14149 Zaterdag 7 ApriL A0. 1906. <§eze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (§pn- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIER Bladen. Eerste Blad. Officieel© Kennisgeving. LEIISCH DAfrBIAD PRIJS DEZER COURANT I Voor Lelden pei week 0 Gents; per 3 maanden f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd xljn B 1.30. Pranco per poet I 1.65. PRIJS DER ADTERTENTIEN: Van 16 regels /"L05. Iedere regel meer f 0.17$. Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentifin van 80 woordon 40 Oents oontantelk tiental woorden meer 10 Oents.-Voor het iucasseeren wordt/"0.05 berekend. Burgemeester on Wethouders van Lei den herinneren bij dezo do belanghebben den, dat, ingevolge de verordening van 3 Maart 1904 (Gemeenteblad Ne. 4) de Beestenmarkt en de Kaas markt in plaats van op Vrijdag 13 April a.s. (Goede Vrijd g) zullen gehou den worden op Woensdag 11 'April te voren. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Leideu 7 April 1906. I>irecte Belastingen. De Burgemeester van Leiden brengt ter algemeene kennis, dat aan den Ontvanger der Directo Belastingen is ter hand ge steld het kohier der Personeel© belasting No. 7 van den dienst 1906, executoir verklaard aen zesden April jongstleden, en herinnert voorts den belanghebbenden aan hun verplichting om den aanslag op den bij de Wet b.paalden voet te voldoen. De Burgemeester voornoemd, DE RIDDER. Leiden, den 7dcn April 1906. Leiden, 7 April. De uitslag van de herstemming ter verkiezing van 1 lid-werkman van de Ka mer van Arbeid voor de Winkel- en Grtfs Persbedrijven alhier, ia als volgt: Uitgebracht zijn 19 stemmen, waarvan op don heer P. Visser 14 en op den heer D. Vijlbrief 4 stemmen. Van onwaarde 1 stem. Gekozen is derhalve de heer P. Visser. Gisteravond werd in bet Wijkgcbouw „Geloof, Hoop, Liefde" in de Langestr.aat de tentoonstelling geopend van teekenin- gien, vervaardigd door leerlingen van do Teekenklasscn, dio ook dit jaar weer goed waren bezocht. Dat do lessen daar gegeven do noodige aantrekkelijkheid voor de jon gens bezitten, blijkt wel hieruit dat, op een enkele uitzondering na, alle leerlingen door trouwe opkomst toonen er pleizier in te hebben. Dat er goed en deugdelijk werk wordt geeischt, daarvan spreekt ook weer deze tentoonstelling, waar zoowel van het bouw kundig- als van het handteekenen proeven werden golevcrd van uiterst zorgvuldig en degelijk werk. Hiervoor komt, zo^Js de directrice van het Wijkgebouw in een kott welkomstwoord aan de jongens en hun ouders, met warmte uitsprak, de meeste lof toe aan de onderwijzers, de heeren Valk Heus, Marselis en Pieterssen die, zelf lief de hebbend voor hun vak, bij hun leerlin gen ook weten op te wekken, datgene, wat do ziel van het werk moet zijnde lust on dit zoo goed en zoo mooi mogelijk te ma ken. Zij wees den jongens op het voorrecht van door hun ouders in staat gesteld te zijn een vak te mogen leeren en verlangde van hen, dat zij tegenover de hedendaag- sche vraag naar oppervlakkig cn goedkoop werk, zouden stand houden bij den eisch van degelijkheid en schoonheid. Het was haar een genoegen hierna enkele prijzen uit te kunnen deelen, welke beston den uit gereedschappen voor timmer- en schilderwerk. Daarna werden de teekeningen door do aanwezigen met welverdiende belangstel ling en ingenomenheid bezichtigd. Moge menigeen lust gevoelen ook een bezoek to komen brengen aan deze werko lijk keurige tentoonstelling, dio geopend is: Hedenavond van 8 tot 10 uren on mor gen van halfdrio tot vijf uren. De leden van de Eerste Kamer zijn ter vergadering bijeengeroepen te-gen Woensdag 18 dezer, des avona's te balf- negen. Do heer A. D. F. W. Lichtenbelt, be noemd tot buitengewoon hoogleeraar in do werktuigkunde aan de Technische Hooge- achool, zal dit ambt aanvaarden met het uitspreken eener rede op Maandag 9 April &-B- Zooals men weet, is in het begin van Februari van dit jaar te Amsterdam de Algemeene Hengelaars-Bond opgericht. De ze Bond, met een vijftigtal leden begonnen, tolde reeds binnen twee maanden honder den leden over het geheele land verspreid. Zijn doelBevordering en verdediging van de belangen van allo fatsoenlijke liengo laars in Nederland in don meest uitgebrei- den zin ivoor onwaardige hengelaars is bij den Bond geen plaats,) gesteund door rijn krachtige organisatie heeft dat schit terend succes ten gevolge gehad. Nu zal die Bond a.s. Zondag den SsteD April te Amsterdam zijn eerste jaarlijk- scho algemeen© vergadering houden. Een opwekking tot bijwoning van deze verga dering is van het hoofdbestuur uitgegaan o.a. gericht tot do verschillendo henge laar sbonden en clubs, waar ook opgericht ,,Niet verschillende bonden en clubjes, maar één krachtige Algemeene Hengelaars- Bond kan en zal in staat zijn om do aloudo rechten van ons, hengelaars, met klem te verdedigen daar, waar het behoortL" zegt de voorzitter van het hoofdbestuur. In de gisteren gehouden Raadsver gadering te Vlaardingen word tot di recteur der gemeentewerken met lö van de 16 stommen benoemd de heer L. H. E. vau Hylckama Vlieg, architect der ge meente-gasfabrieken te Amsterdam. Op den heer S. Uden Masman, hoofd van gemeente-werken te Gorkum, werd één stem uitgebracht. De minister van financiën maakt be kend, dat het eerstvolgend examen voor de betrekking van adspirant-landmeter van het kadaster vermoedelijk zal gehou den worden in de tweede helft van 1907. Jhr. dr. J. E. de Sturler, benoemd minister-resident en consul-generaal in Perzië, zal vóór zijn vertrek naar Tehe ran voor belanghebbenden te spreken zijn van 10 tot 12 uren des voormiddags en van 2 tot 4 uren des namiddags: op 9 dezer, te Amsterdam, aan het bu reau der Kamer van Koophandel ten stad- huize; 10 dezer, te Rotterdam, in het lokaal der Kamer van Koophandel, Rcederij- straat 7; 12 dezer, te Enschedee, ten Raadhuize, en 14 dezer, te 's-Gravenhage, aan het departement van buitenland3cho zaken. („St.-Ct.") Hot stoomschip „Willem II", van Am sterdam naar Batavia, vertrok 5 April van Genua; de „Zieten" arriveerde 5 April van Japan en Singapore, L v. Antwerpen, to IJrauiden; de „Ophir" vertrok 6 April van Padang naar Rotterdam; de „Pabud", van Rotterdam naar Java, vertrok 6 April van Perim; de ,,Sindoro" arriveerde 6 April van Rotterdam te Padang; do „Amstel- Land" arriveerde 5 April van Amsterdam te Buenos-Ayresdo Bürgermeister" (uitreis) passeerde 5 April Ouessant; ö'e Chemnitz" arriveerde 6 April van Java te Amsterdam; do „Kanzier" (uitreis) ar riveerde 5 April te Mozambique; de „Prinz Regent" thuisreis) (arriveerde 5 April te Marseille; de „Schwaben" vertrok 4 April van Port Soedan naar Padang. Alfen. Gisteren was een zandzuiger van do firma Versteeg en do Groot, op reis naar Doetiehem. Bij do Alfensche brug gekomen, kon zij die niet passeeren, zoodat mr zich genoodzaakt zag den nacht alhier door te brengen. Hedenmorgen zou men door het afbreken dor bruggen trachten do reis ver der voort te zetten. De heer C. Garssen, oommies der tele grafie, is met ingang van 1 Mei a.s. ver plaatst naar Den Haag. Na afgelegd examen is de Alfensche korporaal J. G. v. d. Zande van het 2de reg. veldartillerie te 's-Hago bevorderd tot wachtmeester. Gisterenmiddag kwam te Gouwsluis alhier een paard mot tilbury aanrijden. Door het schrikken eener aankomende automobiel, Bprong het paard op zij en kwam in de ruiten van den heer W. terecht. De vrouw des huizes ontstelde zoo hevig, dat zij het bewustzijn verloor. Persoonlijke ongelukken kwamen echter niet voor, maar de tilbury was danig gehavend. Bodegraven. Do heer S. D. Boonzaayer, alhier, viert heden zijn zilveren bruiloft. De jubilaris, wien bekend is, dat hij zijn beurs gaarne opent, wanneer de liefdadig heid daarop een bero:p doet, heeft bij gele genheid van zijn huwelijksfeest een uitdee- ling gehouden aan 140 gezinnen. Ingevolge het verzoek van den ar- rondissements-sehoolopziener, hebben de leerlingen van de openbar© school A. al hier, 05.52$ bij elkander gebracht ten oe- hoevo van do slachtoffers van de overstroo ming in Zeeland; de leerlingen van school C brachten voor hetzelfde doel f 870 bij elkaar. Aan het jaarverslag van de Werklie- denvereeniging „Een' acht maakt Macht" ontleenon wij het volgende: De toestand der kas mag gunstig genoemd worden. Het ledental bedraagt thans 169 Aan 33 leden, die wegens ziekte of verwon ding gedurende langen of korten tijd geen arbeid konden verrichten, werd een bedrag van 591.12 gld. uitgekeerd De Raad dezer gemeente zal een open bare vergadering houden op 9 April a.s. dos morgens te tien uren. Kfitwy'k. De „Gemeentezaal" aan de Voorstraat alhier zal Dinsdagavond a. s. in gebruik worden genomen. Het Christelijk Kinderzangkoor zal er, onder leiding van haar directeur, den heer Nic. van Beelen, zijn eerste uitvoering geven. Woensdag, Donderdag, Vrijdag en Zater dag d. a. v. zal er een tentoonstelling wor den gehouden, van teekeningen, in den af- geloopen cursus vervaardigd, door de leer lingen van do Ambachtsteekenschool. Katwijk-aan-Zee. Alhier heeft zich een dames-commissie gevormd, dio zich ten doel stelt-, gelden in te zamelen voor de slachtoffers van den watersnood. A s. Maandag zullen de leden der commissie daartoe langs de huizen gaan, zoowel te Katwijk aan Zee ais te Katwijk Binnen. Do Christelijke Zangvereeniging „Hallelujah" hoopt Dinsdag 10 April a.s. ondor leiding van haar directeur, den heer Th. Enderle, eon openbare uitvoering te geven. Ratwtyk a./d. Rijn. De inzameling onder do schooljeugd alhier, voor do slachtoffer* der overstroomingen in Zeeland, heeft op gebracht: 22.05, en wel f 7 op do openba re sohooli en 15.65 op de bijzondere. Lisso. Omtrent het zinken mn de schuit van de Gebroeders De Vos alhier, kan nog gemeld worden, dat zo gistermid dag vlot is gekomen, terwijl men zo al pompende naar do scheopmakerij van den heer Akerboom alhier heeft kunnen bren gen, om gerepareerd te worden De lading, zijnde twintig duizend turven, is geheel verloren. De paal, waarep het schip is geetooten, bleek te zijn van hei schutwerk van een hevel, die indertijd do heer Witsen voor zijn landerijen beeft laten aanleggen, doch die in <len loop der tijden is vervallen, torwijl men dezo overblijfselen niet opgeruimd schijnt te hebben. Vóór dat het schip van dezen paal be vrijd is. dien men onder water heeft moe ten afzagen, heeft de opzichter in dezo afdeeling van de Haarlemmermeer, de hoer Bakker, zich van dezen toestand op dd hoogte gesteld, zoodat do schippers er voorzeker geen last meer van zullen hebben. Do muizenplaag in do Lisserbroek houdt nog steeds aan, zoodat de op het oog zoo nietige knaagdiertjes nog zeer veel sohado aanrichten in de krokussen- en tul penvelden, en do *raag is, wanneer dit een einde zal nemen. Leiderdorp. Donderdagavond werd, on der leiding van den edelachtb. hear G. van der Valk Bouman, als voorzitter van den Raad van Toezicht, de algemeene vergade ring van de coöperatieve voorschot- en spaarbank alhier gehouden. Uit het verslag over den toestand bleek: dat het ledental van 43 tot 55 was geklom men en het getal der inleggers in do spaar bank van 122 tot 140; dat aan 30 leden voorsohotten waren verstrekt en met 22 le den rekening-courant was geopend. In de spaarbank was gebracht 43000 gul den en terugbetaald 25000 gulden, zoodat op 31 December 1.1. de som der spaargeldeu bedroeg 18177.43 gulden Do commissie uit de leden, benoemd tot hot nazien van rekening en balans, bracht bij monde van den heer A. Rijnsburger ver slag uit over haar bevinden. Alles was in de beste orde bevonden en den kassier werd dank gezegd voor zijn accurate boekhouding en voor de wijze, waarop hij steeds de belan gen der Bank behartigt en het den leden zoo gemakkelijk mogelijk tracht to maken. De rekeniog over 1905 sloot in ontvangst en uitgaaf mot 138,078.42$ gulden, terwijl het reservefonds kon vermeerderd worden mot 133 gulden. De heer T. Rijnsburger werd mat algemeo- ne stemmen tot lid van den Raad van Toe- richt en do heer A. van Leeuwen Sr. als voorzitter van bet bestuur herkozen. Besloten werd om voor inlagen in de spaarbank van duizend gld. en daar boven, voor een jaar vast, 3$ pOt. to geven. Na de behandeling van de agenda voor d'c algemeene vergadering te Utrecht, het bespreken van ccnige voorstellen en het be noemen van afgevaardigden, werd, na een opwekkend woord door den voorzitter, deze welgesLaagdo vergadering gesloten. Instode van E. Groenendijk, overleden, i3 a'oor B en Ws. benoemd tot deskundige voor de schatting der dranklokalen do heer M. Splinter, gemeente-opzichter. Ook in deze gemeente zal een collecte worden gehouden voor de slachtoffers van d© watersnood in Zeeland. De burgemeester zal eenige jongedamee uitnoodigen om zich met de inzameling te belasten. Door de leerlingen der openbare school is reeds een som van 10.41 gulden bijeenge bracht voor de noodlijdenden. Noordwyke.rliout. Gisteravond werd een gecombineerde vergadering van Bestuur en Raad van Toezicht der Raiffeisenbank al hier in de Raadzaal der gemeente, gehou den, tot het opmaken der agenda voor de Algemeene Vergadering, die Donderdag, 19 April,, in het café „De Zwaan" zal plaats hebben. Deze agenda bevat o.a,Benoeming van een lid van den Raad van Toezicht en een van het bestuur, wegens periodieke aftre ding van de heeren F J. Visser en J. War merdam, die beiden herkiesbaar zijn. Verslag van don toestand der Bank eo rekening daarvan over hot jaar 1905, voor stel om de opnemingesom door het Bestuur alléén te verhoogen tot 50,000 gulden en met toestemming van den Raad van Toe zicht tot 70,000 gulden. En nog een voorstel om de inlevering van bankboekjes met Januari vorplichtend te stellen niet alloen voor spaarbank boekjes, maar ook voor voorschot boekjes en voor boekjes van loo- pende rekening. Daaraan wordt de mededeeling toege voegd, dat de Rekening der Bank over 1905 gedurende drie dagen voor do ledon ter io- zago ligt. Oogstgeest. Niettegenstaande Maart, met zijn koude buien en gure weersgesteld heid, breekt het voorjaar zich toch baan. De natuur ontvangt nieuw en flink loven en wekt ook bij de men6ohen nieuwe en frissche gedachten. Dat brengt hon er dan toe om alles zooveel mogelijk in overeen stemming te brengen met het mooie daar buiten rondom ons. Ook de heer A. F. de Rooy kon blijkbaar de verzoeking niet langer weerstaan om zijn zaak in to richten naar do eisch en des tijds en het inwendige der localitoiton in overeenstemming te brengen mot don mooien naastgelegen tuin, waar nu alles het Lontepokjo aantrekt of reeds heeft aangetrokken. En hij heeft eer van zijn werk. Koffieka mer en serre zijn zoo terdege onder handen genomen, dat mem het oorspronkelijke café er niet uit herkennen kon. De zachte kleuren, waarin alles is beschilderd en be hangen, doen aangenaam aan. Mot do nieuw gebouwde weranda lokt aJ- les uit tot bezoek, waarvan dan ook voleD met de a s. feestdagen zullen gebruik ma ken. Oudewetoring. De collecte, gehouden ten behoeve der noodlijdenden door do overstroomingen in Zeeland, heeft hier f 200.54 opgebracht. In deze, daarvoor zoo gunstig gele gen, plaats is door de heeren G. Boot en C. Langhout een oementfabrick opge richt. Oudshoorn. Door do firma Van Rijn en Kloot is bij Burgemocster en Wethou ders een verzoek ingediend, om vergunning tot het mogen maken van een pannen-fa briek op het perceel, kact. bekend in Sectie A.. No. 1030. Op Dinsdag 10 April a. s. zal ten Raad- huize gelegenheid bestaan tegen dit ver zoek bezwaren in to dienen. Roelofarendsvoon. Zekere I. S,, ko mende van Loidon, veroorloofde zich do vrijheid nabij do inmakerij van H. l'Ami een zinken dakgoot in elkander t? trappen, benevens een zinken afvoerpijp af to ruk ken en een en ander mee te nemen. Bij de politie word hiervan aangifte ge daan. Het verzoek ran dr. Chr. P. van Dil len tot oprichting van een acetyleengas-in- 8tallatie tot verlichting van zijn woonhuis, is ingewilligd. Sassonheim. Door den gemeente-veld wachter is een automobilist bekeurd wegens het rijden zonder rij- en nummerbewijs De gemeenteraad vergadert Maandag 9 April, des namiddags te balfacht. De agenda luidt: 1. Ingekomen Stukken 2 Rapport gascommissie. Ter-Aai. Tot gemachtigde van liet Kies- collego der Ned,-Hervormde Gemeente ls Don derdag door stemgerechtigde manslidmaten met algemoeno stommen herkozen do Heer C. van Woudenberg, en gekozen In de plaats van don heer C. Molenaar, die zich elders gaat vestigen, de heer H. Hendrikse. Do zangvereeniging „Looft don Heor" gat Donderdagavond ln de Herv. Kerk een openbare uitvoering. Het Kerkgebouw was ge heel gevuld, en de op het programma voor komende nummers werden flink gezongen. Den directeur B. J. Byisma komt dan ook alle lof toe dat by deze vereenlglng, welke eenige jaren ondor zijn leiding stond, tot zulk oen peil heeft weten te verheffen, en hot stemt daarom eenlgszins weemoedig, dat het de laatste uitvoering was die hy zou dlrigoo- ren, daar hy wegens andere bozigheden had moeten bedanken. Wy willen hopen, dat het den nieuwbonoemden directeur mag gegeven worden op den ingeslagen wog voort to gaan en hy ons nog menig genoegiyk uurtje moge verschaffen, wat met recht van dezen avond mocht gezegd worden. De byeenkomst word op de gebruikoiyke wyze geopend en gesloten door den eere-voorzittor ds. P. J. Wauters Voorschoten. fn deze gemeente doen verschillende geruchten de ronde omtrent do oprichting van een bijzondere Katho lieke school. Naar het schijnt, is deze binnen cenigon tijd te gemoet te rien. De Raad dezer gemeente houdt n. s. Dinsdag, 10 April, des namiddags te 7 uren, een openbare vergadering. Daarin zullen worden behandeld do volgende on derwerpen Ingekomen Stukken en meo'c- declingen. Voorstellen inzake comptabili teit. Goedkeuring van een stratenplan. Vast stelling kohieren hondenbelasting en hoof- delijken omslag. Voorhout. De Coöperatieve Onderlinge Spaar- en Voorschotbank voor Land- en Tuinbouw te Voorhout zal Dinsdagavond a.s. een algemeene vergadering houden in het stationskoffiehuis. De agenda bevat: loi Opening. 2o. Notulen vorigo vergade ring. 3o. Verkiezing van een bestuurslid in do vacature, ontstaan door periodieke aftreding van den beer C. Westerbeek wonende te Sassonheim. 4o. Idem door ai- treding van den heer L. Prins. 5o. Idem van een lid van den Raad van Toezicht, door aftreding van den voorzitter deu heer J. van Dobbelen. 6o. Rekening on verant woording van den kassier. 7o. Rondvraag- De alhier gekozen oommissie tot rege ling der tentoonstelling van afgesneden bloemen als van hyacinten, narcissen ©n tulpon, heeft thans definitief besloten die tentoonstelling te openen op Donder dag 12 April a.s. on eerst te sluiten op Dins dag d.a,v. De oommissie mag zich verheugen in vool toezegging tot zenden van blocmon zoowel van hior als van elders en voornamelijk van kweekers van bijzondere soorten zoowel als van algemeen© on daarom is het te ver wachten, dat deze tentoonstelling iets schoons zal opleveren, waarvan niemand uit d© omgeving, die deze komt bczooken, zich zijn tijd of moeite zal beklagen. Valkenburg. Mot een opwekkond woord van den burgemeester dezer gemeente ia ook alhier bekend gemaakt, dat er eon collecte langs do huizen zal worden gehou den voor dc noodlijdenden door don wa tersnood in Zeeland en wel op a. o. Maandag, 9 April. Wou brugge. Alhlor heeft zich eene com missie gevormd tot het houden eoner collecte langs do hulzen voor de getroffenen door den watersnood ln Zeeland. De collecte zal plaats hebben op 9 tot II April a s. Voor do met 1 Juni a. s. vaceerende betroxking van onderwyzeres aan de Openbare school ln het dorp Woubrugge hebben zloh slechts drie sollicitanten aangemeld. De verpaohtlng van het grasgewas tan het buitenland langs den Ringdyk van den polder Vierambacht hoeft opgebracht f 476.60, het rietgewas f 146.— en do Jacht f 26.t respectively* In 1905 opgebracht bobbende f 439.—, f 180.- en 31.-. De collecte ton behoeve van de getels- terden door den watersnood ln Zeeland Don derdag ln de scholen gohouden, traoht op: in de openbare ln het dorp Woubrugge f u.60 en in de chrlsteiyke f 8.84, te zamen 14 34. W'urmond. Op Goeden Vrijdag a. s. zal d© secretario dezer gemeente geopend zijn van des voormiddags 10 uren tot dos na middags 12$ uren. Voor aangiften betreffende den burger lijken stand zal op den Tweeden Paasoh- dag van des middags 12 uren tot doe na middags 1 uren g Icgenheid bestaan. De alhier gehouden collecte voor de noodlijdende Zeeuwen heeft netto 157.01 opgebracht, waaronder een gift van 25 en een van 20. Het Lageland drceg in deze collecte 19.01 bij. Zwammordam. De „Vrouwcnvereoniging van Weldadigheid" alhier heeft wederom aan haar leden en begunstigers hot jaar verslag over het jaar 1905 toegezonden. Hierin üeelt zij medo, dat do gewone uit- decling van klecding- cn liggingstukken ge- sohied is aan 13 eenloopende personen ©n 76 hoofden van gezinnen; dat aan 45 huis gezinnen worden verschaft 4608 $L. melk en 12-19 eieren, dat voor een en anaer word uitgegeven 770,50 gulden en dat door do tweejaarlijksche loterij de opbrengst van 900 ioten h dertig oents in dc kas van do Voreeniging vloeide. Leden en begunstigers brachten in de kas totaal 288,85 gulden, terwijl verschillende corporaties cn liefda dige instellingen belangrijken steun aan do Vcreeniging schonken. Inderdaad verdient ze dan ook veler sym pathie en steun. Tot lid der commissio tot wering van schoolverzuim in deze gemeente (vacature- Z. J. Ninaber van Eyben) is gokozen de trecr A. W. A. Veclen'curf. Een ongewone levendigheid werd hier wederom in ons anders zoo stille dorp ge bracht aoor een detachement huzaren vao het 3de regiment tor sterkte van zeven tien man, 1 officier en 20 paarden dio hier voor één ctag nachtkwartier heeft ge houden. Den volgenden dag, des morgens zeven uren, werd de marschrouto Kampen— Den Haag weder voortgezet. Een tweetal personen kregon langs (Ie lage zijde onzer gemeente twist, na<lat zij eerst een fietstochtje hadden gemaakt, daarbij mot dit voertuig in een sloot te recht waren gekomen en zich, ten einds zich af tc drogen, begeven hadden naar oen logementje. Tegen hen is prooee-verbaai opgemaakt. Met den aanvang van den nicuwon cursus zijn tot do openbare school No. 1 zestien nieuwe leerlingen toegelaten, tor- wijl eveneens zestien deze inrichting verlie ten, daar zij voldaan hadden aan dc bopar lingen der Leerplichtwet.

Leidsch Dagblad | 1906 | | pagina 1