twee hoofden van 4do-klasae-scholen alhier^ waarvoor niet minder dan 169 mededingers zijn. Zooals we-nog Zaterdag mededeelden, zal ter gelegenheid van het Natuur- en Ge neeskundig Congree, dat in de eerste da gen van April van dit jaar te Leiden zal gehouden worden, alhier een tentoonstel ling worden aangericht, van allefe wat op de geschiedenis der geneeskunde betrek king heeft, van welke tentoonstelling prof. dr. E. C. van Leersum vooral de ziel 1 Voor deze tentoonstelling, die in het Uni versiteitsgebouw en in de Bibliotheek van de Leidsche Universiteit zal gehouden worden is bij prof. Yan Leersum reeds heel wat ingekomen of zijn toezeggingen daar toe gedaan zoowel van particulieren als uit musea en vei zamelingen. Natuur- en geneeskundige instrumenten, anatomische preparaten, bandschriften, waaronder, buitengewoon kostbare, prenten, teekenin- gen, kaarten, enz. enz. Doch hoeveel oogenschijnlijk misschien eenvoudige, doch voor do geschiedenis der medische wetenschap inderdaad belangrijke voorwerpen en documenten zijn cr nog wellicht niet hier en daar bij gooeesbeorsn of doktersfamilies verborgen. Dece, uit alle oorden, ook uit de achter hoeken des lands, op do tentoonstelling bijeen te hebben, ziedaar het ideaal van prof. Yan Leersum. Wie er iets in bezit heeft op dit gobi- S'ordt daarom, mede in het belv.g der me dische wetenschap, verzocht, zien te won den tot prof. dr. E. 0. van Leersum, „Kruidthof", Leiden. Ov<?r do toezending zal «ader in onder handeling worden getreden. Wij vleien ons, dat onze lezers, voor zoo ver zij tot het welslagen dezer tentoonstel ling op de gevraagde wijzen kunnet. bij dragen, daartoe gaarne btfreid zullen wor den bevonden. Door eenige onderofficieren van het garnizoen Leiden is opgericht een zang- vereeniging, onder den naam Kunstge not", tot doel hebbende het kunstgevoel fccD opzichte der muziek, bij de onderoffi cieren aan te wakkeren en tot meerdere ontwikkeling te brengen. Men hoopt, dat velen van Leidens inge zetenen hun steun zullen verleenen aan het streven der jonge vereen., hetzij door hot toetreden als kunstlievend lid, hetzij als donateur. In de Maandvergadering van de Mij. der Nederlandsche Letterkunde, Zaterdag avond in hot Nutsgebouw alhier gehouden, hield dr. G. J. Bookenoogen een voor dracht over de oude Nederlandsche kinder prenten, toegelicht door do tentoonstelling van een aantal prenten uit zijn verzame ling. Spr. begon met op to merken, dat tot nog toe geen ernstig onderzoek naar de geschie denis onzer kinderprenten was ingesteld, hoewel deze ons toch veel bolangwekkcnds omtrent vroegere zedon en gebruiken, denk beolden en opvattingen kunnen leeren. Men moet ondersohoiden tussehen de ouderwetsche prenten en de in de laatste helft der 19de eeuw, ondor den invloed van het buitenland, opgekomen nieuwe, meestal gelithograpkeerde prenten. Alleen de ge schiedenis der eerste gaat spr. na. Doordat een aantal oude houtblokken van den eenen prentendrhkker op den anderen over gingen, de verschillende concurrcerende uitgevers elkanders prenten nabootsten en vele oude voorstellingen eeuwenlang in trek bleven, kunnen wij met behulp der be waard gebleven kinderprenten uit de 18de en 19de eeuw toch nagaan hoe de oudere prenten er uit'hebben gezien. Spr. toonde dan aan, dat wij den oor sprong der kinderprenten moeten zoeken in den begintijd der houtsneokunst en ging dan aclitereonvolgens na hoe de ontwikke- ling van de vijftiende eeuw tot in onze dagen is geweest, en welko wijzigingen wij in den loop der tijden opmerken. Daar spr. voornemens is zijn onderzoe kingen voort to zetten en het wenschelijk iB daartoe zooveel mogelijk alle nog bewaard gebleven exemplaren te kennen, houdt hij zich zeer aanbevolen voor mededeeling als men in het bezit van oudo kinderprenten, of heiligen", zooals ze in Noord-Holland en Friesland heeten, mocht zijn. De minister van binnenlandsche za ken heeft goedgevonden: de beschikking van den minister van binnenlandsche za- d-d. 31 Dec. 1880, waarbij vastgesteld ia een lijat van de verzamelingen en hulpmid delen voor het onderwijs aan de Rijks-uni versiteiten, te wijzigen en aan te vullen als volgt: Rijks-universiteit te Leiden: In plaats van Geologische en mincralogische verzar moling, wordt gelezen: „Öeologisch-mine- ralogisch museum". Aan de lijst wordt toegevoegd: .Prenten kabinet". („St.-Ct.") Het 4de regiment infanterie zal ^an 16 tot 26 September do legerplaats hij Milli- gen betrekken. Op het diner te Groningen van 17 oud studenten der Leidsche Universiteit, Vrijdag avond, werd aan den Senaat van het Qron. studentencorps o. a. een telegram gezonden, met de beste wenachen voor den bloei der universiteit aldaar, in antwoord waarop later op den avond van den senaat een telegram met dank- en huldebetuiging word ontvangen. Op den omslag van de menukaart prijkte de afbeolding van het statig Leidsohe univer siteitsgebouw. Do samenstelling van het menu, waarover de feoalvieronden vol lof waren, was toevortrouwd aan de goede zorgen van den restaurateur den heer A. Meijer. De toestand van den Minister van Marine blijft vooruitgaan. De heer Stuarb heeft echter he^ bed nog niet kunnen verlaten. Het jaarlijkscbe diner, dat H. M. do Koningin zal geven voor burgcrlijko auto riteiten, zal plaats hebben Maandag 18 Februari aanstaande. In een gemotiveerd adres aan H. M. do Koningin heeft het dagelijksch bestuur van den Alg. Ned. Wielrijders-Bond ver zocht de door de Prov. Staten van Noord- Brabant vastgestelde verordening tot hef fing en invordering van weggeld niet goed te keuren, als zijnde niet in het alge meen belang. Het s. b. „Goentoer" van Java naar Rotterdam, vertrok 8 Febr. van Padangj de „Prins Maurits" vertrok 8 Febr. van Amsterdam naar Paramaribo; de „Fran ken" van Amsterdam naar Java en Au stralië, arr. 8 Febr. to Antwerpen; de „lt- zehoo" vertrok 7 Febr. van Batavia naar Amsterdam; de „Myrmidon" arr. 8 Eebr. van Java te Amsterdam, do „Koning Wil lem II" van Batavia naar Amsterdam, pas seerde 7 Febr. Point do Gallc. BODEGRAVEN. Yoor een goed gevulde zaal hield de rederijkerskamer „H. K. Poot", alhier, haar 131ste opanbare ver gadering. Met medewerking van enkele dames werden opgevoerd do twee blijspe len „Taalfouten" en „Voor een liefdadig- doel". De hoofdrollen ware in goede han den. Wat is er hartelijk gelachen bij „Taalfouten" en niet minder bij het daar na opgevoerde blijspel, waarvan de roTlen zoo uitstekend werden vervuld. Na afloop deed do dansmuziek bij velen de beenen eens van den vloer komen, waar na men huiswaarts keerde met do hoop, dat „H. K. Poot" den liefhebbers van het tooneel nog vele aangename on gezellige avonden moge bezorgen. De Hollandsche Maatschappij van Landbouw, af deeling „Bodegraven en Om- str ken" zal Dinsdagmorgen 12 Febr. a. s. een openbare vergadering houden in het hobel „Yan Haafteai" alhier,waarop Mr. J. van den Hoek een lezing zal houden over Landbouw-OngevalLenvorzekering. Do Gezondheidscommissie alhier, zal op Zaterdag-namiddag a. s. een vergade ring houden ten Gemccntehuize. HAZERSWOUDE. Niettegenstaande de ijverige nasporingen der politie naar de kippendieven en andero schavuiten zijn de daders nog niet gevonden. HILLEGOM. Do gemeenteraad houdt Vrijdag a.8., des morgens te 10 uren, een openbare vergadering. KATWIJK a. ZEE. Naar we vernemen zal alhier een filiaal gevestigd worden van een der Leidsche bankiershuizen. Woensdagavond a. s. zal vanwego de Chr. Jongel. Ver. „Amos 5: 6a." een openbare vergadering worden gehouden m „de Zaal" aan de Voorstraat, waar als spreker zal optreden Ds. A. J. v. Wijn gaarden alhier. Toegang vrij. Met de kant-isscherij is het tot nu toe treurig gesteld. De aanbrengst blijft ver beneden het gemiddelde. Waarlijk niet bemoedigend KATWIJK AAN DEN RIJN. De ver- eoniging ter bevordering van de Bloembol lencultuur voor Jnatwijk en omstreken zal op Dinsdag 12 Februari een vergadering houden in het hotel „De Roskam''. Punten ter behandeling zijn: 1 Rekening en verantwoording. 2 Opgeven nummers voor de veiling. 3 Ballotage van leiden. 4 Vragenbus. 5 Benoeming van een bode. 6 Veroting De verkiezing van directeuren komt niet ter behandeling op dien avond en wordt ongetwijfeld uitgesteld om behandeld te wordon in een vergadering van principalen, een regeling die we van harte toejuichen. LISSE. Naar men ons mededeelt, i6 tiet terrein, waar eertijds huis en kantoor van notaris Van Stockum hebben gestaan eu dat reeds bij een publieke veiling was opgehouden, nu ondershands verkocht voor een gedeelte aan den heer H. Marseille timmerman en voor een ander gedeelte aan den heer J. van Til, beiden alhier. Naar wij vernemen, heeft een Engel- 8ohe firma uit Liverpool, nabij het station Veenenbuiig, een tuin gehuurd, om zelf de bloembollencultuur in toepassing to bren gen. Voorzeker geen aanlokkelijk iets voor de Hollandsche bloemisten, indien Rit na volging moet vinden. Het bestuur van den Lisserpoelpolder heeft het raadzaam geacht om gedurende de workzaamheden aan den vernielden mo len van dien polder, andere maatregelen te nemen voor droogmaling. Te dien einde is nu een centrifugaal - pomp geplaatst, die door con locomoDied wordt gedreven. VALKENBURG. Bij hot verbreeden en uitdiepen eener sloot werd in een stuk land van den heer v. d. G. gevonden een menscholijk geraamte, waaraan de beenon en een schouderblad ontbraken. Mogelijk zijn die deelon bij vroegere werkzaamheden reeds te voorschijn gebracht. Hoe zoo'n skelet daar* gekomen is, daarover ligt een sluier, die wel niet zal zijn weg te nemen. WASSENAAR. Zaterdagavond trad als spreker voor de leden der R.-K. kiesver- eeniging op do lieer F. A. Moerel van Ou de water. In het eerste gedeelte zijner rede zette spr. op duidelijke wijze uiteen wio kiezer kan zijn. in het tweede gedeelte werd do politieke toestand yan het land bosproken. De redq van den heer Moerel weid met aandacht gevolgd. Aan het slot zijner rede spoorde spr. den kiezers aan tot activiteit. Zaterdagmiddag circuleerde bij de ingezetenen een lijst om gelden te verzame len voor het verkrijg n eener goede ijsbaan naar den Rijn. Hot bedrag was tamelijk groot. Het doel was tweeledig: vooreerst zooal9 geeegd is om een goede ijsbaan te krijgen, en ten tweede om workloozen werk te ver se haffen. Waarschijnlijk zal hiermede do grondslag wel zijn gelegd voor een „ijs- club.1" CORRESPONDENTIE. Een paar ingezonden stukkon moesten tot een vol gend nummer blijven liggen. A* P.f alhier. Deze zaak Is Üu te lang geleden, om er nog op terug te komen. AfJ. Lelden en omstreken Ned. R.-K. Volksbond. Deze afdeeling hield glsternamlddag ter gelegenheid van haar 12% jarig beetaaD oen buitengewone verga lering in de Sta Iszaal, waar belangstellenden o w. ook vele dames beneden.en op het balkon gezeten warén. Ter zijde van het tooneel stonden de banieren van de afdeeling zelve en van de onderafdeelingen. Na het samenzijn met gebed te hebben geopend, riep do voorzitter, de heer W. de la Riviöre, allen het welkom toe, in het bijzonder den hoogeerw. heer mgr. G. W. Koning8, centraal geestelijk adviseur, den hoer Passtoors, voorzitter van het centraal bestuur, den rechtskundigen adviseur mr. P. J. M. Aatberse, den vroegeren geestelijken adviseur pastoor H. A. van Keasel, na te Delft, en den togenwoordigon geestelijken adviseur pater C. llaanen. Hij wees op hetgeen door de Leidsche afdeeling gedurende haar bestaan is tot stand gekomen wat tot vreugde vera treat maar er moet nog meer gedaan worden. Er zijn nog te veel katholieken, die geen lid er van zjjn. Daarom werden ze op de ze feeatvergadering uitgenoodigd oru toe te treden en te hooren de rede van den centraal geestelijk adviseur, wien dana werd gebracht voor zijn welwillendheid om hier op te treden. Het Bondslied werd to^n door de ge heel© vergadering staande gezongen onder begeleiding van het llarmonie-orkest der afd. onder leiding van zijn ditecteur, den heer Jac. Kroon. De vereenigde koristen der verschillende Parochiekerken, onder leiding van den heer P. G. Timp, deden vervolgens het „Veni Creator" hooren met piano-ac- oompagnement, welke uitvoering met ap plaus werd beantwoord. Thans betrad mgr. Konings het spreek gestoelte, die de Leidsche afdeeling geluk- wenschte mot het koperen feest, omdat boven hot koper haar tot kroon strekt de schitterende1 verdienste voor wat zij heeft gedaan op geestelijk en wereldsch gebied. Daarvoor zij God gedankt met de bede, dat do afdeeling steeds nog meer moge groeien dn bloeien. Thans reeds neemt ze in den Bond zei ven een eereplaats in. Spr. ging daarop na den toestand in de maatschappij in het algemeen, waar het ongeloof nog zooveel plaats vindt. Wij zijn ex zeido spr. getuige van geworden, dat door dit ongeloof Christus niet overal de plaats vindt, welke hem toekomt; hij wordt verdreven uit den Staat, uit het hu welijk, uit het huisgezin. Daarom heeft de Volksbond zich voreomgd om te waken voor do eer van God, voor de eer van L .iristus, voor de Kerk, Vorstin en Land. Een en ander werd door spr. nader ont wikkeld. Onze plicht is te buigen voor God, te waken tegen de lastering van Zijn naam. De Kerk kan verdedigd worden door de goede organisatie der R.-Katholieken. DaN do Katholieken in Frankrijk uu zoo te iij- den hebben is hun eigen schuld, omdat zij niet voldoende vereenigd zijn Doordat do Katholieken zich hier te lande aansluiten aan den Volksbond bewijzen zij voor -Jen godsdienst te willen strijden. Voor God en voor Kerk zijn de eerste be langen, waarvoor de R.-K. io zorgen heb ben. Doen zij dat niet, dan is het eerste on middellijk gevolg er van, ondermijning vau het gezag. En tot glorie van den Volksbond strekt, dat hij nooit gehandeld beeft togen het ge zag. Eerbied voor do Krooa eo lief le \ocr het Vaderland moeten band aau baud gaan, steeds meer en meer worden opge bouwd. Do Volksbond beeft dit o.m. tot hooge taak gesteld. Voor Koningin en Land is mede do ziel van al het werken van den Bond, om het land te geven rust en vrede, te midden van den socialen arbeid van ons en anderen, wat wederom strekt in het be lang der eere Gods en van de Kerk. Die arbeid moet niet gelegd worden op do schouders van enkelen, maar van allen, daarom is meerdere aansluiting aan de af deeling noodig. Dan zal de arbeid des te meer geestelijk en stoffelijk vruchten af werpen, en onze kinderen zullen er do voor dcelen van genieten. Daverende toejuichingen volgden op do met gloed uitgesproken rede. De geestelijke adviseur, pater Haanen. dankte spr. voor zijn schoone toespraak cn vertrouwde, dat zij op allen diepen indruk zou hebben gemaakt en dit «r door nlJen naar gehandeld zou worden. De voorzitter der afd. meende aan de woorden van dank niets te mogen toevoe gen, maar herinnerde1 cr aan, dat het cle gewoonte is steeds een collecte voor het fonds „Hulp in Nood" te houden. Thans echtor was besloten daarvan af te wijken en er een te houden voor „Schoolkindervoe ding'', welko daarom niet minder in ieders deelneming werd aanbevolen, en gehou den werd, terwijl het „Harmonie-orkest" zjjn tonen deed hooren. In dien tijd was ook binnengekomen de heer Lammers, secretaris van het oentraal bestuur, wien daarom door den voorzitter eveneens hefc welkom wérd toegeroepen. Daarop werd door het koor aangeheven het „Te Deum Laudamus" eveneens met piano-begeleiding. Groot was de aandacht, waarmee ook difc werk aangehoord werd en groot de in druk, wolken het werk maakte. De voorzitter deelde vervolgens onder dankbetuiging mee, dat de collecte voor „Schoolkindervoeding" heoft opgebracht 39.85 gulden, op welke verrassende mede deeling ook een luid applaus volgde. Verder bracht hij dank aan de zangers en den heer Timp, voor hun medewerking aan deze feestelijke samenkomst, alsmede aan „De Harmonie" en aan allen, die tot het welslagen er yan hadden bijgedragen. Do heer Passtoors, voorzitter van het Centraal Bestuur, kweet zich van de eervol» 1© taak om de Leidsche afdeeling namens dit bestuur met haar koperen feest geluk te wensohen en dank- te betuigen yoor hetgeen is verkregen door het streven en wciken dezer afdeeling, die hij heeft zieu geloien worden. Waarvan hij nog het een en an der in herinnering bracht. Een andere aangename opdracht was, die van een zich uit de leden gevormd hebbend comité, om den voorzitter der afdeeling, die, zooals uit het archief bleek, tevenb mede-oprichter was, een huldeblijk aan te bieden, wat hij bij deze met eenige hartelij ke woorden deed. Dat huldeblijk bestond uit een gouden horloge met inscriptie er» enveloppe. De heer De la Rivière v.ns hierdoor zé' getroffen, dat hij zeer onde»* den indruk er van was en hij onmogelijk m t woordm kon bedanken, zooals hij dit wii-le. Hij dacht, dat hij reeds voldoende beloond was als hij zag hoevelen zich onder de banier vereenigd hadden. De heer Passtoors dankte nog allen, gees telijke en andere adviseurs, die vroeger en nu voor de afdeeling geijverd hadden, terwijl de waarnemende voorzitter, de heer L. J. Hensen, de vergadering sloot met dank voor de goede opkomst. De muziek deed zich nogmaals hooren en velen gaven zich als lid op. BECLA91ES, k 40 Cents per regel. „Men Lad het mij wel gezegd". „De Piok-Pilleu hebben mij genezen." Mejuffrouw Johanna de Graaf, oud 20 jaren, met wie wij in briefwisseling zijn, woont te Gorinchem, Kortendijk No. 100. Zij leed sedert langen tijd aan bloedarmoe de. Wij geven hier haar photographie, ge maakt na haar genezing door de Pink-Pil- len. Zij schreef ons: Me}. Johanna de Graaf, (portret Goelhnh.) „De Pink-Pillen zijn een opperbest ge neesmiddel. Men had mij wel gezegd, dat zij mij genezen zouden, cn zij hebben mij genezen, .spoediger dan wij dachten. Ik had andere geneesmiddelen beproefd zon der baat te vinden. De Pink-Pillen hebben mij een gezond uiterlijk weergegeven. Van af den aanvang der behandeling voelde ik mijn eetlust terug komen. Dc eet lust heeft mijn krachten doen her leven en eenmaal in het bezit daar van, zijn al mijn kwalen verminderd en daarna geheel verdwenen. Ik heb geen steken in de zijde, geen duizelingen meer. Ik slaap goed en mijn maag is veel beter. Do Pink-Pillen zijn een ernstig genees middel, zij komen stipt haar beloften na, daarom worden zij ook door allen aanbe volen, dio cr gebruik van hebben gemaakt. De Pink-Pilloln genezen Bloedarmoede, bleekzucht, algemeen© zwakte, maagkwalen rheumatiek, want zij verrijken en zuiveren het bloed. Zij versterken het zenuwstelsel en geven uitmuntende resultaten tegen zenuwziekte en zenuwverzwakking. Prijs 1.75 do doos, 9 per doozen. Verkrijgbaar bij dnabilió, Steiger, 27, te Rotterdam, Hoofddepothouder voor Ne derland, en Apotheken. 1591 71 Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Leiden en Om streken bij Reyst Krak, Drogisten, Beestenmarkt Wijk 5 No. 41, en J. H. Dijk huis, Drogist, Hoogstraat No. B. „Hercules." Onze eerBto gymnastiek- en sehennver- eeniging, genaamd „Hercules", gaf Zater dagavond tot veler vreugde en voldoening wedorom een uitvoering met bal ia de Stada- zaal. Alvorens zeiven iets naders van ceze uit voering te zeggen, deelen wij eerst in hoofd zaak mede wat de voorzitter dezer kloeke Leidsche vereeniging in zijn met warme en welgekozen bewoordingen vervatte toe spraak zei: De heer A. Dirks dan begon met tc be tuigen, dat het hem een aangename taak was allen, eereleden, gasten, leden, die door hun komst blijk van belangstelling gaven, hier wederom het welkom te mogen toe roepen; hetzij, dat die belangstelling gold de Vereeniging zelve; hetzij, dat zij voort sproot uit sympathie met Eet streven van „Hercules"; of dat zij meer bijzonder zag op het feest dezer gymnastiekverecniging. Want, zoo ging spreker verder, hier is spra ke van een feest; van een feestbetoogmg ter eere van de gymnastiek. En do voorzitter, wiens hart wij weten het zoo warm klopt voor de gymnastiek, die voor haar al zooveel van zijn krachten, gaven on tijd heeft gegeven, kon niet na laten er even, maar dan ook met vollen nadruk, op tc wijzen, hoe weinig, hoo veel te weinig er niet alleen in Leiden, maar in het geheelo gewest Zuid-Holland, in de middelste lagen der maatschappij ge daan wordt aan gymnastiek, zoodanig, dat er plaats is voor do vraag: Is het niet meer dan erg? Vervolgens meer in het bijzonder komen de tot deze uitvoering, die stond gegeven te worden, moest het den voorzitter van het hart, dat een deel van die uitvoering bij* na geheel zou hebben schipbreuk gel- deii f door het afkeurenswaardig gedrag van iemand, die zich een paar dagen vóór dezen avond had teruggetrokken van medewerking in een nummer van het programma, dat een paar maanden studie had vereisobt, en welk slecht voorbeeld nog door een andere was gevolgd. Een woord ter teekening van dez© handelwijze onv—r de omstandigheden, waaronder zij plaats had, kon spreker thans niet vinden. Gelukkig echter waren er damee geweest, die zich bereid hadden verklaard de open gevallen plaatsen in te nemen, waarvoor hij het drietal nu bereids dank zei. In hoe verre het euvel op die wijze, na slechts weinig voorbereiding, zou verholpen wor den, spreker liet het aan het oordeel der aansohouwers over; maar hij meende toch' in herinnering te mogen brengen Tollens' bekend: „En rekent d'uitslag iet, rnaar telt het doel alleen." Den directeur, den heer P. Dekker, gym- nastiekleeraar in de Residentie, bracht hij hulde voor zijn toewijding ten opzichte der heeren-afdeeling; hopende, dat de kennis making met hem dezen avond een gunstigen indruk zou mogen achterlaten. „Hercules'' wil voorts het feest zoo gezel lig mogelijk maken. Daartoe werkt zeer zo- ker mede de versiering der zaal. Hun, He ze hadden opgevat en uitgevoerd, wijdde de voorzitter een woord van hulde en war men dank voor de royale wijze, waarop dit was geschied. Met den wenscb, dat deze uitvoering van „Hercules" zou bijdrrgen tot verderen bloei der Vereeniging, zou strekken tot pro paganda voor de gymnastiek en tot verster king der gelederen van hen, die samen op trekken ten strijde voor „Mens sana in cor- pore sano", eindigde de heer Dirka zijn re de, die gevolgd word door een eendrachtig; applaus. Na vermelding, dat de scbare der belang stellenden „Hercules" zelf, waar alles met orde, geschiedt, houdt van op t"_ be ginnen en van op gepastcn tijd eind'gcn inmiddels nog was aangegroeid en ook ver meerderd met den heer J. A. van Hamel, wethouder, als vertegenwoordiger van het Dagelijksch Bestuur, en dat het orkest zich van af het tooneel zeer verdienstelijk had doen hooren, willen wij thans eerst mede- deelen, dat de versiering, waarvan de voor zitter gewaagde, reeds dadelijk bij het binnentreden van do zaal een ieder troL Zoowel de zware baldakijns als de ^ndore zaalvorsiering, streng symmetrisch en ge tuigende van goeden smaak, en groot be leid, verkregen met tapijten, schermen en banderollen in stemmige, harmonische kleuren, maakten een besten ind uk er strekten de firróa Pander en haac chef, den heer H. ten Hooven, tot eer. Zij mogen la ter bij voorkomende gelegenheid deze zaai weer feestelijk tooien 1 Plantengroepen brachten voorts het bare tot den feestdos bij. En nu dc eigenlijke uitvoering Deze gaf in allen deelc reden tot groote tevredenheid. In de zaal werden vóór de pauze onberispelijk te aanschouwen gege ven: vrije oefeningen door dames en hee- ren; oefeningen aan laagrek, paard en brug door adspirant-leden heeren-afdeeling; orde-oefeningen door dames-leden; brug- werkzaamhoden door werkende leden hee ren-afdeeling. Na de pauze: werkzaamheden rek werkende leden heeren-afdeeling, springen, op twee wijzen, bewonderens waardig hoog, on athletische standen, alaf steeds een attractie-nummer, door de ren-afdeeling. Dit alles werd zóó gedaan, dat „Hercu les" er mede had kunnen volstaan; dat daarmede reeds de avond een succes en een welgeslaagde propaganda voor de gymnast tick zou zijn geweest. Maar er werd nog een nummér gegoveft. Op hefc tooneel. Speciaal, evenals de orde- oefeningen der dames, onder leiding vaif den heer A. Dirks, die inmiddels mvt een prachtige bloemenmand was gehuldigd. Een rei door dames. Als „Sösscs Verlan' gen" stond het vermeld in het progi. mma« Dit nummer, uitgevoerd bij zachte muziek, bij uitstek goed belicht; dit tiende num mer, dat zooveel studie had vereischt en' zooveel zorgen van den leider, die het onfc^ wierp, het was heerlijk het te ziendid correctheid in bewegingen, die bevallige! houdingen van die vijf in witte gewaden, geklcede dames, 't Was wondermooiGeen verbazing verwekte het dan ook, dat storm achtige bijval de uitvoering van dit num-t mer volgde en beloonde. Eere allen uitvoe-\ renden, eere dc vriendelijke rempl/i?anto>; eere den leider 1 Zoo is dan deze uitvoering van „Hercu les", als zoovele harer voorgangste-s, n>eti succes gekroond; zoo is haar dan gelukkig geen nadeel toegebracht door haar, die on^ verwacht ontrouw werden aan haar bak" nier. Zij dit welslagen den leden, dames e£ beeren, een spoorslag voort te gaan op deri goeden weg; den leiders een bemoediging voor hun verder onderwijs; den buitenstaan ders een prikkel toe te treden tot deze Ver'« eeniging, zich bij haar aan te sluiten oÉ haar te steunen 1 Zij is het waard: leiding en bestuur berusten in bekwame eu vaste Randen Door goed en kwaad gerucht heen is dit reeds pieermalen en ook nu weer paa gebleken. Gemeentelijke Aibeidsbenr». Stads timmerwerf, telefoon No. 127. Geopend van 9—12 uren des morgen» eD vai; 25 ureu des middags. Aa nvragcD va nworkzoo kende if«; 2 reizigers, 1 kantoorbediendo (na 6 uur), 4 timmerlieden, 1 blikslager, 1 wagenuitkor, 5 schilders, 1 behaDger, 1 stoker machinist, 2 grof-bankwerkers, 1 voorslaander, B aank. bankworkers, 1 boekbinder, 2 bleekersknechts., 2 kleermaken, 2 bakkers, 1 tabakskorver, it kellner, 3 schippers, 2 koetsiers, 1 stalknecht^ 1 portier, 1 huisknecht, 1 winkelbediende, 2 foudsbodon, 7 loopknechten, 8 magazijn»» knechten, 10 losse werklieden, 4 werksters^ 1 üetsreparatour, 1 aohoepmaker (IJzerbouwty 1 kantoorbediende. i

Leidsch Dagblad | 1907 | | pagina 2