Kerkelijke beriehten. Marktberichten. over het jaar 1905, waaruit blijkt, dat de resultaten gunstig waren. De balans en de winst- en verliesrekening werden goedgekeurd. De exploitatie laat toe een dividend van 6 percent uit te keeren na ruime afschrijving op de bezittingen der Maatschappij (over 1904 ook 6 pCt.) De aan de beurt van aftreding zijnde commissaris, de heer G, Vas Visser, werd herkozen. Onder voorzitterschap van prof. dr. H. 0. K. van der Wijck word gisteren te Utrecht de jaarvergadering gehouden van de vcreeniging „Het Spino/.ahuis." De voorzitter opende do vergadering met een woord van hulde aan de nagedachtenis van het bestuurslid prof. dr. S, Rosenstein. In diens plaats werd als bestuurslid be noemd dr.P. H. Ritter, te Amsterdam. Prof. dr. J. te Winkel, aan de beurt van aftreding zijnde, werd als bestuurslid her kozen cn nam do benoeming aan. De verslagen van den bibliothecaris, prof. dr J. te Winkel, van den penningmeester, den heer H. van Kempen, en van den se cretaris zullen gedrukt aan de leden wor den toegezonden met een opgave van de lijst der portretten van Spinoza, waarvan' stich thans reeds een vrij belangrijke verza meling in het huis te Rijnsburg bevindt. Uit het verslag van den bibliothecaris bleek, dat de boekerij van Spinoza door de belangstelling van den heer G. baron van Rosenthal weer met cenige belangrijke wer ken was vermeerderd. In do namiddag-bijeenkomst sprak de secretaris der Vereeniging over de ken merkende eigenschappen van Spinoza's leer. In de gisteren gehouden zitting van den Raad van Baarn werd tot administra teur-boekhouder aan de gemcentegasfabriek benoemd do heer J. A. Muis, te Alfen aan don Rijn en tot accountant dier fabriek de heer L. Poortman, te Amsterdam. Bij het partijbestuur der S--D. A.-P. is van ds. Van der Heide to Engehim bet bericht ingekomen, dat hij zich niet vooi lid van het P. B. beschikbaar stelt, hij wordt dua van de candidatenlijst afge voerd. Het stoomschip „Koning Willem II", van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 27 April te Singapore; de „Bali", van Bar tavia naar Amsterdam, arriveerde 27 April le Suez; de „Bayern", van Penang naar Amsterdam, vertrok 26 April van Genua; de „Schwaben" vertrok 25 April van Soerar baia naar Townsville; de „Koningin-Re gentes", van Batavia naar Amsterdam, passeerde 26 April Gibraltar; de „Koning Willem III", van Batavia Daar Amsterdam, vertrok 26 April van Pcrim; de „Soemba- Vft", van Amsterdam naar Batavia, pass. 28 April Kaap St.-Vincent; de „Herzog" (thuisreis) vertrok 24 April van Lissabon; de „Ardjoeno", van Rotterdam naar Bata^ via, vertrok 26 April van Marseille; de „Ophir", van Bativia naar Rotterdam, ar riveerde 26 April te Marseille en beeft de reis voortgezet. Het stoomschip „Koningin-Regentes", van Batavia naar Amsterdam, passeerde 27 April Kaap St.-Vincent; de „'Prinses Sophie", van Amsterdam naar Batavia, passeerde 27 April Kaap Roca; de „Prins Hendrik" vertrok 26 April van Batavia Daar Amsterdam; de „Prins Frcderik Hen drik", van W.-Indio naar Amsterdam, is 27 April Ouessant gepasseerd; de „Telema- chus", van Singapore naar Amsterdam, ar riveerde 24 April te Perim; de „Varzin", van Java narr Amsterdam, passeerdo 27 April Gibraltar; do „Westfalen" vertrok 25 April van Batavia naar Bremen. Anrl ander veen. De grindweg aan de Lage- tijde ls vau af beden gedurende óón maand foor r(J- en voortuigen gesloten. Allen. In het verslag over de maanden Oct., Nov. en Dec. 1905, van den schei kundige bij den keuringsdienst van voe dingsmiddelen, dr. A. Lam to Rotterdam, vindt men o.m. de mededeeling, dat diver se monsters vruchtensap te Rotterdam bij Blijters zijn gekocht en onderzocht. Uit het onderzoek, dat zich uitstrekte over monsters van 17 diverse fabrieken afkom stig, bleek het monster uit de fabriek van de firma Louis Varossieau alhier het hoog ste extract-gehalte, nl. 8-210.8 pCt. ie bezitten. Wanneer men nagaat, dat een extract gehalte van 7.6 pCt. door vele deskundigen yoor voldoendo wordt gehouden, mag men veilig aannemen, dat het genomen monster yam dc^te firma van uitnemende kwaliteit is gewetest. Bodegraven. In het Ziekenhuis alhier is ter verpleging opgenomen een vierjari ge diphtheritis-lijderes uit de gemeente Zwammerdam. liuzersu oude. Aan de Christelijke School op het Dorp is tot onderwijzer be noemd de heer J. ten Hoort van Uithui- zermeden, die echter voor deze benoeming beeft bedankt. Dc uitslag der gehouden aanbesteding van krooswerken in do Hazerswoudsche Droogmakerij is als volgt: Perceel No. 1 Q. van Tol Sr. f 17, perceel 2 Joh. van Gent 20, perceel 3 G. van Tol Jr. 30, perceel 4 L. de Vogel 19, perc. 6 G. van Tol Sr. f 18, pero. 6 L. de Vogel 11, perc. 7 P. van Elswijk Can. 24, perc. 8 L. de Vogel 14, pero. 9, 10 en lidman L. de Vo gel voor ll, 10 on 6, pero. 12 Q. van Tol Jr. 45, pero. 14 G. van Tol Sr. 6, pero. 15 L. de Vogel 2.25 en pero. 16 G. van Tol Jr. 4.76. Besloten is, pero. 13 in daggeld te doen uitvoeren. Katwijk-aan-Zoo. In de afgeloopen week brachten eenige bommen alhier Iiud vangst ln afslag met eene besomming van 46 tot f74. Tong bracht op f 0,26 tot f 0,90, griet f 1. per stuk; schol-/" 7, braad f 6, schar 3 per mand. Tarbot word niet aangevoerd. Koudekerk. Door liet Rijk is een rund van gebrs. Rcyneveld alhier, hetwelk op tuberculose duidend© verschijnselen ver toonde, tegen schadeloosstelling overge- ncmeb. j)0 afscheidspredikatie van ds. W. Klercq, predikant bij de Ned.-Herv. Ge meente alhier, aanvankelijk bepaald op 29 dezer .is uitgesteld tot nader order. De collecte langs de huizen der ingeze tenen, ten behoeve van de noodlijdenden in Zeeland heeft opgobracht de som van 99.67. Leiderdorp. Door de politie ia proces verbaal opgemaakt tegen P. M., oud 27 jaar, wegens verzet. Na verhoor door den burgemeester, is hij hedenmorgen op vrije voeten gesteld. Gisteravond ontstond bij A. A., aan het Jaagpad alhier, een begin van brand. Door eenige brandweerlieden en de poli tie werd het gestuit. Lisse.. In de vergadering van de Chris- telijk-Historischo Kiesvereeniging alhier, zijn tot bestuursleden gekozen do hecren A. van der Zaal, J. Nieuwenhuis Dzn., W. van Maanen, dr. De Graaff en ds. W. H. Sncthlage. In do gisteravond gehouden vergadering van de Anti-Rev. Kiesvereeniging alhier, zijn gekozen tot bestuursleden de heeren H. Steenwinkel, J. Zanevold, W. Segers, W. Krosschel, W. van Aalst, A. Molenaar en G. Segers Sr. Na enkele tiosprekingen is voorts ont worpen een concept-reglement, terwijl het ledental thans ciroa 100 bedraagt. Oudowotering. Een rund hetwelk tuber culeus bleok te zijn, ls door bet Rijk van den veehouder Los alhier overgenomen, en naar het Abattoir te Rotterdam vervoerd Snssenheim. De candidaatstellmg voor oen te kiezen gemeenteraadslid zal niet 11 Mol, doch Dinsdag 15 Mei plaats hebben Woubrugge. Tet ambtenaar ter secre tarie te Neder-Hemert (Gelderland) is be- noemd de heer P. G. Overvliet alhier, thans volontair ter Gemeente-Secretarie te Oegstgeest. Het was gisteren wederom alhier boutverkoopingwe gelooven wel voor de zevende maal sinds Nieuwjaar en telkens vindt zoodanige verkcopingi gretige koo- pers, ofschoon de eene verkooping wel wat duurder gaat dam de andere. Men kan echter verzekerd zijn, dat de verkoopers over bet geheel goede zaken maken, getuige, dat ze zoo dikwijls terugkomen. Maar waar blijft dan dat hout, dat veelal vrij onoog lijk is? De een laat er eeD schuur van mar ken, de ander varkenshokken, een derde voor een beschoeiing, en een vierde koopt soms, ook al heeft hij geen hout noodig. Een en ander is voor den timmerman een schadepost te noemen. Zocterwoude. Twee rundoren, resp. toebehoorende aan de veehouders 0. L. en P. O. waren door het Rijk overgeno men, doch zijn, vóór de schatting plaats kon hebben, gestorven. Het run van G. L. werd voor consumptie ongeschikt ver klaard en is vernietigd. Voor het seizoen 19061907 zijn tot heden door ondea-scbeideno personen 31 groote of kleine viseaafctoD aangevraagd. zegwaard. Op Woensdag 2 Mei a.s. des morgens to 10 uren zal alhier een vergadering worden gehouden vam ingelanden van den Paleusteinschen polder tot vaststelling der rekening over 1905 en van de begroeting vcor 1906, tevens aal een verkiezing plaats hebben tor vervulling van de vacatures we gens periodieke aftreding van den dijk graaf J. Droogh en den Heemraad M. Se- pers. Zootorniecr De zoon van den 1-andbt.uwer N. B. aan den Voorweg alhier was met zijn broer bezig hekkepalen te stellen, waarbij hij de palen vasthield en zijn 'broer ze in den grond sloeg. Denkende, dat de laatste slag geslagen was, legde hij zijn hand op den kop van den paal, terwijl zijn broer er neg een slag met de 8legge op gaf, waardoor een vam de vin gers der linkerhand te pletter werd geslagen en de hand door dr. Vriesman moest wor den verbondon. Ook moest heelkundige hulp worden in geroepen dt'or den arbeider S. de W., alhier die, bezig zijnde met het malen van voer- bietem, met zijn vinger in do machine ge raakte, waardoor dit lichaamsdeel ernstig verminkt werd. Zegwuard-Loetermoer. Er komt gang inl In de vier eerste maanden vam dit jaar is hier nog geen enk.l huwelijk voltrokken. Thans hebben we hier in eens zeven paren, die „gloend aaneengesmeed,^ wenschen te werden. „Kunst na Arbeid," Deze welbekende werklieden-zangver- eoniging gaf gisteravond weer een uitvoe ring, de 23sto sedert haar bestaan, de eerste in dit jaar. Doze laatste omstandigheid had zij te baat genomen om to doen zien hoe hoog de grootmeester der schilderkunst, wiens 300ste geboortedag weldra staat ge- vierd te worden, ook door den werkman wordt geëerd. Op liet programma kwam daartoe als een bescheiden hulde voor Verhulsts feestzang, uitgevoerd op den dag der plechtige onthulling van Rembrandt's Standbeeld te Amsterdam. Het program ma prijkte tevens met een portret en een afbeelding vam het gedenkteeken. De Feestzang maakte indruk. De koren klonken krachtig en machtig, maar hoe veel te meer zal dat dan niet zijn als ze worden gezongen door honderdem perso nen, in plaats van door het werkliedcnioor, dat nu zoo kranig in „Du Nord" optrad. Dan echter geschiedt de uitvoering in de open lucht en wordt de piano-begelei ding, welke thans werd vervuld door den heor J. Henri Berkeljon, veiwangen door groot orkest met veel koperen instrumen ten, die het machtige dan nog meer tot zijn recht doen komen. „Kunst na Arbeid" mag niettemin ook over haar vertolking voldaan zijn, en dat de hoorders tevreden waren, mocht zij o. a. ondervinden vanwege de heeren van het Loidsche Rembramdt-oomit-ó, die tot deze uitvoering waren uitgenoodigd en de ze uitnoodigïng met hun tegenwoordigheid hadden beantwoord. Kweet de Vereeniging zich aldus met de ze compositie uitmuntend van haar taak, zij deed het ook met de overige nommers, waarvan reeds het eerste, Schweinsbergs „Vorstinne van Nassauwe", bewerkt naar het Oud „Wilhelmus", zoo mooi werd go- zongen. Er werden echter nog meer ,,eer- ste uitvoeringen" aangeboden, die, evenals de reeds van vroeger bekende voor de zoo- veelste maal getuigden van des heeren Ranks goede en vruchtdragende leiding. Dat de keuze ook in den smaak viel, bleek bovendien uit de voortdurende aandacht en het herhaald applaus, terwijl Brahms' „Wiegeliedje" moest worden herhaald en Zöllner's geestig „A-B-C" een tot besluit niet minder luiden bijval ten deel viel. Als soliste verleende dezen avond haar welwillende medewerking mejuffr. Bophia C. IJdo, leerares aan de Rotterdams cbe Muziekschool. Deze nog jeugdige zangeres, aan wie, behalve een mooie bouquet, een fraai gevulde bloemenmand werd vereerd, toonde er te mogen zijn. De verschillende liederen voor sopraan zong zij met spre kend, pakkend geluid en met veel uitdruk king, zij boeide zoowel in het meer ernsti ge als in het meer geestige, vooral daverde de zaal na Pijzeis „Van een Herdc: m", waarop zij het eveneens zoo guitige „Mooi Kniertje" (met haar bloote voetjes) deed volgen. De heer J. Henri Berkeljon begeleidde haar evenals de andere nummers, welke niet k capella werden gezongen, zeer ver dienstelijk op een mooi duidelijk klinken de piano uit het magazijn van Römhildt te Weenen, ook hij mocht dus in den wel verdienden bijval deelen. Deze avond is er dus weer een geweest, welke „Kunst na Arbeid" tot hooge eere strekt. De (Leidsche Fabrieksschool. In tegenwoordigheid van drie leden van het Bestuur weid gisteravond en Donderdag de cursus der Leidsche Fa brieksschool gesloten. Dank zij de welwillendheid van een warm vriend der school, kon die sluiting weer op feestelijke wijze geschieden. Do jongens werden goed onthaald' op chooolade, krentenbrood en St.-Nicolaas- koek en ontvingen bovendien een stuk gereedschap ten geschenke. Geen wonder, dat er een eeht feestelijke stemming heorschte. De school, waaraan gedurende de win termaanden van half September tot eiode April onderwijs wordt gegeven, neemt steeds in bloei toe. Het aantal leerlingen bedroeg bij de sluiting nog 79. Vandaar, dat do feest viering in tweeën moest plaats hebben. Verleden jaar was het aantal 64. In do laatste drie jaren werden de ver vaardigde werkstukken in de slöjdzaal voor belangstellenden tc.i toon gesteld. Dit jaar is dit niet geschied, omdat ruim vijftig leerlingen hun werk zullen inzenden op de huisvlijttentoonstelling, die hier in de maand Mei gehouden zal worden. Eenige mededeelingen omtrent deze school zulleij zeker niet ondienstig zijD om haar nuttige werkzaamheid aan te too- nen. De Leidai'. Fabrieksschool, die in 1892 is opgericht, stelt zich ten doel jongens en meisjes, die op fabrieken werkzaam zijn, te ontwikkelen en te beschaven door hen des avonds nuttig bezig te houden, hun oogon en handen te lceren gebruiken en op hun wijze van doen en spreken invloed to oefenen. Do jongens ontvangen onderwijs in huis vlijt (slöjd), lezen, tec'cenen en rekenen; de meisjes in vrouwelijke handwerken. Beide af deelingen komen in-verschillende gebouwen bijeen. Van belang is bij het verstrekken van dit onderricht, dat deze jonge menschen, die zoo vatbaar zijn voor indrukken, gewend worden des avonds hun vrije uren nuttig te besteden, een afkeer krijgen van straat- loopen en smaak loeren vinden in het ge bruiken van fatsoenlijke, beschaafde woor den. Gedurende den tijd van haar bestaan nceft de school nuttig gewerkt en is het aantal leerlingen bij herhaling vermeer ierd. Het aantal contribuanten is sedert ech ter verminderd door vertrek en overlijden. De aanvragen om plaatsing vermeerderen integendeel met ieder jaar, zoodat het b* stuur genoodzaakt is veel jonge menschen teleur t© stellen niet silicon, maar tevens op middelen moest bedacht zijn om in te krim pen in plaats, van uit te breiden. Het besloot daarom de afdeelifig meis jes mot het einde van hot vorige jaar op te heffen, hopende dat deze meisjes op de cursussen in het Volkshuis en in verschil lende Wijkgebouwen zouden kunnen ge plaatst worden. Het aantal jongens zou door dezen maatregel tot 80 kunnen wor den uitgebreid, verdeeld over 4 klassen, elk van 20 leerlingen, een getal zoo groot mo gelijk om nog met vrucht- Slöjd-onderwijs te kunnen geven. Er waren echter maar 3 onderwijzers; het was noodzakelijk een vier den onderwijzer aan te stellen en wel voor twee avonden per week. Op dezen voet is de school September j.l. begonnen en werkt goed. Zo zou ech ter nog beter aan haar dool beantwoorden als de financiën toelieten, dat alle jongens, die zich hebben aangemeld en in de termen daarvoor vallen, geplaatst konden worden, hetgeen dit jaar onmogelijk is geweest, daar van do 108 jongelieden er slechts 80, d.i. 74 p(Jt. konden worden toegelaten. Evenals in September 1902 komt daarom ook nu weder het bestuur met het beleefd en dringend verzoek tot hen, die nog niet steunen, een jaarlijksche bijdrage te willen geven, en tot hen, die zulkB reeds deden, hun bijdrage zoo mogelijk te verhoogen. Het Bestuur der School bestaat uit de heeren: Dr. A. H. Pare au, waarnemend voorzitter; K. van Wensen, penningmees ter, Hoogewoerd 144; F. Drïessen, A. Coits ©n A. van der Harst, secretaris. Hoofd' der school is de heer J. Korswa- gen, en onderwijzers zijn de heeren P. Verhoeven, J. J. van Bos telen en W. Maar- tense. Vereeniging lol liev. der Bouwkunst te Leiden. Twee en tachtigste vergadering gehou den in het Nutsgebouw. Aan deze vergadering ging vooraf een kunstbeschouwing van het plaatwerk „the Studio" welwillend afgestaan dooi den heer Jan van Dam. De voorzitter, de heer J. A. Verhoog, opende de vergadering. De notulen wer den goedgekeurd. Ingekomen was een be ciankje van den leerling, die met di- plornil, de Practischo Ambachtsschool ver laten heeft, en voor rekening der vereeni ging de lessen aan die inrichting gevolgd had. Besloten werd, alvorens de twee leer lingen cue de school verlaten door ande ren te vervangen, inlichtingen in te win nen naar de nieuwe voorgestelde leerlin gen. Wat betreft hun geestelijke ontwik keling In de zaal waren aanwezig monsters van een nieuw materiaal, nl. „Bricorno" van de fabriek van nagepersten steen, voorheen Fr. van der Loo Br, te Dieren. De secretaris zal aanvragen deze monsters in do September-vergadenng nog eens te mogen exposeeren. Ook waren aanwezig monsters van de beslist watervaste gevoJ- verf, welke reeds met succes hier ter stede en te Seheveningen is toegepast, en waar van hoofdagent is voor Leiden, Den Haag, Haarlem en Omstreken, de heer Fred. A. Wempe, alhier. Nu was het woord aan de „Debatcom- missio", welke bij monde van den heer H. H. Verhuist do volgende vragen behandel de: 1. Verdient het aanbeveling een fabrieks schoorsteen direct bij het vervaardigen van onder tot boven te voorzien van ijze ren banden? Kan een van de heeren ook een bepaald gebrek bij den bouw van een schoorsteen opnoemen, wat ten gevolge heeft, dat deze uit elkaar scheurt? Wan neer men de oorzaak weet kan men in het vervolg de gevolgen voorkomen. 2. Hoe wordt een drijvende kelder ge maakt Met welk doel wordt zulk een kelder gemaakt Welk nut heeft zulk een kelder? Zijn daaraan ook nadoelen verbonden in verband met het gebouw waarin zulk een kelder zich bevindt? Hoe zou het komen of wat kan de oorzaak zijn, dat men dergelijke kelders zeilden aantreft? Zijn ze .beter of doelmatiger dan do ge wone kelders of zijn ze voor een bedrijf noodig? 3. Zijn er resultaten bekend omtrent ge bruikmaking van Soda in Portland-ce ment, in gevallen dat een zeer snelle bin ding vereischt wordt? En zoo ja, hoe is dan de verhouding 'n maafcdeelen van cement-zand-soda-water? 4. Gewoonlijk gebruikt men voor ver ankering en verbinding in hardsteenwerk vierkant ijzer en moeten er dus vierkante gaten in het hardsteen geslagen worden. Verdient zulks met het oog op het mate riaal aanbevoling of is het bepaald af te keuren Vraag 1. Deze vraag, die oorspronke- b'jk bijzonder persoonlijk was geweest, was bereids door het bestuur gewijzigd door er het persoonlijke uit te lichten. De hee^ Verhulst drong aan op onderteekening -vau dergelijke vragen en meende, dat er vroeger besloten was zulke vragen, wanneer ze niet onderteekend zijn, ook niet ti behandelen. Aan den secretaris, die verhinderd was de vergadering verder bij te wonen, zal opge dragen worden te onderzoeken wat hierom trent vroeger besloten-is. De uitslag zal op een volgende vergadering meegedeeld wor den. Vraag 1 wordt voorloopig ingetrok ken zooals deze oorspronkelijk was, doch door het bestuur in bovenstaanden vorm in gediend. IJzeren banden om een schoorsteen achtte men niet noodig. De schoorsteen moet van een zoo lang mogelijk kanaal voorzien worden, om verbranding van het onderste kanaal to voorkomen. Het aanbrengen van spouwmuren in do onderste 5 M. met bijv. 4 gaten in den buitenwand lean steeds nut hebben. Vraag 2. Drijvende kelders worden ge maakt op vlooren van zelfs sleohts i steen dik; de bouwmuren om den kelder met 10 k 15 c.M. spouw, waartusschen het water op stijgt. Deze kelders worden gemaakt op slappe terreinen, bijv veengrond, waar men gevaar heeft, dat de kelder door zet ting der bouwmuen zou breken. Deze kel ders zijn nutig, omdat ze niets te vreczen hebben van zetting; een goed trasraam is echter noodig. De grondslag eischt zeer zel den het maken van deze kelders, en met de tegenwoordige vordering van de techniek zal het niet meer noodig zijn; zij zijn ook niet beter of doelmatiger dan gewone kei ders en voor een bedrijf onnoodig. Vraag 3. Ais ik het zoo noemen ma.g, de „Sodavraag" wordt tegenwoordig veel besproken. De heer A. T. Kraan, die deze vraag zou demonstreeren, was niet aanwe zig, reden waarom wel van gedachten werd gewisseld, doch de vraag in haar geheel werd ter afdoening aangehouden. Ten slotte kwam vraag 4 aan de orde. De conclusie was, dat ronde of ovale gaten verre te verkiezen zijn, en dus in kleine stukken steeds toegepast moeten worden. In groote stukken zal de nadeelige werking niet zoo gevoeld worden. Hiermede waren de vragen afgehandeld. Besloten werd de zomerexursie doen plaats hebben naar Dieren ter bezichti ging van de fabriek van de firma Van der Loo. De voorzitter sloot de vergadering, die helaas wel slecht bezocht is geworden, maar toch een intiem, leerzaam karakter droeg. De afwezigen hadden voor de zoo- veelste maal ongelijk. F. A. W. Groningen. Bevorderd tot arts de heer H. Hoorenman, cand -arts, te Amsterdam, en geslaagd voor het 1ste ged. van het artsexamen de heer J. J, Hekman. Bodegraven. Zondagmorgen zal ia de Evangeüsch-Luther8che Gemeente al hier, optreden ds. P. Gediking, te Breda. Hazerswoud®. Gerelormeerde Kerk. Zondagmorgen te halftien en des avonds te hallzeven: de heer T. W. H. Bramer, theoL stud, te Amsterdam. Ned.-Herv. Gem. Zondagmorgen te half tien: Avondmaal en 'a avonds te halfzeven: Dankzegging. Kou dekerk. Geref. Kerk. a. a. Zon dag, des voormktdags te halftien en dee namiddags te halfzeven ds. Parlevliet, van Nes en Wierum. Oudewetering RemoDstrantscho Kerk. Zondag 29 April ds. G. J. Heering. Zoeterwoude. Zondagmorgen te 10 uren: Da. De Piee, van Hoogmade Steenen Muur. Voorscüoterweg Zon dagavond te hallzeveo: de heer G. C. van Dam, van Leiden. Zwammerdam. Zondag a. s. hoopt in de Hervormde Keik alhier op te treden: Ds. C. J. Veenhuyaen, van Minnerlaga^ Gemeentelijke Arbeidsbeurs. ÖLadbuminerwerf, telefoon No- 127. Geopend van 12 uren des morgens en van 2— 6 uren des middags. AaD vnigeo van werkzoekenden. 3 kantoorbedienden (bekend met dnbbel- boekiiouden en talen), 1 stoker-machinist» 1 timmerman, 2 bakkers, 1 brood-, koek en banketbakker, 1 bierbottelaarskDecht, 1 portier-nachtwaker, 2 nachtverplegers, 1 zioken-oppassor, 1 fondsbode of incasseer der, 2 koetsiers, 1 jacht-schipper, 9 loop knechten, I loopjongen, 8 magazijn knech ten, 2 grondwerkers, 1 magazijnmeester, 10 losse werklieden en 1 wasch vrouw (natte .wassehen aan huis). Telegrafisch weerbericht, naar waarnemingen in den morgen vun 28 April, medegedeeld door bet kon. Ned. Meteor, Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 774.3 te Hortaj laagste 737.1 te Dunrossness. Verwachting (tot den avond van 29 April): Meest matige wind. Zwaar bewolk te luohfc. Mogelijk regen. Dezelfde tempe ratuur. Leiden, 28 April. Granen. Witte Tarwe in de beste soorten pryeboudeud. Haver met meer vraag en hnogiir verkocht Gveilgeus onveranueid. a tie Tarwe f 6.9U a f b 10, Roodo fl. 10 a f 7.CU, Waila-Walla a f per 80 KG. Kogge f 5.10 n f 6.50 per 75 KG. Zoiuetgeral f u Winter- f ft f Cbevalier f a f per HL. Haver 4.30 a f 4.60 per 60 KG. Groene Erwten f h fper HL, Pauiüoubeonen f 1 30 a 7.60 per HL, Duiveubuonen a f per HL. KooizuuO a f per lib kunuriezaail f 9.76 a f 11.75 per HL. Heuuepza&d f 8.a ƒ8.25 per HL. Boier. Auuvoei 11260 kilogr., 1ste qtul. per 'A vat f 50.— a f 66.2do quai. per 7, rat f 44. a ƒ48.lete qual. per kilogr. 1.26 a 1.40, 2de qaal. por kilogr. ƒ1.10 a ƒ1.20. Lange zwarte turl, 90,000 stuk», /3.a ƒ3.25' per duizend. ii cc ui 28 April. Up de woekmarkt waren heden 1600 stuka vee aangevoerd. De pr.jv.eo waren roor stieren 100 a 170, voor vaarzen 110 a 166, voor pinken 90 a ƒ116, voor melkkoeien 140a 200, ▼oor kallkoeieu 165 a ƒ270, voor vaarskoeiea ƒ140 a 210, voor vette koeien 180 a 2a0, roor nuobiere kalveren 6 a 18, voor magere kalveren a voor inagero varkeas 36 a f 80, voor biggen ƒ9.a f 18. aiinuuui-, 27 Apiii. kaas. Aangevoerd 210 per tijen, wegende 120,000 KG., kleine ƒ31.com missie 30.middelbare ƒ30.Handel goed. i lrecni, 27 April. Up ue kaasmurJii waren beden aangevoerd 36 wagens, te zamen wegende 6300 kilo. De prezen waren: la'.o quel, *8.e ƒ60.2de qual. ƒ44.a 47.zwaardere a per 100 kilo. Leeuw arden, 27 April. Boter en Kaas. Boereboter. Aangevoeld 19 4, 15,8 en 4/IÖ v. ƒ47.60. Fabrieksaauvoer 63 3 eu 31/6 v. ƒ44.a 46. Gouim. 46.—. Vereeniging van Fneecbe Boter- lubi leken. Aanvoer 3 eniü v a Nagelkaas, Aungevoerd 28,984 KG. 20 a ^37. L si olie, 27 April. Boter. Aangevoerd 808 8 en 171/16 v. en'1300 stukken, wegende samen 18,620 KG. Brys per V, val f Tl.— a 24.60, per KG» 1.05 a 1.20. Vee. Aangevoerd 1864 Runderen, waarvan ep do slalleu 2o0. 176 kalveren, 464 Bekapen, 75 Varkens eu 962 Biggen. Alen besteedde voor vet vee per KG.: iiuuueien 58 a 67 c., kalveren 74 e 96 c., bekapen 16 a 40 o., Varkens 62 a 66 c. NeuieuUe en- Kalvende komen mal tragen bundel. Heidevee was veel aangevoerd en ging niot vlug van de baud. uetonUU', 27 Apin. Boler per 7» vat ƒ24.a 24.60, per aiw. 22.50 a 23.60, per vat 11.60 a 12.50, per kG. 1.10 a 1.20. Eieren ƒ3.a 4,— do 100 stuks. Taieibomg a per k.G. Lei uw ai den, 27 April. Vee. De aanvoer bestond beden uit 6531 stuks, als: 3048 Kuudereu, 2174 bcuapeu, 1269 Varkens, 19 Bokken en benen, 21 Paarden, Ezels, waarvan du noieenng is als volgt; öueren, enters ƒ75 tot 100, Twenter»- ƒ140 lot 275, Ussen tot vette kooien 160 tot 260, melk en kallkoeieu 140 let ƒ256, Pinken ƒ60 tot ƒ80, votlo kul veren 20 tet 4U, Graskal veren tot nuchtere dito 6 tet 11, vette öcbupen ƒ23 tot/' 26, weide id. 20 lot ƒ23, Lammereu ƒ6 tot ƒ9, vette Varken» 80 a ƒ00, magere dito f ib tol ƒ60, veil» Biggen 25 lot 36, magere dito ƒ6 tot 8, Paarden ƒ75 Lot 150, Vette koeien 1st» qual. tot c., 2de qual. tot o., 3de qual.— tut o,, stieren per bout tot vett» kalveren tot o., vette Schapen tet vette Varkens 24 lot 26 c., Varkens Londonsohe markt 23 tot 24 o. per '/a KG. De k»odol in Rundvee was over het geheel, boe wel zeer groote aanvoer, nogal beboorlijk. Voor bet buitenland was tiink vraag, In v\elve» heerschte mede bevredigende handel, doch m Varkens was de omzet kalmer dan vorige weken. Agenda van de weeks Zondag: Du Nord. Uitvoering Leidsche Toon eel- vereeniging s Door Vriendaouap baamgebracht". Maandag: Leidsche Schouwburg. ,0p den Breedeu weg", Bijspel. 8 uren. Stads-Geboor* zaal. Grooto Meeting ter viering van den laten Mei. 8 ure n. Woensdag: Kleine Zaal Stad» Gehoorzaal. Concert liaagsche Toonkunst-Kwartet. 8 urea. Donderdag: Pieterskerk. Orgelbespeling 0> B. Duyster. 8 uren-

Leidsch Dagblad | 1906 | | pagina 2