Kerkelijke beriehten. Onbetwiste werkdaügMi Uit de „Staatscourant." Do „Vereeniging voor Christelijk On derwijs ten behoeve van On- on Minvermo genden" alhier maakt bekend, dat thans het tekort van de rekening over 1904, dat 2450 bedroog, ruimschoots is gedekt, dank zij een gift van 250 van iemand, die on bekend wcnscht te blijven. De volgende heeren zijn bestemd voor den Indischen dienst: P. Koppejan te 's-Gravcnhage en J. Rottied te Zwolle, t> n einde te worden geplaatst bij het Middel baar Onderwijs daar to lande; II. J. L. Beck, C. van den Bussche en W. IC. J. de Wit, allen te Wageningen, voor benoeming tot adspirant-houtvesier bij het boschwezen daar te lande. De nieuwbenoemde gezant van Zweden bij ons Hof, baron Falkenberg, wordt heden te 's-Gravenhage in het „Hotel den Ouden Doelen" verwacht. Wij vernemen dat liet tijdstip van de komst van den Shah van Porzié naar Den Haag nog niet bepaald is, doch dat Z. M., die thans to Contrcxeville vertoeft, daar omtrent weldra een beschikking zat nemen. Blijkens een te 's-Gravenhage ontvan gen telegram is de kapitein der infanterie van het Ned.-Indische leger F. W. J. Kuy- pers bevorderd tot majoor. („Avd.posfc.") Do 2de luitenant F. G. J. M. van Stconhardt Carré van het lsto rog. vesting- art. to Utrecht, is aangewezen om van 1 November a. s. tot en met 1 Februari 1906 werkzaam te worden gesteld aan hot Krijgsgeschiedkundig archief van den ge- ncralen staf. Naar wij vernemen, is het kolossale pand der Erven Schuurman, staande Oude Gracht, Ij. <1. Geertebrug te Utrecht, aan gekocht door een combinatie van heeren, orn daarin te vestigen een ziekenhuis voor gevaarlijke operatién In den tuin zal oen operaticzaal worden gebouwd. („U. D.") Ds. K. Fernhout, predikant der Ge rei. kerk te irecht, is beroepen bij do Ger. kerk tc Pretoria (Transvaal.) Het is thans, volgens de ,,Av. Post" een uitgemaakte zaak, dat do dichter-zan- ger J. H. Speenhoff nog in dit jaar naar Indic zal vertrekken, en wel in November a s Hij zal vergezeld worden door zijn echtgcnootc, een Vlaamscho van geboorte. In Indic zal zij naast haar man optreden in monologen en liederen van Paul Delmet en Aristidi Bruant, waarvoor zij een bij zonder talent moet hebben. Met het stoomschip „Oranje", dat morgen aan de Handelskade to Amsterdam wordt verwacht, arriveert uit Indic de ser geant G. A. C. Belling, ridder der M. W. O. 4de klasse. Hij verwierf dit eeretecken als commandant eener brigade marechausséc in April, Mei on Juni 1S03, bij het opsporen cri vervolgen van Panglima Polom cn zijn benden in do Rarei-streek. De muziek van het 7do regiment infante rie zal den ridder bij aankomst verwelko men. Hot stoomschip „Bezoeki", van Bata via naar Rotterdam, is 7 Juli Dover gepas seerd; do „Kauzlor" (thuisreis) arriveerde 6 Juli to Aden; de „Kónig" (thuisreis) ver trok 5 Juli van Mozambique; do „Prinz- Regent'* (uitreis) vertrok 5 Juli van Swak- Dpinund. Alkomado. Do lotoling dezer Gemeente Henri Vesseur, lot. No. 20, zal, ten gevolg© der afkeuring van den lotcling J. Yancman, in Maart, Mei of Juni van het volgend jaar )u werkclijken dienst worden opgeroepen. Yoor deelneming aan het voorbereidend militair onderricht hebben zich in deze Ge meente 40 jongelieden aangemeld, alzoo een Voldoend aantal, zoodat in do aanstaande wintermaanden weder een cursus zal wor den gehouden. De collecte ten behoeve van het fonds tot aanmoediging en ondersteuning van don gewapenden dienst zal a.s. weck aan de Jiuizcn dor ingezetenen wordon gehouden. BodogruTon. Do Raad dezer gemeente zal Dinsdag 11 Juli a. s., des morgens to 11 uren, ecu openbare vergadering houden. Gouda. De uitslag der gisteren gehou den stemming ter verkiezing van 6 leden Van den Gem enteracl is als volgt: District I: gekozen do heeren F. Herman Fzn. en 0. W. van de Velde, (beiden aftr. lib.) resp. met 462 en 459/stemmen. De hoe ren P. Blazer (antir.) en A. J. J. Vos (r.-k.) Verkregen resp. 310 cn 283 stemmen. District ligekozen de heeren H. M Devck8en (antir.) en J. Vergeer (aftr. lib.), iedor met 303 stemmen. De heeren M. J. Oosterling (r.-k.) en. P. Rond Pzn. (lib.) verkregen resp. 269 en 273 stemmen. District III: gekozen de beer J. M. Noot hoven van Goor (aftr. lib.) met 425 stem men, terwijl herstemming moet plaats hebben tusscben do heeren R. H. Jongen- burger (afLr. antir.) cn N. A. van der Rco (lib.), die resp. 341 329 stemmen verkre gen. Op den heer C. Luger (aftr. r.-k.) werden 292 stemmen uitgebracht. iliUirioi&mci'iuocr. Naar wij vernemen, zullen do nieuwe bruggen te Hoofddorp, welker opleveringstermijn reeds is versche nen, met de a.s. feesten niet geheel gereed kunnen zijn; doch wellicht zoodanig zijn gevorderd, dat ze alsdan voor het verkeer kunnen worden opengesteld. 1 De over de Kruisvaart liggende dam zal met do feesten niet zijn weggenomen. Do Commissaris der Koningin heeft aanvankelijk reeds 130 vergunningen ver leend aan landbouwers in deze gemeente, tot het schieten van schadèlijk gedierte, waarvan dan ook veel last wordt ondervon den. Door den schoolopziener in hot arron dissement Haarlemmermeer zijn over het afgeloopen kwartaal 62 vergunningen ver leend, iügevolgo art. 13 der Leerplichtwet, .waarvan 56 voor het verrichten van werk zaamheden in den landbouw, 4 voor het verrichten van werkzaamheden in den tuin bouw, 1 voor de veehouderij, en 1 voor de veenderij. Hnzorswoudo. De verzakking van het orgel in de Nedf.-Herv. Kerk was gaande weg zoo erg geworden, dat een kostbare herstelling noodig geoordeeld werd. De ge broeders Gabrij, orgelmakers te Gouda, zijn deze week aan dien arbeid begonnen en ho pen binnen drie weken gereed te zijn. Ge durende dien tijd moet de gemeente zich behelpen met een harmonium, dat onder den preekstoel geplatast is, terwijl ook van de zitplaatsen aan weerszijüen van het or gel geen gebruik kan worden gemaakt. Aan de heeren A. Raaphorst en D. Stam, dio zich onderwierpen aan het exa men voor de „Harmonie" in de beginselen der muziekleer, is het getuigschrift, volgens artikel 2 alinea 1 van het Huishoudelijk ReglcmeDt, uitgereikt. Het aantal uitge reikte diploma's bedraagt nn 5. Katwijk. Bij do gehouden stemming ter verkiezing van vier leden voor den Gemeen teraad werden te Katwijk aan den Rijn uitgebracht 155 geldige stemkaarten. De respectieve candidaten de heeren P. Aan- dewiel Jzn., Jb Qesink, N. Haasnoot Azn., D. Ouwehand Azn., L. A. van Mels, (J. Wassenaar Sr. en O. van Zuilen Sr. ver wierven 123, 14, 2-1, 120, i31, 132 en 19 stem men. Te Katwijk aan Zee werden ingeleverd 378 geldige stemkaarten, de uitslag was hier iu zelfde volgorde: 246, 152, 183, 263, 253, 218 en 31. Volstrekte meerderheid al- zoo 267, terwijl de aftredende leden, (do heeren Aandewicl, Ouwehand, Van Mels en Wassenaar), waaronder de ^cide wethou ders, met grooto meerderheid van stemmen werden herkozen. Katwjyk aan den Ryn. Gisteren had in de Ned -Hcrv. Kerk alhier do 'dank stond plaats ter gelegenheid van het 25- jarjg bestaan der Christelijke Jongelings- Verecniging „Jeremia 13 16a." Ds. Bollee, de predikant der gemeente, die het eerst als spreker optrad, herin nerde er aan, dat het c n omBtige ure was; een u.e, waarvoor God moest wor den gedankt en waarvoor Hera do eere moest wordon gebracht, waajrtoe spreker dan ook overging. De volgende spreker, ds. Van Noort van Amsterdam, trad op als voorzitter van heb Nc-derlandscho Jongelings-Verbond en wenschte zijn Bondsbroodcrs cn de gemeen- fofgoluk met hot zilveren feest. Vijf on twintig jaren bestaan, zegt veel, 25 jaren moeilijkheid te hebben weerstaan, zegt meer, maar om na 25 jaren nog niet moede te zijn tot staan, zegt het meest. Op een dag als deze niet sleohts den blik achter waarts of voorwaarts, doch ook naar bin nen on bovenal naar boven, ziet daar 'den korten inhoud van zijn beeldrijke toespraak dio hij besloot met de beste wensclion en boden voor de Vereeniging en mot een war me aanbeveling voor de collecte ten behoeve der jubilaresse te houden. Do laatsto spreker was dr. P. A. Klap, van Amsterdam, oud-voorzitter der Ver - eeniging. Deze begon met de mededeeling, dat hij nog steeds met genoegen aan Kat wijk terugdacht, en dat juist do Christelijke Jongelings-Verceniging di? blijdo herinne ringen telkens teweegbracht; dat mogelijk •Je Vereeniging van hem heeft geleerd', maar dat ook hij ontegenzeglijk veel van do Vereeniging leerde; dat hij er God voor dankt lid cn voorzitter dier afdeelingvan het Noderlandschc Jongelingsverbond te zijn geweest. Zijn bede voor de feestvie-, rende jongelingsschaar was: haar vol making, dat de Vereeniging door God worde gesteld tot rijken zogen voor haar lodon en Jc Vereeniging Dö stoffelijke, be langstelling der gemeente, die niettegen staande den drukken veldarbeid en bet ongewone van een avond-samenkomst in den zomer, goed vertegenwoordigd was, openbaarde zich in een collecte-opbrengst van 32.01 Afgevaardigden van zustor-vereenigingen cn eenige belangstellenden van elders woon den de samenkomst bij. Koudekerk. Bij do gisteren gehouden stemming voor drie loden van den Gemeen teraad zijn uitgebracht 167 stemmen; en wel oi> G. van Egmond 80, A. Hoogeboom 84, G M. Oppelaar 84, D. Reyneveld 85 N. P Slegtenhorst 68 en W. C. Wernink 72 stemmen, terwijl 2 stemmen van onwaarde zijn verklaard, zoodat gekozen zijn de hoe ren C. M. Oppelaar (aftr.), D. Reyneveld (aftr.) en A. Hoogeboom Noorwykerhout. Het was in do eerste helft van Maart dezes jaars, dat de afdeo- ling Voorhout van de Leidsche Tuinders- patroonsvorecniging een vergadering hield alhier, waarop ook de Noordwijkcrhout- sche tuinders genoodigd en zeer goed ver tegenwoordigd waren'. Mogelijk herinnert men zich nóg uit het verslag, dat werd be sloten de 'geteelde producten zelf publiek te veilen, waarvan de Bproker op dien avond, do heer Doove, uit Leiden, gouden bergen had voorgespiegeld. Dat moest natuurlijk velen bekoren en vier en veertig Noord wij kerhoutscho tuinders traden can ook als loden van de Voorhoutsche afdeeling foe. De veilingen zouden worden gehouden te Pietgijzenbrug en zijn deze week begon nen. Dinsdag heeft de eere to en gister avond de tweede plaats gehad. Beide heb ik zo bezocht, maar wijl ik meende, van de eerste niet veel goeds te kunnen ver tellen, heb ik die van gisteravond afge wacht, hopende alsnog te kunnen doen, wat ik zoo gaarno had gewild en heel luide te kunnen uitroepende veiling is geslaagd 1 Het heeft niet mogen zijn. Niet dat ik wil zeggen, dat geen producten waren aan gevoerd of dat geen publiek aanwezig was. Op de eerste veiling zagen wo zelfs een zeer bekend Leidsch fabrikant van verduur zaamde levensmiddelen, hier gewoonlijk kortweg een inmaker genoemd. Ook was nog een AmsterdamSch koopman in die branche aanwezig. Maar koopen deden ze niet, Nu zegt men, dat dorgelijken de vei lingen liever zien mislukken. Best mogelijk als waar is, wat op de bewuste vergadering werd beweerd, dat de tuinders van de in- makers nauwelijks zooveel voor hun pro ducten ontvangen, dat zij hun sober be staan kunnen voortzetten. Maar als dat werkelijk zoo is dAn hoop ik spoedig te kunnen melden: „Do veilingen loopen uit stekend want dan zou dat zijn een belang voor zoovelen, dat we het gerust durven noemen, een gemeentebelang. Naar ik hoor, wordt nog met de veilingen voortgegaan. Oudshoorn. Uitslag van do stemming ter verkiezing van 3 leden van den Ge meenteraad. Uitgebracht 349 geldige stem men, 3 van onwaarde. Hiervan verkregen Jo heeren J. W. O. Olant (aftr.) 220; H. H. v. d. Kloot Meyburg (aftr.) 217; G. H. van Waasbergen (aftr,) 206; C. Hoo- gendijk (christ.-hist.) 140; J. Kerkhoven (anti-rev.) 133 en A. Verduyn (anti-rev.) 127 stemmen. De aftredenden werden dus allen herko zen. Do Raad bestaat, met uitzondering van den burgemeester, die anti-rev. is, geheel uit liberalen. Voor het voorbereidend militair on derricht hebben zich in deze gemeente 13 jongelingen aangemeld. Door den burgemeester is een open bare raadsvergadering uitgesohreven tegen Donderdag 13 Juli a. s., des voormiddags te 11 uren. Itynsburg. Bij de gisteren gehouden stemming van twee leden voor den Go meenteraad werden uitgebracht 389 stem men; van onwaarde 6. Op N. van Egmond Dzn. (aftr. lid) wer den uitgebracht 307 stemmen; op H. den Haan (aftr. lid) 218 en op J. Kromhout Jacz. 168, zoodat gekoz:.) zijn N. van Eg mond Dzn. cn H. den Haan. Het aantal kiezers voor den Gemeente raad bedraagt 400. Voorhout. De verlofganger H. T. Fran ken, alhier, behoorendc tot het 10de regi ment infanterie, garnizoensplaats Hoorn, van de lichting 1900 is in werkclijken dienst opgeroepen tegen 14 Augustus a. s. Woubrugge. Tot gemachtigde van het Kiescollege is door stemgerechtigde leden der Hervormde Gemeente alhier gekozen do heer W. Strookman. Mej. De Lange, van Oudshoorn, is bonoemd bot onderwijzeres aan 'de christe lijke school alhier. Vergadering van dcai Gemeenteraad alhier op G dezer, des namiddags te half zeven. Mededeeling werd gedaan van ingeko men stukken, waaronder van comptabelen aard. In behandeling kwam voorts: het bouwen van een ambtswoning voor den burgemees ter. De voorzitter legde daartoe over een bestek en teekening en een opgaaf van kosten. D© opgave van kosten betrof drie vorsohillende woningen, tot ambtswoning in te richten. Eenig-szins breedo discussiën werden over dit punt gevoerd, van de zijde der leden bezwarèVit-JQ discussiën, waarna dit punt in stemming gebracht zijnde, werd verwor pen met twee stemmen voor en vijf tegen bet bouwen of stichten eener ambtswoning Besloten werd voorts een der dukdalven bij do brug in hefc dorp Woubrugge to ver nieuwen, terwijl B. en Ws. voorts gemach tigd werden tot onderzoek naar de wer king, enz., van een stoombrandspuit, klein model. Het punt geldleening werd verdaagd tot een volgende vergadering. Zegwaurd. Bij de gehouden stemming voor den Gemeenteraad is hier druk. ge stemd. Van de 225 kiezers hebben er 203 hun plicht wezen vervullen. Twee biljetten waren van onwaarde, als 1 biljet in blanco en 1 biljet, dat verkeerd was ingevuld. De volstrekte meerderheid was alzoo 101. Do heer C. J. Veldhuyzen (aftr. a.-r.) ver kreeg 108 stemmen, de heer L. J. Vries man (L.) 117, zoodat dezen gekozen werden. Verder verkregen de heer C. Noordain (L.93 en de heer E H. Chardon (al-r.) 77 stemmon. Op de liberale candidaten werden alzoo 210, op de candidaten der a.-r. 185 stem men uitgebracht /-cgu luird-Zooterineer Tot deelna ming aan de vrijwillige oefeningen in den wapenhandel hebben zich hier 23 jougens aangemeld. Het Kohier van de belasting op de be- drijfs- en andero inkomsten is invorderbaar verklaard en aan den Rijksontvanger uit gereikt, bevattende 77 aanslagen voor Zeg waard on 36 voor Zoetermeex. De in do Ned.-Hcrv. Kerk alhier ge houden collecte voor de Chr. school heeft opgebracht een bedrag van f 34. Zwammerdani. Donderdag 6 Juli j.l. werd een hoogst aangename en tevens leerrijke dag doorgebracht door de leerlin gen der bc.-ae openbare lagere scholen al hier. Ten getalo van 56 vertrokken ze n.l. onder voldoende geleide naar Rotterdam met den troin van 7.33. Aldaar aangeko men, begaven zij zich op een flinke rivier- stoomboot van de firma K. Bohré, met welke boot een toohtje op de Maas van ruim een uur werd gedaan. Hierbij kregen ze tal van, voor dorpskinderen, beziens waardigheden voor oogen, hot havenbedrijf van het rustelooze Rotterdam met zijn schepen, kolentippen, petroleumtanks, lich ters en dergelijke. Hierna werd een be zoek gebracht aan een groot Indisch vracht schip de „Sindoro", welks inrichting grootte en omvang de algemeene verbazing wekten. Enkele aanwezige Javanen aan boord wekten bovenal bevreemding. Na het middagma. gebruikt te hebben, werd de Diergaarde bezocht, in welke inrichting enkele uren werd vertoefd. Met den trein van 9.47 keerde men des avonds huiswaarts. Het uitstapje was in elke geval uitnemend geslaagd te noemen en de „Vereeniging voor Getrouw Schoolbezoek", die het orga niseerde, komt een woord van dank toe. Donderdag jl. overkwam de dienstbo de van den landbouwer R. een ongeval. Doordat ze van een half afgeladen wagen met hooi wilde afspringen, kwam ze terecht op het wiel en bleef liggen tusschen den wagen en den hooiberg. De geneesheer, wiens hulp werd ingeroepen, constateerde dat het dijbeen ernstig bezeerd was. Geme.ente-werklieden-pensioon. Bij de behandeling van het werklieden reglement werd tegen de bepaling van art. 25, dat aan een vast werkman, ook zonder dat dit door hom verzocht is, eervol ontslap kan worden verleend, bezwaar gemaakt, omdat deze door dat ontslag voor zichzel- vcn en eventueel voor zijn weduwe en kin- deren aanspraak op pensioen zou kunnen verliezen,hoewel door hem steeds voor dia pensioenen was bijgedragen. B. en Ws. erkenden den grond* van dit bezwaar en noemden het niet meer clan billijk dat den werkman bij ongevraagd eervol ontslag de door hem gestorte pensi oensbijdragen zouden worden gerestitueerd, althans indien hij bij dat ontslag geen aan spraak op pensioen of wachtgeld kan doen gelden. Immers het is zeer wel mogelijk dat een werkman wien, ook zonder dat hij dit verzocht heeft, eervol ontslag wordt ver leend, toch ingevolge een der bepalingen van art. 3 der verordening van 20 Maart 1902 aaD spraak op pensioen of ingevolgo art. 18 dier verordening aanspraak op wachtgeld kan maken. In dat geval bestaat er natuurlijk voor restitutie der gestorte pensioensbijdragen gecnerlci reden. B. en Ws. merkten echter tevens op, .dat niet het werklieden-reglement de plaats was om in deze leemte te voorzien, maar dat een der gelijke regeling in de pensioensverordenin gen zelve behoorde te worden opgenomen. En dit niet alleen, omdat die regeling daar meer eigenaardig op haar plaats is, maar ook omdat de geopperde bedenkiDg even zeer alle andere gemeen te-ambtenaren ars de stadswerklicdcn raakt. Op grond hiervan stellen B. en Ws. <fóa gemeenteraad dus voor: lo. aan art. 10 d->r verordening van 20 Maart 1902, regelende het verleenen van pensioen cn wachtgeld aan gemeenteambte naren, tGem. BI. No. 6), toe te voegen do volgende bepaling: „Echter worden den ambtenaar de door hem gestorte bijdragen teruggegeven, indien hem, zonder dat hij dit heeft verzocht, eervol ontslag uit zijn betrekking wordt verleend en hij op het oogenblik, waarop dat ontslag ingaat, noch ingevolgo art. 3 dezer verordening aan spraak op pensioen, noch ingevolge art. 18 aanspraak op wachtgeld kan doen gelden" 2o. aan art. 19 der verordening van 25 Maart 1902, regelende 't verleenen van pen sioenen aan weduwen en kinderen van ge meente-ambtenaren, (Gem. BI. No. 7), too to voegen de volgende bepaling: „Echter worden den ambtenaar allo door hom inge volge deze verordening gestorte bijdragen teruggegeven, wanneer hem krachtens hefc bepaalde bij art. 10, laatste lid, der veror- nening van 20 Maart 1902 (Gem. BI. No. 8) de door hem voor eigen pensioen gestorte bijdragen moeten worden teruggeven." Examen voor toelating tot de lste kl. van de M.B.-S. voor Jongen». Toegelaten tot de lsfce klasse: G. G. van den Akker, Cornelia Beerste her, F Boot, J. P. H. Doornberg, W. F. Einthoven, Helena J. Engelbregt, P. G. A. Fortanier, J. H M. de Graaf, "W. Gijzen, C. F. Ha zenberg, J. W. J. Hogervorst, P. N de Josselin de Jong, J. L. Kleyn, Johanna C. de Leeuw, W. N. Linde.oan, C. Los, Maria Maats a Staling, J. K. van der Mey, G. Ninaber, C van Noort, D. F Pronk, Petronella L. J. Rietdijk, C. M. S.-de Ro- chemont, D J. C. C. Sepp, J. Sleyser, J. P. G Stnjbos, J. F. Veen, P. Vogelesang, L. Vrijland, E. L. M. van Wensen, Anna M,-van Waveren, P. Yperlaan, Ed. IJdo. Voorwaardelijk 1. Afgewezen 4. Toegelaten tot de 2de klasseH. Lauton- bach. Afgewezen 3. Toegelaten tot de 3de klasse: Marie lio- lijk. Toegelaten tot de 4de klasseniemand. Afgewezen 2. 5guid©r*s e-expeditio. Gisteren, 7 Juli, had ter voorbereiding van het stelselmatig onderzoek van de Zuiderzee, do eerste tocht plaats van hefc „Simultaan-onderzoek." Door een zevental heeren, die, zoo gelijk tijdig als practisch uitvoerbaar was, uit Amsterdam vertrokken rijn, werden water monsters genomen op de stoomvaartlijnen van Amsterdam naar Hoorn, Harlingen (via Enkhuizen), Lemmor, Meppel, Kam pen en Elburg. Aan boord worden dezo voorloopig op temperatuur en soortelijk gewicht onderzocht en wordt hieruit het zoutgehalte benaderend vastgesteld. Later worden deze wateren op het laboratorium nauwkeuriger bestudeerd. Op dezo wijze hoopt men een overricht van den toestand op 7 Juli te krijgen. Den 14den Juli vertrekt do kern van de expeditie uit Utrecht op de voor baar dool ingerichte stoomboot do „Amsterdam" ter nadere orienteering, terwijl op Maandag 17 Juli nog eenige heeren deelnemers te Amsterdam zullen worden afgehaald. Leerstoel voor Romeinscti-HoH. recht te Londen. De Londcnsclie correspondent van „De N. Ct." 6ohrijft: Als ik goed ben ingelicht, zal dezer dagen do nicuwo leerstoel voor Romein:eh-Hol- landsch recht worden bezet. Uit do benoeming zal dan wel hlijken, dat men niet van zins is een leervak te scheppen, dat dit recht in zijn vollen we- tensch appel ij ken en historischen omvang omvat, doch meer speciaal het Zuidafri- ka&nsahe recht. Dit is van wetenschappelijk standpunt te betreuren. In Leiden toch heoft men een leerstoel voor Oud-Hollandsch recht, van waar dit in zijn breeden omvang gedooeord wordt on waarvan de aldaar nieuw geves tigde leerstoel voor Zuidafrikaansoh reohfc een tak is. Men had nu te Londen wijzer gedaan eem stoel te vestigen, overeenkomend met dien te Loidcn en deze beide Hadden dan naast en met elkaar leerlingen kunnen aanvoeren voor dien voor meer speciaal Zuidafri kaansoh recht. Nu wordt te Londen in de eerste p'aafji hefc Ceylonsch, Surinaamsck, enz. recht een voudig veronachtzaamd en in do tweede plaats wordt de nieuwe leerstoel een con current met dien, pas te Leiden opgericht. De naam van den nieuwen hoogleer aar wordt ook genoemdhg is een man- welbe kend om zijn groote, speciale rechfcöcenniB cn als groot vnend der Boeren, zooals hij in den oorlog duidelijk toonde. Hefc komt mij evenwel nog niet geraden voor hem hier reeds nu nader aan te duiden. Heft (Ministerie. Men seint ons uit Dm Haag: Mr. Goeman Borgesins, van een kort ver blijf in het buitenland teruggekeerd, heeft zich hedenochtend om tien uren, in ver band met den wensch van de Koningin om ook dezen Staatsman te raadplegen, aaar Het Loo begeven. Technische iloogcschool. Tot secretaris van den Senaat van do Technische Hoogeschool tc Delft is bo noemd prof. Pekelharing. Aan den vooravond van de plechtige ope ning van de Technische Hoogeschool to Delft, bevat het weekblad „De Ingenieur" van de hand van zijn hoofdredacteur, den heer R. A. van Sanoick, oen overzicht van de geschiedenis van Nederland's Technisch Hooger Onderwijs van 1843—4905, benevens do portretten van de directeuren van de Koninklijke Academie cn der JPicJytechni sche School te Delft. Notarieel Staatsexamen. Van 17 Juli geslaagd: eerste gedeelte de heeren J. W. Egmcmd tc Rotterdam, 9- J. de Haan te Zuylen, E. B. van Joismg((LT. te Groningen, W. Baron van Voorst tot Voorst tc 's-Gravenhage, H. Y7. Rocby to Utrecht, W. 0. J. J. Baron van Voorst tob Voorst te 's-Gravenhage, W. J. Poelma te Eenrum, E. J. Meilink te 's-Gravenhage tweede g .eeite de beeren J. F. de Ruyter de Wildt te Groningen, J. O. H. Zondag te 's-Gravenhage, H. Bos te Zijldijk, G. J. Si mons te IJselstein, jhT. O J. G. 6ïx te 's-Gravenhage, J- H. L. Stassen te ;Ule- straten, G. IL Mooy te Rotterdam, F. <L Bruinsma te Bolsward, M. van Kiel to Am sterdam." Bodegravea Zondagmorgen 'treedt in de Ned.-Hcrv. Gemeente alhier «op -da,, Eringa, te Woerden; des avonds do heer Chr. Muller. Hazerswoude. Gereformeerde Kerk. Zondagmorgen te halftien en des avonds te halfzeven: ds. H. P. M. de Walle, predi kant te ScLarnegoufcum CFr.) Noord wij kerhout. Zondagvoormid. dag te 10 uren de heer G. B. P. Wesenha^ ge, candidaat tot den H. Dienst to s-Gra venhage. Geen Zondagsschool. BËCLJJIE8, k 40 Conta per ïegel. Hot succes, hetwelk iu de geheoie wereld het water bekomt der beroemde bronnen van den Franschen Staat: Vicliy-Célestins, Vichy Gronde-Grill© en Vichy Hdpital 18 to danken aan <te> onbetwistbare werkdadig- heid dezer wateren by do handeling der lover-, maag- en ingewaudziokten. Maar men moot zich wachten voor de namaaksels en zorg dragen de bron te eischon. 802 11 Kon. besluiten. Eervol ontslag verleend aan: den commies der telegrafie 2de kl. P- van der Ven, te Rotterdam, op zijn ver zoek. De volgende pensioenen verleend aan: P. J. Bosihardfc, wed. B. J. Grevees, veri ficateur 2de categorie bij 's Rijks belastin gen, 405G. C Rust, wed. G. van 'fc Ende, hoofdoommies der telegrafie, /600; M. M. Hagedoorn, v I P. R. Leopold, ontvanger der directe belastingen, enz., 600; C. Teeling, wod. C. Stuffers, onder wijzer aan de voorbereidende klassen der Rijksnormaallessen te Zaandam, 350; I« J. H. Schuttelaer of Schuttelaar, wed. H. Beikker, kommies-ontvanger hij 's Rijks belastingen, /442; H. P. Raamsdomk, wed. 0. G. Quaak, postbode, ƒ120; E. Penseel, wod. P. P. Smit, brievenbesteller, 330.; A. M. M. en S. C. Richard, kinderen uit hefc huwelyk yan wijlen F. J. Richard, in Ievon kantoorknecht der telegrafie, met wijlen W. van der Velden, 225; jonkvrou- wo H. of H. M. C. E. van der Maesen de Sombreffe of van der Maesen de Sombrcff, wed. jhr. L. F. G. E. of L. F. W. E. van Binokhorst tot den Binckhorsfc, substituut officier van justitie bij de arrondissements rechtbank to Eindhoven 325. Lee raar natuurkunde. De minister van biunenlandsche zaken brengt ter kennis, dat met 1 September o. k. te vervullen is de betrekking van leeraar in do natuurkunde en co&mografio aan de Rijks hoogorc burgerschool met 5- jarigen cursus te Tilburg. De voorwaarden zijn opgenomen in do „Staatscourant." Ex hulpkeurmeester van vee en vleesch. De dir.-gen. van den landbouw brengt ter kennis, dat het van Rijkswege te houden oponbare examen ter verkrijging van een diploma van hulpkeurmeester van veo en vleesch zal aanvangen op Donderdag 20 Juli e., des voormiddags _"t© 9 uren m het openbaar slachthuis te Rotterdam.

Leidsch Dagblad | 1905 | | pagina 2