N\ 13950 Woensdag 16 Augustus. w1 A0. 1905. <§eze fëourant wordt dagelijks, met uitzondering van féon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. - Eerste Blad. Burgerlijke Stand. FEUILLETON. Moeder. IEIDSCH DA&BIAJ) PRIJS DEZER COURANT l Voot Leiden per week 6 Oentsi per 8 maanden 2 2 5 15/ 1J0. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd slja 12» 1.80. France per post 1.66. PRI.'S DER ADYERTENTIENI Van 1—6 regels f 1.05. Iedere regel meer 0.171. - Grootere lottere naar plaatsruimte. - Klo-.no advertentiën van 30 woorden 40 Gents oontantelk tiental woorden me6r 10 Gents.-Voor het inoasseeren wordt/"0.05berekend. Leiden, 16 Augustus. Dg nieuwbenoemde Ministers, wier namen ln de „Staatscourant" van gisteravond voor komen, zfjn hedenvoormiddag naar Het Loo vertrokken, ten einde in handen van H. M. de Koningin den ambtseed af te leggen. Dit geschiedde ten overstaan van den Directeur van het Kabinet der Koningin. De departementshoofden waren bjj deze audiëntie niet in ambtsgewaad, maar droogen rok en witte das. Het jaarlyksck verlof van den Burge meester is beden ingegaan. ZEAchtb. zal tot 4 September a. a. buiten do gemoente verblijvon. Lijst van de brieven en briefkaarten, aan het postkantoor alhier en de daaron der behoorende hulpkantoren ter post be zorgd, in de eerste helft der maand Aug., welke wegens onbekendheid van de geadres seerden niet zijn kunnen worden uitgereikt: Brieven: A. Oosterlec, J. Mulder, Lei den. C. v. Tol, Amsterdam, Hellema-, Elle com. Acrobatenschool, Haarlem, v. d. Ak ker, Hazerswoude. P. v. d. Brugge, H. v. Rijkorn, Den Haag. G. Streng, Hoorn. S. Zonneveld, N. Langelaren, Leiden. Admi- raaJ, Noordwijk. H. P. Calker, Oegstgeest. Briefkaarten; Vreedt, J. Kunwijk, H. Verdonk, A. de Ridder, Amsterdam. R. Bauman, Haarlem. A. M. Hoeften, Van Selm, N. L. Abswoudo, H. Bruin, Den Haag. M. Muller, Rotterdam. J. v. Brede- rode, Rijswijk. G. Verwijk, Scheveningen. Buitenland. Br i o v c ndr. Copper, Bern. J. v. d. Ploeg, W. H. Zijnstra, Lei den. H. Ensing, New-York. Perlem Baart delufville, Venetië. A. Kulliaven, niet ver meld. Briefkaarten: Howard, Keslem. P. Mulder, N0U3. J. W. Wijman, Mainz. G. Hici, Leiden. Met 1 September wordt de paarden arts 1ste klasso P. Brouwer overgeplaatst van hot 2de reg. huzai*en naar het 2de dep. huzaren te Lei'den. Voor het examen Fransck, lager on- 'deTwijs, zijn te 's-Gravenhage geslaagd do dames M. F. Kerstens, van Leiden en P. H. van der Lek, van Katwijk aan Zee. Voordracht: voor hoofd der openbare School No. 3 to Zwijndreoht (Groolo Lindt) L. B. van der Slikke, te Oudelande; J. vie Vries, to Nieuwe Nicdorp; K. Side- rius, to Loiden; J. P. H. Nakan, to Gul pen. Bij Kon. besluit is benoemd tot reser ve-tweedon luitenant bij de landweer in heb 28ste landweerdistrict de reservc-sergeant- majoors S. W. A. Schotb van 'de infante rie in het 27ste landweerdistrict cn II. G. Rauws van het vierde reg. infanterietot reserve-tweeden luiten ant-kwartierimeester in het 28ste landweerdistrict, de reservo- sergeantmajoor M. Hazcbroek, van het re giment grenadiers en jagers. Dg aftredende minister van marine, vice- admlraal Ellis, hoelt reeds gisteren afscheid genomen vau de militaire en bui gerllJke chefs dor afdeolingen aan züu dopartoment. Heden keeren per extra-treinen de eska dron! van het 3de reg. huzaren, die in de omstreken van Ede deelnemen aan de oefenin gen onder leiding van den kolonel H. A. H. Smeding, naar 'e-Gravenhage en Amsterdam terug. Dr. L. Bouman, 1ste geneesheer aan de inrichting „Bloemendaal" te Loosduincn door de vereeniging tot christelijke verzor ging van krankzinnigen benoemd tot ge neesheer-directeur der weldra te openen 4de stichting, heeft voor die benoeming be dankt. In de kerk. van de parochie van O. L. Vrouw, aan de Elandstraat in Den Haag, vierde gisteren pater G. Oosterbaan (S. J.) zijn zilveren priesterfeest. Des voormiddags te halfelf werd voor een stampvolle kerk een plechtigo Hoogmis opgedragen. Gedu rende den ganschen dag ontving pater Oosterbaan blijken van sympathie. Voor de aanbieding van een huldeblijk door de parochianen, lia<l zich een damea- oomitó gevormd. Dit geschenk van de pa rochie bestond in vier koperen gaskronen voor het kerkgebouw, vervaardigd in do werkplaatsen van Logher, naar teckening van Stoltefus. Behalve vele bloemen, ontving pater Oostorbaan onder meer ook nog ten ge schenke een fraai zilveren reliquienkastje, terwijl de jongelingen der congregratie den jubilaris als hun leidsman een zilveren keten inet medaille aanboden. Aan de plechtige vaandeluitrciking door H. M. de Koningin op 4 September, te Milligen, zal een godsdienstoefening voorafgaan, welke 3 September plaats hoeft. Doze word- niet in do kerk te Apeldoorn, doch in het kamp gehouden en zal door H. M. de Koningin worden bijgewoond. Do dienst wordt geleid door dr. Van der Fiier, te 's-Gravenhage. De heer Haitsma Muiier, burgemees ter der gemeente Winterswijk, heeft tegen 1 October a.s. uit die betrekking ontslag gevraagd. Do Schab van Perzië, met een gevolg van 60 personen, wordt in de tweede week van September in ons land verwacht* Aldus deelt do „N. R. C." mede. Naar men uit Apeldoorn aan „Het Yad." meldt, zou do Schah don lOden of llden Sep tember op Hot Loo aankomen. Tot directeur der „Eerste Groninger Tramway-Maatschappij" is benoemd de heer J. Huttinga, van Winschoten. Hot aantal sollicitanten was meer dan 300. Het Engelsche Koninklijke jacht „Vic toria and Albert" is weer van Vlissingen naar Portsmouth vertrokken. In de eerste helft van September zal Koning Eduard via Vlissingen op zijn jacht naar Engeland terugkeeren. Het stoomschip „Prinses Sophie", van Batavia naar Amsterdam, is 15 Aug. Kaap del Armi gepasseerd; do „Kcdiri", van Rotterdam naar Batavia, arriveerde 15 Aug. to Port-Said; de „Amsteldiik", van Newport News naar Amsterdam on 'Rotterdam, passeerde 15 Aug. Wight; de Bielefeld", van Java naar Amsterdam, passeerde 15 Aug. Suez; de „Flores", van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 15 Aug. to Marseille; do „Herzog" (uitreis) arriveerde 14 Aug. te Durban; dc „Koning Willem II", van Amsterdam naar Bata via, vertrok 15 Aug. van Southampton; do „Solo" vertrok 15 Aug. van Batavia naar Rotterdam. Haarlemmermeer. Do oogst der aardap pelen belooft zeer weinig dit jaar. Het loof is reeds afgestorven, zoodat er van den groei der vruchten geen sprako- moer kon zijn. Allerwegen vertoont zich de gevreesde aardappelziekte, waarvan we verloden jaar verschoond bleven. De tegenstelling met het vorige jaar, toen de opbrongst buiten gewoon overvloedig was, ia dan ook bijzon der groot. Voor de armen is dit misgewas een ramp, daar voor hen do aardappel het hoofdvoedsel uitmaakt. Hot zoogenaamde „gonut" komt hier veelvuldig voor, vooral bij buitengewoon warm weder, en als do lucht bewolkt is. Vandaar waarschijnlijk, dat het millime ter kleino diertje wel eens „onweersbccstje" wordt genoemd. Het is zwart van kleur, heeft oen uitgerekten slangevorm en ver oorzaakt een ondrooglijken jeuk. Bij tien tallen vallen de diertjes soms op handen en aangezicht, waardoor ze zeer lastig worden. Van de zes candidaton voor de tweo zetels in don Gemeenteraad vac. Tim mermans (lib.) en Scholten (R.-K.) heb ben twee hun candidatuur ingetrokken, n.l. de heoren P de Vlieger Dzn. en J. Huls bos, beiden R.-K. Ze waren zonder hun medeweten door een groep kiezers gecandi- doerd. Er is dus nu nog keus tusschen vier hee- ren n.l. J. Kooy (lib.), L. van Andel (ant.- rev.), A. van Leeuwen (R.-K.) en W. G. de Hey (R.-K.) De candidatuur Van Leeu wen wordt gesteund door de A.-R. Kicsver- ©eniging „Haarlemmermeor". Naar men uit goede bron verneemt, zal te Vijfhuizen een Christelijke School worden opgericht. Reeds langen tijd was men bezig daarvoor een vast tonds bijeen te brengen, hetwelk evenwel steeds onvol doende bleek. Na do aanneming dor onder- irijsnovelle is het financiocle bezwaar te niet gedaan. Een felle brend brak uit in de woning van J. Boaman, bowoond door A. v. d. Meer. In weinig tijds lag alles in do asch. Alleen de levende have wist men in veilig heid te brengen. Alles was tegen brand schade verzekerd. Oorzaak onbekend. (H. O.) ELillegom. Met ingang van 5 September a. s. ia aan den gemeente-veldwachter A Kwantes, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend, en met ingang van dienzelftlcn datum is in zijn plaats benoemd A. A. van der Vin, agent van politic lsto klasse te Zwolle. Aan de verlofgangers dezer gemeente R. van Til en D. Kadee, is door den minis ter van oorlog uitetel voor hun herhalings oefeningen toegestaan, respectievelijk tot 30 October on tot 2 October 1905. Bij Koninklijk besluit is goedgekeurd, dat de in deze gemeente geheven wordende hoofdelijke omslag mag gaan tot eon maxi mum van 3000. Tot dusverre was dat ma ximum f 2000. Het 1-jarig zoontje van den arbeider J. M., aan de Havenstraat alhier, bekwam gisteren door het omvallen van een pot heeto koffie zoodanige brandwonden, dat geneeskundige hulp moest worden verleend. Oadslioom. Bij B. en We. is ingekomen en verzoek met bijlagen van A. M. Denn, winkelier, alhior, om vergunning tot het mogen hebben van 15 vaten petroleum in hot perceel, kad. bekend Sectie A No. 970. Op Vrijdag 25 Augustus a. 6., des na middags te twee uren, zal ter gemeente secretarie gelegenheid bestaan togen dit verzoek bezwaren in te brengen. Do rekening van het 3de bataljon rustende schutterij in Zuid-Holland ovor 1901 bedraagt in ontvang en uitgaaf f 261. Zij werd bij besluit van Ged. Staten van 25 Juli 11. goedgekeurd. De begrooting van de Gecombineerde Groote, Kleine en Kalkovenscho polders over het jaar 1905 bedraagt in ontvang en uitgaaf 2164.09. De omslag bedraagt 2.50 per H.A. Valkenburg. Dc door Ged. Staten goed gekeurde gemeenterekening over 190-1 bc- draagti n ontvangst 7077,09$, in uitgaaf <3952.69.$, en sluit alzoo met een batig saldo van 121 40. Aanstaanden Zaterdag, 19 Augustus, des avonds te zeven uren, zal do jaarlijk- sche beproeving der brandbluschiniddelen plaats hebben. Allo leerlingen der gemeenteschool, aan wie op grond van art. 13 der Leerplicht wet een verlof van zes weken was verleend, hebben gisteren bij het hervatten der les sen na de zomervac-anfcie liun plaats op de schoolbank weer ingenomen Oogcnschijn- lijk is dab kwaad dus weer geleden, doch in do practijk zal wol blijken, dat zulks niet het goval is. WaddingSToaiL. Door onze politio is de hand gelegd op een paar personen, die zich, zonder bekoorlij verlof, eenigc tien tallen meters telefoondraad hadden toege ëigend, om dit eigen bate van de hand te doen. De rechtbank zal wei beslissen, of hier een zwaar vergrijp tegen privaat be zit is gepleegd, of dat die personen eenige proeven wilden nemen, in hoeverre draad- looze telegrafie voor onze gemeente gc- wenscht was. Langzamerhand beginnen dc plannen voor feestviering in September een vasten vorm aan te nemen. Naar wij uit zeer goo- do bron hebben vernomen, zal een kinder en volksfeest worden gehouden. Het pro gram van hef eerste zal vrij wel gelijk zijn aan dat, hetwelk vorige jaren werd gevolgd, het tweede zal een bezoek voorctellon van Jan, Burggraaf van Montfoort, die als Ambachtsheer van Wadciingsveon fungoerdo in hot begin der lCdo eeuw. Wordt do com missie financieel voldoende gesteund, dan zal een namiddagoptocht en een avondop tocht met fakkellicht plaats hebbon Laat ons van harte hopen, dat het doel der Com missie, om het aangename met hot nuttige te verbinden, zoo goed mogehjk woru». be reikt. Louis Bouwmeester aan het woord. Maandag, den laatsten kermisavond te Haarlem, speelde Louis Bouwmeester voor een propvolle zaal „De Koopman van Ve netië". Vóór den aanvang der groote pauze kwam de heer Van Gasteren, directeur van den Haarlemschen Schouwburg, op het tooneel; hij bood Louis Bouwmeester een prachtigen lauwerkrans aan cn sprak daarbij deze woorden uit: „Mijnheer Bouwmeester 1 't Is voor do laatste maal vóór uw vertrok naar Indiö, dat wij uw heerlijke creatie aanschouwen van: „De Koopman van Venetië". Het tal rijk opgekomen publiek bewijst voldoende, hoe heb u bewondert. Wij wen6chcn u allo heil in Indie too en kopen, dat gc er hofc doel bereikt, waarnaar gij streeft, cn dab wij u, bij uw terugkomst in het Vaderland, weer oven krachtig mogen terugzien als go ons verlaat. Sta mij too as zichtbaar tecken van hoogo vereering u dezo lauweren aan to bieden." Met zeer beweeglijk gelaat hoor de Louis Bouwmeester deze toespraak aan; bij do woorden: „bij uw terugkomst in het Vader land" schudde hij wcomoodig het hoofd. Er kwam, na do daverendo toejuiching, een oogenblik stilte. Bouwmeester verbrak die en nam het woord. „Mijnheer Van Gasteren 1" ving hij aan, „voor uw lauweren en toespraak mijn har- tolijken dank. Ge.oof niet, dat ik met een blij hart vertrek. Ik vrees reeds voor hot oogenblik, dat ik een laatsten blik werp op het vaderland. Die blik zal van diepen weemoed getuigen. Ik moestI Kleinzie ligheid drijft me voort. God geve, dat ik aan den overkant der zee het doel bereiken zal, waarnaa-r ik stroef, en er blijder ervo- ring zal opdoen, dan mij hier gewordeiï is. Ik dank u 1" Bouwmeester trilde, bij het uitspreken van dio woorden, over zijn gehcelo liokaam. Hij sprak kalm, langzaam, met do stem, dio zoo diep in het hart gaat. Hot geheelc publiek was ontroerd. En kelen konden hun tranen niet weerhouden. Een paar oud-gasten in de zaal rezen op en ricpon: „Bravo Na Bouwmeesters laatste woorden was er een stilto, daarna braken oorverdoovende toejuichingen los on moesten de tooncol- gordijncn vele, velo malen weer worden geopend en werden do toejuichingen stcods stormachtiger. Oc': van do leden en do administratie van het gezelschap ontving Bouwmeester een lauwerkrans, waarvoor hij zich zoor gevoelig betoonde. Het gezelschap, waarmede Louis Bouw meester in Indiö (Batavia, Semarang, Mc- dan, enz) zal optroden, is als volgt saam- gesteld: Louis Bouwmeester; Louis Bouw meester Jr.; Rafaöl Bouwmeester; Jan Bu- derman, acteur en cxtoonccldirccteur van don Artis-SchouwburgOe-ns. Smits, vroe ger verbonden aan dc Kon. Ver. Het Nó- derlandach Tooneel en aan den schouwburg te Gent; Brongors, Charles Gilhuys, Ar- noldi, v. d. Nedcrlandschc Tooneelverecni- ging; Ant. Kimmcl; Guillaumc Dulló; en de dame3: SmitsGrader Henrictto VerschuurMary Boekman Cecile Carel- sen; Braakoneiek. Do heer Bouwmeester is nog in onderhandeling mot een viertal jonge vrouwtjes on con drietal hec-ren. Ala lste administrateur is aan het gezelschap verbonden: de beer Paul Biló, als tweodö dc heer Vis. (,,N. v. d. D.") Leidon: In eoral© huwelijksafkondiging van 13 Ang. komt voor 0. Oainga jm. 33 j. on A. M. D. Gerritsen jd. 31 j.; dit laa'sfo moot zijn A. Af. D. Gerritsen wod. 31 jaar. 84) „Voortreffelijk I O, u zijt een vocativus, u weet altijd raad. Nu kan hot, dunkt mij, er wel op losgaan, aan dat theeslurpen pioet maar een einde komen, laat do po lonaise maar spelen 1" Do schilder Völker straalde van genoegen toen do in zijn kringen reeds Lang niet meer gebruikelijke polonaiso begon en de oudste heeren met Je oudste dametjes in plechtigen optocht in de „Berliner Zim- mer" op en neer gingen. „Een vindplaats van motieven 1" fluisterde hij fabrikant Haszlach in het oor, dio uit principo nooit 'danste. „Als men dat nu een.3 spoedig fo- tografeeren kon 1 Zie eens die juffrouw Mieseke daar, hoe zij haar zijden sleep draagt, evenals een slager het vel van een geab^ht schaap 1 O, die hoffoeriersweduwo ia OTSverbcterlijkIn elke plooi van haar rok vindt men de fierste tradities van het koningsslot, waarin haar zalige zeer waar schijnlijk eenmaal Lakei geweest is." „Pst, professor, laat men u niet hoo- ren I" zeide do ander. „Die hooren ons niec. Die zijn van trots en genoegen blind en doof." In het kleine salon, dat heden vroeg nog een andere bestemming gehad had, ver toefden in de pauzes de bijzonder dorstige gasten, om een daar opgestelde ananas bowl flink aan te spreken Toen de dans zaal ontruimd werd, opdat 'de bedienden de tafel konden opstellen voor het souper, drong men in de overige vertrekken sa men. Aan tafel zat Peter naast zijn meisje, Hij dronk rijkelijk wijn en werd steeds verliefder en vermeteler. Mevrouw Julio liet heden wel uitpakken; de eeno schotel volgde op den anderen, en alle waren -Joor een der duurste koks smakelijk bereid. „Tast tce, dames en heeren, er is nog meer 1" Zoo klonk steeds weer haar zelf bewuste uitnoodiging aan tafel. De heer Knoblauch deed zich to goed; geheel niet denkende aan zijn eigenschap als gaat, begon hij zelf voor gastheer te spelen, en vooral de heeren aan te sporen tot drinken. Daarbij vergat hij het eten niet; eenige schotels met compote, dio voor hem stonden, had. hij reeds geledigdtoen hem een door hem nog niet geproefde schaal met ingemaakte abrikozen al te verlokkend toescheen, vatte hij ook deze, bood haar aan zijn buurman, die er in het geheel niet om gevraagd had, aan en maakte van dit doorschijnende voorwendsel gebruik, ook don inhoud dezer ochaal zelf te verorberen. Mevrouw Julie, die door den officier aan tafel geleid was, zeide tot dezen: „Wil liam, gij moet een speech houden." „Zullen wij dat niet liever nalaten, beste mama? Uw gasten amuseeren zich uitste kend, zie maar f Ik geloof werkelijk, dat zij het een stoornis zouden vinden." „Neen, neen, William, gij moet het mij ter wille doen. Op uw rede heb ik mij de geheole week reeds gespitst; 'dat is de kroon van hot feest." Zij hield niet op en Teil vervulde einde lijk met tegenzin haar wensch en klopte tegen het glas; „Hooggeëerde dames en heeren I Wij be vinden ons hier in het huis van een man, dio eens met het schootsvel voor gestaan heeft voor de steekvlam van het smeltap- paraat en edel goud heeft vloeibaar ir&- maakt. Heden is de eenvoudige werkman van toon een 'der aanzienlijkste meesters in zijn vak, die nu ook het goud der liefco en bewondering in onze harten vloeibaar maakt, zoodat wij hem prijzen als voor beeld van een wakkeren, menschlicvenden werkgover, als een parel onder de plicht getrouwe burgers dezer stad, als een der beste en meest vertrouwde zonen van het Duitsche vaderland. Zulke mannen zijn ook heden de hechtste steunpilaren van den troon Onze keizerlijke heer, die hart heeft voor alle kinderen zijns volks, ook voor dc verstandige cn flinke arbeiders, heeft in zijn gedenkwaardige boodschap het woord verkondigd, 'dat de genezing der sooiale misstanden niet uitsluitend op den weg van de beteugeling van sociaal-demo cratische uitspattingen, maar gelijkmatig door positieve bevordering van hot welzijn der arbeiders te zoeken zal zijn. Dit i3 een wijs en christelijk woord. Een keizcrwoord, 'dat de dankbaarheid des volks in erts zal griften. Op het welzijn van zulk een lancjs- vader verzoek ik u de glazen to ledigen. Zijne Majesteit, onze Keizer Wilhelm, leve hoog De .spreker was niet geheel over zichzelf tevredendat, wat hij gezegd had, kwam niet nauwkeurig overeen met wat hij had willen zeggende tegenwoordigheid van Peter, den sociaal-democraat, had hora een weinig van de wijs gebracht en hem aan. gespoord, in plaats van een „hoch" op den gastheer en do gastvrouw, dat hij eigenlijk in clon zin gehad had, een op het hooid van den Staat uit te brengen. Een bruischend applaus volgde op zijn woorden; allen waren opgestaan en lieten d? glazen klinken; do pianist in den hoek der zaal moest het volkslied spelen; do geestdriftige voordanser, do heer Kno blauch, werd ook voorzanger en hief met schorren stem aan: „Heil Dir im Sioger- kranz." En de geheele tafelronde viel in en zong staande het eerste vers mede. Dat Peter vóór het eindigen van den toost was heengegaan, was nauwelijks door allen bemerkt, en door do weinigen, dio het wel bespeurd hadden, ook niet als een demon stratie aaDgezien; alleen do officier van justitie begreep de ware reden, en ook Sa bine maakte haar verloofde, toen hij terug keerde en naast haar plaats nam, zachte, maar hevige verwijten over zijn ongepaste houding. „Ik zal dien kletsmeier toch niet het ge noegen doen om met hem oen Hoch op don Keizer uit to brengen dat ontbrak or nog maar aanIk ben een beslist sociaal-demo craat, ik haat den Staat." Sabine zag den spreker aan, zij had wel willen uitvallen, want hij kwetste haar in iets, dat zij, als dochter van een oud- Pruisisch ambtenaar, als een heiligdom in haar hart droeg; maar zijn oogen waren hartstochtelijk, zijn wangen waren zoo prachtig rood, op zijn mannelijk schoon gelaat lag zulk een boeiende uitdrukking vai- onwrikbare overtuiging cn woeste CDergie, dat haar toorn bijna in bewonde ring oversloeg. „Ais gij maar niet zoo knap waart 1" fluisterde zij hem in. „Nu? Wat dan?" „Ik geloof, dat ik dan baDg voor je zou moeten zijn." „Zottinnetje 1" antwoordde bij. Hij Dam zijn glas, klonk mot haar cn ledigde hot iu dén teug. De tafel was spoedig upgeruimd; men danste weder in do tot balzaal voianderd3 eetkamer, het feest had zijn hoogtepunt bereikt. In het salon van mevrouw Julic stond de officier in gesprek met Lamperten Just, toen hij Peter, dio zijn meisje aan een ander voor een dans had moeten afstaan, i.a zijn nabijheid bespeurde. Hij ging op zijn stiefbroeder toe en sprak hem voor do eerste maal op dozen avond aan. „Cij bobt mij tot nu toe hardnekkig gonegcerd, maar als gij tijd hebt, Peter, zou ik wel eens een woordje met je onder vier oogen willen spreken." „Een groote eer voor mij 1" zeide de aQ- der spottend. Zij traden in een vens'.-ruis en do offi cier begon: „Ik zoil jo een broederlijken raad willen geven." „Naar ik hoop, geen stiefbroederlij ken."- Teil lette niet op den spot, die in deza opmerking lag, cn ging voort: „Als gij eena weer in een beschaafden kring zijt en or wordt een toost op onzen Keizer inge.ld,: 'vermijd het dan u daaraan door heen te gaan te onttrekken. Als't geheel en al tegel* uw geweten is, om aan een Hoch op het Hoofd van Staat deel to nemen, blijf dad liever geheel uit ;.ulke kringen weg.". (Wordt vrvoJgd.)

Leidsch Dagblad | 1905 | | pagina 1