Egyptische -weefsels even doelmatig als de tegenwoordige en de kleuren, die men toen gebruikte, vooral rood en blauw, schitteren nog heden in volle pracht. AAM DE MUZIEK. Rein genot voor 't menschenharte, Dat voor ;t sohr 1.10 en eed'le gloeit; Rijke gave van d'Algoede, Die de zielen streelt en boeit Door de zoetste melodije; Hemel heet uw vaderland. Engelen stemden de eerste akkoorden In des Eeuw'gen lustwarand; Jub'lend stegen hunne zangen Na hun schepping tot den Heer, Machtig ruischt hun Halleluja Hem ten lof en dank en eerl En uw liefelijke tonen, n uw reine harmonie .Voeren otns op zachte wieken Heen naar 't rijk der fantasie; Doen de ziel geestdriftig juichen, Beven soms in bange smart, Doen de teerst© snaren trillen Van het rijke menschenhart Liefde, weemoed, haat en vreeze,; Eiken hartstocht geeft gij weer, Toornen kunt ge en innig smeeken, Woest zijn, lieflijk, wreed of teer! Dien u kennen en begrijpen Zijt go een edel, groot genot, Stille vreugde, r_in' en heilig, Zoete troost in droevig lot; Een .vriendin, die met hen meeleeft En' him diepst gervoel verstaat, Met hen juicht en met hen meeweent, ills de staf der rouwe slaat.. KosbbYé gaIvo, eens geboren In Gods eeuw'ge lustwarand, BHjf tot steun, ons, armen pelgrims, Reizend naar 't Beloofde Land. RAADGEVING. Het verwijderen van bloedvlekken. Men mengt tarwe- of aardappelstijfsel met wat water aan en smeert deze pap dik op de vlok en laat zo drogen. Is de stajf- sal van de achterzijde afgeklopt, dan zullen vorsche vlekken verdwenen zijn; bij oude vlekken herhaalt men dit eenige malen. Men kan deze bewerking bij de teerste kleuren en stoffen aanwenden,zonder die te beschadigen. STOFGOUD. Een goed mensch heeft maar één cog om te zien; het andere moet hij voortdu rend toedrukken. E rariz .W. e i L. De wereld is te' groot en te schoon om onszelven tot één, kring te beperken. C. Yosmaer.: Het goede is niet vatbaar voor over drijving, evenmin als een cirkel te rond kan wezen. Kant. Wal sommige zangers vroeger waren. Niet altijd, ja bijna zelden, zijn beroem de zangers van jongsaf aan daarvoor be stemd of aanvankelijk opgeleid. Onze Anton van Rooy zou koopman wor den, Urlus stond als jongen achter de draaibank en droomde niet van „Lolien- .grin" en „Tristan", Rogmans droeg den soldatenrok. En zoo kan ...en vele voor dbeelden vinden. De „Monde Artiste" herinnert ook aan zulke gevallen. Billaret, de beroemde te- nor, was vroeger arbeider te Nimes, even- ;als zijn collega Bosquin van d0 „Grand Opéra". Salomon, een familielid van Ber lioz, was koopman, de beroemde zanger Eaure blaasbalgtrapper van do Notre-Da- .me. En Boudonesque oefende het nobelo vambt van lantaarnopsteker uit, vóór hij zelf als een licht aan den kunsthemel ver scheen.. Wekeljjksclie Kalender. Zondag. Verdraag het kwade zwijgend; ontvang het schoon© dankbaar; doe met beide wiaat voor uw innerlijk leven. 12 aan dag. De arbeid verwijdert van ons drie groote kwalen: verveling, misdaad en behoefte, Dinsdag. Wief bet slechte ernstig wil„ zal dooT eigen ervaring bewezen gevoelen de eeuwi ge, door zoo weinigen begrepene en toch .van 's menschen hoogero bestemming zoo onafscheidelijke waarheid: dat waarachtig geestelijk genot slechts door geestelijke in spanning te verwerven is., Woensdag. Laat niets verloren gaan. Bestaat uw kapitaal op het gebied van kennis, kunst, bezit, vaardigheid ook uit louter fragmen ten, verzamel ze zorgvuldig. Donderdag. Zeg mij hoe gij uw avond slijt en ik zal u zeggen wie gij zijt. Avonden zijn toets steen en. Dalen wij of rijzen wij» als de dagtaak voorbij is? Smeden wij onszelven ketenen of oefenen wij onze vleugelen? Vrijdag. Het is zoo schoon enkelen lief te hebben met zijn geheel© hart en toch ook voor anderen goed te zijn. Zaterdag. Ieder zal in het leven die vreugdeblos men vinden, welke voor hem bestemd zijn, als hij ze maar met ernst en inspinning zocht.: RECEPT. Compote van kerson. Neem twee pond kersen, ontdoe ze van de stelen en wasch ze flink af; kook een hal ven liter water mot een paar groote lepels suiker gedurende een kwartier, voeg er dan de kersen bij en laat alles nog vijf minuten koken, neem daarna de kersen er weer uit en doo ze op een schotel; bij het vocht voegt men het sap van een ci troen, en kookt het nog eens even, om het gebonden te krijgendaarna wordt het over de vruchten gegotenals het koud is, doet men het in de compote om het voor te dienen. ALIiEItliiSX. De „A. N. W.-B." verspreidt een ge- illustreerde briefkaart, waarop de volgende nuttige lessen aan den lezer worden ge geven Wat gij niet wilt, dat U geschiedt, Doe dat dan ook een ander -niet. Werp op den' weg geen scherpe zaken, Die gaten in de banden maken. Laat het wielerpad voor het rijwiel vrij, Weer daarvan ander soort gerij. Geef ieder van den weg zijn deel, Dan is cr rust en geen krakeel. „Waarom' huil je zoo, ventje?" „Mijn broertje heeft vaeantie en ik niet, juffrouw." „Dat is naar en hoe komt dat?" ,,Ik ga nog niet naar school 1" Kantonrechter: „Zeg eens, boertje, wanneer ben je geboren?" Boert j e: „Joa, zie-de, da wit ik zelf zoo krek nie, katoenrechter; ik schat zoo um-en-de bie veur 62 joar; mien moeder zoaliger lèfde nog... da wit ik vast Meneer Stip: „Ja., het huwelijk ia een loterij. De een krijgt een prijs en de ander een niet." Mevrouw Stip: „Heel waar! Jij kreeg mij en ik kreeg jou 1" „Gij herinnert u nog, dat prachtig hor loge, dat ik vijf jaar geleden verloor?" „Ja". „Gij weet, hoe ik overal rondzocht èn het nergens kon vinden?" „Ja". „Welnu, gisteren trek ik een 'oud vest aan, dat ik in jaren niet gedragen bad, en wat denkt gij, cfet ik in het zakje vond?" „Uw horloge." „Neen, ik vond het gat, waardoor ik het moet hebben verloren „Ik geloof", zei nadenkend de jonge moe- der, „dat de baby het haar van zijn vader heeft." „Het zou mij niets verwonderen", zei de openhartige vriendin. „Zijn vader heeft het ten minste niet meer." Snugger. Mevrouw (tegen de nieuwe meid, pas van een dorp): Marie, zóó moet je het gas aansteken, eerst draai je liet kraantje om, 200, en dan hou je er een lucifer boven." Marie: „Jawel, mevrouw, juist, me vrouw." Mevro uw (den anderen morgen) „Wat ruikt het hier naar gas. Waar kan dat vandaan komen? We kunnen allemaal wel stikken." Marie (erg trotsch): „Wat moet ik nu deen, mevrouw? Ik heb al de bedden opge maakt, de kamers aangeveegd, en al de gas- kraantjes opengedraaid, klaar voor van avond." Bekendmaking. „De uitspan ning „De Bonte Os", op het marktplein te •Bovendijk zal opnieuw voor 5 jaar worden verpacht. De pachter heeft het recht gasten te herbergen, te stallen en te slachten." Een handig advocaat. Woedend kwam hij het kantoor van een advocaat binnenloopen. „Die schavuit van een schoen maker heeft me laten dagvaarden voor een paar schoe- nen van tien gulden „Dus u is hem tion gulden schuldig?'' „Ja zeker, daarvoor heeft hij mij nu, stel u voor, laten dagvaarden 1" „Waarom betaalt u hem niet wat u hem schuldig is?" „Omdat hij n j laat dagvaarden; als iemand dat doet, dan betaal ik hem nooit, vóórdat het hem neg meer heeft gekost dan het verschuldigde. Wees u nu zoo goed te maken, dat het hem een maximum kost." „Maar het zal u zelf ook wat kosten." „Dat komt er niet op aan. Hoeveel zou u noodig bobben om te beginnen?" „Twintig gulden en mischien meer, als het erg moeil.k wordt." „Uitstekend 1 Hier is het geld en maak u er maar spoedig werk van 1" Nauwelijks was zijn cliënt weg, of de advocaat stak do straat over, ging naar den schoenmaker en bood hem aan de reke ning te betalen, als de klacht werd inge trokken. De schoenmaker stemde onmiddel lijk toe, want hij verlangde niet meer dan betaald te worden. De rechtsgeleerde stak de andere tien gulden in zijn zak, en daar het zaakje hiermede was afgeloopeD, vroeg hij niets meer aan zijn cliënt. Tien dagen later kwam die eens kijken hoe het «r mee stond. „Het is alles in orde", zei de advocaat. „U zult er niets meer van hooren. Ik heb dien schoenenfrik het vuur zóó dicht aan de schenen gelegd, dat hij maar blij was het heele zaakje te kunnen terugnemen." „•Prachtig, hoorl" riep de cliënt opge togen uit. „D„t heeft u maar keurig in orde gebracht. Voortaan krijgt a al "mijn zaken,

Leidsch Dagblad | 1906 | | pagina 14