IK 14269 Donderdag 30 Augustus, A®. 1906. <Beze £curant wordt dagelijks, met uitzondering van <Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. FEUILLETON. Door tegenspoed gelouterd. LEIISCH PRIJS DEZER COURANT» Voor lelden per week 9 OentBj per 8 maandeD IJ IJ f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd a^'n 1 1.30. Franco per post 1.65. PRIJS DER ADVERTENTIEN: Van 16 regels 1.05. Iedere regel meer /"0.17J. Grootero lettere naar plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oents oontant; elk tiental woorden meer 10 Oents. Voor het inoasseoren wordt/"0.05 berekend. Do Burgemeester der gemeento Leiden; Overwegende dat na de voorgevallen on geregeldheden de orde en rust weder in deze gemeente zijn hersteld; Bepaalt dat het verbod van samenscho lingen of bijeenkomsten van meer dan v ij f personen op de openbare straat, afge kondigd den 22sten Augustus j.l., is INGETROKKEN. Deze introkking zal onverwijld worden afgekondigd en ter kennis1 worden gebracht van den Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland en den Gemeente raad van Leiden. En is hiervan afkondiging geschied op heden den 30sben Augustus 1906. De Burgemeester voornoemd, DE RIDDER. Iukoius(cnbela»liog:. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen in herinnering, _clat met 31 Augustus e k. do tweede termijn vervalt van de Inkomstenbelasting, dieust 1906, en dat alzoo op do i lsteu September a.s. minstens 2 zesde gedeelten van den aanslag moeten zijn voldaan. Zij noodigen mitsdien belanghebbenden ait, om, ter voorkoming van vervolgings- kosten, tot de betaling van het verschuldig- do ten kun to re van den Gemeente-Ontvan ger over te gaan. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. VAN HAMEL, Wetb. loco-Burgemeestcr. VAN STRIJEN, loco-secretaris. Leiden, 25 Augustt 1906.. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN; Gezien artikel 6, alinea 3, der Verordening van 25 Januari 1894, regelende de Inwendige Inrichting der scholen, do toelating en het ontslag der leerlingen Gemeenteblad No. 5), gewijzigd bU de verordening van don 14den Mei 1903 Gemeenteblad N°. 24); Brengen ter algemeene kennis, dat de inschrijving van nieuwe leerlingen voor (le openbare scholen der 3de en 4de klasse zal plaats hebben van den Bden tot en met den löden September e. k. in de schoollokalen op de Binnenvestgracht aan het Plantsoen; in de Van der' Werf-straat aan de Korte Mare; aan de Langebrug; aan den Maresingel; in de Paul-Kruger-straat in de Eeereyistraat; in de Qortestraat en in de Brandexoijnsteeg dagelUks des voormiddags van halfnegen tot negen uron en des namiddags van halftwee tot twee uren, behalve des Zaterdags en des Zondags. Burgemeester -en Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester. VAN STRIJEN, loco-Secretaris. Lelden, 30 Augustus 1906. Leiden, 30 Augustus. Zooals uit een in dit nummer voorko mende advertentie blijkt wordt a,6. Zondag on Maandag andejrmaal 'de gelegenheid opengesteld om tegen een kwartje de Rem- brandt-hulde-tentoonstelling in Lakenhal en Academie te gaan bezichtigen. De toe gangsbewijzen kunnen daarvoor weder aan ons Bureel tot het bepaalde uur worden af gehaald. Verder ia het zeker aangenaam te verne men, dat het comité besloten heeft, dat op dio dagen de tentoonstelling tevens koste loos kan bezocht worden door do leerlingen van gymnasium en hoogere burgerscholen, van de scholen voor meer uitgebreid lager onderwijs, boven de twaalf jaren en onder behoorlijk geleide, almede door verpleeg sters van de verschillende inrichtingen. De 'Plaatselijke Schoolcommissie al hier heeft uit haar midden een oommis9ie benoemd, ten einde een onderzoek in te stellen naar het aantal kinderen op de lagere s-holen in deze gemeente, welke kindoren aan eenig spraakgebrek lijden', om te overwegen, of er wellicht maatre gelen te treffen zijn om deze kinderen door een oordeelkundige behandeling te genezen. De commissie werd hiertoe geleid door de omstandigheid', dat haaf meegedeeld werd dat mej. Van Kaathoven, leerarea aan de kweekschool voor onderwijzers en on derwijzeressen, enkele leerlingen van deia- gere scholen geheel belangeloos behandelt en daarmee zeer gunstige resultaten bereikt. Do toeloop naar hel Bijbelsch Museum word met den dag grootcr. Gisteren moes ten telkenmale een groot aantal menscheu waaronder velen vaa buiten, worden terug gezonden. Heden ;s bet de laatst© dag van do tentoonstelling; daarna vertrekt het Museum, zooals wij reeds meldden, naar Gouda. Zij, die nog van de gelegenheid om dero zeldzame Bijbelscho verzameling to zien, willen gebruik maken, moeten zich haasten. To halfzeven en halfnegsu uren is hiertoe nog gelegenheid. Naar wij vernamen, bestaat er cenigo hoop, dat dezè kostbare verzameling niet aan het buitenland zal behoeven te wor den verkocht. De belangstelling er voor is hier te lande algemeen opgewekt, en de familie Schouten is zeer redelijk in haar voorwaarden, mits er met de verzameling zal worden geëvangeliseerd. Voor het examen Fransch lager on derwijs is geslaagd te 's-Gravenhago mej. D. C. E. Voltman, van Leiden Bij de heeren J. J. de Cler en Co Heerengracht 51 alhier, zal Zaterdag het eerste nummer van een „Wekelijksche Vërkooping- en Woninggids" verschijnen. Na de tentoonstelling der teekeningen van de leerlingen van den teekmeursus der St.-Jozefsgezellen vereeniging, alhier, heeft er aldaar in dezelfde aaal aan het Rapenburgi, morgen, blijkens adverteutie een tentoonstelling plaats van teekeningen van particuliere leerlingen van een der onderwijzers, den heer H. E. M. Vorst, dus van niet-leerlingen dier school. De Staatscourant van heden bevat de statuten o. a. van de Leidscho Henge- laarsvereeniging „Haal op," te Leiden; van de vereeniging voor Christelijk lager en meer uitgebreid lager onderwijs en be waarschool te Leiderdorpvan „Het Plaatselijk Nu«" te Boskoop; van de bloemistknechtsverecniginr.- ,,St.-Isidorus", onderafdeeling van den Nederlandschen P.oomach-Katholieken Volksbond to Lisso, en van de tuinbouwvereeniging „Helpt El kaar" te Voorhout. De Kamerheer in gewonen dienst van H. M., jhr. Van den Bosch, tevens secre taris der Hof commissie, is onlangs voor particuliere aangelegenheden naar Ned.-In- die vertrokken, van waar hij tegen het na jaar in Den Haag terugkeert. De heeren P. H. Wolfs te Heer bij Maastrioht en M. A. van Lokven te Borg haren, zijn bestemd voor den Indi- echen dienst, om te worden be noemd tot onderwijzer der 3de klasse bij hot Openhaar Europeeech Lager Onder wijs in Ned.-Indië- Naar „Het Vaderland" verneemt zal ds. I. G. Knottnerus, predikant bij de Ned.-Herv. Gemeento to Den Haag, tegen I November zijn emeritaat aanvragen Van de 41 jaren, dat ds. Knottnerus evangelie dienaar is geweest, was hij ruim 31 jaar aldaar. Onder voorzitterschap van den heer J. P. Engelman werd gisteren te Utrecht de 25ste jaarlijksche algemeene vergadering gehouden van den Algemecnen Nederland schen Politiebond. .De voorzitter opende de vergadering met een korte toespraak, waarbij hij den aanwezigen een hartelijk welkom toeriep. Uit het jaarverslag bleek, dat het aan tal leden is geklommen tot 4351 en het aan tal begunstiger- en donateurs onderschei denlijk tot 564 en 340. De Bond telt thans II provinciale af deelingen en 1-18 oqrrespon- dentscha-ppen. De Bond is ook in het afge- loopcn jaar weer in blooï toegenomen en er is met kracht gewerkt aan do belangen van de politie in Nederland. De ontvang sten van den Bond beliepen ll,518.20i en de uitgaven 9391.42^, zoodat er een batig slot is ad 2126-70. Goedgekeurd word een voorstel van het hoofdbestuur tot wijziging van het regle ment op het beheer der stichting ten be hoeve van zieke politiebeambten. Verschillende vooretellen betreffende lotsverbetering enz. wetrden in handen ge steld eener commissie ter nadere behande ling. Als lid van de commissie van beheer voor bovenbedoelde stichting werd herkozen de heer Th. A. Graus, hoofdagent van politie te Maastricht, en als lid van het hoofdbe stuur de heer D. Beunder, commissaris van politie te Enschedé. De begrooting voor het hondsjaar 1207/08 werd vastgesteld op f 7830, met een batig saldo van f 150. Besloten werd voorts 100 gulden te stor ten in dc kas der stichting voot zieke po- litie-beambten. Het „Handelsbl. v. Antwerpen" ont leent het volgende aan de handelingen van het XXIXste Nedcrlandsch Taal- en Let terkundig Congres, dat thans te Brussel gehouden wordt: In b.iue landen zouden wetten moeten uitgevaardigd worden, welke deze wederzijd- eche toelating vorleenen. Dergelijke wetten hebben bestaan, maar zijn cenigo jaren ge leden in Nedeirland ingetrokken. Die wetsvoorstellen zouden zeker in do Kamers van beido landen tegenstrevers vin den, maar ec-i van de grootste moeilijkhe- de, 't is te zeggen hot verschil in do pro gramma's der zeevaartscholen, zou uit den weg kunnen geruimd worden met bcwusto programma's to vc/randoren, door Bijvoor beeld het nuttige in beide te behouden. Wat dat aangaat, kan ik u wel verzeke ren dat de Belgische officieren niet beter vragen dan het programma zoodanig te veranderen, dat geen land er nog iets op te zeggen zoude hebbon. Een ander middel zou zijn, Belgische jongens, die willen varen, ojd Hollandscho schepen hunnen leertijd te doen volbren gen, in plaats van op Engelsche, zooals het nu gebeu{rt. Waarom geen stappen aangewend opdat er een goede onderwijzer, de Nederland- sche taal machtig, zoude benoemd worden og het vtotfcend weeshuis voor visscherskin- aeren, dat to Oostende gesticht is onder do hooge bescherming van prins Albert? Deze en meer andere maatjregelen waren hoogst nuttig, want het is wraakroepend dat Belgische officieren, thans aan boord van Belgische schepen, in het Engelsch hun ne bevelen aan hunne bemanning geven. Iedereen kan zioh van het feit overtuigen, met een afvaart bij te wonen van een Bel gisch schip uit de haven van Antwerpen. Het valt moeilijk, do matrozen, dezen vooral uit Antwerpen, te doen begrijpen dat bevelen in het Ylaamsch gegeven, net zoo duidelijk en schoon klinken als dio ge" geven in de Engelseho taal. Bij besluit van curatoren dor Rijksuni versiteit te Groningen is aan den heer H. J. Kara, pedel bij gemelde universiteit, op zijn daartoe sUrekkond verzoek, wegens hoogen ouderdom, met ingang van 1 Oct. a-s. op de meest eervolle wijze ontslag uit gemelde betrekking verleend. Bij datzelfde besluit is met ingang van gencemden Uo- fcum tot zijn opvolger benoemd de heer M. Tak, hulppedel te Groningen. Het centraal bestuur van den R--K. Volksbond heeft aan H. M. de Koningin een adres gezonden, waarin het, onder me- dedeeling van de in zijn jongste vergadering aangenomen conclusiën, aandringt op do spoedige indiening cencr Arbeidswet. Bij resolutie van den minister van koloniën van 28 dezer, zijn, krachtens het Kon. Besl. van 10 Augustus 1903 M. J. J. Treur, J. G. W. van Driel Krol, E. Go- bée, J. H. B. Kuneman, B. H F. van Heuven, F. A, C. Halkema, C. Versluis, P. J. Gorke, A. A. Spaan, D. J. C. Krie bel, A. II. Morreu, A. M. G Meertons, E. Perné, W. H. Ockers, G. A. Calkoen, H. H. E. A. Lange, P. dc Vries, M. Ha- mersber, C. L. van der Bel, H. T. Ament, F. H. Vischman, J Vuyk, W. E. Schcu- rer, W. A. Piepers, A. V. Brouwer, W. Middendorp, L. C, van Berg, A. F. Lens, W. Steinbuoh, R. A. M Mooy, W. B. van der Wilde, T. V. Agerbeok, G. F. dc Bruyn Kops en J. F. Mirandolle, aangewezen als candidaat-Indisch ambtenaar („St,-ct.") Do gewone audiënties van de ministers van financiën, van buitonlandsche zaken, van binnenlandsche zaken, van marine, van waterstaat, en die van koloniën zullen deze fweck niet plaats hebben. Het bestuur van „Ons Belang", ver-- eeniging van onderofficieren co militaire geëmployeerden in den rang van onder officier, behoorendo tot de Nederlandscho landmacht, heeft aan den Minister van Oorlog een adres g'.richt, waarin het zegt, dat het de ovortuiging bezit, dat. de wer ving grooben invloed oefent- op het gehal te van het onderofficierskader; dat hit don Minister daaromtrent ccn verzoek doet, namelijk de werving in verband met een stelselmatige opleiding zoodanig to regelen, dat dc mogelijkheid bestaat, 'n de toekomst een goed onderofficierskader te verkrijgeu. Bij het adres gaat ccn uitvoerige memo rie van toelichting. In het a.s. najaar zal bij de uitgevers S. en W. N. van Nooben, te Schoonhoven, een nieuwe bundel verschijnen van dr. E. Laurillard, onder den titel „Herfstsy- ringen." Ook zal bij genoemde uitgevers weder om het licht zien dc bekende scheurka lender met bijschriften van dien geachten auteur, welke kalender met 1907 alscku den dertigsten jaargang mag belevei.. Heb stoomschip „Koning Willem II van Amsterdam naar Batavia, vertrok Sx. Aug. van Suez; do „Koningin Wilhelmina"e van Amsterdam naar Batavia, is 29 Aug Ouessant gepasseerd; dc „Gocntoer", v- Rotterdam naar Batavia, arr. 28 Aug. I. Marseille; de „Redhill", van Amsterdam naar Buenos-Ayres, vertrok 29 Aug. var* Duinkerken; de „Rivereialo" arr. 28 Aug. van Amsterdam te Montevideo; do „Prins Willem V", van Paramaribo naar Amster dam, pass. 27 Aug. St.-Miohaels; de „Lolh- ringen" arr. 28 Aug, van Australië en Java te Marseille; do „Kediri", van Java naar Rotterdam, passeoide 29 Augustus Oues sant; do „Rijndam" vertrok 29 Augustus van Nicuw-York naar Rotterdam; do „Herzog", thuisreis, arr. 28 Aug. te Lis sabon; de „Kronprinz", thuisreis, vertrok 28 Aug. van Swakopmund; do „Prinzea- sin", uitreis, vertrok 28 Augustus van Tanger. Hazerswoudo. Velen in onzo gemeento' zullen met leedwezen vernemon dat do heer Mulder, arts alhier, met 1 October a-s., 'deze gemeente metterwoon verlaten zal. Haarlemniermcor. Een rund van den. landbouwer Rip -alhier, waarvoor over neming was gevraagd, bleek reeds gestor ven te zijn, alvorens taxatie had plaats gehad. Do vrouw van P, Bos, nabij do Ljjndo.i alhier, die door het in brand geraken van een petroleumtoestel zulke ernstige brand wonden had bekomen, is in het Wilhelrni- nagasthuis te Amsterdam, na vrceselijk lijden, aan do gevolgen overleden. Nu het fort te Hoofddorp gereed is, gaat onze geachte kapitein Schmöle cXjzö week de gemeente verlaten. In den korten, tijd, dat hij hier woonde, heeft hij zicb zoodanig bij groot cn klein bemind ge maakt, dat rijn het-nguan algemeen wordt betreurd. Vooral ook do Gymnastiek- en Schermverceniging te Hoofddorp lijdt door het vertr van her directeur, den heer Schmöle, een zeer groot verlies, dat niofc gemakkelijk aan to v :llen zal zijn. Do krachten evenwel, dio deze Vereeniging, met het oog op haar k.rt bestaan, door 31) Soms, als zij de hamers der oude ^rou- Wcn moet schoonmaken, en deze zoo stomp zinnig en onverschill-'j ziet en hoe zij door dit le\en zonder liefde en zonder de min ste verandering, zonder iets te denken of te doen, in den loop der jaren zijn gewor den, rilt zij bij de gedachte, dat zij ook eens, in z.ulk dof voor zich uit suffen, en zoo eenzaain -- midden in liet volle armen huis haar leven zal eindigen, en dan is zij zeer dankbaar, dat zij den tijd nog voor Werken kan gebruiken. Heden werd zij om elf uren met ver scheideno andere vrouwen van haar werk geroepen om voor de heeren van het co mité te verschijnen, die in de vergader zaal van het huis bijeen zijn. Allen trékkeu haastig schoone schorten aan, en verschij nen dan, vijf of zes te gelijk, vodr de heeren. Het is voor een zeer onverwachte zaak: door een epidemie onder d-i arme bevolking van Londen worden in den haat ten tijd alle inrichtingen van liefdadig heid overvol, en moet men zien plaats te krijgen. Daar het armenhuis St.-Markus meer werkkrachten oezit dan bepaald nood zakelijk is, wil men probeer en om voor het te veel der jonge vrouwen betrekkin - pa te roeken, waar zij weer zelf hun brood kunnen verdienen, en zij, die nu geroepen Z,JD) zijn zóó, dat men hopen kan, dat zij Diet goed gevolg dc wereld weer in kunnen gaan om te werken. Een klein uitzet wil de inrichting aan ieder meegeven, cn van af heden zal in de couranten worden ge adverteerd, dat een aantal personen uit St. Markus als dienstboden kunnen wor den. aanbevolen. Indien de cen of ander er de voorkeur aan geven mocht om zich voor een betrekking tot vrienden eu ken nissen to wenden, staat haar dit vrijzij moeten dan echter binnen een maand het armenhuis hebben verlaten. Do mecstcn kozen het eerste; Esther alleen, die dacht aan zuster Elizabeth, verklaarde, dat zij zich door hulp van buiten af een betrek king wilde zoeken, en kreeg dadelijk dien middag vrij om voor haar eigen aangele genheden uit te gaan. De wereld scheen haar ineens veranderd; alles gebeurde zoo anders dan zij zioh dat gedacht had, en zij had bijaa angst of zij zioh nog wel in het leven buiten St.- Markus zou kunnen schikken. Maar nu moest het zoo zijn. Toen zij in het zuster huis tegenover de eerwaardige oude moe der zat zuster Elizabeth was, helaas, niet thuis hoorde deze alles aan. Zij wist reeds alles oyer Esther. „Wij willen zeker ons vroeger aanbod nu waar maken; juffrouw Sullivan heeft ons onlangs nog over u gesproken en wij hadden u toch al op een dagje willen vra gen; u zijt de moeder van onze kleine El- frieda, die nu in onze inrichting zal ko men. Zij hoort wel is waar aog niet m dit huis, wat hier zijn slechts dc school gaande kinderen; zij gaat nu nog drie jaar in ons kinderhuis aan de zee. Maar daar zJj toch eerst hier wordt gebracht, kunt u haer eerat nog zien; dat doet u zeker genoegen." Acb, de gedachte alleen bfracht Esther al in verrukking l „Het beste voor u, juffrouw Howard, zou nu eigenlijk zijddat u een paar we ken hier kwam om weer een beetje aan een ander leven te wennen, en dan vinden wij spoedig een geschikte betrekking voor u. Wacht eens, heden is het Dinsdag. Hoe zoudt u er over denken om aanstaanden Maandag bij ons te komen? Maar in deze kleeren kan dat niet best. Hebt u iets an ders V' Esther antwoordde, dat het armenhuis aan ieder wat kleeren meegaf. „Nu goed, één japon kunt u misschien Maandag wel krijgen en dan helpen wij u verder; ik geef u meteen een briefje mede voor den directeur van St.-Markus, en stel mij verantwordelijk voor uw naaste toekomst!" „Maar ik moet u nog ieta zeggen," sta melde Esther nu in de grootste verlegen heid; „voordat u mij hier opneemt, moet u nog iets over mijn verleden wetenik heb zeer misdreven, ik „Beste juffrouw Howard, het is volstrekt niet noodig, dat u mij dat vertelt; wij zijn allen zondige menschen, en hebben allen onze verleiding gehad, de een op deze, een ander weer op andere wijze; wij hebben allen Gods vergeving noodig; als u voor begane fouten berouw hebt, staat het ze ker niet aan mij u te beoordeelen. Ik weet, dat u veel hebt geleden en zuster Eliza beth heeft een goed g-tuigsclirift van u gekregen van den. irecteur. Daar u zich in het armenhuis een pa'r jaar lang ge duldig, vli. ig en verdraagzam hebt be toond, kan ik u r.'H een gerust hart op nemen en verlor voorthelpen. Gaat u maar gerust heen, wacht u beneden aan de poort op mijn briefje, en aanstaande Maandag zie ik u dan. Acht dagen later hield Esther in het zusterhuis haar dochtertje in de armen en luisterde zij naar ha-ar kinderlijk gebab bel. Het kind wei blijkbaar goed verzorgd en vol liefde behandeld; zij was krachtig en gezond en even vroolijk als een in een gelukkige familie opgevoed kind. De goe de zuster Elizabeth kende Elfrieda door de vele bezoeken zeer goed, en spoedig daarop ging zij zeer vergenoegd met haar naar het kinderhuis aan de zee. Esther had lan^ geleden *n tijdschriften wel ge- leizen van dit kinderhuis, dat als een pa radijs voor de kinderwereld beroemd is, en herinnerde zich de beschrijving er van nog zeer goed, zoodat zij met veel vreugde haar kind er heen zag gaan. Een paar heerlijke, stille weken bracht Esther zelf bij de zusters door. Zij moest weer leeren zich als een vrij mensch to ge voelen en zich te gedragen als andere menschen. Zuster Elizabeth nam haar onder haar bijzondere bescherming, on schafte nog me nig kleediogstuk voor haar aan, waarbij Esther er echter op stond dit van haar eerste loon af tc betalen. Eindelijk was ook een goede betrekking, d:cht bij het zusterhuis, bij eeQ dokter gevonden. Hoe goed deed het 'de arme Esther, toen zij na den stillen rusttijd, deze betrekking kon aanvaarden. Dokter Herring en zijn vrouw waren goede, welwillende mencchen, en hun volwassen dochter wees Esther al haar bezigheden. Dc keukenmeid, met wie zij haar slaapkamer deelde, was een fatsoenlij ke, vredelievende vrouw, In in het goed geregelde huishouden hadden, de dienst boden aan niets gebrek. Mevrouw Herring was al spoedig zeer tevreden over haar nieuwe dienstbode, wier sUUIc manieren vooral voor haar hui: ouden zeer goed pas ten, daar er voor den dokter steeds veel aan tc dienen, te onthouden en tc zeggen was. En daar zij hel noodigsto wisten van haar treurig lot, vond men Esthers ernsti ge terughoudendheid natuurlijk. Wat haar zelf betrof, rij zou zich nict3 beters bobben kunnen wensohenzij had nooit gedroomd, dat haar leven no# eens zoo vredig en goed zou worden. Elke maand, als zij baar Jooo kreeg, g'ng zij naar zuster Elizabeth om haar wat van hit voorschot voor de klee ren ~a-f te betelen en om te vragen boe heb met haar kind ging. Nu, die berichten luidden altijd goed, maa|r het voorstel van zuster Elizabeth om eens een dag vrijaf to vragen en met haar naar het kindcrh..is aan do zeo te reizen, sloeg Esther voorloo- pig af. Eerst moest rij allo schulden heb ben betaald. Schulden te hebben scheen haar al tc vrceselijk na do moeilijke er varingen in haar verledenen bet reisgeld cadeau krijgen, wilde zij niet; het minste wat zij doen kon, was, 'Ut zij zichzelf fat soenlijk aan den kost hielp. Later Jioople zij van baar loc een klein kostgeld voor Elfrieda over te kunnen sparen; zij wilda zichzelf graag al wat niet strikt noodig was ent zeggen,, om toch ten minste in zoo verre baar moederlijke plichten te knnraiï 7-ervullen, Zij was dankbaar, dat haar kb?.** in zulke goede handen was; in veel b. re, dacht zij, dan haar eigen geweest wa ren 1 (Wordt vervolgd)^

Leidsch Dagblad | 1906 | | pagina 7