N* 13933 Donderdag 27 Juli A®. 1905, (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van <gon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. Uit de „Staatscourant." FEUILLETON. 5Kij a IVI oeder. IDSCH DAGBLAD PRIJS DEZER COURANT i Vooi LeideD pel week 9 Oents; per 8 maanden 1.10. BuitflD Leiden, per looper en waar agenten gevestigd sjjn l l 1.30. Franco per post l 1.65. PRIJS DER ADVERTENTIES: Van 1—6 regels ƒ1.06. Iedere regel meer 0.17 J. Grootere letters n&ar plaatsruimte. Kleine advortentiën ran 30 woorden 40 Oents contant elk tiental woorden meer 10 Oents. Voor het inoasseeren wordt/"0.05 berekend. JDirecto Belastingen. De Burgemeester van Leiden brengt tor algemeene kennis, dat aan den Ontvanger '4er Directe Belastingen is ter hand gc-dd het kohier der Belasting op bod'rijfs- en an dere inkomsten No. 1 van den dienst 1805/6 ©xecutoir verklaard den 26ste n Juli jl. en herinnert voorts den belanghebbenden aan hun verplichting om den aanslag op den bij de Wet bepaalden voet te voldoen. De Burgemeester voornoemd, DE RIDDER. leiden, 27 Juli 1905. Leiden, 27 Juü. Eindexamens H. B.-S. met 5-jarigen pursus. Zuid-Holland. Noordelijke Com missie. Derde groep. Gouda, 20 Juli. Geslaagd: G. H. A. Eerd ÏLtans, Voorschoten (extraneus); W. O. Beekman, Roelofarendsveen (H. B.-S. Lei don); C. W. Christiaanse, Leiden; D. van 'Ameijdcn van Duiim, Den Haag; A. H. Ingen Housz, Den Haag; W. M. Poot, Den Haag; S. L. Vermeer, Den Haag; Je. H. Reicho, Den Haag; C. D. Roëll, Den Haag; Th. A. L. Mollinger, Voorschoten (extrar neus); J. J. F. Pino, Gouda; 7. W. F. C. Proper, Gouda; N. L. Holwerda Den Haag; F. J. Rienks, Den Haag; A. L. Zillesen, Den Haag; A. M. Streef, Den Haag; W. yan dor Tak, Den Haag; L. J. Polder man, Den Haag; D. Veonman, Den Haag. Gorkum, 26 Juli. Geëxamineerd 11 Candi da-ten. Geslaagd: J. H. A. Krediet, J. J. Teding van Berkhout, J. H. de Bruyn Kops •yan de H. B.-S. te Rotterdam; J. K. O. Matthijs, van do H. B.-S. te Gorkum; J. C Eagëman, W. A. Boogacrdt, van do H. B.-S. te Dordrecht; K. K. J. L. Stein- metz, van de H. B.-S. to Delft; S. van West van de H. B.-S. te Schiedam. H. M. de Koningin en Z. K. H. do Prins hebben het voornemen zich des na middags van den 29sten Juli voor eenige Sagen naar Soestdijk te begeven. H. M. de Koningin heeft aan H. K. H. ide Groothertogin Marie van Mecklcnburg- pchwerin het Grootaiuis verleend in de -Huisorde van Oranje. De erfgenamen van den op 4 October 1904 to Calbuco (Chili) overloden zeeman Paul Frits Stoop wouden uitgenoodigd zich vóór 1 November te wenden tot het Departement van Buitenlanaschc Zaken. Door H. H. de Koningin was de wensch kenbaar gemaakt om tijdens haar Bezoek aan Friesland proeven te zien van Frieschc kunstnijverheid. Ten einde aan dien wensch gevolg te kun nen geven, heeft zich te Leeuwarden een oommissie gevormd om een tentoonstelling van Friesche kunstnijverheid-producten te organisccren gedurende de dagen, dat H. M. aldaar vertoeft. Deze commissie bestaat uit mevrouw de douairière baronesse A. yan Harinxma thoe Slooten, geb. baro nesse Oollot d'Esoury, mevr. F. van Eijsin- ga, geb. Rinia van Nauta, jonkvr. A. A> van Eijsinga en de heeren R. Bloember gen Ezn., mr. W. B. Buraa en A. J. Brou wer. Zij heeft oen circulaire gericht tot leenige bekende kun stnij varen in de provincie Friesland on zal in den loop dezer week met hen een bespreking houden, hoe het best de zaak tot een goed einde kan wor den gebraoht. („Leeuw. Ofc.") „Het Yad." schrijft naar aanleiding van het bericht van „Do Tijd" over het in dienen van credietwetten door de nieuwe regeering, die nog komen moet: „Wij zouden willen vragen: Hoe weet „De Tijd", wat nog niet bonoemdo on dus ook aan „De Tijd" nog volkomen onbeken de ministers zullon doen." De begrootingen zijn geregeld om dezep tijd gereed en ook eerst einde Juli wefd vier jaar geleden een nieuw ministerie be noemd, dat de gereed gemaakte begrootin- gen op de principieel© punten liet wijzigen en ze vervolgens op den gewonen tijd in de Kamers verdedigde. Dit schijnt zoo gemak kelijk mogelijk te gaan dat dr. Kuyper zelfs enkele dagen na zijn optreden als minister een viertal weken met verlof ging. Aan het departement zorgde men intussohen, dat liet begrootingswerk gereed kwam. „Stagnatie is er niet geweest en zal er ook nu wel niet zijn, ten minste indien hot nieuwe ministerie niet al te lang weg blijft." Bij de gisteren aan het hoofdbestuur dor posterijen en telegrafie gehouden aan besteding van: lo. het uitbreiden en vorbouvr.n van tet post- en telegraafkantoor met woning voor den postdirecteur te Delft; 2o. het onderhoud van het post- en tele- graafgebouw te Wormerveer, van den dag der kennisgeving van de goedkeuring der aanbesteding tot en met 31 Maart 1908, en het uitvoeren van eenige werkzaamheden aan dat gebouw; 3o. het afbreken van de oude tapijtfa- briek aan cb Smedenstraat te Devonter en het uitvoeren van eenige nader omschreven werken waren de laagste inschrijringen, voor het werk sub 1, van: W. P. Tceuwis- so, te '6-Gravenhage, voor f 34,990; voor het werk sub 2 vanA. Kok, to Wormer veer, voor f 4446, voor het werk sub 3, van: J. A. van Seumeren, te Utreoht, tegen toe betaling aan het rijk van 1517. Om den kleinen winkelstand te Haar lem te bovoordeelen, stellen B. en Ws. voor, voortaan marktgeld te heffen op dc boter en de oudroestmarkt. De Staatsspoor heeft een boekje in handig formaat uitgegeven, waarin duide lijk wordt aangetoond hoe men hot snolflt en goedkoopst van haar lijnen gebruik kan maken. Bijzonuerhedcn omtrent de verschil lende soorten vaoantie-kaarten, de verbin dingen met het buitenland, enz. vindt men er even een 8 in. De minister van binnenlandsohe za ken brengt ter kennis, dat met 1 Sopt. e. k. te vervullen is de betrokking van leoraar in de natuurlijke historie aan do Rijks H. B.-S. met ö-jarigen cursus te Zwolle. Het aantal wekelijks te geven lesuren zal voor den cursus 1905/1908 13 bedragen. Voor beheer van het laboratorium wordt boven dien 1 lesuur per week in rekening gebraoht. Zij, die voor deze betrokking in aanmer king wensch .n to komen, gelieven zich vóór 6 Augustus aan te melden bij den inspeo- teur van het middelbaar onderwijs, K. ten Bruggenoate, te 's-Gravenhage, eventueel met opgave van het aantal dienstjaren, door hen als leqr&ap a_n een 5. B.-§, of Gymnasium doorgebracht. (St.-Ct.") Het ljgt in de bedoeling van de Regee ring op 1 januari 1906 wanneer de voorstel len dionaangaando te doen bij de begroo ting voor dat jaar door de Staten-Genoraal wonden goedgekeurd, aan do Rijks Hoogere Land-, Tuin- en Bosohbouwsohool, onder leiding van prof. dr. J. iutzema Bos, een nieuw instituut» te openen, n.L een phytopa- thologisoh laboratorium te Wageningen, dat bestemd zal zijn: a. voor hfet geven van inlichtingen over plantenziekten en -besohadigingen, aan landbouwers, kweokors, bosohbezitters, enj. b. voor het verrichten van onderzoekin gen omtrent den aard van plantenziekten en -beschadigingen en omtrent do bestrij ding van deee; c. voor het onderwijs in de ziektpnleer der planten aan hen, die aan voormelde sohool studeeron. Dit laboratorium zal gevestigd worden in hot gebouw der RijkBtuinbouwschool, wier opheffing met ingang van 1 September 1906 wordt voorbereid. Dit gebouw en de daarbij bohoorende terreinen zullen da.n ton deole worden gebruikt voor hot phyto- pathologiBch laboratorium. Prof. Ritzema Bes zal, zoodra de gelden op de begrooting zijn toegestaan, Amster dam verlaten en zich in Wageningen gaan vestigen, waar hij vroeger zooveel jaren nuttig werkzaam was als leeraar aan de oude LandbouwsohooL Voor prof. Ritzema Bos zal deze verande ring een zeer groote verbetering zijn, om dat hij flinke terreinen tot zijn beschikking krijgt voor het nemen van prooven. Boven dien wordt hij ontslagen van de reusachti ge correspondentie, welke de inlichtings dienst op het oogenblik van hem eischt. Doch het grootste voordeel zal zijn, dat prof. Ritzema Bos zich dagelijks weer kan bewegen in de practijk van den land- en tuinbouw, wat hem in Amsterdam zoogoed als onmogelijk was. Wat er van het insti tuut voor Plantenziekten, Roemer Visscher- straat, te Amsterdam worden zal is nog niet bekend. Amsterdam zal een zeer gewaardeerd hoogleeraar gaan missen, doen de Nedor- landsche land-, tuin- en bosohbouw zullen in hooge mate profiteeben van d'e vestiging van hot phytopathologisch instituut te Wa geningen, met prof. dr. Ritzema Bos als di recteur. („N. v. d. D.") In de zitting van den Vlissingschen Gemeenteraad is medegedeeld dat de Ko ningin voornempns is zich op 28 Augustus naar die gemeente te begeven om een be zoek te brengen aan het uit Indië terug- koerend eskader en de plechtigheid zal bij wonen van het plaatsen van twee oude ka nonnen bij het standbeeld van De Ruyter. Te 10 uren komt de Koningin teVlissingen aan en om 2 uren begeeft H. M. zich aan boord der oorlogsschepen om naar den Hoek van Holland te stevenen. -Op de aanbevolingen voor het gymna sium te I^euwarden staat: lo. voor leeraar in het Fransch do heeren J. G .Bredorode, tijdelijk leeraar en leeraar aan de Rijks heogere burgersohool aldaar, fcn J. G. Bruins, leeraar aan inrichtingen van onder wijs te 's-Gravenhage2o. voor leerares in het Éngelsoh mej. j. W. M. Valeton te Arnhem en mej. G. Mar wits, leerares aan de hoogere burgerschool to Zierikseo. In de Gemeenteraadsvergadering van Doetinohem werd tot definitief leeraar in otide talen aan het gymnasium benoemd de heer dr. O. Albers, thans tijdelijk als zoo danig werkzaam. óp voorstel van curatoren van het gym nasium werd besloten, daar wegens do Vportdurencfo ernstige ongesteldheid yan den rector, den hoor dr. R. G. P. Schwarz, deze niet meer in staat is les te gevon, hem, met het oog op pensioen, waarop hij eerst met 1 Januari a.s aanspraak hoeft, niet to ontslaan, doch deze toestand voort to doen duren tot 1 Februari 1906, mits voor rekening van den rector iemand, burton het personeel om, wordt benoemd, om zijn funotie gedurende dien tijd waar te nemen. Het stoomsohip „Goentoer" vertrok 26 Juli van Batavia naar Rotterdam; do wOranje-Nassau'' arriveerde 26 Juli van West-Indië te Nh>uw-York; de „Rhipous" arriveerde 20 Juli van Amsterdam te Ba tavia. BodejrraveB. In «®n gezin in de Kerk straat, alhier, komt een geval voor van dlphtheritis. Bij het eindexamen Hoogere Burger sohool met 6-jarigon oursus te Gouda, is gcelaagd P. L. van Andol, alhier. De zomervaoantie aan do openbare sohool A, alhier, zal met 1 week verlengd worden, wegens te verrichten werkzaamhe den aan het sohoolgebouw. Het toelatingsexamen voot de openb. eohool voor m. u. 1. o. alhier, is uitgesteld tot Zaterdag 5 Augustus a. s lluzorswomlo. De landbouwer J. Lang- hout vond hedenmorgen in zijn kippenhok eem oi met schaal, geheel afwijkend in vonn van do gewone eieren. Dit wanstaltig natuurvoortbrengsel heeft niet do gewone eironde gedaante, maar komt geheel over een met het fatsoen van het cijfer 0. Door de commisaie 'der vereeniging „Trouw Sohöolbezoek" is besloten met de daarvoor in aanmerking komende leerlin gen een boottocht te ondernemen naar l^et eiland Marken en wel op Dinsdag, 15 Augustus a.s. NoordwUfc-aan-Zeo. Het was gisterna middag een aardig gezicht aan hot strand, die vele kleine, jolige badgasten, omstuwd door de grootere dito's toen omstreeks vier uren een serie kinderwedstrijden begon, ge_ improviseerd door eonigc logé's van het pension „Noordzee" (W. van Beelen). Ondanks de schroeiende hitte, dio echter door een frisschen bries uit zee getemperd werd, liepen en sprongen do jongens en meisjes, alsof het om het leven ging. De wedstrijden bestonden uit: hardloopen met hindernissen, sohelpenzoeken, ivoor meis jes), tonloopen ivoor jongens), balgooien op lovende mikpunten, zakloopen took, voor volwassenen) on een knipwedstrijd, ge blinddoekt, voor allen. Men deed geducht rijn best om do werkelijk aardige prijzen machtig to worden. Hot comitó had succea van zijn werk on bracht heel wat lovcndig- hoid aan hot overigens tooh al drukke strand Warmond. Gisteren had alhior nabij hot Warmonderhek een treurig ongeval plaats. Een heer, tussohon genoemd hek en hot Leidsohe tolhek per fiets komende aanrijden, zag in do Haar lemmer trekvaart een dame liggen, waarvan alleen de hoed nog" maar zichtbaar w^s. Hij spoedde zich naar hot War mond erhok, en van daar uit ging do kellner met nog een persoon met een rooibootjo or heen en vischten do dame, die reeds gezonken was, op on brachten haar naar den kant. Do veld wachter van Warmond, daar juist komende aanrijden, begon direot mot hot toepassen der maatregelen, voorgeschreven voor hot redden van drenkelingen, daarin bijgestaan door eenige omstanders. Het. mocht hom na oonigen tijd gelukken do levensgeesten weder op to wekken, waar na de drenkelinge naar hot Warmonderhek werd vervoerd, waar toen do behandeling werd voortgezet. Inmiddels was do dokter van Warmond door iemand per fiete gehaald, ter plaatse gekomen, die do patiënte verder onder behandeling nam en wien hot mocht gelukken, nadab zij ciroa een uur onder behandeling was geweest, het bewustzijn, er weer in to krijgen. Het bleek, dat hot meisjo lijdende was aan zwaarmoedigheid, en to Haarlem woon achtig, expres met hot doel, zioh van heb loven te berooven, naar hier was gekomen. Gelukkig, dat haar plan verhinderd is. Z.j is door do zorg van de politie van Warmond naar haar moeder te Haarlem overgebracht. Zegwaard. Do Raad dezor gemeente is in openbare vergadering bijeengeroepen togea Vrijdag 28 dezer, des namiddags te zes uren. Bij Kon. besluit is, met ingang van 1 Augustus, dr. W. van IJzoron, op zijn verzoek, eervol ontheven van hot geven van onderwijs iu de geneesmiddelleer aan de Rijks Universiteit te Utreoht, en aan dr. W. A. Boekolman, geneesheer to Utrecht, gedurende het tijdvak van 16 September tot en met 31 December 1905, heb gevon van bovengenoemd onderwijs op gedragen. Aan W. H. U. van den Borgh, op zijn verzoek, mot ingang van 1 Augustus, eer vol ontslag verleend als burgemeester 'I, gemeente Pannerdon, Benoemd, mot ingang van 1 Augujtu bij het wapen der infanterie: tot kapitein: de eerste luitenants v i dat wapen, li. (J. Polvliet, op non-activiteit wegens (ijJelijko ongesteldheid, en J. Korkhoff, gedeta cheerd bij do landmacht in West-Inciië; bij het 3de reg. tot kapitein: de eerste luit. P. O. Moyer, van hot 6do rog.; tot eersten luitenant, de tweede luitenant J. F Wioli- man, van het korps; bij hot ödo regiment: tot eersten luitenant, de tweede luits. J. H. A. O. Strijbosch en R J Hoffmann, beiden van het korps; bij het 6de reg tot eersten luitenant, de tweede luitenant J. A. J. M. Schotman, van het korps; bij het 8ste reg.tot kapitein do eerste luits. 18) Peter ging op den hoek van een werk bank zitten en bromde mismoedig„Om dat gij \erliefd zijt. Zoo iemand denkt al tijd aan zijn liefste en heeft geen oog voor de ellende onzer dagen." „Die door het raisonncercn en agiteeren ook niet -rbeterd wordt." „Zeker, bij alle duivels'! Wij zuilen beter schap brengen", stoof Peter op, terwijl hij met dc vuist op tafel sloeg, ,,<loor een al gemeene werkstaking zullen wij beterschap brengen. Ik zeg je, Adolf, als wij ëeröt het gohccle ambacht, alle arbeiders en proleta riërs onder éón hoed gevangen hebben en do algemeene werkstaking proclameeren, dan staat de staatsmachine stil, de geheele bourgeoisie is machteloos en wij, sociaal democraten, schrijven de maatschappij de wet voor." „Dat zal een mooi soort wet z-jn. Broer, spreek toch zulken onzin niet meer; als Sabine het hoort, wordt zij bang voor je" Peter zag in het rond of Adolfs meisje ook werkelijk in de werkplaats was; daar hij haar evenwel in de reeds donkere hoe ken van de mot allerlei huisraad volgc propte ruimte niet ontdekken kon, vroeg hij: Sabine? Wanneer komt. zij dan? „Zij moet elk oogenblik komen. Knak, daar spri igt mij weder een stuk van het hout weg; het moet een scheur gehad heb ben, jammerIk moet waarachtig een nieuw stuk halen. Doe mij het genoegen, Peter, co ontvang Sabine, als zij intusschen mocht komen; ik ben dadelijk terug." Hij was door do deur van de binnen plaats naar het voorhuis gegaan. Peter was alleen in de werkplaats gobleven. Een poos bleef hij nog mismoedig zitten en luis terde naar het gekwinkeleer der verschil lende zangvogels in de kleine aan do mu ren hangende kooien en die nog geen moeite deden om de kopjes onder de vleugels te steken, maar eindelijk stond hij op on trad op de draaibank toe om de blaasinstrumen ton welke daar lagen om gerepareerd te worden, te beschouwen. Toen Peter zoo aan het raam stond, waardoor het laatste schijnsel van den dag viel, zou men zijn verrassende gelijkenis met den juist uitgeganen broeder goed her kend hebben. Dezelfde middelbare grootte,, geproportionneerde ledematen, dezelfde niet onedele gelaatsvorm, dezelfde donkere oogen, dezelfde ernstige en toch ook weder spottende trek om de gezond roode lippen- Peter en Adolf waren tweelingen en hun pleegmoeder, mevrouw Lamport, had hen als kleine knapen slechts daardoor kunnen onderscheiden, dat zij telkens zich eerst van de kleine wrat vergewiste die Adolf op zijn rechterwang droog. Geleken do broeders in hun uiterlijk veel op elkaar, in denkwijze verschilden zij zeer. A-dolf was gelukkig en tevreden, hij dweep te met zijn Keizer, den eerwaardigen grondvester van het nieuwe Duitsche Rijk, hij. arbeidde met lust en ijver in zijn werk plaats en had dis flink en handig instru mentmaker een grooten naam bij alle mu sici der stad en der provincie. Bij gelegen heid kon hij ook ironisch zijn en een as- tige ontevredene afschepen; meestal ech ter was hij goed geluimd en zijn lippen vertrokken zich het liefst tot een goedigon lach. Bovenal hield hij van zijn broeder, al was deze ook altijd ontevreden en verbit terd, terwijl hij de wereld slechts door een alles leelijk makenden bril beschouwde. Peter kon eveneens aanhoudend arbei den en iets flinks tot stand brengen, maar hij had geen lust in werken en ook geen goeden zegen daarvan, want hij verachtte het geld, strooide het, als hij het bezat, lichtvaardig uit en vervloekte het, als hij er zonder was. Bij zijn broeder Adolf vond hij steeds een open en bereidwillig-gevende hand, anders had hij dikwijls gebrek moe ten lijden. Hij was een geestdriftig vereer der van Bebel, had diens geschriften en par lementairo redevoeringen gretig gelezen eo hij leefde in de hoop op een spoedig aanbre kende gouden eeuw, zoodra het maar ge lukt zou zijn de maatschappij te „sociali- öeeren. „De gesocialiseerde maatschappij, dat was zijn stopwoord, dat hij gaarne in den mond had; zijn veldkreet, onder welks roep hij wilde strijden tegen den wormstekigen Staat, tegen de zedelijk verloopen bour geoisie. Nu zag Peter over de draaibank heen, door het raam op de binnenplaats, welke zich reeds in de duisternis begon te hullen. Daar ging de deur van de werkplaats open en een bevallige meisjesgestalte zweefde over den drempel. Met geopende armen vloog zij op hem toe, omhelsde hem en druk te hem stormachtig haar zwellende lippen op den mond. De zoo overvallene begreep dadelijk, dat hij door Sabine voor zijn broeder gehouden werdmaar d'e verzoeking dit lieve sohep- sel nog langer in zijn armen te houden en haar zoete lippen te kussen, dwarrelde in zijn breinhij verried zich met geen syl labe omvatte ook zijnerzijds de slanke taille van het meisje en Btal kus op kus. Daar hadden Sabines vingers toevallig zijn reohterwang aangeraakt en de kleine wïat niet gevonden. Met een kreet deinsde zij terug en stamelde op verwijtenden toon „Peter? Zijt gij het? Foei, dat was slecht van je. Ik meende, dat Adolf hot was." Peter lachte, dat de tranen hem over de wangen liepen. „Niet kwaad zijn, mijn lief duifje I Moet ik „brand" roepen, als een mooi meisje mij om den hals vliegt? Ik heb toch geen Bohuld aan de vergissing?" Daar komt Adolf al, hij zal beslissen of mij een verwijt treft." „Pstl" zeide Sabine en legde haar toe- komstigen zwager de kleine hand op den mond. „Niet in mijn tegenwoordigheid, ik zou mij dood schamen ik zal het hom zelf zeggen, als ik weer alleen met hem ben Reeds trad Adolf met een stuk hout in den arm de werkplaats binnen en begroette met teederen kus het lieve meisje. Hij zou den niet onbevangen aard van beiden mis schien toch bespeurd en gevraagd hebben, wat er voorgevallen was, en Sabine zou hem I waarschijnlijk ook eerlijk haar vergissing I gebiecht hebben, als niet de onverwachte verschijning van Friedrich Just aan alle drie het zwijgen had opgelegd. „Mijnheer Adolf Dechner?" vroeg de binnentredende, die zijn paletot nog altijd over den arm droeg. I A-ciolf trad den klant voor zulk een hield hij hem beleefd te gemoet en vroeg naar diens verlangen. Friodrich Just wilde op omziohtige wijze met zijn rouwmaro aanvangen, maar nau welijks had hij den naam van den kunst- schutter en goochelaar mr William Tell genoemd, of Adolf wondde zich tot zijn Broederen zeide: „Kom hier! Er is sprako van vader 1" Hij 8toldo den naderkomende aan den vreemdeling voor, en dezo betuigde zijn voldoening, dat hot toeval hem tegelijker tijd ook den heer Peter Dechner op zijn pad gevoerd had. Just moest zich op den eonigen houten stoel zertten, die in de werkplaats voorhan den was; Peter ging weer op tafel zitten en Adolf stond met den rug togen de draai bank geleund, terwijl hij zijn naast hem staand meisje met den arm omvat hield. De vogels in do kooien sliepen thans, ook de binnenplaats waa tamelijk stil geworden cn zoo waa woord voor woord van den ver- halor duidelijk verstaanbaar. Pctor luisterde zonder bijzondere ontroe ring naar het verhaal van het uiteinde zijns vaders, dien hij zoo goed als niet gekend had; de gewelddadige dood van mrs. Teil, zijn stiefmoeder, liet hem koud, daar hij tot deze vrouw nooit in eenige betrekking had gestaan. Adolf streek zoo nu cn dan ctcelsgewijzs met dc hand over de oogen, toen Friedrich I Just de eenvoudige begrafenis der beldö vermoorden schiderde; al kan hij zich evenmin als Peter zijn vader niet goed meer horinnoron, was het toch altijd zijn vader geweest, dio hem ontnomen was. Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1905 | | pagina 1