N». 14070 Vrijdag 5 Januari. A°. 1906. feze (Courant wordt dagelijks, met Uitzondering van (§on- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. LEERPLICHTWET. FEUILLETON. Tixen eix Rorie. IEIDSCH Tl A PtBT. A PRIJS DEZER COÜRAJfTl ?ooj Leiden pti week 9 Oent» i p#i 8 maanden UO. Buiten Leiden, per loopei en waai agenten gevetógd «5» I 1 1*80. Franc® pel poft 1*65. PRIJS DER ADVKRTENTlÉNi Van I8 regels ƒ1.05. Iedere regel meer f 0.17J. - Qrootere letten naai plaatsruimte. - Kleine advertentiSn Tan 80 woorden 40 Cents oontant olk tiental woorden meer 10 Cents.-Voor het lnoassoeron wordt 0.06 borekentL -« Huisonderwijs. De .Burgemeester van Leiden; Herinnert oudera, voogden en verzorgers van do in deze gemeente woonachtige kin deren, op wio de Leerplichtwet van toepas sing is; dat zij, indien zij aan do eischen dier wet voldoen, door aan die kinderen huis onderwijs te verstrekken of te doen ver strekken, verplicht zijn aan hem bij een door hen onderbeekendo verklaring opgave te doen van: lo. do vakken, waarin de kinderen huis onderwijs genieten; 2o. a. do namen der kindeken, mot bij voeging van de voornamen, dogteekening van geboorte ©n plaats van werkelijk ver blijf, alsmede van de plaats, waar hot on derwijs wordt gegeven; b. de namen cn voornamen van hen, door wie het onderwijs wordt gegeven; dat deze verklaring, welke door hen, die bet onderwijs geven, mede onderteekend moot worden, ieder jaar vóór 1 Februari opnieuw moet worden ingediend; dat van verandering in do personen, door wie het onderwijs wordt gegeven, binnen acht en twintig dagen aan hom medcdeeling moet worden gedaan; on dat formulieren voor do opgaven omtrent kinderen aan wio huis onderwijs wordt veretrekt en voor do op gaven omtrent verandering in do personen, die hot huisonderwijs geven, kosteloos ver krijgbaar zijn ter gemeente-secretarie. De Burgemeester van Leiden, DE RIDDER. Leiden, den 5den Januari 1806. Leiden, 5 Januari. Maandag a. a. zal prof, .Knappert in Vet Volkshuis twee vrouwenfiguren -behan delen uit do „Willem Lovend", zooals blijkt uit de advertentie in dit blad. Stukken in „De Tijdspiegel", onlangs weer do boeiende voorrede in do „Sara burgerhart" gelijk de Wereldbibliotheek haar uitgaf/ bewijzen welk een kenner on minnaar der heide schrijfsters dr. Knap pert is. Die liefde schuilt voor een niet gering deel in het door en door HolLandsch karakter van Aagje's en Betje's werk. Uit ervaring is gebleken hoe sterk zij juist daardoor nog spreken tot ons volk in zeer onderscheiden kringen. Aan den Raad der gemeente Leiden is heden het volgende adres ingediend: Geven met verschuldigden eerbied te kennen ondergeteekenden Corns, van der Horst en A. J, J. Booda in hun hoedanig heid van voorzitter en secretaris van den Verhuurdorsbond van Huiseigenaren voor Leiden en Omstreken, goedgekeurd bjj Ko ninklijk Besluit van 26 Februari 1896 (ver tegenwoordigende 460 huiseigenaren met pl.m. 6400 woningen) dat zij door het in werking treden van &rt. 21 der nieuwe verordening op het bou wen en sloop en, zich ten zeerste roeien bezwaard; dat toch bedoeld artikel voorschrijft: gBff elk tot tooning bestemd gebouw moet ,aan de zijde, welke niet aan of langs den weg 9is gelegen, een aan den eigenaar van het Bgebouw tocbehoorendedaaraan grenzende gplaats, tuin, erf of andere open ruvnte zijn, waarvan de oppervlakte minstens een derde Bgedeelte van die van het gebouw moet bedragen „en waarvan de aan het gebouio grenzende 9zijde ten minste de lengte van den aanlig- ngenden muur van het gebouw moet hebben", dat door toepassing van dit artikel, vele eigenaren van kleine perceelen zullen wor den getroffen daar zij, wanneer door bouwvalligheid hunner perceelen of bij plaats gehad hebbenden brand tot verbou wing genoodzaakt zullende zijn, zij hiertoe niet zullen kunnen overgaan; dat zij ook vooral getroffen worden door de slotbepaling van genoemd artikel, voor schrijvende, dat de plaats, tuin, erf of an dere open ruimte van de aan het gebouw grenzende zijde, ten minste de lengte van den aanliggenden muur van het gebouw moet hebben", door welke bepaling den eigenaar de gelegenheid tot het maken van een uitgebouwde keuken wordt ontnomen en daardoor in de noodzakelijkheid ver keert, do eventueel te bonwen keuken, niet buiten uitwaart-s, doch inwendig te moeten bouwen, wat op een terrein van 33 vk. M. Oj. minder oppervlakte onmogelijk is, waardoor dus do moeilijkheid zal ontstaan alsdan een kamer van 14 vk. M. te verkrij gen en in den tegenwoordigen tijdeen wo ning met keuken een vereischto is; dat door dit artikel, vele huiseigenaren groot© schade zullen ondervinden; allóén de gelukkigen, wier perceelen door brand worden vernield zouden er zonder schade kunnen afkomen, wanneer zij althans voor zorgsmaatregelen hebben genomen, hun perceelen tegen innerlijke waarde (en niet in herbouw) te assureeren. Op grond van bovenstaande bezwaren cn ook van die, welke van andere zijde Uw Geacht College zullen bereiken, komen zij tot Uwen Raad met het eerbiedig verzoek, het daarheen t© willen loidon, dab deze bezwaren worden weggeruimd en vooral met bestaande toestanden rekening zal worden gehouden. Hetwelk doende, enz, (get.) CORNS. VAN DER HORST, pres. A. J. J. BOODA, secr. Leiden, 6 Jon. 1906. Door B. en Ws. alhier is aanbesteed het leveren van bouwmaterialen, schoon- maakgercedschappen, enz. in 15 perceelen, als: perceel I, H en III. Houtwaren. Perceel IV en VI. Ijzerwaren. Perceel V. Kachels. Perceel VII. Smidswerk. Perceel VIII- Gegoten ijzeren slijkbakkcn. Perceel IX. Kalk, tras, enz. Perceel X. Verfwaren, dcainfectiemiddelen, enz. Per ceel XI. Bezems cn Boenders. Perceel XII. 8ponzen, dweilen, kwasten, borstels, enz. Perceel XIII. Machinekamer-be- noodigdheden. Perc. XIV. Stokken cn stelen voor gereedschappen, enz. Perceel XV. Eivormige cement-rioolbuizen. Ingekomen waren do volgende inschrij vingen G. Brummelkamp te Leidon, perc. VI 565.52 en perc. VII 609.07. J. H- do Kruijs te Leiden, pcro. V f 1121.17 en perc. VII 690.24. B. M. J. de Hosson te Voorschoten, perc. VII 817.19. H. O. Visser en Zoon te leiden, perc. X 1697.39 en perc. XIII ƒ346.34. W. Collet te Leiden, perc. VII 634.50. P. J. Lezwijn te Leiden, perc. X 1302.95. Nijmeegsche Machinenfabriek te Nijme gen, perc- VIII 1058.40. L. 0. Quant te Leiden, pero. VI ƒ486.38. "W. A. Spierenburg te Leiden, perc. XII 220.06 en pero. XIV ƒ183.80. W. Kreling te Oudewetering, perc. XIV 151.40. Th. R. van Epen en Co. te Amsterdam, perc. I 3964.97, perc. II 93.25 en perc. III f 1715-62. J. C. Bernard te Leiden, perc. IV ƒ2106.96, perc. V 1335.66, poec. VI 690.20 en pero. VII ƒ046.57. H. J. Elfring te 's-Gravenhago, perc. I 4034-30. A. van Dam te Langbroek, perc. III 1473.02. fl. do Jongh te Leiden, perc. XII 263.82. P. H van Eek te Leiden, perc. VII 841. G. H. Lens te Leiden, perc. XII 219.68. Wernink en Zn. te Leiden, perc IX 465-30 en 237.17, pero. XV 537.60. K. N. Grofsmederij te Leiden, perc. VII ƒ907. Firma A. de Gruyter en Co. te 's-Graven. hage, perc. VI ƒ514.60. J. J. van Hoeken te Leiden, perc. I 4075.34 en perc. II 107.50. Wed. A. Horrée te Leiden, perc. XII 222.62. N. Le Fober te Leiden, perc. XI f 94.75 J. de la Biic te Leiden, perc. XII 223.65. J. Aaraen te Nijkerk, perc. XI 72. „De heksen in het volksgeloof" was de titel van het onderwerp, waarmede gis teravond dr. J. Koopmans van Boekeren, uit Groningen, in de vijfde bijeenkomst der Commissie voor de Volksbijeenkoinston optrad. Het onderwerp had geen groote belang stelling gewekt, de zaal Was nauwelijks voor de helït gevuld en Ha jde pauze gin gen nog wear velen weg zoodat er ten slot te slechts een klein aantal lioordors over bleef. Maar dit was dan ook de kern der werkelijk belangstel Ion den van do bezoe kers dezer bijeenkomsten. Was het onderwerp voor velen misschien to hoog, net werd niettemin populair en smakelijk benandeld en getuigde tevens van groote studio der behandelde stof. Spreker begon met de beantwoording van de vraag: „Van waar het hokaenge- loof?" en toonde aan, dat dit ontstaan is uit het geloof aan geesten, het begin van allen godsdienst. Do eenvoudige natuur- mensch achtte zich omringd door machten, dio hij verpersoonlijkte als booze en goede geesten. Langzaam klom hij op tot het ge loof aan één goeden en één boezen geest, don laatste do Satan of de duiveL De He- breër8 namen het Satan-geloof over van de Perzen en uit het Joodsche geloof werd het een bestanddeel van het Christelijke, En zooals God zijn engelen had, had ook do duivel zijn trawanten en dit waren dan de heksen. Wolk een rol deze heksen in het volksge loof hebben gespeeld werd vervolgens met een reeks van voorbeelden uit allo tijden en volkeren aangetoond en de invloedr dien zij op het weer, op de dieren en do menschen zouden uitoefenen, uit een reeks volksverhalen duidelijk gemaakt. Ten slotte deelde spreker een en ander mee van de heksen-prooessen uit de lödo, 16do en 17de eeuw. Het was jammer voor deee populaire stu die, waaraan, wat vorm en inhoud betrof, veel zorg was besteed, dat zij niet werd aangehoord door een ander publiek, dat het meer om leoren dan om te genieten te doen was. Eenige weken geleden werd door een Commissie uit het Centraal Bestuur van den Ned. R.-K. Volksbond in het bisdom Haarlem, een plan ontworpen om te komen tot do oprichting van een landelijke organi satie van R.-K. miliciens, oud-miliciens en landweermannen, ten doel hebbende op wettige wijze den niaatschappelijkcn. en ze delijken toestand der militairen te bevor deren, en de herhalingsoefeningen te beper ken, waarvoor uit allo oorden des lands adhaesie-betuigingcon inkwamen. Gisteravond werd in het gebouw van den Ned. R.-K. Volksbond alhier, een vergade ring gehouden, waarvoor boven genoemde personen waren opgeroepen, ten einde te trachten, ook hier ter stede een afdeeling to stichten. 27 personen, waaronder ook miliciens van het garnizoen alhier, waren opgekomen, die staande do vergadering allen bereid waren als lid toe to tredeu. Tot voorloopige bestuursleden werden ge kozen; H. Vorst, J. Wijtenburg, Th. Sloot jes, C. H. Longezaal en D. A. Schoondcr- woerd. H- M. de Koningin beeft aan het So- phia-fonds, ten behoeve van het hospitaal- kerkschip, een bedrag van 50 geschonken. To 's-Gravenhage is in don ouder dom van 80 jaren overleden do oud-kolo nel der infantorio J. D. A. Barre, adju dant in buitengewonen dienst van H. M. do Koningin, vroeger adjudant van Prins Frederik der Nederlanden. De heer Barre was ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw. De begrafenis zal plaats hebben aan staanden Maandag op Oud Eik-cn-Duinen, om 11 uren van het sterfhuis. Door wijlen mevrouw do wed. P. J. van Seenus, overleden te Amsterdam, is aan de Maatschappij van Weldadigheid te Frede- riksoord 1000 gelegateerd, vry van succes sierechten. Onder zeer veel belangstelling had gisteren te Bennekom de pleohtigc ter aardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van W. E. J. baron van Wasse naar, oud-lid der iP'rov. Staten van Gel derland voor het district Ede, on sedert vele jaren deel uitmakendo van het dage- lijksch oestuur der gemeente Ede. Door een zangveroeniging uit Bennekom werd aan het graf gezongen uit Gezang 269. Door een neet van den heer v. W< werden eonige sympathieke woorden gewijd aan do nagedachtenis van den overleden© ter wijl do zoon bedankte voor de eer, zijn va der bowezen. In „Den Ouden Doelen" te 's-Graven hage is aangekomen Baron Denys Cochin, lid der Tweede Kamer van Afgevaardigden dio gisteren een bezoek heeft gebracht aan den Franschen gezant. In de Maandagavond a. s. te houden vergadering van de Eerste Kamer zal de nieuwbenoemde commies-griffier worden beëedigd. In de overige dagen dor week worden do begrootingen in de afdeelingea onderzocht, waarvan de openbare behande ling zal plaats hebben tegen het laatst van Januari. Eorst na goedkouring van de begroo ting van dat Departement voor do Eerste Kamer, zullen do ambtenaren bij het Mi nisterie van Landbouw, enz. wordon uo- noomd. Het stoomschip „Anchises", van Java naar Amsterdam, is 4 Jan. Wight gepas seerd; de „Koningin-Regentes", vnn l.ata- vïa naar Amsterdam, is 4 Jan. Gibraltar ge passeerd; do „Koning Willem III", vau Batavia naar Amsterdam, vertrok -1 Jan. van Perim; do „Noordam", 3 Jan. van Nieuw-York naar Rotterdam vertrokken, heeft aan boord ll 1st© kl., 30 2do kl. cn 220 8de kL passagiers; de „Bali" arriveerde 4 Jan. van Amsterdam te Hamburg; do „Java", van Batavia naar Amsterdam, is 2 Jan. Perim gepasseerd; de „Dardanus", van Java naar Amsterdam, vertrok 4 Jan. van Marseille; de „Prins Willem IV" arriveerde 30 Dec. van Amsterdam te Paramaribodo „Prins Willem V" vertrok 4 Jan. van Para maribo naar Amsterdam; de „Merapi" arri veerde 31 Dee. van Rotterdam te Batavia; de „Foldmarechall" (thuisreis) vertrok 3 Jan. van Aden; de „Markgraf" (thuisreis) arriveerde 3 Jan. to Genua; de „Prins Mau» rits" vertrok 4 Jan. van Nieuw-York naoj West-Indie. ALkcuuulo. Het aantal door dezo ge meente te leveren manschappen voor de nationale militie lichting ICO'J b draagt 14, en wel 10 voor volledige i ring on 4 voor korte oefening. Haarlemmermeer. Aan persouen, gebo ren in 1887, dio zich in de-ze muand voor do militie moeten aangeven, zij medegedeeld, dat het n io t-ontvangeu eener .inschrij ving om zich daartoe op een bepaaldj i dag ïcr Secretarie aan te melden, hen niet van elft verplichting tot aangifte ontslaat. Som I migen toch schijnen in die meenmg to ver- koeren. Voornamelijk waar.het een gezin geldt, d-at in deze gemeente woont, en waar toe een zoon behoort, die elders woont en zich hier. voor de militie moefc doen inschrij ven, ligt het voor de hand, dat deze i zeer waarschijnlijk een zoodanige oproeping niet zal hebben ontvangen. Heeft men reeds in deze of gene cou rant kunnen lezen, dat de boomen aan den Kruisweg in het Noordelijk deel van hot Hoofddorp gerooid ziju om door 2 rijen jon ge boomen to wordon vervangen, uit goods bion kunnen wij echter mededeelcn, dat dit geheel op onwaarheid berust, daar bedoelde boomen nog op dezelfde plaats staan cn men zelfs met het rooien nog niet is oangevau gen. Do bij het betrekkelijk bericht gedane mededecling, dat bewoners zich met het verwijderen der boomen niet kunnen vereeni- gen doch gedane zaken geen keer nemen, is derhalve wel misplaatst. Loteiingen, die verlangen mochten om bij de Zeemilitie te dienen, kunnon zich daartoe meer bepaaldelijk ter Secrcfcario alhier aanmelden op Zaterdag 20 Jan. a.s., des voormiddags te 10 uren. In olk geval moet deze aanmelding vóór 1 Februari a.s. geschieden. In het nfgcloopen jaar werden alhior 17 typhusgevallen cn 4-1 gevallen van ,,-rood- vonk" geconstateerd. Een enkel geval had een doodclijken afloop, doch over het alge- in In dezen gestadigen zonneschijn groeide Violet dus cp, voordeelig, zooals alles, wat in den zonneschijn opwast. Zij had haar vader lief met haar gansche hart en haar ganscho zielhaar moeder met een iets minder sterke liefde; ze droeg miss Mc Croke een tamelijke mate van genogenheid too; zo hield veel van haar pony's en haar hond Argus; ze hield van de honden in do hokken; ze hield van elk wolbekend, eer lijk gezicht van dienstmaagd, huisknecht, stalknecht, tuinman, boschwachter en jager, dat haar, zoolang ze zich kon herinneren, met vriendelijke, bewonderende oogen had beschouwd. Niot bemind en bewonderd te worden, zou voor Violet al iets heel vreemds ge weest zijn. In een kring, waar zo niet hoog gewaardeerd werd, zou ze zichzelve niet herkend hebben. Als ze gehoord had hoe lady Mabel over haar sprak, zou het haar geklonken hebben als een plotselinge open baring van een nieuwe wereld; een wensoh, waarin het mogelijk was, dat iemand niet van haar hield en haar ongunstig beoor deelde. Dit is een der nadeelen van in een klei nen hemel van huiselijke liefde opgevoed te z'jn- buStenworeL 1 scliijnt naderhand zoo hard, zoo donker en koud, en haar be woners komen ons 200 wreed voor. Miss Tempest beschouwde Roderick Vaw drey als haar bijzonder eigendom; als iemand, uren zij het recht had te bevelen zooals zo verkoos. Sedert de laatste vijf jaar was hij in zijn vacantio haar makker geweest. Hun smaak kwam in alles overeen. Zij hielden beiden evenveel van dieren; zij vonden beiden evenveel smaak in wilde lichaamsbewegingen in de vrije lucht, op den rug van een dier; en waren beiden even verschillend ia hun smaak van lady Mabol, dio eena in een pony-wagentje op hol was geweest cn alle paarden als moordenaars van den beginno af aan beschouwde. Zij waren beiden even groote beminnaars van de natuur, even onverschillig voor boeken en even -ee.ig van alle plechtstatigheid. Zij was „in haar zestiende jaar", zooala haar vader het noemde, en Rorie was vijf jaar ouder. De landjonker zag hen samen vroolijk en gelukkig, zonder er ooit ernstig over te denken wat er na verloop van tijd van zulk een kinderlijke vriendschap zou kunnen worden. Dat zijn Vixen ooit iemand andera dan haar „ouden vader" zou kunnen liefhebben, was een denkbeeld, dat nooit -in de hersens van den landjonker opgeko men zou zijn. Het 6cheen hem toe, dat zij hem uitsluitend toebehoorde, om te doen wat hij gaarne wilde, enkel en alleen aan hem gehecht, evenals zijn lievelingspaard of zijn lievelingshond Dus maakte do va derlijke geest zicb er volstrekt niet bezorgd over, in welken vorm de woderzijdeohe ge negenheid der jongelieden zich later mis schien zou kunnen ontwikkelen. Geheel anders was hot met Lady Jane Vawdrey, die haar zoon en zijn nicht Mabel nooit bij elkaar zag, zonder bij zichzelve te zeggen hoe jurst zij voor elkaar geschikt waren, en Poe aardig het zou zijn als de bezittingen Briarwood en Ashbourne door hun huwelijk vereonigd worden. Rorie ging naar do hoogoschool terug en wist zich door zijn volgende examens heen te slaan zonder er bepaald met schande af te komen; maar met Kersttijd kwam hij niet op Abbey House terug, hoewel V' "det op zijn komst gerekend had en zich er reeds veel genoegen van had voorgesteld als hij haar hielp bij het versieren van de kleine Gcthische kerk in het dal, een aar dig kerkje, dat de landjonker voor ziju re kening had laten bouwen cn waaraan hij een jaarlijksoho subsidie van zeve itig pond ten koste legde. Het zou zoo grappig zijn als Rorie zich met de hulzetakk-;ii in de vingers prikte. Vixen lachte reeds bij voorbaat om zijn onhandigheid, toen zij met miss Mo Croke over hem sprak, en haalde zich daardoor een zachte berisping vao die dame op den Bals. Het werd Kersttijd en Rorie verscheen niet. Hij waB zijn Kersttijd op het Schot sche kasteel van den hertog van Dovedale gaan doorbrengen. Het werd Paschen, maar geen Rorio zag men. Hij was te Put ney met de univensiteitsclub, of te Londen bij de Dovedales, reed in Rotten Row, eu vergat het oude geliefde Hampshire en den laatstcn jachttijd, waarvoor hij juist bijtijds gekomen zou zijn. Zelfs de groote vacantie verliep zonder Rorie. Hij was, op aansporing zijner moe der, de beloofde reis door Zwitserland gaan doen, en zou eer3t laat in het jaar thuis komen tegen zijn één-en-twintigsten verjaardag, die op een ieer stille en plech tige wijze op Briarwood gevierd zou wor den. „Mama", zeide Violet op zekeren Augus tusochtend aan het ontbijt, terwijj. zij ver achtelijk haar neus optrok, „hoe ziet mijn heer Vawdrey er wel uit, donker of blond V' „Wel, Violet, je kunt hem toch niet ver geten hebben?" bracht haar moeder daar tegen in, op een .toon van verbazing. „Hij is, dunkt me, lang genoeg weg ge weest, dat ik wel heb kunnen vergeten wat voor kleur van haar hij heeft, mama; en daar li ij aan niemand heeft geschreven, kunnen wij het er gerust voor houden, dat hij on8 vergeten heeft.'' „Vixen mist haar ouden speelmakker," zeide de landjonker, dio bezig was met eea patrijs voor te snijden. „Maar Rorie is nu een man geworden, ziet go, lieve, en hij heeft werk in do wereld te doen; plichten, mijn lieveling, plichten." „En is het dan de eerste plicht van een man zijn oude vrienden te vergeten?" vroeg Vixen naïef. „Meidlief, je kunt niet verwachten, dat een jongeling als hij zich met brieven schrijven onledig houdt. Ik heb zelf bijzon der woinigop niet brieven schrijven, en dat heb ik altijd gehad. Ik geloof, cat oen manshand er niet op gemaakt is om een pen tusschen zijn vingers te knijpen. Do natuur beeft ons een broeden, forsehen greep gegeven om een zwaard of een ge weer te hanteeren. Uw moeder schrijft de meeste brieven voor mij, Vixen, zooals je weet, on over een paar jaar verwacht ik, d_!> je haar xarin helpt. Laat zien: Rorio wordt in October een en twintig jaar, cn er zal zeker wel groot feest op Briarwood zijn, dus heb je wat in 't vooruitzicht, mijn lieve." „Eduardl" riep mevrouw Tempest ver wijtend uit; „gij vergeet, dat Violet nog niet gepresenteerd is. Zij wordt in Febru ari pas zeventien." „Dat lieve kind 1" riep de landjonker uit, met een teederen blik op ziju dochter, „zij is opgegroeid als een laurierboom. Maar als het nu eens een familiaar par tijtje op Briarwood was, dan kon zij er toch wel neen gaan." „Het zal geen familiaar partijtje zijn," hernam mevrouw Tempest; „lady Jano houdt van geen familiare partijtjes. Zij heeft niets familiaars in haar aard, en ik geloof ook niet, dat wij van do vrienden zijn. Maar zij zal ons toch wel vragen, en als wij gaan, moet ik een nieuw kleed heb ben," liet do zachtmoedige dame er, met een zucht van berusting op voJgen. „Hot zal zeker een diner zijn en de hertog cn do hertogin zullen er ongetwijfeld bij wezen." Het invitatiekaartjo kwam te zijnor tijd. drie we„.n vóór den verjaardag. Het waa een diner, zooals mevrouw Tempest wel vermoed had. Zij schroef dadelijk aan haar modiste cn er werd een drukke correspon dentie geopend, over cn weer zenden van brieven en modeplaten en staaltjes van zij de, cn de beste kant van mevrouw Tempost werd uit de geparfumoord© kist, waarin zij haar schatten bewaarde, to voorschijn gehaald en naar madame Theodore gezon den. (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1906 | | pagina 1