K». 14000 "Vrijdag IS October. A*. 1905. r feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Ofiïoieele Kennisgeving. Onder onze vroede Vaderen. FEUILLETON, Reisavontm'en. LEIBSCH DAG-BLAD PRIJS DEZER COCRANTl Taai Leldn pa weel t Oentii pel S mainden l i i 1 I f MO. Buitel Lelden, pa loopa en wtu agenten gereitigd l^t 1.80. Bruce pa post 1.65. PRIJS DER ADYERTENTIKN t Van 1—6 wgflli ƒ1.05. Iedere regel meer ƒ0.17). Grootere lettere n&ar plaatsruimte. Kleine adTertentian raa 30 woorden 40 Oents contantelk tiental woorden meer 10 Oents. Voor het Lncaaaeeron wordt/0.05 berekende DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gelet op de artt. 12 en 87 der Drankwet; Brongen ter algemeeno kennis, dat door CORNELIS ROSDORFF, wonende to Ltiden, een verzoekschrift ls ingediend, om verlof voor den verkoop van alcoholvrijen drank, voor gebruik ter plaatse Tan verkoop, in het perceel Koppenhinkatoeg No. 1. Burgemeester en Wethouders voornoemJ, DE RIDDER, Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Lelden, 13 October 1905. Indien we boven dit overzicht een motto moesten plaatsen, zouhefc luiden: „Veel ge sproken, weinig gedaan". De zitting heeft tot bijna zes uren geduurd en als wij af trekken de besluiten on beschikkingen, die zonder noemenswaard debat in minder dan een halfuur zijn genomen, dan is het resul taat dezer vergadering negatief geweest, in zoo ver clat de zaken, waarover het liep, fcijn gebleven zooals ze waren. Om aan te vangen bij het onderwerp, waarin men de vorige zitting is blijven ste ken het begint met het voorstel tot in voering coner belasting op do publieke ver makelijkheden, vermakelijk te worden. Daar staakten nu inderdaad dc stemmen weer over artikel één. De heeron namen trouw notitie van den loop der stemming, het stond 14 voor en 13 tegen, toen do heer Vergouwen kalm en langzaam als steeds, zeker buiten veler verwachting in, hot te gen liet hooren. Staken de stemmen in een voltallige vergadering, dan wordt een voor- '8tel geacht niet fc© zijn aangenomen. Er misten ditmaal echter twee leden, de heeren Bots en Kcrstens, er moet dus in een vol gende vergadering nogmaals gestemd wor den. Staken de stemmen dan nog eens, dan 18 het voorstel van de baan. En daarop be staat bij voltallige vergadering groote kans. Immers, de hcor Bots sbemde in de zitting van 27 September tegen het beginsel en zal dus ook wel tegen artikel één stemmen. En van dJn heer Eerstens mag als wethouder worden verwacht, dat hij er vóór is. Do on gesteldheid van den heer K. is echter van dien aard, dat het ons niet waarschijnlijk voorkomt, dat hij in de volgende zitting aanwezig zal zijn. En dan valt het artikel, tenzij andere tegenstanders verhinderd .mochten worden. Men ziet hot, de kansen yon het voorstel staan niet gunstig. Giste ren bleef artikel één ook niet onaangevoch ten. Prof. Fookema Andreae deed, als aan voerder der oppositie, allerlei vragen. B. cn Ws. wildon bijv. do Toonkunst-concerten er piet onder doen vallen, doch hij toonde aan, dat dezo er volgens de lettor van hot artikel wél onder vielen Do Voorzitter ant woordde, dat zij eerst niet juist waren in gelicht ovor den aaTd dezer Vereeniging. Inderdaad vielen zij cr onder. Daarovor verheugde zich nu de heer Vergouwen, die met zijn medeleden in de Commissie van Financiën indertijd voor vrijstelling van „3-October-Vcieeniging" en „Vreemdelin gen verkeer'" had gepleit, indien de Maat schappij ter bevordering der Toonkunst er buiten vieL D0 heer Van der Lip trad in een geestig speechje tegen het woord „voor drachten" in het krijt. Werden daarmede ook lezingen over politieke, wetenschappe lijke en godsdienstige onderwerpen bedoeld? Hij bad all ecu aan „komische voordrachten gedacht. Maar zoo „advocaatte" hij er waren zelfs godsdienstoefeningen onder to brongen. En stel u voor: een rede van bijv. prof. Chantepio de la Saussaye in de Hooglandscho Kerk behoorende tot de open- bar o vermakelijkheden 1 Het was niet zoo gemakkelijk voor den Voorzitter om deze vragors op bevredigendo wijze te beantwoorden. Maar hij merkte terecht op, dat dit artikel, uit de Amstor- damsche verordening overgenomen, daar nooit tot zulke absurditeiten aanlei ding had' gegeven. Men moet iets aan het gezond verstand dor uitvoerende ambtena ren overlaten. Ons inziens is dit zoo.. Men kan vóór of tegen dezo belasting zijn, maar het voer; te stellen alsof de verordening op onzinnige wijze zou kunnen worden toege past-, lijkt ons niet ernstig gemeend. Na hooi wat gedebatteer kwamen de amende menten. Do heer Ver gouwen stelde voor al leen dio vermakelijkheden er onder te be trokken, die samenhangen met het beroep of bedrijf van den ondernemer, waarop de Voorzitter verklaarde, dat dit amendement voor B. en Ws. onaannemelijk was. Natuur lijk, want in dat geval z u de opbrengst zoo good als niet 5 bedragen. En voor den last of do aardigheid voert men zelfs geen be lasting op het vermaak in. De linker-buur- man van den heer Vergouwen, prof. Van der Vlugt, overigons geen vriend van hot voorstel zelf, bracht hot amendement heel fijntjes in tegenspraak met do toelichting van den voorsteller, die daarop wijselijk retireerde ©n het introk, wat aan den heer Fockema Androao een kleine verzuchting ontlokte; hij zag terecht in het amendement een mooien strop om de gehcele verordening er aan te doen hangen. Het amendement- Van der Lip, om de „voordrachten" uit hot artikel te liohten, viel (lö tegen 13), doch wio cr uit besloot, dat nu het artikel zou worden aangenomen, kwam bedrogen uit. Wij zullen drie is scheepsrecht de volgende maal zien. Bij do behandeling van het verzoek der vereeniging „Rembrandt Harmensz. van Rijn" inzake de oprichting van een monu ment aan den ingang van den Witten Sin gel, vond mi. Fokker gelegenheid om te houden wat men in parlementen gewoon is de maiden speech te noemen. Het korte woord liep 6lechts over het al of nïot plaatsen van reclames op do schutting, die daar zal moeten worden geplaatst. De Afdeeling Leiden van den Ned. Prot- Bond werd voor haar teeke-oursus in het Wijkgebouw nu ook verleend een subsidie van f 150. Dit besluit was. voor de heeren Fockema Androao en Sijtsma, die ongeveer een jaar geleden reeds voor dit subsidie pleitten, op dezelfde gronuen, waarop het nu is verleend, zeker een stille voldoening. Hiermee kwam men tot het meermalen reeds losjes besproken voorstel tot aanstel ling van 'n controleur der gemeentebelasting, zooals men weet een lievelingsdenkbeeld van den heer Witmans. Hij had een definitief voorstel dio.iaangaande ingediend en dat voorstel schriftelijk toegelicht. B. en Ws. hadden daarop in een zakelijk rapport af wijzend geadviseerd en gisteren zou het dan maar eens worden uitgevochten. En er zijn waarlijk niet te weinig woorden over gewisseld, al voerden in hoofdzaak de voorsteller en do wethouder van financiën, de heer Juta, slechts het woord. Bedriegen wij ons niet, dan duurde hot den overigen leden Jang genoeg en was de belangstelling in het debat slechte matig. Do heer Wit mans vorwaoht van een ambtenaar, die zich speciaal mot de oontrólc op de aansla gen der inkomsten-belasting ziet belast, veel heil. Wanneer die ambtenaar zijn taak ern stig opvat cn een onpartijdig man is, kan hij zeer veel bijdragen tot- een rechtvaardi gen en billijken aanslag en tot verhooging dor inkomsten-belasting. En dat daarin verbetering kan komen, bowijst volgens hem het veel besproken arti kel van den hear Gordon in hot „Leidsch Dagblad". Een bijzondero grief had spr. togen do door B. en Ws. zoo hooggeroem de Commissie uit do ingezetenen, die in het geniep werkte Openbaarheid schenkt ook inzake belastingen vertrouwen. De belas tingschuldigen willen gaarno met oon ver trouwd persoon spreken. Thans wordt do middenstand allicht woer eens een klasse verhoogd. Hoogc aanslagen moeten echter nader gecontroleerd on nieuwe belasting schuldigen opgespoord worden. In ieder geval drong hij aan op het bekend maken van do namen der Commissie-leden. Ten slotte meende hij, dat het instrueoTen der reclames ook nog wel verbetering eischte on dat een ambtenaar, door hem gewild, daartoe zeer zou kunnen bijdragen. De hvjor Juta, dio het ook nogal bTcod op vatte, critiseorde eerst het Btuk van den hoer Gordon, waarop volgens hem de voorsteller de argumenten voor zijn be toog had gebouwd (wat deze ontkende). De grondslagen van het stuk noemde hij zwak; do heer G. baseert zijn rodenee- ring op waarschijnlijkheden, op schattingen, vergelijkt ongelijksoortige grootheden, maaikt vergissingen, in één woord, het stuk is oppervlakkig. Een en ander word mot voorbeelden opgehelderd en verduidelijkt. Na dezo onaangename taak, zoo als do heer Juta zoi, omdat hij iemand moest aanval len, die niet aanwezig kon zijn, kwam hij tot do meer aangename, nl. om do Com missie van Bijstand uit do burgerij te ro- habilitceren tegen de aanvallen van den heer W. Deze Commissie, die gedurende drie maanden, tweemaal por week, 'a avonds van 7 tot 10 uren bijeenkomt onder leiding van spr-, bewijst de gemeente onschatbare dien sten, ook bij het nazien dor reclames. Dezo 15 of 16 mannen nit de verschillende krin gen der maatschappij en alle richtingen ver tegenwoordigend, bêfiohikt over veel meer gegevens dan één ambtenaar en geeft voel grootor waarborg voor strikte onpartijdig heid. In te gaan op het onderhavige voor stel zou zijn een volkomen miskenning van do groote diensten eener Commissie, die zou heengaan, indien zij zo onder don contro leur van den heoT Witmans zou moeten doen. Do namen dezer mannen te publioee- ron zou zijn haar do kracht te ontnomen en dit moet hij dan ook sterk afraden. Do heer Witmans repliceerde kortelings en gaf daarbij te kennen, dat hij niet aflaten zou telkens weer met zijn voorstel terug te komen. De heer Fokker wilde in een geheime zit ting de namon genoemd hooren, wat de heer Juta bloote mouwsgierigheid noemde, niet gereohtvoardigd, omdat hot belang dor gemeente stilzwijgen vordert on wolk» uiting do heer Meuleman een aanranding zag van don Raad, alsof deze niet con ge heim zou kunnen bowaren, terwijl de heer Van der Vlugt nog vormaande, dat do beo- ren aan do namen toch ntets haddenhet kwam immers op het instituut zelve aan. Toen ging men stemmen en hot voorstel viel met 21 tegen 7 stommen (vóór stemden met den voorsteller, de hoeren Fokker, Van Gruting, Le Poole, Van der Eist, Moulo- mans en D» Vries.) Het was toen lialfzes on sommige leden gaven teokenen van ongeduld- Do voorzitter meende, dat een drietal wijzigingen in do verordening der straatpolitie er nog wel kondon doorgaan: het vooratol tot oprich ting van een gemeentelijke Arbeidsbeurs kon dan weer voor de volgende vergadering bewaard blijven. Bij hot eerste punt, een wijziging, noodig geworden door de aanvraag va-n de Haat- sohappij tot oxploitatio van Bonard-treinen, kwamen de hcoron De Goejo en Bosch een paar opmerkingen maken, over hot oind- punt do&or treinon, waarvoor do hoer Bosch beter gelegenheid achtte op hot Noord- eindsplein dan op do Varkenmarkt, omdat dan eerst nog hot niet brcodo Noordeindo moot worden gepasseerd. Maar daarmede was hot niet uit Eon academisch debat werd door den heer Van der Vlugt opgezet over do toevoeging, dat bij overtreding, de directeuren der bedoeldo vervoermiddelen aansprakelijk zijn, tenzij door hen aanneme lijk wordt gemaakt, dat zij hot mogelijke hebben gedaan om de ovortroding te voor komen. Voor deze wijziging was door B. on Ws. aangovoord, dat directeuren gewoonlijk een hoogore boete wordt opgelegd dan een oonducteur of bestuurder cn dat dit con prikkel is om er voor to zorgen, dat do voor schriften worden opgevolgd. Hiertegen nu had de hoer Vsd der Vlugt een ernstig gewetensbezwaar. Het begrip van schuld is, volgens hem, zuiver indivi dueel; als de conducteur do overtreding pleegt, is hij on niemand' anders de schuldi ge. Slechts bij pi nitieve volken wordt het hooii van den stam voor hot kwaad van den gcheelen stam got. -ffen, doch daar be- hooren wij ontgroeid aan to zijn, ook al weet spr. dat in ons strafrecht vooral in den laatsten tijd dozen weg is ingoslagen. Cy nisch noemde hij do motieven, die B. en Ws. or toe hebben geleid. Waarom stelt men clan niet do Commissarissen aansprakelijk, daar zit het nog meer aan, die krijgen nog licht een hoogere boete of wel den Minister, dio de Statuten heeft goedgekeurd, dio wel de hoogste opgelegd kan worden. De Voorzit ter meende, dat praefcisoh het doel beter wordt bovorderd, d. i. het publiek voor schade to vrijwaren. Het beginsel is in oub strafrecht opgenomen en derhalve wel ge rechtvaardigd. Ook uit moreel oogpunt had hij niet het minste bezwaar or tegen. Do heer Van dor Vlugt ropliceerdo, dat wijzen op een precedent voor hem nog geen overtuigende kracht heeft on dat hetgeen doeltreffend is, nog niet altijd is rechtvaar dig. Do hoor Fockema Androao kwam zich ook nog in het debat mengen en al achtte hij do argumentatie van don Voorzitter nu niot heel gelukkig, toch was bij het meer met dezcai eens, dan met dc interpretatio van don heer Van dor Vlugt. Hij maakte onderscheid tusschen hem, dii? het feit be drijft, cn hom, die het doet bedrijven. Als bijy. de directie er een boete op stolt of eon promie uitlooft om binncu con be paalden tijd zekeren afstand af te loggen cn do conducteur raakt dientengevolge met do politie in aanraking, dan aarzeluo hij niot de eerste als do schuldigo aan to wijzen. Er werd nog over en weer een on ander gezegd, maar het uur was te ver gevorderd dan dat het overig deel van den Raad er veel belang in kon stollen. Do heer Van der Vlugt vroeg hoofdelijke stemming over het artikel, dat daarop met 22 togon 6 stemmen werd aangenomen. Do Voorzitter achtte liet nu maar beter do behandeling der andere wijzigingen ook maar uit te stellen en sloot tegen zos uren tot verheuging van al de aanwezigen do vergadering. De punten, die do groote voorstellen voorafgingen en dio wo voorloopig lioten rusten, gevon na hetgeen or gisteren in ons verslag roods over gezegd werd, woinig aanleiding om er lang bij stil te staan. Betreffende de wijziging in do Vorordo- ning op liet Bouwen en Sloopon, morkto do heer Sijtsma op, dat daarmede door do inschakeling van beerputten mot over stort, als bet ware oen nieuw stelsel van rioleoring wordt ingevoerd, dat op don lan gen duur heolwat aan bouwers on aan do geinoente zal kosten en nog wel eens aan leiding kan gown tot een bcorputbelasting bovendien. Daarom vroeg hij of dit stelsel werkelijk afdoende mag worden geacht. Men heeft vroeger over hot riolcoringsvraag- 6tuk zich zonder resultaat het hoofd gebro ken en nu schijnt het zoo gemakkelijk. Toen ou dc heer Korovaar cn do Voorzitter verklaarden, dat genoemd stelsel op hot oogenblik do beste practisch beroikbaro op lossing is, toonde dezo spr. zich bevredigd. Do heer Van der Eist stelde een amen dement voor op art. 23, waarbij aan B. en "Ws. het recht wordt verleend in zeer bij zondere gevallen ontheffing te vcrlconcn, dat een woning een totaio oppervlakte van ten minsto 25 vk. M. moet beslaan. Hij wcnschte dit recht allee® toegekend te zien, waar het hofjeBwoningen geldt. Zijn amendement viel, zoonls is gozegd, mot 20 tegen 2 stemmen. Ten slotte zij nog opgemerkt, dat do hcor Juta niet zooal3 gisteren is vermold, ont slag hooft genomen als regent van het H. G. of Arme Wees- en Kinderhuis, maar van het Gereformeerd Minne- of Arme Man nen- cn Vrouwenhuis. Leiden, 13 October. Wederom ie oen lid van hot stafmu- ziekkorps van hot vierde regiment infan terie, na vergelijkend examen, waardig bevondon om als Kapelmeester bij oen nieuw opgericht regimont op to treden, namelijk do heer Eug. H. Rap, bij het tiende regiment infanterie te Haarlem. Gedurende ruim vijf jaren was hij solo- trombonist bij Van Erps kapel, als hoeda nig hij zich op do concerten van een al lergunstigste zijde deed kennen, waarvan wij menigmaal getuigen mochten rijn. 13; Ja, geen der wreedste folteringen, Die ooit den sterv'Iing viel te beurt, Kan zoo het hart zijn moed ontwringen Als 't oogenblik, dao ons een zielsgelief de ontscheurt. Helaas, wijl eensbezielden voelen Hoe zalig ze in elkander zijn Wijl al het heil, dat ze bedoelen, Het dccl.n is van vreugde en pijn; Wijl 't hart niot langer voor zichzelven, Maar voor zijn ander harte slaat; De zucht een afgrond schijnt te delven, Die zijns geliefden borst ontgaat. Hier slaakte Ambrosine een diepen zucht, 'die echter bij deze bijzondere gelegenheid yoor Tortel tak geen afgrond scheen to del ven, maar veeleer een demping scheen te Jaewerken van den kleinen afgrond, die er nog tusschen hom en Ambrosine bestond- Dc aankomst van een Engielsch heer en .clamo brak bier deze gesprekken af, die an ders misschien ook nog onder het souper «ouden voortgeduurd en voor velen den .maaltijd vergaJd hebben. Terwijl heer paar boven ging om do kamers te bezich tigen, plaatste de damo zich op een stoel aan het einde der zaal, na don groet van diegenen der reizigers, die haar begroet hadden, beleefd to hebben beantwoord. "Goudsche schoolmeosterL die volstrekt geen notitie van haar binnenkomen geno men had, vond het gepaster dadelijk aan het gezelschap te zeggen: „Ik houd niet van Engclschen. Zij zijn mij te stuursch en to onbeleefd." „Dat is wol waar, dat zult ge altij i zien", zeiden do andere Goudenaars, die misschien voor hot eerst van hun leven Engclschen van zoo nabij zagen. Een der Elbcrfelders maakte de opmer king, dat dit toch eigenlijk meer in naam dan inderdaad was; dat hij heel veel En- gelschen ontmoet had en nooit dio bijzon dere onbeleefdheid had ondervonden. „Dan hebt u wel rare EngeLsche ontmoet", zei de schoolmeester, „maar zoo veel is al thans zeker, dat zij denken, dat cr geen een land boven Engeland gaat cn dat zij ondraaglijk trotsch zijn op den roem van hun natie" „En kunnen zij wel één Van Speyk op noemen?" vroeg de Elbertelder. Do schoolmeester antwoordde niet; want de knecht bracht het souper binnen cn al len plaatsten zich aan don disch, behalve de Engelschman, die aan het einde der tafel gezeten, „tea for mylady" en voor zichzel ven een glas „brandy hot" besteld had en eenigo aanteckeningen in een zakboekje maakte, terwijl mylady een „Guide" door bladerde. „Die Engelschon lijken wel gek dat zij niet soupeeren", zeide de schoolmeester; „maar misschien zijn zij daar to gierig voor. Wat doen ze dan to reizen?" „Maar als ze nu geen honger hebben", zei Pols. „Dat maakt mij geen mënsch wijs, dat je des avonds om tien uren geen honger zoudt hebben. Het is te gek om van te sprekon. Ik kan des avonds wel een pond vleescb aan." „Ik ook", zeide de andere Goudenaar. De andore reizigers vonden het nu maar gepaster, do Engelschen met hun thco en cognac in vredo te laten en zeiven rustig te soupeeren; vooral scheen de lieve Delftsche jeugd geenszins onverschillig voor do pre paraten van don Kleefschen kok. Daar heerschte zelfs ongeduld en ongerusthe'd dat er niet genoeg zou zijn onder do jeug dige Van der Klaasjes. Mevrouw had het waarlijk druk met haar kroost, daar Geer tje, voordat nog iemand bediend w:.3, uit riep: „Mama^ ik heb nog geen cotolettes", en dus moest gerustgesteld worden, on Piet je spoedig daarna opmerkte dat Arnout veel grooter stuk vleesch had dan hij en warschijnlijk niet zou gezwegen hebben, in dien niet mama een stukje van haar eigen bord ten behoeve van Pietje had afgestaan. Do jongen van zestien janen, dio veel genie en een opmerkenden geest had, mocht zich zelven bedienen on nam opmerkelijk groote portion en papa, dit ziende, kon niet nala ten aan mama te zeggen: „Die Evert is toch een oolijke gast van een jongen." Toen het souper afgeloopen waa, zouden de lievelingen vertrekken, omdat zij niet langer blijven wilden. Maar toen zij tot vreugd van het gezelschap reeds op weg waren, ontmoetten zij den knecht, die een schaal aalbessen binnen bracht. Ijlings vlogem zij naar hun plaatsen terug en rie pen eenstemmig, dat zij aalbessen moesten eten. Mama werd met deze luide kreten een weinig verlegen; maar papa vond het nogal een aardigen treK van zijn kinderen, dat zij zoo dadelijk, toen zij de vruchten zagen, waren teruggekomen. „Ik wou meer bessen", riep Pietje. „Ik heb geen suiker genoog," ri Geer tje. „Nou heb ik geen een trosje witte," griende Arnout. De zestienjarige jongen, met genio c een opmerkenden geest begaafd, had opgomerkt dat zijn zusje gewoonlijk schreeuwde, als hij haar onder de tafel in de knieën kneep, en scheen haar gaarno te hooren schreeuwen. „Au, au, je doet mo zeer," huilde Antjo. ,jls 'b niet lekker Pietje?" zoi Polsbroe- kerwoud in een heel kindcrliovende bui. „Daar heb jij ook wat," antwoorddo Pietje, en smeet hem een steeltje toe. „Foei, j/ietja," zei mama, cn kreeg een kleur. ,,'t Wordt al een gannef je," zei papa glimlachend. „Geeft u ze maar van die bessen mo vrouw," zei Pols, dat is gezond voor kinde ren." „Ja," zei Veervlug, „gezand en frisc dit herinnert mij een „Ode aan Ti Aalbes" van eem onzer dichtere. 't Lust mij zingend u te loven, Eed'lo bes, gezond on frisch; Heerlijk ooft vain Neerlands hoverij Sieraad van der burg'ren disch. Mijn© zangster, die haar tonen Aan 't eenvoudig-eed'le wijdt, Zal ook met een lied u kronen, Die eenvoudig-edel zijt. And'ren zingen abrikozen, Perzik, uw verheven zoetn- ,,'fc Is of ik Sander hoor," riep mevrouw Van der Kaas. „Ja," zei Veervlug, „ik kan het u niet geheel reoiteeren; maar nog één passago klinkt zeer schoon Juich, verhef u vrij, Germanjo, Roem uw druivenrijkon Rijn, Juioh, Bourgonje, bral champagne, Do aalbes schenkt ons eed'len wijn." „Mooi, mooi 1" riep een dor Eiber folders. „Kcdlnor, hebt go ook aalbcsscnwijn „Jawel, mijnheer," zei clo kcllnor. „Geef m ij dan nog een flesch Hochhoi- mor Die Hollandscho mijnheer dAdr zal ctan bessenwijn waarschijnlijk prefcrccrcn.'* Veervlug scheen evenwel niet bijzonder nationaal te wozen, want hij hield zich met zijn vrienden bij don Rijnwijn. De Delftscho familie trok op. Mijnheer zou gaarne nog wat beneden gebleven zijn, maar Geertjo riep met luider stem: „Papa' mee", en papa ging als een gehoorzaam vader mee naar boven. Ook de Elberfelders vertrokken een woh nig later; en de Goudsche schoolmeester zeide geeuwend, dat hij een beetje slaag kreeg. „Ik ook," zeiden 'do mode-GoudonoarB* en brachten met yeel moeite goeuwingetf voort. (Wordt ï'rvolgd.)

Leidsch Dagblad | 1905 | | pagina 1