N*. 13909 Dondei-d ag SO Juiit A0. 1905. feze gourant wordt dagelijks, met uitzondering van (§on- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Ofileieele Kennisgeving. De uitslag der herstemmingen. FEUILLETON. Sen Vrouwenlist. LEIDSCH PRIJS DEZER COCRA-NTj Vooi Leiden pel week 9 Oentei per 8 maanden I I I f 1.10. Buiten Leiden, per loopei en waai agenten gevestigd sjjn 1 I t 1.30. Franco per poet f L65. PRIJS DER ADVERTENT! ËN: Van 10 regels /"L05. Iedere regel meer f 0.17^. Grootere letters naar plaatsruimte. - Kleine advertentiSn van 30 woorden 40 Oents oontantelk tiental woorden meer 10 Oents,-Voor het inoasseeren wordt0.06 berekend. Burgemeester en Wethouders der ge meente Leiden, Gelet op art. 98 der Kieswet; Brengen ter algemeene kennis, dat het pioces-verbaal van de zitting van bet hoofdstembureau, bedoeld bij art. 93 der Kieswet, tot het vaststellen van den uit slag der herstemming ter verkiezing van een lid van 'de Tweede Kamer der Staten- Generaal in het kiesdistrict Leiden, op de pers van het Raadhuis is aangeplakt en voor een ieder ter Secretarie ter inzage is edergelegd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 29 Juni 1905. Leiden, 29 Juni. Beroepen bij de Ned.-Herv. Gemeen te te Westerbork en te Nieuw-Dordrecht de heer J. P. Scholte, proponent te Lei den. Volgens achterstaande advertentie zal do tentoonistelling in het schip „De Zwer ver", liggende in het Galgewater, nog ge opend zijn fc en met Zondag 2 Juli a. s. Tegen den eersten Juli a.s. is eervol uit den dienst der Posterijen ontslagen de heer R. Paulides te Leiden, die gedurende 23 jaren de betrekking van conducteur der brievenmalen vervulde op het traject Lei denUtrècht. Ziekte noopte hem zijn functie, die hem lief geworden was, neer te leggen, daar hij, hoewel herstellende, ,nict langer ge schikt bleek om zijn inspannend en ver moeiend ambt tc blijven waarnemen. Dat hij nog langen tijd van het hem te verleenen pensioen zal kunnen genieten I De minister van binn. zaken brengt ter kennis, dat do bibliotheek der techni sche hoogeschool te Delft van Zaterdag 15 Juli 1905 tot en met 14 Augustus d. a. v. .voor het publiek zal gesloten zijn. Door den Koning van Spanje is be noemd in de Orde van Karei III prof. dr. H. Kern te Utrecht, oud-voorzitter van het Ned. Cervantes-Comité; de heer Anth. W. Wilten te Utrecht, oud-secretaris penningmeester van gemeld comité, is be noemd tot ridder in de Orde van Isabella la Catolica van Spanje. Binnen enkele dagen wordt ten Palei- ze Het Loo, alwaar zij eenige dagen zal vertoeven, verwacht de gi-oot-hertogiu Marie van Mecktenburg-Schwcrin, motder yan Prins Hendrik der Nederlanden. Ongeveer 2000 menschen woonden gisteren den nationalen velddag vai bet Leger des Heils op Velserbeek, de buiten plaats van do familie Tuyl van Seroosker- ken te Velsen, bij. Het was een ougewokte samenkomst op een mooi, aardig gedeco reerd terrein. In de heiligingssamenkomst. die door commandant Booth Tucker werd geleid en waarin deze sprak naar aanlei ding van Joh. 14 vers 27, nam mevr. Tour- nachon met een hartelijke toespraak af scheid vóór haar vertrek naar Zwitserland. Do velddag is, dank zij het goede weder, uitstekend geslaagd. Yooral de kinderbij eenkomsten werden geroemd. Het stoomschip „Tydeus", van Bata via naar Amsterdam, arriveerde 27 Juni te Marseille; de Madura", van Amsterdam naar Batavia, passeerde 26 Juni Malta; de ,,Moyune" vertrok 22 Juni van Batavia naar Amsterdam; de „Oranje", van Bata via naar Amsterdam, evrtrok 28 Juni van Port-Said; de „Timor',' van Batavia naar Amsterdam, passeerde 28 Juni Perim; de Themis" van Palermo naar Amsterdam, passeerde 26 Juni Gibraltar; de „Pots dam" vertrok 28 Juni van New.-York naar Rotterdam. Haarlemmermeer. In district II zijn de aftredende leden van den gemeenteraad, da heeren G. B. 't Hooft en T. C. Los, bij candidaatstelling gekozen. Leiderdorp. collecte vo het fonds tot aanmoediging en ondersteuning van den gewapenden dienst in de Nederlanden heeft alhier opgebracht f 10.69. De heeren J. van Leeuwen on J. Boot hebben hun benoeming tot lid van den Ge meenteraad aangenomen. Dijkgraaf en Hoogheemraden van Rijnland hebben de rekening van den Kalkpolder over 180-4 goedgekeurd in ont vang op 504.22^, in uitgaaf op 280.43 on alzoo met een batig saldo van 223.79^. De begrooting voor 1905 werd goedge keurd in ontvang en uitgaaf op f 538.77. Tot lid der Gezondheidscommissie Alfen waartoe deze gemeente behoort is benoemd de heer A. F. Muller te Alke made. 'c^stgeest. Voor de drie periodiek af tredende leden van den Gemeenteraad al hier zijn 'ingeleverd drie candidaten-lijs- ten, waarvan twee met de namen H. van den Ameele, A. den Haan en A. Juffer- mans en een met de namen H. van den Ameele, G. Boon en A. Juffermans. De stemming zal plaats hebben op Maan dag 10 Juli a-s Sasseiiheim. Op de, bij den burgemees ter ingeleverde lijsten, voor de aanstaande Gemeenteraadsverkiezing komen voor de heeren B. P. Roest, W. Warnaar, G. Kruiff, Jac. Kruiff en F. Moolenaar. Waddingsveon. Voor het lidmaatschap van den gemeenteraad zijn candidaat ge steld de heeren G. v. d. Akerboom (a.-r.), I. de Boer (a.-r.), H. v. Drimmelon (r.-k.), J. Rupko (a.-r.), J. C. v. d. Tor ren (lib.), Joh. Visser (a.-r.), benevens 'de aftredende leden O. Oudijk (lib.), N. Jonkheid (a.-r.) en F. A. v. d. Torren (lib.) D© zaal van don heer Vermeulen waa Dinsdagavond tegon acht uren reeds stampvol, zoodat verscheiden en teleurge steld moesten heengaan zonder iets van do rede van den heer Van Doorn to vernemen. Ook damee merkte men onder de aanwezi gen op. In debat kwam dc heer Van Vliet, a.-rev., terwijl vragen gesteld werden door de heeren an dor Breggen en Van 'den Berg. Tegen halftwaalf was de vergadering afgeloopen. Aan de stemming op 28 Juni namen deel 709 van do 750 kiezers. De heer Van Doorn erlangde 306 stemmen (op 16 Juni 202) en de heer De Vries 400 (op 16 Juni 377.) Van onwaarde 3 stemmen. Woensdagmiddag vloog het paard van den heer De Jong met een gelukkig onbe zet rijtuig op hol, den geheelen Kerkweg af. Op het Dorp werd het gegrepen. Warmond. Gisteren had onder deze gemeente een treurig ongeval plaats. Omstreeks 10 uren het waaide tamelijk hard kwam een persoon met een diepge- laden schuit mest, uit de Sassenheimer- sleot, het Weide op, waar een zwar© golf stond. Even daarop zijnde, schijnen de gclven hem opgeloopen te hebben, en 1b hij met zijn schuit in een oogenblik tijds naar da diepte gegaan. Do gebr. Van Nieuwkoop, die daar op het eiland „Falje- r6l" aan het hooien waren, hoorden hulpge roep, maar toen zij zich naar de plaats begavent zagen zij niets meer dan eenige planken en een kruiwagen drijven. Na aangifte van het ongeval door eer der gebr. Van Nieuwkoop bij den burge meester alhier, hebben de veldwachter en twee Kagervisschor8 zich naar de bewuste plaats begeven e.i naar vaartuig en per soon gevischt. Hot gelukte hun vrij. spoe dig den persoon op te halen, die later bleek te zijn A. Obdam, oud 24 jaren en wonende te Lisse. Deze persoon moet be paald spoedig de tegenwoordigheid van geest verloren hebben, toen hij het ongeval zag aankomen, want, volgens inlichting, was hij een goed zwemmer en had hij zich ook op de groote plank of stokken, die hij op zdjn schuit had, kunnen redden. Zegwaard. Voor de vacature, ontstaan door het vertrek van den heer P. M, Lam mens (L.) alhier zijn ingeleverd twee can- didaten-lijsben als: één door de katholie ken en één door de liberalen, beide met den naam van den heer J. Duinisveld (K.) alhier, die alzoo tot lid van den Raad is gekozen. Voor de vacature, wegens periodieke af treding van do heeren O. J. Veldhuijzen en J. van Beek (beiden A.-R.) waarvan de laatste zich niet meer voor een herkiezing beschikbaar stelde, zijn ingeleverd drie candidaten-lijston alséén -door de libera len met de namen van de heoren dr. L. J. Vriesman en 0. Noordam (beiden L.), één door de A.-R. met do namen van de heerou C. J. Veldhuijzen en E. H. Charüon (bei den A.-R.) en één door de Katholieken met de namen van de heeren O. J. Veldhuijzen (A.-R. aftr.) en dr. L. J. Vriesman (L.). Over deze vier candidaten zal dus een stemming plaats hebben voor twee zetels. Zootermeor. Voor de vacature in den Gemeenteraad, ontstaan door de periodie ke aftreding van de heeren O. L. J. Bos (L.) en W. van Dorp Hzn (A.-R.) is één candidaten-lijst ingeleverd met de nameU van de beide aftredenden, die alzoo geko zen zijn verklaard. Bij een landbouwer alhier loopt een veulen in het land, dat gezoogd wordt door een koe. Een eigenaardig gezicht is het het jong op zijn kniecn te zien gaan liggen om de melk tot zich to nemen. Zoog moeder en kind zijn geregeld in elkanders nabijheid. Vicepresident Raad van Indië. De „St.-Ct." bevat de benoeming op nieuw tot vice-president van den Raad van Nederlandsch-Indië, van mr. Th. de Mees ter, laatstelijk die betrekking bekleed heb bende, thans onder het genot van wacht- geld hier te lande. Do nieuw gekozen Tweede Kamer zal al dus zijn samengesteld: Linkerzijde: 23 Unio-liberalen. li Oud-liberalen. 11 Vrijz .nig-democraten. 7 Soc.-dcmocraten, te zamen 52 Reohterzijde: 25 Katholioken. 15 Anti-revolutionairen. 8 Chr.-historischen. to zc. isn 48 De vroegere meer lerhoid ia vius van 58 tot een minderheid van 48 gedaald. Het ministerie heeft een besliste nederlaag ge loden. In do oude Kamer tolde do rechterzijde 68 leden, nl. 25 roomsch-katholiekcn, 23 an- tirevolutionnairen, 8 ohristelijk-historl- schcn, 1 Friesch christelijk-historisoke on 1 christen-democraat. De linkerzijde bo etend uit 42 leden, nl. 17 liberalen tot do Liberale Unie behoorend on vrij-liberalcn, 9 vrijzinnig-democraten en 8 sociaal-demo craten. Do Liberale Uniegrocp heeft dus nu ge wonnen 6 loden, de ijzinnig-domoorati- aohe groep 3, en de vrije liberalen 2, tor- wijl 'de sociaal-democraten 1 zetel minder zullen innemen. Want wel gingen Leeuw arden en Lochom voor bon verloren, maar daarentegen word in Franeker hun partij genoot Tak gekozen. Het „Hbl." schrijft o.a het volgende: „Do meerderheid is dus verplaatst: do rechterzijde zal l.et vier jaar geleden bij verrassing veroverd regeeringskasteel moeten verlaten. De meerderheid 'der districten heeft de „antithese", do afschu welijke soheiding der natie in „Christe nen" cn „paganisten" veroordeeld. Het ministerie-Kuyper z .1 moeten aftreden, na gedurende vier jaren door zijn verro- faande partijpolitiek ons vaderland in ©roering to he .«en gebracht. „En wat zeker niet de geringste licht zijde i8 van Kuyper's neerlaag, dat is: do tariofwet is van de baan. Neder land ia beveiligd voor do uadeelen van het protectionisme. „Wij wensohen ons volk geluk met dezo overwinning van do linkerzijde, welke een tijdperk van verademing belooft, een pe riode van kalm bezadigd voortwerken ter bevrediging van do werkelijke behoeften der natie, tot geloidelijko oplossing der tal rijke vraagstukken dio de aandacht van o'e wetgevende macht dringend vercischen. De partij, die nagenoeg alleen zetels heeft verloren, is de anti-revolutionnaire, de eigen partij van dr. Kuyper 1 Zij werd in 7 districten: Amsterdam VII en IX, Ënkhuizen, Gorkum, 's-Gravenhage I, Kampen en Zioriksee door liberalen van verschillende nuances vervangu. En de chr.-historischen verloren Amsterdam II, waar de veelbesproken dr. Do Visser moest wijken voor den bekwamen liberalen oud- minister Lely. De sociaaldemocraten blijven in getal sterkte onverzwakt. In plaats van don heer Van Helsdingen, die in Lochem voor een liberaal, mr. Jannink, moest plaats maken, hebben zij Franeker veroverd, dat voor do liberalen vorloren ging, en waar voor de heer Tak, een hunner bekwaamste mannen, zitting zal nemen. Een herkiezing is noodig, daar dc heer Goeman Borgcsius in twee districten is gekozen (Enkhuizen en Zutfen). Vermoe delijk zal hij voor het moeilijkst to verove ren district Enkhuizen zitting nemen. De grooto steden hebben alle zich aan do linkerzijde geschaard. 's-Gravenhage krijgt thans drie vrijzinnige afgevaardigden en Amsterdam heeft de drie zotels, welke op de Knyperianon waren overgegaan, allo heroverd. De oppositie in do hoofdstad heeft zich wakker goweerd 1" Dc „N. R. U." schrijft o.a. aldus: Kuyper gevallen Dat is do ondubbelzinnige uitspraak vaa dezo stembus. De meerderheid van 16 stemmen, waar over hij in de Kamer beschikte, is weg; in de nieuwe Kamer zullen slechts 4S van do 100 zetels door do kerkelijke partijen bezet worden. En met hot verdwijnen van dc kerkelij ke meerderheid verdwijnt ook Kuyper als miuister 1 En met .«uiypor verdwijnt ccn bewind, dat, onder zijn leiding en suprematie on door zijn optreden, moer dan ooit eenig an der de hartstochten heeft opgewekt on ver deeldheid onder ons volk gebracht. Tegen Kuyper 1 heeft bij dezo stembus goklonken de leus van al wat niet tot d'« clericalcn zich rekende. Weg mot hot Kuyper-régiiue 1 hoeft het wachtwoord geluid, dat vau Noord tot Zuid, van Oost tot West dag aan dag heeft gedaverd. En nu de einduitslag den onvermoeiden arbeid van weken en maanden hoeft be kroond met succes, nu voelen duizenden en duizenden in den lande een groote verlich ting bij hot aanschouwen van het resultaat van den hevigen strijd. Voor dien gunstige uitslag komt dank too aan don onvermoeiden ijver, de ruste- looze workzaainheid, de tot hot uitersto gestegen inspanning van zoovclen in den lande, die hun deel hadden ih de leiding van don strijd, en van hen, die hen daar bij hebben gostound. Boven onzen lof verheven is wat oud on jong ditmaal gedaan hebben om 3e meer derheid te doen omslaan, om de reeds be zette aotch tc behouden, en nieuwe daarbij te winnen. Wij weten het van nabij uit do stad on zer inwonÏDg wat daar een moeite, een ijver, een toewijding is betoond om aan de vrijzinnige candidaten hun zetels te verze keren en de politieke predikanten en den antirevolutionairen vrijhandelaar er uit te houden. Overal elders heeft men dag aan dag rus teloos, onvermoeid gearbeid' om het verkre gen resultaat te bereiken. Do kentering, reeds vroeger merkbaar, heeft zich op treffende wijze bij dezo stem bus voortgezet. Verschillende districten afzonderlijk be sprekende, zegt het blad van Leiden: In Leiden, waar de sociaal-democraten in hun vergadering bepaald besloten had den zich van stemming te onthouden, heb ben ongetwijfeld de christelijk-histori6chon daar van een andor ras dan Do Visser c.s., hun deel aan de door ons met levendige 14) Dit was mijn plan: ik wou je zolf mijn treurige geschiedenis vertellen, tellen, 'dan behoefde je die niet door ande ren te hooren. Bekentenissen, die te laat komenzijn als een mcdicijD, die de aan staan de schoonouders den bruidegom te drinken geven op het oogenblik, 'dat do champagne al schuimt in de glazen-... Ik Wilde dus elke onaangename verrassing voor j_i wegruimen in geval, dat je Mar celle liefhadt. En dan moes- ik je toch ook 'openlijk bekennen: Ik heb geen recht op het erfdeel van Maroelle, dus zie ik, van viit oogenblik aan, van do helft van het vermogen af, dat mij wordt toegedacht, maar dat niet. het mijne "is. Dc familie •Do Orósne heeft mij toch al weldaden ge- noeg bewezen. Nu je dus weet welke ge moedsbezwaren mij drijven, 'dat geld weer af te staan, beste Jacques, wil je mij im- mer\3 wel helpen een bezigheid te vinden, die mij in staat stelt von mijn werk te le ven en in de toekomst n Marcelle te kun nen teruggeven wat haar vader zoo edel moedig aan mij cschonken heeft en waar van hij haar beroofde? De heer De Ciösnc j heeft mijns vaders schulden gedelgd, mijn opvoeding en mijn slochte streken betaald ik ben hem voor dit alles meer dan honderd duizend franos schuldig 1" Het viel Jacques de Valigny gemakke lijk op deze kiesche gedachten van zijn hieuwen vriend hartelijk te antwoorden, want zijn hart dreef hem er toe; maar door een bezwaar, gelijk aan dat van Ro- dolphe, kon hij niets zeggen over zijn ver houding tot Maroelle. Want bekennen, dat hij haar beminde, kon hij niet; evenmin dat hij er aan gedacht had, haar hand te vragen, daar geen van beide de strikte waarheid was. Minder dan ooit hield hij zich op dit oogenblik bezig met trouwplan, nen, in betrekking tot freule De Crósne of tot wie ook, want hij had Marie-Louise nog even lief als vroeger Hij laakte dus, in het algemeen, de overmaat van edelmoedigheid en de bezwa ren van Rodolphe, en hij vermeed het, hem zijn juiste bedoelingcu tegenover Maroelle mee te doelen; hij kendo ze zelf niet eens! Hij was zój gesloten over dit onderwerp, dat Rodolphe eensklaps zei „Ik heb mij misschien heelemaal vergist toen ik je een bijzondere sympathie voor mijn zuster toedichtte. Geloof center nooit, dat ik je voor haar ten huwelijk ko~i vra gen 1 Ik wilde, dat je in ieder geval de waarihei/d kende omtrent Marcelle, "haar fortuin en mijzcJi..." „Zóó begrijp ik het k," antwoordde Jacques, „maar dit onderworp kan nimmer weer tusschen ons ter sprake komen, tenzij je liet voornemen laat varen, Marcelle ten koste van jezelf te verrijkenWat zou zij van mij donken, als ik je offer aannam? Zij zou mij verachten, i dat met reden Hadt jij daar niet aan gedaoht?..." „De tijd van veinzen is voorbij, Jacques, de komedie v i hot zwijgen is afgespeeld. Mar collo moot nu zoo spoedig mogelijk weten, dat ik haar broedr niet ben. Ook is het zeer natuurlijk, zij verneemt, terwijl ha ï- vader en haar tante nog leven, dat ik hun weldaden weiger, omdat ik mij hun goedheid niet waardig voel!..." „Nu, fwij zullen samen overleggen op welke wijze wij dat alles vereenigen kun nen. Geef mij nu den tijd, er over na te denken..." X. Dade-.jk na hun terugkeer te Parijs sohreef 'de heer De Crósn: aan den heer De Valigny en Marcelle aan mevrouw om hen to danken voor de verleende gastvrijheid. Rodolphe kreeg ook een brief van zijn zuster met dit postscriptum: „Lieve Broer! Je zult mij nog even on nadenkend vinden als vroeger; ik bemerk, dat er een ring (een gebrande topaas mot een kransje van paarlcn cr omheen), die ik van jou op mijn verjaardag kreeg, uit mijn juweelkistje i» verdwenen. Ik heb dien te Bourbonnais maar één keer aan gehad; ik kan dien alleen verloren hebben op de Dague en wel zóó: ik ging mijn han den wassohen, nadat ik in den verwaar loosden tuin van die woestenij bloemen had geplukt, en ik dacht er niet aan, dat ik dien ring aan mijn vinger droeg. Ik deed haastig mijn handschoenen weer aan en sprong in den zadel, en toen moet ik den ring v loren hebben, wat mij erg spijt-, omdat ik heiïi van jou heb gekregen Breng mij, o breng mij mijn kleinood terug, al zou je i.et van den vinger der diva Cha- bagnot moeten afrukken, die missohien ge meend heeft, dat, nu zij de Dague kocht, deze verloren ging en bij de potten en pan nen van haar eukc i hoort." i dolphe liet '/.'•er- onvoorzichtig dezen brite' van Marcelle an Jacques lezen, die diep gegriefd werd door de laatste zin snede, doelende op Marie-Louise. Doch hij verborg zijn geraaktheid. Rodolphe echter wilde tc: stond naar de Dague vertrekken. Hij vroeg om een paard, zonder Jacques te durven voorstel len met hem mee te gaan. Om alle verwar, ring te voorkomen en ook om te zorgen, dat Verchères niet beleodigd zou zijn door de vraag van Rodolphe, liet Jacquea tweo paarden zadelen en vertrok liij met Rodol phe. Ook was Jacques er voor zichzelf niet zoo heel zeker van, dat de mogelijkheid Marie-Louiso te ontmoeten, hem niet noop te tot meegaan. Op de Dague aangekomon, vonden de ruiters de poort gesloten, als in den tijd, toen er nog geen bewoners waren. Maar weldra ontdekten zij in den hoek van het voorplein Vcrchè- e, die bezig was met onkruid wieden. Rodolphe wilde d n knop van de poort omdraaien en dit geluid deed Verchères omzien; maar hij had Rodolphe nooit ont moet, en daar Jacques tor zijde stond, ver borgen door eo.i spijl van hot hek cn door de heg, meende hij, dat het een vreem deling was, die bij den ingang stoncl Verchèi .s ging nr-~r de poort. Rodolphe n i zijn d af, stelde zich voor en legde beleefd uit- waarom hij kwam- „Dicht bij een fonteintje, dat ik u kan aanwijzen i ujnheer, heeft mijn zuster een ring laten liggen, waaraan zij veel waarde hecht... Het is te denken, dat hij aan uw aandacht is ontsnapt." „Kom binnen," zei Verchères haastig, cn hij draaide den sleutel om in het slot. Maar op dit oogenblik ontwaarde hij Jac ques de Valigny, die de beide paarden aan don teugel hield. „Kom met mij binnen," zei Rodolphe tot dezen. „Wij kunnen onze paarden op hot plein vastbinden." Jacques wisselde een zwijgenden groet met Verchères. Zij staken het plein over. Bij het hok van het bordes gekomen, een gegoten ijzeren hek, mot koperen dennen appels versierd, bond Jacques er beide paarden vast en ging met Rodolphe de ves tibule binnen en verder naar do plek, die Marcelle had aangeduid. Het marmeren fonteintje was schoongemaakt en opge poetst, maar de topazen ring was verdwenen. Verchères scheen er door uit zijn humeur. „Ik zal eens vragen wie de keuken heeft schoongemaakt?" zei hij. En hij riep den ouden tuinman, die huis bewaarder was geweest op de Dague. „Ik zou erg graag willen, dat het verlo ren goed terugkwam," zei de graveur tot den heer De Valigny, met een merkbar© bedoeling. „Men heeft in mijn huis nog nooit iets verloren, of het is teruggevonden ook...'1 Jacques knikte toestemmend en bijwijze van een praatje vroeg hij: „Woont gij hier nu met uw familie?" „Neen, mijnheer, nog niet! Misschien zul len wij er wel nooit gaan wonen... Het is alles hier wat groot voor ons." Wordt vervolgd

Leidsch Dagblad | 1905 | | pagina 1