13930 Maaudag 24 Juli. A0. 1905. Courant mrdt dagelijks, met uitsondering van (gon- en feestdagen, uitgegeven. Qffieieel© Kennisgeving. FEUILLETON. ^ijn BJLoeder. LELDSCH D A PtBT, A T) PRIJS DEZER COURANT I Voor Lelden pei week 9 Oentij per 8 maanden 1 5 5 \f 1.10. BuitOD Leiden, per looper en waar agenten gevestigd «tyn 7 1.8Ö. France per post 1 1.65. PRIJS DER ADYEUTENTIËX Van 1—6 regels /1.06. Iedere regel meor 0.17$. örootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertaxfctën ran 30 woorden 40 Oents oontantj elk tiental woordon meer 10 Oents. Voor het inoaseeeron wordt/"0.05 berekend. Direct© Belastingen. De Burgemeester van Leiden brengt ter algemeene kennis, dat aan den Ontvanger der Directe Belastingen is ter liand gc-teld het kohier der Belasting op bedrijfs- en an dere inkomsten No. 12 van den dienst 1904/5 executoir verklaard den 21sten Juli jl. en herinnert voorts den belanghebbenden aan hun verplichting om den aanslag op den bij de Wet bepaalden voet te voldoen. De Burgemeester voornoemd, DE RIDDER. Leiden, 24 Juli 1905. Leiden, 24 Juli. Bjj Kon. besluit is de heer C. Vos, te Leiden, voor het tijdvak van 1 Augustus 1905 tot en met 31 Juli 19O0, voor den tijd van één jaar, benoemd tot observator bij het Koninklijk Nederlandsch Meteorolo gisch Instituut. De heer Salverda de Grave, lector aan de Universiteit te Leiden en de heer De Rijk, ingenieur-inspecteur van Staats spoorwegen op Java, zijn benoemd tot of ficier d'académio van Frankryk. Voor het examen voor de hoofdakte is te Breda geslaagd de heer Th. Korse te Alfen aan den Rijn. Te Amsterdam slaagde de heer J. G. van Tcrtholen, onderwijzer te Beemster, vroe ger wonende to Leiden. Bjj de heden gehouden openbare ver- kooping van cokes in partjjen van 10 H.L. waren do prjjzen f 5/20. B. en Ws. van Den Haag hebben den gemeenteraad machtiging gevraagd om aan R. H. Haagen te Amsterdam, tot wederop- zegging vergunning te verleenc.i om met automobielen te doen atationneeren op na der aan te wijzen standplaatsen, tegen een jaarlijksch© vergoeding van f 75 per auto mobiel. Ter benoeming van een tijdelijk leer- aar in wis- en natuurkunde aan de hoogere burgerschool met vijfjarigen cursus aan de Stadhouderslaan in Den Haag, voor hot tijdvak van 1 September31 Augustus 1906, is voorgedragen dr. J. J. Hallo, te Amsterdam. Voorgesteld is om dr. Bamouw met den nieuwen cursus tot vasten leeraar in do Nederlandsche taal, de geschiedenis en de aardrijkskunde aan het gymnasium to benoemen en tot tijdelijk leeraar in de Fransche taal aan die inrichting den heer M Honingh, thans reeds als zoodanig werkzaam. Eindexamen hoogere burgerscholen met 5-jarigen cursus voor jongens: Gouda, 22 Juli. (.Tweede groep.) Ge slaagd: A. van Solinge, J. Muller, G. J. L. Caviët, J. P. van Heerdt en G. D. E. Eversman, allen van de H. B.-S. Stadhou derslaan te 's-Gravenhage; A. F. Unger, W. M. E. Stieltjes, W. F. M. Wirtz, U, Groustra, H. J. van Leeuwen, L. A. Gast- mann, A. de Waaij en H. W. Knoest, allen van de H. B.-S. Bleyenberg to 's-Graven hage; W. E. van Wijk, C. Punt en A. J. Kluyver, allen te Leiden, en P. L. van An- del, W. Vrijlandt en T. A. Hooftman, al len van Gouda. Afgewezen 3 candidaten; 2 caDdidaten trokken zich terug. Gorkum, 22 Juli. (Tweede groep). Alle candidaton zijn geslaagd: G. A. Schoehui- zen, van de H. B.-S. te Gorkum; J. Appel- doom, S. J. N. Sluis, G. J. Braat, van de H B.-S. te Delft; D. J. Steenhuis, A. van Leeuwen, F. H. Koning, van de H. B.-S. te Schiedam; H. Spits, E. O. van Rijssel, J. J. A. Rodbard, van de H. B.-S. te Dordrecht; G. Noorduyne en P. van Ves- sum, van de H. B.-S. te Rotterdam. Examens der Ned. Toonkunstenaars- Vareoniging.Van do vijf candidaten zijn Zaterdag geslaagd voor Piano (lager ondeilwi») de dames R, Roozendaal en W. E. Verhaar, uit Deventer; en voor Solozang do dames W. C. Dijkerman, uit 's-Gravenhage; en A. F. Rietmeyer, uit Bussum. Aan de Technische Hoogeschool te Karlsruhe zijn alle Hollandscho candidates bij het eindexamen voot eloctrotechnisch ingenieur geslaagd, zijnde de heoren H. R. Arntzenius, J. J. J. Bouvy, A. van Dein- se, W. van Deins©, Dros, Gollner, ten Hoo- pen, jhr. A. S. C. Stoop, J. Thierens, allen gediplomeerd aan de P. S. te Delft. Te Aken Blaagde aan de Polytechnische Hoogeschool in het examen voor gediplo meerd electrotechniBch werktuigkundig in genieur de heer D. Houtman te 's-Graven hage. B. en Ws. van Amsterdam adviseeren don gemeenteraad gunstig te beschikken op een verzoek van het hoofdbestuur der medische faculteit van het Amsterdamsch studentonoorps, om de bepalingen op de heffing van collegegelden te wijzigen in dier voege, dat semi-arteen, die spoedig heb 2de deel van heb practisch arts-examen zullen afleggen, zich por kwartaal of per half jaar kunnen doen inschrijven. Evenals curatoren der Universiteit, ach ten zij termen aanwezig om aan med. stu denten, dio vóór het afleggen van het arts examen slechts enkele colleges hebben ge volgd, een deel van het betaalde college geld to restitueeren. Voorgesteld wordt mitsdien art. 6 der verordening te lezen als volgt: „Aan hen, die als student zijn ingeschre ven Da betaling van 100 en vóór de Kersfc- vacantio met goed gevolg het arts-examen hebben afgelegd, kan door Burgemeester ei Wethouders een restitutie van f 50 wor den vorleond, mits zij vóór 1 Februari iov. daartoe tob Burgemeester en Wethouders bet verzoek hebben gericht, onder over legging van een verklaring van den Recter- Magnificus, dat hun inschrijving als stu dent is geroyeerd." De jury voor de Internationale Prijs vraag van het Vredespaleis zal bostaan uit den voorzitter van het bestuur der Carné giestichting en do architecten: Th. E. Oo-l- cutb, Londen; dr. T. J. H. Ouypers, Roer mond; Geh. Ober-Hof-Baurat Ihno, Berlijn; prof. K. König, Weenen; Ninénot, Parijs; prof. W. R. Ware, Mil ton (Massachusetts.) Pater Terl&ak, van Didam, oud-stu dent van het Bisschoppelijk College te Roermond, missionaris van Seheut-Sp~r- rendaal, is door Z. H. den Pau3 benoemd tot apostolisch prefect, om het Zuidergo- deelto dor Chineeeche provincie Kan-Soe toe een afzonderijk missie-veld in te rich ten. Naar wij vernemen zullen bij de nieu we personeelsformatie op de post- en tele graafkantoren, de volgende regels gelden: Op de kleine vereenigde post- en tele graafkantoren nevens don directeur één of meer klerken; op de middelmatige vereenigde post- en telegraafkantoren nevcDS den directeur; één commies-titulair der posterijen en tele grafie en verder klerken; op de groot© vereenigde post- en tele graafkantoren nevens den directeur één oommies der posterijen of één commies der telegrafie, twee of meer commiezen- titulair en verder klerken; op do postkantoren: commiezen en as sistenten; de klerken verdwijnen op deze kantoren uit de formatie en worden door assistenten vervangen; op de enkelvoudige minder belangrijke telegraafkantoren nevens don directeur: éér. commies-titulair en klerken; op de grootore telegraafkantorencom miezen en klerken. (,,N. R. Ct.") Do heer Melvil baron van Lynden, oud-minister van buitenlandsohe zaken, wan heden bij H. M, c'o Koningin op Het Loo. Den lstcn Augustus a.s. zal de hoor Aug. Belinfante Jr., 40 jaren aan hot De partement van BinnenLandsoho Zaken werk zaam zijn, thans als referendaris. Als Sklen klerk in dienst getreden, bereikte de heer Belinfante door rijn ijver en kennis zijn te gen woordigen rang, in welken als olief van de Secretarie veel van zijn werk kracht wordt gevorderd. Bij de 10-jarige volkstellingen, ook bij de jongste, waa de heer Belinfante belast met de teohnische wefcvoering van dit omvang rijke work, terwijl hij ook als hoofdambte naar zijn bijstand verleende aan de Staats commissie voor de jongste Grondwetsher ziening. Do Nederlandsche pantser schep en „Piet Hein" en „Evert-sen", thans te St.- Seabstiaan, rijn aldaar aanwezig op uifcnoo- diging van de Spaaneoke Regeering tot op luistering van do internationale regatta, welke tusschen 16 en 20 dezer aldaar plaate hebben. De Koning cn de Koningin-Weduwe heb ben aan boord ran de sohepen bezoeken afgelegd en zich over den toestand der sohepen zeer vleiend uitgelaten. Tot den wedstrijd zal ook een klein jacht- vaartuig van de Nedorlandaoho Marinc-Olub te St.Seb&stiaan worden toegelaten. Te Utrecht heeft gisteren do jaarver gadering plaats gehad van den Ned. Post en Telegraafbond, waarin de voorzitter, de heer D. A. Kakebeen, uit Waalwijk, bij zijn openingswoord zijn vreugde uitsprak over do aanneming der suppletoir© begrooting. Het jaarverslag, alsmede do begrooting vari het Bondsorgaan werden zonder dis- ousBie goedgekeurd. De contributie werd op f 2 per jaar bepaald. Het stichten van oen ziekenfonds zal aan het oordeel van een referendum worden on derworpen. Een groot deel der vergadering werd door Btatuten-wijziging in beslag genomen. Ook de volgende vergadering wordt te Utrecht gehouden. Den 19dcn Augustus a. s. vertrekt met het stoomschip „Wilis" naar Oost- Indië, met bestemming voor Padang, een detachement suppletietroepen, sterk vijf onderofficieren en dertig minderen, onder bevel van den kapitein der art. O.-I. leger J. F. C. Deibcrt en met medegeleide van den 2den luitenant der cavalerie W. Storm van Leeuwen, herkomstig van de Kon. Mil. Aoademie. Het stoomsohip „Berlin", van Java naar Amsterdam vertrok 21 Juli van Macas sar; de „Bogor" vertrok 22 Juli van Macas sar naar Hongkong; de „Burgermeister" (thuisreis) vertrok 21 Juli van Durban; do „Kaiser" (uitreis) arriveerde 19 Juli te Dar-cs-Salaatn; de „Koning Willem III" van Amsterdam naar Batavia, passeerde 22 Juli Perim; de „Prins der Nederlanden" arriveerde 23 Juli van Paramaribo to IJmuiden; de „Prins Hendrik", van Am sterdam naar Batavia, passeerde 22 Juli Gibraltar; de „Malang", van Rotterdam naar Batavia, arriveerde 22 Juli to Suez; de „Amhon", van Amsterdam naar Bata via, vertrok 23 Juli van Suez; de „Koning Willem II" arriveerde 24 Juli van Batavia te IJmuiden; do „Potsdam", van Batavia naar New-York, vertrok 22 Juli van Bou logne. Alfen. Bij B. en Ws. is ingekomen een verzoek met bijlagen van J. Bink, steen houwer aldaar, om definitieve vergunning tot hot oprichten van een steenhouwerij op het poroeel Sectie A No. 2204, Op Donderdag 3 Augustus a.s., des voor middags te halftwaalf, zal ter gemeente secretarie gelegonheid bestaan om bezwa ren tegen dit verzoek in to brengen. Gouda. D© door B. en >/s. den Raad aangebodon rekening der gomoonte over 1904 bedraagt in ontvangst 428,520.36 en in uitgaaf 396,413.5&i, zoodat zij sluit met eer batig saldo van f 32,106.77^. Koudekerk. Do rekening van den Lo- genwaardschen en Bruimaadschenpolder over het jaar 1904 is door Dijkgraaf en Hoogheemraden van Rijnland goedgekeurd in ontvangsten op 1288.98, in uitgaven op f 1112.70^ en alzoo met een batig saldo van 176.18i. Voorschoten. Gisteravond vierdeD do leden van den Ned. R.-K. Volksbond al hier feest bij gelegenheid der onlüiulling van de Banier dor St.-Barbara-Vcreeniging. D© zaal was voor deze gelegenheid bijna te klein. Nadat door do zangers, afd. St.- Caecilia" het Bondslied gezongen was, werd do vergadering geopend door den heer J. M. Dam, dio allen een hartelijk welkom toeriep. De afd. genoot de eer mgr. G. W. Konings, als feestredenaar te zien optreden. In een rede, tintelend van gloed, schotste hij de boteekenis van het „vaandel" in hot algemeen en meer in hot bijzonder de beteekenis van het vaandel, dat dozen avond onthuld word en dat de beeltenis van St.-Barbara draagb. De heer J. M. Dam dankte den hoog- eerw apreker ©n spoorde de aanwezigen aan lid te worden der onderafdceling „8t.- Barbara." In dagen van moedeloosheid zal een blik op do banier een aansporing voor het bestuur zijn om te blijven werken voor het goede dool, dat do onderafdeeling beoogt. De heer 8. de Groen werd verrast door de medcdeeling van den voorzitter der afdeeling Rotterdam, dat besloten was hom het oere-lidmaatschap aan te bieden. Mgr. Konings hechtte het eore-metaal op do borst van den heer De Groen, die in een krachtig woord zijn dank uitsprak voor deze „onverdiende" onderscheiding. Ook de heer Van Dijk, dio zoo geijverd heeft voor do afd. SL-Barbara werd het oere-lidmaat schap aangeboden door den voorzitter dor afd. Voorsohoten. Nadat dit officieele gedeelte geëindigd was, bleef men nog wat gezellig bijeen om wat voordrachten en muziek te liooren, want... de harmonie der afd. Leiden van den Nederlandsohen R.-K. Volksbond waa zoo welwillend geweest dezen avond eenige nummers te geven. Do zeereerw. adviseur der afdeeling sloot te ongeveer half elf de bijeenkomst onder dankbetuiging aan allen, die medegewerkt hadden om dit feest te doen slagen. Warmond. Vergadering van den Ge meenteraad op Dondeidag 27 Juli, te tien uren voormiddags. Onderwerpen ter behandeling: 1. Notu len. 2. Onderzoek goloofsbrievon en be. slissing daarover. 3 Aanbieding rekening 190-1. 4. Aanbieding proces-verbaal van kasopname. 5. Concept-besluit tot beko ming van dispebsati© van art. 42, 1ste lid. Drankwet. 6. Idem om maximum aantal vergunningen te bepalon op 6. 7. Ingeko men: Goedgekeurd suppl. kohier hoofd, om slag. Goedgekeurd wijziging begrooting 1905. Adres IJselsteenfobrikontcn. 8. Vaststelling kohier schoolgold 2de kwartaal 1905- Vaststelling suppl. kohier hondenbe lasting. 9. Reclames. 10. Modedcelin- gen. Wassenaar. Zaterdag herdacht dc zeereerw. heer J. J. Bruystens den dag, waarop hij veertig jaren gelcdeu tot pastoor werd benoemd. Van do huizen veler R.-K. waaido do Nederlandsche vlag. Zondag word het feest kerkelijk gevierd. Te zeven uren was er eon H. Mis, waarbij do jubilaris geassisteerd werd door den eorw. frater Victorinus van de orde der Conventueelen en den kapelaan dor paro chie, den corw. heer Moerel, terwijl do eerw. heer Veek fungoerde als ceromonie- arius. Het zangkoor voorde op verdienste lijke wijze een mis van Perosi uit. Hoewol het feest in alle stitlo gevierd werd, ontving de zeereerw. pastoor vele telegrammen en golukwonschen en ook aan bloemstukken ontbrak het niet. Veertig jaar geleden richtte pastoor Bruystcna do paroohie Nieuw Vennep op, waar hij kerk en pastorie liet bouwen. Vervolgens was hij pastoor to Noordwij- kerhout en te Nieuwvccn. In do laatste plaate word onder zijn pastoorschap de to ren der R.-K. Kerk gebouwd. Sodert tien jaren is rijn eorw, pastoor alhier. In dio jaren worden hier gebouwd oen gesticht voor de zusters en een nieuwe kerk, die haar voltooiing nadert. De dag werd besloten met c©n plechtig lof. Zwammerdaiu. Tot onderwijzeres aan do naai- en handwerkschool alhier is be noemd mej. D. F. CigaarLagewaard, dio de benoeming heeft aangenomen en onge veer half Augustus zioh metterwoon alhier hoopt te vestigen. De gezondheidscommissie van Bode graven zal alhier zitting houden ter ge meentesecretarie op Dinsdag 1 Augustus, van halftweo tot twee uren, ten einde de ingezetenen in do gelegenheid te stellen hun wenschen kenbaar te maken. 9) „Goeden nacht 1" klonk het in koor te rug. De metselaars en opperlieden namen hun petten af. „Waar blijft u tocli?" vroeg Ellen aan den assessor, die haar bij de orchideeën- kas te- gemoet trad. Hij had intusschen zijn tegenwoordig heid van geest herkregen en zeide: „Ik wil u eerlijk bekennen, freule, dat ik geen klein geld bij mij heb en dat het mij onver draaglijk is de ellende van zuia een armèn drommel te zion, zonder door een gift te kunnen helpen." „Ik heb het voor ons beiden godaan", zeide Ellen, reeds weder op schertsenden toon." „0, dat was lief van u, dat zal ik nimmer vergetenverzekerde de ander met warm te. Toen zij een heliotropenbed voorbijkwa men, plukte Ellen een bloem en gaf die aan haar begeleider; „daar, ruik eens, geurt dio niet kostelijk?" Verheugd nam de assessor de bloem aan, om haar aan zijn neus te brengen en Ellen riep vroolijk: „J'y pense, j'y pense. Ik heb mijn philippine gewonnen." Wie wordt in zulk een rijke tegenwoor digheid niet beroofd van de herinnering aan het verleden?" merkte de assessor ga lant op, „ik heb verloren." Hij troostte zioh over het verlies met de gedachte, dat het gevaar, als naaste bloed- yerwant van een marmerslijper bekend te worden, nog gelukkig voorbijgegaan was, maar zijn stemming bleef gedrukt en tame lijk stil keerde hij met Ellen naar het slot In de vestibule gelijkvloers van een ta melijk nieuw huis in de Genthinerstrasse drukte Friodrich Just op den knop der elee trische bel. Hij had zijn roisjas verwisseld met een gekleede jas en droeg den zomer- paletot over zijn linkerarm, want het was een warme dag De slappe vilten hoed met den breedeu randi, dien hij nog altijd op had, paste niet best bij de zwarte jas een hoogo hoed ware beter ter plaatse geweest, ma-ar Friedrioh Just was niet Kle man die om Europa's hoofschhei'd veel gaf en al kon hij zioh niet, gelijk Seumes wilde een Canadees noemen had hij toch veel tusschen Oanada en Mexico heen en weer getrokken, zoodat hij zioh van de in-acht- neming der in Berlijn-weet gebruikelijke ge zelschapsvormen ontslagen mocht achten. De assessor William Tell opende zelf de deur, daar de vrouw, die zorgde voor het schoonhouden der vriendelijke vrijgezellen- woning, niet thuis was. De namiddagzon zond juist haar stralen door het hooge ven ster van het trappenhuis, en zoo werd hij, die openmaakte, door het binnenvallende helle licht overstroomd. Zijn groote, ronde oogen richtten zich op den onbekenden bezoeker. Schuw en toch met eenige nieuwsgierig heid zag Just tot den statigen jongen man op en zijn blik bleef vragend op hetgeheele mensuur-litteeken hangen, dat de linker wang van den assessor toekende en van het oor tot onder het blonde kneveltje liep. „Heb ik de eer, mijnheer den assessor William Tell te spreken?" „Wat verlangt u van mij?" waa de korte wedervraag, „Ik meende' dat mevrouw Lampert u reeds over mijn komst had gesproken." „Mevrouw Julio Lampert? Neen! Ik was gisteren uit de stad en heb de dame niet gesproken." „Friedrioh Just zweeg een oogenblik en zeide toen plotseling op zachten toon: „Ik breng u de laatste groeten van uw ouders. „Yan mijn ouders? Leven zij niet meer? Komt u dan uit Amerika, mijnheer? Kom nader, als het n belieft." Hij maakte een beweging met dë hand on ging toen haaatig zijn bezoeker voor. Het stralen in de meestal doffe oogen van Just kon hij niet zien; de vreemdeling scheen inderdaad in hooge mate bevredigd, dat de jonge man door het uitzicht, iets naders over zijn ouders te vernemen, zoo opgewon den was. De: assessor stiet de deur van rijn studeer kamer open, liet den gast het eerst binnen treden en vroeg toen eerst, terwijl hij op een stoel wees: „Met wien heb ik de eer?" „Ik heet Friedrich Just en ben bijna een kwarteeuw lang de makker, reisgezel, com pagnon, als u wilt, ook de vriend van uw ouders geweest, indien de arme menschen hun plotselingen en gewelddadigen dood 'hadden kunnen voorzien, dan zou ik u waarschijnlijk beider zegen gebracht heb ben mevrouw uw moeder heeft mij althans dikwijls genoeg geeegd, hoe haar hart ver scheurd werd door nameloos verlangen naar u." De spreker soheen ontroerd, zijn stem beefde een weinig en zijn oogen waren vochtig. De assessor voelde zich eigenaardig ge roerd; nadat hij zoovele jaren lang zijn ouders had moeten ontberen en zich tevro den stellen met zoo nu en dan kleinere geldzendingen van zijn goede moeder, werd hij thanB nu bij iemand voor zich zag, die zoo langen tijd in de onmiddellijke nabij heid zijner ouders geleefd en met hen lief en leed gedeeld had, als door een tooverslag in het verste verleden teruggebracht. „Mijn goede moeder!" zuchtte hij. „Is zij niet meer in leven? Ik was pas twee ja- rene toen ik van haar gescheiden en hier naar Berlijn gezonden werd bij haar vrien den, maar mij komt hot altijd voor, alsof ik mij harer nog zeer goed herinnerde, dat do toon van haar vriendelijke stem mij nog in de ooren klinkt. Mevrouw Lampert beweert dat mijn moeder een der schoonste jonge vrouwen geweest is. Is dat ook uw oordeel? Friedrich Just had het ivoren vouwbeen, dat op tafel naast een onopengesneden boek Lag, opgenomen en speelde daarmede zoo nu ©n dan hief hij het hoofd op en monsterde den assessor, die tegenover bem zat. Op Toll's vraag naar het uiterlijk zijnor moeder zag Just weder naar het vouwbeen In zijn hand en zeide, schijnbaar in gepeins verdiept: „Zij kan eens zeer mooi geweest zijn; ja, nu valt het mij in, men heeft haar als schoonheid geprezen, toien wij nog onze voorstellingen gaven in de groote steden van Oost-Amerika; maar, daar zij wellicht te hevig naar haar kind verlangde, verdwe nen spoedig de rozen van haar wangen, cn toen het groote ongeluk kwam en mr. Teil al zijn spaarpenningen verbrast en ver speeld. had, toen werd de schoone Yicto- rine Teil een oude, geschrompelde, leelijke vrouw, dio zelfs den eigen echtgenoot tot last waa, omdat zij niet meer do jongelui den tot aankoop van entrée-kaartcn voor du voorstellingen kon verlokken." „U hebt gesproken van een gewelddadig uiteinde mijner ouders, vertel mij wat bij zonderheden, onthoud mij niets." „Zij zijn beiden door Oaagen overvallen, gc-dood en uitgeplunderd. Hier, mijnheer de assessor, zijn de overlijdonaakten welke officieel to Fort Scott, in den staat Kan sas, zijn opgemaakt. Hij legde tweo samen gevouwen velletjes papier op tafel en ver zocht den assessor van den inhoud kennis te nemen. Teil vouwde mot bevende hand de velle tjes uiteen en bespeurde twee in het En- g6lseh opgestelde en van ondertee»kcningen en dienstetempel8 dor betreffende autori teiten voorziene,' rechtsgeldige oorkonden, welke den dood van mr. William Tell, kunstschutter eu preBidigitateur, en van zijn echtgenoote, mrs. Victorine Teil, gebo ren Albin, mededeelden. Hij wischto zich een traan uit d© oogen ©n vroeg ontroerd: „Hoe is dat in zijn werk gegaan?" „Mr. Tell had, zooals ik reeds meen ge zegd to hebben, zijn niet onaanzienlijk ver mogen verspeeld; hij wae in het bijzonder door een Braziliaan geplunderd, een zwen delaar, die waarschijnlijk in het geheel geen echte Braziliaan, maar een verloopca Duitschor waa, daar hij het Duitech goed on zonder eenig vreemd accent sprak. Van dien tijd af begon ons ongeluk. Mr. Teil werd opvliegend, dronk zoo nu en dan meer dan hij verdragen kon en behandelde ook zijn vrouw steeds ruwer. (Wordi vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1905 | | pagina 1