Uit de ..Staatscourant." Niet alleen in Kondekerk. Kerkelijke beriehten. de tentoonstelling good te 3oon slagen, ook leden van andere afdeelingon hot recht te geven nieuwe bloemsoorten te mogen inzenden, waartoe werd besloten. Op een vraag van den heer Yerdegaal omtrent het Cp Zaterdagavond vergaderen, antwoordde do voorzitter, dat in den handelstijd Zaterdagsavonds zal worden vergaderd, zoolang voldoende deelneming blijkt. Hierna werd de vergadering gesloten Warmond. Met toestemming van B. en IWb. zal in deze gemeente een oollecto met lopen schaal langs de huizen der ingezete nen worden gehouden, aanvangende 2 April a.s. ten behoeve van de watersnoodlijden- (dcn in Zeeland. Het hiervoor gevormd comité bestaat nit de heeren J. L. Th. Sanders, burge meester, J. de Vetter, W. H. Heemskerk, Wethouders, L. P. de Haas, L. J. C. Pa- pót, raadsleden, G. Heenk, winkelier, en G. Ramp, landbouwer. Wassenaar. Donderdagavond houdt de heer Willem J. 0. van Santen, uit otter dam, in de zaal Schrama, aan het Plein nlhier, een lezing over het onderwerp: „Waarom vrijzinnigV' Wou brugge. De voorloop ig vastgestel de kiezerslijst 1906/1907 dezer gemeente be vat 32 namen, hiervan zijn 321 kissgerech- tigd voor verkiezingen van leden voor d> .Tweede Kamer, 320 voor verkiezingen van ieoen der Provinciale Staten, en 281 voor Verkiezingen van leden voor den Gemeen teraad. Het aan den landbouwer H. O. alhier loobehoorend rund, hetwelk blijkens onder zoek aan tuberculose lijdende was, is door het Rijk overgenomen en nadat de waarde van dat rund 'co voren was vastgesteld, paar het abattoir te Rotterdam vervoerd. Zwuinmerdum. Op Maandag 2 April 'n.s. heeft de toelating plaats op de open bare scholen alhier. De leerlingen moeten minstens jaar oud zijn. Er is slechts één keer per jaar gelegenheid tot inschrij ving. Aanmelaing kan geschieden bij do betrokken hoofden van scholen of 'eer se cretarie. De Christelijke Zangvereeniging „Zingt üen Heer" heeft wederom haar jaarlijksche Uitvoering gegeven in de Gereformeerde Kerk alhier, echter slechts toegankelijk voor genoodigden. Er werden echter zoo veel toegangsbewijzen uitgereikt, dat ruim 200 personen de uitvoering bijwoonden, die naar veler oordeel als welgeslaagd mag .worden beschouwd. Bij Kon. Besluit is aan mr. D. J. C. Bomkes, op zijn verzoek met ingang van 1 April eervol ontslag verleend als burger meester der gemeente Solieemda, Aan den kapitein-luitenant ter zee, F. J. Stam, met ingang van 1 Mei, eervol ont slag uit den zeedienst vei-leend, on .v toe kenning van pensioen en het bedrag daar van bepaald op 2776 's jaars. Mot ingang van 1 April bevorderd tot magazijnbediende-binder bij het departe ment van financiën, de magazijnbediende P. Weers Benoemd tot militie-tweeden-luitenant, bij het wapen der infanterie: bij het regiment grenadiers en jagers, de milicien-sergeanten, J. van den Brand- bof, J. Koud ij s, G. N. van Harte en J. Kranenburg, allen van het korps; bij het 2de regiment; de milicien-sergeanten R. W- Lieve, van het 6cle rog.; en J. E. F. J. Schroder, van het reg. grenadiers en ja gers; bij het 3de reg. de milicien-sergean ten H. Willems en W- P. Coppoolse, bei den van het 6de reg.; P. A. Galle en M. 0. Munters, beiden van het reg. grenadiers en jagers; alsmede P. W. M. AsselbergB, van het 6de reg.; bij het 4de reg. de mili- oieD-sevgeantdS^ D. Krantz en J. B. Bo- mans, beiden van het korps; bij het 6de reg. de milicien-sergeanten G. A. J. van Engelen van der Veen, A. Plomp, G. Meijer, H. J. A. van Son, R. P. van der Mark, M. J. L. baron Taets van Ameron- gon van Renswoudo en E. J. 0. Greven, allen van het korps; bij het 7de reg. do milicien-sergeanten J. C. J. Boelen, F. Grotendorst, L. J. P. Lagaay, F. B. van der Zijl, P. F. van Hoorn, H. L. Teves, H. Zwart en P. van Haga, allen van het korpsbij het 8ste regiment, do milicien- seirgoanten G. Ilsink, J. Gerritsen, en Th. H. Berensen, allen van het korps; bij het negende regiment de milicien-sergean ten J. H. Gasau, A. J. Ronner, M. Hoeneveld, J. do Jong, R. San ting, J. IJ. Galema en M. H. Linthout, allen van hot korpsbij het 10de regiment, de milicien- sergeanten 0. de Waal, van het 6de; en J. A. Bierens de Haan, C. Houpt en G. Tiche laar, allen van het korps. Aan den reserve-eersten luitenant H. H. 'don Ouden, van de infanterie in het XXVste district, een eervol ontslag verleend uit den militairen dienst; genoemde officier benoemd tot reserve- eersten luitenant der infanterie, met bestem ming voor den dienst bij de landweer in hot XXVste landweerdistrict. A. O.Ido, met ingang van 1 April, onder toekenning van eervol ontslag als le era ar aan de Rijkstuinbouwschool te Wageningen benoemd tot Rijkstuinbouwleeraar. Mejuffrouw L. W. Ovink, laatstelijk onderwijzeres lste klasse bij het Openbaar Europeesch lager onderwijs in Nederlnndsch. Indiö, thans met verlof in Europa, op haar Verzoek, wegens physieke ongeschiktheid, met ingang van 1 April eervol uit 's laüds dienst ontslagen, mot toekenning van pen- teioen. Met ingang van den 2den Dinsdag in Mei, benoemd tot leden van den Kolonia len Raad der kolonie Curacao, de heeren 0. 'A. Zeppenfeldt, H. M. Penso, Edwin Senior ©n H. Ferguson; tot voorzitter, do heer M- S. L. Maduro, on tot onder-voorzitter, do heer JMöller, thans respectievelijk die function! bekleedende. Met ingang van 16 Juni 1906, aan mr. F. Hengst, te Uden, op zijn verzoek, eer vol ontslag verleend als schoolopziener in het arrondissement Eindhoven. Met ingang van 1 Mei 1906, aan den di recteur van het postkantoor te 's-Graven- hage, P. Polvliet, op zijn verzoek, op grond van lichaamsgebreken, als zoodanig, eervol (ontslag vfcrlbend, metl dankbetuiging voor de diensten door hem aan den lande bewezen. Met ingang van 1 April 1906, aan den commies der posterijen lste klasse J. F. Damsté, op zijn verzoek wegens lichaams gebreken, als zoodanig, eervol ontslag ver leend. Met ingang van 1 April 1906, aan de vrouwelijke eerste klerk ter directie der Rijkspostspaarbank W. S. v. Bil< erbeek, en aan de vrouwelijke tweede klerk ter zelfde dir. E. Kummer, op haar verzoek, als zoo danig, eervol ontslag verleend. Leer aar Geschieden-ie M. O. De minister van binnenlandsche zaken brengt ter kennis, dat aan de Rijks hooge- re burgerschool met 5-jarigen cursus te Gouda te vervullen zijn de volgende betrek kingen: van leeraar in de geschiedenis en de Nederlandsche taal en letterkunde; van leeraar in schoonschrijven. Het aantal wekelijks te geven lesuren bedraagt voor den loopenden cursus res pectievelijk 22 en 2. Zij, die vc'or een dezer betrokkingen in aanmerking wensohen te komen, moeten zich vóór B April e. k., eventueel met op gave van het aantal dienstjaren door hen aan een hoogere burgerschool of gymna sium doorgebracht, aanmelden bij den in specteur van het middelbaar onderwijs, dr. J. Campert, to 's-Gravenhago. ItECLAlttES, 8407 67 h 40 Cents per regel. Niet alleen in Koudekerk doch in alle nabij zijn de steden hooren wij hetzelfdo goe de nieuws. Wij geven hier een bemoedigend bericht uit Koudekerk en dit zal zek- met aandacht door do inwoners van Leiden ge lezen worden. Do Heer J. van Harskamp, wonende te Koudekerk, meldt ons: Met een paar woorden wil ik U mijn dank betuigen voor de merkwaardige genezing, verkregen door Uw Fosters Rugpijn Nieren-pillen. Vóór ik deze pillen innam, beb ik zes maanden lang gesukkeld met een hovigo pijn in het benedengedeelte van den rug; de pijn verliet mij zelfB 's nachts niet en kon ik er veelal niet rustig door slapen. Mijn polsen en en kels waren opgezwollen en ik had ook veel hinder van spataders. Langzamerhand had zicb uit mijn ziekte een hevigo rheumatiek gevormd, die niettegenstaande alle moge lijke goede zorgen, maar niet wilde wijken. Ik was zeer neerslachtig en had reeds mijn werk moeten laten liggen, daar het mij niet meer mogelijk was, dit naar behooren to verrichten. Ik wiet niet wat ik moest gaan beginnen, toon men mij opmerkzaam maak te op ai do genezingen door Uw weldoend geneesmiddel tot stand gebracht en met de idee', dat ik even goed al 3 fin deren genezen kon worden, liet ik onmiddellijk cm doos je komen. Het verheugt mij dat ik U een zeer gunstig resultaat kan raedecleelen, want na twee dagen verminderde de pijn aanmerkelijk en nadat ik twee doozen had ingenomen, kon ik totaal niets meer van de pijn bespeuren, mijn goheele gc el was er door vooruitgegaan en waar ik kan zal ik gaarne deze voortreffelijke pillen recom- mandeeren. Ik, endorgetoekende, verklaar, dat het bo venstaande waar is en machtig U het pu bliek te maken cr> elke .wijze, die U goed dunkt. Verwaarloos nooit een pijn in den rug. Het is het spit, zegt gij, en gaat van zelf weg, zooaJs het gekomen is, maar dat is niet zoo, want al schijnt het weg te gaan, het komt veel ernstiger terug. Deze pijn in den rug is gewoon nierziekte en de na tuur waarschuwt U op deze wijze, dat Uw nieren haar plicht niet doect en niet op de gewone wijze de onzuiverheden afvoeren van het bloed, dat ze filtreercn moeten. Het bo venstaande is een overtuigend bewijs daar van. Verzekert U, dat men U do echte Fosters' Rugpijn Nierenpillen geeft, dezelfde soort, do heer Van Harskamp gehad heeft. Zij zijn to Leiden verkrijgbaar bij de heeren D. W. E F. P~~! WAAL, Mare 66, D. M KRUI- 8TNGA Ezn Nieuwe Rijn 33 en REIJ.- - KRAK, Steenstraat 41. Toezending ge schiedt franco na ontvangst van postwis- sr' f 1.75 voor óón of 10 voor zes doozen. Ililslaj van de verkiezing voor leden van de nieuw opgerichte Kamers van Ai beid voer de Hilluiiel- en Grossiersbedrijvcn le Leiden. Voor 6 loden-patroons waren uitgebracht 42 stemmen. Gekozen zijn -..o heeren C. Th. Bree- baart met 42 H. E. van der Heide Sr. met 40 en E. J. Kelder met 40 stemmen W. J Martinot met 42 stemmen W M. H. A. van Rossuin du Chattel met 42 stemmen. Verder verkregen do heeren J. J. Krak J. N. van der Heydon Sr. en J. W. H. Rot teveel ieder 1 stem; van onwaarde geen. Voor 5 leden-werklieden waren uitge bracht 67 stemmen. Gekozen zijn de heeren P. A. Dozy met 45, L. J. Sensing met 44, H. J. van Kerk hof en J. Scherer ieder met 41 stemmen. Herstemming op 6 April tusscben de hee ren P. Visser on D. Vijl brief, die ieder 25 stemmen hadden. Vendor verkregen de heeren P. J. van Rijzen 22, J. J. de Graaff 7, D. A. Boone bakker 4, J. Bon 3 en A. Brouwer, L. van der Linden, C. van dor Meer en T. Hiem- tra, ieder 1 stem. Van onwaarde 1 biljetl Zutfeii, 27 Maart. Eieren f 8.3.60 per 100 st. boter per kg- f 1.06 a f 1.20. VarkeuRvl. per Ned. pond 65 a 76, per kg. 48 a 66, dito dood 64 a 62, ver6che Hammen a en Kalveren 66 a 60 o. per KG. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Stadsummerwerf, telefoon No. 127. Geopend van 912 uren des morgens en van 26 uren des middags. Aanvragen van werkzoekenden. 2 kantoorbedienden, 1 timmerman, 1 op perman, ,3 stokers-machinist, 1 stoker, 1 huis- en kaehelsmid, 1 kleermaker, 2 bak kers, 2 portiers-nachtwaker, 2 ziekenop passers, 1 kc'etsier, 2 grondwerkers, 1 warmoezier, 1 fondsbode, 8 loopknechten, 8 magazijnknechten, 2 loopjongens, 9 losse werklieden, 2 werksters. Leïdsche Arbeidsbeurs. (Hoogl. Kerkgrachtgebouw „Patrimonium") Bij het bestuur van de Arbeidsbeurs hebben zich als werkeloozen aangemeld: 9 losse werklieden; lö voor huisbewaar der, portier of nachtwaker; 9 voor loop-, magazijn- of pakhuisknecht; 1 machine bankwerker; 2 vcorslaanders of grof bank werkers; 1 voerman of pakhuisknecht; 1 rijweilhcrsteller; 1 gasfitter; 2 grondwer kers; 2 broodbakkers; 2 ziekenverplegers of portiers; 1 timmerman (kistenmaker); 2 koetsiers of los werk; 1 stalknecht of los werkman; 1 bleckcr; l huisschilder; 1 rei ziger of iets dergelijks; 1 stoker; l met selaar; 1 grondwerker; 2 bierbcttelaars1 hun- en kaehelsmid en 1 fabrieks-arbeider. Inlichtingen worden gegeven aan het ge bouw -*an clrt Arbeidsbeurs. Werk verkregen 114 personen. Bovenstaande werkeloozen, van wie het bestuur goede information heeft ingewonnen worden door ona bij heeren patroons met den meesten aandrang aanbevolen. Werkeloozen, die door middel van de Ar beidsbeurs of buiten Ivar om werk hebben verkregen, wordt beleefd verzocht hiervan kennis te geven aan bovengenoemd bestuur. Voor heeren patroons' liggen do registers waarop de werkeloozen rijn i..geschreven, eiken werkdag ter inzage. Het bestuur houdt zijn zitting op Woens dag en Zaterdag des avonds van halfnegen tot half tien. Namens het Bestuur van den Chr. Be- stuurdersbond: O. LATERVEER, Secr, Leiden. Het Classicaal Bestuur van Leiden heeft ten gevolge van het emeritaat van ds. W. Klercq, te Koudekerk, en het bedanken van diens secundus, tot scriba- quaestor benoemd ds. B. Bollée, te Kat wijk aan den Rijn, die als zoodanig den lsten April optreedt. Aeademienieuws. Leiden. Bij beschikking van den mi nister van binnenlandsche zaken, zijn bij do Rijks-Universiteit to Leiden benoemd voor het tijdvak van 1 April tot en met 31 December 1906: Dr. S. Tymstra Bzn., tot assistent voor de hygiëne en bacteriologie, met toekenning van eervol ontslag als assistent voor do pathologie en hygiene, met ingang van 1 April 1906; de heer H. B. A. Boekwinkel, tot assistent voor de natuurkunde; de hee ren C. Pijper en J. W. van Bisselick, tot assistenten voor de pathologie. Delft. Bij beschi king van den mi nister van binnenandsche zaken is, met ingang van 1 April 1906, aan den heer W C. Knoops, op zijn verzoek, eervol ont slag verleend als assistent vc'or do. analy tisch© scheikunde aan de Technische Hoo- gesehool te Delft. Amsterdam. Bevorderd is tot doc tor in de klassieke letteren op proefschrift: „De Colonatu romano ejusque origine," de heer H. Bolkestein, geboren te Amsterdam. Groningen. Heden herdenkt prof. dr. B. Sijmons, geboren te Rotterdam, den dag, waarop hij vóór 26 jaren het ambt van hoogleer aar in vergelijkende Indo-Ger maanse he taalwetenschap in het algemeen en de Germaansche in het bijzonder, en het Sanskriet en de Hoogduitsohe taal- en let terkunde aan de univers liteit to Groningen aanvaardde. Des namiddags was or een re ceptie te zijnen huize. ingezonden. „"Fier fern BShs." Mijnheer de Redacteur 1 Ton zeerste zult u mij verplichten door onderstaand stukjo in uw veelgelezen blad te willen opnemen, waarvoor bij voor baat mijn dank. Ala lid van bovengenoemde Voreeniging aanwezig op de 11. Zaterdagavond gehou den Buitengewone Bijeenkomst in de klei ne Gehoorzaal, werd in den loop van den avond, door het bestuurslid, den heer Ttv- conis, hulde brengende aan het „Sjong- koar" in het bijzonder lof toegebracht aan de dame, die de sopraan-solo's vervul de in het koorwerk „Oan 't jonge Frys- lan." Hot was echter zeer jammer, dat ge noemde heer er niet eens aan heeft ge dacht, om dien lof te doen deelen met die jongedame, die op zoo'n uitstekende musi- cale wijze, de piano-begeleiding vervulde en op hot valsche instrument nog vele ge deelten, waarin het koor zeer zwak was, heeft kunnen redden. Het doel van dit stukje is niet anders, als de tekortkoming tegenover genoemde dame goed te maken. Leiden, 28 Maart 1906. X. WASSENAAR. Overloden: J. M. J. v. d. Voorfc v. d. Klejj D. 5 w. N. Ammers D. 7 m L. Kortekaas M. 82 j. A. A. J. Boumnn M. 50 j. Geboren: Arie, Z. van A. L. Vieser en A. van der Gaag. Johaona Helena, D. van J. Parlevliet eu A. C. Vogele. Maria Hendriks, D. van E. C- Houbolt en P. C. Veldhuyzen van Zanten. Johanna Helena, D. van'Ph. Kortekaas en J. M. van der, Spek. Ondertrouwd: D. v. d. Burg en A. Rennen- De BoBlenvefden. De correspondent te Lisae van het „Hbl.'' schrijft: Sneeuw en vorst deden al het mogelijke om de ontluiking der bloemen op de vel den rond Haarlem tegen te gaan; in een volle week tijd is er niet het minste kleur- tjo bijgekomen. Als men over de velden ziet, Ib het nc'g steeds hetzelfde, namelijk een begin van tint, waarin het groen der oiaderen nog den boventoon heeft. Belangstellenden kun nen gerust rekenen, dat de volle bloei nog minstens 10 a 12 dagen weg blijft. Agenda van de week: Woensdag: Zaai Noordeindo. Lezing Vereeni- ging voor (Jbr.belangen te Leiden. 8 u r e n. Graan- beurs. Uitvoering Muziekgezelschap Orpheus", Donderdag: Vereenig tot Bevordering der Bouwkunst, biste Vergadering. 8 uren. Klein Auditorium Academiegebouw. Lezing Studeuten- Vereemgmg voor Sociale Lezingen. 8 urou. Vrijdag: Stadsgehoorzaal. Tweede gewoon Concert Alaatschappy voor Toonkunst. 8 uren. Vergulden Turk. Algem. Vorgadoung Vereenig. tot bevordering v. h. Vreemdelingenverkeer. H a 1 n e g o n. Zaterdag: Du Nord. Uitvooring Tooneelverg. „Leuische uilettanten-Club". Dagelijks: Leidsche Kunstveroeniging. Ten- toensielliüg aquaiellen en studies G, Morgensterne Munthe. 12—4 uren. E?r&ia;s Rosier. Naar de „U. Ct. verneemt, heeft de poli tie een spoor ontdekt omtrent de herkonst van den dreigbrief, dien de kapper Corver to Utrecht ontvangen heeft, nadat Rosier gepakt was. De politie zou op het oog hebben een kcllner, wiens schrift overeen kwam met dat van den uit Haarlem geschreven brief. Do ooi-zaak van het schrijv2n van den brief zou gezooht moeten worden in een minder goede verstandhouding tusscheu beiden, naar aanleiding van financieel© aangelegenheden. l>r. Sfciayper. „Het Vaderland" deelt als reden voor de spoedige terugkomst van dr. Kuyper mede, dat zijn oudste dochter, die in de Vereenig- de Staten een werkkring gevonden had en daar eenige lezingen hield, ongesteld is ge worden. Hoewel de toestand niet ernstig is, is zij toch op raad van baar geneesheer naar het vaderland onderweg. Dr. Kuyper, die thans te Parijs vertoeft, gaat zijn dochter in Engeland afhalen en komt dan Dtnderdag in de residentie terug Van ££öl. De heer Schaper schrijft aan „Het Volk, dat, indien werkelijk an Kol louter om do irrigatie werken naai- Spanje was, het ont werp- Arbeidscontract in don steek latende, hij dat onverdedigbaar zou achten. Maar het is niet zoo 1 Voor 14 dagen (zoo schrijft de heer S.) sprak ik mevr. Van Kol en dezo verklaarde wel, dat haar echtgenoot „eigenlijk" „zoo goed als" beter was; maar ik kreeg den vasten indruk, dat toch voor volledig herstel zijner gezondheid do reis naar zachter kli maat noodig was. Ook brieven aandosoc.- dem. Kamerfractie, gericht door Van Kol zeiven, geven beslist dezen indruk. Men heeft het nu, naar aanleiding van de belach- lijk-overdreven berichten van „De Tele graaf" e. a. wat erg mooi wille- maken, maar is geloof ik den anderen kant te ver uitgegaan. Voor de Teputatie van onzen vriend Van Kol, die zich nimmer in de Kamer bij uit sluiting van anderen arbeid „do ^.-lonïale specialiteit" heeft gevoeld, doch aan tal van andere kwesties ijverig heeft meegedaan, meen ik dit te moeten opmerken. Gemengd Nieuws. Bij don heer Hoogenraad te Scheveningen zijn dezer dagen ingeleverd •om naar het proefstation te Den Heider op te zenden een schol en een schar, beide in de haven te Scheveningen gevangen, maar niet op de gewone wijze gemerkt, doch mcr. een zilverdraad, waaraan een plaatje met een nummer aan de rugzijde van den visch va«ytjgf2ihecht zender het lichaam te dloor- boren. De opzender weet niet of hij de preuivc kan uitbetalen, daar deze wijze van merken hem niet bekend is gemaakt vanwege het Zoölogisob station. Een deel der buitenplaats „Rusthof" te Rijswijk, gelegen tusschen voor- en achterweg, zal weldra bebouwd worden. Er is een villapark ontworpen, aan weerskanten geflankeerd door aaneen- gebouwdo huizen. Hetvroegerbij de firma F 1 es- Beman in gebruik zijnde perceel aan do West© Wagenstraat, hoek St.-Laurens- stroat, te Rotterdam, wordt afgebroken. Hiermede was men Maandagavond aan de zijde van de Weste Wagenstraat gevor derd tot aan de eerste verdieping. Gister morgen begonnen de werklieden van den slooper, den heer De Bruin, uit Weesp, het inwondig gevallen puin op te Tuimen, en toon zij hiermede nog bezig waren, stortte plotseling het nog recht opstaande gedeelte van de eerste verdieping aan de zijde van de Weste Wagenstraat in, en sloeg voorover op do straat. Juist passeer de daar de 16-jarige A. P. Moritz, wonen de in de Raamstraat, en werd onder het vallende puin en hout bedolven. Toen hij daaronder vandaan gebaald werd, was hij bewusteloos. Men bracht den jongen naai het Ziekenhuis, alwaar men zijn toestand levensgevaarlijk achtte, ten gevolge van schedelbreuk en hersenschudding. Eod dame, die juist achter dezen jongen liep, hoorde het gekraak van de brakende bat ken en sprong snel op zijde, waardoor zij met den schrik vrij kwam Het huis heeft men thans aan de zijde van do Sint-Laurenstraat met zware balken geschoord. Een gedeelte van laatstgenoem de straat is aan weerszijden met latwerk afgezet, zoodat niemand meer passeeren kan. De afzettingen staan onder bewaking der politie. (N. R. C.) Een bewoner aan den Amste'l te Amsterdam is gistermorgen in zijn slaapkamer in bewusteloozen toestand aangetroffen. Het bleek, dat de gasleiding niet afgesloten was. Nadat door een dokter do eerste, hulp verleend was, is de patiënt naar het Binnengasthuis vervoerd. Valsche bankbiljetten. Naar het „HbL" verneemt, zijn valsche bankbiljetten van 40 gulden bij de Neder landsche Bank voorgekomen, waarvan bij de politie te Amsterdam aangifte is ge daan. Reeds is een viertal valsche biljet ten van 40 gulden ontdc ':f twee genuin» meixl CN 3097 met datum van 20 April 18t. en twee genummerd KP 7341 met dag- teekening van 5 Februari 1902. Menschrijft aan „De N, C t.": Aan een vereeniging hier te lande, wier doel is de kunst te bevorderen, werd een som van 500,000 gelegateerd. Door toeval lige omstandigh-edeD was verzuimd de rechtspersoonlijkheid, na afloop van den gestelden termijn, te vernieuwen en het ge volg is, dat namens de erfgenamen tegen de uitkeering van het legaat wordt geprotes teerd, Namens hen is aan de bedoelde ver eeniging 50,000 geboden als zij haar aan spraken laat vervallen. De vereeniging is daartoe, voorloop ig althans, niet bereid en zoo bestaat de mogelijkheid van een proces. Er worden door de etuden- ten te Utrecht pogingen in het werk ge steld om geld to verzamelen, ten einde een blijvend aandenken uit te reiken aan do bewoners der straat, welko gedurende de Lustrumweek het mooist versierd is. Do heeren jhr. Bos van Wijk, B. I. Laap en B. van Essen hebb i zich bereid verklaard zich dezer dagen met de straatcommissie in verbinding te stellen. Omstreeks twee weken gele- den vond de politie te Vlissingen aanlei ding om een bezoek to brengen in een wo ning waar do man ziek te bed lag. De vrouw des huizes verkeerde in zoo vervuilden toestand en deed zoo vreemd, dat do politie termen vond, haar, ondanks haar heftig verweer, naar het gasthuis te vervoeren, te laten reinigen en onder ge neeskundige behandeling te stellen. Toon de vrouw gevisiteerd werd, bleek, zij aan contanten ongeveer 100 te bezit ten, welk bedrag aan den man werd over handigd. Verder bezat zij nog een paar sleuteltjes, om haar pols vastgemaakt, die bij nader onderzoek bleken te passen op een kistje, waarin aan effecten een bedrag van f 39,000, waaraan de coupons nog zateD die in geen 25 jaar verzilverd waren. Hoe de vrouw aan dat kapitaal is geko men, is een raadsel; dc man wist van dit bezit niets. („Midd, Ct.") Te Veldhoven (N.-B.) is g i b* termiddag de boerderij met schuur en stal van den landbouwer Willemse tot den gr end afgebrand. Het vuur greep door den feilen wind zóó snel oru zich been, dat er niets gered kon worden. 3 koeien en eenige varkens kwamen in de vlammen om. Alle< is verzekerd. Sinds Dinsdag van de vorige week is uit ds ouderlijke woning te Goea verdwenen de 18-jarige dochter van A. J. S.zij was met wilde viooltjes van huis gegaan om deze te verkoopen. De ouder» weten tct nog toe niet, waar zij zicb fcxr< vindt. (,,M, C.") Aan do eierenmarkt te Sneek waren Dinsdag j.l. reeds 150 kie vitseieren aangevoerd. Prijs 60 ets. De korporaal J. v. d. B., van het garnizoen te Maastricht, heeft gisteren de wijk genomen naar Luik, met medene ming van 15 gulden uit de kas der can ti ne, waar hij mot het toezicht was be last, en van een pak burgerkleeding van een milicien, D e „P r o v. Gr o n. C t." m e 1 d t: Eeü tooneeltje uit den loonstrijd. Een hevig opdringen in de wachtkamef 3de klasse van het station, heftig gesticu leerde menschen, en toornige uitroepen do den vermoeden, dat er iets bijzonders aan do hand was. Dat was inderdaad het ge val. Uit Emden zijn eenige personen over gekomen om to trachten schildersgezellen voor Emden aan te werven, waar op het oogenblik een werkstaking is. Reeds gisteren waren een aantal pers<> nen van Amsterdam aangekomen cn oo| hier bleek, dat velen zich i.ïet ongevoelig betoonen voor het aangeboden loon van 4 mark 40 pf. is 2-60 per dag, met belofte van vast werk tot einde September. Van de zijde der tegenpartij deed men al le moeite do menschen te bewegen niet mee te gaan. Uitroepen als „solidariteit," „denk om uw strijdende makkers," maak hnn den strijd niet moeilijk," enz. weer klonken. En daartusschen do rustige stem van een der Duitsche bazen. „Wie werken wil en hier geen werk of voldoend loon heeft, vindt bij ons werk voor Mk. 4.-10 per dag"; of: „wie werken kan en wil, kan goed loon verdienen." En dan van den- kant der tegenpartij: „Mannen laat je niet om den tuin leiden, gaat niet mee." Een der Duifc- schers riep iets onvoorzichtig: „Wenn Holland in Noth, bei uns giebt's Brot"* waarop de tegenpartij zeer gevat antwoord de: „ja maar duur brood I" Nog ecnig< scheldwoorden vlogen over en weer. Het gevolg was dat een niet onaanzien lijk getal zijn meegegaan; het reisgeld werd voor hen betaald. Het kindje van bakker P te Knijpe was ziek. Een cronpketel werd ge haald, doch te vol gedaan. Na korten tijd kwam geen stoom, doch een - 'room kokend water spoot over het gezicht en hals en onder hevige pijnen is het kindje overleden^ („Leeuw. Ct.") Men meldt uit Vlissingen, dat de Belgische zeeloods V. eenige dagen geleden het ongeluk had bij bet instappen in een roeiboot, te vallen, waarbij hij zich ernstig aan het onderlijf bezeerde. Giste ren is hij aan de gevolgen van zijn val overleden, een vrouw on zes kinderen ach terlatende. i

Leidsch Dagblad | 1906 | | pagina 2