Né. 13953 Zaterdag; 19 Augustus. A« 1905. feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van <§pn- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit v- DRIE Bladen, Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. FEUILLETON. 31.oe« ïei% IDSCH MGrBLA PRIJS DEZER COTJRAOTl Voot lelden pel week 9 Oents) por 8 ms&nden i i i f L10. Bnlten leiden, per looper en waar agenten gevestigd rijn i 1.30. franco per port 1.66. PRIJS DER ADYERTENTIEN Van 1—0 regels f 1.05. Iedere regel meer 0.17£. Grootore lettors n&ar plaatsruimte, Kleine advertentiën ran 30 woorden 40 Oents contantelk tiental woorden meer 10 Oents.Voor het Inoassoeren wordt/"0.05 berekend. Vergadering van dea Geoiesnteread van Leiden, op Donderdag 24 Aug. 1905, doe namiddags te twee uren. Te behandelen onderwerpen: lo. Onderzoek van de geloofsbrieven van Üe nieuw benoemde leden van den Ge meenteraad 2o. Verzoek van mej. L. A. E. van Nou- huys om eorvol ontslag aio onderwijzeres piet verplichte hoofdakte aan de Meisjes school 2de klasse. (177) 3o. Verzoek van mej. J. E. Labree om eervol ontslag als 3de onderwijzeres in de handwerken aan de school 3de klasse No. (178) 40. Verzoek van H. J. Slegtenhorst om eervol ontslag als onderwijzer aan de school 3de klasse No. 5. (183) öo. Benoeming van een geneesheer van het Krankzinnigengesticht ,,EndegeeGt" en het Sanatorium „Rhijngeest". (löl) 6o. Benoeming van een onderwijzeres met .verplichte hootaktc aan de Meisjesschool 2de klasse. (192) 7o. Benoeming van een onderwijzeres aan de school der 2de klasse voor Jongens en Meisjes. (195) 8o. Rekening, dienst 1904, van het Krankzinnigengesticht .Endegeest" en het Sanatorium „Rhijngeest". (166) 9o. Rekening, dien6t 1904, van de Stede lijke Werkinrichting. (184) lOo. Verzoek van H. P. Schim van der Loeff om vergunning tot het bouwen van een houten b°rgplaat23 in den tuin van hot perceel Hooigracht No. 67. (182) Ho. Voorstel om aan H. M. de Koningin voor to stellen Burgemeester en Wethouders te machtigen aan T. J. Heins vergunning to verleenen tot verkoop van sterken drank in het klein in de Stads-G-ehoorzaal. (193) 12o. Verzoek van Joh. Appel en J. M. (Vermolcn om restitutie van betaald' plaats geld gedurende de kermisweek. (188) 13o. Voorstel tot ondershandsche verhu ring van het winkelhuis B reestraat No. 94, (187) 14o. Voorstel tot on'derhandsehe verhu- !ring van het Schuttersveld. (186) 16o. Verzoek van. het Bestuur van het Idtrijkorkiest Euterpe*', om het gebruik van het zanglokaal der Kweekschool voor onderwijzers en onderwijzeressen. (189) 16o. Voorstel tot overbrenging van het idienstjaar 1S04 op dat van 1905 van de niet verwerkte gelden voor eenige buitengewone werkzaamheden bestemd, voor in 190-4 on uitgevoerd gebleven werkzaamheden en tot voldoening uit den post: „Onvoorziene Uit gaven" van in 190-1 onbetaald gebleven vor deringen. (194) 17o. Rekening van de ontvangsten en uitgaven der gemeente over het jaar 1904. (181). WAftRSCHUWSftÊ. Inschrijving voor de Militie. Burgemeester en Wethouders van Leiden herinneren bij deze belanghebbenden, dat ingevolge de Militiewet 1901 het register van inschrijving voor do Militie den 31sten Augustus a.s. des namiddags te vier uren voorgoed wordt gesloten, en roepen mits dien de geborenen in heb jaar 1 88 6, die zich nog niet hebben doen inschrijven, op, om ziok daartoe nog vóór dat tijdstip aan te geven, ten einde de nadeelige gevolgen, die uit verzuim ten deze voor hen zouden ontstaan, to voorkomen, ook al mochten zij door een vergissing omtrent hun geboorte jaar in de meening hebben verkeerd, dat zij nog niet tot aangifte ter inschrijving gehouden waren. Zij noodïgen daarom belanghebbenden, die 18 k 19 jaren oud zijn, uit, zich zoo nocdig omtrent het jaar hunner geboorto to vergewissen, en zich, zoo dit jaar 18 8 6 is, alsnog ten spoedigste aan te melden, waartoe gelegenheid zal worden gegeven tor Secretarie dezer gemeente (afd. Militie en Sohutterij, kamer No. 9) op iederen werkdag, tusschen des voormiddags half- tien en des namiddags drie uren, tot en met 31 Augustus a,s. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 29 Juli 1905. Leiden, 69 Augustus. De Commissie van Financien heeft tegen de in hare handen gestelde rekening van de Stedelijke Werkinrichting over heb jaar 1991, met bijbehoorende bescheiden, geen bezwaar en adviseert tot goedkeuring de zer rekening over te gaan. Zij spreekt evenwel de wenschelijkkeid uit, dat de „kleine posten" in uitgaaf ge boekt, waarvoor geen kwitanties aanwezig zijn, voortaan onder het hoofd „kleine verschotten door den Directeur" door een nota verantwoord worden, door den Direc teur gequittèèrd. Gaarne zag zij ook den post „Weef- en leesloonen" voortaan door een arbeidslijst met de uitbetaalde loonen, zooveel mogelijk gepreciseerd, verant woord. Met ultimo December a. 8. eindigt de buur van de aan de Gemeente Leiden in eigendom toebehoorende perceelen, ter grootte van 5 hectaren, 49 aren en 70 cen tiaren (genaamd „het Schuttersveld"), krachtens Raadsbesluit van 15 Januari 1891 voor den tijd van vijftien jaren verhuurd aan het Rijk ten behoeve van de exercitiën van het Garnizoen, voor een huurprijs van f 550 per jaar, onder bepaling, dat hot achtergedeelte van het veld langs den Ma- redijk, alleen mag gebruikt w'orden voor de oefeningen van de infanterie en met de bevoegdheid voor do gemeente om het be weiden en begrazen van het land te ver pachten, mits daardoor geen hinder worde veroorzaakt aan de exercitiën van het gar nizoen en om het land te gebruiken voor de oefeningen van do Schutterij en voor openbare volksfeesten en volksvercnake- heden. Aangezien het in do gegeven omstandighe den alleszins wenschelijk is, binnen niet al to langen tijd over het Schuttersveld te kunnen beschikken, komt het B. en Ws. ook in verband met de mogelijkheid eener te treffen regeling met het Rijk aangaande de verplaatsing van het exercitie-terrein,- geraden voor, het terrein voor slechts 3 jaren te verhuren. Zij geven den Raad daarom in overweging in dien geest te be sluiten. Bij B. en Ws. bestond geen bezwaar om aan ds. H. P. Schim van der Loeff vergunning to verleenen tot het bouwen overeenkomstig de overgelegde teekening, van een houten bergplaats voor tuinge reedschappen, brandstoffen enz. in den tuin van het perceel Hooigracht No. 67. Evenmin bestaat bezwaar tegen inwilli ging van het verzoek van den beer H. J. Slegtenhorst om eervol ontslag, met ingang van 16 September uit zijn betrekking va.a onderwijzer aan de openbare ochoo- der 3de klasse No. 5, alhier. Volgens het bepaalde bij arUael 5 der verordening van den öden Juni 1902 wordt bet hoofd der school 2de klasse voor jon gens.cn meisjes, aan de Oude Vest, bijge staan door een onderwijzer-plaatsvervan gend hoofd en ten minste negen en ten hoogste elf onderwijzers of onderwijzeres sen. Tot liet vaste personeel dezer school, die nu na de volledige totstandkoming der re organisatie bestaat uit 6 kiassen, samen vormende 12 afdeelingen, behooren, behal ve het plaatsvervangend hoofd, negen on derwijzers of onderwijzeressen, terwijl nog twee onderwijzeressen tijdolij- als zooda nig werkzaam zijn. Het hoofd der school geeft thans in over weging om een der beide tijdelijk aangestel- den, n.l. mej. J. J. M. Tetterode, die reeds sedert 1 Maart 1901 aan deze school ver bonden is en zich heeft doen kennen als een bekwame en degelijke leerkracht, van een valste aanstelling; te voorzien. Bij B. en Ws. evenmin als bij den arron- dissements-schoolopziener, wiens advies te dezer zake werd ingewonnen, bestaat hier tegen bezwaar. B. en Ws, dragen daarom den Raad ter benoeming voor moj. Tetterode, terwijl zij om te voldoen aan het voorschrift vervat in art 2S der wet op het Lager Onderwijs, deze voordracht aanvullen, door in de 2do on 3de plaats 's Raads aandacht te vestigen op do damos J. G. Vlieland en L. W. Pronk, beiden als tijdebjk onderwijzeres werk zaam, eerstgenoemde aan deze school, do laatste aan de openbare school dor 3de klasse No. 3. Naar B. en Ws. door de commissie van beheer van „Endegeest" en „Rhyn- geest" werd medegedeeld, wenscht de heer R. A. Mees, arta, assistent voor de psychia trie aan de Rijks-Universiteit alhier, gaarne in aanmerking te komen voor een benoe ming tot buitengewoon geneesheer aan het krankzinnigengesticht „Endcgcest" en het sanatorium „Rhyngeest", welke betrekking ook door zijn voorganger, den heer G. J. B. A. Janssens, w©rd bekleed. Vroeger werd reeds medegedeeld, waar om do benoeming van den assistent voor do psychiatrie tot buitengewoon geneesheer van het gesticht „Endegeest" der commis sie van beheer en B. en Ws. gewenscht voorkwam. Tegen inwilliging van het verzoek van den heer Mees bestaat dan ook noch bij de ooramissie, noch bij bet Dagelijksch Bestuur bezwaar. Do volgende voordracht is opgemaakt voor de benoeming van een onderwijzeres met verplicht© hoofdakte aan de openbar,© meisjesschool 2de klasse, ter vervulling van de vacature, welke zal ontstaan ten gevolge van de ontslagaanvrage van moj. L. A. E. van Nouhuijs: lo. mej. J. A A Swaan, hoofd eener bijzondere school te Oisterwyk; 2o. moj, J. C. Eggink, onderwijzeres te Leeuwarden; 3o. mej. C, J. van Timmeren, onderwijzeres te Martonshook. Door den heer T, J. Heins te Rotterdam, aan wien werd toegewezen de nacht van de buffetten in de Stadsgehoorzaal, is aan B, en Ws. vergunning verzocht tot den ver koop van sterken drank in het klein in onkele localitoiton aldaar. Aangezien de Gehoorzaal, door de daarin gehouden wordende congressen, tentoon stellingen, openbaro bijeenkomsten, muziek uitvoeringen, enz. aan te merkeni b als een buitengewone inriohting voor mnutsehap pelijk verkeer, kan h. i. tegen hot verleenen dezer vergunning boven het maximum geen bezwaar bestaan. Ingevolge het bepaalde bij art. 6 der Drankwet kan hun collego daarto© door Haro Majesteit do Koningin worden gemachtigd, op voorstel van den Gemeenteraad, Gedeputeerde Staten ge hoord. Zij geven daarorn in overweging, aan Hare Majesteit voor te stellen hun collogo to machtigen, - aan den heer Heins voornoem de vergunning te verleenen. Möt 1 October a. s. eindigt de huur van het winkelhuis Breestraat No. 94, krachtens raadsbesluit van 22 September 190-1 voor den tijd van één jaar verhuurd aan do dames Th. Bayer cn M. Goddijn, voor de som van 675 per jaar. Aangezien de huursters het verlangen hebben te kenn.cn gegeven de huur thans voor den tijd van 2 jaren to verlengen on daartegen noch bij de commissie van fabri cage, noch bij B. en Ws. bezwaar bestaat, geven zij in overweging gunstig te beschik ken onder do bestaand© voorwaarden. Naar aanleiding van een verzoek van Joh. Appel en J. M. Vormolen, caroussel- houders to Amsterdam, om hun 100 van het betaalde plaatsgeld gedurende do ker misweek tc restitueeren, deelen B. en Ws. mede, dat requestranten volgens de voor waarden der verpachting hoegenaamd geen recht hebben zich te beklagen over hetgeen op de andore, niet door hen gepachte ter reinen al of niet wordt geplaatst. Voorts is uit het rapport van don Alge- meenen Havenmeester, wiens advies B. en Ws. over deze zaak hebben ingewonnen, gelbeken, dat requestranten eer vóór- dan nadeel hebben gehad door de plaatsing van een luchtscbommol in plaats van een hip- podróme naast hun caroussels, zoodat dus ©lke reden, om hun schadevergoeding to geven ontbreekt. Mitsdien stellen B. cn Ws. voor, onder mëdedeeding dat het hun voornemen is, in de voorwaarden van verpachting in den vervolge een bepaling op te nemen, waar door klachten, als de onderhavige, worden voorkomen, afwijzend op het verzoek to be schikken. Adressanten gaven namelijk als reden voor hun verzoek om schadevergoeding op: dat zij bij de inschrijving voor een st d- plaats gedurende de kermis van dit jaar rekening b©bbon gehouden met de ontvang sten van verleden jaar; dat zij verleden jaar een standplaats hadden ingenomen naast het hippodrOmc, voor welke standplaats zij dit jaar, volgens den nun toegezonden plattegrond, weer ingeschreven hadden; dat echter dit jaar een JucJitsc ommcl naast hun caroussels geplaatst was, waar door zij minder ontvangen hebben, dan wanneer op die plaats een hippodrómc 1 gestaan. Den gemeenteraad geven B. ©n Ws. in overweging aan het Bestuur van het strijkorkest „Euterpe" tot wederopzeggcus toe vergunning te verleenen hot zanglokaal der Kweekschool voor Onderwijzers en On derwijzeressen to gebruiken voor hhou den van repetition gedurende de maanden Juni, Juli, Augustus cn September des Maandagsavonds van 8 tot 10 uren, cn go- durondc do ovcrigo maanden des Dinsdags- avonds van 8 tot 10 uren, tegen botaling van f 10 's jaars per wckelijksch uur cn van f 5 per jaar als vergoeding voor do kosten van vuur cn licht, en onder voor waarde, dat de kosten van schoonhouden cn bediening en van herstel der aan heb gebouw of moubilar eventueel toegebrachte schade door den gebruiker worden vorgoed, dat aan den concierge der Kweekschool een hillijko belooning, ter beoordeeling van den Directeur dier inrichting, wordt botaald voor de zorg voor verwarming, verlich ting en sluiting van het lokaal eu dat allo ter zake van het gebruik door B. cn Ws. te geven voorschriften zullen worden nage komen. Ingevolge liet Reglement op hel beheer en bestuur van het Krankzinnigengesticht „Endegecst" en het Sanatorium voor ze nuwlijders „Rhyngeest", bicdon B. en Ws. den Raad, na raadpleging der Commissi© van Bolieer, do volgende aanbeveling aan, ter vervulling der vacatures, welke in dia Commissie zullen ontstaan door do perio dieke aftreding als raadslid van do hoeren Mr. E. do Vries on W. Pora, waarvan al leen eerstgenoemde herkiesbaar is, en die, welke reeds 1 Juli is ontstaan door het af treden als raadslid van den heer dr.. E. F. vaD Dissel: a. voor do vacature-Mr. E. dc Vries: lo. Mr. E. de Vries en 2o. Mr. S. J. Fockema Andreoc, b. voor de vacature-Dr, E. F. \nn Dissol: lo. J. Korevaar P.Azn. en 2o. II. Paul. o .voor do vacaturc-W. Pora: lo. Mr. J. C, van der Lip cn 2o. Mr. A. van der Eist. Voor bot examen, lager onderwijs, handteekenen en perspectief, is te 's-Grar- venhage geslaagd de heer W. M. Pi eters. Genoemde beer was leerling vnn do „Leidscho Teokcnscbool." Voor het examen Franecli lager on derwijs is to 's-Gravenhage geslaagd moj. A. A, E. Di lessons, van Leiden. Voor bet examen gymnastiek, lager on derwijs, slaagde to Utrecht de heer A. H. van do Luit, van Hoofddorp. Do 1ste luitenant J. D. Ninaber, van hot 2de reg. huzaren, zal met 1 September worden ingedeeld bij het 2de depot van dat wapen to Leidon. De gisteren vermelde uitslag eener aanbesteding betrof niet de verbouwing van de Gereformeerde Kerk N. Rijn 70A, maar het perceel N. Rijn 27, alwaar zal geves tigd worden een vlee-sohhouworij van don heer L. A. Werner. 89) „Hier zit mijn helpster, zeide Adolf, op Sabine wijzend; „zonder juffrouw Meer- holts steun zouden wij nog lang zoo ver niet zijn." Haszlach zag met welgevallen naar het meisje. Zoo hupsch als heden was het hem nog nooit voorgekomenal was hij ook een hardnekkig vrijgezel en had hij zich destijds .verheugd, dat zijn compagnon van Sabine den bons gekregen had, zoo dacht hij toeli onwillekeurig, dat do mede-aanwezigheid van zulk een bekoorlijk meisje in zijn slecht jdoor mannen bewoond huis in het geheel niet kwaad geweest was. „Dan moet ik u, juffrouw Meerholt, nog bijzonder bedanken", zeide hij met een bui ging; „ik heb tot nu toe niet geweten, dat .vrouwenhanden ook bij de inrichting eener .werkplaats van nut konden zijn". „Wat men gaarne leert, mijnheer Hasz lach, dat leert men ook spoedig", antwoord de Sabine, die haar bekoorlijk neusje uit het bierglas hief, waaruit zij juist gedron ken had; „het is niet do eerste maal, dat ik de werkplaats van den heer Dechner in orde gebracht heb...... als hij slechts met dezen vriendschapsdienst tevreden is 1" O, met hoeveel verruking luisterde Adolf naar deze onbevangen bekentenis 1 Misschien mocht hij toch nog hopen, dat Sabine weer voor hem haar hart ontsluiten zou. Een vierde persoon trad ongemerkt de kamer binnen. Het was Peter, die in het voorbijgaan wilde zien, hoe zijn twee lingbroeder hier terecht gekomen was. Hij schrikte, toen hij Sabine en Haszlach in gezelschap van Adolf vond; tegenover Sabi ne had hij een tamelijk slecht geweten, en tegen Haszlach, die hem, ondanks zijn ver zoek, den bouw van het nieuwe huis op de binnenplaats niet had willen opdragen, koesterde hij wrok. Met een verstrooid ge zicht kwam hij nader, gaf zijn broeder cte hand en maakte een stijve buiging tegen de anderen. „Indien ik vermoed had, Adolf, dat ik u bij den maaltijd stoorde en zulk aange naam gezelschap, dan zou ik ccn anderen keer gekomen zijn." „Gij stoort mij nooit, waarde broer," zeide Adolf op warmen toon. De vijandelij ke toon van Peter deed hem pijn; al wist hij dat die hem zelf niet gold, liad hij zijn broeder veel te lief, dan dat hem diens ironisch wezen niet had moeten verontrus ten. „Kom, ga een beetje bij ons zitten, ik zal dadelijk een paar stoelen laten halen, te eten kan ik je heden niets n rer aanbieden, maar een sigaar zult gij wel niet versma den." Hij reikte zijn broeder d.n rtearenkoker, toen maakte uij rechtsomkeert om uit de aangrenzende kamer een stoel te halen, maar Peter hield hem terug: „Laat dat, Adolf, ik ga niet zitten, want ik heb niet veel tijd." „Een metselaarsbaas, die niet veel tijd heeft, is heden geluk te wenschen," zeide do heer Haszlach; het bouwbedrijf draagt thans gouden vruchten." Peter lachte spottend. „Zoo, meent u dat, mijnheer Haszlach? In dezen ellendi- gen tijd dragen alleen zwendel en bedrog vruchtenvoor eerlijken, moeite vollen ar beid zijn onze tegenwoordige toestanden een geheel onvruchtbare bodem. Een gek, die zich heden nog druk maakt 1 Hij helpt slechts de opgestapelde schatten der uit zuigers vermeerderen, voor hem zelf valt er niets af dan het nutteloos verspilde zweet." „Nu, nu", zeide Adolf, „sla nu niet zoo door. Ik geef je gaarne toe, dat nog lang alles niet zoo is als het kon zijn, maar wij leven toch in een eeuw van hervormingen, en wij moeten erkennen, dat het wel lang zaam gaat, maar toch iederen dag beter wordt." „Onzin 1" stoof Peter op, „niets wordt beter. Erger wordt het met eiken dag, en deze bourgeois-wereld zal niet eer begrijpen boo de toestand is dan wanneer do gcheele boel het ondersbboven gaat." ,,En, mijnheer de metselaar", zeide Haszlach. U zult toch niet helpen om den boel het onderst boven to werpen V' Peter nam den ander van het hoofd tot de voeten op. „Daarvoor zullen anderen zorgen, mijn heer Haszlach'do ezels, die zich indien toe stand behagelijk gevoelen. O, al lacht u zoo ongeloovig, ik zeg u, dat deze afrekening eer zal komen dan u verwacht." Hij was eenige stappen op hem toegetre den, zag hem met fonkelend© blikken vijan dig aan en ging met trillend© stem voort: „Gij allen, die den onchrgang van deze kapitalistische sehan elijke huishouding met alle middelen van laagheid cn lafhar tigheid wilt tegenhouden verbaast dien slechte door uw jammerlijke, huichelachtige houding „Ik moet u verzoeken, mijnheer, mijn persoon buiten spel to laten, als u van een partij van laagheid en lafhartigheid spreekt." „Behoort u niet tot die partij? Tot die vertegenwoordigers van het afgeleefde on vcn-otte? Tot het gilde der uitzuigers en tegen do beschaving gekante huichelaars? Hobt u mij niet afgewezen, toon ik aan bood dat werk to maken? Waarom hebt u mij dat niet toevertrouwd? Waarom hot werk gegeven aan mijn concurrent, die, ik weet het zeker, eenige duizenden mark hoo- ger was. Waarom, mijnheer Haszlach? Ik wil het u zeggen: omdat ik een sociaal democraat ben, en omdat u een sociaal-de mocraat, zelfs don geringste niet, eenige verdiensten gunt. Geloof overigens niet, dat mij uw handelingen iets gekrenkt heeft, integendeel, ik heb mij .laarvoor verheugd, want zij is een van die handelingen, waar door u en uws gelijken den brand in hot gebouw der kapitalistische exploitatie helpt stekenuw maatschappij zal spoedig afgeloopen zijn." ,,U zijt te opgewonden; dat is een thema, tot behandeling waarvan in de eerste plaats kalm bloed en een heldere blik be hooren. Als u echter beweert, 'dat ik u het werk niet heb opgedragen, omdat u so ciaal-democraat zijt, zoo slaat u den spij ker op den kop. Me dunkt, u zult mij daar van geen verwijt maken. Zoudt u het Aan uw kant niet voor een onbeschaamdheid houden, als ik u kwam verzoeken een werk man of een conservatief uw stem te geven?" „Als die conservatievo werkman Hasz lach heette, zou ik nog eerder den duivel kiezen," zeido Peter. „Ziet u nu? Dus oprechtheid tegen op rechtheid. Ik geef er de voorkeur aan uit deze kamer heen te gaan, voordat ik mij door een man grofheden laat zeggen, waarop ik slechts één antwoord hob: stil zwijgende verachting." Haszlach raaa.Me een afgemeten buiging voor Adolf en Sabine cn ging heen. „Ha, ha, ha I" lachte Poter, „daar gaat do heer met zijn eerlijke principes, met zijn opgeblazenheidO, hoe haat ik dib gebroed! Het stinkt 1 Het is giftiger dan de adders 1" Hij wierp zich op een ledigen stoel, waarop Adolf straks gezeten bad, strekt© armen cn beenen voor zich uit en ging vol zelfvoldoening voort: „Maar ik heb het hem gegeven. Dat doet goed, zeer gocdj" Adolf was pijnlijk getroffen achter Peter gekomen en legde de hand op zijn schou der. „Gij hadt niet zoo moeten doorslaan. Peter! Waartoo moet dit leiden? Gij hebt u een vijand meer gemaakt on geheel ver geten, dat ik de compagnon van den hoer Haszlach ben." „Hij zal het jo niet ïcwalijk nemen," zei de Peter, het hoofd naar zijn broeder ge wend; „dat zullen wel de ecboone oogen van je meisje beletten, die nu spoedig hier als atouw dos buizes regeeren ral hij is, gelijk de meeste oude vrijgezellen, eea verliefde gek, die voor ren lieflijken blik, van Sabine alfi een po." I ever Am stok zal 3priDgcn." re. f»/

Leidsch Dagblad | 1905 | | pagina 1