f Offieieele Kennisgeving, v Donderdag 8 JEfebmarl. feze (Courant wordt dagelijks, jnet uitzondering van (Zon- en feestdagen,^uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. fj». T4099 A°. 1906, LEID DAGBLAD PRIJS DEZER COURANT: Vaet UUex pa «uk 8 Oantapar 3 maanden i i t lt f 1J0. Bnitan Lelden, pa loopa u «eu tgenten geToitigd rijn 1 1 L30. Frtnce pa port L66. Ven 1- PRIJS DER ADVERTENTIENl 6 regelt 71.05. Iedere regel meer 70.17J. Orootert lettere neu pleeternimte. - Kleine edrertentiên ten 80 woorden 40 Oente content elk tiental woorden meer 10 OenU.-Vo.ji het lnoaseeeren wordtf 0.06berekent fc Directe Belastingen. f Do Burgemeester van Lelden brengt ter algemoene kennis, dat aan den Ontvanger der Directe Belastingen is ter hand gesteld bet kohier dor Belasting op bedryfs- en andere inkomsten No. 7 van den dienst 1905/0, executoir verklaard den 7deu Februari j.l., en herinnert voorts den belanghebbenden aan hun verplichting om den aanslag op den bU de Wet bopaalden voet to voldoen. De Burgemeester voornoemd, DE RIDDER. Lolden, 8 Februari 1906. Leiden, 8 Februari. De dames M. Bussemaker en J. van den Heuvel alhier, opgeleid door den heer G. de Jong Ezn., verwierven Diploma A voor Stenografie (systeem Riënts Balt). De „Staatscourant" No. 32 bevat de Statuten van do Sociëteit „Do Kaholieke Kring", te Alfen aan den Rijn. - Do voorzitter der Tweede Kamer, jhr. mr. J. Roëll, is gisteravond van zijn ver blijf in Italië to 'scGravenbage terugge keerd, De gezantschapsraad bij de Duitscho Legatie te 's-Gravenhage graaf Brockdorff- Rantzau, wordt den lödcn dezer van zijn langdurig buitenlandsoh verlof in het „Hó- tel des Indes" aldaar, waar hij nog tijde lijk verblijf houdt, terugverwacht. In de te Delft gehouden zitting van iden gemeenteraad werd door B. en Ws. een voorstel aangeboden om het muziek- korps der opgeheven d.d. schutterij te ver- yormen tct een stedelijk muziekkorps. Door do arroudissoments-rechtbank te Alkmaar is, ter vervulling van een vaca ture van rechter in dat college, opgemaakt 'de navolgende alfabotischo lijst van aan beveling mr. O. J. J. do Jonchcere, subst.-griffier bij do arrondissements-rochtbank te Am sterdam jhr. mr. M. A. de Savornin Lohman, kan tonrechter te Alfen, en mr. A. D. H. Quintus, substituut-grif fier bij de arrondissements-rechtbank te Arnhem. Op de begraafplaats „Bergklooster" te Zwolle werd gisteren in het familiegraf bijgezet het stoffelijk overschot van jhr. J. L. van Nahuys, burgemeester van Stad en Ambt Ommen. Een zestiental fraaie kran sen dekten de baar. Door de heeren A. J. Grefelman, wethouder van Ommen, en H. Galenkamp, ontvanger te Hasselt, waar do overledene voorheen burgemeester was, Werden do verdiensten van jhr. "Van Na huys geschotet. Zijn ijver was voorbeeldig. ^■Namens het college -van regenten van „Veldzioht" sprak mr. Van Outeren, offi cier van justitie te Zwolle, een hartelijk woord- Aan dë groeve waren verschillende burgemeesters van omliggende gemeenten. Hefc stoomschip „Koningin-Regentes", van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 7 Febr. te Genua; de „Lawoe", van Rot terdam naar Batavia, vertrok 7 Febr. vafl Port-Said; de „Salak", van Batavia naar Rotterdam, vertrok 7 Febr. van Perimdo „Nestor" arriveerde 6 Febr. van Amster dam en Liverpool te Batavia de „Sigma ringen" arriveerde Febr. van Amsterdam te Batavia; de „Noordam" vertrok 7 Febr. van New-York naar Rotterdam; de „Op- hir", van Rotterdam naar Batavia, vtrtrox 7 Febr. van Southampton; de „Wilis" ver trok 7 Febr. van Batavia naar Rotterdam. Alfen. Het kerkgebouw van do Ned.- Hcrv. Kerk alhier was goed bezet, toon ds. Kroms igt, van Rotterdam, een redo hield in het belang der Christelijke School Spr. wees in zijn voorwoord op de trouw Gods naast onze ontrouw, hetgeen in alles, doch vooral ook in de Yerbondsbelofte dui delijk uitkwam. Gods beloften leggen eohter ook verantwoordelijkheden op ons. Dit aan te toonen deed Spr. naar aanleiding van Spr. 22 6: „Leer den jongen de eerste beginselen naar den eisch zijns wegs. Als hij ook oud zal geworden zijn, zal hij daar van niet afwijken". In dit woord ligt een duro verantwoording, doch ook een heerlij ke belofte opgesloten. Op de ouders rust do verplichting hun kinderen te doen onder wijzen. Christenouders moeten zulks doen naar Gods wil. Door den doop zijn de kin deren aan Christus opgedragen en daar door is den ouders do duro verantwoording opgelegd, in en overeenkomstig Gods Woord, hen te onderrichten. Er wordt wol eens aangevoerd, dat kinderen nog te jong zijn om onderwijs in den Bijbel te ontvan gen, het gaat boven hun bevatting alzoo redeneert men. Doch er staat geschreven: „Leer den jongen naaT den eisch zijns wegs, d.L naar hun verstand. Bovendien is het volstrekt geen bezwaar den kinderen eens iets te vorhaleD, dat boven hun bevat ting gaat. In lateren leeftijd zal dit juist een prikkel wezen tot onderzoek, hetgeen do heerlijkste vruchten lean afwerpen. Je zus heeft ook zelf gezegd: ,,Laat de kiu- derkens tot Mij komen en verhindert zo niet, want derzulkon is het Koninkrijk dei Hemelen. Het onderwijs zal dan ook vooral vruch ten dragen, indien leven en woord één zijn. Het ontvankelijke kinderhart voelt het maar al te wel, of hetgeen do onderwijzer vertelt, uit het hart komt, dan wel blooto woorden zijn. Daarom moeten woord en wandel gelijk zijn en hiervoor is veel geld noodig. Indien nu do ouders hun kinderen naai de Christelijke school zenden, moeten zij niet denken genoeg gedaan te hebben, neen, zij moeten met hun kinderen meeleven, huisgezin en school moeten één zijn. Het onderwijs moet doord rongon zijn van Gods Woord; do kinderen moeten gevoelen, dat in alles God moet verheerlijkt wor den, wat zij dan ook mogen verrichten. Een onderwijs, buiten Gods Woord, is karakterloos; de kera, het bezielende cle ment. is er uit. Kinderen, die zulk onder wijs ontvangen hebben, staan op lateren leeftijd aan allerlei gevaarlijke indrukken bloot. Het is zelfs nog te verwonderen, dat ons volk, nadat de Bijbel uit do school is geweerd, nog is, wat het is. Hieruit zieu wij duidelijk Goas verbondstrouw, dat Hij met ons volk als volk gesloten heeft Staat en school staan immers met elkander in nauw verband 1 Het is daarom niet alleen noodig, onze kinderen naar do Christelijke school to zenden en rust tevens op ons do plicht., te trachten den Bijbel weder in die scholen te brengen, waaruit hij nu is ver bannen. Door het zenden der kinderen naar do Chr. School, worden zij wel niet ver anderd, dit is een werking des Geestcs, want er staat geschreven: ,,De Geest is hot, dio levend maakt;" doch do ouders zijn gehouden aan de middelen en indien zij dsn middelijken weg inslaan, kunnen zij ook ploiten op Gods beloften, die in C ;is- tus j a en amen zijn. Heerlijk zal het zijn, hiernamaals voor Gods troon staande, te kunnen zeggen: „Ziehier de kinderen, wel ke Gij mij gegeven hebt." Na dankgebed eindigde de Spr. zijn ern stige, vermanende en zielvolle» redo. Bodegraven. Dinsdagavond hield da Drijver, alhier, m het Nuts departement Bodegraven een belangrijke lezing over „Kerk en Tooneol in do Middeleeuwen". Spreker had' blijkbaar een grondige studie van zijn onderwerp gemaakt, uit betrouw bare bronnen geput en behandelde do stof geheel objectief. Hij gaf in zijn keurigo rede niets dan historische waarheden, waarom hij andersdenkenden ook niet kon kwetsen. Spreker schetste eerst het too- neel bij de oude Grieken en de Romeinen, liet daarna uitkomen waarom de christe lijke kerk in do eerste eeuwen jegens het tooneel vijandig gezind was, doch hoo later in do Middeleeuwen die vijandelijke gezind heid' plaats maakte voor toenadering van kerk en tooneel. Dc kerkelijke spelen uit de Middeleeuwen werden daarna uitvoerig door spreker geschetst, zoo ook dc inrich ting van het tooneel. Het nogal talrijke publiek heeft met de grootste aandacht de boeiende en leerrijke lezing van ds. Drijver aangehoord. llnarlemmormeor. Do aflevering van Iotelingcn, lichting 1906, die ter volledige oefening moeten worden ingelijfd, zal voor deze gemeente plaats hebben op den Doo ien te Uaarlom, op Dinsdag 20 Maart a.s., des voormiddags to halfnegen. Verzoeken van de landbouwers Bis schop en Bruijn alhier, om overneming van naar hun meening aan tuberculose lijdende runderen, zijn niet ingewilligd, daar voor the overneming geen termen bleken te be staan. Naar wij vernemen, zal de gymnastiok- eu schermvereeniging te Hoofddorp bin nenkort een uitvoering geven, waarbij dan het niouwo vaandel dier vereeniging zal werden ingewijd. Koudokork. Door het Rijk is van den heer J. Kraan een rund, als lijdende aan tuberculose, overgenomen voor de som van 1S5. Door den heer J. Hoogcveen, slager alhier, is zonder overlegging der vereischte stukken, vergunning gevraagd om op per ceel Kad. bekend Sectie B No. 1326 een slachterij te mogen oprichten. Bezwaren tegen dit verzoek kunnen op Maandag 19 Febr. a. s., des middags te 12 uren ten Raadhuize worden ingebracht. Do gewone wintercolleeto, welke langs d^ huizen der ingezetenen voor do armen der Ned.-Herv. Gem. is gehouden, heeft opgbracht de som van 179.11. Op 13 Februari n, s., des avonds, hoopt do afdceling Koudekerk—Hazerswou- do (Rijndijk) van bot Ned. Werklieden verbond „Patrimonium" haar jaarverga dering te houden. Leiderdorp. De heer Van der Zwet heeft de benoeming tot hoofd der bijzonde re school aangenomen en hoopt den laten Mei as. in functio te treden. De detacheering van den heor Do Bruyn, commies-titulair der posterijen eü telegrafie, aan het postkantoor alhier ein digt den Oden dezer, op welken dag de be- noomdo directeur, de heer Do Man, zijn be trekking aanvaardt. De bevolking op 3 1 December 1901 bedroeg 1080 m. en 1080 vrouwen, samon 2160 zielen. In 1905 vestigden zich in do gemeente 104 m. en 97 vr. en werden geboren 47 j. cn 33 m. Er vertrokkon uit de gemeente 114 m. en lil vr., terwijl overleden 17 m. en 14 vr. Do bevolking vermeerderde dus met 2C m en 2 vr. cn bedroeg alzoo qp 31 Decem ber 1905: 2182 zielen. Lisse. Gisteren heeft zich alhier, in het- gezin van A. Wcyers, wonende nabr bet Btation Lisse, ccn geval van febris t-y- phoïdea met doodclijken afloop voorge daan. Gisteravond gaf de tooneolvereeniging „Nut en Genoegen" alhier haar tweede uitvoering in dit seizoen, voor kunstlie vende leden cn donateurs, cn wel in het hotel „Do Witte Zwaan". Do zaal was meer dan vol, zoodat velen moesten staan Nadat de heer H. van Hage, als voorzitter, de aanwezigen had vorwelkomd, werd opge voerd „Mijnheer Mouton, of IJdelheid maakt blind", blijspel in 3 bedrijven. Hel bleek, dat do rolverdeeling goed was, van daar dat bet geheelo stuk zeer juist is op- govoerd. De heer B Elfrink, die in deze de hoofdrol had te vervullen, heeft haar, trots do velo moeilijkheden hieraan vei- bonden, onborispelijk vervuld. Worden vele tooneelstukken op het einde dikwijls te plotseling afgobrokon, dit stuk was daarin een uitzondering, want hot eindigde met een drietal coupletten, welkt zeer in den smaak vielen en dio dan ook, evenals het geheelo stuk, veel applaus ver wierven. Hierna werd opgevoerd: „Een muzikaal Mispunt", uitgevoerd door P. Vrijburg, hetgeen eveneens een daverend applaus verwierf. Vervolgens werd ten gehooro gebracht door den heer O. Elfring „Feest op 't Durp", waarvan het tweede of zang gedeelte, het meest in den smaak vieL Tol slot van dezo voordracht kregen wij te hoO- ron een tweetal couplotten, zeer juist in toepassing brengende de oprichting van do Gasfabriek en het bouwen van het Nieuwe Raadhuis alhier. Een eindeloos gejuich volgde hierop. Tot slot een tableau vivant, voorstellende: „Flora in haar Glorie", ont worpen door den heer YVagomans, van Leiden, en hetgeen, evonals de vorige maai, een prachtig, ja een verbazend effect gaf Het verdere van dezen gezclligen avond werd gesloten met een geanimeerd bal. Noordwjjkorhout. Onze bevolking heeft kunstlievondo neigingen. De laatste weken is er uitvoering op uitvoering, en steeds met volle zalen. Van deszo weck is dit weer op een drietal avonden het geval, met do uitvoering vau do tooneelvereenigingj „Hulp der Armen." Daarover allereerst do aangenamo op merking, dat do jougelui in hun spel go-, regeld vooruitgaan. Wat was dit nu ia Februari weor veel beter dan in Septem-- ber 11. Er zijn er onder dezo licfbebborij-toonee^ listen die in hun rol niet door beroeps ao-, tcurs zouden overtroffen worden. Zij bezit* ten een natuurlijkeu aanleg voor dezo^ kunst. In „Garranza" was bijvoorbeeld Qiacooio juist zóó als een bejaard livreibediendo op een adellijk slot zich voordoet, en Johannes do Deo, zooals hij word voorgesteld, gaf den echten kloosterling woor. Ook viel zeer do aandacht op liet broor- tjo van Velasquez. „Carranza" mag men ceu blij-eiudend treurspel noemen. Mot uitzondering van nog één stukjo waa het overigo van het programma van vroo- lijken aard. - Wat heeft het publiek gclaehou oni do ijverige dienders, do vergissing mot do sol daten, dc bedroefde erfgenamen van tanto Sicn. en om het echtpaar Janus. Zonder on derscheid zijn allo medespelendcn hartelijk met applaus beloond. Bij mondo van den hcor W. Warnierho ven, die als preaidept dezer Voreoniging de bijeenkomst opendoen sloot, werd dco talrijk opgekomencn hartelijk dank gozogd voor don betoonden bijval. Daarop sprak do zccrecrw. heer Pastoor nog conigo goedo woorden van dank aan do jongelui voor hun spel en hun liefdewerk ten opzichte dor armon, voor wie do op brengst bestemd is. Sussonhoiii). De openbare vergadering, gehouden door do Christelijke jongelings- verecniging „Volg mij", was flink bezocht. De leiding was opgedragen aan den heor Dc Jong, van Katwijk. Na het zingen van Pb. 103 1, lezing van Ps. 91 en daarna weer zingen van P6. 119 5, worden ver schillende voordrachten en samenspraken gehouden. Vooral in den smaak vielen: „Wat is de Christelijke Jongelingsvorceni- gingV' „Anno visschers" en „Do Zang"* Do gehouden collecte bracht 6 op. Yulkonburg. De Raad dezor gomeento zal een openbare vergadering houden a.s. Vrijdag, 9 Februari, des avonds te zeven uren, Onderwerpen ter behandeling zijn: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Clomp/ labiliteit. 4. Dispensatie inwoning van den secretaris. YY nssenuar. Giutoravond gaf „Excel sior" een muziekuitvoering in dc zaal van den hoor Schrama. Do verschillende mu zieknummers werden goed gespeel 1 en de voordrachten met het toonoelstukje oogst- sten veol bijval. Dinsdag a.s. geeft „Onder ling Kunstgenot" eon uitvoering in hetzelf de lokaal. Het programma, dat ons toege zonden word, bevat heel wat moois. Do titels van eon paar blijspelen gelijken veel op die, welke reeds vroeger door het zelfde gezelschap werden opgevoerd. Nie mand meene daarom, dat er oude stukjes gespeeld zullen worden. Hoogsto barometerstand 778.6 to Horta, laagste 730.4 te ChristianBund. Verwachting voor heden: Krachtige tot 8tormachtigen westelijken wind. Waar schijnlijk regen. lots zachter temperatuur. r FEUILLETON, Vixen en Rorie. 66) Op zekeren ochtend, toen hij tête-h-ltête met zijn vrouw zat te ontbijten in de boeke rij, waar de landjonker en zijn gezin altijd dineerden als er geen gezelschap was, deel de hij haar zijn zienswijze aangaande de fi- pancieele kwestie mede. Zij hadden gewoon lijk het voorrecht van te zamen alleen to ontbijten, daar Violet reeds laDg op eo de deur uit was, eer haar moeder te voorsohijn fcwam. „Ik heb over uw pony's gedacht lieve, &eidc hij op een vriendelijken, half onver schilligen, half vleienden toon, terwijl hij zich van een moot zalm bediende. „Zouuu ge niet denken, dat het zeer verstandig zou gijn u er van te ontdoen?" „Ach, Conrad 1" riep zijn vrouw, terwijl zij in haar verbazing den trekpot, :n zaj •juist opschonk, liet overloopen; „dat kunt gij niet moenen? Mijn pony's wegdoen?" „Maar beste, hoe dikwijls in een jaar rijdt gij er mee?" „Niet dikwijls, misschien. Ik ben in den laat-sten tijd wat bang geweest om te rijden; karren en grooto hooiwagens komen zoo eensklaps van do dwarswegen te voorschijn sohieton. Het zou dien boeren en voerlui, geloof ik, ntet kunnen schelen al reden zij mij omver. Maar ik houd toch zooveel vaD mijn grijze pony's. Zij zijn zoo mooi. Zij hebben echt Arabische koppen. Dat zegt kolonel Gartered en hy ia in Arabië ge weest. Maar mijn liovo Pamela, acht gij het de moeite waard een paar pony's co houden alleen omdat zij mooi zijn, en omdat kolorel Carteret, die evenveel verstand van paarden heeft, als ik van een megalosaurus, zegt dat zo Arabische koppen hebben? Hebt go wel ooit uitgerekend wat die pony'6 u kos ten?" „Neen, Conrad; ik zou mezelvo niet kun nen uitstaan, als ik altijd uitrekende wat iets kost." „Ja, dat is goed en wel, op zichzelf be schouwd. Maar als go geld wilt verspillen, is het toch niet kwaad, te weten hoeveel gc verspilt. Die pony's kosten u minstens honderd vijftig pond 's jaars." „Dat is zeker veel geld," zoido mevrouw Winstanley, dio niet van rijden hield on haar pony's alleen gereden had, omdat anderen van haar stand het ook deden, en ze be greep, dat het zoo hoorde. Moar toch was het dekbeold van afstand te doen van iets, dat haar toebehoorde, uiterst grievend voor haar. „Ik zie niot in waarom we ons zonden be kommeren over de kosten van den stal," zeido ze. „Waarom zou het nu anders moeten worden?'' „Wij moeten aan de toekomst donken, Pa mela. Dat ruime inkomen wordt over zeven jaar teruggebracht op vijftienhonderd pon ij 's jaars en van zulk een inkomen kunt gy niet verwachten in een huis als dit fatsoen lijk te leven. Dus ziet ge wel, Pamela, als wij het niet zoo weten aan te leggen, dat wij vóór de meerderjarigheid uwer dochter een aanmerkelijke som oversparen, zullen wij ons genoodzaakt zien Abbey-House te verla ten en op een veel eenvoudiger voet te leven dan wy nu doen." „Abbey-Hou6e verlaten 1" riep mevrouw Winstanley met een verschrikten blik uit» „Het is te voorkomen, als wij voor do eerstvolgende zeven jaren verstandige be zuinigingen invoeren." „Verkoop mijn pony's dan maar, Con rad; verkoop ze dadelijk." „Dan zullen wij ze onmiddellijk naar Tatter sal zenden, met heb rijtuig." „Violet gebruikt het rijtuig met Tit mouse," bracht mevrouw Winstanley hier tegen in. „Het rijtuig kunnen wij niet missen." „Mijn lieve, als ik uit redenen van be zuiniging uw pony's verkoop, denkt gij dan, dat ik een pony voor uw dochter zal houden?" zeide de kapitein op hoogen toon. „Neen, Titmouse moet natuurlijk ook weg. Dat wint een knecht en een jongen in de stallen uit. Violet rijdt zoo dikwijU te paard, dat zij geen pony om in het tuig te loopen, noodig heeft." „Zij houdt zooveel van Titmouse," pleit te de moeder. „Zij ïz wol wat overdreven in haar liefde voor dieren, en dat zwak behoeft juist niet aangomoedigd te worden. En laten wij nu u _n tuin eens rondgaan, lieve, dan zult ge zien, hoe jonge, vlugge tuiniers de plaats een geheel ander aanzien weten te geven." Mevrouw Winstanley stond met een zach- ten, klagenden zuoht op en schelde Pau line. Dio goede, grijze tuinlieden de man nen, die in haar oogen evenzeer een deel van den tuin schenen uit te maken als de boomen, die er groeiden die oude ge trouwen waren afgedankt, om plaats te maken voor twee vlugge jonge Schotten, wier tongval voor de meesteres van Abbey- House als Drieksch klonk. Het griefde haar niet weinig die vreemden op haar grondon aan het werk te zien. Ze gevoeld© ziah op haar wandelingen als in een geheel vreemde omgeving. Ze had nauwelijks lust om de oranjerieën in te loopen, of op haar grasperk te vertoeven, als die onbekende onverschillige oogen naar haar keken. En haar hart bloedde bij het denkbeeld, dat do grijze dienaren van den landjonker op hun ouden dag aan den dijk waren gezet, onverzorgd, zonder pensioen. Dit was ech ter een verandering, die met haar voor kennis en, oogenschijnlijk, met haar toe stemming tot stand was gebracht. Dat wil zeggen, de kapitein had haar vastgepraat. Zo had geen geestkracht genoeg, om zich moedig te Laten gelden en te zeggen: „Dat wil ik niot hebben. Dio onrechtvaardig heid zal niet geschieden." XXVI. Kapitein Winstanley was sedert drie maanden heor van Abbey-House, en nog was geen openlijke twist tusschen hem en Violet Tempest geweest. Vixen was zoo koud als marmer, maar beleefd. Om haar moeder hield zij zich stil. Zij herinnerde zich wat Roderick Vawdrey haar als plicht h^d voorgehouden, en trachtte daarnaar te handelen, hoe zwaar het haar ook viel. Zij was zelfs bedaard gebleven bij het verlies van Titmouse: het oersto geschenk van haar vader, den pony, die haar gedragen had toen zij een jachtliefhebster van zeven jaar was, wier haar los onder het fluwee- len hoed j e zwierde. Zij gaf haar veront waardiging over den verkoop van den ouden lieveling niet te kennen, zooals ten aanzien van Bullfinch. Alq rij om hem weende, stortte zij haar tranen in hot ge heim. Zij beschouwde den verkoop van haar lieveling bijna als iets, dat vanzelf sprak. „De kapitein vindt, clat wij to veel paar den en pony's hebben, en gij weet wol, dab uw lieve papa nogal veel geld voor zijn stallen uitgaf," reide haar moeder veront schuldigend, toen zij haar hot lot van Tit- mouso aankondigde; „maar natuurlijk be houdt gij Arion." „Dat verheugt mij, mama," antwoordde Vixen, ernstig; „hot zou mij leed doen ala ik zoowel het Laatste paard, dat papa mij gegeveu heeft, als het eerste, moest mis sen." Met den kapitein relven sprak Vixen geen woord over haar pony, en hij vorr ontsohuldigdo zich evenmin over zijn ge drag als hij er opheldering van gaf. Hij handelde alsof hij in de wieg was gelegd, om gebieder over Abbey-House met al zijn aanhoorighe«den to zijn, en alsof zyn vrouw en haar doohter slechts figuranten op het tooneel van zijn loven varen. Niettegenstaande do bezuinigingen, dio do nieuwe heer on meester had ingevoerd, had er nooit zulk ccn goedo toon op Ab- bey-Houso geheerscht. Onder het l>ehoci van den landjonker was do huishouding maar zoo in de oude sleur voortgegaan. Nu ging alles naar ordo en regel, en volgent al de eischen van goeden smaak. Alles, wat do mode was, wist do kapitein op zijn duimpje. (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1906 | | pagina 1