N\ 13952 [Vrijdag 18 Augustus. A0, 1905. feze (Courant wordt dagelijksmet uitzondering van (§pn- en feestdagen, uitgegeven. Uit de „Staatscourant," FEUILLETON. Zijn ü^üoeclei". (Wordi Vervolg) IDSCÏÏ DA&BLAII PRIJS DEZER COURANTi Vooi Leideo pel week 9 Gents pei 8 maanden I I I f L10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 't 1.30. Pranco per post 2*. 1.65. PRIJS DER ADTERTENTIËS, Van 18 regels ƒ1.06. Iedere regol meer 0.17£. Grootere letters n&ar plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Gents oontantj elk tiental woorden meer 10 Gents. Voor het inoasseercn wordt/"0.05 berekend. ELeie3en5 68 Augustus. Heden werd in „Zomerzorg" de akte Van oprichting gepasseerd ton overstaan van notaris O. Kor te weg, te Hazerswoude, van «de Naamloozo Vennootschap „Crediet- bank voor Nederland", die alhier zal geves tigd wordenen op wier statuten reeds de Koninklijke goedkeuring verluregen is. Haar doel zal voornamelijk zijn credieten rte verstrekken op langen termijn, maar ook bouwer ediet, scheopshypotheek on der gelijke, allos onder zakelijke of persoonlijke zekerheid. «Het maatschappelijk kapitaal bedraagt een millioen gulden, verdeeld in aandeelen van 1000, waarop to storten 10 pCt. of volgestort. Van do 1000 aandeden zijn voorloopig niet meer dan vijf serieën uitgegeven, waarvan er in de akte van oprichting 301 als geplaatst vermeld worden, over 102 aan deelhouders verdeeld, waaronder verschei dene algemeen bekende Leidsche ingezete nen. Als commissarissen treden voor het eerst op de heeren: Huibcrt Vcth, wethouder to Dordrecht, voorzitterJ. H. van den Berg, adjunct-commies ter Algemcene Rekenka mer te 'e-Gravenhage, secretaris; D. B. Centen Jr., uitgever toAmterdam; dr. I. G. J, Evers, arts te 's-GravcnhageA. J. van Koeken JJzn., lid van den Gemeento- raad to LeidenG. van Poeteren, candi- 'daat-notaris, F. Roest, bouwkundige, mr. R. T. do Wijs, advocaat cn procureur, mr. J. B. Zuurdeeg, directeur der Maatschap pij i»De Globe", deze laatste vier allen te 's-Gravenhage Tot directeur is benoemd de heer J. P. Vergouwen, kassier en commissionnair in èffecten cn lid van 'den Gemeenteraad al hier; tob adjunct-directeur dc heer P. F. Th. van Veen, to 's-GTavenhage. Het kantor zal gevestigd worden Pic- terskerkstraat 4, boven het kantoor van 'don heer J. P. Vergouwen, wiens kassiers- cn effectenzaak blijft, ?ooals ze is. Eerst na do publikatie der akte in de Staatscourant'' zal 'de Bank in werking treden. Als kassier der.Credietbank zal optreden ■de Twentschc Bankveree«niging, B. W. Blijdenstein en Co., terwijl do uit to geven obligation zullen gesteld worden onder controle van 'de Trust- en Safemaatsdiap- pij dor hoeren Lissa on Kann te 's-Gravcn hage cn dc boekhouding onder toezicht van den acoountant den heer Haro G. Ypey. Voor het cxamon Fransch lager onder wijs is te 's-Óravenhage geslaagd mej. G E. Gcyp, van Leiden. Geslaagd zijn heden voor de akte Hoog- Duitsch lager onderwijs te 's-Gravenhage mej A. A. T. Engelbcrts en de lieer J. M. Mazurel, beiden van Leiden. Voor het examen der hoofdakte is te Amsterdam geslaagd mej. E. A. Munk, van Hoofddorp. Bij de gehouden aanbesteding van het verbouwen, verven, enz. van 't kerkgebouw der Gereformeerde Gemeente aan den Nieu wen Rijn 76a, alhier waren de volgondo in schrijvingen ingekomenJ. B. Hoogeveen, 7119, J. Dietz, f 7600, M. iü Splinter, 7470, Joh. Bik, 7636, J. Segaar, f 8000 Z. Boom, f 6977, H. Ligtvoet, 7900. J. "Vreeswijk en 't Riet f 7530, J. Zitman, 7712, Witman en Vijlbrief, f 9045, J. v. Polane on v. Maastrioht, f 7095, D. Koore man, 7992, J. de Kier, 7298, J. Chris- tiaanse, f 7600, C. J. Cornelisso 7398, L van Riet en Zonneveld, f 7790, O. H. v. d. Drift, f 7225 en P. J. Harteveld, 7237. In de plaats van den heer H. Rink, die om gezondheidsredenen bedankt had, werd als bestuurder van den Leidsohen Be- sffuurdersbond gekozen mr. D. A. van Eek. Besloten werd, dat alle bestuurders in hun organisatie de leden zullen opwekken naar de kiesrechtmeeting te Utreoht te gaan. Verschillende organisaties zullen een som uit de kas trekken om als toeslag te dienen voor hen, die de meeting bezoe ken. Van de timmerlieden was een motie" ingekomen, om af te keuren de houding van den Bèstuurdersbond, die f 25 uit het reservefonds (verkregen uit de winst der ooöperatieve drukkerij) aan de S.-D A.-P. gegeven heeft. Deze motie werd voor ken nisgeving aangenomen. Door de Classis Woerden der Gere formeerde Kerken is na peremptori exa men, tot het predikambt toegelaten de heer H. Kajan, doctorandus te Groningen, beroepen predikant to Woubrugge. De 9de algemeenc vergadering van den Bond voor Vreemdelingenverkeer in Neder land zal Zondag 10 September a.s, te Be verwijk in „Maison Stroucken" worden gehouden. De beschrijvingsbrief bevat o m. een voorstel om stappen te doen tot de op richting van een internationalen bond en een voorstel om een nieuwe reclame voor Nederland, een klein album met velo il lustraties cn weinig tekst, uit te geven Zaterdagavond zullen de afgevaardigden ten Raad huize worden verwelkomd door den Burgemeester en den Gemeenteraad. Zondagmorgen wordt de vergadering ge houden, des middags zal een rijtoer naar Wijk-aan-Zce worden gemaakt cn wordt gc. dineerd in het Badhotel der Maatschappij ,,E Elïi rib us Unum" aldaar Des Maandags denkt men een boottocht naar Velsen en IJmuiden te ondernemen, in welke laatste plaats dc sluizen, havenwerken, vischafslag, enz zullen bezocht worden. Do divisie, bestaande uit Hr. Ms. pantserdekschcpcn „Gelderland", „Noord- BrabaDt" en „Utrecht", onder bevel van den schoutbij-nacht J. G. Snetlage, is 17 dezer van Tanger vertrokken, ter voort zetting van de reis naar Nederland. De Ministers van Binenlandschc Za ken, Financiën, Oorlog cn Koloniën zullen audiëntie verlecnen resp. eiken Zaterdag om 12 uren (to beginnen met 26 dezer), Donderdags om 12 uren, Donderdag tc half- twee (to beginnen met 24 dezer), en Vrij dags om 1 uur (te beginnen met 25 dezer). Het stoomschip „Bürgermeister" (thuisreis) vertrok 16 ug. van Liisabon; de „Kronprinz" (uitreis) arriveerde 15 Aug. to Las Palmas; ne „Prinses Sophie", van Batavia naar Amsterdam, vertrok 17 Aug. van Genua; de „Zaanland" vertrok 17 Aug van Amsterdam naar Buenos-Ayres, via Duinkerken; do „Feldmarschall" (uitreis) arriveerdo 17 Aug. te Aden; de „Kanzier" (uitreis) passeerde 15 Aug. Sagres, de „Morapi", van Rotterdam naar Batavia, vertrok 17 Aug. van Marseille. Koudekerk. Wederom heeft zich in deze gemeente een geval van miltvuur voorgedaan en wel bij don landbouwer J. v. d. Berg. De heer G. v. Doornik heeft zijn be noeming tot ouderling bij de Ger. Gemeente alhier aangenomen. Het kohier schoolgeld dezer gemeente, 2de kwartaal 1905 is door Ged. Staten dezer provincie goedgekeurd tot een be drag van 168.30. NoordwUk-aan-Zee. Hot was een goede gedaohte van „CroscendoV bestuur om voor haar kunstlievende leden en geïntroduceer- den een gecombineerde uitvoering te doen geven door de beide onder de leiding van den heer J. Oostelaar staande harmonie gezelschappen, „Crescendo" van hier en dat van Warmond. Dat vele badgasten van dezé gelegenheid zouden profiteeren, was wel te verwachten, en deze verwachting kwam 'dan ook uit. Beide veranda's van het badhotel „Konijnenburg" en een ge deelte der zaal waren gevuld met een tal rijk publiek, ongerekend de velen, die op het terras en... daaromheen plaats hadden gevondon. Wat er ten gehoore werd ge bracht, -3 waarlijk iets bijzondere. Om core te geven en aan wie ze toekomt: den gasten kunnen wij beginnen met de ver klaring, dat Warmond ons extra-mooie muziek te genieten gaf. De „Valse Amou- reuse" van G. Berger en de ouverture uit Aubor's „La Muette de Portici" waren juweeltjes van uitvoering, bovenal piet te vergeten de heerlijke conooptie mot de fijne pianissimo's in hot op eon symphonie go- lijkende „Le Révci. du Lion" van Ch de Kontaky. Van do ensemble-nummers die zich door de bijna zonder uitzondering volko men gelijkheid van spel bijzonder onder scheidden, noemeD wij kortheidshalve No. 3 „Ueber den Wellen" van G. Rooaa en Chor und Marsch aus ,,Tannhau9er". Alles resumeerende, kunnen wij niet anders zeg gen dan dat de lieer Oostolaar ons met zijn beide korpsen weer een genotvollen avond heeft bezorgd, en dat dit door allen werd gewaardeerd, bleek wel het best uit het daverend applaus, dat op elk nummer volgde. Waarlijk, zoo'n conocTt aan het strand ecner kalme zee na zonsondergang is een dubbel genot. Rjjnsburg. Dinsdag a. s. zal het pas benoemde nieuwe en vaste brandweerkorps alhier, voor het ol ret als zoodanig optreden onder commando van den opperbrandmees- ter, dcu heer N. van Delft Dzn. 's Avonds to halfzeven zullen alsdan allo brandweermiddalen worden onderzocht on beproefd. Sassenhoim. Tot hoofd der echool met den Bijbel alhier, is benoemd de heer J. Verwoerd, in gelijke betrokking te Wor- merveer. Stompwyk. Do aan den Raad aange beden rekening dezer gemeente over het dienstjaar 1901 bedraagt: in ontvangst f 23,413.65-Jin uitgaaf f 22,560.481, batig aal do f 853.17. Bij Koninklijk besluit is pensioen ver leend aan G. Veldkamp, weduwe P. Mid del, ten bedrage van f 290 's jaars; aan mr. M.Crommelin, ten bedrage van f 1964 's jaare. A. F. Meijer, met ingang van 1 Septem ber 1905, benoemd tot burgemeester der gemeente Meppel, met toekenning van eer vol ontslag als burgemeester dor gemeente Emmen. De eere-medaillo der orde van Oranje- Nassau toegekend: in zilver, aan P. H. van Soest, rentmeester van het kasteel Geysteron, gelegen in de gemeente Wans- sum; in brons, aan Oatharina E. H. Ver oliemolen, dienstbode te Venloo. Voor het tijdvak van 1 September 1905 tob en mot 31 Augustus 1906, benoemd tob leeraar aan do Rijks hoogere burgerschool te Middelburg, D. Kruydor, tijdelijk leeraar aan die school. Benoemd tot leeraar aan de Rijks hooge re burgerschool te Utrecht: lo. met in gang van 1 September 1905, B. Gonggrijp en I. Stibbo, beiden tijdelijk leeraar aan die school, on 2o. voor hot tijdvak van 1 September 1905 tot en met 31 Augustus 1906, dr. D. J. Janssen, tijdelijk leeraar aan dio school cn leeraar aan heb gymna sium te Utrecht, aan wion tevens machti ging wordt verleend om, te gelijk met zijn ambt van leeraar aan de Rijks hoogero bur gerschool to Utrecht, dat van leeraar aan het gymnasium to beklceden. Voor hot tijdvak van 1 September 1905 tot en mot 31 Augustus 1906, benoemd" tot leeraar aan de Rijks hoogere burgerschool te Tilburg, J. Kamerbeek Gzn., te Rotter dam. Aan den schout-bij-nacht J. H. L. J. ba ron Sweerts de Landas Wyborgh verlof verleend tot het aannemen on dragen der versierselen van groot-commandeur der huisorde van Peter Frederik Bodewijk van Oldenburg, en aan de luitenants ter zoo der lsto klasse A. F. J. Romswinckel en C. F. Kruisinga, van ridder 2de klasse dier orde, hun geschonken door Zijne Koninklij ke Hoogheid den Groot-Hertog van Olden burg. Met ingang van 10 Augustus 1905: lo. in getrokken het Kon. BesL van 26 October 1895 no. 19, voor zooveel daarbij hot direc toraat der Rijks-landbouwschool tc Sittard is opgedragen aan den Rijks-Iandbouwieer aar voor Limburg; 2o. de waarneming van dit directoraat tijdelijk opgedragen aan don leeraar dier inrichting O. Bulder, al daar. Met ingang van 1 October 1905, aan den directeu. van het telegraafkantoor te Breda, J. van Wolfswinkel, als zoodanig, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend. Met ingang van 1 September 1905, be noemd tot adspirant-ingonieur voor hot stoomwezen, P. A van dor Laan, werktuig- kundig-ingenieur te Delft, on M. Eikolen- boom, werktuigkundig-ingenieur te Bode graven. Veeartsen voor Indiö. Voor den burgerlijken veeartsenijdionst in Nedorlandsch-Indio worden gevraagd vijf veeartsen, die aan de Rijks-Veeartee- nij6chool het diploma van veearts hebben verkregen- Zij, die in aanmerking wenschen te ko men, moeten zich vóór 1 September a.s. bij een gezegeld adres aanmelden bij het Dep. van Kol-, onder overlegging van stukken, dio nader zijn vermeld in do „St.-Ot." No. 193. Koninklijke onderscheidingen., Bij Kon. besluit zijn, tor bolooning van porsoneel van het leger in Ncderlandsch-In. dië, dat zich, hoofdzakelijk in hot tweede halfjaar 190-1, heeft onderscheiden bij do krijgsverrichtingen in Atjeh en Onderhoo- righeden, oerstelijk, benoemd tot ridder -1de klasse in de Militaire Willemsordede kapitein J. van Leyden; do tweede luite nant E. J. Gokiorp, beiden der infanterie; de Europcesche sergeant J. P. P, van Dor sten (algemeen stamboek no. 15591van het korps marechaussee; do Europooscho sergeant H. G. Gackstatter (algemeon stamboek no. 616-49)do Europcesche tam boer D. W. Vuyk (algemeen stamboek no. 52771/1779) der Koloniale Reeervo; do Euro- peesche fuselier J. van der Poel (algemeen stamboek no. 43723)do drie laatstgenoem den van de infanterie; en de inlandscho marechaussees Sodikromo (algemeen stam boek no. 25570) cn Meda Adoe (algemeen stamboek no. 57076) ten tweede: bepaald, dat bij afzondorlijl dagorders, zoo in Indiö als in Nederland, eervol zullen worden vermeld: do lsto lui tenant O. L. Brewer, van het korps ma \- chaussoe; do 1ste luitenant J. A. F. Kan; do 2de luitenants H. J. Kuiper en W. A. van Oorschot; laatstgonoemden van do in fanterie; do Ëuropee6che sergeant G. Gotz (algemeen stamboek no. 40741) van hot korps marochaus8eo; do Europcesche infan terist lsto klasse E. Stettlor (algemeen stamboek no. 48009); do Europeesehe fu selier O. Schouten (algemeen stamboek no„ 63047), cn de Europeesehe korporaal-zie kenverpleger A. L. Velthoven (algemeen stamboek no. 27191). De nieuwe minister van buitenlandschs zaken. De Borlijnscho correspondent van bob „Hbld." schrijft: Do hoer jhr. mr. D. A. W. van Tets van Goudriaan, die in het vervolg do buiten- landscho aangelegenheden van ons volk zgl leiden, waa meerdere jaren als H. M. bui tengewoon gezant en gevolmachtigd minis ter bij hot Duitsche Hof geaccrediteerd, na tc voren geruimen tijd hetzelfde ambt bij do Yerhovon Porto to hebben vervuld. Van don nieuwen Minister mag men min der, geloof ik, mooie redevoeringen in do Kamers verwachten, dan wel een bedacht zame, zéér bedachtzame leiding onzer be trekkingen tot hot buitenland. Ware van allo avontuur en voorzichtig, wèl overwe gend als do heer Van Tets is, behoeft men niet bevreesd te zijn, dat hij zich aan „grooteT politiek te buiten zal gaan, aan politiek, die hot land in opspraak brengt en boven do kracht van oen klein volk gaat. Tegelijkertijd lijkt de nieuwe Minister mij er de man niet naar om zich door out siders roet in het eten to_ laten worpen en zich zoo het diplomatiek menu te laten bedorven. Van een soort „Major domus" of dwarskijker aan het Departement zal do heer Van Tots wel niet gediend zijn en daar is hij niet minder om. Op zijn lastfgen piost hier. in Berlijn wist do Minister zich niot slechts een goede positie te veroveren in de officieelo wereld, maar mooht zich tevens verheugen in do sympathie dor Nederlandschc kolonie, *--o hem ongaarne ziet vertrekken on hom in' zijn nieuwen werkkring alles goeds wenscht. 38) Völker stond weer naast zijn vriend Teil en zeido: „Dat gelijkt wel een voedering, alsof wij zes weken vasten achter den rug hadden." „Ik houd niet van die overdaad," zeide Teil, „de goede mevrouw Lamperb denkt: toe meer materieelc genietingen, des to .voornamer 1" „Laten wij haar in dien waan. Ik amu seer mij kostelijk. Zie eens die onvergelij kelijke Mieseke. Zou zij niet eenige ka- yiaarbroodjes oppeuzelen? Het proviand- magazijn, dat zij daar op haar bord gelegd had, kan zij toch onmogelijk alleen verdel gen." „Wordt verzocht voor een contrc-dans lo ergageeren", bulderdo Knoblauchs stem door de zaal. „Wat? Nog altijd niet den cotillon?" riep de heer des huizes. Hij liep naar den ceremoniemeester, om dezen zijn bezwaren mee te deelen. „Het spijt mij, mijnheer Lampert, er wordt nog eon contre-dans ingeschoven; mevrouw uw echtgenoot© wenscht, dat do cotillon niet vóór tweeën zal beginneD, cn er ontbreken nog twintig minuten." Met een zucht ging de heer des huizes heen; „als dat maar goed gaat", bromde hij, „mijn vrouw spant zich te veel in." De Frangaise begon. De uitgeputte pia- biBt hamerde met reeds half verlamde han den op de toetsen; al hield hij ook nog krampachtig de maat, zoo sloeg hij toch wel eens mis, maar op een paar valsche tonen kwam het niet aan. Na de Frangaise kwam Muller met do ganzelcver. Daarbij diende een andere die nende geest Duitschen champagne in puncbglazeu. Mevrouw Julies blikken zochten Sabine die met haar verloofde in een hoek zat te piaten. „Kind, gij moet mij een genoegen doen. De cotillonbouquetjes zijn in het hockka- rnertjo achter in de gang. Haal mij die even en laat de heer Knoblauch ze gereed houden." Sabine was opgesprongen en liep snel heen. Peter, die de opdracht gehoord had, sloop haar na een poos na; niemand bespeurdo zijn heengaan. De naar de keuden leidende gang was ver licht; het viel den verliefden galant dus niet moeilijk do deur tot het hoekkamertje te vinden. Zonder geruisch opende hij, trad snel over den drempel en deed even snel weder de deur achter zich in het slot. Op de tafel in de door een lamp mat ver lichte ruimte lagen twee platte korven met versche bouquetjes, welke een sterken vlier- en madeliefjesgeur verbreidden. Sa bine had een der korven opgenomen, (oen Peter zijn arm om haar taille sloeg „Mijn Hemel I Waar kom je vandaan?" vroeg Sabine verschrikt cn liet den korf op tafel vallen.' „Ik moet u eindelijk eens onder vier oogen spreken, geliefde, daar vóór is men voor de nieuwsgierige blikken niet veilig. Hij trok haar op de sofa, drukte zijn lippen op haar blanken schouder en kuste haar hartstochtelijk. „Peter, houd op; dat wil ik niet, verstaat gij Zij waa geschrikt door den gloed zijner liefkoo2ingeu, en zich heftig verzettend, trachtte zij zich los te rukken. Met alle kracht hield hij haar vast. „Verzet je loch zoo niet, zottin. Ik doe je toch niets." „Laat mij gaan, Peter, onmiddellijk, als iemand hier binnenkomt..." „Dan zou hij zien, hoe man en vrouw hier bijeen zitten; dat zou ook geen ongeluk zijn." „Ik ben je vrouw niet; ik ben slechts je meisje." „Dat i«3 precies hetzelfde, of meent gij, dat gij een andere wordt, als gij met mij op den burgerlijken stand geweest zijt?" Zij zag hom met bevreemding aan en zij fron3to haar wenkbrauwen. „Ik begrijp je niet. Ik geloof, dat gij to veel ge-dronken hebt. Meent gij werkelijk, dat ik mij niet hooger acht dan dat ik zonder de plechtigheid van den burgerlij ken stand, zonder den zegen der Kerk u naar uw haard zou volgen?" „Ha, ha, ha," lachte Peter verachtelijk. „Zijt gij zoo kiuderachtig nog waarde te hechten aan dien nonsens van een zooge naamd huwelijk?" Hij was eveneens opgestaan en zeide be slist: „Dat zweer ik je, tot den onzin van een kerkelijke inzegening zal de sociaal democraat Peter Dechner zich nooit laten vindon." „En zonder zulk een inzegening zal Sabine Meerholt nooit je vrouw worden." „Zoek dan een ander, die de narrenrol wi] vervullen," zeide hij brutaal; „gij zijt mij die niet waard 1" Zij was doodsbleek geworden. „Ik heb hot verdiend," fluisterde zij als vernietigd, „waarom heb ik Adolf den bons gegeven 1" Toen hief zij fier het hoofd op en zag hem koel aan „Verlaat mij 1" Peter zag haar even minachtend aan. „Vaarwel, juffrouw Meerholt," klonk hot plotseling van zijn lippen. Hij maakt» rechtsomkeert en verliet de kamer. De alleen gebleveno drukto de rechter hand tegen het hart cn staarde met doffen blik op de ootillonbouquetjes. „Waar blijft gij toch, kind? Kunt gij ze niet vinden?" vroeg mevrouw Julie, wier verhit gelaat zich door do spleet van do half geopende deur vertoonde. „Ik kom al, mevrouw Lampert; ik moe3t even een scheurtje in mijn japon herstel len." Met beide bloemkorfjes in do handen trad zij in de gang; zij had spoedig haar tegenwoordigheid van geest herkregen en al deed haar het hart ook pijn, zij troostte zich met de gedachte, dat zij met een man als Tcter nooit gelukkig had kunnen wor den. Do cotillon was begonnen en Sabine zat onder do toeschouwers, want Peter, met wien zij hem gedanst zou hebben, had, zon der afscheid te nemen, het huis verlaten. ,,U danst niet, juffrouw Meerholt?" vroeg da officier van justitie aan het ernstig kij kende meisje. „Waar is uw galant?" Zij zag tot den vrager op cn antwoordde: „Ik heb geen galant, mijnheer." Zij lachte even. Teil zette een stoel naast den haren ën vroeg met verwondering: „Ik dacht, dab U het meisjo waart van den motseloarsbaas Peter Dechner?" „Dat gelooft een ieder; ik heb tot dezo veronderstelling nooit aanleiding gege ven, ik ben alleen bevriend met do gebroe ders Dechner." Teil zag het meisje aan; zij doorstond zeer goed zijn uitvorschendon blik. Zonder-, ling, dacht hij. Wat kan hier voorgev. Ilea zijn? Hij zou het onderzoek misschien ge staakt hebben, indien hij niot juist thans bespeurd had, dat Sabine inderdaad oen meisje van grooto bekoorlijkheid was, en daar de vrouwelijko schoonheid bijna op» iederen man als do magneet op ijzer werkt, schoof hij zijn stoel nog nader on zeide' met gedempte stom: „Dan heb ik mij ver gist; excuseer mij, juffrouw Meerholt 1" En' na een kleine pauze ging hij vriendelijk!' voort: „Ik zou u om don cotillon verzoog ken, als ik niet een te ongeoefend daneer was, misschien schenkt u mij de gunst vati uw nabuurschap" zoodat ik dozen dans mot u in zekeren zin kan afzitten." Zij antwoordde schalks: „Een geheel nieuw soort van engagement; het zal mij een genoegen zijn, mijnheer." Zoo bleef hij dan bij haar on vergastte zich in het geheim aan haar liefelijke ver schijning. Toen de bouquetjee waren verdanst, haal de de offioier er een van geurige Meibloe men en overhandigde het Sabine mot dö vraag: „Willem wjj niet een keer rond walsen

Leidsch Dagblad | 1905 | | pagina 1