N\ 13893 A0. 1905. <§eze fëourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Donderdag 8 J vuil. LEIDSCÏÏ DAGrBLAD PRIJS DEZER COURAHT» Tooi Lolden pel week 9 Oentei per 8 maanden f 1.10. Bulten Lelden, pel looper en waar agenten gevestigd styn 1.30. Franco per post 1.93. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 18 regels 1.05. Iedere regel meer f 0.171. Grootere letters mar plaatsruimte, Kleine advertentiën van 30 woordeD 40 Oents oontant i elk tiental woorden meer 10 Oents.-Voor het incasseeren wordt/"0.05 berekend. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Leiden, 8 Juni. Den gemeenteraad deelen B. en Ws. mede, dat zij geen vrijheid hebben kunnen vinden, aan de rekening der Leïdiaohe Duinwater-maatschappij hun goedkeuring !te hechten, aangezien naar hun oordeel bij de voorgestelde afschrijvingen geen voldoende rekening wordt gehouden met de belangen der gemeente. Dientengevolge zal een ont vangst van 30,000, waarop in deze maand gerekend was, wellicht eerst over eenige maanden binnenkomen. Bovendien zijn eenigo uitgaven, die door een leening moe ten worden gevonden, voorloopig uit kas geld betaald, waardoor B. cn Ws. in over weging geven dezen post met 100,000 te .verhoogen. Tevens djeeLen B. ©n "Wis. m^ed'e, dat door de gemeente spoedig een beroep op do geldmarkt zal moeten worden gedaan. 'Behalve in de f 500,000, ten behoeve van de electrisoho centrale, moet nog in een bedrag van ruim f 250,000 door een geld- leening worden voorzien. De „Ned.-Herv. Kicsvereeniging" al hier, heeft in een harer ledenvergaderin gen besloten om met de a.s. gemeente raadsverkiezing enkel candidaten to stel len voor de openkomende zetels. Van de ingediende groslijst is door de ledenverga dering gesteld in het 2de kiesdistrict de heer Abr. Corts. In de a.s. ledenvergade ring zal voor de overige zetels een beslis sing genomen worden. D© heer Abr. Cors heeft de candidatuur voorloopig aanvaard. Geslaagd is voor het examen „Recht en Notariaat" en „Handelsgeschiedenis en -Aardrijkskunde" vanwego hot Nedei- landsch Instituut van Accountants mej. 8. M. Anna van Duuren. De vereenigde vergadering van Rijn land heeft aan den heer J. B. van Loenen den personeelen titel verleend van hoofd opzichter van Rijnlands waterstaat. Deelden wij gisteren mede, dat de onderwijzer aan de openbare school 4'de klasse No. 2, do heer H. M. Klaver heden zijn 25-jarig ambtsjubileum zou vieren, wij kunnen thans berichten, dat deze datum valt op Donderdag 15 Juni o. k., dua vandaag over een week. Dinsdag 6 en Woensdag 7 Juni verga derde hier tor stede de Provinciale Synode ivan Geref. Kerken. Als praeses fungeerde ds. Rudolph van Leiden, als assessor ds. Wolf, van Brussel, als scribae ds. Reukema van Rijnsburg, en cis. v. Andel, van Zuid- Holland. Tot afgevaardigden voor de Gen. Synode, die 2 Augustus tt Utrecht geopend wordt, en waarschijnlijk twee h drie weken zal duron, werden benoemd ds. ltudolph, ds. Ronkcma, ouderl. Yan Muiswinkel en ouderl. Singels Tot regent van het Wees huis te Middelharnis werd de heer Vergou wen benoemd. Dinsdagavond sprak ds. Rudolph to Delft over „het kernpunt van den stem busstrijd". In debat traden de heer Ter Spil van 's-Gravenhage, namens do oud liberalen, de heer Van Aggelen van Delft, die zich als vrijzinnig-democraat deed ken nen, en de socialist Hoegenrode uit 's-Gra venhage. Aan cta debaters werd een uur voor het debat toegestaan. Daarna werden de debaters blijkbaar zeer tot genoegen der vergadering door den spreker beantwoord". Onder bijzonder veel blijken van be langstelling herdacht te Dordrecht dr. H. J- de Graaf den dag, waarop hij vóór veer tig jaar aan do Leidsehe universiteit tot geneeskundig dootor promoveerde. Een commissie uit zijn vereerders, vrienden en patiënten bood hem een welgevulde portefeuille aan met een fraai geteekende oorkonde. Een schat van bloemen, van her en derwaarts gekomen, herschiepen vele kamers en zelfs de gangen van zijn huis ia een lusthof. Do oud-professor Rosen- stein, van Leiden, kwam over om den ju bilaris geluk te wenschen. Deze heeft zich, behalve als dokter, ook in het open bare loven zeer verdienstelijk gemaakt. Zoo was hij lid van den nu opgeheven Genees kundigen Raad van Zuid-Holland, is hij voorzitter van de Gezondheidscommissie, van het college van curatoren van het gymnasium, van de plaatselijke afdeeling van het Roodo Kruis, van de Ned. Z.-A. Vereeniging, mede-opriohter van de wijk verpleging en het Groen© Kruis, enz., enz. Bij H. M. de Koningin-Moeder ten pa- leize Soestdijk, dineerden Dinsdag, behal ve H. M. do Koningin met gevolg, de commisaris van de Koningin in Utrecht, A. baron Sohimmelpenninok van der Oye van de Poll en Nijenbeck, de burgemees ters van Baarn, Soest ©n Eemnea, allen met hun dames'', en voorts do generaal- majoor De Bruyn, commandant in do Nieu we Hollandsche Waterlinie, en de kolonel De Meester, garnizoenscommandant van Amersfoort. Kapitein jhr Van Suchtelen van de Haere adjudant van Z. K. H. den Prins der Nederlanden, die den Prins naar Ber lijn heeft vergezeld, is door den Duitschen keizer benoemd tot ridder 2dè klasse in de kroonorde van Pruisen. Luitenant ter zee lete klasse Jhr. Hooft Graefland, adjudant van den Prins, ont ving de Kroonorde 3de klasse. Naar wij nader vernemen, gaat de heer von Prollius, gezantschapsraad van Duitschland in Duitschland voorloopig eerst conigen tijd als tijdelijk minister-resident van Duitschand bij het Siameesche Hof naar Bangkok, gedurende een verlof aan den tegen woordigen diplomatieken verte genwoordiger van Keizer Wilhelm aldaar verleend. Omtrent do veranderingen, die in de inrichting van de Ridderzaal op het Bin nenhof te 's-Gravenhage zijn gebracht, ver neemt „Het Vad." het volgende: Do troon is van een der lengtezijden verplaatst naar achter in 'de zaal en het voorzittersgestoelte, wat zwaarder gecon strueerd, is rechts van den Troon opge steld. Door deze nieuwe rangschikking gaat wel is waar het mooie effoot van do geweldige schouw nagenoeg geheel vorlo- ren, maar voor de plechtigheid 'der ope ning van de Staten-Generaal is de ver andering ongetwijfeld ook een verbetering. Het binnentreden der Koningin en Haar gevolg zal nu zooals de heer Tydeman zoo gaarne wensohte een „opgang" naar den troon kunnen heeten. Door de nieuwe inrichting is in de zaaj ook meer ruimte verkregen voor genoodigden en hierdoor weer kan men er toe overgaan de tribu ne-plaatsen wat geriefelijker te maken. Ook zullen deze plaatsen meer ampht- theater8-gewijs worden ingericht; onge twijfeld hoogst gewenscht. Een totaal-indruk van do nieuwe op stelling geeft de zaal nog niet, omdat de oankleeding nog niet geheel gereed ia. De troonstoel van do Koningin is o.a. nog af wezig, ondergaat eenigo wijziging in de ornamenten, en ook zullen de wanden dichter mot tapijt worden bekleed. H. M de Koningin en Z. K. H. do Prins zullen waarschijnlijk don 13den dezer naar Het Loo terugkoeren. Het is thans zoo goed als zeker, dat de heer Loly, gouverneur van Suriname, dit najaar repatrieert. Wie hem moet opvolgen, is evenwel nog niet beslist. Het meest komen, naar wij vornemen, in aanmerking mr. Gastman, O.-I. rechterlijk ambtenaar met verlof, tijdelijk werkzaam aan het departement van koloniën (afd. West-Indische zaken) en mr. Scèock, directeur van de Suri- naamscihe Bank te Paramaribo. („Vad.") Bij resolutie van den minister van koloniën van 6 Juni 1905 is de heer P. Steenfcsma, scheepmaker bij 's rijks werf to Amsterdam, gesteld ter beschikking van den gouverneur-generaal van Neder- landsch-Indië, om te worden benoemd tot vico-oommandeur voor het vak van scheeps bouw bij het marine-etablissement te Soe- rabaia. Do minister van binnenlandsohe zaken, overwegende, dqt ten gevolge van het overlijden van mr. J. A. N. Travaglino een verkiezing moet plaats hebben van een lid van do Tweede Kamer der Staten-Ge neraal in heb kiesdistrict Druten, heeft be paald, dat die verkiezing zal plaats hebben op Dinsdag 20 dezer; de stemming, zoo noodig, op Yrij'dag 30 dezer, en de her stemming, zoo noodig op Dinsdag 11 Juli De gewone audiëntie van den minis ter van binnenl. _dscho 2 iken zal 10 dezer niet plaats hebben. Te Dordrecht, waar reeds sedert een kwarteeuw een volksspeeltuin bestaat, waarvan door de kinderen een zeer ruim gebruik wordt gemaakt (vaak zijn nl. 700 h 800 kinderen tegelijk op hot terrein), gaat men nu aan die bemoeiingen weer grooter uitbreiding geven. Daar is name lijk opgericht op hot voetspoor van Amsterdam en elders »de „Dordtscho Bond voor lichamelijkopvoeding". Een tiental flinke vereenigingen trad too als leden, terwijl nog eenige vereenigingen haar toezegging gaven. Het bestuur be staat daarvan uit ile heeren mr. K. M. Phaff, J. G. Moltzer, arts, dr. Th. Stoop, arts, J. J. Sonne en J. P. Piera. Evenals in zoovele andere gemeenten van ons land, heeft ook de Dordtsohe volkaspeeltuin een flink stuk grond, door de gemeente daar toe kosteloos in bruikleen afgestaan. Naar we vernemen, zal do algemeeno vergadering van don Noord-Nederland- schen Bond van den Handeldrijvenden en Indust.ieelen Middenstand in het begin der volgende maand gehouden worden te („P. Gr. Ct.") B. en Ws. van Utrecht stellen aan den Raad voor, mot wijziging van '6 Raads be sluit van 20 Mei LL, tot benoeming van den heer A. J. Th. Lublink Weddik tot leeraar in de wiskunde aan de gemeente H. B.-S. met ö-jarigon cursus voor jongens aldaar, op een jaarwedde van f 2400, te bepalen dat deze wedde zal bedragen f 2100. In de toelichting tot dit voorstel dcolen B. en Ws. o. m. mede, dat zij bij nadero overweging tot de overtuiging zijn geko men, dat do jaarwedde van f 2400 te hoog is in vorhouding tot de traktementen, die door de andere vaste leeraren in de wiskundige vakken genoten worden. Men schrijft aan de „N. R. C." uit Pretoria, dd. 15 Mei: Daar dr. Lingbcek ziek was, had de heer W. Klooster, hoofd der Oosteind-school, als ondervoorzitter der Nederlandsche Vereen- niging, de leiding op zich genomen van een vrij druk bezochte vergadering, die verle den Zaterdagavond gohouden is. Doel dier bijeenkomst was, plannon to beramen voor de viering van den aanstaanden verjaardag van Koningin Wilhelmina. De heer Kloos ter zeide, dat de Nederlandsche Verconi- ging geen feestvierende organisatie is, maar alleon deze vergadering belegd heeft om den belangstellenden gelegenheid to geven, een commissie to benoemen tot regeling van den nationalen feestdag der Nederlanders. Spr. deelde mee, dat er plannon zijn voor een bazaar ten bate van do Oostoind- en de Westeind-school. De besturen van die boido Inrichtingen zijn daarmede bezig en hebben besloten samen te werkenmogelijk dat de feestcommissie, die straks bonoemd zou worden, kans ziet, den 31sten Augustus voor dat doel te bepalen. Reeds is naar Ne derland in dien geest geschreven en is cr van daaruit steun toegezegd. De stemming, die volgde, stelde de feestcommissie 6aam uit de heeren: Spruit, Barendsen, dr. Gun- nig, Delfos, A. van Schaik, Yan Zuilen, De Roy, Yan Bommelen en Maas. Onder ap plaus werd dr. Lingbeek als eere-voorzitter der commissie benoemd. Hierna ging de vergadering uiteen. In „De Nederlander" sohrijft de heer P. v. dl. Pols uit Rotterdam, het volgende: In de courant las ik, dat ik candidaat gesteld ben in District IY te Rotterdam voor de verkiezing van een lid voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Ik hoop, uat de kiezers, welke hun namen plaatsten op de ingeleverde lijst, het mij niet euvel zullen duiden, dat ik, als lid der georganiseerde anti-revolutionnairo party die candidatuur niet kan aanvaarden tegen over den gestelden candidaat der anti-re- volutionnaire kiesverecniging. Ik verzoek daarom den kiezers in District IV op den heer J. M. Voorhoeve hun stom uit te brengen. Bij de reg. inf. ontbraken op 3 Juni jl. nog aan do formatie 702 korporaals; dit aantal bedroeg op 3 Mei jl. 74*1. In verband mot de nieuwe organisatie wordt 1 Juli een belangrijke promotie bij het wapen der infanterie verwacht. Het eerste nummer van het „Zuid- Afrikaan8oho Tijdschrift" ia verschenen. Hot is een maandblad, komt to Burgers- dorp uit on staat onder redactie van de heeren Visscher, Van do Vriend on Coet- Er schijnt ook plan to bestaan om in Transvaal een Hollan'dsch tijdschrift uit te geven. Volgens telegram van den minister van koloniën aan den kerkoraad dor G-or. Kerk to Hoogovoon, is zendeling ds. K. Wielinga, van Kampen, to Kabaniroe, op Soemba, licht gewond door amokmakera on bobben dio zijn woning (ziekenhuisje) te Pejotie verbrand. Nadere bijzonderhe den ontbreken nog. („St.") Het eindexamen bij de Koninklijko Militaire Ac-ademio zri aanvangen op 14 Juni a.s. Bij beschikking van den minister van oorlog zijn do positie, de werkkring cn de wijze van opleiding geregeld van den ad- judant-onderoffioier-kwartiermeester en van den korporaal-fourier. llr. - -S, pantserschcpen „Piot Hein" en „E vertoon", rcspectiovolijk onder bevel van de kapiteins ter zoo G. F. Tyde man on P. C. Swoon, zijn 7 dezer te Aar- liuus aangokomen. Hot stoomschip „Prinses Sophio", van Amsterdam naar Batavia, vertrok 7 Juni van Suez; do „Solo", van Rotterdam naar Batavia, arriveerde 0 Juni be La Ro- chello; de ,-Ixion", van Java naar Amster dam, arrivcerdo 5 Juni to Suez; do „Kiel", van Java naar Amsterdam, passeerde f Juni Gibraltar; de „Ulyssens", van Java naar Amsterdam, passeerde 7 Juni Wight; de „Pomona", van Barcelona naar Amster dam, passeerde 0 Juni Gibraltar; do „Sta tendam" vertrok 7 Juni van Niouw-York naar Rotterdam. Haaarznoude, Gisteravond hiold mr. D. van Blom zijn politieke lezing ten huize van den kastelein H. de Graaif, aan de Koudekorkscho brug. Do heeren Sleohten- horst, van Koudekerk, anti-rev., on Van Gemorcn, van Boskoop, christ.-hist. traden met den spreker in debat. Beide debaters hadden niets dan lof voor den goaohton re denaar, hoewel zo natuurlijk niet in gebre ke bleven hem flink tegen to treden en hun verschil van opvatting en zienswijze niet onder stoelen en banken staken. De avond aangenaam on leerzaam voor alle partijen en zoowel de spreker als do beide debaters hebben daartoe het hunne bijgedragen. De vrijzinnige kicsvereeniging „Vrijheid cn Recht" mag zich verheugen over de gedane keus. Jammer, was het, dat de zaal niet beter lfszot was. Kfttwyk. D© rekening van den Hornes- polder onder deze gemeente is goedge keurd in ontvang op 773.45$ cn in uit gaaf op f 458.10; batig saldo 315.35$; do begrooting is goedgekeurd in ontvang en uitgaaf op f 708.65$; de gewone omslag is bepaald op f 7 por bunder. Bij de gohouden verkiezing voor do Tweedo Kamer der Staten-Generaal wer- den candidaat gesteld do heeren mr. H Goeman Borgeeius (lib.) mot 1 lijbt, mr. O J. E. baron van Wassenaor van Oat- wijck (christ.-hist.) 4 lijsten (1 christ.-hist en anti-rev. van Katwijk aan Zeo, 1 christ.- hist. en onkel a.-r. van Katwijk aan den Rijn, Rijnsburg en Valkenburg, 1 a.-r. in 't district, 1 r.-k. in het district). Leiderdorp. De oudste ingezetene der gemeente, Jan van der -Steen, is in den ouderdom van 88 jaren overleden. FEUILLETON. Een Kinderhandschoen. Wij praatten heel gezellig samen en ik zou graag nog langer gebleven zijn, maar mijn plichten tegenover man en kinderen lieten dat niet toe. Bij het weggaan wierp ik nog een blik op het hoekje bij de kachel en daar lag nog steeds de klein©, wollen hand- schoeD. Zijne Excellentie en ik werden goede vrienden. Dit enkele bezoek, toen hij ka merarrest had, had mij zijn toegenegenheid .'doen verkrijgen. Eerst begon hij aan mijn dochtertjes lekkers te geven en daarna be zocht hij ons ook somtijds in onze woning en bleef wat bij ons praten. Dikwijls ging ik in het schemeruurtje naar hem toe; hij had dan juist wat geslapen en bleef rustig in 1 zijn leuningstoel zitten cn ik nam dan plaats op een rieten stoel vlak tegenover hem; zoo zaten wij zeer gezellig bij elkaar .tot het geheel donker werd en alleen de glimmende havanna wat licht gaf. Ik had toen juist veel vrijen tijd; mijD man had bijna den geheelen dag dienst; mijn dochtertjes gingen naar school en daai wij in den rouw waren, was cr geen sprake van uitgaan. De dames von Walkenried hadden een drukke conversatie; zij waren zeer bemind, gingen veel uit en kregen ook dikwijls bezoek Wanneer zij ontvingen, was ook de oude heer tegenwoordig en toonde zich dan een zeer aangenaam gastheer Hij verheugde tich altijd op die avonden, maar was er niet toe te bewegen om een uitnoodiging van anderen aan te nemen. „In mijn huis komen alleen zij, die ik hebben wil, maar daar ontmoet ik veel on bekenden en ik ben te oud, om nieuwe ken nismakingen aan t.) knoopen" was hij ge woon to zeggen. Ik had hem daarop eens plagend geant woord, dat ik toch ook een nieuwe kennis was. „Ik heb mij dan ook heel lang be dacht," zeide hij zeer gevat, maar op zulk een toon, dat ik mij onmogelijk belecdigd kon gevoelen. Trouwens, het zou in niemand opgeko men zijn om Zijne Excellentie iets kwalijk te nemen, ofso..oon h j zscr openhartig was cn altijd ronduit zijn meening uitsprak. Het was óver het algemeen een zeer eigenaardige wereldbeschouwing, die 'de oude heer er op nahield. Als afstammeling van een oud, adellijk geslacht, had hij do begrippen van zijn voorouders geërfd, en die waren niet sleoht. Hij eischte van den edelman veel, zeer veel. „Het is onze hoogste plicht om het volk een goed voorbeeld te gevon," beweerde hij. Het ergerde hem verbazend, als hij in de courant de aankondiging van een „ge mengd huwelijk", zooals in'j de vereeniging van het adellijke en het burgerlijke cle ment noemde, las. Bijna iederen keer bromde hij cian: „Kan men dan niet onder elkaar blijven Dat begon mij toch ten slotte te vervelen cn ik zeide hem, dat ik ook niet van adel was. Maar in plaats van zich te veront schuldigen, keek hij mij met zijn heldere grijze oogera doordringend aan en zeide kalm: „JammerEn dat zeide hij zon der de minste verlegenheid. Maar nog voordat ik van mijn verbazing bekomen was en boos kon worden was hij over iets anders gaan spreken. En na een paar minuten dacht ik niet meer over mijn boosheid. Hij was nog de volbloed aristocraat, zooals men ze in onzen tijd, waarin 7.ich alles voor het geld buigt, zelden vindt. Hij boog zich niet voor het geld; hij leefde eenvoudig en bescheiden en gevoelde zich boven den rijken man verheven. En dat hij een man was, een persoonlijkheid, dat trok mij zoo in hem aan. Toen de lente lrwam en het weer beter werd en Zijn Excellentie wandelen ging, deed ik g een ontdekking. Do oude heer ging iedoren jongen zoo veel mogelijk uit den weg. Dit deed hij met opzet, want overigens was hij een kindervriendvoor kleine meis jes had hij altijd een schertsend woord. Wij zagen eens door het raam, hoe hij een kleinen blonden jongen, dio hem bloemen gaf, hard terugwees. En toch hield hij zoo veel van bloemen „Deze stijfhoofdige aristocraat kan hot niet verkloppen, dat hij geen erfgenaam heeft," meende mijn man. Ik dacht dat ook en kon het bosb begrijpen. Wij verlang den toch zelf ook zoozeer naar een zoon. Twco meisjes hadden wij, nu ontbrak ons nog de jongenMaar misschien Wederom zat ik boven bij den ouden heer.Wij waren alleea in huis, de dochters waren uitgereden en het dienstmeisje was boodschappen gaan doen. Wij hadden de lamp nog niet aangesto ken. Door het geopend raam kwam de zoele Voorjaarslucht naar( (binnen. Die maakte zoo moezoo moe. Ik zat op mijn stoel, het hoofd aohter- ovor geleund. En terwijl de oudo heer ver telde, droomde ik.... droomde van mijn iongon. E.i plotseling, midden in zijn krijgsverhalen, die ik zoker al wel voor do tiendo maal hoorde, zeido ik: „Ik verlang tooh zoo naar een zoon. Hebt u dat vroeger ook niet gewensoht, ExoeL./* Hot woord bleef mij in de keel steken; ik zag plotseling oen donkere schaduw over zijn gezioht glijden. Zijn oogen hadden den doffen blik van die menschen, die door verdriet verteerd worden. „Neen," zeide hij met bijna schorre stem. En toon hief hij de rechterhand op, tastte or mede naer het rooktafeltje, maar even voor dat zij haar doel bereikte, zonk zij weder neer en bleef zwaar op de leuning van den stoel rusten. Ik wist nog zeer goed, wat daar op het kleine tafeltje lag, maar zien kon ik don bruinen handsohc 3 niet meer, hot werd reeds te donker. Uit allo hoeken en gaten kroop 'de duister nis te voorschijn. Nu kon ik ook het go- zicht van den ouden heer niet meer zien. Het was itil in de kamer. Slechte af en toe hoorde ik een zware ademhaling. Ik werd bang. Zou ik hier onheil gostioht hebben? Maar wat moest ik doen? Het was nog maar het beste, dat ik kalm afwachtte. Minuten gingen voorbij; nog altijd die zware ademhaling. Eindelijk vatte ik moed. „Wil ik een lamp halen?" yro'eg; 'ik aarzelend. Doch geen antwoord- Ik stond op en ging de kamer uit. BuifoB op het portaal tastte ik met beyenae ylp- gers naar de luoifera. Ik kon de lamp bijna niet aanstoken, doch eindelijk gelukte hot mij toch. Ik ging naai binnen, zette het lioht op do canapétafol en zonder om te kijken, ging ik naar 't raam cn liet do gor dijnen zakken. Toen eerst waagde ik het om te zien. De oudo hoer zat kaarsrecht, zooa's altijd. Maar zijn oogen wonon nog dof. Hij zag mij in het goheel niet, zijn ziel was vep weg, in hot land der vergetelheid. Hot moest oen vreoeolijk verdriet zijn, waarmo-. de hij nu kampte. Eorst toen ik naderbij kwam, hief hjj het hoofd op. „Lieve Mevrouw", zeide hij op^' staande, „wee? niet boos, wanneer ik nu reeds naar bod ga. Ik voel mij vandaag niet zoo heel wöl." En dan, in een gedwon gen, schertsenden toon overgaande: „Ja,1 &j, de ouderdom laat zioh voelen." 'f Er gingen wefcen voorbij, vóór wij weel bij elkaar kwamen; ór lag tooh nog altijj' iete tusschen ons. Ik hoorde hem lederen dag naar benede! komen cn weer naar bovey gaan; ik hem beneden in den tuin de bloemen gieten en aan zijn prieëltje werken; alt wiflü half in elkaar gezakt on nu richtte hij hel weer op. Zoo iota veroorzaakte hem yreugd en hij was er ijverig aan bezig. (Wotdi t srvolff9.

Leidsch Dagblad | 1905 | | pagina 1