N*. 13986 Woensdag ST ^eptembef» A*. 1905. feze (Qoarant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit DRIE Bladen, Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. 3 OCTOBER 2% Uit de „Staatscourant." LEIBSCH MG-BLAD PRIJS DEZER COURANT» Vms Leldes pei week 9 Oeitsi pel 3 meenden S 2 J If L10. Baltei Leiden, pei loopei en wui egenten gereetigd I J J 1.30. franco pel post1.65. PRIJS DER JLDYERTENTDJNi Van 1—6 regoli ƒ1.05. Iodere regel meer 0.17$. Grootere letters n&or plaatsruimte. Kleine adrertentiën ran 30 woorden 40 Oenta oontant j elk tiental woorden meer 10 Cents. Voor het Inoasseeren wordt 0.05 berekend. Direct© Belastingen. De Burgemeester van Leiden brengt ter algemeene kennis, dat aan den Ontvanger der Directe Belastingen zijn tor hand ge- feteld de kohieren der Belasting op bedrijfs- cn andere inkomsten nummers 4, 5 en 6 van den dienst 1905/1906 executoir verklaard don 25sten September j.J. en herinnert yoorte den belanghebbenden aan hun ver- fclijchtirrg om den aanslag op den bij do iWet bepaalden voet te voldoen. Do Burgemeester voornoemd, H. O. Juta, lo.-Burg. Leiden, den 27slen September 1905. HET PROGRAMMA VAN zal morgen te twaalf uren verkrijgbaar zyn, tegen betaling van 5 Cents, b\J: AJ. Binnendijk Jr., Botermarkt. Q. v. Brussel, Haarlemmerstraat. L. H. Becherer, Hoogewoerd. H. W. Hageman, Brandowijnsteeg. Herwig, Janvossensteeg. Firma Gebr. v. d. Hoekt Breestraat. Job. Hogervorst, Haarlemmerstraat. iW. J. Kat, Hoogewoerd. H. Kleyn, Breestraat. B. v. Kloeten, Pieterskerk-Koorsteeg. Firma Kooyker, Nieuw© Rijn. H. L*. Lanccl, Pieterskerk-Koorsteeg. ;Wod. J. P. D. Lanccl, Haarl.straat. H. Lambooy, Hoogewoerd. Fa- wed. J. J. la Lau, Noordeinde. Bureel ,,Leidsch Dagblad". G. Los, Hoogewoerd. P. H. Massa, Haarlemmerstraat. .W. Matveld, Paarden steeg. L. H. F. J. Menning, HaarLstr--"1". G. F. Meyor, Doezastraat. Firma Ratelband, Kort-Rapenburg. C. W. Schippers, Oudo Singel. H. Stuur, Hooigracht. A. L. de Vlieger, Breestraat. J. W. do Wekker, Hooigracht. J. v. Weizen, Picterskcrk-Koorsteog. G. v. d. Werff, Paardénsteeg. Wosterbach, Zonneveldsteeg. Wierda's boekhandel, Breestraat. J. F. v. Wijngaarden, Aalmarkt. H. Zirkzee, Nieuwe Rijn h. Hooigracht. J. E. Zirkzee, Beestenm. h. Steenstraat. A. M. v. Zwicht^ Breestraat. Toor onze abonnés is het programma morgenavond to zes uren verkrijgbaar tegen maar alleen tegen overlegging van het morgenavond Donderdag in ons blad af te drukken bewijs. Leiden, 27 September. Door mr. H. van Oordt van Lau wen- ïtecht, Nederlandsok consul voor Japan te Kobe, is aan 's Rijks Museum van Natuur- lijko Historio te Leiden een uit 74 stuks bestaande collectie Japanscbe vogels ten geschenl: aangeboden. Den schenker is daarvoor do dank der jRogeering betuigd. Vrijdag 29 September a. s. hoopt F. G. Meijer, letterzetter bij de firma D. Donner alhier, den dag to herdenken, dat hij 25 jaren aldaar werkzaam is. Do jaarlijksche „Unie"-collecte, waar- yan de opbrengst ten goede komt aan de scholen met den Bijbel, zal Vrijdag a, s. langs do huizen alhier gehouden worden. Do gebruikelijke dank-en bedestond voor het Christelijk Onderwijs zal des avonds van 'dien dag plaats hebben in do Pieterskerk, waarbij als voorganger zal optreden ds. JP. J. Couvée Jr., pred. bij de Ned.-Herv. Gem. te Borne. Jhr. mr J. E do Sturlcr, consul-ge- neraal der Nederlanden te Smyrna, zal voor belanghebbenden to spreken zijn aan het Departement van Buitonlandsche Zaken te 'a-Gravenhage op Zaterdag 30 Septem ber e. k., des voormiddags van 1012 en 'des middags van 24 uren. („8t.-Ct.") Het plan om dezen winter te Amster dam, 's-Gravenhage en Rotterdam model- ope ra-voor stellingen te geven, waarbij zoo veel mogelijk Nederlandsche kunstenaars medewerken, staat op het punt verwezen lijkt to worden. Indien het comité van uit voering, aan het hoofd waarvan Daniël da Jjamgo staat, er in slaagt een waarborgfonds bijeen te brengen tot dekking van cvcntuec- Ie verliezen, zal in December Mozart's „Don Juan" worden opgevoerd. Tweemaal zal het .werk gegeven worden te Amsterdam, een maal te Rotterdam en eenmaal te 's-Gra- venhage. Voorts liet het comité nog zijn keuzo vallen op twee andere werken van Mozart, nl. „Entfehrung aus dem serail" en „Figaro's hochzeit". In het eere-comité zitten vele mannen van naam. Naar wij vernemen, is ds. D. G. Post- ma afgestreden als redacteur van het (an ti revolutionair©) „Voorburgsch Nieuws blad". De oorzaak moet gezocht worden in verschil van gevoelen met de directie van' 't blad. („L. en V.") Naar do „U. Ct." verneemt, zijn op de voordracht voor griffier derl Staten te Utrecht geplaatstNo. 1. mr. Modderman, hoofdoommies ter provinciale griffie van Zuid-Holland, to 's-Gravenhage; No. 2. mr. Rietberg, hoofdcommies ter provinciale griffie van Orerijsel, te Zwolle; No. 3. mr. Van der Meulen, ambtenaar aan het dep. van waterstaat, to 's-Gravenhage. Het stoomschip ,,'Amsteklijk", van Newport News naar Amsterdam en Rot terdam, is 26 Sept. Scilly gepasseerd; de „Goentoer", van Rotterdam naar Batavia* arriveerde 26 Sept. te Marseille; de „Te- lemachus" van Batavia naar Amsterdam, arriveerdo 22 Sept. te Marseilledo „Djocja" vertrok 26 Sept. van Rotterdam naar Java; de „Fetdmarschal 1" (thuisreis) vertrok 24 Sept. van Swakopmund; do ,,Idomeneu8", van Singapore naar Amster dam, passeerde 25 Sept. Gibraltar; de „König" (uitreis) vertrok 24 Sept. van Dar-es-Salaam; de „Koningin Wilhelmina" van Amsterdam naar Batavial vertrok 26 Sepb. van Southampton; de „Java" arri veerdo 26 Sept. van Batavia té IJmuidcn; de „Flores", van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 26 Sept. te Genua; de „Goedé", van Java naar Rotterdam, vertrok 26 Sept. van Port-Said; do „Gouverneur" arriveer de 26 Sept. van Oost-Afrika te Rotterdam; ds „Java", van Batavia naar Amsterdam, is 26 Sept. Dun genes a gepasseerdde „Koning Willem I", van 'Amsterdam naar Batavia, arriveerde 26 Sept. to Sabang; do „Koning Willem III", van Batavia naar Amsterdam, vertrok 25 Sept. van Genua; de „Markgraf" (thuisreis) arriveerde 2i Sept. te Marseille; do „Prinz-Regent" (uitreis) arriveerde 23 Sept. te Lissabon; do „Zaanland" arrivoorde 25 Sept. van Amsterdam te Buenos-Ayrcs, lliilegom. Wie do Meerdorpsstraat in de laatste jaren heeft gekend als een mod derpoel, zal zich zeker verheugen, dat in dezen toestand binnen weinige dagen groo- te verbetering zal .worden aangebraehb. Door do gemeente, die thans de straat in eigendom beeft overgenomen, zal do bestra- ting op Zaterdag 7 October a. s. worden aanbesteed, zoodat nog vóór dm' winter in deze noodzakelijke behoefte zal zijn voor zien. De loting voor do nationale militie der lichting 1906 is bepaald op Maandag 30 October a.s., des voormiddags te kwart over negen, to Saseenheim. De deelnemers aan het voorbereidend militair onderricht zijn opgeroepen om op Zaterdag, 30 September a.s., des voormid dags te half twaalf in het gymnastieklokaal aanwezig te zijn ter bespreking hunner belangen met den kapitein, belast met de leiding van dat onderricht, waarvoor zich D3 jongelingen hebben aangemeld. Een pakje met vleeschwaren, van hier per trein verzonden naar Amsterdam, is vermist en waarschijnlijk ontvreemd. Hillegoin. Dezer dagen is de instruo tie begonnen in de zaak betreffende den moordaanslag, op 31 Aug. 1.1. alhier ge pleegd. Men zal zich herinneren, dat toen d?> wed. Schreuder op hoogst tragische wijze om het leven is gekomen. Koudekerk. De loting der Nat. Militie voor de lichting "906 zal voor deze gemeen te gehouden worden te Alfen op Donderdag 19 October a.8., des nrmiddags te kwart voor twee. Door den landbouwer A. H. alhier ia hot verlangen te kennen gegeven, dat een hom toebehoorend rund, bij hetwelk tuber culose-verschijnselen zich vertoonen, door het Rijk wordt overgenomen. Leiderdorp. Burgemeester en Wethou ders maken bekend dat op Woensdag 18 OOctober a. s-, dos voormiddags te 10 uren, ter gemeente-secretarie, vanwege de loto- lingon, die me en en recht te bobben op vrij stelling wqgens broederdienst, heb vor- eischte gt&uigschrift kan worden aange vraagd. Lisso. Tor vermijding van het samen vallen met de courses te Bergen zal de harddraverij alhier gehouden worden in plaate van Woensdag 4 October op Don derdag 5 October. Noordwtjkorliout. Het Nederlandsch Centraal Comité tot bestrijding van Tuber culose heeft zich dezer dagera, 'door toezen ding van 1 Exemplaar van zijn Tijdschrift, gewend tot de hoofden van scholen, om rioh- van hun medewerking te verzekeren. Er worden middelen ka aangegeven om kinderen, die in de nabijheid van longlij- Öer3 leven, voor besmetting te vrijwaren. Hetgeen tot genezing van de longlijders zeiven kan gedaan worden, bestaat hoofd zakelijk in goede voeding, eo voorts in toevoer van licht, lucht en zonnestralen. Zij moeten, loven in vertrekken, waar dat alles gevonden wordt, en hun lichaam niet met overtollige kleeren belasten, maar de in werking van de natuur daarop bevorderen. Een verstandige levenswijze wordt aanbevo len. D© mogelijkheid bestaat dan, dat oen longlijder door zijn ziekte heengroeït. Sassenheim. Begunstigd door prachtig weder heeft alhier gisteren do uitgcochreï-on harddraverij plaats gehad. Een vrij talrijk publiek had zich naar het keurige terrein begeven, waar negen paarden elkaar moes ten bekampen, n.l. 1. „Irma II", br. m., eigenaar G. Ramp, Warmond, berijder W. Ramp. 2. „Corri", d. br. m,, eigenaar J. Koster, Heemstede, berijder J. Koster Jr. 3. „Princes", zw. m., eigenaar P. Ko- loos, Zoeterwoudo, berijder O. Lager berg. 4. „Caid", zw. h., eigenaar A. Mol Lei den, berijder A. Mol. 5. „Johanna III", sch. m., eigenaar G. de Gloede, Purmerend berijder P. Kont. 6. ,JLuitcnant" br. r., eigenaar J. Kos ter, Heemstede, berijder J. Koster Jr. 7. „NoIIa", sch. m., eigenaar N. de Vlie ger, Haart, meer, berijder Th. de Vlieger. 8. „Phylles", zw. r., eigenaar G. de Goe de, Purmerend, berijder P. Kout. 9. .„Aufcüly", v. m., eigenaar 'AL Smit, Haarlemmermeer, berijder D. Buurman. Do prijs van f 125 viel ten deel aan Na 4, de premie van f 50 aan No. 8, de lste troostprijs van 40 aan. No. 6 en do 2de troostprijs van f 20 aan No. 1. Voor den parapluiewedstrijd voor hitten waren maar drie deelnemers, die ieder ©cm prijs behaalden. De 20 gkL werd gewonnen door „Emma", eigenaar F. Alkemade, te TToordwijk, berijder A. J. v. d. Berg; de 10 gld. door „Do Vlieg," eigenaar Nijsen, te Zandpoort, berijder W. Schoorl; vie 5 gl<L door ,,v. Weet", eigenaar A. Mol, to Lcddem, berijder F. Dfebcn. Juryloden waren do heeren AL A. Wij- nandfl en W. van Dieren Bijvoet. De op het terrein aanwezige totalisator had het niet druk, wat con volgend jaar wel anders zal zjjn, omdat zoo vets hier nog geheel vreemd is. Zonder overdrijving kan gezegd worden, dat de jonge harddraverij- vereeniging haar eersto poging met gunsti- gon uitulag ziet bekroond, wat zeer zeker invloed zal hebben op het ledental. Rijnsburg. In deze gemeente rijn tien verloven uitgereikt tot verkoop van alco hol bevattende dranken, andere dan sterke dranken. Tegen Donderdagavond is door de Coö peratieve Voorschotbank en Spaarkas, alhier, oen algemeene vergadering uitge schreven. Valkenburg. Vergadering van den Ge meenteraad op Vrijdag, 29 September 1905, des namiddags tö zeven uren. Punten van behandeling. 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Mededeelingen. 4. Begrooting 1906. 5. Comptabiliteit. 6. Wijziging dor verordening jaarwedden onderwijzend per soneel. Woubruggo. Do loting voor de nationale militie, die alhier ten raadkuize zal worden gehouden, is bepaald op Zaterdag 7 Octo ber a s. cm wel voor de lotelingen dezer gemeente des namiddags te één uur, ter wijl op Maandag 9 October a. s. des voor middags van 912 uren het vcreischte ge tuigschrift voor hem, die recht meonen to hebben op vrijstelling wegens broederdienst kaa worden aangevraagd. Zvrammerdain. Aan den heer S. Hcm- penius, hoofd eener Christelijke school al hier, is wegens gezondsredenen een verlof van zes maanden verleend. In verband hiermede is tot tijdelijk onderwijzer aan dezo school benoemd de heer T. W. Verwey, van Nieuwerbrug aan den Rijn, met ingang van 1 October a.s. De huishoudelijko vergadering van het Nutsdepartement alhier, gisteren ge houden in „Do Rustende Arend", was zeer goed bezocht. Na afdoening van enkele onderworpen, werd de begrooting behan deld. Als in vorige jaren werden aan enkele instellingen en vereenigingen de gewone jaarlijksche subsidies toegewezen. Zoo aan de naaischool alhier de somma van f 50, onder beding, dat het onderwijs aldaar zal gegeven worden in den geest van het Nut. Het Bestuur werd aangewezen, om even tueel het huiehoudreglement te herzien. Als lid, toegewezen aan den commissaris der spaarbank, voor het nazien van do rekening dier instelling werd na enkele stemmingen gekozen dr. F. Schreuder. Vastgesteld werd, dat er in het a.9. Beizoen 5 lezingen zullen gehouden worden, van welke 1 vanwege het Hoofdbestuur. Bij de rondvraag werd de aandacht gevestigd op den toestand der Bewaarschool. Toezegging werd gedaan, in enkele oprichten verbetering aan te bren gen. Bij Kon. besluit is, met ingang van 1 October 1905 benoemd tot rijksadvocaat te Rotterdam mr. D. E. van Raai te, thans plaatsvervangend rijksadvocaat aldaar; met ingang van 1 October 1905 benoemd tot administrateur bij het departement van financiën mr. dr. Ant. ran Gijn, secreta ris van het rijkswoning-college en van de gezondheidscommissie voor 's-Gravenhage. mr. B. Ph. baron van Harinxma thoe Slooten, commissaris der Koningin in Friesland, benoemd tot staatsraad in bui- te ngowonen dienst; benoemd: tot commandeur in do orde van Oranjo-Nassau, mr. G. A. Vïsschor, pro cureur-generaal bij het gerechtshof te Leeuwarden. Benoemd: tot ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw: P. Peereboom, lid van Gedep. Staten van Friesland, en mr. C. B. Menakla, grif fier der Staten van Friesland; bevorderd tot officier in de Orde van Oranjo-Nassau, dr. N. Reeling Brouwer, lid van Gedep. Staten van Friesland; benoemd tot ridder in do Orde van Oranjo-Nassau, Tj. Velstra, lid der Sta ten van Friesland; C. J. van der Veen, burgemeester der gemeente Bolsward; D. Bartstra, gemeente-secretaris van Bols ward; en de eere-medaille der Orde van Oranjo- Nassau in zilver toegekend aan H. Wol- dring, bode bij de provinciale griffie te Leeuwarden; en in brons aan: H. Bouma, ploegbaas bij de Ned. Tramweg-Mij., te Bolsward; C. H. HummeJinck te 's-Gravenhage, directeur van do fabriek van melkproduc ten „Hollandia" te Bolsward, bevorderd tot officier in de Orde van Oranje-Nassau aJsmedo K. Pringle, hoofdingenieur van den provincialen waterstaat in Friesland, to Leeuwarden met ingang van 1 November 1905, be noemd tot directeur van het post cn tele g raafkantoor to Nodor-HardingsveW B. W. O. van Rijo, thans in gelijko betrek king to Raalte; aan jhr. mr. D. A. W. van Tets van Goudriaan, minister van buitcnlandscho zaken, op zijn verzoek, eervol ontslag ver leend als lid van de commissie, belast met het afnemen dor diplomatieke examens, onder dankbetuiging voor de door hem als zoodanig bowezen diensten; mr. W. H, do Beaufort, lid van de Twee de Kamer dor Staten-Generoal, voormalig minister van buitenlandscho zaken, oud lid der voornoemde commissio, horbonoemd tot Hd daarvan. Benoemd tot ridder <lde klasse in do Militaire Willemsorde de Patih van Aer Besar (aideeling Wahaai der residentie Amboina) Solo^-Kcta Ipakiët, wegens zijn gedrag bij de krijgsverrichtingen op Ce- ram, gedurende hot tweede semester 190-1, meer bepaaldelijk bij de bochten naar So- lokpoetih op 18 en 19 Augustus 1901 en naar Lapilaitoto van 25 October tot 4 No vember daaraanvolgende; do arts F. J. Borst benoemd en aange steld tot officier van gezondheid tweedo klasse bij hot personeel van den genees kundigen dienst van hot leger in Ned.-In- dië en zulks onder toekenning van eervol ontslag als reaervo-lste luit. bij het leger hier te lande; op zijn daartoe gedaan verzoek aan H. W. Ovorbosch, met ingang van 1 October 1905, eervol ontslag verleend als adjunct- commies bij do Staatsmijnen in Limburg; tijdelijk benoemd tot leeraar aan da Rijks hoogere burgerschool to Bergen op Zoom A. J. A. Busquet, thans lsto luit. dor infanterie te Amersfoort. De gewone audiënties van do Minis tors van Justitie, Financiën, Marine, Oor log on Waterstaat, Handel en Nijverheid zullen dezo week niet plaats hebben. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde. Do algemeene vergadering werd gisteren te '6-Hage geopend door den voorzitter den heer G. de Grancy. Dc heer Galesloot, dio zijn gouden jubi leum in het tuinbouwvak vierde, werd door spr. harte lijk gelukgewcnscht. Do heer Galesloot verklaarde echter de fe licitatie Van den voorzitter niet to aan vaarden. Den lsten September jL ware een gelukwensch namens de Maatschappij wol op haar plaats geweest. Dit incident was daarmede geëindigd. Lange bespreking lokte vervolgens uit heb voorstel van het hoofdbestuur in hoofdzaak hierop neerkomend: do algemeene vergade ring besluite in beginsel, dat de Maatschap pij toetrede tot een eventueel op te richten Ned. Tuinbouwbond of Federatie van Ncd. Tuinbouwvercenigingen, mits do Maat schappij in haar tegenwöordigen vorm blijv© bestaan De beer Teun is sen, Amsterdam, achtte verder debat overbodig en stelde voor het voorstel aan te houden tot do statuten in definitioven vorm kunnen worden beoor deeld. Desnoods kan dan een oxtra-vergade< ring worden uitgeschreven. Do heer "Witte, Lcidon, vreesde dat do federatie do oorzaak zal worden van den ondergang dezer Maatschappij, dio dertig jaar den tuinbouw heeft vertegenwoordigd. Zelfs al komt do fedoratio tot stand, voor den tak bloemisterij kan deze Maatschap pij toch nimmer geïgnoreerd worden. Do afgevaardigde van Aalsmeer betreur de, dat het voorstel niet boter is toegelicht. Met hetgeen hij nu weet zou hij voorstem men, doch volgens zijn opdracht heeft bij tegen te stemmen. Dc motie Amsterdam (uitstel) werd ton slotte met 112 tegen M stemmen verwor pen. Het voorstel van het hoofdbestuur werd daarna bij acclamatie aangenomen. Tot leden van het hoofdbestuur werden gekozen do heeren C. v. n Lennop t-o Eist cn J. G. Ballcgo to Leiden. Als plaats voor do volgende algemeeno vergadering in 1006 werd Leiden aangewe zen, voor de wintorbijeenkomst Utrecht, voor do vriondschappelijlco bijeenkomst Zeist% Re* rpkening over 190-1 on do begrooting 1906 worden ten slotte goedgekeurd'. De Koningin in FriesSand. In goregeldo volgorde worden gistermor gen te Leeuwarden het Fricscho museum, do coöperatiove zuivelfabriek en de ten toonstelling van Nijvorhoid en Huisvlijt door do Koningin en Prins Hendrik be zocht. Bij het instappen om tien uur viel eon eersto regendrupje, gelukkig maar dunne tjes. Bij het inrijden van do Sint-Jacobsstraat werd door do moisjes Torwco, Do Groot en Buis aan H. M. oen bouquet aangeboden van de fijnst verkrijgbare orchideeën. Mot ccnigo woorden van vricndelijkon dank aan do lievo geefsters aanvaarddo do Koningin het geaohenk. Op de witte linten was door do filiale der Singer-Maatschappij in oran je geborduurd: „Do bewoners dor Sint.- Jacobsstraat aan hun geliefde Vorstin." Intusschcn stroomde en stroomde het aantal vreemdelingen en landliedon steeds meer too. Het weertje bleef grijs, dampig. Om half twaalf werden op do Wilhclminabaan wedrennen gehouden om vier prijzen, De Ruiter-, Prins Hendrik-, Emma- en Wilhel- mina-prij8. Inmiddels vingon to één uur dc volksspe len aan op het Wilhclminaplcin, Eon heel fijn motregentje word langzaam aan een straaltjesregen. Wat keken er yeti blikken angstig, betrokken, mismoedig naar boven. Zou nu alles in het water vallen? Volks spel, ringrijdën, vuurwerk? Do hemel bleek genadig. Dat kleine buitje was speciaal bestemd om 't stof wat neer to slaan; want op een maal brak de lucht alsof 'n reuzenvuist do wolken links cn rechts uit elkaar ranselde. Do zon stak haar nous door do spleten en hield op het gebied van damp cn nevol in korten tijd groote opruiming. De volksspelen worden druk bezocht. Kuipsteken, tonrijden, fietsen, hindernis- baan, stonden o. m. op het fJrqgramma. Even na halfdrio kwamen do vorstelijke gasten oprijden en aanschouwden ecnigen tijd hot vroolijk wodstrijdspol der jonkheid, toen ging het naar den Harlingcr-straatwcg, naar do ringrijdorij. Van Leeuwarden Komend was links van don weg een pracht van een tribune ge bouwd; wel honderd meter lang met een glazen middenstuk voor do vorstelijke per sonen en gevolg bestemd. Aan do overzijde van den straatweg verrezen eveneens tri bunes en biedt liet uitgestrekte weiland plaats aan duizenden belangstellenden. Do provincie Friesland rccepieert waarlijk keu rig. Ceremoniemeesters staan ten dienste der genoodigdende ringrijdstera ontvangen allen een bouquet; port, sherry, gebak, wor den geeerveerd. Reeds den ganschen mid dag is gereden. Een zestigtal sjeczcn, do een al mooier dan do ander, met Fricsch gokostumeordo dames, de een ook al mooier dan de ander, snellen beurtelings voorbij do tribune. Even na halfdrie wordt do wedstrijd tij delijk gestaakt. Koningin Wilhelmina zal straks komen. En zo kwam. Bij gouden zonlicht nadert de stoet, langa den mooien rechten weg, begeleid door een langen nergens eindigenden jubelkreet. H. M. droeg weer de Fricsche kleeding, nu een japon van witte zijdo met blauw blooin- borduursel. Na ontvangst begon het défilé der 61 mededingend© paren. Ia ges trek ten draf ging bed langs do tri bune. Vriendelijk beantwoordde H. M. ie ders groet, door buigen of wuiven mot zak doek of ruiker gebracht, waarna de wed strijd werd voortgezet. Nadat do een en zestig deelnemers een maal do ronde hadden gedaan lange den paal, waaraan do ring wordt bevestigd, dié

Leidsch Dagblad | 1905 | | pagina 1