do regeering van do Trans vaal, zegt do „Time6", gaat thans over in do handen der mannen, met wie wij slechts vijf jaar geleden nog vochten". En de „Ti mes" voegt daarbij, dat do Boeren voortaan veel grooter en doeltreffender macht zullen hebben over hun toekomst en voor een groot deel over die van Zuid-Afrika, dan de Duitschers of de bevo'king van velé andere vastelnnds-staten over do zaken van hun onderscheiden landen. Het Cityblad wijt dezen uitslag of al- thoj)8 het verloren gaan van vier of vijf zetels van den Rand ten deelo aan „manipu lation van Oampbell-Bannermans regcering in het belang van „Het Volk". Doch het geeft toe, dat „de betreurenswaardige on- eenigheid onder Britsche kiezirs nog veel krachtiger bijgedragen heeft om den Boe ren de overwinning to bszorgen". De Brit sche kiezers in Transvaal waren niet zoo zeer als de Boeren bereid, persoonlijke meeningen op to offéten en persoonlijke vijandschappen ter zijde te stellen in het belang van do politieke eendracht. D'* oppositie met haar 24 leden is zelfs niet zoo sterk als do eerste Btemmencljfers de- dén verwachten. Vragen en Antwoorden. V r a al g. Kan een uitpad of overpad naar den openbaren weg, dat al veertig jaren bestaan heeft, en anders geen uitpad heeft, verboden worden, als er niets van beschreven staat? Antwooiid. Niet voortdurende erf dienstbaarheden, dat wil zeggen, de zooda nige tot welker uitoefening zooals in dit geval 's menschen toedoen noodig is, kunnen alleen bij een titel of schrifte lijk bewijs worden daargestcld. Evenwel is de eigenaar van een stuk land of erf, hetwelk tusschen andere lan den zoodanig ligt ingesloten, dat het geen toegang hoeft tot den gemeenen weg of de gemeene vaart, bevoegd om van da eigenaars der naastgelegene landen te vor deren, dat zij hem een uitweg, ten dienste van zijn land of erf aanwijzen, onder ver plichting eener vergoeding, geövenrcdigd aan de Bohade, daardoor te veroorzaken. Vraag. Op welken datum valt do ge boortedag van iemand, die op 29 Februari het levenslicht zag in de jaren tusschen de schrikkeljaren? Ik meen, dat hij, dio in Februari gebo ren is, nooit in Maart dien dag kan her- denken. Vele personen, waaronder zeer ontwikkelden, hebben mij dat echter meer malen betwist. Antwoord. Wat hot herdenken betreft, dat is een zaak van persoonlijk ge voel dat moet men aan ieders denkbeeld overlaten. Maar de zaak heeft ook een practiscke zijde. Bijv.Uw kind wordt geboren op 29 Februari 1908. Op dien dag neemt U voor dat kind oen spaarvei-zeke- ring, uit te keoren op den dag der meer derjarigwording. In 1929 wordt Uw kind meerderjarig. Op welken dag zal do Bank de verzekering als vervallen beschou wen? Ons dunkt, één dag na 28 Februari 1929, dus, op 1 Maart van dat jaar. Wij kunnen het ons niot anders voorstellen Kan dit U ook con leiudraad geven? V i* a a g. Is het plicht, dat na oen sterfgeval een voogd over minderjarigen wordt gekozen cn zoo ja, op wien rust de verplichting om daarvoor to zorgen? Antwoord, De benoeming van een voogd kan geschieden op vorzock der bloedverwanten van den minderjarige, ook van do schuldeischers, die belang hebben bij do regeling van den boedel, of direct door den kantonrechter zijnor woonplaats. Wanneer do eenman 1 bestaando voogdij is opengevallen, is do toeziende voogd verplicht, de benoeming van een nieuwen of oen tijdolijkcn voogd te doen bewerkstelligen. Vraag. Zou u ml) ook inlichting kunnen geven omtrent hot hoogste nummer dat van deze lichting lngodeeld wordt? Antwoord. Het hoogste nummer, dat mot 1 Maart a. b. wordt opgeroepen, ls 212 In den loop dor maand Maart kunnen echter nog oproepingen plaats hebben, ton gevolge van al keuring van lotelingen, die op 1 Maart zl]n ingeiyfd, terwijl op 22 Mei de inlijving plaats heelt van nog 44 lotelingen. Welk nummer het hoogste zal zyn dat iu dit jaar ter Inlijving zal worden opge roepen, ls echtor thans nog onmogelijk, te bepalen. De uitslag van den fcooneel- wedstrijd, uitgeschreven door de vcreeni- ging ,Nufc en Genoegen" te Noordwyk, waaraan 11 vereenigingen deelnamen, is de volgende: 1ste prijs „Vriendenbond" to 's-bravenhage, 2do prijs „Wilhelmina1' to 'b Gravenhage, 3de pi ijs „Oefening kweekt kunst te Honselersdijk, 4de prijs „T. A. V. E. N. U." to Schiedam, 5de prijs „D. E. V. O." te Rotterdam, 6de prijs V. I. O. S." te 's Gravenhage. De personeelo prijs voor heeren werd toegekend aan F, J. Galje, van de vereeniging „Kunst cn Vriend schap" to Delft, en voor damos aan moj. A. M. Groenewegen Dupuis van „T. A. V. E, N U.'> te Schiedam. Het bij Wassenaar gostiande stoomschip „Vcnus" behoort te Flens -rg thuis van de reederij H. Schmidt aldaar en was in ballast van Hamburg naar ditf bestemd. De stianding is veroorzaakt dooi het breken van de krukas en verlies van ankers en kettingen. Do bemanning, be staande uit achttien koppen, iB gcied. Een ontploffing. To 2 uren gistermiddag werd aan het bcstel- goederenbureau van de Staatsspoor aan het Maasstation to Rotterdam, oon kistje knalkurkon aangebracht. Bij het omkante len in do loods ontstond er een ontplof fing, met bet gevolg, dat or een groot gat in don grond word geslagenallo ruiten in den omtrek en in do woning van don chof werden verbrijzeld en iu do loods werd aanmerkelijk schade aangericht. Do zestienjarige A. J. T., wonende St.-Laurensstraat, dio het kistje behandel de werd zwaar gewond aan het rechterbeen. Politie en statiouspersoneel legden het eerste verband, waarna do venvondo por brancard naar het Ziekenhuis word ver voerd. Rook athlcot. Hot conoorfc was aigeloopcn. Do kleedkamoroorlog be gon. Met mannenmoed mengde een ge dienstige huisvader zich in den strijd, om zioh meester te maken van de ter bewaring afgegeven kleedingstukken. Van verre volgdo moedor deze koene poging. Zij zag, hoo hefc manlief na veel cllcbooggeduw en schoudergewring gelukt was, to naderen tot do garderobe. Zij zag hoe hij daar, met armgezwaai langen tijd tevergeefs tracht te, de aandacht dor garde robi cros te trok- kon, hetgeen ..em eindelijk gelukte. En toen zag zij, hoe hij als een schip tegen do woest aanstuw-ende golven, tegen den stroom van concertbezoekers optornde, tor- echcndo mantels, boa's, hoeden cn wat al zoo meer behoort tot do volledigo uilrus ting van een drietal dames. In stilte be wonderd© moeder zijn kordaathoid. Plotse ling stond hij echter stil, te midden van den steeds wassenden strooom. Wat zou er gebeurd zijn? Zou hij niet verder kunnen? Moeder vroeg dit zich angstig af. Weldra werd zij echter gerustgesteld, doordai va der met hernieuwden moed den moeilijken tocht hervatte. Met dit vcrscltil echtor, dat hij thans tusschen zijn lippen een groot© sigaar ge klemd hield, waaruit do wolkjes blauw opuringelden boven do hoofden der nog steeds aandringende bozoekera. Hij had heb klaar gespeeld, niet allcoa de garderobe met succes te bestormen maar ook nog belast on beladen als hij was, in het gedrang zijn sigaartje, waar van hij zich tweo uren lang had moeten spenen, op to steken, een kunststuk voor waar, .waarbij de kunst der Wognunmicra bijna in het niet verzinkt. („N. Gron. Ct.") Do boerderij van den hoor 8. Andringa to Koehool, aan den Zeedijk onder Oosterbicrum, is ten gevolge van het inslaan van den bliksem afgebrand. Uit Scxbienim wordt nader bericht, dat de boerderij eergistc nacht omstreeks bnif-' drie door liet hemelvuur word getroffen. De brandspuit van Tzumm&rum, dio zoor spoedig was aangebracht, kon bij hot in werking brengen niet beletten, dnfc het ge» heele gebouw uitbrandde; alleen een god-»#- to van do voorhuizingo werd behouden. In do vlammen werden mode vertoerd: vier kooien, vier hokselingcu, een kalf, landbouwgereedschappon, kooi, poolaard- appeleu, stroo, vlas cn cenige huiameubo- lou. Nog tijdig werd gezorgd voor do berging van acht paarden, vijf koeien en hot groot ste gedeelte van de huismcubelcn, banovens een parlijtjo lijnzaad. Do schade wordt gedekt door vorzelto- ring bij do onderlinge bnandassurantio- maatschappij „Achlum". („L. Ot-.") Volgens „Do Niouwo Koe rier" heersohen er in Limburg bij het spoorwegpersoneel toestanden, waurdoor do veiligheid van vorkeer in ernstig go- vaar is. Diensttijden van machinisten van 18, 20 en 22 uur zijn verre van zeldzaam. En een dezer dagen heeft een machinist 2-1 uren, zegge vier en twintig uren, ach tereenvolgens dienst gedaan. En oen hoofdconducteur, aan wien even goed als aan den machinist, do zorg voor do voiligheid is opgedragen, had con diensttijd van zc9 en twintig uren. Als ons niet man en paard genoemd was, zouden ook wij moeite gehad bobben het to geloovon, al was do bron onzer in- lichticgon nog zoo betrouwbaar, voegt het blad bij dezo medcdcelingcn. In het gesticht Calvarion- borg te Maastrioht is overleden de arboi- dor H. C., ten gevolge van bloedvergifti ging, ontstaan door bot openkrabben van een onbeduidondo wond. Oscar Johansson, Erioks- 60n cn Rvgnèrc, do drie laatste slachtof fers van do „Olaf Wyck", zijn Donderdag to Antwerpen begravon. Johansson cn Ericksson zijn Zwcdcu, dio in dienst zondon treden van don Gongo- staat. Zij zijn op kosten van don Congo- staat begraven. Woensdagavond is do „Olaf Wyck" lo Gothenburg aangekomen. Hot gerechtelijk onderzoek naar de oorzaak van don dood dor vier reizigors is dadelijk bcgounon. Nabij Skarfisko in ltus- sisch Polen, is een passagierstrein op een rangoorenden goederentrein goloopou. Er werden vier reizigers on di'io spoorbcumh- ten gedood cn tien personen zwaar go- wond. Een aanvaring op de M i s b i- pi. Nabij New-Orleans heeft do Fran- schc kruiser „Klc-bcr", koers zottendo naar Havanna, de Amorikaanscho boot „Hugoria", met vruchten geladen, in dou mist aangevaren. Do „Hugoria" zonk onmiddellijk on ze ven Japanscho stokers on kolen workers verdronkon. In don nacht van Zondag op Maandag is er ingebroken in hot his torisch museum lo (Jhaux-dc-Fonds. Do dieven hebben ongeveer dortig gouden medailles cn munten, waaronder enkele zeer zeldzame, gestolen. Do verkoopwaarde van liet gcstoleno wordt op 10,000 fraoken geschat. De regeering van het kan ten Zurich heeft den kantonnalcn raad voorstellen gedaan tot het bouwen van een nieuw universiteitsgebouw, een zoölogisch en con hygiënisch instituut. Do gezamen lijke kosten zijn goraamd op 6,030,000 fran ken, waarvan ongeveer 2$ milliocn ten laste van het kaüton komen. Do Bondska3 zal ook ongeveer 2.J millioen hebben bij to dragen, en do stad 2iirich zal 1,250.000 fr. te betalen hebben. Slot) Hij schoof bevend zijn stoel achteruit, Btond op en verklaarde, dat hij verlangde naar wat frissche lucht. Joe glimlachte zelfvoldaan en wierp do rest van het gezol- fichap vroolijke, half spotaohfcigo blik ken toé. „Mettertijd zal ik wel tot kalmte komen en mo ergens vestigen," merkte hij oedaaïd op met een zijdolingschen blik naar Bona via. „Mettertijd zal ik leeren terugzien op mijn zorgoloozcn, zwej-veAiden, met bloed bevlekten levensloop, met een glimlach van medelijden voor mijn arme slachtoffers." Mévrouw Bott-Hardy stond huiverend op en wendde zich tot haar dochter. „Wij zullen ons terugtrekken," merkte ze öp, maar Joe werd voor zijn afschuwelijk verleden beloond door een handdruk van Bonavia, toen zij van haar stoel opstond, om zich met haar moodor in het boudoir terug te trekken. Dc heer Jeffooe, waardig man en uitsto tend magistraat als hij was, had het .mis verlaten en was door hefc donkcro park ge gaan met een vasfc doel voor oogen. Hij bad een plicht to vervullen en hij was niet de man om daarvoor terug tc deinzen. Toen hij het park verlaten had ?n den den weg opliep kwam hij in r.ofcsiug mét een man, dio juist van een bank opstond cn blijkbaar schreide. De heer Jeffcoe greep gezegden man vast en kwam tot do ontdekking, tet het Vernon Killick was, die vroeger herhaaldelijk de woning der Bott-Hardy's had bezocht. .yf°i° broer/' stamelde hij met een .wilde beweging achter zich wiïzend „ia daar binnen." [^,Dat weet ik," antwoordde Vomon droe vig, „dat weet ik." „Hij is een gevaar voor do maatschap pij", hijgcfc het magisstraafc9lid, „hij be hoort met tot de soort menschen, die men kan toestaan in vrijheid te leven. En o lieve hemel, lieve hemöl, wat heeft hij oi slag van om met dames om te gaan 1'* „Dab dacht ik wel; ja, ja, dat dacht ik wel," steunde Vernon. „Wat gaat u met hem doen meneer Jeffcoe?" „Hij heeft misdaden genoeg begaan om een dozijn misdadigers aan de galg te brengen en nu is hij daar bezig er op te poehén op den koop toe," antwoordde Jeffcoe verontwaardigd. „Wanneer hij niot uw broer was..." „Daarmee behoeft u geen rekening te houden, denk alleen maar aan uw plicht ala magistraat," vervolgde1 Vernon ern stig. „Het zal een zware slag voor mij zijn" voegdo hij or met een flauwen glimlach bij, „om te zien hoe hij voor zijn daden ter verantwoording geroepen wordt, maar ik zal het moeten dragen. Hoe eer men he>m in handen krijgt hoo heter, zou ik zeggen; denk maar niet over mijn ge voelens." De heer Jeffcoe drukte hem krachtig ae dc hand. „U bent een edele, zelfopofferende jonge man," zeide hij. „Ik geloof dat ïi werkelijk om uw broer schreide, toen ik u zooeven ontmoette?'* „Alleen om hem", stemde Vernon toe. „De man zal vanavond nog gearresteerd worden", verklaarde de heer Jeffcoe op vastberaden toon. „Ik zal oogenblikkelijk den konstabel Wiggins waarschuwen en ik zal hém zeggen, dat hij met een wanhopig man te doen krijgt Gelooft u, dat zes man uw broer Dixon zouden kunnen houden?' „Hij zal natuurlijk vechten voor zijn vrij heid, maar ik geloof wel, dat zes voldoende rijn", zeido Vomon met een glimlach. Joe Tusscli was in een uitstekend hu meur, toén hij avonds vrij laat in de herberg terugkeerde. Hij had uitmuntend gedineerd cn naar hartelust verhalen kun nen opdisschen. Meer dan dat, juffrouw Bonav'a had hem op het laatste oogenblik toegefluisterd, dat zij trotsch op hem was, maar verschrikkelijk bang voor hem. Met zijn neus in do lucht was Joe naar de her berg teruggewandeld. Eenigszins tot zijn verwondering ontdek te hij, dat Vernon iu een goede luim was, zijn terneergeslagenheid was vérdwenen cn alle grappe^ en toespelingen van Joo kou- den zijn kalme gelijkmoedigheid niet ver storen. „Ik zal dit spelletje nog geruimen tijd aan den gang kunnen houden", mérkte Joo genoeglijk op. „Daar is slechts één ding, dat me een beefcjo ongerust maakt, ik zal de lijst van mijn misdaden spoedig uitgeput heb ben. Jij zult er een paar meer moeten ver zinnen, Vernon, beste jongen, om mij wat- langer aan den gang te houden.'* „Ik geloof niot, dat je er nog veel noodig zult hebben," antwoordde Vernon grimmig. „Jo loopbaan is zoo verschrikkelijk geweest, beste Dixon „Noem me niet zoo, jo weet, dat ik niét zoo heet," viel Joo heon ongeduldig in .le rede. „O ja, toch weli" antwoordde Killick. „Je hebt hefc mij bekend je hebt er op gepocht jij zelf bent onder dien naam maar al to goed bekend. Bovendien wil ik overal zwéren, dat jij mijn broer Dixon bent." „Zeg eens," protesteerde Joe, weinig op zijn gemak, „je kunt een grap ook te ver drijven 1" „Dat heb ik gemerkt,'* antwoordde Kil lick bitter. Er was geen tijd voor verdere uitleggin gen. Op dat oogenblik word er hard op do deur geklopt en een klein mannetje met grijs haar in een uniform trad binnen en keek snel om zich heen. „Wie is meneer Dixon Killick V' vroeg hij. „Daar is de manl" riep Vernon uit, terwijl bij opgewonden naar Joo wees. „Dat is Dixon Killickl" „Dat ben ik niet!" riep Joe uit, terwijl hij bleek werd. „Zij ontkennen heb altijd," merkte de man in uniform met een glimlach op. „Mijn naam is Wiggins en ik ben do hoofdkonstabcl van Pad wiek Ferry. Het zal u niet helpen of u zich verzot of pro beert ons dood te schieten," ging hij voort tot den verschrikten Joe, „want cr staan zes mannen op de trap, om niet* to zeggen van den waard en den huisknecht en don kellnér beneden Ik arresteer u voor don moord van drio onbekende mannen in do Vereenigdo Staten en den moord op een politieagent bij do uitoefening van zijn plicht. Ik zou graag willen, dat u kalm meegaat-, want dat zou beter voor mij zijn en beter voor u. Dan zou ik u alleen kun nen meenemen en dat zou een goed figuur maken in do bladen." „Geloof je niet, dat het beter zou zijn met dien nonsén3 op to houden, Killick, en dezen man te vertellen wio ik werkelijx ben?" vroeg Joo. „Dit begint er ernstig uit te zien." „Blij dat je het inziet,'*' zeide Killick hatelijk. „Hij weet zeer goed wie je bent-. Daar is geen hoop voor je." In de volgende minuten speelde de wensch van den konstabo-1' Wiggins hem parten. Want Joe, die eindelijk begreep, dat hij zich in een wanhopige positie bevond, gooide den kleinen man heel handig on dersteboven op het oogenblik, dat hij hem wildo naderen, en draaido het licht uit. Hefc volgende oogenblik, terwijl Wiggins om hulp brulde, had Joo het venster opge schoven en was cr uit gesprongen. Gedu rende tien minuten holde hij, zonder hoed, door een hem onbekend© streek, zijn onge luk verwenschendo en tedréigingon mom- pélende tegen Vemon Killick. Hij 6laagdc er in te vluchten. Tegen zes uur in den morgen verscheen hij bij ecu klein spoorwegstation netje op meer dan twintig mijl afstand van Fadwick F err#, waar hij een onsamenhangend excuus mom pelde over zijn bemoddurd voorkomen cu wour hij vcor een buitengewoon hoogo som een oude pet kocht van een tuinier, waarmee hij naar Londen vertrok. Wiggins m&akto geen gt-ringeii ophef van do zaak. Hij beschreof in bijzonderheden «-'o worsteling met een man van bijna zoveu voet lang in een donkcro kamer. Hij was er zeker van, dat do man verscheiden o ma len op hem gevuurd had, nn was heel vor- wonderd, dat hij met den besten wil geen kogelwonden kon ontdekken. Ter willo van Vornon besloten echter do beide met hem bekende magisstraatslodan dc zaak in den doofpot te sloppen. „Zeer waarschijnlijk is do schurk al bp weg naar Amerika, beste Jeffcoe", zei de heer Bott-Hardy. „Zij gaan altijd naar Amerika. Daar zal hij wel loon naar werken krijgen cn wij zijn van hém af. Het is jam mer, dat dc arme Vernon cr zoo'n broer op nahoudt, maar alles in aanmerking geno- mcu, heeft hij zich uitstekend gehouden." Het was een heel boetvaardige Bonavii Bott-Har<\v, diio een weck na het diner met haar moedor een bezoek brncht op Vernons kamer. Zij werd met veel feeder- heid door hem ontvangen, en vi rklaardo onder tranen, d.;t haar hart altijd aan Vemon had too behoord. In haar bolero oogcnblikken had zij gevoeld, „dat do be tooverendo Dixon Killirk op den c'uur Kon beetle vervelend zou kunnon woidcn." „In de toekomst zullen wii den armen Dixon als dood beschouwen, lieve Bonny," zeido Vernon ernstig. „Ik kan je de ver-» z kering geven, dat je zijn naam nooit weer van mijn lippén zult hooren. Het ls beter zoo-"

Leidsch Dagblad | 1907 | | pagina 19