Gemengd Nieuws. gen trouwens het door inspiratie verkrege- ne meesterlijk weet te verwerken, blijkt overal. Wij wijzen slechts op: het eerste deel met de kalme inleiding en machtige stijging, het kanonisch geschreven trio van den tweeden Satz met den schitterenden overgang weer naar het Scherzo, en hot zielvolle Larghetto mot zijn drio thema's. Verwonderlijk is het, dat een pianist-com ponist zijn eigen instrument zoo weinig doet dominee-ren en zoo allo gelegenheid tot schitteren versmaadt. Do pianopartij van dit kwartet lijkt ons vrij gemakkelijk. 'Alleen in hot opgewekte en geestige finale met de kunstige Coda komt moeilijk en brillant passage/werk voor. Hot moet iedereen opgevallen zijn, hoe prachtig in dit werk do strijkinstrumenten klonken, en hoe temperamentvol, met welk een vu ui* en gevoel do Haagsche heeren het speelden. Men kon wel zien, dat zij hot zelf mooi vonden en er geheel in opgin gen. Misschien zal dit kwartet (dat alleen in 1891 in Den Haag door do heeren Mul der, Benedictus en Qieso met veel bijval gespeeld werd) nu ook wel eens door hen op andere plaatsen uitgevoerd worden. Over gebrek aan belangstelling van zijn Btadgenooten had de heer Van Groningen zich ditmaal niet te beklagen. De zaal was geheel gevuld en na de uitvoering van zijn werk (waarin bij zelf met zijn bekend meesterschap de pianopartij vervulde) werd hem een krans aangeboden en werd hij dooi- lang aanhoudend warm applaus ge huldigd. Dogenen, die het waagstuk aandurfden aan het einde van hot seizoen dit concert te organiseeren, hebben voldoening van hun werk en recht op onze volle erkente lijkheid. O. BS nisvlij tteiitoonateUlng. Gaamo vestigen wij do aandacht onzer lezers op de, elders in ons blad geplaatste, aankondiging van bet verschijnen van het programma der Huisvlijt- tentoonstelling, die zooals men weet, van 10 tot en met 13 Mei in de Stadsge hoorzaal zal gehouden worden. Het boekje maakt, met eenvoudige, symbolische voorstelling op het titelblad, en de heldere kleur een frisschen indruk, waarmede de inhoud geheel in overeenstemming is. Voor af gaat een artikel van de Rejgolings-Com- missie, waarin ze zich uitspreekt over haar opvatting van huisvlijt, haar verwachtingen omtrent de tentoonstelling en het tot nu toe behaalde succes. En werkelijk kunnen wij het met haai' eens zijn, wanneer ze het thans reeds bereikte een succes noemt; het aantal ingeschreven inzenders cn inzen dingen geeft haar daartoe hot volste recht. De rest van het boekje wordt gevuld mot liet eigenlijke programma voor do vier dagen, gedurende wolke de tentoonstelling geopend zal wezen, en met enkelo stukjes, dio ons op alleraardigste wijze de beteeke- nis van huisvlijt, van verschillende zijden bezien, schilderen. Eenige goed geslaagde afbeeldingen, die den tekst versieren, go- ven ons een indruk van wat wij op de ten toonstelling zooal verwachten mogen. Het programma houdt een belofte van yéél schoons in zich. Gemeenteraad van Saggcnlioim. Gemeentelijk© Arbeidsbeurs. S tads timmer werf, telefoon No. 127. Geopend van 912 uren des morgens en van 2uren des middags. Aanvragen van werkzoekende 3 kantoorbedienden (bekend met dubbel boekhouden en talen), 1 magazijnmeester (bekend met administratie), 1 stoker-ma chinist, 1 timmorman, 1 bakker, 1 brood-, koek- en banketbakker, l bierbottelaars- knecht, 1 portier-nachtwaker, 2 naohtver- plegers, 1 ziekenoppasser, 1 fonosbode of incasseerder, 2 koetsiers, 1 jackbschippcr, 8 loopknechten, 6 magazijnknechten, 2 grondwerkers, 3 losse werklieden, 1 werk ster, 1 waschvroaw (natte wasschen aan huis). Leidsche Arbeidsbeurs. (Hoogl. Kerkgracht, gebouw „Patrimonium.") Bij het bestuur van de Arbeidsbeurs hebben zicb als workeloozen aangemeld: 8 losse werklieden; 10 voor huisbewaar der, portier of nachtwaker; 10 voot loop-, magazijn- of pakhuisknecht; 1 machine bankwerker 2 vcorsiaanders of grofbank- werkers; 1 voerman of pakhuisknecht; 1 rijweilherstcllcr; 1 gasfitter; 2 grondwer kers; 1 broodbakker; 2 ziekenverplegers of portiers; 1 timmerman (kistenmaker); 2 koetsiers of los werk; 1 stalknecht of los werkman; 2 bleekers1 huisschilder; 1 rei ziger of iets dergelijks; 1 stoker; 1 met selaar; 1 grondwerker; 2 bierbotolaars en 1 faJ>rieks-arbeider; 1 ma iiinist en 1 blik slager. Inlichtingen worden gegeven aan het go- bouw -an dn Arbeidsbeurs. Werk verkregen 117 personen. Bovenstaande werkcloozen, van wie het bestuur goede iuformatiën heeft ingewonnen worden door ons bij heeren patroons met den meesten aandrang aanbevolen. Werkeloozen, die door raiddel van de Ar beidsbeurs of buiten h'ar om werk hebben verkregen, wordt beleefd verzocht hiervan kennis te geven aan bovengenoemd bestuur. Voor beeren patroons liggen do registers waarop de workeloozen rijn ingeschreven, eiken werkdag ter inzage. Het bestuur houdt zijn zitting op Woens dag en Zaterdag des avonds van halfnegen tot halftien. Namens hot Bestuur van den Ohr. Be- stuurdersbond O. LATERVEER, Secr. RECLAMES, k 40 Cents per regel. 4980 80 Zitting van Woensdagavond te 7 uren. Voorzitter: de burgemeester. Aanwezig: alle leden. Ingekomen waren o. a. do volgende stukken Een schrijven van Gedeputeerde Staten, waarbij avordt medegedeeld, dat het aan deel in de kosten van het 2de bataljon rustende schutterij voor deze gemeente bedraagt 10 gulden. Een mededeeling van den directeur- generaal der posterijen en telegrafie, dat het aantal bestelde telegrammen over het tweede halfjaar 1906 alhier 311 bedroeg, .waarvoor door het Rijk aan deze gemeente .wordt vergoed 31.10 gld. Mededeeling van den Commissaris der Koningin, dat de wissel in de Dorpsstraat half Juli zal worden verplaatst. Een dankbetuiging van het hoofd der openbaro schcol, den heer Beumer, voor het douceurtje, hem tor hand gesteld bij gelegenheid van zijn 25-jang ambtsfeest. Alles voor kennisgeving aangenomen. Hierna worden gemeenteverslag en ver slag volkshuisvesting den Raad aangebo den. Beide verslagen zullen den leden wor den thuiagozonden. Verder deelt de voorzitter den uitslag der gehouden aanbesteding mede, betref fende Oude- en Nieuwe Losplaats en rio- leering. Aan Th. Reeuw ijk wordt hot werk gegund voor 905,50 gld. Ingeschreven was door Lagerberg voor 911 gld., door Dijk stra voor 927 gld. en door Oudshoorn voor 029 gulden. In verband met dezo aanbesteding bo- sluit de Raad een geldlecuing, groot 1400 gld. h 4 pCt., met jaarlijksche aflossing van 200 gld. aan te gaan. Het aanvullingskohier schoolgelden, o 2de kwartaal 1005, wordt vastgesteld op J.35 gld. Do Raad keurt goed het voorstel van en Ws. om den aanslag in don H. O., dienst 1905, van A. Waardenburg oninbaar te stellen. Verder, om aan W. Koppers, te rekenen van 1 April 1.1., 15 gld. verhoo ging too te kennen voor het onderhoud aan zijn rijwiel, wegens het zeer toegeno- jmen aantal kosteloos te bezorgen tele grammen. Hierna gaat de R-aad over in geheime zitting. Uit de S.-D. A.-P. Koninklijk bezoek aan Amsterdam* Bij het secretariaat van de S.-D. A.-P. is tiaar „Het Volk" bericht, ingekomen, da1» ook de hoe - Van der Goes zich niet be schikbaar stelt voor lid van he„ Partij-bo- BtiinV- Een oud vriend. Een ware vriend is hij, die u iü den nood ter hulpe komt. De Pink-Piilon zijn gelijk ware vrienden, die niet nalaten u ter hui- po te komen, telken male als uw gezondheid bedreigd wordt. Ongelukkigerwijze genezen de Pink-iFillen niet alles, maar zij zullen steeds goed doen als uw ziekte voortkomt uit de armto van het bloed, zwakte van het zenuwgestel. Deze ziekten zijn talrijk. De bloedarmoede, bleekzucht der jonge meisjes, bleeke kleuren, benauwdheid, sleohte spijs vertering, verlies van eetlust, pijnen zijn toe te schrijven aan de armte en de on zuiverheid van het bloed. De neurasthenie, de prikkelbaarheid, de slapeloosheid, do zenuwpijnen moeten toe geschreven worden aan de zwakte van het zenuwgestel. Om al deze ongemakken tegen te gaan, zullen de Pink-Pillen steeds werk dadig optreden. Anderen hebben ze zoo werkdadig voor u gevonden, gij zult zc eveneens werkdadig vindon. De heer W. C. Gravendeel, brugwachter R. T. M. to PutteTshoek schrijft: „Sedert twee jaren hob ik koorts gehad, ik verkecT- de in zeer slechten gezondheidstoestand. Gedurende 9 maanden was ik verplicht te bod te blijven. Gedurende dien tijd heb ik verscheidene behandelingen zonder succos gevolgd Ten slotte heb ik het besluit, ge nomen de Pink-Pillen te gebruiken en ik ben na het gebruik van slechts eenige dcw> zen geheel en al genezen. „Men weet, dat de koorts als eerste uitwerking heeft om de hoeveelheid roede blovdliohaampjes op be langrijke wijze te verminderen, het bloed to verarmen. De mensoh die verarmd bloed heeft, kan geen geregeld werk A'erricbten, want geen bloed, geen krachten. Ju ff. P. H. Kwaaitaal, Stationstraat 65, to Zaandam, 23 jaar oud, schrijft: „Sedert langen tijd heb ik aan bleekzucht geleden, ik zag uiterst bleek. Ik had geen eetlust en geen krachten meer. De Pink- Pillen zijn voor mij zeer gunstig geweest Zij hebben mijn gezondheid geheel en al hersteld YerdoT kan ik bevestigen, dat. de uitwerkingen der Pirvk-Pillen van blij verv elen aard zijn, want reeds vóór twee jaren hebben de Pink-Pillen mij gonor.cn cn sedert dien tijd ben ik nooit weer -nok gefeest Prijs0 /1.76 de doos, /9 per 6 dooaen. Verkrijgbaar bij clnabilié, Steiger, 27, te Rotterdam, Hoofddepot Voor Nedtrland, en Apotheken, franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Leiden en Om streken bij Reysfc <k Krak, Drogisten, Beestenmarkt Wyk 5 Ne. 41, en J. H. Dijk huis, Drogist, Hoogstraat No B. Gistermiddag, dadelijk na den lunch, verleende Hare Majesteit in de Troonzaal audiëntie aan .militairen. Een groot aantal militairen van alle wapens werd door de Vorstin toegelaten. Hare Majesteit bleef gedurende de audiën tie meestentijds zitten, terwijl de Prins naast Haar zetel stond. Ieder viel het op hoe gezond en opgewekt de Vorstin er uit zag. Te halfvier, toen de audiëntie der mili tairen geëindigd was, werden civiele auto riteiten ontvangen. Onder hen, die langs den Troon gingen, bevonden zich de Com missarissen der Koningin in de versohil- lende provinciën; leden van Gedeputeerde Staten uit bijna alle provinciën; burger meesters uit tal van gemeenten des lands, vooral uit do provincie Noord-Holland; leden der Eerste ©n der Tweede Kamer; consuls van verschillende Staten in hun meest overdadig met goud gesierde staatsie rokken, enz., enz. Ook het Ccllege van B. en Ws. van Lei den maakte zijn opwachting. Toen de Gemeenteraad van Amsterdam, waan'an bijna alle leden tegenwoordig waren, met den gemeente-secretaris, mr. J. A. Baëza, ter audiëntie was toegelaten, kreeg de burgemeester, mr. W. F. van Leeuwen, gelegenheid tot H. M. een kort woord te spreken. Hij betoogde, dat er redenen te over zijn om geloof te hebben in de toekomst van Amsterdam, welk geloof de energio der burgerij zich nog krachtiger zal doen ont wikkelen, en de overtuiging versterken, dat het een duro plicht is niets te verzui men, wat bevorderlijk kan zijn aan de grootheid van de hoofdstad van Hr. Ms. Rijk. De Koningin antwoordde, dat inderdaad de welvaart van Amsterdam haar zeer ter harte gaat en dat zij dan ook gaarne nu, evenals vorige jaren, zich in persoon wilde overtuigen van de uitbreiding en den vooruitgang der stad. Met genoegen ver nam H. H., dat de industrieën in bloei- enden toestand verkeerenZij wensebte de hoofdstad bestendiging van dezen voor spoed toe en verklaarde steeds met aan dacht haar ontwikkeling te zullen gade slaan. Men deelt aan hot ,,Hbl." mode, dat op de audiëntie de Koningin zich gerui- mon tijd onderhield piet den burgemeester van Tholen, den heer M. G. van Stapele, die H. M. vergezelde bij Haar bezoek aan Tholen tijdens den watersnood. H. M. informeerde belangstellend naar den te genwoordige© toestand der gemeente eo 3shonk den heer Van Stapele Haar portret en dat van Z. K. H. den Prins, van Hun ne handteekeningen voorzien. Ten gevolge van het overlijden van Prins Hendrik VII van Reuss, echtgenoot; van Prinses Marie van Saksen-Weimar, zal bij gelegenheid der soiree ten Paleize, mor gen, Vrijdag, niet gedanst worden. Prmaes Marie van Sakeon-Weimar, oud ste dochter van wijlen den Groothertog Kar rel Alexander van Saksen-Weimar, is de volle nicht van de Koningin. Op de audiëntie van heden verschenen vele civiele autoriteiten, commission en le den der Kamer van Koophandel, welker voorzitter, de heer Van Eeghen, een toe spraak tot de Koningin hield, waarin hij wees op den vooruitgang der soheopvaart in de AmBterdamsche haven, dat de han del zicb veelzijdig ontwikkelt en de ta- bakshande) dit jaar zeer voordeelig /was. Hij drukte zijn dankbaarheid uit, wegens de groote verplichtingen, welke de stoom vaart te danken heeft aan het Vorsten huis. Nadat H. M. de Koningin hodon den geheelen dag audiënties zal hebben ver leend, wordt wel te 4.30 uur de aangege ven rijtoer gemaakt (Paleis, Rokin, Spui, Singel, Koningsplein, Hcerongracht (even nummers), Utrechtsche Straat, Fredenks- plein, Weteringschans, Leidschestraat, Keizersgracht (onoven nummers), Raad huisstraat, Mozes- en Aaronstraat, Dam, naar het Paleis terug), maar blijft het voorgenomen bezoek aan de tentoonstel ling van „Arfci et Apiicitiae" achterwege. Mogelijk wordt hot nog op een der volgen de dagen gebracht. Do Koningin zag er thans vermoeid uit. In de stad wordt bijzonder druk ge vlagd, in de voorname winkelstraten haast huis aan huis, zoodat op een afstand ge zien, een lange» rood-wit-blauwe draperie omlaag hangt. En enkele groote oafé's zelfs hebben hun gevels achter groen en de nationale kleuren gemaskeerd. Het opkomen en inrukken der eere- wacht met muziek is ook steeds een ge beurtenis van belang in de feestweek. Er zijn tal van die .echte klanten, die iedere wacht gaan opbrengen en de afgeloste naar do kazerne teruggeloidon. Op straat venten kooplieden druk met oranje-tooi en de winkels ctalecren druk de portretten der Koninklijke Familie. Gistermiddag reeds kou men bij enkele fotografen de inkomst van het Vorstelijk Echtpaar ver eeuwigd zien. Als des avonds do lichten in de hoógo paleisaalen zijn ötitstoken, dan leeft het gohc.ele grootse he gebouw, dan let men meer op zijn indrukwekkende schoonheid en de aan hot Hofleven vreemde Amster dammer staat dan volkomen begrijpelijk, tijden lang to genieten van de staatsie en deftigheid, waarmee „het achtste wonder" zich nu plotseling aan zijn oog vertoont. 881ate STAATSLOTEHIJ. Trekking van Donderdag 3 Mei. 4da Klasse. 4de HJst. Nos. 4582, 20056 flOO. Prijzen van ƒ05. Telegrafisch weerbericht, Dnar wan uemiugeo in dou morgen van 8 Mei, medegedeeld door bet Kod. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 770.2 te Hapa- randa; laagst© 746.7 te Valencia. Verwachting (tot don avond van 4 Mei)Matige tot kraohtigen zuidelijken tot zuid westelijken wind. Mccct betrokken lucht. Mogelijk regen. Dezelfde tempera tuur. 894 3872 6107 7726 1096 36I6 6313 61 1167 28 6507 7836 1805 3912 6710 8092 2125 4182 2396 4510 2429 5139 2702 6462 8940 3064 6643 8793 73 9022 33 0486 10138 10482 10716 55 10816 3348 69G5 7016 0611 3627 25 7126 9804 4de Klasse 3de 11349 11635 36 Ljjat: 12000 16099 13375 16265 13668 16497 76 1 6642 14541 16684 14932 10809 16160 78 16209 17089 15476 17143 16696 17208 16073 82 1401 m. Z. 17315 10701 17667 39 17038 19988 71 20137 18036 20260 18113 20420 18968 38 19168 20512 19420 20707 82 20838 19693 1481. Agenda van de weeks Donderdag: Pieterskerk. Orgelbespeling C. B. Duyster. buren. Zaterdag: Du Nord. Uitvoering Tooneel- en Qymn.-Vereeniging ,Tüalia Melpomèno". 9uren. Zondag: Leidsche Sohouvrburg. Voorstelling L. T. .Jacob Cats". Aan de telefoon alhier zijn nog aangesloten onder de volgende nummers No. 315: do firma Nieuwenhuizon, aard- appelenhandelaar, Haarlemmerstuaat. No. -113: Dr. J. E. G. v. Emdcn. No. 704: Dr. J- W. O. Goethart, Witte Singel 39. Door de politie to Leiden is aangehouden en gevankelijk huiswaarts overgebracht de minderjarige H. Erink, oud 20 jaar, wonende te Rotterdam, die door den ambtenaar van hot Openbaar Ministerie bij het kantongerecht te Haar lem was gesignaleerd in het Algemeen Po litieblad, wegens politie-overtreding. Toen hij voor dien ambtenaar gebracht was, bleek, dat hij zijn straf reeds onder gaan had, maar dat verzuimd was hem in het Politieblad als vervallen af te schrij ven. Ingevolge overeenkomst met een buiten landsche electriciteite-jnoat- sehappij hebben de heeren Bos en consor ten, te Rotterdam, aan den Minister van "Waterstaat concessie aangevraagd voor een electrische tram van Haarlem over Hillo- gom, Warmond, Leiden, Voorschoten, Was senaar naar Den Haag, ter vervanging van de bestaande stoomtram, terwijl aan de verschillende gemeentebesturen concessie zal worden gevraagd voor het leveren van electri6ch licht aan hun gemeenten. Dood den Algomeenen No- dcrlandaohen Wielrjjtlersbiond, Toeristen bond voor Nederland, is wederom een nut tig werk verricht. Op den Leioscheu Weg onder do gemeente Rijnsburg aan den z.g. Haanshoek, ter plaatse, waar de wegen van af Leiden, Noordwijk en RijnBburg te za+mon komen, is door dien Bond een weg wijzer geplaatst. Daardoor is wederom in een werkelijke en lang gevoelde behoefte vc'orziem, want vele mot den weg onbeken de fietsrijders hebben daar met de handen in het haar gestaan en den daar wonenaon heer De Haan zal het zeker niet doenlijk zijn hot cijfer op te geven van het aantal dwalenden, dat hij op liet rechte pad heeft geleid. Moge dit nuttige work von den Bond voer velen aanleiding zijn om hem to steu nen door to© to treden als lid, de contribu tie is jnatig en de voordeden zijn vel©, want dan alleen zal het dit lichaam moge lijk zijn te voldoen aan do steeds hooger stijgende eischon van liet toerisme. Tulpenveiling. Gisteron had do tweede veiling plaats van twee- en éénjarige tulpen uit hot kraam van wij- Ion den heer J. van den Berg te Heemste de. Ook 7iu weder werden buitengewone prijzen besteed, die blijk geven van de uitstekende reputatie van deze kweekerij. Zoo brachten op: 26 regels uitgeteelde zaailingen 52; 19 regels idem f 145; 11 regels idem 170; 16 regels idem 155; 77 rogels Roode Vuurbaak brachten op f 40; idem Salvator Rose f 44. Terwijl een goede veiling in den regel f 5000 besomt, was de opbrengst van de vorige veiling ongeveer f 27,000, die van gisteren wordt op /20*,000 geschat. Bij de vorige veiling bracht een halve bunder der tulpen, Due de Berlin, een kleine, welriekende tulponsoorb 80S0op. Uit Hililegom meldt men: Dagelijks wor den in deze streek do jaarlijksche bloem bollenveilingen gehouden. Een trouw be zoeker dier veilingen deelde mede, dat de kooplust tamelijk groot is en dat hooge prijzen besteed worden voor het rood en blauw. De rood© tulpen, verzekerde men ona, gaan een toekomst tegemoet. Tegen olf uren gisteravond werd de brandschel aan de Munt te Am sterdam afgetrokken voor een zwarenuit- slaanden brand in de Geelvinckstraat No. 11. In dit perceel is gevestigd de kruide nierszaak van den beer G. H. Smits, die de tweede en derde verdieping van het hui3 had verhuurd aan een kruier, die de wo ning pas voor acht dagen had betrokken. Deze was met de zijnen niet aanwezig toen d© brand uitbrak. Slechts een knechtje wils thuis en naar men mededeelde, had deze jongen het vuur veroorzaakt, doordat hij een petroleumlamp van de 'tafel stiet. Hij liop het huis uit om do bonedenbewonors te waarschuwen, doch inmiddels grepen de vlammen zóó snel om zich heen, dat bij de komst van de brandweer de beide vendie pingen in lichterlaaie stonden. De tweede en derdo étage brandden dan ook geheel uit. Omtrent verzekering van den inboedel kon men geen inlichtingen verstrekkende buren kenaen zelfs den naam van den kruier niét. Het pand was verzekerd. De zaak van den heer Smits leed aanmerkelijke waterschade. De bewoonster van een der huisjes in een aangrenzend gangetje, achter het gebouw D'Geelvinck, kreeg een hevige zenuwtoe val en moest worden weggebracht; zij riep luid om haar kinderen, hoewel dezen aan stonds in veiligheid waren gebracht. Do brandweer bluschte het vuur met eenige slangen op de Yeehtleiding. Wat een drukte gisteravond aan het Centraalstation te Amsterdam. Heft Oratoriu m"-ge©elschap, dat zooveel lau weren plukte in Frankrijke hoofdstad, kwam te $uim elf uren per extrartrein bin nen en werd door de honderden wachtende kennissen en familieleden als het ware overvallen en met vragen overstelpt. De beantwoording was gemakkelijk: een cn al opgetogenheid' waren de 400 deelnemen» over het uitstapje dat in alle oprichten schitterend geslaagd werd genoemd. Tierné had het gezelschap naar don trein gebracht, waarvan de olieverlichting za> veel te wensohen 1* t, dat hier en daar te 's-Gravenhiage da lamp reods was uitge gaan. Maar daarvoor waren 'net ook wag gons van de Belgische Staatsspoorweg- exploitatie. Reeds nu smeedde men enthu siast© plannen om ook andere buitonland- scho hoofdsteden te bezoeken. N aar hot „Hbld." verneemt, za( nu eerstdaags een voordracht den Raad van Amsterdam: boreiken om aan de fir ma As&cher aldaar, voor f 100,000 te v©> koopen een terrein, groot 5000 vierkante M., gelegen aan de Tolstraat bij den Am steldijk, ten einde daarop te bouwen een diamantslijperij. Een viertal roeiers om de Utrechtsche studentenvereeniging „Triton" op den aanstaanden studenten-roeiwed- etrijd te vertegenwoordigen, is vooralsnog niet bijeen, zoodat de kans op een schijn- ploog hoe langer zoo grooter wordt. Slechts een twee is geregeld aan hot oefe nen, gestuurd door den heer Loth, die het vorig jaar in de vier als boeg roeide; zij bestaat uit de heeren Mieremet (sla^I en Pekelharing (boeg.) Over de „Nereus-ploeg'' meldt de „Ned. Sport" verder: De slag is dezelfde aki verleden jaar. De 2de slag roeide het vo rig jaar 2de boeg. De 2de boeg is dc slag van de jonge twee van het vorige roeisei- zoen en do boeg roeide destijds boeg in de jonge twee. Pokken. Mon meldt uit Groningen, dat zich gisteren geen nieuwe gevallen van pokken hebben voorgedaan. Een patiënt 33 overleden. Thans worden nog verpleegd twee pokkenlijders en een vrouw, bij wie een licht geval van gewij zigde pokken is geconstateerd. In een uuitengowono vergadering van den Gemeentapaad werd gisternamiddag het voorstel van B.' en Ws. om het advies van de Gezondheidscommissie te volgen en de kermis in Mei niet te doen doorgaan, zonder discussie of hoofdelijke stemming aangenomen nadat was voorgelezen een zelfde advies van den inspecteur van de volksgezondhei 1 te Zwolle, waarin met groeten lof wordt gewaagd van de maatret. gelen tegen do uitbreiding der pokkon ge nomen door B. en Wa en waarin wordt ge wezen op het groote gevaar voor uitbrei ding in gemeente, provincie en he'c geheeld land' als de kermis wel zou doorgaan. Naohtvorsten. Do vorst heeft hier en daar in Drente veel schade aan de haver veroorzaakt. In de Drentsche veenkoloniën en in de gemeente Eniraen moesten vele haverkampen opnieuw be bouwd worden, met haver of andere vrucht. Eveneens was dit het geval to Dedemsvaarf in de provincie Overijsel. In de streken om Assen gelegen is een enkele kamp bevroren, maar over het ge heel is de haver er hier goed afgekomen. Uit Erica meldt men: De laatste strenge nachtvorsten berok kenden den lanjibouwerB alhier heal wat' schade: geheel© akkers haver zijn reddeloos verloren en moeten worden om gezaaid- En uit Nieuw-Buinen Gedurende do laatste nachten heeft d© vorst alhier vrij wat schade aangericht aan de haver. "Vooral die op veenaohtigen grond heeft zwaar geleden. Deze schade it te grooter, omdat de voorkooporders def fabrikanten voor de aardappelmeelfabrie ken lager zijn dan verleden jaar, terwijl ook de meelp rijzen nog geen verbetering belooven en de landbouwers daardoor en door de hooge strooprij zen werden aange spoord eenige kampen meer met haver to bezaaien. („Asser Zekeren v. H. te Tilburg, dié bij een zijner klanten den heer S., in de Nieuwlandstraat de wasch thuis bracht werd daar een borrel aangoboden. Yan Eu zette het glas aan den mond en ledigde den, inhoud in é-n teug. Eerst toen bemerkt© mon, dat do ilesch azijnextract bevatte Terstond wore' v. H. naar zijn woning ver voerd en geneeskundige hulp ingeroepen. Zijn 'toestand is hoogst b. denkelijk. Men solirijft aan de „N. R. O.": Te Dalen zou de 66-jarige landbouwer in het huwelijk treden met een 17-jarig meisje. De familie wae reeds ten huize van den bruidegom bijeengekomen, toen dez© te kennen gaf, dat hij van het huwe lijk afzag, omdat de bruid nu reeds denl baas wilde spelen. Een paar avonden ma nifesteerde eon talrijke menigte voor zijn woning, om hot paar op Drentsche manier te trouwen, door hen op een wagen te zet ten en zingende door het dorp te rijden- De politie wist dat echter to voorkomen. Een paar dagen later was de bruidegom tot andere gedachten gekomen en werd het huwelijk voltrokken. Op een overweg bij Hagen (WéstfaJen) zijn Maandagavond twee oud© heeren van 81 en 80 jaar, broers van et- kaai', door een trein aangereden. De 81-jar rige was dadelijk dood; de ander kreeg zul ke zware wonden, dat hij er niet van op kan komen. Dez© had kortgeleden rijn gouden bruiloft gevierd. De hekken waren niet gesloten. TeAnloo (Dr.) kreog do h ee r P., landbouwer, bij het leeren draven van een jong paard, een .trap van het dier in borstholte, met het treurig gevolg, dat cte man aan de gevolgen is overleden. Te Na arden deed zioh giste- ren bij een hond, gospannen voor een broodkar, een geval van dolheid voor. Nadat door do politie eenige malen ver geefs op het dier geschoten was, werd he€ door een welgemikt schot van een offioier, afgemaakt.

Leidsch Dagblad | 1906 | | pagina 2