7W,ÖÖ0T Vrijwillige Verknoping No. 141Ï6. LEIDSCH DAGBLAD, VRIJDAG II MEI. - TWEEDE BLAD. Uit de Rechtzaal. Vervolg Advertentiën, Openbare Vrijwillige Verkooping PIANINO. Eerste Ned. Verzekering-M'1. INDIEN GIJ SCHOENWERK Kleinen Schoenenwinkel, W. WAGEMANS. Anno 1906. Jaarverslag dar Kweekschool voor Zeevaart. Vnxolg De gezondheidstoestand' der jongena gaf alle reden tot dankbaarheid kleine ver wondingen kwamen veelvuldig voor, maar dit ia, wanneer men de knapen ongemerkt gadeslaat, niet te verwonderen, men zou het zelfs een gelukkig veraohijnsel kunnen noemen. Over het algemeen ia de kennis der Ne- derlandsohe taal bij do jongens bedroevend, zoodat aan do beoefening van dat vak zoo- yeel mogelijk zorg wordt besteed. Het practisoh onderwijs werd gegeven geheel in den geest van het vorige jaar. Op de gedragingen der jongens, zoowel op als buiten de Kweekschool, viel over het algemeen weinig aan te merken; vooral de afdeelingen, die 1 April 1905 naar het opleidingsschip te Hellevoetsluis werden overgeplaatst, gaven bijzondere reden tot tevredenheid. Hoe wensahelijk het is den jongens te leeren spaarzaam te zijn, opdat zij met hun zakgeld rondkomen, bleek op een gegeven oogenblik, toen geconstateerd werd, dat er jongens waren, die op krediet koohten in sommigo snoep winkeltj es Een verzoek in het algemeen tot de win- keliorp om aan do jongens niet anders dan contant te verkoopen, met de waarschu wing daarbij, dat tot de inning van verdere dergelijke schulden geen medewerking zou worden vorleeno', sohijnt het gewenschte gevolg to hebben gehad. Over hot algemeen heerscht onder de jon gens een opgewekte geest, dien men tracht te onderhouden door van tijd tot tijd de inspanning door. gepaste uitspanning te [vervang .a. De moesten gevoelen zioh dan ook na een verblijf van eenig© dagen geheel thuis. Met dankbaarheid moet gewag gemaakt worden van de vele blijken van belangstel ling voor deze inrichting gedurende het afgeloopen jaar van verschillende zijden ondervonden. Van de Studentenroeivereeniging „Njord'1 word weder een uitnoodiging ontvangen, om de jongens een nummer te laten roeieu op den voorjaarswedstrijd op het Galge- y-ater. Dergelijke uitnoodigingen zijn altijd bij zonder welkom, omdat de deelneming daar aan voor de jongens niet alleen aangenaam, maar ook nuttig is. Ook de Rooi- en Zeilverceniging ,,Hollan dia'' had de vriendelijkheid de jongens te gedenken bij gelegenheid' van den door haar uitgeschreven wedstrijd, van welke uit noodiging met veel genoegen werd gebruik gemaakt. Gedurende den winteravond kwam de heer Drost iedere week de jongens vertel len. De aandacht, waarmede wan het begin tot het eindo werd geluisterd, zal den heer Drost tot bewijs hebben gediend, zijn belangstelling en moeite naar waarde op prijs werden gesteld. Het Militaire Tehuis, dat vroeger slechts door een betrekkelijk klein aantal jongens geregeld werd bezocht, mag zich de laatste maanden verheugen in een getrouw bezoek van het meerendeel der jongens. Geregeld komt er een 80- b. 90-tal den Zondagmiddag geheel of gedeeltelijk doorbrengen. Ten deele is dat meerdere bezoek ver moedelijk een gevolg van het uitgevaardigde verbod, om de kazernes der Landmacht te bezoeken. De grooto aantrekkingskracht, die sedert jaren van deze militaire inrich tingen uitging, was daarin gelegen, dat het overgeschoten eten des Zondagsmid dags verdween in de magen der jongens. Aangezien sedert de invoering der nieuwe voeding bij de Marino op de Kweekschool des Zondags ook aardappelen en groeuten worden verstrekt, was bet motief, om daar voor naar de kazernes te gaan, vervallen. Daar bovendien gebleken was, dat enkele jongens in de kazernes zioh gedroegen op een wijze, die niet kon worden goedgekeurd, werd besloten, na overleg met de betrok ken autoriteiten der landmacht, de kazer nes niet meer toegankelijk te stellen voor de jongelui. Omtrent den toestand der gebouwen valt hoofdzakelijk te vermelden, dat een lokaal werd ingericht tot wachtkamer voor do on derofficieren van dienst, waardoor een groo- te verbetering tot stand kwam. De direoteur der Kweekschool werd don 14den September 1905 tijdelijk ontheven van het bevel, in verband met een buitenland- sohe bestemming, en dat bevel opgedragen aan den luitenant ter zee 2de klasse jhr. E. B. J. Eliae, die daarmede belast bleef tot den 18den December d. a. v., zijnde de datum, waarop het bevel weder door den inmiddels teruggekeerden luitenant ter zee 1st© klasse N. J. van den Worm werd aan vaard. Bijzonder onderscheidde zich de sedert vertrokken bootsman Hubregtse, dio tijdens zijn 2^-jarig verblijf op de Kweekschool bewijzen heeft afgelegd van bijzonderen tact om de jongens te leiden, terwijl hij ook in andere opziahten een uitmuntend voorbeeld was in gedrag en plichtsbetrach ting. De opperschipper Duursma, ohef van de equipage, die nu reeds gedurende drie jaar als zoodanig werkzaam is, wordt ook door den tegenwoordigen directeur gewaardeerd als een man, uitmuntend geschikt voor deze opleiding. In de samenstelling der Commissie voor Oppertoezicht en Beneer kwam geen ver andering twee nieuwe sub-commissies, die te Venloo en Workum, werden gevormd, waardoor het getal dezer commissies tot 30 klom. Haag so he Roohtbank. Oplichtorij fco Leiden en te Noordwijkerhout. Zooals wij gisteren reeds in het kort meldden, stond nog voor do Haagache rechtbank terecht 0. L. H., 30 jaren oud, com.missionnair van beroep, afkomstig uit Oegstgeest, gedomicilieerd te Leiden, thans gedetineerd. Deze beklaagde, die niet lang geloden ook terechtstond, werd beschuldigd van oplichterij te Leiden en te Noord wij ker- hooit. Uit het volgende, weergevende in hoofdzaak het verhoor van getuigen on van beklaagde voor do rechtbank, zal blij ken, onder welke omstandigheden het ten laste gelegde plaats had. Het eerst werd gehoord mejuffrouw M. J. F., huisvrouw van 0. P. H., timmerman te Leiden. Op 13 Jan. jl., de3 avonds te haltachfc, vervoegde zich to haren huize aan de Oude Yest een man, die haar mededeel de, dat hij haar echtgenoot had ontmoet aan dé Mare; dat die hem de opdracht had gegeven bij haar te gaan halen 2.81, welke de timmerman zou verschuldigd zijn aan eohipper O. Inderdaad was de heer H. uit gegaan in de richting van de Mare, zoodafc de juffrouw vertrouwen stelde in hetgeen die man zeido. Zij betaalde hem 81 cents in koper- en zilvergeld, maar had geen twee gulden wel tien gulden in papieren geld. Dat was geen bezwaar. De man was boreidwillig genoeg: hij zou het papiertje wel even wisselenden de acht gulden terugbrengen. AoooordMaar de man keerde niet terug. Beklaagde ontkende die man te zijn ge weest, aJ was het mogelijk, dat hij op de Mare had goloopen en dat de heer H. daar o^k geloopen had. De juffrouw meende hem echter zeer goed te herkennen. De tweede getuige, de 17-jarige W. P., dienstbode in den huize H., had op dien 13den Januari, staande in de keuken aan heb eind van de 8 M. lange gang, ook een man gezien en iets van de betaling be speurd. Zij durfde echter niet zeggen, of beklaagde en dio man één en dezelfde per soon waren. Op zijn ooren had zij niet zoo gelet als haar meesteres; zij wist dus niet of die zoo wijd van het hoofd van dien man stonden als bij beklaagde het geval was. De derde getuige, do genoemde timmer man, was inderdaad beklaagde tegengeko men. Deze had hom gegroet, welken groet de tim meiman had beantwoord. Hij had echter haast en had dan ook geen onder houd met den man gehad. Een opdracht had hij hem niet gegevenschipper O. kent hij niet en hij was hem niets schuldig. De vierdo getuige, mejuffrouw P. I., huisvrouw van P. V., te Noordwijkerhout, verklaarde dat op 20 Jan. jl. een man haar woning was binnengekomen. Hij had ecr6t staan praten met haar dochter Anna Petro- nolLa. Hij wilde vader spreken, maar va der was niet thuis. Toen was de man weg gegaan. Qm een uur of halfvijf was hij te ruggekomen. Hij "sprak nu met do vrouw des huizes en deelde haar mede, dat haar man bloembollen van hem had gekocht. Hij zou van haar het geld ontvangen en was gewapend met een briefje, waarop hij f 75 kon ontvangen, geteekend P. Yerde- gaal. De vrouw gaf hem het geld. Zij kon niet zeggen, dat zij nu in beklaagde be doelden man herkende. Beklaagde beweerde weer noch in be doeld huis, nooh te Noordwijkerhout te zijn geweest. Do vijfde getuige A. P. V., do dochter van het eohtpaar V., moest tot haar schaamte immers de sohuchtere maagd bloosde bekennen, dat zij niet precies wist hoe oud zdj was: zcotien of zeventien jaren; één van tweeën zeker. Moedor was echter ook nog in de zaal en die wist het nauwkeurig: zeventien jaren. Deze dochter vertelde, dat eij dien bowusfen man te woord had gestaan en gezegd had, dat vader uit was. Aan zajn ooren kon zij zien, dat deze beklaagde de man was, met .wien zij des oohtonds had gesproken. Beklaagde zei, dat hij het niet kon hel pen, dat Anna hem herkende; maar hij was het niet geweest. Hoewel Anna later niet bij de betaling was geweest, wist zij toch, dat moeder hom geld had gegeven; van uit do keuken had zij gezien, dat moeder hem in do huiska mer had betaald. Den man had zij toen maar van achteren gezien, piaar zij her kende hem nu aan zijn stem. Dos avonds kwam vader thuis. Hij .wist van niets. Vader zelf, de zesde getuige, do bloom- kwbekfcT P. VI, zei, dab hij depi 20sten Januari den ganschen dag van huis was geweest. Bollen had hij echter niet gekocht on geen briefje geschreven voor uitbetaling van 75. Do zevendo getuige was mej. W. H., wed. van J. v. d. S., caféuoudster te Noordwij- kerheut. Tusschen twee ureu en halfvier, zoo vei^aalde dit vrouwtje, op 20 Jan., was een m&n bij haar gekomen, dio haar vroeg of P. V. er goed voor zat. Zij had gezegd te denken van wol. Toen vroeg hij om papier on eon potloodje, hij ging aan het schrijven, dronk onderwijl drie bitter tjes van achttien centen, betaalde niet we gens gebrek aan gold en vertrok in de richting van P. V.'s woning. Gevraagd of juffrouw V. ook geroken bad of haar bezoeker dranklucht uitademde, antwoordde deze, dit niet geconstateerd te hebben. Later was de bowuste man het café weer voorbijgekomen. Do cafóhoudster had ge wag gemaakt van het niet-betalon van hem en nu was zekere P. Br., schipper, zoo vriendelijk hem bij de kraag te pakken en hom aan zijn bittertjes-schuld te herinno ren. Hij betaalde nu, .want hij had geld. Hij had opgegeven te zijn Bohcmon, van Noordwijk. Van het laatste deel van dit verhaal repte de cafóhoudst-cr met geen woord togen den rechtercommissaris, zooals de presi dent haar onder 't oog bracht, Z.Ed.Achtb. scheen or ovor te denken, dien Piet Br. nog als gotuige op te roepen, want hij vroeg aan V., wanneer die in Don Haag in do rechtzaal zou kunnen zijn als hem getele grafeerd werd. V. rekendo: mot den trein van drio uren uit Piet-Gijzen, dan kan hij om vier uren hier zijn. Maarde café houdster wist, dat P. ziek was, wel bcto rendo, maar toch nog niet veel in do lucht. Piet moest dus maar thuisblijVen. Beklaagde kende Piot Br. heclemaal niet, van nu niet en van vrceger niet, en te Noordwijkerhout was hij niet geweest, dien dag niol en nooit. Beklaagdes tooi met een snor kwam ook nog in het gedrang. Juffrouw V. had er niet op gelot of do bewuste man al dan niet aoo'h sieraad droeg; maar do zeventien jarige Anna had bespeurd, dat zijn boven lip onbehaard was. Beklaagdes gelaat was nu glad, maar moet toentertijd volgens hom behaard zijn geweest. De caféhoudster durf do niot onder cede verklaren, dat beklaagde haar bezoeker was; maar hij leek sprekend op hem. Ton slotte verklaarden nog twee schrift kundigen, dat do schrijfproeve, door be klaagde afgelegd bij don recbter-commis saris, geheel overeenkwam mol het door „den man'' geschreven briefje. Er bestond geen do minste twijfel, of het schrift was van denzolfden persoon. Papier, als waarep geschreven was, had de cafóhoudster in haar bezit. Beklaagde zei weer, dat hij hot niet hel- Den kon, dat do schriftkundigen zoo oor deelden; hij had het briefje niet geschre ven, en dat doze handelwijzen overeenkwa men met de automobielgoschiedenis, waar in beklaagde te voren was betrokken, be wees niets vc'or deze gevallen. Trots de pertinent© ontkentenis van be klaagde, ei8chte het O. M. tegen hem een jaar gevangenisstraf. Beklaagdes verdediger gevoelde niet veel voor de getuigenverklaringen, achtte de wetenschap inzako schriftkennis nog niet zoo hoog staande, dat daarop alleen afgegaan kan worden, oordeelde het wettig on overtuigend bewijs van 's mans schuld niet bewezen en vroeg vrijspraak. Uitspraak 21 Mei a. s. Een sohool met de f 1 e b o h. Voor het kantongerecht te Rotterdam had zich een „ondcrwijzor" te verantwoorden wegens het na bezetten tijd nog bezoeker» in zajn „school" te hebben toegelaten. Bekl., die altijd bierhuishouder was geweest, had zioh als zoodanig laten afschrijven en nu van zijn inriohting een school gemaakt, zon der echter aan het meubilair iets te ver anderen. Zelfs bet kleine elixerflosohjo met het smallo buisje ontbrak niet. Verder bleek, dat de sohool op den dag gesloten en des nachts geopend is; dat do leerlin gen eerst schoolgeld moeten betalen ou dan pas binnengelaten v orden, en dat het dorst hebben en drinken ziich regelt naar do hoeveelheid van hot bopaaklo schoolgeld. Do ambtenaar van hot O. M. requircerdo tegen dozen onderwijzer 26 guldon boete, subs. 5 dagen hechtenis, terwijl beklaagde de toezegging kreeg, dat, wanneer hij door gaat mot het geven van drinklessen, in heb vervolg principicole hechtenis tegen hem zal worden gevraagd. Vorvalsching kilomotor- boe k j e. Voor het gerechtshof to Arnhem stond terecht de stukadoor G. J, Boumeester te Enschedce, door de Zwolsche rechtbank wegens vorvalsohing van een kilometerbook- jo en gebruikmaking daarvan tot zes maan den gevangenisstnaf veroordeold. Do ad vocaat-generaal mr. Costendijk cischte be vestiging van het vonnis tegen don be klaagd o, die reeds twaalfmaal veroordeeld is. Do verdediger mr. J. R. H. van Sohaik vroeg vrij spraak bij gebrek aan wettig be wijs. Moord. Het gorochtshof to Arnhem deed giste ren uitspraak in de zaak van A. van doa Borg, to Hei en Boeicop, die 20 Juni des vorigen jaars zijn schoonzoon mot een zeis doodde. Het vonnis der Tielsoho rechtbank, waarbij beklaagde tot 12 jaar gevangenis straf was veroordeold, werd bovestigd, doch' do straf verminderd tot tien jaar. Poging tot moord. Het openbaar ministorio bij het Gerechts hof in Den Bosch eischtc gisteren togen P. Luyckx 15 en togon J. van Steen- paal 12 jaren gevangenisstraf, ter zako van poging tot moord op Catharina Jongenceldo, weduwe Dekkers, te Rozen- daal. Het O. M. bij de rechtbank to 'o-Horto- gonbosoh oisohtc gisteren tegen den ka- in het Notarishuis aan Den Burcht te Leiden, by opbod Zaterdag 12 Hei 1906, bil afslag Zaterdag 19 Mei 1906, des avonds te half'- acht, ten overstaan van Mr. J. A. F. C0EBERGH, Notaris te Leiden, van do navolgende onroeronde goederen: Gemeente LEIDEN. 1. Het zeer gunstig gelsgen BUR GERWOONHUIS met VOORTUINTJE, aan den Stationsweg, No. 51, groot 1 are, bevattende: Gang, Voorkamer en Suite, Keuken met Turfzolder en Kelder; late étage: Voorkamer en Suite en Kabinetje2d e étage: idem, voorts Zolder met Dienstbodekamer. De Kamers zyn behangen, geplafon neerd en voorzien van Kasten, Stook plaatsen en verdere gemakken. Ver huurd per jaar voor 450.— tot 30 April 1907. Het perceel heeft Gas- en Duinwaterleiding. Te zien: in do weken van velling en afslag op Dinsdag en Donderdag van 2 4 uren. 2. Het HUIS met TUINGROND en SCHUUR, ln de Haverzaklaan, No. 6, groot 5 aren 78 centlaren; bevat tende: Voorkamer, Binnenkamer, Keu kentje en Zolder; voorts Tuingrond met Schuur. De Kamers zyn behan gen on voorzien van Kasten, Stook plaatsen en vele gemakken. Verhuurd per week voor 1.90; de Schuur was ln eigen gebruik. 3. Het HUIS en ERF met BOVEN WONING, gelegen als voren, No. 7, groot 57 centiarenbevattendeGang, Voor- en Achterkamer en Keuken; boven: Voor- en Achterkamer, Zol der en verdere gemakken. De Kamers zijn behangen en voorzien van Kas ten en Stookplaatsen. Verhuurd per week, beneden voor 1.85, en boven voor 1.50. 4. Het HUIS en ERF met BOVEN WONING, gelegen en ingericht als- voren, No. 8, groot 54 centiaren. Ver huurd per week, beneden voor 1.86 •n boven voor 1.50. 6. Hot HUIS en ERF met BOVEN WONING, gelegen en ingericht als- voren, No. 9, groot 67 centiaren. Ver huurd per week, beneden voor 1.85 en boven voor 1.40. 6. Het HUIS en ERF met BOVEN WONING, gelegen en ingericht als- voren, No. 10, groot 51 centiaren. Ver huurd per week, benoden voor/" 1.85 en boven voor f 1.60. 7. Het HUIS en ERF met BOVEN WONING, gelegen en ingericht als- voren, No. 11, groot 68 centlaren. Verhuurd per week, beneden voor 1.85 en boven voor 1.40. 8. Het HUIS en ERF met BOVEN WONING, gelegen en ingericht als- voren, No. 12, groot 58 centlaren. Verhuurd per week voor 3. 9. Het HUIS en ERF, in de Klok- steeg, No. 14, groot 70 centiaren, bevattende: Gang, twee Voorkamers, Opkamer, Keuken en boven: Voor kamer, Keuken en Zolder. De Kamers zijn behangen en voorzien van Kasten, Stookplaatsen en verdere gemakken. Verhuurd per week voor 4.50. 10. Het HUIS, ERF en TUIN GROND,aan de Boerhaavestraat No. 80, (vroeger Binnenvestgracht), groot 2 aren 69 centiaren, bevattende: Voor huis, Kamertje, Binnenkamer, Keuken en voorts, Tuingrond; boven: Voor- en Achterkamer en Zolder. De Kamers zyn behangen en voorzien van Kaston, Stookplaatsen en verdere gemakken. Verhuurd per week, benoden voor 2.26 en boven voor 1.70. 11. Het WINKELHUIS en ERF, aan de Van der Werfstraat, No. 35, groot 64 centiaren, bevattende: Win kel, Binnenkamer, Alkoof, Keuken en Plaats; boven: Voor- en Achterkamer en Zolder. De Kamers zyn behangen en voorzien van Kasten, Stookplaatsen en verdere gemakken. Verhuurd per week voor 3.60 tot 30 April 1914. 12. Het HUIS en ERF, naast hot voorgaande, No. 87, groot 59 centl aren, bevattende: Voor- en Binnen kamer, Keuken en Plaats: boven: Voor- en Achterkamer, Zolder en verdere gemakken. De Kamers zyn behangen en voorzien van Kasten en Stookplaatsen. Verhuurd per week, beneden voor 1,76 en boven voor 1.60. 13. Het HUIS en ERF, In het Posthoornhof, No. 1, uitkomende aan de Van der Werfstraat, groot 28 centi aren, met een onverdeeld aandeel In de straat van dat Hof, groot voor het geheel, 41 centiaren. Verhuurd per week voor 1.60. 14. Het HUIS en ERF, gelegen alsvoren, No. 2, groot 31 centlaren, met een onverdeeld aandeel ln ge noemd perceelstraat. Verhuurd per week voor 1.60. 15. Het HUIS en ERF, gelegen alsvoren, No. 8, groot 31 centlaren, met een onverdeeld aandeel in ge noemde straat. Verhuurd per week voor 1.60. 16. Het HUIS en ERF, gelegen alsvoren, No. 4, groot 31 centiaren, met een onverdeeld aandeel ln ge noemde straat. Verhuurd per week voor 1 60. 17. Hot HUIS en ERF, gelegen alsvoren, No. 6, groot 31 centiaren, met een onverdeeld aandeel in ge noemde straat. Verhuurd per week voor f 1.60. 18. Het HUIS on ERF, gelegen alsvoron, No. 6, groot 31 centlaren, met een onverdeeld aandeel in go- noemde straat. Verhuurd per week voor f 1.60. 19. Het HUIS en ERF, gelegen alsvoren, No. 7, groot 31 centiaron, met een onverdeeld aandeel ln ge noemde straat. Verhuurd per weok voor 1.60. 20. Het HUIS en ERF, gelegen alsvoren, No. 8, groot 83 centiaron, met een onverdeeld aandeel ln ge noemde straat. Verhuurd por week voor f 1.60. Gemeente VOORSCHOTEN. 21. Een perceel TUINGROND, ln den Ommedykschen polder, aan den straatweg van Lelden naar Katwyk, groot 85 aren, 38 centlaren. Verhuurd aan de Heeren A.P.VAN EGMOND&Zn. to Oegstgeest voor 80.— per jaar tot Kerstmis 1908. 22. Een perceel TUINGROND en DIJK of BERM, naby het Haagsohe Schouw, aan den Hoogen Ryndyk, groot 27 aren, 15 oentiaren. Verhuurd aan genoemde Heuron VAN EGMOND tot Kerstmis 1908 voor 60.per jaar. 4757 182 De perc. 2 tot en met 22 zyn te bezichtigen daags vóór en op de dagen van velling en afslag van 10 2 uren. Aanvaarding en Betaliüg, 15 Juni 1900. Meerdere Inlichtingen zyn te beko men ten kantore van voornoemden Notaris, alwaar tusschen de veiling en den afslag op alle werkdagen van 10-2 uron verhoogingen kunnen worden gedaan tegen genot van één lijfde der verhoogsom. (met rechterlijke mnclitlglug) in het Notarishuis aan den Burg te Leiden, by opbod Zater dag 12 Hei 1906, by afslag Zaterdag 19 Hei 1906, des avonds te halfacht, ten overetaan van Hr. J. A. F. COEBERGH, Notaris te Leiden, van de navolgendo Onroerende Goederen: Gemeente Leiden. 1. Het WINKELHUIS in de Koren- brugsteeg, No. 1, naby de Breestraat, groot 86 Centiaren, bevattende: Winkel, Opkamer, Keuken, grooten Kelder; boven: Voorkamer, Aohter- kamor, twee Zolders on Vliering. De Kamers zyn behangen en voor zien van Kasten, Stookplaatsen en verdere gemakken. Het perceel hoeft Duinwater en benedon ook Gasleiding. To zien in de weken van velling en afslag op Dinsdag en Donderdag van 2 4 uren. Verhuurd, beneden voor 4 per weok, boven in eigen gebruik. 2. Het HUIS en ERF aan den Ouden Ryn No. 128, groot 80 Centl aren, bevattende: Gang, Voorkamer, Achterkamer, Alkoof, Keuken on Plaats; boven: Voorkamer, Alkoof, Achterkamer, Zolder met afgesohoten Kamertje. De Kamers zyn behangen en voorzien van Kasten, Stookplaat sen en verdere gemakken. Verhuurd per week voor 4.75. 3. Hot HUIS en ERF, ln de Bran- dewynsteeg No. 4, groot 49 Centiaren, bevattende: Winkel, Binneokamer, Keuken, Kelderkast en Plaats; boven: Voorkamer, Aohterkaraer, Kouken en Zolder. De Kamers zyn behangen en voorzien van Kasten, Stookplaatsen en verdere gemakken. Verhuurd per week voor 2.875, 4. Het HUIS en ERF, aan de Binnenvestgracht, No. 24, tusschon de Ryn- en Kraaierstraat, groot 42 Centiaren, bevattende: Gang, Zy- kamer, Binnenkamer met Bedstede, Plaats en Zolder. De Kamera zyn behangen en voorzien van Kasten, Stookplaats en verdere gemakkon. Ver huurd per week voor 1.80. 5. Het HUIS en ERF, gelegen en lDgerlcht als voren, No. 25, groot 45 centlaren. Verhuurd geweest voor 1.50 per week. 6. Het WINKELHUIS, waarin onge veer 45 jaren met het meeste succes de affaire ln Eieren, Zuren, enz. wordt uitgeoefend, zeer gunstig ge legen, aan do VIschmarkt, No. 1, groot 28 centiaren, bevattende: twee Kelders, Winkel en Achterkamer; lste étage: Voorkamer met Bed stede; 2de étage: Voorkamer en Zoldor. Do Kamers zyn behangen en voorzien ran Kaston en Stook plaatsen en verdere gemakken. Het perceel heeft Gas- en Duin waterleiding. In eigen gebruik. Te zien: in de weken van veiling en afslag op Dinsdag en Woensdag van 24 uren. 7. Het HUIS en ERF, in de Korte Langestraat, No. 12, groot 33 cen tiaren, bevattende: Voorhuls, Binnen kamer, Plaats en Zoldor. Verhuurd per week voor 1 60. 8. Het HUIS en ERF, naast het voorgaande, No. 14, groot 36 cen tiaren, bevattende: Voorhuis, Binnen kamer, Plaats en Zolder. Verhuurd per week voor 1.50. 9. Hot HUIS en ERF, aan de Mid- delstegracht, No. 84, groot 44 centl aren, bevattende: Gang, Zykamer, Bin nenkamer, Plaats en Afdak; boven: Voor- en Achterkamer en Zoldor. Verhuurd In tweo gedeelton voor 2.65 per week. Gemeente Zoeterwomle. 10. Twee percoelen TUINLAND met SCHUURTJE en WATER, ln hot Buitenwater, aan den Hoogen Ryndyk, samen groot 76 aron, 92 centlaren. Verhuurd aan don Heer VAN OEFFELEN voor ƒ190.- per jaar tot Kerstmis 1907. Grondlasten ƒ8.74. Rynl. bunder- geld 0.86. Te zien: Dageiyks, behalve Zondag. Do pero. 2, 8, 4, 5, 7, 8 on 9 zUn to bezichtigen daaga vóór en op de dagen van velling en afslag van 10 2 uren. Aanvaarding en betaling op don löden Juni 1906. 4756 120 Meerdere Inlichtingen zyn te be komen ten kantore van voornoemden Notaris, alwaar tusschen do velling en den afslag, op alle werkdagen van 10-2 uren, verhooglngen kunnen worden gedaan togen genot van één vijfde der verhoogsom, Door vorhulzing te koop: een gebrulkto PIANINO. 5307 Oude Singel 40, by do Lakenhal. op liet Leven, tegen Invali* ditelt cn Ongel ukken, ge vos- tigd to 's-Graveuliage. DlrocteuronJna. Mn. W. SIX Mr. H. GOEMAN BORGESIUS en Mr. Dr. W. P. J. BOK. Inlichtingen en Tarieven gratis te verkrygen by den Inspooteur Jhr. A. 0. VAN HAEFTEN, Bree straat 131, Lelden, die ook Brand- on Inbraakverzokeringen sluit. 160 18 benoodlgd zyt, gaat dan oens naar, of laat op zicht komen van DEN Janvossensieeg 13, bij de Oude Vest. Modellen, pasvorm, kwali teit cn prijzen zullen U in alle opzichten voldoen. 5253 22 Zichtzondingen buiten Lolden franco tegen franco terug. Aanbevelend, N.B, Let s. v. p. op naam en adre». financing 14 Mei begint do 5de of iaatsto kias.e van do 381ste Staatsloterij, waarin al do volgende Hooge Pr(]zen on PreroiSn moeton ult- komon, als: 100,000, 5O.O0O, 30,000, SiS.OOO, f I5.0OO, /lO.OOO, f5000, 3000, f «000, 3 J» f1500, 55 fc ƒ1000, enz. Ó182 20 ZoolaDg do geringe voorraad «trokt, to bekomen by 1>. BOLLE, Hang b/d. Ylechmarkt to Rotterdam. Half Lot 35. Vijfde Lot 14, Tiende Lot 7, Twintigste Lot t 3.50, franco met 16 Conta er bU voor frankeeren on aanteekenen.

Leidsch Dagblad | 1906 | | pagina 5