Na regen komt zonneschijn. Na de ziekte de gezondheid. Academienieuws. Uit de Rechtzaal. Marktberichten. Do buitengewone collecte ten behoe ve der Diaconie der Geref. Gemeente al- bier, heeft opgebracht ruim 01 gulden. Noord wjjkei'hout. Wij spraken nog van „Leidscho trekvaart" of „Haarlemmer trekvaart", maar er wordt bijna niet meer getrokken. De tijd zal komen, dat er oud heidkundige verklaring bij noodig is, om het woord trekvaart begrijpelijk te maken. De schuiten, die nu nog worden getrok ken, verminderen dagelijks. De jaagpaar- don krijgen een ander bedrijf. Doch do «schippers gaan vlugger varen. Ook onze schipper Broekhof doet daaraan mede. Hij laat zijn trekschuit veranderen in een motorvaartuig. Dat is weer een vooruitgang voor ons dorp. Oegstgeest. De door Burgemeester en Wethouders vastgestelde kiezerslijst bevat de namen van 447 kiezers voor leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, 440 der Provinciale Staten en van 411 voor den Gemeenteraad. Het vorige jaar bedroeg dit aantal respectievelijk 409, 407 en 414. Algemeen Neilerlandscli Verbond. In hotel „Ponsen" te Dordrecht had do jaarvergadering plaats van het Algc- jneen Nederlandsch Verbond. Dr. H. J. Kicfwiet do Jonge opende de bijeenkomst, die nogal druk bezocht was. In de eerste plaats wierp do heer De Jon ge een terugblik op het afgeloopcn jaar en meer in het bijzonder op het heuglijk wer ken der volkslicderenavonden te Rotterdam en Den Haag. Verder wees hij op de groote werkzaam heid, ontwikkeld door de studentenafdce- lingen, op het werken in Den Haag tegen ifcaalverwording, op do plannen voor de stoomvaartlijn Java-Z.-Afrika-Nederland, terwijl hij in de herinnering riep do ramp, dio Zeeland heeft getroffen en als zijn mee ning uitsprak, dat ook het Algemeen Ne derlandsch Verbond alles in het wei moet stellen om den nood to lenigen. Vervolgens woes spr. met genoegen op het groot aantal nieuwo leden en bracht jiaarvoor hulde aan den propagandist, den heer Post. De heeren jhr. van Nispen tot Scvenoer, prof. Blok on mej. Van Rennes hadden ken nis gegeven niet ter vergadering te kunnen komon. Toen deelde do voorzitter mede, dat het jaarverslag in ontwerp aan do afdeelingen ia toegezonden. Leiden (Burgorafd.) Het ledental ging niet noemenswaard vooruit, hoewel het be stuur propaganda maakto door persoon lijken invloed. Aan de B. 0. te Rotterdam werd 60 gulden gezonden. Leidscho Studentenafd. Zeer voorspoedig noemt do secretaris het afgeloopcn jaar. Allo verwachtingen werden verwezenlijkt. De aanstelling van een hoogleeraar in het Z.-Afr. recht werd met vreugde begroot. Aan H. M. de Koningin werd een adres gezonden, waarin werd aangedrongen op het instellen van wetenschappelijke graden zonder ©ffectua civilis voor vreemdelin gen. Door den afgevaardigde uit Leiden werd het in do Kamer besproken bij do be raadslagingen over do Hooger Onderwijs wet. Een adhaeöieadres word verzonden naar aanleiding, van het door de N. Z.-A. V. bij H. M. ingediend request, waarbij wordt aangedrongen op goheol© of gedeel telijke vrijstelling van Ncd. Universitaire examens voor Z.-Afrikaanscho studenten, dio in Afrika reeds een graad behaalden. Prof. dr. P. J. Blok hield een belangwek kend© lezing over Willem III, den Ko- ning-Str dhöudor. Op het 0de Vlaamscho Stad-Congros werd do afd. vertegenwoordigd door dca heer S. de Meester, die er een hartelijk toegejuichte rede hield, waarin hij wees op den grooten steun, die van Leiden kwam voor do Vlaamscho zaak en aanspoorde tot deelnoming aan don Vacantie-leergang. Slechts 19 kwamen in het najaar naar Lei den; toch hielden de professoren Blok, Kalff en Verdam met groote opgewektheid hun colleges. Door de bereidwilligheid van studenten werden do Vlamingen op Leidscho kamers ingekwartierd, waardoor zij oen goeden blik hebben kunnen slaan in het Leidscho stu dentenloven. Na oenigo financieel© medodeelingen, kwamen do voorstellen aan do orde: Van Utrecht: Het bestuur neme maat regelen om te bewerken, dat bij bet on- dorwijzers-examen gelot zal worden op een beschaafde uitspraak van het Neder landsch, mits een uniforme uitspraak blij- yo uitgesloten. Van Leiden (studenten:) Leden van eeni- go afdeeling of groep van het A. N. V. hebben op alle bijeenkomsten van andere afdeelingen of groepen toegang, doch geen stemrecht. Van Amsterdam: Aan do afdeelingen wordt ter bestrijding barer uitgaven twee vijfden van do bijdragen der leden toege kend. Van Dordrecht: Het hoofdbestuur wordt uitgenoodigd een adres to zendon aan do Regeering in zako de oprichting van een stoomvaartlijn op Zuid-Afrika.. Het voorstel Utrecht werd aangehouden; dat van Leiden-studenten aangenomen; dat van Amsterdam met 40 tégen 10 verwor pen, en dat van Dordrecht aangenomen. Alsnu kwam aan de orde: De houding van groep Nederland in zako een Bclgisch-Ne- derlandsche overeenkomst (zaak Baie). De heer v. Meurs diende namens de afdeeling 's-Gravenhage do volgende motie in: De groep Nederland van het A. N. V. op hoo- gen prijs stellende en instemmende met do gevoelens, die do pogingen tot toenadering met België hebben in het leven geroepen, is tot haar leedwezen van meening, dab men aan de eer van den Nederlandschen stam verplicht is voorloopig een aiwijzendo hou ding aan te nemen. Met eenige wijziging aangenomen. Amsterdam wijst nog op het brongen van èen hulde aan mannen als Rembrandt en Bilderdijk. Heb slot der debatten is, dat het be- fctuur zal doen wat het kan. De uitslag van do stemmingen is als volgt: Herkozen werden als vertegenwoor digers van Groot-Nederland in het hoofd bestuur de heeren prof. mr. W. v. d. Vlugt, te Leiden, en jhr. mr. O. van Nispen tot Sevenaer. Tot leden van het groepsbestuur werden herkozen mej. E. Baelde, te Rotterdam; dr. J. Aleida Nijland, te Amsterdam; dr. J. B. Schepers, te Haarlem, en dr. P. V. Sormani, te Nijmegen. Gekozen werd in de vacature-luitenant Eckhout mr. A. H. Brandt, to Velp. Hierna werd de vergadering met do ge bruikelijke plichtplegingen gesloten. De afdeeling Dordrecht bood den leden der algemeen© vergadering en haar eigen leden een soirée aan. RECLAMES. 3854 60 40 Cents per regel. Ais gij de natuur helpt, die oneindige levensbronnen bezit, zal de ziekte door de gezondheid' gevolgd worden en wel even zoo snel, als het mooie weeier na den regen. Men moet do natuur te hulp komen. De iPïnk-Pillen zijn merkwaardig in dit geval. Zij geven 'terstond schoone kleuren en krachten aan het jonge, bleeko en uitge putte meisje. Zij geven den eetlust terug aan hon, die niet meer eten, alsmede een goede spijsvertering. Aan een ieder zullen zij een rijk en zuiver Hoed geven, hetgeen voor uw lichaam is wat do zon voor de aarde is. De Pink-Pillen genezen bloed armoede, bleokzucht, neurasthenie, alge- meene zwakte, maagziekten, rheumatiek Mej. A. Knoef, Almoloosche Straat 'te Borne, schrijft: Ik heb het genoegen u mee te deelcn, dat do Pink-Pillen mij genezen hebben. Scaert langen tijd reeds leed ik aan bloedarmoede. lederen dag werd ik al zwakker en zwakker en ook bleeker, ik leed ook vreeselijk aan hoofdpijn over dag en des nachts kon ik niet slapen. Den eetlust had ik geheel cn al verloren. De Pink-Pillen hebben al mijn ongemakken doen verdwijnen, terwijl allo andere geneesmiddelen onmachtig zijn gebleven om mij eenigo verlichting te geven. Prijs ƒ1.75 de doos, ƒ9 per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger, 27, te Rotterdam, Hoofddepot voor Nederland, en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Leiden en Om streken bij Rcyst Krak, Drogisten, Beestenmarkt Wijk 5 No. 41, ep J. H. Dijk huis, Drogist, Hoogstraat No. 5. Agenda van de weeks Dinsdag: Leidsche Volkshuis. Feestavond Neu trale Gelieoi-Outliouders-Vereenigiug. 8 uren. Wjjkgebouw Lerendaal. Zang- eu Muziek-avond. 8 uren. Academiegebouw. Lezing Vereenigiug voor Wysbegeorte. tlaltaoht. Woensdag: Zaal Noordeinde. Lezing Voreeni- ging vourCkr.belungen te Leiden. 8 u ren. Graan- beurs. Uilvoering .Muziekgezelschap Orpheue". Donderdag: Veieonig tot Bevordering der Bouwkunst, biste Vergadering. 8 uren. Vrijdag: Stadsgehoorzaal. Tweede gewoon Concert Maatschappij voor Toonkunst. 8 uren. Verguldon 'lurk. Algera. Vergadoung Vereenig. tol bevordering v. h. Yreemdelmgenvorlceor. Halfnegen. Zaterdag: Du Nord. Uitvoering Tooneelvorg. .Leidscho uilottunten Club". Dagolyks: Loidsohe Kunstvereoniging. Teu- toonsiülliug aquarellen en studies li. Morgensterne Munthe. 124 uren. Leiden. Bij b_~chikking van den mi- nistor van binnenlandsche zaken is mr. Pk. B. Libourel, candidaat-notaris, advo caat en procureur te Leiden, toegelaten als privaat-docent aan de Universiteit to Leiden om onderwijs te geven in het no tariaat en het fiscaalrecht. Geuieentclgko Arbeidsbeurs. Stadsiimmerwerf, telefoon No. 127. Geopend van 912 uren des morgeas en van 25 uren des middags. Aanvragen van werkzookenden. 1 kantoorbediende, 1 timmerman, 1 met selaar, 1 opperman, 3 stokers-machinist, 1 stoker, 1 huis- en kachelsmid, 1 kleerma ker, 2 bakkers, 1 suikerbakker, 1 wijnkoo- perskneoht, 2 portiers-nachtwaker, 1 zie kenoppasser, 1 koetsier, 2 gronawerkers, 1 warmoozier, 1 fondsbode, 7 loopknechten, 0 magazijnknechts, 2 loopjongens, 8 losse werklieden, 2 werksters. Weerbericht van 26 Maart. Volgons opgnve T»n bot Mot. Instituut to Utioohi. Hoogste barometerstand 705.9 te Storno- way; laagste 743.2 te Biarri'cz. Verwachting voo hedenZwakketot matigen noordelijken wina'. Zwaarbewolkte lucht. Mogelijk neerslag in den weerstoo- stand. Dezelfdo 'temperatuur. CORRESPONDENTIE. J. P. V. 1 Uw gedicht hebben we voor het &e. Zondags blad bestemd. Kanton goreoht te Leiden. Hedenvoormiddag werden weder ruim 70 strafzaken voor het kantongerecht be handeld. Het eerst werd opgeroepen J. K., melk- verkooper te Leiden, wegens den ver koop van melk, ondeugdelijk van samen stelling. Beklaagde was niet opgekomen, doch tegen hem werd verstek verleend. Nadat de getuigen het feit hadden bevestigd, eischte de ambtenaar een boete van 10 of 5 dagen. H. O., oud 39 jaar, slagersknecht to Leiden, kwam voor wegens ongehoorzaam heid aan het bevel namens den directeur van het Openbaar Slachthuis, hem op het terrein van het Slachthuis gegeven. Beklaagde ontkende feit. Hij is sla gersknecht en moet slachten en niet het bloed opvegen. Dat moeten andereu doen. De kantonrechter zeide, dat Let goed zou zijn, indien beklaagde een maand lang dc toegang tot het Slachthuis werd verboden. Het bleek uit de verklaringen van den op zichter-keurmeester, dat zijn patroon Van L. er ook 1 niet mag komen. Beklaagdo zeide, dat hij dan zijn loon bij dr. De Jong zou komen halen. Eisch 5 of 5 dagen. Beklaagde w-as daarmede niet tevreden en ging moppe rend heen. M. R., vrouw De G., winkelhoudend opkoopster te LeideD, stond terecht we gens den inkoop en verkoop van een pan talon, zonder dat zij daarvan aantcekening heeft gehouden in het register, welke pan talon later bleek gestolen te zijn. Beklaag de zeide anders altijd van alles aanteeke- ning te houden, wat den kantonrechter wel een beetje verdacht voorkwam, omdat er in het jaar 1905 maar vier panden zijn ingeschreven. De vrouw zeide, dat zij daar van ook niet behoeft te leven. De ver balisant Lueas8e verklaarde, dat de vrouw niet ongunstig bekend staat. Daarom nam de Ambtenaar verzachtende omstandighe den aan en eischte 4 gulden qf 4 dogen. J. H., koopman te Amsterdam, stond te recht wogens het niet aangeven van een in nood geslacht varken aan het Openbaar Slachthuis. Beklaagde beweerde, dat hij nie'c had geweten, dat hier een Slachthuis was, wat den Ambtenaar niet geloofwaar dig voorkwam. Eisoh 3 gulden of 3 dagen. Wed'. Van O., vergunninghoudster te Leidon, werd opgeroepen wegens het toe laten van ee>n knaap beneden 16 jaar in do localitei'c, waarvoor de vergunning is ver leend. Beklaagde was niet opgekomen, doch bij verstek werd tegen haar geëischt 6 gulden of 6 <tagen. J. v. S., verJ--aouder to Leiden, stond terecht wegens liet aanwezig hebben van sterkon drank in het lokaal, waarin hij volgens het verleondo verlof alleen andero cLaa sterko dranken mag aanwezig hebben. Beklaagd© kon slecht de wet, die met kleine lector is gedrukt, lezen, en wist dus niet, dat hij geen sterken drank aanwezig mocht hebben. De jenever was echter voor eigen gebruik bestemd. Toen de J Can ton rechter opmerkte, dat hij dien drank dan in een ander lokaal moest plaatsen, ver klaarde Van S., dat hij maar één lokaal heeft, waarin hij alles moet doen, ook eten en slapen. De Kantonrechter meende, dat hij dan nogal wat voor zichzelf in voor raad had. Nu ja. zei beklaagde, maar ik ben ook geheel alleen; ik mag er dus per dag wel een paar knappen. Eisoh 10 of 10 dagen. Beklaagdo las daarna een verdediging voor, wat ao Kantonrechter de opmerking ontlokte, dat hij nu toch wel lezen kon. Ja, zeide Van S., ma&' hierover heb ik ook een paar dagen gestudeerd. Beklaagde be weerde daarin dat in het procos-verbaal stond „aanwezig hebben", terwijl do wet spreekt van in „voorraad hebben." Verder vertelde hij dat H. M. onze ge- ee>rbiedigde Koningin zelf bij de opening der Kamers had verklaard, dat de Drank wet zoo moeilijk was. De Kan tonrechter vroeg hot stuk te mogen ontvangen om hot ook eens te bestudeeren. J. B., vergunninghouder te Leiden, stond terecht hiervoor, dat zijn vrouw punch had geschonken en uitgedragen in een ander lokaal, waar een paar gasten zaten. Beklaagde verklaarde, dat d'o geschonken drank alcoholvrij was. De verbalisant K. had er aan geroken en wel den indruk gekregen, dat hot gewone punch is ge weest. Geproefd' heeft hij zo echter niet. De Kantonrechter verzocht verbalisant voortaan van den drank iets in een fleschje mee te nemen. De twee mannen, die de punoh hadden gedronken, wisten niet of ze al of niet alcoholvrij was. Zij kenden maai' één soort punch. De Kantonrechter kroeg ook wol niet den indruk,, dat de punch alcoholvriji is ge- weest, maar de Ambtenaar achtte hét ten laste gelegde niet wettig en overtuigend bewezen, omdat hij niét do zekerheid had, dat de drank alcohol bevatte, en vroeg uit dien hoofde vrijspraak. J. H., landbouwer te Warmond', stond terecht wegens het ongemuilkorfd laten loop en van een hond, die door B. en Ws. dier gemeente gevaarlijk is verklaard, waarvan hem door dit College kennis is ge geven. Beklaagde zeide, dat het dier niet gevaarlijk is, daarvoor had hij eenige ge tuigen k décharge meegenomen, die echter door den Kantonrechter niet werden ge hoord, omdat het feit alleen, dat de hond door B. en Ws. geacht wordt gevaarlijk te zijn, voldoende ia. Eisoh 3 gulden of 3 dagen. De heer H. was hierover verontwaardigd. De Kantonrechter gaf hem echter in over weging er eens met deo Burgemeester over te praten; mocht hij dezen aan kunnen overtuigen, dat de hond niet gevaarlijk is, dan zal hij het verbod wel willen intrek ken. J. de H., to Delft, was opgeroepen, om dat hij in de Holl. Spoor in een niet-rook- salon heeft gerookt. Beklaagdo was niet verschenen, doch tc<- gen hem werd verstek verleend. Een tweet-1 medereizigers waren als ge tuigen opgeroepen, die een en ander beves tigden. Eisch tien gutaen of tien dagen. G. v. L., colporteur te Leiuen, stond te recht wegens het plaats nemen in een 3de- klasse-coupc der Holl Spoor zonder te zijn voorzien van een wettig plaatsbewijs. Be klaagde zeide, dat men te Haarlem het taartje heeft gecontroleerd en geen aan- merkng gemaakt. Hij had een ééndaags retour dos middags genomen en kwam den volgenden dag des voormiddags weer terug. Hij meende, dat een etmaal 24 uren is, zooclafc hij er niet langer dan een dag gobruik van maakte. De Kantonrechter oordeelde echter, dat een ééndaags retourtje alleen geldig is op den dag van uitgifte. Het bleek evenwel, dat beklaagde later de boete zou hebben betaald, indien om standigheden het niet hadden verhinderd. Dit nam de Ambtenaar als verzachtende omstandigheid aan en vroeg dus slechts 60 cents of één dag. B. T., koopman to Leiden, had een em mer met vuil uitgestort in het Levendaal. Het v>aren blaadjes voor een geitje be stemd en dio begonnen een beetje te rui ken en toen had hij ze maar in het water uitgestort. Hij woont op een klein kamer tje en de vuilnisman was niet gekomen. Eisch vijftig oents of één dag. Ook kwam weder de zatfk aan de orde te gen J. L. B. te Leiden, in zake het niet voldoen aan den last van B. en Ws. dezer gemeente om een gedeelte straat in do Nas- saustraab alhier naar hun verlangen te doen herstellen, welke kwestie reeds twee maal voor dit kantongerecht had gediend. Thans waren nog eenige getuigen gedag vaard. Het eerst deed do heer Verhoog, hoofdopzichter bij de gemeentewerken, een aantal verklaringen omtrent de ligging dej straat en do belendende perceeleu aan de hand van desbetreffend© teekeningen. Verder werd gehoord de heer J. van der Tas, die vroeger eigenaar van de straat is geweest. Hij wilde, zooals hij zeide, van de straat af zijn. Straat en huizen en bouwterrein hebben hem indertijd toebe hoord. Toen heeft hij de huizen verkocht, maar door een vergissing van den nota ris is hij eigenaar van do straat gebleven, en heeft dio toen met bouwgrond aan oe- klaagde verkocht Op do vmag of hij voor de strant geld heeft ontvangen of mis schien wel toegegeven, gaf hij een ont wijkend antwoord. Hij wilde natuurlijk gaarne van den onderhoudslast af zijn. Nu kwam voor getuige F. Kooreman, dio zeide, niet te weten wat hij zou moeten getuigen. Beklaagde had echter zijn naam opgegeven. Hij had een3 de steenen der straat van beklaagde gekoebt onder voor waarde dat deze ze hem zou leveren. Ge leverd weiden ze echter niet en getuige vernam, dat hij ze later weer aan een an der haa' verkocht. Wel had hij nog twee stukjes bouwgrond gekocht en later nog een dorde stuk,c.och bij slot van rekening bleek dat laatste aan een ander toe te be- hooren. Op de vraag, of bij dit laatste per ceel toch betaald had, antwoordde hij ont kennend. Beklaagdo zelf was nu niet verschenen, zoodat tegen hem vorstek werd verleend. De Ambtenaar, zijn lequisitoir nemende, betreurde het, dat zulko zaken hier kun nen plaats hebben, waar een eigenaar zich aan de vr-ant woordelijkheid, dio do eigendom meebrengt, gaat onttrekken door dozen over te dragen aan een ander, dio misschien moeilijk aan de verplichtingen, hem dienaangoan 3 opgelegd, zal kunnen voldoen en waardoor dan de gemeente al licht de dupe zou kunnen worden. Hetzij dan, dat beklaagdo geld er voor heoft betaald of misschien wel geld er op heeft gekregen, het onderzoek heeft vol doende aangetoond, dat hij thans eigenaar is en dat aan hem de last tot herstel der straat kan worden opgelegd. Om een waarschuwend voorbeeld te stel len voor dergelijke handelingen, eischte het O M. een boete van tien gulden, subs, rijf dagen. Q. J. vanL., teel der te Katwijk aan den Rijn. stond eindelijk terecht), omdat hij een nieuwgebouwde woning 'co Katwijk-aan- Zee zonder vergunning van B. en Ws. dier gemeente heeft doen bewonen. Beklaagde zeide, a'at vergunning wel was aangevraagd maar hij wist niet, dat er nog andere voor waarden aan verbonden waren. Hij is c-r zoodoende geheel onschuldig ingeloopen. Eisch rijf gulden of vijf dagen. Beklaagde vond dit wel wat veel, doch de Kantonrechter meende, dat het weinig was en hij gaf Van L. in overweging eens een bouwverordening voor een paar centen te koop en, dan zal hij zulko vergissingen niet meer begaan. Uitspraak in al deze zaken 2 April. Haagsche Rechtbank. Diefstal te Leiden. Beklaagd van hot wegnemen van drie grijze konijnen uit een hok, geplaatst bij do woning van den heer K., mechanicus aan de Sterrenwacht te Leiden, in den nacht van 23 op 24 December, stond heden terecht F- J. R-, 3l-jarig schoenmaker te Leiden. Een der getuigen, F-, in deze zaak go- hoord, verklaarde, dat beklaagd© mot hem en A v. L. waren gegaan per roeibootje naar het terrein dor Sterrenwacht, en dat beklaagde aldaar drie konijnen had gehaald uit het hok van den heer K. Genoemde Van L., door den president in den loop van het verhoor met „aap van een jongen" beti teld, als getuige gehoord, verklaarde wel deel te hebben uitgemaakt van den roei tocht, maar slechts gezien te hebben dat beklaagde één konijn uit het hok had ge- liaald en geen drie konijnen, zooals hij bij den rcchter-commissaris had gezegd. Wel had hij later drie konijnen in het schuitje gezien. Aan den overkant, waarheen ge roeid werd, stond nog een tweetal vrienden L. van L. en K. Beklaagde zette daar zijn metgezellen af en roeide naar de Doelen gracht terug, werwaarts de anderen zich te voet begaven. De dieren werden verdeeld, zóó, naar voorgegeven werd, dat beklaagdo zelf er geen van behield; zij werden gedood, maar wat er verder mede gebeurde of wat men voornemens was er mede te doen, konden de getuigen niet verklaren, want zij waren min of meer beschonken geweest. De beklaagde zelf beweerde geen deel aan den diefstal te hebben gehad en ontkende zelfs bij het gezelschap op het terrein ge weest te zijn. Een politie-agcnt had echter van de over zijde drio personen op het terrein dor Ster renwacht gezien en hij had gekraak en ge fluit gehoord. Ook had hij, zich verdekt op stellende, do tweo wachtende personen ge zien. Om den rechters een goed denkbeeld te geven van het terrein en de omgeving, legde do agent er een schets van aan de rechtbank over. Alléén had hij tegen het komplot niet veel vermocht. Toch hield beklaagde vol onschuldig te zijn, al werd verklaard, dat do vrienden hem ui'c bed hadden gehaald om zich met hem naar de Sterrenwacht te begeven. Dit laatste gaf hij eindelijk toe en hij had' aan hun roepstem gehoor gegeven, omdat zij dreigden als hij niet kwam het heele hofje overeind to zullen zetten. Toen vond hij de boot, met do konijnen er in, en was er rneo gaan varen, waarom wist hij eigenlijk niet. La'ter waren de konijnen aan den. Haag weg in het water waren gegooid. De president zei herhaaldelijk niets vaif beklaagdes beweringen te begrijpen en wei nig van de verklarigen van de medeplioh- tigo getuigen. De zaak werd ten slotte zóó ingewikkeld do president zei o.a. alt Toen je wac met je schuit o p do Sterrenwacht dat de gansche rechtbank behalve de sub stituut-officier van justitie de beklaag de en de getuigen zich schaamden om do» schets van het terrein der misdaad en het verhoor weer van voren af aan begon. Met gewapend on ongewapend oog deed men nederwaartsche waarnemingen op het ter rein van de Sterrenwacht en de omgeving, bij welk© waarnemingen de mechanicus geen assistentie beho lo te verleenen. Vastgesteld werd, dat drio menschen waren geweest bij do Sterrenwacht en twee op den Witten Singel en al wees de schets nicfc uit, dat die dende de beklaagde was geweest en al had de agent dit bij gebrek aan een telescoop of anderen kijker des nachts niet kunnen constateercn, het O. M... eischte tegen he i zes maanden gevange nisstraf. Do schoenmaker hield zijn onschuld vol cn antw. >rdde op de vraag van den pre sident, of oe getuigen dan een valschenj eed aflegden, volmondig: Ja. Tegen een veekoopman te Zegwaard die te Delft verduistering pleegde ten na deel© van een anderen Zeg w aard schea koopmaD, eischte het O. M. tweo maanden gevangenisstraf. Morgen komen wij op deze zaak uitvoö* riger terug. Uitspraak ia al deze zaken 6 April. Bloem bollencnl tuur. Men schrijft c"ns uit Haarlem: Hedenmorgen weid in d© bovenzaal del Sociëteit „Vereeniging" do lilde Alge* meene Vergadering gehouden van de Al* gemeen© Vereeniging voor Bloembollencul* tuur. Tegenwoordig waren 30 afdeelingen,] uitbrengend© 124 stemmen. Afwezig wa ren de afd. Zieriksee en Oastricum. Met een kort woord van welkom door den voorzitter werd de vergadering ge* cpend. Daarna werden de overledenen her* dacht, in hot bijzonder do oud-vice* voorzitter, de heer Kruiff te Hillegom. Ten slotte sprak do voorzitter een woord van welkom tot de voor het eerst verte* genwoordigde afdeeling Haarlemmermeer. Na eenigo discussie over de notulen' werden deze goedgekeurd. De rekening en verantwoording in ont vangst een bedrag van 20,025.05$ en in uitgaaf een bedrag van ƒ13,159 031 aanwij zend en sluitend met een voordeelig saldo» van 6S65.92, werd goedgekeurd, evenals het verslag van den secretaris, waaruit bleek, dat het contribueerend ledenaantal met 155 was vermeerderd aldus gestegen tot 2293. Te Haarlemmermeer is een nieu we afdeeling gevestigd. Besloten werd om in 1906 tentoonstellin gen te houden van in Mei bloeiende scil- la's. (De vergadering duurt voort.) Londen, 22 Maart. Wol. De stemming bluf* voortdurend zeer levondig. Evenals gisteren be- stond het aanbod grooteodeels uit Nieuw-Zeel. Crossbreda, alhoewel thans ook vette Merinos veel ruimer vertegenwoordigd was. In het ge- heel zijn heden 14,000 b. deu hamer gepasseerd, die nagenoeg weder alle koopera vonden tol ruim vorige prijzen. Betaald werd o. a voor vette Sydney Merinos onder bet merk ,A. U. B. NevJ England" 16 d, dito Viotoria merk .Balure's 16i d. sup. gezuiverde Victoria Kamwol merk, ,Uootra" 29 d. Crossbred 66*s qual. 17 d., qual. 13$ a 14$ d.

Leidsch Dagblad | 1906 | | pagina 2