R\ T4T0U "Vrijdag 9 Februari. A0. 1906. feze Gourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zonen feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Blader,. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. FEUILLETON. Yixen en Korie. LEIDSC PRIJS DEZER COÜRAKTi lom LtUro pe» wtek 6 Oentat pai 8 mimden l i l i f UO. Baitu Leiden, pa loopei es waai agenten gereetigd ifl» L30, Fnnc» pa po«t1.65. PRIJS DER ADYERTENTIENi V»d 16 regels /"1.05. Iedere regel meer f 0.17$. Qrootere lettert o&sr plaatsruimte, - Kleine advertentiën ran 30 woorden 40 Oente oontantelk tiental woorden meer 10 0ents.-Voor het Inoaaeeeren wordt/'0.06 berekend. Directe Belastingen. De Burgemeester van Leiden brengt ter algemeene kennis, dat aan den Ontvanger der Directe Belastingen z^jn ter hand gesteld de kohieren der Belasting op bedrüfs- en andore inkomsten No. 7 en 8 van den dienst 1905/6, executoir verklaard den 7den Februari j.l., en herinnert voorts den belanghebbenden aan hun verplichting om den aanslag op den bJJ de Wet bepaalden voet to voldoen. De Burgemeester voornoemd, DE KIDDER. Leiden, 8 Februari 1906. Leiden, 9 Februari. De Commissie tot Wer ing van Schoolver zuim, alhier, heeft den Gemeenteraad aan geboden het verslag van liuar arbeid, ge durende het jaar 1905 verricht. Mocht de Commissie een vorig jaar lech rijven, dat geen verandering was geko men in haar samenstelling, thans moet zij melden, dat één lid haar, helaas, door den dood is ontvallen. De heer A. J. van Hoe ken J.Jzn., van af de in-werking-treding 'fjudj Leerplichtwet een ijverig lid der Com missie, een warm voorstander van getrouw schoolbezoek, een sympathieke persoon lijkheid, is in de maand September overle den. In zijn plaats werd benoemd do heer ïi. G. van Dorp. Opgeroepen werden 232 personen voor 236 kinderen. 8 van hen hadden aan de Leerplichtwet voldaan en 1 had de gemeen te metterwoon verlaten, zoodat te behan delen bleven 227 gevallen van relatie! schoolverzuim. Met dit korte verslag zou de Commissie feitelijk kunnen volstaan, want al wat nu volgt, is een herhaling van wat in vorige verslagen is vermeld. Dezelfde redenen van schoolverzuim wer den opgegeven: armoede, gebrek aan werk, groote gezinnen met weinig verdiensten, onwillige kinderen en machtelooze ouders, slordigheid, ziekte. Het is voor de Commissie dikwijls hoogst moeilijk schijn van wezen, waarheid ,van verdichting, voorgewende van wezen lijke armoede, ingebeelde van werkelijke ziekte, onwil van onmacht to onderschei den. Slechts één voorbeeld ter illustratie. In een gezin met acht kinderen verdient de vader 6.75 en vijf kinderen verdienen 11.35. De moeder was niet te bewegen 'Het zesde kind tot einde Maart te doen schoolgaan. Zij beweerde de verdiensten niet te kunnen missen. Do Commissie even wel is van oordeel, dat in een gezin, waar wekelijks ruim ƒ18 verdiend wordt, aan de Leerplichtwet voldaan kan worden. Zij kon dan ook geen verzachtende omstandighe den pleiten in haar rapport aan den school opziener. Hoogstwaarschijnlijk zal den vader boete worden opgelegd. Die wordt dan betaald, doch aan het doel der wet wordt niet beantwoord, wanthet kind gaat niet meer naar school. Dergelijke ont duikingen van de wet zullen blijven voor komen, zoolang geen artikel in de Arbeids wet is opgenomen, luidende: „geen arbeids kaart wordt afgegeven aan een kind, dat nog leerplichtig is." 143 personen verschenen voor de Com missie, 53 werden aan huis bezocht, 31 schriftelijk gewaarschuwd. 100 van hen be loofden voortaan voor getrouw schoolbe zoek te zullen zorgen. De kinderen hadden huiselijke bezigheden verricht of op kleine ren gepast, als moeder uit werken ging. Bij do overigen mocht waarschuwing niet baten. Allerlei verontschuldigingen werden gehoord en het eind was: niet-naleving der wet. Zelden of nooit gelukt het do Commissie een kind, dat in een fabriek of werkplaats aan den arbeid is gegaan, weer op de schoolbanken te krijgen. En deze toestand zal voortduren, zoolang do leemte in do Arbeidswet, waarop de Com missie herhaaldelijk heeft gewezen, blijft bestaan. Eerst na wetswijziging zal do eer bied voor de Leerplichtwet grooter worden en zal de Commissie met veel meer succes werkzaam kunnen zijn. Do Afd. Leiden van den Bond van Ned. Onderwijzers heeft zich met het vol gende verzoek tot B. en Ws. gewend: „In de circulaire, dd. 3 November 1905, door Uw College tot het onderwijzend per soneel der openbare lagere scholen alhier gericht, wordt gezegd: „Immers, dat do gemeentelijke verordening in dien zin zal worden gewijzigd, dat zij, die naar het Rijk overgaan, van verdere verplichtingen te genover de gemeente zullen .worden ontsla gen, sproekb wei vanzelf." In verband mot het vervolg der circulaire is hieruit te lezen, dat rij, die niet naar het Rijks fonds overgaan, ook niet ontslagen zul len worden van bedoelde verplichtingen. Waar nu de wetgever in art. 23 der Wc- duwenwet heeft bepaald, dat de in dienst zijnde onderwijzers vrij zijn om al of niet toe te treden tot het Rijksfonds, wordt aan alle onderwijzers in het land de beslis sing overgelaten, cf zij hun eventuocle we duwe en weezen op deze wijze verzorgd willen zien. Alleen de Leidscho onderwij zers zouden op dezen algemcenen regel een uitzondering maken, daar zij gedwongen zouden worden óf aan het Gemeente-, óf aan het Rijksfonds hun contributie to offe ren. Daar nu do motieven, die den wetgever tot zijn vrijgevige bepaling bewogen heb ben, wel evenzeer betrekking zullen hebben op de Leidsche onderwijzers als op alle an dore; daar er ock onder de onderwijzers in deze gemeente kunnen zijn, die op andere wijze voor mogelijk na te laten betrekkin gen hebben gezorgd, en voor wie dus het betalen der premie een noodelooze laat is, hebben wij de eer, Uw Collega to verzoe ken, een zoodanige» wijziging der verorde ning te willen voorstellen, dat de openbare onderwijzers alhier uit het gemeentelijke fonds voor weduwen en weezen van amb tenaren kunnen treden, zonder in dat van het Rijk over té gaan. Met te meer vrij moedigheid durven wij met dit verzoek t-ct Uw College komen, daar de inwilliging ervan geen geldelijke bezwaren voor do gemeente zal meebren gen." Do 1ste luit. F. J. P. Sachse, van de inf. O.-I. leger, wordt met Mei gedeta cheerd bij het 2de reg. veld-art. to Leidon. Te Delft is op den leeftijd van 34 jaren plotseling overleden de'heer Th. Piek, do oudste student der Technische Hooge- sohool, vroeger Polytechnische School, waar hij op 20-jarigen leeftijd zijn studie begon. Den lOden Maart a.s. zal het 45 jaar geleden zijn dat de emeritus-predikant der Ned.-Herv. Kerk, ds. J. Kxayenbelt Wan., do Evangeliebediening aanvaardde. Na in 1860 voor het Provinciaal Kerkbestuur van Overijsel zijn eandidaats-examen te hebben afgelegd, deed hij den lOden Maart van het daaropvolgend jaar zijn intrede te Baam- brugge. Voorts stond ds. Krayenbolt ach tereenvolgens nog to Heemstede (1866'70), te Alkjnaar (1870'79) en te Rotterdam (18791802). Wegens het ingaan van zijn emeritaat nam ds. Krayenbelt den lston Mei 1902 afscheid van do Herv. Gem. to Rotterdam en vestigde zich te Schevenin- gen. Da. Krayenbelt is ridder ia do ordo van Oranje-Nassau. De verlofgangers der lichting van 1902 van het korps torpedisten zullen in dit jaar voor slechts 19 dagen in plaats van voor 35 dagen voor herhalingsoefeningen onde? de wapenen worden geroepen, omdat deze verlofgangers reeds eenige weken buiten gewoon onder de wapenen zijn geweest bij de staking in 1903. T© Nijmegen is overleden do gep. ma joor van het O.-I. leger W. Hamerster. Het stoomschip „Duymaer van Twist", van Amsterdam naar Java, vertrok 8 Febr. van Colombo; de „Sindoro", van Batavia naar Rotterdam, passeerde C Febr. Sa gres; de „Amsteldijk" arriveerde 8 Febr van Rotterdam te Nicuw-York; de „Koning Willem II", van Batavia naar Amsterdam, is 8 Febr. Point de Gallo gepasseerd; de „Goentoer", van Rotterdam naar Java, ar riveerde 8 Februari te Padang! de „Kc ningin Regentes", van Amsterdam naar Batavia, vertrok 8 Februari van Genua; do „Malang" vertrok 8 Februari van Batavia naar Rotterdam; do ,,Bogor", van Rottci- -dag van Batavia-, vertrok 7 Februari vau Perim; do „Gneisenau", van Singapore naar Amsterdam, arriveerde 27 Februari tc Suez; de „Lawoe", van RoUcrdam naai Batavia, vertrok 7 Febr. van Suez; do „Prinses Sophie" arriveerde 7 Fobr. van Amsterdam te Batavia. Alfen. In de gehouden vergadering van do Z.-H. Yereeniging, afd. „Het Groene Kruis", afd. Alfen, Oudshoorn en Aar 1 an derveen, opende de voorzitter, dr. P. de Graaf, do vergadering. Het jaarverslag van den secretaris en de rekening en verantwoording van den pen ningmeester werden voorgelezen en goed gekeurd. Door den voorzitter werden drie leden verzocht tot het nazien der rekeningen, welke in orde werden bevonden. De commissie, di© in de October-vergade. ring benoemd was tot het nazien van het materiaal der afdeeling, gaf haar goedkeu ring te kennen over den voortreffehjken stand van zaken Voorts deed het bestuur eenige mededee- liDgen omtrent de circulair© welke aan heeren burgemeesters, geneesheeren, be stuursleden voor de Afdeelingen der Z.-H. Vereeniging „Het Groene Kruis" en leden van armbesturen verzonden zijn omtrent den ontsmettingsdienst. Genoemde circulaire geeft te kennen dat aan het werk der Afdeeling is verbonden 'n dienst voor ontsmetting met een mengsel van formaline- en waterdamp van wonin gen, schoollokalen, ziekenhuizen, barak ken, vaartuigen, spoor-, tram-, cn andcro rijtuigen in het algemeen van ruimten, dio goed van de buitenlucht afgesloten kunnen worden. Hiertoe zijn opgeleid twee ontsmettors. Hun arbeid geschiedt onder verantwoording van do commissie, bestaande uit de heeren F. Coppius, J- H. Elzevier Stokmang en M v. d. Kloot Meyboom. Alkemado. Gedurende hot vorige jaar hebben in deze gemeente 165 kosteloozo vaccinatiën plaats gehad, waarvan drie in het eerste levensjaar en 1£2 boven dien leeftijd. liazerswoude. De lezing van dr. De Lindt van Wijngaarden, gisteravond in „Salvatori" gehouden, werd door een tal rijk publick bijgewoond. Hot onderwerp „In Christus rechtvaardig" leent zich niet bijzonder om in korte trekken in do courant tc worden weergegeven. Alleen vermeld den wij, dat zij door do hoorders met aan dacht en eerbied werd genoten cn dat do C'hr. Jongelings-Verceniging „Eorc zij Goci" voorzeker een goede keus deed, toen zij besloot dr. De Lindt van Wijngaarden uit te noodigen. - (Niet van onzen gewonen correspon dent.) Woensdagavond had de aangeicon- digdo buitengewone uitvoering plaats van de „Harmonie" van Hazerswouae. (Do ge wone valt, zooals men weet, op Hemel vaartsdag.) Mag zulks eon geno« voor het publiek worden genoemd, het bewijst niet minder den ernst, waarmede de muziek on der leiding van den heer A. Fortgens is bestudeerd. Het programma beloofde ook ditmaal een gezelligen avond, zooals on3 maar al t© weinig ten deel vallen. Weldra bleek, dat do „Harmonie" het succes van do laatste jaren is waardig geblcvon, ja zelfs, dat ze steeds krachtiger vooruitgaat. Want de verschillende nummers, meest al lo nieuwe, werden bijzondor goed uitge voerd. Hartelijk applaus beloonde de spo- lers dan ook na elk stu^. Do voordrachten, die tor afwisseling tus- schcn do muziek werden gegeven, vonden eveneens veel bijval. Ieder kweet zich met zorg en succes van zijn taak, zoodat menig maal de lachspieren dor toehoorders in be weging worden gebracht, vooral bij do ko mische voordracht, waarin de heer A. vafl Rijssel den weinig benijdenswaaraigen toe stand van de financiën dor vereeniging schilderde en bij het aardige „Reusken van Woamel of een Woamelseho vrijagie", zeer natuurlijk gespeeld door de heeren P. Bo- gorman en W. van don Borg. Ook de pia niste komt een bijzonder woord van lof toe voor de wijze, waarop zij de gezelligheid van deze bijeenkomst verhoogde. Het zou ons te ver voeren, muien we over deze uitvoering meer in bijzonderheden tra- ocn. Dit staat echter vast, da zij uitstekend geslaagd mag genoemd worden en dat iedex hoogst voldaan huiswaarts keerde. Toch mogen zij, die van dergelijke uit- vceringen houden, wel bedenken, dat de „Harmonie", die zioh burgerrecht in deze gemeente heeft weten to verwerven, ook aanspraak kan maken op hun geldelijken bijstand. Wo willen hopen, dat velen, na het gehoorde tijdens do uitvoering, zich als donateur of donatrice zullen opgeven. Eerst dan is liet bestaan der „Harmonie" verze kerd en is zo in de gelegenheid meermalen tot genoegen der burgerij op to treden. Haarlemmermeer. Een inwoner dozer gemeente, die in e&fé „Flora'' te Amster dam een voorstelling bijwoonde, bemerkte, dat hem tijdens do voorstelling zijn goed govuldo portemonnaio was ontrold. Vreem deling zijnde in Amsterdam cn geen geld middelen hebbende om do terugreis naar huis to aanvaarden, wist hij geen raad. Door menschlievende personen werd hij ech ter aan reisgeld geholpen. liillegom. Alhier is opgericht een HilU Tuinders bond, ten doel hebbende do geza menlijk geteelde groenten door een persoon te laten verkoopen. Als verkoopcr fungeert de heer B. Sassen, die tevens penning meester van dezen Bond is. Een rechtsgeleerd adviseur werd bo- noorad. Katwyk-nan-Zoc. Gisteravond onge veer halfvijf derailleerdo do locomotief <ler stoomtram van hier naar Leiden voor do remise. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor cn na eenig oponthoud kon do dienst worden hervat. Maar onzo abonné's op het „Lcidscn Dagblad" ontvingen dit heel wat Later dan anders door dit ongeval. Leiderdorp. Do I urgemccster hcoffe een vergadering van den Gemeenteraad belegd, tegen Maandag den 12den dezer, des avonds te zeven uren. De to behandelen onderworpen zijnMo dcdeelingeu, wijziging begrooting 1905, vaststelling kohier hoofdelijkcn omslag. Li ssc. Dezer dagen heeft men op hot landgoed „Vccnenburg" alhier, van cn nabij het landhuis van Baron van Haroënb: x tot Ammcrstol, het oude, daar bestaand© ooievaarsnest vervangen door een naar „do eischen dccj tijds" ingericht nest, on ge plaatst op cpn prachtige geschilderden paal. In het jaar 1905 zijn in deze gemeente verricht 123 vaccinatiën, verdeeld als volgt: kinderen beneden den leeftijd van een jaar 5; van 1—3 jaar 50; van 36 jaar 60; van 612 jaar 7 cn boven den leeftijd van 12 jaren 1. Nieuwe wetering. Door het Rijk zijn vier runderen van W. Los alhier, tegen schadeloosstelling overgenomen. Noonlwyk. Bij het prijskaarten of „prijsjaesen", zooals men hier zegt, gehou den in het café van den heer C Ruigrok alhier, behaalde K. Hogervorst den eersten, G Wijnands den tweeden, A. v. d. Raad den derden en Chr. Smellink den vierden prijs, reep. karbonaden, pantoffels, sigaren en een konijn. Roolofarondsveen. De alhier nieuw aan gebrachte verlichting van acetyleengas in de Paneratiuszaal schijnt tot heden aan de verwachtingen te voldoen. Gisteravond word door het Toonoel- gczelschap van 1 R.-K. Leesgezelschap „Nut en Genoegen" alhier, voor een ta« molijk goed gevulde zaal van den heer Wa genaar een uitvoering gegeven. Rynsburg. Door het Rijk is een rund, Lijdende aan tuberculose en toebehoorend© aan A. Aanhane, overgenomen. Ï6) Een nieuwerwetsche elegantie had de 'deftige, solide pracht van do oude eet kamer vervangen. Het hart van. mevrouw Winstanley trilde van trotschheid, toen zij en liaar echtgenoot voor -het eerst als gast. heer en gastvrouw aan do ovale tafel te genover elkander zaten. „Het verheugt mij, mijn lieve, dat het naar uw zin was," zeide hij Later, toen zij !hom prees over de wijze, waarop hij het diner liad ingericht. „Ik geloof u wel te kunnen bewijzen, dat bezuiniging en goede smaak kunnen samengaan. Wij zullen niet yeci diners geven, inaar die wij geven, moeten goed zijn." Do hertog en de hertogin kwamen kort vóór Kersttijd met lady Mabel op Ash bourne terug, en de hertogin en haar doch ter bezochten mevrouw Winstanley op een van haar Dinsdagen, door Roderick Vaw- drey begeleid. Vixen was bij haar moeder, in donker groen gekleed. Zij droeg een dergelijk kleed als op dien dag, toen hij haar Joij het hondenhuis had ontmoet, meende Ro ne, zich herinnerende, hoe zij er had uit gezien terwijl zij daar stond, door die luid. ruchtige honden omringd. Lady Mabel was bijzonder vriendelijk je gens iolet. Zij sprak zelfs over honden en paarden, in haar welwillendheid om tot miss Tempest af te dalen; zij prees New- iore&t, deed een poging om over poinfr- lacé to spreken en vroeg Violet of ze veel met Chopin ophad. „Ik vrees, dat ik niet genoeg op do hoogte ben om zooveel met hem op te heb. ben als ik wel moest," antwoordde Vixen gulweg. „Zoo! Wie is dan uw lievelingscompo nist?" Vixen had een gevoel alsof zij een exa men moest afleggen. „Ik geloof, dat ik het meest van Mo zart houd." „Werkelijk?" vroog lady Mabel, en zetto daarbij een gezicht alsof Violet door deze bekentenis eenige vademen in haar schat ting gedaald was. „Vindt ge niet, dat hij verschrikkelijk zangerig is?" „Ik houd van zangerig," antwoordde Vixen, vastbesloten om zich niet uit het veld to Laten slaan. „Ik zou liever „Voi che sapeto" en „Batti, batti" geschreven hebben dan al Chopin's nocturnes en ma zurka's." „Dat zoudt ge, geloof ik, niet zeggen als gij Lhopin beter kendet," zcido lady Mabel ernstig, alsof zij iemand zachtmoe dig berispte over het uiten van verkeerde begrippen. „Wanneer komt gij onze or chideeën zien?" vroeg zij minzaam. „Ma ma is Donderdags thuis Ik hoop, dat gij en mevrouw Winstanley mijn nieuwe oran jerie eens zult komen bezichtigen. Papa h-ccto die voor mij met al de nieuwste ver. beteringen Laten bouwen. Gij houdt toch zeker wel veel van orchideeën, al waar deert ge Chopin niet?" Violet bloosde. Rorie zag met een ondeu gende glimlach toe. Hij "zat op cenigen afstand op een lagen stoel, met zijn knieën tot aaa zija 1 in opgetrokken, in een alles behalve elegant© houding. „Ik geloof, dat Violet geen zier geeft om de beste orchidee, die gij haar kunt laten zien," zeide hij. ,,Uw Dendrobium Formo- sum zal op haar wel niet meer indruk ma ken dan op mij." „O, maar ik bewonder ze toch; of ik zou zo ten minste zeer bewonderen," bracht. Violet hiertegen in, „als ik zo in de nar tuur kon zien. Maar ik geloof niet, dat ik ze ooit genoeg gewaardeerd heb in een oranjerie, waar zij van de zoldering nedor- hangen en tegen iemands neus aanbenge- len, of hun Lange takken scheef en schuins in een hoek uitspreiden. Ik vrees, dat de klokjes en digitalissen in onze parken mij veel beter bevallen- Ik heb de heuvelB in New-Park geheel als met een tapijt van blauwe hyacinten of purperen digitalissen bodekt gezienen dan die lange, groene moerassen, waar duizenden goudsbloemen als een poel van vloeibaar goud blinken! Ais ik orchideeën zóó kon zien bloeien, zou ik er in verrukking over wezen". Op dit oogenblib stond de hertogin op, om heen te gaan, en met de gewone beval ligheid van manieren, dio al haar bewegin. gen kenmerkte, volgde lady Mabel ter stond haar voorbeeld. „Het zal ons recht aangenaam zijn uop Ashbourne te zien," zeido zij vriendelijk, terwijl zij Voilet haar kleine smalle hand, in parel grijzen handschoen, reikte. „Zijn zij iet aardig?" vroeg mevrouw winstanley, zoodra zij met Violet alleen was. „Wie?" vroeg Vixen afgetrokken. ,Wel, wie anders dan de hertogin en haar dochter?" Vixen geeuwde hoorbaar. „Ik bon blijde, dat gij de hertogin niet onuitstaanbaar vervelend vindt," antwoord de zij. „Lady Mabel heeft mij benauwd als een nachtmerrie." „Hoe kunt gij dat zeggen, Violet; zij was nogal zoo vriendelijk jegens u, zoo recht lief, vond ik. Gij moet waarlijk haar vriendschap aanhouden. Het zou zoo aan genaam voor u zijn op Ashbourne bezoeken af to Joggen. Gij zoudt zooveel gelegenheid hebben om „Om wat to doon, mama? Om polonaises en mazurka's in zeven dubbele mollen to hooron of orchideeën met onmogelijke na men te zien?" „Gelegenheid om door jongelieden van stand gezien en bewonderd to worden, Vio let. Eenmaal moet do tijd toch voor u ko men om aan trouwen to denken." „Dio tijd zal nooit komen, mama. Ik zal bij u blijven totdat het u verveelt mij lan ger bij u to houden, cn als gij mij do deur uitjaagt, in een hutje in het hart van het bosch gaan wonen op den een of ande ren heuvel met een dennenbosoh op zijn kruin met de goede oude Mac Croke, om zorg voor mij te dragenen dan zal ik mijn dagen doorbrengen met planton en krui den to verzamelen, te rijden en to wande len, en misschien leer ik dan ook wel mijn geliefkoosde hoornen uitschilderen; en zoo zal ik zoo gelukkig en zoo afgescheiden van do mensahen leven als de reigers op liun nesten in de toppen van de hooge hoo rnen op Vinny Rid,. „Het is maar goed, dat er niemand bij is om u zoo to hooren spreken, Violet, zeido mevrouw Winstanley ernstig. „Waarom, mama?" „Omdat iemand, dio u zoo hoorde spro ken, zou denken, dat gij niet recht bij uw, verstand waart." Het bezoek van do hertogin bracht me vrouw Winstanley in een welgezindo stem. ming jegens iedereen en jegens Roderick' Vawdrey in het bijzonder. Zij zond hem een uitnoodiging voor haar eerstvolgend, diner, cn toen liaar echtgenoot geneigd scheen zijn naam van do Lijst to schrap pen, verdedigde zij haar recht om haar gaju ten te kiezen met een moed, die aan held-' haftigheid gronsdo. Dus Roderick kreeg zijn uitnoodiging, die hij gaarne aannam. Als president van ao Jachtvereeniging had hij tegenwoordig vel© bcmooiingen, maar doorgaans vond liij tijd om een uurtje op do Dinsdag-na- inidcUg-recepticn van mevrouw Winstan ley to komen, cn dan, met zijn rug teg©n den zwaren schoorsteenmantel geleund, met Violet tc spreken, of Argus to streden, terwijl do damea-bezoeksters onder een kopje thee praatten en lachten. Dit laatste diner van mevrouw Winstan ley zou cenigo dagen vóór Kersttijd plaata hebben en gegeven worden ter eero van een gas;, die do feestdagen op Abbey- i-ouse kwam doorbrengen. Die gast was kapitein Win Stanley's Ierscho vriend, lo.d Mallow, de eigenaar van Bullfinch. Vixen was hevi verontwaardigd, toen ze hoorde wie er komen zou. Lord Mall© had den ochtendstond zijnfl levens in het leger doorgebracht, naar hei. scheen zond©, bijzondere vooruitzich ten. tl .j en kapitein Winstanley waren t» geweest. Wordt vervolgd

Leidsch Dagblad | 1906 | | pagina 1