N*. 13925 Dinsdag IS «Juli. A0. 1905. <§eze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van <§on- en feestdagen, uitgegeven. Officieels Kennisgeving. Uit de „Staatscourant." FEUILLETON, IZijiï. Moedeiv (Worrli vervolgd.} LEIDSCH DABBLAB PRIJS DEZER COURANT: Voot Leiden per weet 9 Cents j per 3 maanden I I I 2 f 1.10. Boiten Leiden, per loopor en waar agenten gevestigd rijn l B 1.30. France per post 1.65. PRIJS DER ADTERTENTlSXi Van 16 regels ƒ1.05. Iedore regel meer 0.17J. Orootere letters ntar plaatsruimte. - Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Cents oontantelk tiental woorden meer 10 Cents. Voor het inoaiaeeren wordt 0.05 berekend. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien art. 8, lato alinea, der Hinder wet; Brengen ter algemeene kennis, dat door ben vergunning ia verleend aan M. LAN- GEVELD en rechtverkrijgenden tot het op richten van een bewaarplaats van petro leum, in het perceel Levendaal No. 47, kad. bekend Sectie E No. 410. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 17 Juli 1905. Leiden, 98 Juli. Van het heerlijke zomerweder werd gisteravond volop genoten door do leden van de werklieden-zangvereeniging Kunst na Arbeid" cn hun vrouwelijk gezelschap; door hen, die in betrokking staan tot die eendrachtige zangersschaar cn door nog an doren, die van de gelegenheid om voor tien cents do gezellige bijeenkomst bij te wo lben met graagte hadden gebruik gemaakt. Volop genoten -die allon, want van half- negne ongeveer tot omstreeks middernacht bevonden zij zich in den mooien lusthof, die 3en naam van ,,Zomcrzorg" draagt, hoogo- lijk begunstigd door Moeder Natuur, ver schaffend van uit den muziektempel door zuiveren zang waar kunstgenot, dat veel waardeering en bijval oogstte, of luiste rend allen naar de tonen, onljokt door eeni- ge leden van het Leidscho .Schutterij- muziekkorps. Don goheelen avond werd er genotenin de grootc pauze, toen met do muziek voor op, aan een vaandel-promenade schier al gemeen werd deelgenomen, in do kleine pauzes, als men elkaar zijn indrukken mocht mededeelen Hot was een heerlijk samenzijn, stemmend tot dankbaarheid en voldaanheid, toevoe gende weder een schoono bladzijde aan den steeds dikker wordenden historie-bundel van Kunst na Arbeid", dat geen vijanden, niaar enkel vrienden heeft. Zooals men uit de advertentie omtrent het a s. Donderdagavond in Musis Sar crum" to geven buitengewoon ooncert zal zien, borustt-e de vroeger ons gedane medo- deeling: leden van Musis Sacrum met ge zin 25 cents", op een misvatting. Leden van Musis Sacrum" betalen 25 oents en hun huisgenooten eveneens 25 ets. per persoon. Alle anderen 60 cents. De 26ste jaarlijksche examens der Ne derlandsche Toonkunstenaars-Vereeniging zijn gisteren te 's-Qravenhagc in het ge bouw van het Schilderkundig Genootschap „Pulchri Studio" aan het Lange Voorhout aangevangen. Van de 6 candidaten zijn gisteren ge slaagd, voor: Piano (lager onderwijs) de Heer J. M. Kouwenhoven, uit Bodegraven; voor Piano (middelbaar onderwijs) mej. O. M. C. van Gulik, uit Leiden; de heer M. Vletter, uit Oud-Beierland cn voor viool (lager onderwijs) de heer L. J. O. W. Heyman8, uit Utrecht. Bovengenoemde mej. Van Gulik, was vroeger reeds voor piano lager onderwijs en als pianiste gediplomeerd. Zij was leer linge van den heer S. van Groningen en voor het theoretisch gedeelte van mej. M. de Loos. Bij do heden namens den heer J. Duindam gehouden aanbesteding voor het verbouwen van het perceel Koornhrugsteeg No. 2, waren ingekomen de volgende in- achrij vingen: J. van den Berg ƒ3640; P. J. Hartevelt ƒ3180; W. Vreeswijk en J. van Riet ƒ2930; C. van der Drift ƒ2932; J. J. Frank ƒ2931; J. B. Hoogeveen ƒ2927; H. Ligtvoet ƒ2880; A. L. Verhoog 2794, allen te Leiden. Men meldt uit Den Haag, dat Zondag ten huize van den sedert 1 Juni j.l. op ver zoek van den geneeskundigen dienst der zeemacht, L. P. Gijsberti Hoctenpijl, de aanbieding plaats had van een 60Uvenier dcor de officieren van genoemd dienstvak aangeboden aan hun vertrekkenden chef. De dirigeerende offioier van gezondheid 2de klasse M. M. Jung voerde daarbij het woord en stelde vooral do groot# verdien sten in het licht, die sohout-bij-nacht Ho denpijl aan de marine on het korps van den geneeskundigen dienst bewezen heeft. In den ouderdom van 86 jaren is te 's-Gravonhage overleden de oud-hoogleer aar J. L. Chanfleury van IJsselstein, ge boren in 1819 te Zierik6ee. Hij studeerde te Groningen in de genees kunde cn vestigde zich later als arts te 's-Gravenhage, waar hij ook als directeur van hot Ziekenhuis optrad. In 1867 werd dt> overledeno benoemd tot hoogleeraar to Am sterdam, welke waardigheid hij in 1883 neerlegde om zich geheel aan de praktijk, hoofdzakelijk als specialiteit in huidziek ten, te wijden. Het Tijdschrift voor Genees kunde en het Geneeskundig Weekblad be vatten meermalen artikelen van zijn hand. Men schrijft uit 's-Gravenhago: Da Kerkeraad der Ned.-Waaleche Gemeente hier ter stede heeft gisteren goedgekeurd het plan, door don architect Lodewijk Si mons ontworpen, tot aanleg en inrichting van een nieuwe begraafplaats voor die Ge meente onder Wassenaar, die in den loop van liet volgende jaar in gebruik zal kun nen worden gestold. Het terrein is 34,180 vierk. Meter groot, waarvan een gedeelte aan het eigenlijk 'doel moet worden ont trokken in de nabijheid van verhuurden grond, volgens de wet. In het plan is ook begrepen een gebouw tje voor aan besmettelijko ziekten overle den personen De ruimte voor de graven is ongeveer 10,000 vierk. M op een aantal graven van circa 60C0 is gerekend Een muur naar het systeem „Monnier" zal het met boomon te beplanten terrein omsluiten. Rijks Hoogere Burgerschool te Wage- ningen. Examen ingevolge het ddo lid van art. 38 van het Kon. besluit van 3 Aug. 1S04. Geslaagd: A. W. van Holte tot Ech ten, Echten; G. Y. v. Nijenhoff, Amster dam; V. van der Zeyll, 's-Hage; K. Willink, Winterswijk. Deze leerlingen hebben het recht in de jaren 1906, 1907 en 1908 te doen het eerste examen, dat wordt afgenomen aan de Rijke Hoogere Land-, Tuin- en Bc 6chbouwschool. Rijks Hoogere Land-, Tuin- en Bosch- Ecuwschool te Wageningen. Eindexamen. Studierichting Nederlandsche lanci»..ouw (diploma landbouwkundige). Geslaagd de heéren: O. Broekema, Wageningen; O. J. Kok, Dordrecht; S. Kuiper, Stadskanaal; O Reitsma, IJsbwchtum. Teruggetrokken 1. Afgewezen 1. Indische landbouw. Geslaagd de heoren L Y. Alsdorp, Maast-ri ht; F. Blok, Tji- malako; H. Crebas, Groningen; E. J. T. de Yisch Eybergen, Magelang; W. B. Topma, Bieselinge; A. Hoogeboom, Amsterdam; Th* A Jen tink, Wageningen; L. M. - m Klave ren, Rotterdam; A. J. Rudolph, Semarang; J T. Sandherg, 's-Hage; M. Sanders, Wa geningen; P. van Zon, Schiedam. Afgewe zen 2* Rijks Tuinbouwschool to Wageningen. Eind-examen Ildc klasse. Geslaagd: mei. A van Lingen, Yeendam (met verlof); G. Y. Bruin, Groningen. De heer R. H. Driessen, gepension- neerd kapitein der infanterie, is voorloopig belast met de betrekking van secretaris- penningmeester der Kon. Vereeniging van gepensionneerde officieren van het Ned. leger, en zulks ter vervanging van den gepensionneerden majoor, de heer I. His- sink, die door vertrek naar elders als zoo danig bedankt heeft. D© Nederlandsche geeant jhr. mr. Ruys&enaer is benoemd tot lid van den Raad van Administratie voor het Suezka- naal en heeft zijn ontslag ingezonden als secretaris-generaal van het Hof van Arbi trage. De hertogin van Albany vertrok gis- t-';: ovgsn per rijtuig van Soestdijk naar Ltrecni, om van daar naar Gotha te rei zen. De Koningin-Moedor zou heden ochtend te 9 uren per rijtuig van Soe6tdijk naar Utrecht vertrekken om van daar eveneens met den troin van 9.47 naar Gotha te rei zen tot bijwoning van de meerder jarig wor ding en het aanvaarden der regeoring van den hertog van Coburg (den zoon van hare zuster, de hertogin van Albany). H. M zal a.s Donderdag weer naar Soestdijk terugkooren. De Haarlemsclio officieren, die Zater dagavond in het paleis Hot Loo ,,Hefc Kind van Staat" vertoond hebben, hebben na af loop met de Koningin on don Prins gesou peerd. Zondagmiddag deed het Koninklijk Paar een rijtoer met dr. Laurillard, die des och tends in de hofkapel gepreekt had. Er werd thee gedronken in liet Aardhuis. De heeren Karl Muller, voorzitter van het Gymnastiekverbond, dr Hermanides en Yan der Oudermeulen, leden van het Apel- doornsche comité, zijn gisteren ten paleize geweest, om H M. de Koningin uit t© noo- digen, Zaterdag 29 dezer de te Apeldoorn te houden gymnastiekfeesten bij te wonen. De Koningin is dan op Soestdijk. Heden wordt het resultaat bekend gemaakt. Gisteravond kwam de groothertogin- weduwe Marie van Mecklonburg-Schwerin, moedor van den Prins der Nederlanden, te Apeldoorn aan. H. D. H werd ontvangen door het koninklijk echtpaar en reed in een k la Daumont bespannen rijtuig naar het Loo. De vorstelijke familie werd met toe juichingen begroet door het talrijke publiek. Bij Kon. Besluit, is o.a. bepaald, dat bij do posterijen en telegrafie de ambtena ren, wier aanvangsjaarwedde 1200 of meer bedraagt, zullen worden benoemd door H. M. do Koningin, de overigen door den mi nister van waterstaat. Na de traktementsvcrbctering op Juli j.l. van de bestellers, zullen toelagen aan hen, die van den besteldienst zijn uitgeslo ten, niet meer worden toegekend. De heer Okma, a.-r. afgevaardigde voor Snoek, was een van dc zes, die zijn zetel wilde ruimen voor dr. Kuypor. Thans ver nemen wij, dat de heer Okma zijn benoe ming tot Kamerlid heeft aangenomen. (;,L. en V.") De minister van binnenlandschc zaken heeft bepaald dat de verkiezing van een lid der Tweede Kamer in het kiesdistrict Den Helder zal plaats hebben op Dinsdag 25 deeor, de stemming, zoo noodig, op Yrijdag 4 Augustus o.k., en dc herstemming, zoo noodig, op Woensdag 16 Augustus o.k. De verkiezing van een lid van do Tweede Kamer in het kiesdistrict Zutfcn, zal plaats hebben op Dinsdag 25 dezer, de stemming, zoo noodig, op Dinsdag 1 Augus tus o.k., en de horstomming, zoo noodig, op Dinsdag 8 Augustus e-k. Het stoomschip ,,Eemland", van Am sterdam naar Buenos-Ayren, arriveerde 16 Juli te Duinkerken; do Ambon", van Am sterdam naar Batavia, passeerde 17 Juli Kaap Blanc; de ,,Koning Willem II", van Batavia naar Amsterdam, vertrok 17 Juli van Genua; do „Rotterdam", van Rotter dam naar Nieuw-York, is 17 Juli des nachts to l u. 30 m. Lizard gepasseerd; do Sa- lek" arriveerde 17 Juli van Java tc Rot terdam; do „Apolda", van Java naar Am sterdam, passeerde 15 Juli Suez; do „Kron- prinz" (thuisreis) arriveerde 15 Juli te Las Palmas. fluarlemmorracer. Mcjulfrouw R. Wes- tra heeft eervol ontslag aangevraagd als vroedvrouw te Nieuw vennep, daar zij haar benoeming elders heeft aangenomen. Door <len Commissaris der Koningin is aan landbouwers in deze gemeente we derom een 60-tal vergunningen verleend tot het schieten van schadelijk.gedierte, zoodat cr nu bijna 200 landbouwers in het bezit van zoodanige kostelooze machtiging zijn gekomen. Naar wij vernemen, worden door ingo- zetenen van Abenes pogingen aangewend tot het vorkrijgen aldaar van een breede brug over de Hoofdvaart, en is door hen tor zake reeds een adres ingediend. Katwijk. L)o Raad dezer gemeente is tegen Donderdag a.s., des voormiddags te halfelf ter openbare vergadering bijeenge roepen. Punten van behandeling zijn o.m. Voorstellen uitbreiding gasbuizonnet. Voorstellen tot verkoop van grond. Vast stelling kohier der belasting op de gebouw- do eigendommen. Vaststelling verordening regelende de Commissie van Fabricage Verordening op het bouwen. Benoeming commissarissen gemeente-Spaarbank cn verdere voorkomende zaken. Katwijk aan clou Kyii. Drie jongens van een jaar of tien vonden gisteren in do dXiinen een zilveren horloge met ketting, deponeerden het bij do politie, waar de ver liezer zich weldra aanmeldde. Een flinke belooning kregen de eerlijke vinders voor waardeoring van hun eerlijkheid. Noordwyk. Naar met zekerheid kan worden medegedeeld, zal nog in den loop van dit jaar de Vereeniging voor Chr. Onderwijs (voorzitter ds. R. do Jong) over gaan tot den bouw eener school voor lagen onderwijs op het reeds aangekochte torro:u tegenover het ,,Hoogc Duin" to Noordvijk aan Zee. Tot hoofd dier school is benoemd do heer H. de Boer, thans in gelijke be trekking te Ter Neuzen, dio op l Janaaii e- k. in functie zal treden. Bij Koninklijk Besluit is benoemd tot griffier bij het kantongerecht te Sommcls- dijk, mr. E. van Wely, te Bussum, werk zaam ter griffie van het kantongerecht te Hilversum. Benoemd tot adjudant bij het regiment grenadiers on jagors, de kapitein J. H. van der Hegge Zijnen, van dat korps. Aan do kapiteins A. S. llusser, van het lsto, en V. H. Klijnsma, van hot 10de regi ment infanterie, met ingang van 1 Augus tus 1905, op hun aanvrage onder toekenning van pensioen, eervol ontslag uit den mili tairen dienst verleend; Het bedrag van het pensioen vastgesteld, voor den kapitein Russor, voornoemd, op 1118 's jaars, voor den kapitein Klijnsma, mede voornoemd, op 996 's jaarsbe noemd, bij het rescrve-personool dor land macht, mede met ingang van 1 Augustus 1905: tot kapitein bij hot 1ste regiment in fanterie, de kapitein A. S. Russor, voor noemd; on tot kapitein bij do infanterie der landweer, met bestemming voor do be trekking van compagniescommandant in hot XXVste landweerdistrict, de .apïtci V. H. Klijnsma, mede voornoemd. Met ingang van 16 Augustus 1905, be noemd tot directeur van het post- en tele graafkantoor te Helmond, D. H. W. Laoijendeckor, thans in gelijke betrekking te Franokor. Met ingang van 1 September 1905, dc di- rocteur van hot post- en telegraafkantoor te Neder-Hardinxveld, A. Knaap, eervol van het beheer van dat kantoor onthoven. Met i gang van 1 Augustus 1005, D. W Bockerman, te Rotterdam, beDoemd tot botervisiteur. Bij beschikking van den minister van binnenlandsche zaken is, met ingang van 16 Juli 1905, benoemd tot tweode-klerk bij zijn departement, Ph. O. E. Wierts van Coehoornbepaald, dat, te rekenen van 17. Juli 1905, do 2do klerk bij de arbeidsinFpeo- tie J. H. Boss werkzaam zal zijn in de 8sta inspectie, met aanwijzing van dc gemeente Groningen als standplaats, en de 2do klerk bij dc arbeidsinspectie mejuffrouw N E. van der Land werkzaam zal zijn in do 9de inspectie, met aanwijzing van do gemeente Leeuwarden als standplaats. De gewone audiënties van de ministers van justitie, vnn oorlog, van financiën en van marine zullen deze weck en van de mi nisters van waterstaat en van koloniën tot nader aankondiging niet plaats hebben. De Minlstercriei». De aanwezigheid in Den Haag, Zaterdag avond en Zondag, van een groot aantal vrijzinnige Kamerleden, wettigt het vermoe den, dat or een bijeenkomst van dc Unie club heeft plaats gehad. (,,L. en V.") 2) Het paartje begon hier staat te makne; zij ontvingen gasten uit de be schaafde kringen, voor wie de heer des huizes zoo nu en dan een kunststuk ten beste gaf. Dat ging zoo een jaar voort, tot opeens in de verhouding der echtgenoo- ten een verandering kwam. Was het, omdat mevrouw Victorine haar man reden tot ijverzucht gaf of om Lets anders? Ik weet het niet. Op zekeren dag vernamen wij iets van haar, dat ons reden gaf verontwaardigd te zijn, en retireerden ons geheel van haar en haar man. Ik had ook tegen den laatsten een vooroordeel, omdat hij zich om zijn kinderen, die nog altijd bij ons waren, in her geheel niet bekommerde, ofschoon mijn vrouw, die de jongens liefhad, deze handel wijze niet zoo kwalijk nam. Dat hij overigens, toon hij spoedig daarna yoor de tweede maal naar Amerika gegaan was en zijn vrouw, de oorzaak van dit snelle besluit, daarheen medegenomen had, zijn eigenlijken naam aflegde en zich daar ginds nog slechts William Tell noemde, dat scheen mijn vooroordeel te rechtvaar digen. Had hij misschien iets geheim te houden? Had hij zich over zijn familienaam te schamen „Vergun mij, mijnheer Lampert," zoo viel (Friedrich Just den spraakzamen goudsmid in de reds, „dat had een andere oorzaak. Alijn meester had een tijdlang ook het be drijf van kunatschutter uitgeoefend, en nu zou de naam William Tell als reclame die nen." „Nu, dat kan zijn; mij evenwel heeft die onnatuurlijke naamsverwisseling nooit be vallen, en het treurige gevolg is ook niet uitgebleven; drie zonen van één en denzelf- den vader, de tweeliogen uit het eerste hu welijk, en de hem ginds door Victorino ge schonken zoon William, dragen thans ver schillende familienamen en zijn van elkaar zóó vervreemd, dat zij bij elke toevallige ontmoeting elkaar den rug toedraaien." „Dat is zeker bedroevend," zeide de heer Just, die zijn notitieboekje voor den dag had gehaald, om een aanteekening te ma ken, „maar hetzelfde geval heeft ook plaats wanneer een vrouw voor de tweede maal trouwt en kinderen uit beide huwebjken heeft, dan dragen de kinderen ook verschil lende familienamen, zonder dat zij daarom elkaar behoeven te haten. Overigens, u wildet mij nog zeggen, wat men mijn mees teres eigenlijk verweten heeft." „Ondankbaarheid, lichtzinnigheid, trou weloosheid het ergste, wat men een ge trouwde vrouw kan verwijten." „Mijnheer Lampert, u bezondigt u aan de nagedachtenis van een overledene I" riep Just op plechtigen toon uit. „Ik zou er wol op willen zweren, dat men zulk een verwijt ten onrechte doet aan wijlen mrs. Teil." De goudsmid Legde zijn hand op den schouder van zijn kleineren vis-k-vis en zei op een toon van lof: „U zijt e6n warm ver dediger der overledene. Ik richt niet, ik vertel u alleen, wat mij mijn vrouw verteld heeft, en waarvan destijds de geheele stad vol was. Waarom zou anders dc knappe of ficier zoo spoedig verplaatst zijn gewor den? Waarom kwam Dechner of Teil bij ons loopen, om te vragen zijn tweelingea nog langer te houden en trok hij hals-over- kop af?" „Zij mag onvoorzichtig, lichtzinnig, co quet geweest zijnzij was toen ook nog zeer jong en onervaren, en de maatschap pelijke toestand van Europa, welke haar, die in een halve wildernis was opgegroeid, geheel vreemd was, kan haar verblind en van nadenken beroofd hebben. Maar ik zou mijn hand er op in hot vuur willen leggen, dat zij geen slechtheid heeft begaan." „Waart u reeds in dienst van Teil, toen hem ginds eindelijk een zoon geboren werd?" De gevraagde scheen een oogenblik na te denken; toen zei hij, als iemand, die het lang vervlogen© bij stukjes uit de schuif lade van zijn geheugen te voorschijn haalt: „Zekor, reeds vóór dien tijd. Waar was het toch? Juisti Te Hamburg leerden wij el kaar kennen. De heer Teil vertelde mij daar, dat hij voor de tweede maal over den Oceaan wilde gaan, om in de nieuwe wereld zijn geluk te beproeven; of ik genegen was hem te vergezellen Hij had een helper noo dig bij zijn voorstellingen. Wij werden het spoedig eens, en zo~> werd ik zijn bediende, en, als u wilt, een stille vennoot in de zaak. De vrouw, die hij bij zich had, kreeg mis schien een half jaar na onze aankomst ginds een zoon, wien bij den doop eveneens de naam „William Tell" gegeven werd. Twee jaar lang heeft zij het kind op alle reizen medegesleept en het de teedersto zorg gewijd, totdat het oogenblik kwam, )dat zij er van scheiden moest. Zij heeft het tot aan haar dood dan ook niet terugge zien. Maar u vergunt, dat ik do woning van dit nu tot ccn man gerijpt kind noteer." „Als ik mij niet vergis: Genthinerstrasso 316." Terwijl de ander schreef, ging de goud smid voort: „U zult echter ook dc beide oudste zonen moeten opzoeken. Had ik mijn vrouw maar hier, die weet alle adres sen uit het hoofd, ik heb g.on geheugen meer voor cijfers. Och, mijnheer Just, ga eerst naar mijn vrouw: Hornstrasse 200, zij moet de tijding van uzelf vernemen." „Ik weet niet, of ik heden nog zooveel tijd over heb." „Nu, dat zal wel gevonden kunnen wor den. Anders is zij op dit uur meestal hier in den winkel en juist heden blijft zij thuis. Wij kregen hedenmorgen onver wacht een groote betaling, welke ik geen tijd meer had to behandelen, zoodat zij zich daarmede belast heeft cn daarom thuis is gebleven." „Morgen tegen den avond wil ik komen, dan heb ik waarscl „nlijk het genoegen u eveneens aan te treffen." Het gesprek werd afgebroken door het binnenkomen van een klant. Het was ccn groote man met een voornaam uiterlijk, van middelbaren leeftijd; hij had een scherp besneden gelaat en levendige oogen met een strenge uitdrukking aan de slapen licht-grijzend haar, op de bovenlip en aan de kin een pikzwarten snor en knevel. Een glanzende cylinder dekte zijn hoofd, zij a modieuzo zomerpaletot stond open en ver gunde den aanblik op een bont zijden lint je, dat uit het knoopsgat van zijn zwarten rok hing; do donkere, lichtgestreepte, on berispelijk zittende pantalon viel op een paar glanzige spitse verlakte schoenen, welke bij eiken pas licht piepten. In de zijden cravate stak als speld een gouden scarabacus, welks kop en vleug Is uit schitterende edelgesteenten gevormd waren. Het opvallendst# aan dezen zorg vuldig gekleed en beer was echter, dat hij de rechtermouw van z'jn paletot niet had aangetrokken; dö rechterhelft van dit klee- dingstuk was slechts ovr den schouder ge hangen en men 1. zien, dat dc rechter arm, alleen met den rok bekleed, in een band rustte, gevormd door een breed zijden doek. „U hebt briljanten-ringen?" vroeg de vreemdeling m?t een ij juist onhoffelij- ken klank der stem, maar toch op zulk een korten en afgemete i toon, dat men kon bespeuren, dat hij gehoorzaam' cid gewoon! was. „Zeer zeker, mijnheer," zei'dc de goud- omid, dio zich dadelijk van Friedrich Just afwendde en zich ter beschikking stelde van den vreemdeling. „Ik wil ccn jonge dame zulk cc-n ring cadeau doenlaat mij niet te groote exem plaren zien." „Hier, mijnheer. Deze ringen kunnen ratf voldoende wijdte zijn. Ik heb die ook r.ogf met twee, drie en meer briljanten."

Leidsch Dagblad | 1905 | | pagina 1