N». 14121 X>iiis<Jag 6 Maart» A°. 1906. feze jouraat wordt dagelijks, met uitzondering van fon- en feestdagen, uitgegeven. Offieieele Kennisgeving. Genees- en Heelkundige Hulp. FEUILLETON. Vixen en Rorie. LEIDSCH M&BLAD PRIJS DEZER COURANT) foei Leidn pen 6 Qentti p«i 8 maanden 2 f 110. Buiten Lelden, pes toopet en vaal agenten gevestigd rijs l i t 1.30. Franc* pei pof) 1.66. PRIJS DER ADYERTENTTËN I Van 18 regelö ƒ1.05. Iedere regel meei 0.174» Qrootere lettert 06ii plaatsruimte. - Kleine advertentiën van 30 woordeD 40 Oentó contant j elk tiental woorden meer 10 Oeuta.-Voor hot inoaeseeron wordt/'0.06 berekend» KOSTELOOZH Burgemeester en Wethouders van Lei- 'den Brengen ter kennis van hen, die op grond van onvermogen in aanmerking yzenschen te komen voor het ontvangen van ^ostolooze genees- en h. o e 1- fcundigo hulp van 1 Mei 1906 tot 1 Mei 1907, dat zij zich ter verkrijging Van het daartoe strekkend bewijs van on vermogen, alsnog kunnen aanmelden op Vrijdag 9 Maart a.s., van des voor- middags h a 1 f e 1 f tot dos namiddags drie uren, ten Itaadhui zo in het lokaal naast de binnentrap (Trouwkamer). Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 0 Maart 1906. Leiden, 6 föaart. Blijkens achterstaan.de advertentie, gal er 20 Maart alhier een concert gegeven Worden door den Franschen componist Charles Tournemiro, met welwillende me dewerking der dames Bminings en Kort mann en do keeren Wijsman, Rappard Ifitordael cn VorhaJlen. Deze avond zal geheel gewijd zïj-i aan werken van den heer Touracmire. Aange zien daaronder ook twoo transcriptiën 2ijn van sonates van oude meesters (Back en Fontana) behoeft men niet to vreezen, dat er te weinig afwisseling in genre, onder het uit te voerene zal zijn. Bovendien ia het programma zelf rijk aan verscheidenheid. Behalve de genoem de tranBoriptiên vinden wij vermeld' eenige liederen voor sopraan en duo's, voor so praan cn alt, alsmede pianosoli en eu- eemble-rauziok (trio en pianokwartet.) Zooals men zich herinneren zal werd to Leiden en te 's-Gravonhage door het kooi der afd. Leiden van do Mij, tot Bev. der Toonkunst een koorwerk: ,,Le sang de la Sirèno" van den heer Tournemiro uitge voerd onder leiding van den componist, die met dit werk in beide steden groot suc ces had. Vooral to 's-Gravenhage was de bijval, dio aan componist en uitvoerenden ten deel viel, bijzonder groot. De-,cyclus van werken, die thans op het programma voor dit concert staan, werd eveneens onlangs te Parijs in do Salie Ployel ben gehoore gebracht, en ook daarmee oogst ten uitvoerenden en componist (die zelf in de begeleidingen do piano-partij vervult) 6. i. welverdiende toejuchingon. Leiden geniet van dezen cyclus, die bin nenkort naar wij vernemen ook elders ten gehoore zal worden gebracht, de primeur; ,tvij hopen dat heb publiek den componist iyoor deze attentie door getrouwe opkomst zal beloonen en ontegenzeggelijk zullen dc bezoekers zich niet te beklagen hebben 1 Ook vernemen wij nog, dat verschillen do ver slaggevers uit andere steden het concert zullen komen bijwonen, om de werken van 'den jongen Franschman, die in het laatste jaar onder de Franscho componisten meer en meer op den voorgrond is getreden, nader te leeren kennen. BQ do gisteren gehouden openbare ver knoping van cokes in partijen van 100 on 10 H.L. waren de prjjzon f 54 en f 5.70. Do prinsessen van Bentheim, die te 's-Gravenhage bij H. M. de Koningin- Moeder logeeren, waren gistermiddag aan wezig op een thé ten huize van mevrouw Do Tugini, ecktgenoote van den Italiaan- schen gezant bij ons Hof, en woonden gis teravond een partij bij ten huizo van den Engolschen gezant, den heer Howard. Gisteren genoot Rotterdam de hooge eer andermaal een bezoek te ontvangen van H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Hendrik. Heb bezoek gold ditmaal wel niet speciaal de stad Rotterdam, doch meer het bezichtigen van eenige in aangrenzende gemeenten liggende scheepswerven, maar dit nam niet weg, dat toch ook door Oud en Nieuw-Rotterdam een paar rijtoeren werden gemaakt, hetgeen getuigde van de bijzondere belangstelling van de Vorstelijke personen in deze voorname handelsstad. De lioogo gasten kwamen te 9.27 uur aan het station D. 'F. met den koninklijken trein aan. Het perron was gedekt met tapijten van af den Koninklijken wagen tot de plaats waar de rijtuigen wachtten. De koninklijke stoet maakte een rijtoer, begeleid door de bereden politie, door do stad. Den geheelen weg langs stonden talrijke belangstellenden langs den weg geschaard om de vorstelijke bezoekers toe to juichen. Het eiudpunt van dezen rijtoer was het terrein van het Maasstation, waar do „CJo- lumbus" gereed lag waarmede H. M. en do Prins don tocht naar de verschillende werven zouden aanvaarden. Zoodra het Koninklijk echtpaar aan boord was, ging de „Columbus"' onder stoom. De tocht over de rivier was prachtig Heb eerste bezoek gold de werf van L. Smit en Zn. aan den Kinderdijk, waar aan H. M. een bouquet werd aangeboden. Daarna begaven zich do vorstelijke be zoekers naar do machinefabriek „Kinder dijk" (voorheen Diepe veen, Leis en Smit). Ook hier werd aan H. M. een bouquet aangeboden. Na een bezoek aan de draaierij werd in -jije ijzergieterij in tegenwoordigheid der hooge bezoekers een Nederlandack wapen uit, gloeiend ijzer gegoten. Nadat nog een en ander bezichtigd was begaf zich het Koninklijk Echtpaar weder aan boord van do „Columbus" om den tooht voort te zotten naar de werf van J. K. Smit. Het bezoek aan dezo werf gold inzonder heid de bezichtiging van de op stapel staande grootste sleepboot van Nederland en een der grootste van Europa. Na dit bezoek begaf men zich weer aan boord van de „Golumbus" en werd' de tocht Voortgezet naar Alblasserdam, ten einde daar een bezoek to brengen aan de werk plaatsen van F. Kloos en Zonen. Ook hier werd H, M. weer een bouquet aangeboden. Nadat dit bezoek was afgeloopen stoom de de „Columbus" weder naar Rotterdam terug. Een kleiD incident deed zich op den tocht voor. Een groot Rijnschip voer onder de brug over de Koningshaven vast, even vóór de „Columbus" die haven moest pas- seeren. Alle beschikbare sleepbooten wer den derwaarts gezonden en brachten nog bijtijds het schip in vlot water, zoodat de stoet ongehinderd zijn reis kon vervolgen. Te half twee kwam de „Columbus" weer voor de stad terug en stoomde naar do aanlegplaats aan de Wilhelminakado om een bezoek te brengen aan het reuzen- stoomschip „Nieuw-Amsterdam", dat 7 April zijn eerste reis naar New-York zal ondernemen. Dit bezoek droeg een zeer intiem ka rakter. Do vcitallige bemanning bedraagt niet minder dan 320 koppen, waarvan hot ma- clinepersoneel alleen 91. Met dit reuzenschip kunnen vervoerd worden 400 eerste, 300 tweede en 2300 der- do klasse passagiers. H. M. en Z. K. H. spraken herhaaldelijk hun bewondering uit over do even weelde rige als practische inrichting van het schip. Na do lunch gingen de hooge gasten weder aan boord wan de „Columbus" terug om een bezoek te brengen aan het Prins Hendrik-dok der Rotterdamsehe Droog dokmaatschap pij Daarna werd Wiltons machinefabriek onder Delftshaven bezichtigd, waar aan H. M. eveneens bloemen werden aangebo den. Na het bezoek aan dezo fabriek werd een rijtoer door Oud- en Nieuw-Delftshaven ge maakt. Het eindpunt van dezen rijtoer was het station D. P,, waar do Koninklijke trein te 6 uren 32 minuten gereed stond om de Vorstelijke Bezoekers weder naar de Re sidentie terug to voeren. De Koningia schonk aan do werven res pectievelijk 250, 150, 200 en 100 gulden, aan do werf Wilton 300 gulden voor de werk lieden. De Koningin was gekleed in een beige- kleurig kostuum, bruin bonten mantel en lichtgroenen toquohoed met sluier. Dc Prins droeg de admiraalsuniform. Men seint aan do „N. R. Ct." uit Champagne, Seine et Oise: Ridder Keun van Hooger.wc'erd, oud-consul-generaal der Nederlanden in Turkije, Perzië en Siaru, Is hier op don leeftijd van 68 jaar overleden. Naar het „Vad." veneemt, zal de heer C. A. Jolles, hoofd-ingenieur van den Rijks waterstaat te Rotterdam, bcvorderc? worden tot hoofd-ingenieur-directeur to 's-Gavenhago, met ingang van 1 Juni a. s. Do heer J. N. baron van Hugenpoth tot Aerdt, burgemeester van Borgh en lid der Provinciale Staten van Gelderland, is overleden. Gisterochtend hebben B, en Ws. van Arnhem aanbesteed het bouwen cencr elek trische centrale, (raming 115,230). Er wa ren 23 inschrijvers. Hoogste D. Jansen te Aalten voor f 122300; laagste Gribnau en Horstink te Arnhem voor 968-13. Tegen 19 April zullen alle gereformeer de schoolbesturen in Nederland worden op geroepen tot het vormen van een School bond, verdeeld in districten. De ooncept- statuten zullen eerlang verzonden worden. Deze poging, die oorspronkelijk uitging van de Vereeuiging voor Gereformeerd Schoolonderwijs, zal dan gesteund worden door die van Christelijk Nationaal Onder wijs ïd Nederland. Het Uitvoerend Comité van den in hot najaar onder bescherming van Z. D. H. Mgr. Callier te houden Katholieken dag in het Bisdom Haarlem, is thans voltallig. Het bestaat uit do heeren: Mr. J. N. J. P. Thijssen, lid van de Prov. Staten voor Noord-Holland, voor zitter Raad van Beroep, Haarlem, voor zitter. Prof. G. J. van Swaay, hoogleeraar Technische Hoogoschool, Delft, onder voorzitter. Jhr. mr. L. E. M„ von Fisennc, lid van de Prov. Staten voor Zuid-Holland, Den Haag (Wagenaarstraat 57), secretaris. Mr. W. S. J. van Waterschoot van de Gracht, lid van de Eer6to Kamer der Stat-en-Generaal, to Amsterdam. Dr, P. J. F. Vormoulen, lid van de Eerste Kamer der Sta ten-Generaal, idem. P. Bos, notaris te Hoorn. W. O. J. Passtoors, lid van do Tweede Kamer «der Staten-Gencraal. A. J. A. Gilissen, te Rotterdam. J. L. Vroom e, vo'orzitter der R.-K. Kies- vereeniging te Middelburg. De KatholieKondag zal gehouden wor den te Delft en prof. v. Swaay treedt op als voorzitter van het plaatselijk rege- lings-comité. De namen der leden van heb Algemeen- Comité zullen nader worden bekend ge maakt. („Maasbode".) Bij resolutio van den minister van ko loniën 'zijn de heeren D. E. Zuidhof, A. 0. do Yeth, J. P. Scheffcner, Th. M. M. H. do By cn mejuffrouw A. M. J. Hissink ge steld ter beschikking van den gouverneur- generaal van Nedorlandscli-Indiö, om te worden benoemd de vier eorstgenoemden tot onderwijzer der 3de klasso en de laatst genoemde tot hulponderwijzeres bij het openbaar Europeesch lagor onderwijs daar to lande. Geref. Gem. Drietal te Driebergen: ds. J. H. Donner, te Nieuwdorp; ds. R. W. de Jong, te Noordwijk-oan-Zce, en ds. F. W. Sluyter, te Maassluis. De a rron disse men ts-rechtbank te Maastricht heeft, tor vervulling der vaca ture van griffier van dat college, opge maakt do navolgende alphabetischo lijst van aanbovelingmr. G. M. J. Bonhommo, griffier bij het kantongerecht aldaar; mr. H. Pelinek, substituut-griffier bij gemelde rechtbank; mr. J. C. van Sonsbeeck, grif fier bij het kantongerecht te Druten. Het stoomschip „Amsteldijk" arri veerde 5 Maart van Newport-News to ÏJmuiden; de „Java", van Amsterdam naar Batavia, passeerde 5 Maart Kaap St.- Vincent; de „Planet" (K. N. S. M.) vertrok 5 Maart van Pillau naar Amsterdam; do „Ajax", van Java naar Amsterdam, pas seerde 3 Maart Gibraltar; de „Sigmarin gen" arriveerde 3 Maart van Amsterdam en Java te Brisbane; de „Soembawa", van Batavia naar Amsterdam, arriveerde Maart te Suez; de „Wellgunde", van Am sterdam naar Java en Australië, vertrok 4 Maart van Port-Said; do „Madura" arri veerde 5 Maart van Hamburg te Amster dam; do „Prins dor Nederlanden" arriveer de 4 Maart van West-Indië to Havre. Haarlemmermeer. Aan den zeemili cien Scheepstra is vergunning verleend tot het doeD eener buitenlandscke zeereis met een Nederlandscb stoomschip bestemd mar Java. Een verzoek van de wed. Vrolijk al hier, om overneming door het Rijk van een rund, is niet ingewilligd, daar bedoeld rund niet aan clinische tuberculose lijden de bleek to zijn. Nabij de Cruquius in dezo gemaonto zijn thans aan weerszijden van den Kruis weg jongo hoornen geplant. Een groote verbetering is hierdoor aangebracht. llazerswoudo. In het laatst der vorigo week is de heer F. Hoekstra, beroepen pre- cL_ant der Geref. Kerk alhier, te Heidel berg gepromoveerd tot Doctor ia do Wijs begeerte, op een proefschrift getiteld: „lm- manen to Kritiek zur Kantischen Religions philosophic!", on behaalde daarmede «den hoogsten graad. Voor de alhier opgerichte afdeeling van den Bond tot Stantspensionneering zijn gekozen als voorzitter do heer M. do imiijn Azn., als secretaris de bcor A. Hees torman, al9 penningmeester de heer P. J. Kerkvliet, en als commissaris de hoer J. Bogermau. Heden verwierf do heer H. Kluis, na afgelegd examen, het diploma, ingcstold ingevolge art. 2 alinea 1 dor „Htirmonlo van Hazerswou-do". Knlwyk-tinn-Zeo. In 1905 werden door 46 loggers van de Kntwijksche vissohera- vloot in 197 reizen aangebracht -12574 ton nen haring en door 66 bommen 40991 ton nen. De totale aanbrengst dor geheolo Nedcr- landscho visschersvloot, zijnde 736 bom-, logger- en stoomschepen bedroeg 606708 tonnen steur- en pekelharing tegen 795422 tonnen door 784 schepen in 1904. Terwijl do wed. H. zich Zondagmor gen stond te kleeden om naar do kerk te gaan, zakte zo plotseling ineen en was bin nen enkele oogenblikken overleden. Het geval wekt algemoen, maar vooral onder haar naaste omgeving, groote droef heid. Do loteling Hartevelt, die zich reeds vroeg per rcqucBt tot den Provincialen Adjudant had gewend met het verzoek hem in te doelen bij de Kon. Ned. Mari ne, zag dezer dagen zijn wensch vervuld. Hij weid ingedeeld bij de Marine te Den Helder. Meer dan ooit was het dit jaar weer sukkelen met het aanwerven van matrozen voor do haringvangst. Do eischan worden steeds booger. Zoo kwam het voor, dab enkele reedera 40 en 50 gulden en nog meer fooi hebben moeten geven. Bovendien moet men gedurende drie maanden hot zeevolk nog op het land laten werken, ter wijl ook de klachten over do voeding, sche ring en inslag zijn en dikwijls ongegrond. Dat dit alles de kosten zoor hoog opdrijft, behoeft geen betoog. Hot behoeft dan ook niet te verwon doren, dat menig reedcr mot bezorgdheid de komende teelt tege moet gaat. Bij een dergelijk vermeerderen dor onkosten mag do vangst wel goed zijn anders zou menigeen het bijltje er bij neer moeten leggen. Lisse. Het ecnigen tijd geleden voor komen geval van besmettelijke ziekte rood vonk, in het gezin van J. Overdorp aan den Ringdijk, is thans als geheel geweken verklaard. De krokussenveldcn in de Lisscrbroek bicden van uit de verte reeds een prachtig 97) „En als de armo mama woer beter is, zooals ik hoop, dab zij spoedig zijn zal, is de arme echtgenoot aan de beurt", zei Rorie. „Gij moet overkomen, om op onze bruiloft to dansen, miss Skipwith." „Ach!" nep miss Skipwith uit, „hadt gij maar zoolang gewacht totdat mijn werk gereed was, hoe plechtig had uw huwelijk dan kunnen zijn 1" Hoe ook geneigd den echtelijken slaat cn zijn verantwoordelijkheden ait haar wee moedig oogpunt zwaar in te aeu, nu zij zelvo dat gevaar te boven was, betoonde miss Skipwith zich zeer vriendelijk Zij liet een eenvoudig avondmaal van koud vleesch en salade, brood en kaas cn ap pelwijn ter eore van mijnheer Vawdrey op- disscheu, en tot middernacht zat het drie tal vergenoegd bijeen. XLI. Ex waren slaapkamers genoeg op het kasteel, maar alle zóó kaal, en ledig, zóó lang ongebruikt, dat zij slechts geschikt .waren om door muizen cn spinnen, een en kele vleermuis of een afgedwaalden ui) be woond' te worden. Dus moest Roderick maar weer naar St.-Hélier wandelen, waar hij gastvrijheid in een hotel vond. Hij was bijtijds op, te gelukkig dan dat hij behoef te aan veel slaap had, cn om zeven uren yj *D den bedauwden tuin, en maakten plannen voor het genoeg lijk loven, dat zij op Briarwood zouden lijden en al het goede, dat zij doen zou den. Van hun woning zou geluk uitstra len, evenals warmte van de zon. De armen, de zieken en gebrekkigen zouden op Briar wood komen, zooals zij vroeger op Abbey- House kwamen eer 1 xpitein YVinstanley zijn strengen regel van spaarzaamheid had ingevoerd. „God is zoo goed voor ons geweest, Ro rie/ zeide Vixen,zich tegen hcu r verloofde aanvlijende. „Kunnen wij ooit goed genoeg voo? anderen zijn?" „Wij zullen er ons best toe doen, mijn lieve," antwoordde hij vriendelijk. „Ik ben niet zooals Mallow; ik heb zulko groote plannen niet om mijn land te hervormen en nieuwe armenwetten te makenmaar ik heb altijd getracht de menschen om mij heen gelukkig te maken en hen uit het werk huis en dc gevangenis te houden." Violets koffers werden gepakt. Alles was gereed. Juist zou er nog tijd zijn om haas tig met miss Skipwith te ontbijten, en aan zon de vigilante van St.-Hélier aan het hek zijn, om «de balling naar. het eerste station van haar terugreis te brengen. „Arme mama!" zeide Vixen, zuchtend. „Wat is heb slecht van mij, dat ik me zoo gelukkig gevoel terwijl zij ziek is Daarop troostte Rorie haar mot welmee- nende drogredenen. De ziekte van mevrouw Winstanley was ongetwijfeld meer zenuw achtigheid dan eigenlijke ziekte. De terug komst van haar dochter zou haar wel op beuren en weer doen opleven. „Hce kon zij denken, dat zij zonder li le ven kon 1" riep Rorie uit. „Ik weet hoe hard mijn leven was zonder u 1" „Gij hebt het toch langer dan een jaar met bewonderenswaardig geduld uitgehou den, voegde Vixen hem lachend toe, „en ik kan niet zeggen, dat ik je bijzonder veranderd of vermagerd vind." „O, ïk at en dronk", zeide Rorie, met een blik van zelfverachting. „Ik kon zelfs, na een langen rit-, met smaak dinceren; maar ik kan u niet beschrijven hoe vervelend het leven in het laatste jaar voor mij geweest is; hoe alle glans en heerlijkheid er af was. Do akelige eentonigheid van mijn bestaan benauwde mij als een nachtmerrie. Het leven wa3 voor mij geworden alsof ik op dieet was gesteld. Ik bad een gevoel over mij als een ziekte, die dagelijks zooveel dosis sen medicijnen, zóóveel pillen, zóóveel kom motjes bouillon in de vier en twintig uren moet gebruiken. Er was niets togen te doen." Nu kwam het haastig ontbijt; staande voets een kop thee gedronken, geen krui. mei gegeten; afscheid nemen van miss Skipwith. die echt vTouwel/ijke tranen stortte over het vertrek van .Vixen, cn met een door aandoening gesmoorde stom haar goede wenschen uitte. Zelfs juffrouw Doddery scheen Vixen menschelijker Jan gewoonlijk toe, nu zij haar, naar alle waar. schijn!ijkheid, voor altijd ging verlaten. Miss Skipwith deed den reizigers tot aan het hek uitgeleide, cn klom op de pelgrims- bank om de vigilante zoo lang mogelijk na te zien. Van dozo verhevenheid wuifde zij met haar zakdoek tot afscheidsgroet. „Goede ziel 1" zei Vixen; „zij is nooit on aardig jegens mij goweet-s; maar, ol wat heb ik in dit akelige huis een naar leven geleid 1" XLIL O, wat was dat een genoeglijk zeereisje 1 Zij zaten naast elkander op het dek, tegen den wind en do zon besohut, en spraken over plannen voor de toekomst, die nooit zoo zoet kan zijn tusschen golieven, die die hun jeugd en kindsheid ver van elkan der hebben doorgebracht, als tusschen de zulken, die te zamen in dezelfde landelijke wereld zijn opgevoed en allo verlangens alle gedachten gemeen hebben. Wat scheen die reis kortl Hoe kort geleden had Ro derick perziken en druiven gekocht, toen zij aan don havendam van Guernsey lagen en daar waren reeds de Naalden en do kalkrotsen van Wight. WightDat betee- konde Hampshire en thuis „Hoe dikwijls zijn die duinen ons weer glas geweest, Rorie, als wij over de heuvels tusschen Lyndhurst en Beaulicu redeu," zeide Vixen. Zij had hem in het oneindige vragen tc doen over alles, wat er sedert haar bal lingschap gebeurd was. Zij verwachtte bijna te hoorcn, dat de kerktoren to Lynd hurst was ingestort; dat al de honden van ouderdom gestorven waren; dat de bliksem in dsn Knightwood eik geslagen was, of of dat de een of andere ramp de omstreken harer woonplaats getroffen had. Zij vond het verbazend te vernemen, dat er niets ge beurd was; dat alles nog juist zoo was ais bij haar vertrek. Dat nare jaar van bal lingschap had haar lang genoeg toegesche nen voor aardbevingen en verwoestingen, of zelfs voor langzaam verval. „Weet gij, wat er van Arion ia gewor den?"- vroeg Vixen, bijna bevreesd dit punt aan te roeren. „O, ik geloof, dat hij verkocht is," ant woordde Rorie, onverschillig. „Verkocht!" herhaalde Vixen, op droo. vigen toon. „Dat arme, licvo dier 1 Ja, ik was er wel zeker van, dat kapitein Win stanley hem zou verkoopen. Maar ik hoopte „Wat?" „Dat iemand, dien ik kende, hora zot* koopen. Lord Mallow misschien." „Lord Mallow! A, gij dacht, dat hij hefs. paard zou koopen uit liefde voor de be rijdster? Maar ge ziet wel, standvastigheid behoort niet tot de deugden van den lor. schen edelman. Neen, Arion is op de ge wone wijze naar de verkooping gegaan Dq een of ander heeft hem gekocht." „Ik hoop, dat degccn, die hem gekocht heeft, een zacht meester voor hem is l'% riep Vixen bijna woonend uit. Zij vond, dat Rorie vejcschrikkokijk onge voelig was. „Wat zal ik u daarvan zeggen? Ecq paard moet zijn onderhoud verdienen." „Ik had liever gewild, dat mijn lieveling doodgeschoten en op een vnn onze weilam den begraven was", zeide Vixen, tvnrig. „Daar was kapitein Winstanley te wijt too. Uw lieveling heeft op de verkoopinf honderd vijf en veertig guinjes opgty bracht." „Ik vind het niet aardig van u, dat gf zoo luchtig over hem spreekt," hernat Vixen. (Wordt ïtvoJod.)

Leidsch Dagblad | 1906 | | pagina 1