NV 13928 Av 1905. geze Qourant wordt dagelijks, met uitzondering tan gon- en feestdagen, uitgegeven. Uit de „Staatscourant." Vrydag 21 «Xiili. LEIISCH M6BIA PRIJS DEZER COURANT Voor Leiden pei week 9 Oentej per 8 maanden l f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd s^jn l 1.30. Franco per post 2 1.65. PRIJS DER ADVERTENTIES: Van 16 regels ƒ1.05. Iedere regel meer fO.YIk. Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oents contantelk tiental woorden meer 10 Oenta. Voor het incasseoren wordt 0.05 berekend. Leiden, 21 Juli. In de gisteren gehouden vergadering vdot- Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier, die by ongesteldheid van den heei H C. Juta werd gepresideerd door den heer W. F. Verhey van Wijk, kwam het eerst ter tafel een verzoek van het bestuur ;der Handelssociëteit te Utrecht, om te be verderen dat bij faillissementen van eenige beteekonis door de daarbij betrokkenen Ccmmissiën worden benoemd uit deschuld- eischers, waartoe art. 4 der Faillissemen tenwet gelegenheid geeft, doch waarvan alleen in zeldzame gevallen wordt gebruik gemaakt. De Handelssociëteit had reeds een adres met deze strekking naar de Ar- rondissements-rechtbank gezonden en vroeg daarop adhaesic der Kamer. De Kamer kon zich met het gevoelen der bedoelde Handelssociëteit vereenigen wat betreft de wenschelijkheid tot het instellen der bedoelde Coramissiën en achtte het noodig dat de aandacht van belanghebben den op de zaak worde gevestigd. Zij besloot een soortgelijk adres aan de Arrondisse- ments-rechtbank te 's-Gravenhage te zen den. Ingekomen was ook een missive van den Minister van Waterstaat, Handel en Nij verheid, begeleidende een proeve van wet, regelende het accountantewezen, den Minis ter aangeboden door het Nederlandsch Instituut van Accountants. De Minister wilde het oordeel der Kamer over dezen proeve vernemen. Uit de beraadslagingen bleek dat dit oordeel onverdeeld gunstig was, hetgeen aan den Minister zal worden medegedeeld met de bijvoeging dat ook de Kamer een wettelijke regeling dezer aangelegenheid wtnschelijk zou achten. Een adres van de afdeeling Leiden van den Bond voor Handels- en Kantoorbedien den en van de Nederlandsche Handelsrei zigers vereen iging, houdende het verzoek aan de Kamer om te willen bevorderen dat aan het kantoorpersoneel bij de Leid- eche firma's werkzaam, een kortere of lan gere vacantie worde gegeven, werd voor kennisgeving aangenomen, aangezien vol gens de meening der Kamer deze vacanties feeds vrij algemeen zijn. Eindelijk werd behandeld een schrijven van den heer Leo Oudshoorn, te Leiden, waarin deze de hulp inroept der Kamer, om te willen bevorderen, dat goederen uit het buitenland, bestemd voor Leiden, on middellijk worden doorgezonden en aan het station alhier worden ingeklaard. Tot dus- 'verre geschiedt dit alleen wanneer het uit drukkelijk gevraagd is, doch heeft in den .regel de inklaring aan de grenzen plaats. D<- Kamer besloot eeD adres aan den Mi nister van Financiën te zenden, met het verzoek dat voortaan worde voorgeschre ven dat voor bedoelde goederen de inkla ring steeds op de plaats van aankomst ge schiedt. Aangezien de secretaris, mr. J. H. Goud smit, nog steeds ongesteld is, wordt het secretariaat waargenomen door mr. A. J. Fokker. Yoor het examen voor de hoofdakte is to Arnhem geslaagd mej. A. M. E. de Leeuw, van Leiden. Yoor het examen in Engelsche Han delscorrespondentie vanwege de Federatie van Handels- en Kantoorbedienden vereen i- gingen zijn geslaagd «de heeren J. Heymans en J. T. Rientsma alhier, leerlingen van den heer B. P. du Croix. Wie vindt den steen der wijzen! Een zeldzaam mooi concert werd gisteravond in „Musis Sacrum" door het Haarlemsch Mm ziekkorps van den luitenant-directeur Ch. Kriens gegeven, een uitvoering, welke op kunstgebied niet te wenöchen overliet, maar da opkomst op dit buitengewoon concert deed dit, helaas, maar al te wel, want ze was beneden de verwachting, welke men wel gesteld zal hebben, al moesten deleden en die met hen kwamen een kwartje in de kesten bijdragen. Hot korps handhaafde schitterend zijn goeden naam. Aan vele nummers viel dan ook welverdiende waar deering ten deel, zoo o. o. aan de groote fantasie uit ,,die Walkure" van Wagner, do piano-fantasie (1ste Rhapsodie) van Liszt- Kriens, de fantasie ,,La Chanson des Nids", var. Buot, een solo-polka voor twee clari- notten, waarbij de heeren Nel en Borlëe zich alj ware musici deden kennen, Wilms fantasie „Un jour d'étéen Norvège", om van de andere nummers niet te spreken. Het laatste vooral vond grooten bijval en bracht aangename herinneringen van vroe ger terug, evenals het wandelen door den tuin in de groote pauze, want dit werd warempel nu ook weer door de dames met of zonder cavaliers gedaan. Maar de pas sage in de paden werd nu niet, als vro.ger, vanwege de volte gestremd. Het was er een uitgezochte avond en de rustige ballon verlichting bood ook nu aan het terrein eer feestelijken aanblik. Naar wij thans vernemen, is benoemd tot Oostenrijksch-Hongaarsch gezant te 's-Gravenhage Otto Graaf Zu Brandia, thans gezant voor Zweden en Noorwegen, te Stockholm, en van 1889 tot 1891 secre taris der Oostenrijkschc legatie, in Den Haag werkzaam. —Hedenavond komt de Yorstin von Bentheim met Haar zoon Prins Friedrich, om eenige dagen bij H. M. de Koningin- Moeder op Soestdïjk te logeeren Do Vorstin komt te 7.21 te Baarn aan. Do heer Mackay, voorzitter van de Twee- do Kamer, zal zich tegen het najaar voor goed te Arnhem metterwoon vestigen In de nieuwe Tweede Kamer zullen de twee leden der rechterzijde, die wegens plaatsgebrek aan dien kant, op een voor bank links zaten, aan de overzijde te mid den hunner partijgenooten plaats nemci. Het plan van verbouwing der vergader zaal in verband o.a. met uitbreiding van de Pers-tribune zal, naar zich laat aan zien, niet meer in het aanstaande zittings jaar, maar eerst in het daarop volgende jaar voor uitvoering gereed zijn. Examens der Ned. Toonkunstenaars- Vereeniging. Gisteren zijn geslaagd van do vijf candidaten voor: Solozang de do- mes J. J. van Roekei, uit Zutfen, en W. J. Struick, uit Utrecht. Ko(orgezang: de damee L. C. Moll on H. A. G. Wegerif, uit Utrecht. Benoemd is tot directeur aan de H. B.-S. te Yeendam dr. H. F. Huisken, te Bergen-op-Zoom. Blijkens een mededeeling van den Duitechen gezant hier t; lande is het Pruisische bijtolkantoor I, Barenstein- Weipert, opengesteld voor den invoer van tuinbouwgewassen, niet tot den wijnstok behoorende. („Sta. Ct.") Door de Fransche Regeering is be noemd tot officier in bet Logioen van Eer, de heer J. Ph. Yiehoff, administrateur aan het Departement van Koloniën te 's-Gravenhage. Bij het bestuur der Nederlandsche vereeniging tot hulp van lupuslijders is in gekomen een gift van 200 van B., door tusschenkomst van onzen consul-generaal te Antwerpen. De correspondent te Berlijn van de „N. R. C." seint: Naar dagbladen alhier berichten, is de Geheime Kommerzienrat Fritz Friedlaen- der tot consul-generaal van Nederland te Berlijn benoemd. Friedlaender is medefirmant in een van de grootste kolenfirma's van Duitschland QEmanuel Friedlaender und Co.), welke aanzienlijke mijnen, fabrieken enz. in Op- per-Silezië bezit. Hij is een van de meest bekende menschen uit de nijverheids- en finaneïerskringen van Berlijn on gehuwd met een Nederlandsche vrouw, als ik mij niet vergis uit de Amsterdamsche finan cierswereld. Zijne elegante gade speelt in de Rerlijnsche wereld eon groote rol. Hij zelf heeft o.a. den naam, een levendig vriend van sport te zijn. Het stoomschip ,,Soembawa", van Amsterdam naar Batavia, is 20 Juli Dunge- ncss gepasseerd; de ,,Ecmland", van Am sterdam naar Buenos-Ayres, vertrok 20 Juli van Duinkerken; do „Gedë", van Rotter dam naar Java, vertrok 20 Juli van Mar seille; de „Gouverneur'' (uitreis) passeerde 19 Juli Gibraltar; de „Timor" arriveerde 20 Juli van Java té Amsterdam; de „Satur- nus", van Amsterdam naar Genua, passeer de 19 Juli Gibraltar. Haarlemmermeer. Vergadering van den gemeenteraad op Donderdag, 27 Juli,, des voormiddags to halfelf, ten Raadhuize. Te behandelen onderwerpen: 1. Ingekomen stukken. 2. Aanbieding gemeentereke ning over 1904. 3 Verzoek van mej. R. Westra om .ontslag als vroedvrouw- 4. Alsvoren van mej. A. M. Bongers als on derwijzeres. 5. Onder zoe geloofsbrieven Raadsleden. 6. Request van J. Molenaar e. a. inzake do Drankwet. 7. Bouwver ordening. 8. Kohier hoofdelijken omslag 1905. Ten nadcele van P. van Kooten alhier zijn ontvreemd drie spaarbankboekjes tot een gezamenlijk bedrag van 785.67, 'die geborgen waren in een in de slaapkamer staand gesloten ijzeren kiBtje De politie doet onderzoek. Bij gelegenheid der feesten alhier is van een kind uit een der nabij Hoofddorp staande woonwagens een been stukgereden. Koudekerk. De collecte ten behoeve van het Fonds tot aanmoediging en ondersteu ning van den gewapenden dienst in de Ne derlanden, heeft in deze gemeente opge bracht 16.29. Leiderdorp. Burgemeester en Wethou ders hebben voorwaardelijk vergunning verleend aan P. Jongeneel, alhier, om op het kadastrale perceel 'actie O. No. 881 een benzine-motor te plaatsen. De benoeming v i den heer A. Yro- mesteyn tot jrzitter van het bestuur van den Kalkpoldor i6 door Gedeputeerde Sta ten goedgekeurd. Zwammordnm. De zomervaoanfcie voor de openbare lagere school No. 1 alhier zal beginnen op Zaterdag 22 Juli en zal duren tob en met Maandag 7 Augustus, zoodat de lossen weder zullen aanvangen op Dins dag 8 Augustus a.s. In deze gemeonto werden gisteren (20 Juli) de scholen bezocht door den arr.- schoolopziener van Woerden, die een on derzoek instelde naar den toestand van het onderwijs met name van de leervakken Nederlandscho taal en schrijven. Een onzer bakkers wilde Woensdag jl. met zijn knecht een schuit t&kkobossen vervoeren naar zijn bakkerij. Doordat denkelijk de schuit aan do ceno zijde te zwaar geladen was, begon ze te draaien en kantelde eindelijk om, waardoor niet alleen de vracht, maar ook de knecht to water geraakte, terwijl de baas zelf door een schielijke beweging wist over te sprin gen op het vaartuig van een schipper, die het ongeval voorziende, zich haastLo do behulpzame hand to bieden Spoedig waren dan ook knecht en vraoht op het droge, zoodat dit ongeval nogal goed afliep. Bij Koninklijk besluit is de heer G. vau der Aa erkend en toegelaten als consul van België te Amsterdam, voor de arron dissementen Amsterdam, Haarlem en Utrecht. Aan den gezantsohaps-attaché in alge- meenen dienst mr. R~ A. W. J. J. Cremers op zijn verzoek, eervol ontslag verleend uit den diplomatieken dienst. Benoemd tot afgevaardigde van Neder land op het to Luik t© houden 8st© congres van do „Association internationale pour la protection do la propriótë industrielle", mr. F. W. J. G Snijder van. Wisscnkerke, raad-adviseur aan het departement van justitie en directeur van het bureau voor don industrieelen eigendom. Benoemd: met ingang van 3 Augustus 1905, tot burgemeester der gemeente Alfen en Riel, S. A. Vosters; met ingang van 1 Augustus 1905, tot burgemeester der gemeente Watergraafs meer, J. W. do Wit, en tot burgemeester der gemeente Wijdenes, C, Haringbuizen; met ingang van 15 Augustus 1905, tot burgemeester der gemeente Oost- en West- Souburg, P. S. Buteux; met ingang van 3 Augustus 1905, tot burgemeester der gemeenten Benschop, Hoenkoop en Polsbroek, R. van Beusekom secretaris dier gemeenten en tot burge meester der gemeente Willeskop, J. F. B, van Hasselt, secretaris dier gemeente; met ingang van 10 Augustus 1905, tot burgemeester der gemeente Anloo, G. H. Krull, secretaris dier gemeente. Met ingang van 16 Augustus 1905, be noemd tot directeur van het telegraafkan toor te Middelburg, C. W. Laeijendecker, thans directeur van het telegraafkantoor te Rosendaal en tot directeur van het post en telegraafkantoor te Roermond, P. Duit- genius, thans in gelijke betrekking te Harderwijk. Bij beschikking van den minister van binnenlandsche zaken zijn, met ingang van 1 Augustus 1805, benoemd bij do Rijksverze keringsbank te Amsterdam, tot tweedon klerk: L, Vogels, L. Doornbos, notaris klerk te Groningen, D. J. van Bommel, H. E. J. van den Broek, J. Wageniaker, I. I. M. Hooft en J, D. W. Vonkenbcrg, allen tot dusverre tijdelijk werkzaam bij dc Rijks verzekeringsbank. De Minixtcr-crida. Hoewel nog geen definitieve beslissiug is genomen over de richting van het n. s. Ka binet, hoort men toch in politieke kr 11130n herhaaldelijk namen noemen van a.s. Mi- nistors. Zoo wordt als aanstaande Minister van Financiën van verschillende zijden ge doodverfd mr. Tb. H, de Meester, clo •r to lande met verlof vertoevende vu sident van den Raad van ïndiü. De he 1 «ie Moester was vóór hij naar Indic toog chef der Generale Thesaurie aan hot Ministerie van Financiën. - („Yad.") Naar wij van ter zijde vernemen, zou er groote waarschijnlijkheid bestaan, dat mr. G. van Tienhoven, thans Commissaris der Koningin in Noord-Holland, in het komen de Kabinet zitting zal nemen. („Stand.") Kttnicrverkieziiiff-Zutfeu. In do gehouden vergadering dor liborale kiesvereeniging te Zutfen is dofinitiof tot candiclaat voor de Tweede Kamer gesteld de heer F. Lieftinek to Haarlem Kamerverkiü/ilnjj-lleidcr. Do liberale kiesvereeniging „Helder" to Den Helder heeft mr. Z. van den Bergh, te Amsterdam, mot algemeeno stemmen oandidaat gestold voor het lidmaatschap van do Tweede Kamer. De oeutrulo liberal© kiesvereeniging vergadert Zondag tot het stellen van een definitieven candidaat. Men meldt aan het „Utr. Hbl.": Door een onafhankelijke combinatie van actief dienende officieren, onderofficieren on minderen der zeemacht werd oen candi- datuur voor het lidmaatschap der Tweede Kamer voor het district Den Helder aan geboden aan den vicc-admiraal Ellis, mi nister van marine. „Het Yad." verneemt echter dat minis ter Ellis evenmin bereid is aan het hoofd van hot Departement van Marine te blij ven in een nieuw Kabinet aJs een Kamer- candidatuur in 't district Den Held.cr te aan vaarden. Een grafmonument voor Koning Willem I. In do Nieuwe Kerk te Dolft is Woensdag avond aangekomen het marmoren grafmo nument van wijlen koning Willem I in 1846 gebeiteld door den Belgischen beeld houwer G. Geefs. Indertijd door de Rogecring aangekocht, werd hot geplaatst in het Rijksmuseum te Amsterdam, doch zal nu op last van H. M. do Koningin een plaats vindon in genoemde kerk, het Mausoleum der vorstelijke fami lie. Het monument zal het bezienswaardige dor kerk in niet geringe mate vorhoogen. De levensgroot© gestalte van den vorst rust op een eveneens levensgrooteu, liggenden leeuw; in do rechterhand houdt dc koning 'don schcpter, terwijl de koninklijke kroon aan hot benedeneinde geplaatst is. Na do opstelling zal met eenige plechtig heid een onthulling plaats vindon. („H.") FEUILLETON. Zijn Moeder. 6) „Neen, zoo spoedig laten wij u niet gaan,' zegt zij tot den assesior, die haar het uur van zijn terugkeer naar de stad genoemd 'heeft, „heden moet u eens den avond bij ons blijven, ik zing na het souper een lied voor." „Een aantrekkelijke belofte, freule," ^sgt William Tell, „maar u vermoedt niet, -wat rust op dc schouders van een adjunfct van een ministerie; ik moet vroeg weg, want ik heb nog veel werk". „Zeg eens, mijnheer do assessor," vraagt Ellen mot schalkschen blik, „u zijt wel ver schrikkelijk eerzuchtig!" „Waarom?" „Omdat u zich zoo kwelt en afbeult, u zult zeker eens een ministorsportefeuille verwerven." Teil glimlacht. „Ik doe slechts mijn plicht als consciëntieus beambte en die naar. Wie in zijn wie geen riddergoed gevonden heeft, die moet geduoht aanpak ken, als hij in de concurrentie van den le vensstrijd niet bezwijken wil en de voeten der gelukkiger concurrenten niet over zich heen wil zien stappen." „U maakt op mij in het geheel niet den indruk, dat u zich zoo gemakkelijk op den grond zult laten worpen," zegt het jonge meisje, dat met blijde bewondering tegen aden langen, krachtigen, breedgeschouder- öcn man óp-iet. »,Ik verdedig mij ook; maar voor een on- bemiddelden beambte zonder beschermer heet het: werken, werken en nog eens werken." „Wat benijd ik u, dat u met sterke hand uw eigen lot kunt smeden. Het moet een groot genot zijn bij eiken hamerslag, dien men doet op het ruwe ijzer van hot noodlot te denken: „Dat doe ik voor mij. Wij arme meisjes 1" Thans moest Teil lachen: „Wij, arme meisjes? Ei, freule, zoo moest do vrijvrou- we Brank von Giesdorf niet spreken; het klinkt als spot met alle haar minder be voorrechte medezusters. Zij, de dochter van een majoraatsbezitter..." „U noemt de zaak bij den goeden naam: de dochter van den majoraatsbezitter heeft alle reden bescheiden te zijn. Volgens men- scholijke berekening zal eens mijn lieve broeder Walter hier hecrschen, en, als'dan zijn zuster nog in leven is, zal hij blijde zijn, als zij bij hem als oude vrijster de huishouding kan waarnemen." „Wilt u dan een oude vrijster worden?" „Wie weet. Dat hangt in de eerste plaats niet van mij af." „Maar in de tweede?" „Zeker, als iemand zoo dwaas ware, mij te begeeren, dan heb ik in de tweede plaats te beslissen, of ik hem wil toobehooren." „En u zoudt. neen zeggen?" Deze vraag komt iet of wat angstig over de lippen van den assessor, en hij voelt rot zijn eigen verwondering, dat zijn stem een wei nig beeft. Onbevangen ziet hem de dochter des hui zes in het gezicht en antwoordt: „Zeker, mijnheer Teil; wat meent u anders? Mag men de vraag opwerpen, of een meisje, aan hetwelk een aanzoek gedaan wordt, ja zal zeggen?" „Waarom niet?" „Omdat het er op aankomt, wie het aanzoek doet." „Ik geloof, dat dit er niets op aan komt," zegt Tollen, die zich juist bij hen voegt. „Als de persoon, die het aanzoek doet, niet een kwibus of een idioot is, dan wordt hij genomen." „Foei, mijnheer Tollenroept Ellen in komischen afschuw. „Gij veronderstelt dus, dab elk meisje verlangt naar de echtelijke ketenen, om het even, wie haar deze wil aanleggen 1" „Dat is volkomen mijn meening; elk nor maal meisje wil volstrekt trouwen en kan zij mijnheer A, die zij missohien zou ver kiezen, niet krijgen, dan troost zij zich spoedig met mijnheer B. of mijnheer C." „Dab zijn hoogst stichtelijke inzichten, welke u over het vrouwelijk geslacht hebt,'' merkt vriendelijk-drcigend mevrouw Clara op, die met de andere heeren nu ook nader komt; „thans begrijp ik uw hardnekkig jonggezellenleven, mijnheer Tollen, maar u vergist zioh, er is menige jonge dame, die ongehuwd blijft, niet omdat zij niet ver langd wordt, maar omdat zij harerzijds naar do volmaking door het „sterkere" ge slacht (zij legt op „sterkere" den nadruk) geen verlangen heeft." „Met verlof, mevrouw," zegt Tollen, „dat klopt niet geheel. U kent toch do geschiedenis van dc soezen? Niet? Nu, dan luister! Een echt huwelijkscandidaat noo- digde in de couranten die jonge dame, die 00 zijn aanzoek refleeteeren zou, uit, in een bepaalden banketwinkel op een bepaald uur te willen verschijnen. Het herkenningstee- ken voor hem zou de jonge dame geven door het gebruik van een soes. Wat gebeur de? Op het bepaalde uur waren de zalen van de banketbakkerij gevuld met dametjes van allerlei leeftijd ou ieder dezer dametjes gebruikte een soes, zoodat dy sluwe banket bakker, die het huwelijksaanzoek zelf op gesteld had, al zijn in de laatste dagen oud bakken soezen tegen den vollen prijs aan den man, of liever aan het meisje bracht. Wat zegt u daarvan, mevrouw? Is dat niet afdoende?" En hij lachte hartelijk over zijn eigen ui. „Zou de ouderdom der geschiedenis niet overeenkomen met dien der soezen?" vroeg do schilder. „Wees niet boos, mijnheer Tollen, u hebt ons anders wel nieuwere aie k u <j t _n op geu ischt. „Onverbeterlijke spotter en oude vrijer!" riep de heer des huizes en klopt© den eer sten luitenant op den schouder, „geef mijn vicuw den arm en geleid haar naar tafel. Wij moeten vroeger dan anders soupeeren, als gij heeren volstrekt reeds weder te negen uren aan het station moet zijn." Aan tafel heerschte, gelijk altijd in de zen kring, een zeer opgewekte stemming. De assessor zat rechts van de vrouw des huizes en had freulo Ellen ter tafel geleid, Brank zat tegenover zijn echtgenoote tus- schen den predikant, dio het tafelgebed had uitgesproken, en den schilder, die hier te Giesdorf hardnekkig het praedicaat „pro fessor" ontving. De beide jongere uhlanen- officieren flankeerden de beide Branksckc buren. Er werd Duitsche champagne gedron ken; de dames hielden van dezen wijn en Tollen verklaarde dien voor den besten ta feldrank, daar men, zooals hij zich uitdruk te, van dezen wijn groote hoeveelheden zon der eenig nadeel voor zijn representatie vermogen verzwelgen kon. Brank zeidc tot den heer von Gotenberg, dio als groot paardenkenner gold, 'dat zijn Betsy, welke hij eerst weken geleden gekocht had, reeds op drie beencn stond. „Ik zal het diertje eens nazien," zei Go tenberg; „ik wil niet hopen, dat u er zoo ipgeloopcn zijt." „Maar, Koert," zeide de huisvrouw, „gij zult de gasten toch niet naar den stal bren gen? Mijn man is onverbeterlijk," zeide zij tot den assessor, „zoodra hij don heer von Gotenborg te zien krijgt, wordt het thema der paarden behandeld." „Dat is verklaarbaar," antwoordt Tel!, „want do heer von Gotenborg, beziet do paarden mot een kunstenaarsoog." „Als rijkunstenaar?" vroeg Ellen, deze opmerking gehoord had. „Wanneer u het zoo wilt opnemen, als rijkunstenaar kat'exoehen." „Wat beteekent dat? Ik ken Grieksch." „Als zeer bijzonder rijkunstenaar," „Mijnheer de assessor, aan de rijkunst van den heer von Gotenberg alle eer; ik geloof evenwel, dat mijn papa geen slech ter ruiter is, hij is als zoodanig wijd cn zijd bekend," „Ik heb geen vergelijkingen willen ma ken. Als ik zeg, dat de heer von Gotenberg dc paarden als kunstenaar beziet-, dan be doel ik, dat hij dadelijk daaraan het echte bespeurt." (Wordt vervólgd.) dio ook geen

Leidsch Dagblad | 1905 | | pagina 1