Te huur gevraagd, Petroleum-Gioeilicht. ilaekdL©t©m. Nieuwe Raadsels. Goede oplossingen ontvangen van: VERSCHE GARNALEN Puike Harde GEM. HARING TANDEM, An v. d. ©asweeüen, STOOMBOOT-ONDERNEMING. 'de vogels "wr >Ioe vreselijk 1 Die arme 11 -over heeft geen drie dagen iets gehad Wel, heb ik van mijn levenGeen wonder, dat hij uitgehongerd was 1 schreeuw de do kindermeid. Ellio en Meta waren zoo vrceselijk on gelukkig over wat zij hadden gedaan, dat zij regelrecht naar haar moeder en vrouw J-cobs' liepen en een volledige bekentenis aflegden. Vrouw Jac-bs, de hartelooze, verklaarde onverschillig, dat ,,er wel er ger dingen gebeurden op zee." Misschien ook mocht Roover zich. op den langen duur, gelukwenschen met die ver gissing, want van dien dag af gaven de kinderen hem steeds het beste van hun dessert, om liet weer goed te maken. Ingezonden door Marie Klesser te Leiden. Een slimmerd. ,,Ik kan het niet. vinden", zeide een brie venbesteller, die in een aardrijkskundig woordenboek zocht. „Waar zoek je naar?" vroeg hem de commies. „Ja, mijnheer," was het bescheid, „op dezen brief staat: teRotterdam of Elders, en nu zocht ik eens waar dat Elders toch ligt." Ingez. door Marietje Volker te Leiden. Kinderlijke opvatting. De grootvader van do kleino Jet is bijna honderd jaar oud. Een van haar kameraadjes vroeg haar: „Hoe oud is toch wel je grootvader?" „Stil," zeide ze, spreek zoo hard niet, ik geloof, dat onze Lieve Heer hem verge ten heeft, en ik houd zooveel van grootpa, dat ik hem niet graag missen wou 1" Ingez. door Hélène Tierolf te Leiden. Papa: (tot zijn zoontje) „Johan, jo moet er eens aan gaan donken, wat je gaarne wil worden." Zoontje: „Het liefst generaal, papa, dan kan ik mijn leven lang met soldaten spe len Kleine Piet heeft een zusje gekregen. „Zeg, Piet, zou je niet liever een 1 roertje hebben?" vroeg zijn oom. „Willen wij eens zien of het geruild kan worden?" Piet: „Dankje, oom, „we hebben haar al acht dagen in gebruik gehad 1" Ingez. door Gerritje Doeswijk te Kaag. Iemand, met name K. Wezel, ontving onlangs een brief, waarbij de afzender had verzuimd de voorletter los te schrijven, zoo dat daardoor Kwezel to lezen stond. Hierover eenigszins geraakt-, schreef do geadresseerde een briefkaart aan den an der, met vriendelijk verzoek, voortaan tus- sohen de twee eerste letters van zijn naam een punt te willen plaatsen. Dat dit verlangen zeer juist werd opge vat, bleek later, toen er opnieuw een schrij ven kwam. waarvan het adres luidde: Den heer K. W. Ezel. Ingez. door Willem Doeswijk te Kaag. Bij do wapenschouwing doet de generaal een vraag aan een der soldaten. Als deze echter het antwoord schuldig blijft, schreeuwt de serge nt: „Ezelskop 1" kunt ge den generaal zelf op zóó'n stomme vraag geen antwoord ge ven?" Ingez. door Betsy Boers te Den Haag. L Verborgen' plaatsen. Gaat gij naar de gedenknaald, wij komen er hedenmiddag ook. Het is in do kamer erg warm, onder de waranda is het heerlijk om te zitten. Zoo, zijt gij er iweer, toch ben ik daar blij om. Morgen moet ik een nieuwe jurk passen Wij gaan weer spoedig naar den tuin. Ingez. door Johanna v. d. Reek to Leiden. II. Wilt gij mij vinden, zoek dan in een stoel, Doch nooit, neen, kunt gij mij vinden in den poel, Wel ben ik altijd te vinden bij tafel, Maar nooit ben ik te vinden bij wafel, Wel kom ik achteraan, ziet men een knecht', En ben ook steeds achteraf in een ge vecht. Ook vindt gij mij zeker bij last, Nu weet ge 't, nu vindt ge me vast. Ingez. door Corry Popp te Leiden. III. Verborgen steden. Dio bal moogt gij niet houden, Anna, hij is van Jan. Davot1 is een Herstellingsoord voor te- ringleiders. Do meeste daken der huizen waren door den storm ingestort. Wat lui kijkt die ijsbeer in 5t rond. Ing. door Leendert Sohilthuizen te Leiden. IV. Ik ben een zeedier. Keert go mijn naam om, aan ben ik een vaartuig. Ingez. door Marie Klesser te Leiden. V. Verborgen plaatsnamen. Die officier draagt zijn sabel in een sebede. Ka-, haal eens een lepel, riep de juffrouw. Kee, je moet een el sterk keperband halen. Oplossingen der Raadsels. L Pad ram hond mol. II. Hengeloo. III. Spinazie. IV. Vlissingen. V. Roermond. Toot' Aniba, Willem en Anton Immink, Cecilia en Gerard Paulides, J. J. Weyers, Peter Pollmann. Dina Hollands, Louise Pollmann, Jacquelientje v. d. Meer, Dik en Lina Noll, Suze Dekker; C. en Cato van Dorsten, Jacques van Harteveld, Chrittine Raumann, Martha en Jan Stroe- bel. Anna van Leeuwen, Greta Kurrels Adri Kaiser, Jo, Jacob, Antoon en Gerard Righart van Gelder, Aletta, Mana, Hen drik en Philippus de Nie, Johanna en Wil- helmina Stolwijk, Frans en Toos Boom, Helena en Johan Tierolf, Betsy en Maria de Nie, Johanna en Gerrit van den Nieu wen dijk, Corrie en Jo Holm, J. Jonk, Ma ria de Vrind, Corrie iP'opp, B. Sijpetteyn, B. v. 1. Zeyst, Jan de Wilde, Jan, P. en Jacoba Leyenaar, Willem Laterveer, Piet Overduin, Te-mis Kulk, Amerik Kulk, Ine van Nifterik, Gerrit en Sophia Hendriks, Maria Verhoeven, Maarten de Jong, Wil lem Brakel, Betsy en Johan Rietbergen, Jacoba van Weeren, te Leiden. Jan en Dirk den Elzen, Teunis Kulk, Willem v. d. Veer, Aaltje Kroon, Maria van Haastrecht, Cornelia de Vries', Kees en Hein van Haastrecht. Gerritje en Ger rit Roos, Geertje èn Dirk van Nieuwkoop, Antje Lelyveld, Antje en Roelof van Nieuw koop, Maria en Gijs Roos, te Haarlemmer meer, Karei, Betty en Maria Boers te 's-GravenhageCor en Antje van Veen; Jacoba Vlugt; Kris Zwetsloot; Dirk van NieuwkoopJacol en Jan van Nieuw koop; K». j Doeswijk; Johanna Lemmer zaal; Cornelia Vlugt; Cornelis en Willem SpaargarenLeen en Gerrit Loogman Hasina en 1 ientje LernmortaalSophia en Jan Lot; Johan van Nieuwkoop; Wil lem, Gerritje en Agnes Doeswijk; Gerritje Zwetsloot; Kiizina van Nieuwkoop; Cor nelia Ley en; Mietje en Cornelia Koek, te Kaag; Jansje Heenk, te Leimuiden; Ma rietje Louise Volker, te Leiderdorp; Mi na Hijzelendoorn," te Ni ouwewetering; An na, H. a. en Adr. de Mooy te Rijnsburg; A. en J. Breukink, te Voorschoten; Kaa tje van Tinuf», Gerard en Jo Bergman, te Warmond; Nelly, Jan en Gerry van Ko nijnenburg; Neeltje, Margje en Maarten van Donk, to Zoeterwoude. De prijzen vielen ditmaal ten deel aan: Maria van den Nieuwendijk en Greta Kur rels, beiden te Leiden. Corre spondentie. Maria van den Nieuwendijk te Leiden. Van je zusjes vernam ik, dat je niet meer aan de rubriek kunt mee doen, omdat je voor goed naar Amster dam vertrokken bent om daar een vak te leeren. Van harte hoop ik, dat het beroep, dat je koos, je bevallen zal en je je in je nieuwe omgeving tevreden en gelukkig zult gevoe len. Je zusje mag natuurlijk je plaats bij mij innemen en van haar en Johanna hoop ik af en toe iets van je te vernemen. Vrien delijke groeten. Helena en Johan Tierolf te Leiden. Miet genoegen Vernam ik, dat. Jullie te Soheveningen zoo'n prettig dagje doorgebracht, en zulk mooi weer getroffen hebt- Is het baden in zee je goed beko men? Het is eigenlijk wel een beetje ge vaarlijk, wanneer men korten tijd aan zee vertoeft. Adrie Kaiser te Leiden. Aange naam was het mij te vernemen, dat je de verhaaltjes van de vorige week zoo bijzon der mooi vondt. Wat de raadsels betreft, moeten die na tuurlijk niet al te moeilijk rijn, want onze jongere vriendjes en vriendinnetjes moe ten eveneens kans hebben op een prijsje. Gaarne zou ik echter de volgende week eenige nieuwe raadsels van je ontvangen, daar ik ditmaal slechte anekdotes van je ontving. Gretha Kurrels te Leiden. Je raadsels in dank ontvangen; ik hoop ze binnenkort een plaatsje in do rubriek te verlcenen. Wat je verblijf te A. betreft, verwondert het mij niet, dat je j© dien tijd goed geamu seerd hebt, vooral omdat jo in de gelegen heid waart verschillende uitstapjes in den omtrek te maken. Vriendelijke groetjes 1 Aletta de Nie te Leiden. Ja, beste kind, je moeite was menigmaal te vergeefs. Maar je hebt nu toch ondervonden, dat. het spreekwoord luidt: „,Dg aanhouder wint!" waarheid bevat. Ik -oop dat je nu nog eens weer je best zult doen eenige bij dragen samen te stellen. Anna van Leeuwen te Leiden. Vriendelijk dank voor de bijzonder mooie prentkaart, die je mij zondt, jo bijdragen hoop ik spoedig te kunnen plaatsen. Lina en Dik Noll tc Leiden. Met genoegen vernam ik, dat Lina aan mijn verzoek gevolg wil geven, en ik hoop, dat we nog menig gezellig babbeltje zullen wis selen I Jacquelientje v. d. Moer te Leider. Van harte welkom, meisje-lief. natuurlijk mag je met ons meedoen, en heel gaarne zelfs. Je briefje zag er voor een meisje van je leeftijd al heel netjes uit. Als je tot voor korten tijd eenig kindje waart, kan ik me voorstelleü, hoe geluk kig je nu met je kleine zusje bent. Je moet me maar dikwijls over haar schrijven, want ik houd heel veel van baby y. Vricu- delijke groeten ook aan Mama en Papa eo oen kusje voor kleine zusje. Louise Pollmann te Leiden. Ik kan me begrijpen, hoe de drukte te Am sterdam je verbaasde, als je er nooit eer* der geweest was. Ik moet zeggen, dat jullie je dag good verdeeld' hebt en daardoor veel gezien hebt. Vondt je bet Rijksmuseum niet prach tig? Daarin kan men wel eenige dagen achtereen doorbrengen om aJlcs te bezich tigen. Overgeschreven versjes mogen in onze rubriek niet geplaatst worden. Dina Hollants te Leiden. Aange naam kennis te maken, nieuw-raadsel- vriendinnetjeIk nam goede nota van je belofte een trouw medewerkstertje aan on ze rubriek te zullen worden, want je leef tijd is daarvoor nog vooreerst geen be zwaar. Vriendelijke groeten Gerard, Louise en P eter Poll mann te Leiden. Van harte welkom, kin deren. Peter moet mij eens wat meer van zijn persoontje melden, wat scheelde er aan, ventje? Van welke hevige ziekte ben je pas hersteld? J- J. Wij e r 8. In dank ontving ik je bijdragen, waarvan ik binnenkort een goed gebruik hoop te maken. Wil je er in het vervolg aan denketn elk velletje papier van je handteekening te voorzien Karei Boers te 's-Gravenhagc. 't Is zeker heel treurig voor jullie, dat je Pa's toestand er niet op verbetert, doch als de dokter nog niet allen moed heeft verloren op zijn herstel, moet je er het beste maar van hopen. Ik heb echter innig medelijden met je lieve Moe, want voor haar is jullie opvoeding nu een zware taak, die je haar door gehoorzaamheid en goed gedrag maar zooveel mogelijk moet verlich ten. Vriendelijke groeten, ook aan Moe en de zusjes. Marietje L. Volker te Leiden. Welzoo, meisje, vondt je het strand te Kat wijk zoo mooi? Ik ben het volkomen met je eens en ik vind het er heerlijk om eens goed uit te rusten, ook de duinen zijn er heel mooi. Je schrijft me, dat je weer on gesteld waart, wat scheelde er aan? Dank voor je mooi© p.entkaart. MARIE VAN AMSTEL. in het Notarishuis te SMaailflsl Leiden, by opbod op Zaterdag ï5 Sejp- kasi teiialber, by afslag op Zaterdag September 11906, 40S avonds to lialfaclit uron, ten overstaan van den Notaris L. J. C. A. GORDON to Leiden, van een kleiflie "Villa met tuintje te ©egstgo©«t en eenige Woon- en Winkelhui zen te ïiCiden, als: No. 1. (Wegens sterfgeval). De onlangs nieuwgebouwde VILLA met TUINTJE en SCHUUR, zeer aange naam gelogen to Oogstgeost in hot Wilhelmloivpark aan den Straatweg van Haarlem naar 's-Gravonbage, Kadastraal bekend Sectio E, No. 2010, groot 1 are, 33 centiaren, bevattende benoden: Vestibule, Gang, Voorka mer en ZUkamer en Suite, belde met marmoren schoorsteenmantel, Keukon en Kelder; boven: Voorka mer, Zijkamer met marmeren schoor steenmantel en Balkon, Logoerkamer en Zolder. Hot perceel heeft Gas- en Dulnwatorleiding on vele geriefelijk heden. In eigen gebruik gewoest. No. 2. Het WOONHUIS mot BO VENWONING met afzonderlijken opgang, aan den President Steynstraat Nos. 1 en la, groot 60 contiaren, bevattondo do Benedenwoning: Gang, Voorkamer, Alkoof, Achterkamer, Keuken, open Plaats on Bergplaats; de Bovenwoning: Portaal, Voorkamer, Alkoof, Achterkamer, Keuken en Zolder met beschoten Kap. Do Benedenwoning is verhuurd voor f 2.10 per week, de Bovenwo ning per 8 maanden togen f 2.25 per week. No. 3. Het WOONHUIS met dito BOVENWONING, naast en geheel ingericht als het vorige Porceel, Nos. 3 en 8a, groot 60 centiaren. De Benedenwoning is verhuurd voor f 2,10, do Bovenwoning voor f 2.35 per week. No. 4. Het WOONHUIS met dito BOVENWONING, naast en geheel ingericht als het vorige Perceel, Nos. 5 en 5a, groot 60 centiaren. De Benedonwoning Is verhuurd voor f 2.10, de Bovenwoning voor f 2.35 per week. No. 5. Hot WOONHUIS mot dito BOVENWONING, naast en geheel Ingericht als het vorige Perceel, Nos. 7 en 7a, groot 60 contiaren. Do Benedenwoning is verhuurd voor f 2.10, do Bovenwoning voor f 2.35 per week. No. 6. Het WOONHUIS met dito BOVENWONING, naast on geheel ingerloht als het vorige perceel, Nos. 9 on 9a, groot 60 centiaren. De Benedenwoning is verhuurd voor f 2.10, do Bovenwoning voor f 2.35 por week. No. 7. Het WINKELHUIS en ERF naast het vorige Porceel, No. 11, aan den hoek van de Cronjéstraat, met BOVENWONING met afzonderlijken opgang aan de Cronjéstraat No. 1, groot 45 centlaren. Het Winkelhuis bevat ruimen Win kel, Voorkamer met Slaapplaats en Keuken; de Bovenwoning: Portaal, Voorkamer, Achterkamer met Slaap plaats, Keuken en Zolder met bescho ten kap. Het Winkelhuis is verhuurd ge weest voor f 2.50 per week, de Bovenwoning Is verhuurd voor f 2.10 por week. No. 8. Het good onderhouden WIN KELHUIS en ERF in de Janvossen- steeg No. 11, groot 63 centiaren, bevat- tendo: grooten Winkel, Gang, Achter kamer, Keuken en opèn Plaats; bo ven Portaal, ruime Voor- en Achter kamer en Zolder. Vorhuurd geweest voor f 8.75 por woek. No. 9. Het WOONHUIS en ERF aan de Oude VeBt No. 215, groot 53 centlaren, bevattende beneden Gang, Voorkamer, Binnenkamer, Keuken en open Plaats; boven: Portaal, groote Voorkamer, dito Achterkamer en Zolder. In twee gedeelten verhuurd voor f 3.85 per week. No. 10. Uit de hand verkocht. No. 11. Het HUIS en ERF aan den Middelweg No. 22, groot 32 centi aren, bevattende: Gang, Voorkamer, Achterkamor, Keuken en open Plaats; boven: Voorkamer en Zolder met be schoten kap. Verhuurd voor /2.35 per weok. No. 12. Het HUIS en ERF aan den Middelweg No. 20, groot 85 centi aren, bevattonde: Gang, Voorkamer, Achterkamer, Keuken, open Plaats on Zolder. Verhuurd voor f 2.25 per woek. No. 18. Het HUIS en ERF aan de Waardgracht No. 20, groot 49 centiaren, bevattende: Gang, Voor kamer, Achterkamer, open Plaats en Zolder. Verhuurd voor 1.90 per week. No. 14. Het HUIS on ERF aan de Waardgracht No. 26, groot 49 contiaren, bevattende: Voorkamer, Achterkamer, open Plaats en Zolder. Verhuurd voor f 1.83 per week. No. 15. Het HUIS en ERF aan den Zuidsingel No. 43, groot 48 centlaren, bevattendeGang, Voorkamer, Achter kamer, Keuken, open Plaats en Zolder. Verhuurd voor /"J.82 per week. No. 10. Het HUIS en ERF aan de Middelategracht No. 129, groot 59 centlaren, bevattende: Gang, Voor kamer, Achterkamer, open Plaats en Zolder. Verhuurd voor f 1.85 per week. No. 17. Het HUIS en ERF aan do Middelstegracht No. 131, groot 66 centlaren, bevattende: Gang, Voor kamer, Achterkamer, open Plaats en Zolder. Verhuurd voor f 1.82® per weok. No. 18. Het HUIS en ERF aan de Uiterstegracht No. 119, groot 53 centi aren, bovattende: Gang, Voorkamer, Achterkamer, open Plaats en Zolder. Verhuurd voor f 1.60 per week. No. 19. Het HUIS en ERF aan de Uiterstegracht No. 117, groot 40 centi aren, bevattende: Voorhuis, Achter kamer, open Plaats en Zolder. Verhuurd voor f 1.35 per week. No.-20. Het HUIS en ERF aan do Geeregracht No. 16, groot 52 contiaren, bevattende: Gang, Voorkamer, Achter kamer, open Plaats, Keukon en Zolder. Verhuurd geweest voor f 1.80 per No.' 21. Het WINKELHUIS en ERF aan de Langogracht No. 182 aan den hoek van en met uitgang aan de Oo6tdwaragracht, groot 37 centiaren, bevattende: ruimen Winkel, Kelder kamer, groote Opkamor; boven: Voor kamer en Zolder, In twee gedeelten verhuurd voor f 3.05 per week. De Perceolen zyn te bezichtigen daags vóór- en op de dagen van veiling en afslag, van 10 3 uren en te aan vaarden na de betaling der koop- ponningen op 15 October 1906. Meerdere inlichtingen zijn te be komen ton Kantore van genoemden Notaris GORDON en omtrent perc. No. 21 mede ton Kantore van den te Warmond ge vestigden Notaris J. F. S. FRIJLINCK. 9367 186 en 9S31 7 in flacons. Fa C. VLIELAND In., Nlandenmakersst. 3. buiten, met 1 Oct.: een Woning met minstens drie Kamers en Keuken, met grooten Tuin of stnk Grond. Uitv. Br. Bur. van dit Blad onder No. 9825. 8 Te koop wegens vertrok een in uitstekenden staat zjjnde voor Dame en Heer. Te zien en te bevragen by Ij. "VAROSSIEAU, Oude Singel 50. 9820 7 Deze Branders zjjn op elke Lamp to plaatsen, geven beter licht dan Gasgloeilicht. Kom), ziet en overtuigt II! Koperslager, Hooigracht 106. 9822 13 KATWIJKSCHË WINTERMENST, aanvangende 17 September. Afvaart gewone uren. DB DIENSTEN: Van LEIDEN: Van KATWIJK A/ZEE: 5.45. C 7.85. 7.30 n.m. YEBVAI.LEN. 9819 18 Ondernemers: W. ZÜ1QERDUTN. t. d. NAGEL. Uit de Rechtzaal. Y a 1 B c h h o i d in a u t lie n t i c k o akte. Voor de Rottcrdamsche rechtbank stoncl gisteren terecht J. F. N\, notaris tc Rot terdam, beklaagd als zou hij te LekkerkCrk •op 12 Mei 1905 in zijn hoedanigheid van notaris valschelijk hebben opgemaakt een authentieke akte, tc weten een hypotheek- stolling door P. do Jager, wed. P. Gou wons Azn. ton behoove van dr. Jacob Broeksmit te Rotterdam, in kapitaal 'groot f 4000. Hij had deze door kruisjes geteekend, bewijzende dat hypotheekgeefster wegens ouderdom haar handteekening niet kon Botten, (hetgeen geenszins het geval bleek), terwijl (zooals beid. bekend was) cle ge melde P. de Jager geen toestemming tot de vermelde hypothcekstelling had gege ven. Zijnde voorts do akte valschelijk op gemaakt met het oogmerk om haar als echt en onvorvalscht te gebruiken en door anderen tc doen gebruiken, terwijl uit het gebruik clier akte eenig nadeel kon ont staan. In deze zaak waren 11 getuigen gedag vaard, onder wie do candidaat-notaris J. J. E., thans gedetineerd in do strafgovan- genis te Schevoningen, vroeger candidnat bij beklaagde cn dio 'wegens oplichting tot een bedrag van f 60,000 on valscbe hand teekening veroordeeld werd tot 4 jaar ge vangenisstraf. Zwaar geboeid en met een masker voor het hoofd werd deze getuige gistermorgen naar het gerechtsgebouw to Rotterdam overgebracht. Het O. M. eischte togen den beklaagden notaris zes maanden gevangenisstraf. Als verdediger trad op mr. D. van Hou ten uit Den Haag. Overtreding va'n dc Mo t o v- w e t. De beer Molster te Bloemendaal werd in Juli j.l. door don veldwachter te Bloe mendaal bekeurd omdat hij des avonds zou hebben gereden zonder lantaarn, zoo als do motorwet die aan rijwielen eischt. (Hij had een lampion aan zijn fiets.) Van dit proces-verbaal vernam hij niets, en toen nu op 21 Aug. j.l. des avonds zijn fietslantaarn dofect raakte, kocht hij te Haarlem een lampion, rood, wit en blauw gekleurd, plaatste daarin een kaars zoo- "dat het licht juist kwam voor -het witge kleurde deel en verzocht toen een veld wachter proces-verbaal tegen hem te wil len opmaken, omdat hij in rechten .wilde hebben uitgemaakt of een Ihmpion, die licht uitstraalde als de zijne, een lantaarn was in den zin der motorwet. Do veldwachter, die den heer M. niet had zien rijden, weigerde eerst proces-verbaal op te maken, doch toen de heer M. een toertje of wat om hem had heengereden, volgde dit en gisteren diende de zaak voor het kantongerecht te Haarlem. De ambtenaar bij het O. M. was van oor deel dat een lampion geen lantaarn was en vroeg daarom wegens overtreding der mo torwet f 2 boete subs. 2 dagen. Mr, P. Tideman, voor beklaagde als ver dediger optre-dende, begon uiteen te zetten, dat van de tienduizenden fietsrijders er misschien nog geen 300 zijn die een lan taarn hebben, waaruit een helder wit licht straalt, zooals de motorwet het wil. De meesten gebruiken in hun lantaarn een kaars of petroleum en dit geeft geel liohfc met een rooden tint. Hij gaf toe, dat niet allo lampions in den zin der wet als lan taarns zijn to beschouwen, doch een lam pion als door beklaagde gebezigd, voldeed wel aan dien eisch, daar door het witge kleurde gedeelte werkelijk een helder wit licht naar voren uitstraalt. Hij concludeer de daarom tot vrijspraak van den be klaagde. Hjollandschc Hypotheek bank. De datum voor de behandeling dezer zaak ia nog niet vastgesteld. De vierde ka mer der arr.-rechtbank te Amsterdam, waarvoor het proces wordt gevoerdzal aldus zijn samengesteld: mr. H. Meincsz, presidentmr. A. Fentener van Vlissingen en mr. W. P. Bijleveld, rechters, mr. Hui- zinga, bijzittend rechter. Het Opa ibair Ministerie wordt waargenomen ï.tor mr. L. C. Besier, subst. officier van justitie. Ter bestudeer ing van het lij"-ge dossier, heeft mr. Meinesz, na zijn terugkeer van verlof op 1 September jl„ het presidium der vierde kamer tijdelijk overgedragen aan mr. Fentener van VRasiiigen. („Tel.") Bon aardig De-Rnyter-plan. Dezer dagen vernam men van plannen, om de 300-jarige herdenking van den ge boortedag van Michiei Adriaansm. de Ruy- ter feestelijk to herdenken. Een plan, dat, naar hetgeen het „Hld". or van vernam en zag, kans van slagen verdient, al was het alleen slechte om rijn gelukkig denkbeeld, is het volgende: De ontwerpers stellen zich voor, den 24- sten Maart 1907, d. i. op den herdenkdag zeiven, een schip van stapel te laten loo- pen, dat naar bouw en inrichting een ge trouwe navolging zal zijn van De Ruyters beroemd admiraalschip „De Zeven Pro vinciën." Het schip zal inwendig in 17de- eeuwschen stijl worden ingericht; de hoofd ruimte zal echter benut worden, om er kunsttentoonstellingen te hooiden, terwijl de ontwerpers verder op verschillende aantrekkelijkheden bedacht ziji). Dit ten toonstellingsschip, dat aan geen vatte plaats gebonden is, zal alle groote haven plaatsen van oud; en nieuw© wereld aan doen.

Leidsch Dagblad | 1906 | | pagina 6