NV 13929 Zaterdag 33 Juli. A°. 1905. f UO. L30, L66. <§eze fëoarant wordt dagelijks, met uitzondering van (§on- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIER Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. l'EIJS DEZER COURAHTJ Vooi Leidon pei week 9 Ocntai pet 3 maanden I J Buiten Beiden, per looper en waar agenten geeeitigd rijn Franco per pest PRIdS DHR ADVERTENTTËN Van 16 regels f 1.05 Iedere regel meer '0.171. Grootere letters naar plaatsrnimte, - Kleine «dTertentiën ran 30 woorden 40 Oents contantelk tiental woorden meer 10 Oents, Toor het inoaaseeren wordt/"0.05 berekend. Virijadsrlnj van den Gemeenteraad van Leiden, op Donderdag 27 Juli 1Ü05, dos namiddags te twee uren. Te behandelen onderwerpen: lo. Benoeming van een lid cler commissie Ijroor het Stedelijk Museum. (164). 2o. Rekening, dienst 1804, van het Krankzinnigengesticht „Endegeest" ©n het Sanatorium „Rkijngeest". (166). 3o. Verzoek van de Leidsche Katoen- jnaatschappij, voorheen D© Hejjder Oo., om vergunning tot het bouwen van een houten loods op het terrein der stoomwo- verij, kad. bekend Sectie A. No. 1C80, ge meente leiden. (171). 4o. Verzoek van den majoor, Eerstaanwe zend Ingenieur bij de Genie, om vergunning tot het maken van een houten afdak on een houten loods op het terrein van de Doelen kazerne, kad. bekend Secti© F. No. 856 en A No. 641, gemeente Leiden. (172). 5o. Voorstel tot het verleenen van mach tiging aan Commissarissen der .Stedelijke Gasfabriek om zeven in de gemeente Oegat- geest gelegen perceelen aan de gasleiding aan tc sluiten. (165). 6o. Verzoek van E. A. T. Vermond om continuatie van de huur van het stuk teel- land, genaamd „het Galgeveld", gelegen onder de gemeente Oegstgeesb. (167). 7o. Vaststelling van de verordening, rege lende de heffing van een belasting onder den naam van „Liggeld" in de gemeente Leiden. (174). 8o. Vaststelling van de verordening, rege lende de invordering van de belasting on der den naam van „Liggeld" in de gemeen te Leiden. (174). 9o. Vaststelling van de verordening rege- londe de heffing van een belasting onder den naam van „Havengeld" in de gemeente Leiden. (174). lOo. Vaststelling van de verordening, re gelende do invordering van do belasting on der den naam van „Havengeld*' in do ge meente Leiden. (174) llo. Verzoek van de Leidsche Duinwater- maatschappij om goedkeuring van den aam- leg van een nieuwen filter. (173) 12o. Verzoek van J. Botermans c, s., om verbetering te brengen in den vervuilden toestand van de sloot langs de Aloëlaan. (169) 13o. a. Verzoek van T. J. Bousie om be stendiging van het gebruik van een stukje grond aan de Zwflnshoornsteêg, kad. be kend Sectie F. No. 891, gemeente Leiden. (128 cn 168). b. Voorstel om over te gaan tot den openbaren verkoop van dat stukje grond. (168) l4o. Verzoek van J. en H. Bots om het gebruik van een strook gemeentegrond, ge legen vóór de perceelen aan den Hoogen Rijndijk, kad. bekend Sectie M. nis. 2408 en 2409, gemeente Leiden. (170) Burgemeester en Wethouders van Leiden, Brengen ter kennis van belanghebbenden, 'dat het P arc. V ac c i n og n e (Inen- tiügsbureau) in het Elisabethshof aan de Oude Vest tot nadere aankondiging zal zijn ges lot en. Burgemeester cn Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Leidon, 22 Juli 1905. Leiden, 22 JuBi. Den Gemeenteraad leggen B. en Ws. over de door do Commissie voor bet Stede lijk Museum ingediende aanbeveling voor de benoeming van een Jid dier commissie, ter vervulling van de vacature, ontstaan door het aan den heer W. A. Leembruggen verleend eervol ontslag. Die voordracht bestaat uit de heeren dr. Al. C. Hartevelt en H. Visser J.Wzn. B. en Ws. geven in overweging Commis sarissen der Stedelijke Gasfabriek te machtigen 7 perceelen van den heer A. F. de Rooy, gelegen in het Wilhelminapark, tegenover het Sanatorium „Rhyngeest", aan de hoofdgasleiding in den Rijksstraat weg van 's-Gravenhage naar Haarlem aan te sluiten, onder voorwaarde, dat de kosten van aanleg geheel door den aanvrager zul len worden gedragen en onder voorbehoud, dat de prijs van het gas voor verbruikers buiten Leiden woonachtig, door1 den Ge meen beraad wellicht boven het Leidsche tarief kan worden verhoogd. De Commissie van Financiën, gezien rdc Rekening der Ontvangsten en Uitgaven Van de gestichten „Endegeest" en KRhyngeest" over het jaar 1904, met bijbe- oorende bescheiden, deelt den Gemeente raad. mede, dat zij zoowel de rekening als de bescheiden in orde heeft bevonden en mitsdien de rekening goedkeurt. Met genoegen zag zij, dat uit een bijge voegde tabel blijkt, dat er rekening gehou den is met haar opmerking over het jaar 1903. Zij deelt in aansluiting daaraan, dat het batig saldo op de rekening voorkomende Bot een bedrag van 28,086.1&£ gereduceerd moet worden tot een bedrag van 6598.22J, dewijl van de eerste som afgetrokken moet worden: lo. de rente over 1904 van het voor de op- en inrichting van „Endegeest" geleende kapitaal a 6789.50 2o. het aan deel van „Endegeest" in de aflossing voor 1904 van de leeningen ad 1,069,000, zijnde een bedrag van ƒ3703.67 en 3o. de rente over 1904 van de toegestane op- ©n inrich tingskosten van „Rhyngeest", zijnde 8994.86, wat te zamen geeft 19,487.93. Dit afgetrokken van hot oorspronkelijk sal do van 26,086.15i, geeft een werkelijke bate van ƒ6598.2als boven reeds is aan gegeven. Naar aanleiding van het desbetreffend adres van E. A. F. Vermond deolen B. en Ws. mede, dat noch bij de commissie van fabricage, noch bij hun oollcge bezwaar be staat hot zoogen. „Galgeveld" wederom onder do bestaande oonditiën aan adressant te verhuren. De betaalde jaorlijkache huur prijs van ƒ45 of ƒ2.70 per vierk. Meter mag ook thans nog voldoende worden ge acht. Mitsdien geven zij in overwoging het be doelde stukjo teolland, groot 16.60 A., ge legen buiten de Morsohpoort onder de ge meente Oegstgeest, wederom voor den tijd van vijf jaren, ingaande 1 Januari 1906, onder de hand te verhuren. Nadat het voorstel van B. en Ws., om een stukje open grond aan de Zwijns- hoornsteeg voor de som van 125 te ver- koopen aan den heer H. Brandt alhier, van de agenda der Gemeenteraadszitting van 8 Juni jl. was afgevoerd, omdat in diezelfde vergadering een adreo inkwam van den heer J. G. Lecker, alhier, om hem den eigendom van dit stukje grond af to staan voor ƒ170, bloek B. en Ws.dat aan onderhandschen verkoop van dit stukje grond, bij welks behoud de gemeento gee nerlei belang heeft, moeilijk meer kan wor den gedacht. Immers, spoedig daarop ver klaarde de heer Brandt zich bereid een koopsom van ƒ175 voor het stukje grond te goven, hetgeen wederom een hooger bod van den anderen gegadigde uitlokte. Het bleek B. en Ws., dat onder deze omstan digheden onderhandelingen hunnerzijds met de beide gegadigden niet licht tot een resultaat zouden leiden. Immers, met grond mocht worden verwacht, dat, indien wederom een voorstel tot onderhandschen verkoop van den grond den Raad zou heb ben bereikt, aanstonds een verzoek oei voor enkele guldens meer den eigendom te bekomen, zou worden ingediend. Onder deze omstandigheden schijnt het B. en Ws. dan ook het meest rationeel tot den openharen verkoop van het stukjo grond to besluiten, na overeenkomstig hun pnaeadvies afwijzend te hebben beschikt op het dd. 14 April jL ingediend verzoek van den heer T. J. Bousie. Aan den Raad dezer gemeente is door den heer J. Botermans en nog dertien adressanten, allen bewoners (huurders of eigenaars) van de huizen, gelegen aan do Aloélaan te Leiden, per adres te kennen gegeven „dat uit de sloot, gelegen langs genoemde laan en het voorste gedeelte van het Schuttersveld, eigendom van de gemeente Leiden, een voortdurend ondraaglijke stank opstijgt, die den bewoners bovenbe doeld belet hun ramen te openen, daar an ders hun geheele woning met zeer kwalijk riekende lucht wordt doortrokken; „dat niemand der belanghebbenden met zekerheid kan oonstateeren, waardoor die onaangename lucht wordt veroorzaakt, doch zij beleefd in overweging geven to doen onderzoeken of de uitloozing van af gewerkte stoffen derl melkinrichting of van het gebruikte waschwater der etoom- wasscherij „De Valk" hiervan de oorzaak kan zijn, „Redenen, waarom zij zich eerbiedig tot den Raad wenden, wel last te willen geven, dat spoedig en voor alt ij d afdoende maatregelen worden genomen tot verbetering in dezen onhoudbaren toestand, opdat met kracht de hygiënistdie belangen van hen, bewoners, wordt voorgestaan." Naar aanleiding van dit verzoek, heeft de Directeur van Gemeentewerken een rap port opgemaakt, waarin de verschillende ooreaken, welke aanleiding kunnen ge^cn tot vervuiling van do sloot langs de Aloé laan, zeer uitvoerig worden onder de oogen gezien. Daaruit blijkt, dat noch de stoombleekerij „De Valk" nooh de melkinrichting „Neer- landia" oorzaak van die vervuiling kunnen zijn, althans niet in sterke mate. Immers, de afvalstoffen van de stoombleekerij wor den altijd, die vaü de melkinrichting na genoeg altijd in de Haarlemmertrekvaart geloosd. De hoofdoorzaak van de vervuiling is dan ook, dat zoowel de sloot langs de Aloëlaan als de daarin uitmondende dwarsssloot doodloopen. Dientengevolge kunnen de daarin gerakende drijvende stoffen geen uitweg vinden en gaan zij in de sloot tot ontbinding en verrotting over. Door ge regeld sohoonmaken van de slooten kan hieraan wel veel, doch niet alles worden gedaan. Na verloop van eenigen tijd zijn de slooten wederom vervuild. Het eenige afdoende middel tot verbetering zou daar om zijn beide slooten te doen dempen en rioleoren; die langB de Aloëlaan door en voor rekening van do gemeente, de dwars- sloot voor rekening van de particuliere eigenaren. Hieraan valt echter vooralsnog niet te denken, omdat alleen de kosten van dem ping en rioleoring van de Aloëlaansloot reeds ƒ3500 zouden bedragen, en een zoo grooto uitgaaf B. en Ws. evenals der Com missie van Fabricage in den tegenwoordi- gen tijd, waarin nog zooveel werken van dringender noodzakelijkheid op uitvoering wachten, niet behoorlijk verantwoord toe schijnt. Er blijft daarom voorloopig niets anders te doen over dan den tot dusver gevolg den weg te blijven bewandelen en to trach ten door geregeld schoonhouden van de slooten den overlast voor de omwonenden zooveel doenlijk te beperken. Voor zooveel de dwaresloot betreft, zal daarop dezer zijds nauwlettend toezicht worden gehou den. Tot hun voldoening kunnen B. on Ws. oonstateeren, dat op dit oogenblik de toe stand van geen van beide slooten te wen- schcn overlaat. Zij geven daarom in overweging hun te machtigen aan adressanten te berichten, dat vooralsnog geen ingrijpende maatrege len kunnen worden genomen, maar dat door geregeld schoonhouden der slooten zooveel mogelijk tegen verruiling zal wor den gewaakt. Door do heeren J. en H. Bots alhier wordt bij adres vergunning gevraagd om vóór de door hen gebouwde huizen aan den Hoogen Rijndijk, bij de Utrechtsch© Brug, een strook gemeentegrond, ter breedte van drie meter, in gebruik te mogen be komen, ten einde deze tot tuintjes in to richten. In hoofdzaak bestaat noch bij do Commissie van Fabricage noch bij B. en Ws. bezwaar tegen de inwilliging van dit verzoek. Alleen komt het B. en Wa. met dio Commissie voor, dat do strook niet drie, maar slechts twee meter breed zal mogen zijn. Anders toch zou tusschen do tram rails en het afscheidingshek van de tuin tjes slechts een ruimte van 2.45 meter overblijven, een tusschenruimte, welke h. i. niet voldoende is om het verkeer zonder bezwaar te doen pLaats hebben. B. en Ws. geven daarom overeenkomstig het advies der Commissie van Fabrioage in overweging aan genoemde heeren Bots een strook gemeentegrond, ter breedte van twee meter, gelegen vóór de perceelen, kad. bekend onder Sectie M. Nis. 2408 en 2409, gemeente Leiden, tot wederopzeggens toe ten gebruike af to staan, ten einde tot tuintjes to worden ingericht, tegen beta ling van een joarlijksche recognitie van 25 cents per vierk. meter en voorts onder voorwaarde: lo. dat de tuintjes van den openbaren weg worden afgescheiden door een ijzeren hek op steenen voet, waarvan teekening on constructie vooraf door B. on Ws. moeten zijgoedgekeurd 2o. dat uitvoering cn onderhoud van dit werk geschieden ten genoegen van ons College ©n voorts onder mededeoling, dat op eerste aanzegging van B. on Ws. de tuin tjes moeten worden opgeruimd en het ter rein ter beschikking van de gemeento moet worden gesteld, zoodra hetzij ten behoeve van hot verkeer of uit anderen hoofde be hoefte zal ontstaan. B. en Wa deelen mede, dat bij hen geen bezwaar bestaat vergunning te ver leenen tot het bouwen, overeenkomstig de overgelegde teekening, van een houten loods op steenen voet en gedekt met pan nen, in aansluiting aan de bestaande loods op het terrein van de stoomweverij, kadastraal bekend Se tie A, No. 1080, gem Leiden. Evenmin bestaat bii hen bezwaar tegen de inwilliging van het verzoek van dm majoor, eerst iriweiend ingenieur van de genie, om aan het Rijk vergunning te ver leenen tot het maken, overeenkomstig de ingediende teekeningen, van een houten afdak op steenen voet en gedekt met ge- gegolfd gegalvaniseerd plaatijzer, benevens het bouwen van een houten loods op stee nen voet en gedekt met pannen, op het terrein van dc Doelenkazerne alhier, ka dastraal bekend Sectie F No. 856 cn A No. 641, gemeento Leideneen en ander bestemd voor bergplaatsen voor snelvuur- materiaal. Do Loidsohe Duinwater maatschap pij deelt den gemeenteraad mede: dat voor de filtratie van duinwater, op haar terrein te Katwijk thans aanwezig zijn drie filters, No. I, II en III dat heb weuschelijk is gebleken om filter III een belangrijke herstelling te doen on dergaan dat gedurende dien tijd de filters I en II niet voldoende capaciteit bezitten om het benoodigde duinwater te filtreeren; dat requestrante hierdoor verplioht ia geworden over te gaan tot hot maken van een nieuwen filter; dat volgens de overeenkomst, geslotei» den 2den Augustus 1894 tussohen het Dage- lijksch Bestuur der Gemeente, daartoe door den Raad gemachtigd, en den Direoteur der Leidsche Duinwatermaatschappij, in artikel 5 is bepaald, dat voor alle aan te leggen werken 's Raadfi goedkeuring moot worden verkregen; Redenen waarom requestrante zieh tot den Raad wendt met het verzoek, dat haar do goedkeuring Yoor de uitvoering van bovengenoemd werk worde verleend. Tegen inwilliging van dit verzoek bestaat bij B. en We. geenerloi bezwaar. Uit een nader ingesteld onderzoek en de dientenge volge verstrekte gegevens blijkt toch, dat het werk aan billijke eisohen zal voldoen Den lsten Januari a.s. is do termijn verstreken, voor welken bij Kon. besluit van 25 Juli 1900 goedkeuring werd verleend aan: lo. de verordeningen van 19 April 1900, regelende do heffing en de invordering van een belasting onder den naam van liggeld in de gemeente Leiden, (Gem. Blad No. 5) 2o. do verordeningen van 19 April 1900, regelende do heffing en de invordering van eon belasting onder den naam van haven geld in de gemeente Leiden (Gem. Blad No. 7 van 1900 en No. 12 van 1901.) Ton einde ook na dien datum met do hcf- fing dezer belastingen te kunnen voort gaan, zal dus thans tot hernieuwde vast stelling dezer verordeningen moeten worden overgegaan, opdat de Koninklijke goedkeu- keuring tijdig kunne worden verkregen. En aangezien het B. en Ws. nooh noodig noch wenschelijk voorkonA in de bestaande regelingen wijziging aan te brengen, geven zij den Raad dus in overweging tot de onge wijzigde vaststelling van de bovengenoemde verordeningen over te gaan, van die, rege lende de heffing van een belasting onder den naam van „Havengeld", zooals zij se dert gewijzigd werd bij verordening van 14 November 1901 (Gem. BLad No. 12), mot dien verstande, dat in de slotartikelen van vb verordeningen in plaats van 1 Januari 1901, zal worden gelezen 1 Januari 1906. Bij Koninklijk besluit zijn, voor den duur van het studiejaar 1905—1906, be noemd tot rector-magnificus dor rijks universiteit: to Leiden, dr. W. Einthovcn; te Utrecht, dr. F. A. A. C. Went; tc 'iro- ningen, dr. C. F. A. Koch. Geslaagd is voor het examen als inge nieur aan de Technische Hoogeschool tc Hannover de heer J H. Keiler, van Leiden. Men schrijft uit Delft aan de ,,N R. Ct." Aan het Gymnasium hier ter stede werd iu den juist geëindigden cursus 19C1/5, op het voorbeeld van het gymnasium te Leiden een proef genomen met een andero regeling der lesuren. In stede van 60 mi nuten duurde elke les slechts 50 minuten en werd bovendien des morgens to 8.40 aan gevangen en des middags te halfvier geëin digd. Daardoor was het mogelijk, dat do leerlingen slechts twee namiddagen per week, Maandags en Vrijdags les hadden; de overige namiddagen waren vrij. Het cura torium is over de working dezer regeling ten hoogste tevreden en zou haar definitief willen zien bestendigd, ware het niet, dat B en Ws. en ook do inspecteur der gym nasia, dr. Eggink, daartegen bezwaar heb ben. B. en Ws. voeren aan, dat krachtens het Kon, besluit van 21 Juni 1887, Staatsblad 105, Art. 1, de Gemeenteraad de lesuren regelt, waartegen het curatorium zegt, dat de plaatselijke verordening voor het gym nasium in Art. 8 bepaalt, dat „voor den aanvang van eiken cursus door den rector aan curatoren ter vaststelling wordt aan geboden: lo. de rooster der lessen, enz. De inspecteur der Gymnasia heeft be zwaar, omdat de wet op het H. O. spreekt van lesuren en een lesuur: zestig en niet vijftig minuten moet tellen. B. en Ws. stellen thans don raad voor torug tc keeren tot den toestand zo Is die was voor den cursus 190-1/5 en de lesuren te bepalen dagelijks van 012 en van 24 behalve Woensdag- en Zaterdagnamiadag. De hooger-onderwijswet, in haar nieu wen vorm natuurlijk voor velen van be lang, is opnieuw verschenen in de Sclnmr- manns Editie van Nederlandsche Staats wetten ran W. E. J. Tjeenk Willink tc Zwolle. De heer P. H. Jordens bewerkte weer de aanteekeningen, een register, enz. Dc vorstin van Bentbcim-Steinfurt is gisteravond to 7 u. 41 m. aan het station Boarn aangekomen, vergezeld van haar zoontje prins Friedrioh. De prinses werd afgehaald door don hofmaarschalk van de Koningin-Moeder, jhr. Yan Weede, De burgemeester was ter verwelkoming aan wezig. Yijf minuten ua do aankomst van H. D. H, op Soostdijk kwam H. M. de Koningin- Moeder met een auto te Soestdijk aan ko mende van Haarlemmermeer. H. M, droeg eer fraaien ruiker. Mr. Th. H. de Meester, herbenoemd vice-president van den Raad van Ned.- Indië, is eergisteren door H. M. do ko ningin in afscheidsaudiöntie ontvangen en heeft dien dag met den vice-adminuü Ta- dema, gewezen vlootvoogd in Ned.-IndiÖ ten hove gedineerd. Bij resolutie van den Minister van Ko. loniën is de heer P. 0. H. Dronkera Del- saino gesteld tor beschikking van den gou verneur-generaal van Ncderlaidsch-IndiÖ, om tc worden benoemd tot onderwijzer der derde klasse, bij het openbaar Europeesch lager onderwijs daar te lande. Bij den gemeenteraad van Rotterdam is ingekomen een voorstel van Ik cn Wa. om 545,000 toe te staan voor do voltooi ing van dc Maashaven, uitgezonderd de kaaimuren, en een voorstel om nog 50,000 op de begrooting to brengen voor don aan log en onderhoud van straten. Men schrijft aan „Dc N. Ort.": Maandagmorgen worden te Giesendam aoht kinderen van do school verwijderd, een maatregel door het gemeentebestuur geno men tegen ouders, die het schoolgeld niet willen betalen; hierbij waren 4 kinderen uit iéén gezin, waarvan 'b middags we '.er 2 werden toegelaten; voor één kind is hot schoolgeld betaald, zoodat thans vijf kin deren van onderwijs verstoken zijn. Een der ouders heeft zich gewend tot don officier van justitie. Do afdeeling „Volksonderwijs zal den Raad verzoeken dit besluit te schor- schen, terwijl bij Ged. Staten geprotesteerd zal worden. Examens der Noderl. Toonkunstc- naars-Vereeniging: Van do vijf eandidaten zijn gisteren geslaagd voor: Solozang: de damci H, A. Hucnder, uit 's-Gravenhage; en J. T. Mispelblom Beyer, uit Utrecht; en voor Koorge zang: mejuffrouw C. H. Sciaroni, uit Utrecht. D0 Tooncclvereeniging „Vondel" te Nijmegen, heeft het voornemen, om op 6 en 7 Januari van het komende jaar een Tooneolwedstrijd uit to schrijven in de grooto zaal van het Conoortgebouw „Do Voreeniging" aldaar. Do wedstrijd is verdeeld in twee af- dcolingen, oen voor dramatische stukken en een voor blijspelen; van beide genres is de mededinging vrij voor alle dilettanten- vcroenigingen in Nederland. De op to voe ren stukken moeten oen tijdruimte van 35 minuten niet te boven gaanzij mogen echter, binnen dit bestek vallende, zoowel geheele tooneelwerken zijn als fragmenten uit grootere drama's of blijspelen. Nadere inlichtingen en uitivoerige cir culaires met regleo >it zijn voor alle Ver- eenigingen op aanvrage gratis te bekomen, na 1 Augustus bij den Socrebaris van het Regelingscomité, den heort H. Truyere, Ten Hoctdwars3traat 41, te Nijmegen. Het stoomschip „Koning Willem II", van Batavia naar Amsterdam, is 90 Juli Kaap Roca gepasseerd; de „Madura" ar riveerde 21 Juli van Amsterdam to Padang; dc „Markgraf" (uitreis) arriveerde 19 Juli Tc Las Palmas. Het stoomschip „Konir.gin-RegenteB", van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 21 Juli te Singapore; de „Moyane", van Java naar Amsterdam, vertrok 21 Juli van Marseille; de „Kentuck", van Singapore naar Amsterdam, passeerde 21 Juli Gibral tar; de „Ixion", van Amsterdam en Liver pool naar Java, passeerde 20 Juli Port- Said; d© „Malang", van Rotterdam naar Java, arriveerde 21 Juli tc Port-Said; do „Prinz-Regent" (thuisreis) vertrok 20 Juli van Durban; de „Statendam van Nieuw- York naar Rotterdam, r .acordo 21 Juli Wight. Bodegraven. Door eon sub-commissie van de Gezondheidscommissie zal alhier op Dinsdag 1 Augustus a. s. een zitting worden gehouden. Do ingezetenen, die deze commissie won- 8ohcn te spreken, kunnen zich dan des middags tuatchen 3 en 4 uren vervoegen ten gemccntehuize. Bij B. en Ws. dezer gemeente is in gekomen een verzoekschrift van Tcunis do Jong, bierhandelaar, om vergunning tot den verkoop van sterken drank in hot klein, voor gebruik ter plaatse van verkoop in de gelagkamer van het perceel in de Nieuwstraat, plaatselijk gemerkt D. Z. 146, Leiderdorp. De rekening der gemeente, over den dienst 190-1, die ter inzage ligt op de secretarie, -edraagt in ontvang 18037.51, in uitgaaf ƒ16061.83 en het batig saldo alzoo 1975.03.

Leidsch Dagblad | 1905 | | pagina 1