N*. 13889 Zaterdag 8 junL A°. 1905. $eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van <§pn- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIER Bladen. Eerste Blad. Offleieele Kennisgeving. FEUILLETON. "J>e Banneling. LEIISCH DAGBLAD PRIJS DEZEB COURANT» Vooi lelden per week B Oentei pel 8 maanden I I J I f 110. Bniten Leiden, per loopoi en waai agenten gevestigd ifym I J J 1.80. France per post1.85. PRIJS DER ADTERTENTIËN Van 1—8 regels ƒ1.06. Iedere regel meer 0.17J. - örootere letter» naar plaatsruimte. - Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oents contant; elk tiental woorden meer 10 Oents, Voor let inoasseeren wordt/0.05 borokeud, Burgemeester en Wethouders der gemeente Leiden brengen ter algemeeno kennis dat de passage over de brug in den Ouden R y n by d§ B u r c h t g r a c h t, wegens herstel ling, gedurende ruim óóne week, aanvangende Maandag 5 Juni a. s., voor r y en voertuigen zal z\j n afgesloten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE BIDDER, Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Lelden, 8 Juni 1905. Gemeentezaken. Een lied sluk werk af. Onzo Gemeenteraad heeft een drukke week achter den rug. Hij heeft in twee lange, vermoeiende zittingen een regle ment, regelende do rechtspositie der werk lieden, in dienst der gemeente, vastge steld. Men kan orjp-r dit stuk gemeen tehjko wetgeving oordeelen zoo men wil, do daar in vervatte bepalingen kunnen aan den eenen kant te ingrijpend, aan den anderen kant niet ingrijpend genoeg worden geacht, ieder onbevooroordeelde, dio waardeeren wil, zal erkennen, dat de samenstelling heel wat voorbereiding zal gekost hebben. Bedriegen wij ons niet, dan is daaraan reeds in 1903 begonnen. Wel vond men der gelijke regelingen in enkele groote ge meenten des lands, maar wat daar gold, kon niet zoo maar overgenomen worden, omdat bij een onderwerp als dit, vooral rekening moet worden gehouden met plaat selijke toestanden. En als men nu heeft gezien hoe, ondanks de talentvolle pogin gen van verechilkmdo kanten, van leden, volgens wie do regeling niet ver genoeg ging eo van anderen, volgens wie ze nog to radicaal was, het door B. en Ws. voorge melde in den regel een zeer beduidende meerderheid in den Raad vond, dan mag worden gezegd, dat B. en Ws. op verdien stelijke wijze deze taak hebben volbracht. Daarvoor brengen wij hun gaarne hulde nu het veel besproken en vooral door de verkleiden zelf lang verbeide „arbeidscon tract" er is. Het is bekend dat aan de voorbereiding cn tot de samenstelling de Wethouder van Fabricage een zeer belangrijk aandeel heeft gohad. De man, onder wiens opper- leiding het reglement zal moeten worden tciegepast, was daarop trouwens eigenaar dig aangewezen. Aan hem is het o.a, hoofd zakelijk te danken dat de gemeente-werk- lieden-organisaties vooraf over het ontwerp zijn gehoord en er een rapport over hebben kunnen uitbrengen, waardoor, al mogen niet al hun wcnschen zijn bevredigd, met die wenschen toch rekening is gehouden. Een voornaam deel van den dank voor dezen arbeid komt derhalve toe aan den Wethouder van Fabricage, den directeur van gemeentewerken en hun staf van ambte naren. Moge zij er nu ook de vruchten van pluk ken in dien zin dat het reglement onder Eun leiding toegepast, moge medewerken tot een voortdurend goede verstandhouding van werklieden, opzichters en directeuren eu de invoering er van zijn in het belang der gemeento, van den dienst en van de werklieden zeiven. En moge dit nog lang geschieden met den heer Korevaar als Wethouder van Fabri cage aan het hoofd. Leiden, 3 Juni. Door vrijzinnige leden der Ned.-Herv. Gem. alhier, zal aan don Kerkeraad en het kiescollege een adres worden gericht, waarin de beroeping Van een predikant der vrijzinnige richting wordt verzocht bij ge legenheid van de aanstaande vacature. Lijsten ter inteekening voor manlijke en vrouwelijke lidmaten zullen van Maandag 5 Juni af liggen bij de firma Kooyker, op den Nieuwen Rijn, in Adriani's Boekhan del op het Rapenburg, bij den heer Jung, Sigarenhandelaar, Noordeinde, en bij (len heer B. otijger, Groenesteeg. Aan den Raad der gemeente Leiden is het volgende adres gericht: On'dergetee- kende, Theodorus Johannes Bousie, van beroep smid cn wonende aan de Rustoord- straat No. 95, gemeente Zoeterwoude, geeft met verschuldigden eerbied to kennen, dat door uw ooilege in bruikleen en opstand, tegen de bepaalde recognitie een stuk grond, liggende aan do Varkenmarkt No. 3, is gegeven geworden reeds aan wijlen zijn vader en later ook aan hem, ondorge- teekende, doch dat hij hij, na den in ge passeerd jaar plaats gohad hebbenden brand, hij zijn eigendom heeft verkocht aan H. Brandt, transporteur to Leiden dat het hom, ondergeteokendc, is ter ooro gekomen, dat genoemde Brandt de recognitie buiten voorkennis en zonder toe stemming van on'dergeteekcnde heeft be taald; dat hij en wijlen zijn vader het recht tot bruikleen on opstand van vernoemden gron' tegen do bepaaldo recognitio van uw ooi logo heeft verkregen tot wederopzeg- gings toe; dat die wederopzegging door ongcleeken- de niet heeft plaats gehad. Redenen, waarom hij uw college verzoekt het verleende bruikleen en opstand van dien grond aan ondergeteekendo te hand haven. Aan hun praeadvies op dit verzoek doen B. en Ws. een korte historische inleiding voorafgaan. Volgens deze schijnt er voor meer dan één opvatting plaats te zijn. In geen geval echter kan naar het in zien van B. en Ws. vlo adressant Bousie nog eenig reoht op den grond doen gelden. Immers, deze heeft getoond, door in den verkoop van het perceel Varkenmarkt No. 3 tevens het door hem als zoodanig be schouwde recht van opstal op het stukje grond in quaestie te betrekken, voor de gevraagde koopsom van zijn reoh- ten op dat stukje grond te willen afstand doen. De gemeente Leiden is, aangezien op den grond niet gebouwd is, eigenaresse gebleven en door Brandt, dio in het ge bruik van den grond is opgevolgd, wordt thans terecht do voor dat gebruik ver schuldigde ïeeognitio betaald, waarbij de vraag of voor 'de opvolging in het gebruik een nieuw raadsbesluit zou zijn noodig go- weest voor hot oogenblik buiten beschou wing kan blijven. Op 't verzoek van adres sant behoort dus afwijnend te worden be schikt. Wenschelijk schijnt het B. cm W& echter, dat thans tevens de onzekerheid, welke om trent do rechtsverhoudingen ten opzichte van vilt stukje grond bestaat, wordt weg genomen. En hetzij men nu met hun ooi lege aanneemt, dat Brandt in de rechten van Bousie is getreden en dus krachtens het raadsbesluit van 1859 eigenaar van den grond zou worden, door hem te bebouwen, befczij men hem het recht van opstal toe kent of als eenvoudig gebruiker ter bede beschouwt, in ieder geval is de gemeente nog eigenaresse van den grond. In hot eerste geval zou men door do voor het ge bruik verschuldigde recognitie te laten af- koopen, hem den eigendom kunnen af staan, ook zonder dat tot bebouwing over. gegaan wordt; in de beide andere gevallen kan do grond eenvoudig aan hem worden verkocht. Beide wegen komen financieel voor de gemeente op hetzelfde neer. En aangezien nu de tegenwoordige gebruiker tot den aankoop bereid is, 6chijnt dit ook B. en Ws. do meest gewensohte en meest eenvoudige oplossing. Belang bij het behoud van den eigendom heeft de gemeente ook naar het oordeel der commissie van fabricage niet. Wegens zijn ingesloten ligging is de grond onge- sohikt om door do gemeento tot eenig doel- oinde te worden gebruikt. Daarom ook schijnt B. en Ws. met die commissie de geboden koopsom van 126, hoewel het perceeltje 185 c.A. groot is, voldoende toe. Op grond van een en ander geven zij dus in overweging: lo. afwijzend te beschikken op het ver zoek van Bousie; 2o. te besluiten tot don verkoop van be doeld peroeeltje grond aan de Zwijnshoorn- sfceeg aan Brandt alhier, voor de genoemde som, met bepaling, dat do kosten van over dracht, zooals gebruikelijk is, door den kooper zullen worden gedragen. In verban-i met een adres van de weduwe Yan Wieringen geb. Van Hes, dee- len B. en Ws. mede, dat de gemeente Lei don indordaad eigenaresse is van 6 vierk. M grond van het perceeltje aan den Mare- singol, kad. bekend onder Sectie K No. 1446, in het geheel groot 16 vierk. M. Noch bij do commissie van fabricago, nooh bij hun college bestaat eenig bezwaar den «eigendom daarvan aan adressanto af te staan. De koopprijs zou naar B. en Ws. mcenen, kunnen worden bepaald op /4 per vierk. M. Bij deze gelegenheid bleek eohter tevens, dat ook van hot aangrenzend perceeltje Sectie K No. 1447 een stukje ter grootto van 2 vierk. M. aan de gemeente toebe hoort. Het kwam B. en Ws. met de com missie van fabricage wenschelijk voor, dat ook van dit perceeltje de eigendom tegelij kertijd geregeld werd. Vandaar dat zij aan de eigenaresse van het andere gedeelte, de wed. Van Leeuwen, geb. Pronk, voorstel den het aan de gemeente toebehoorend stukje grond over te nemen. Blijkens het in do Leeskamer voor de Raadsleden ter inzage liggend sohrijven verklaarde deze zich daartoe bereid, ook tegen 4 per vierk. M. De Koning van Pruisen, Keizer van Duitechland, heeft benoemd tot ridder in de kroonorde, den heer H. W. Wolrabo, fotograaf to '&-G raven!: age. De luitenant tor zee 2de klasse D. Sca- longne, uit Qost-Indië in Nederland terug gekeerd is op non-activiteit gesteld. Op 1 Juni kwamen te Amsterdam on der leiding van jhr. E. von Bose een 22-tal propagandisten der vereeniging „Volks weerbaarheid" bijeen, die in de aanstaande vergadering der kiesvereonigingen de begin selen van volksweerbaarheid zullen verkon digen en aan kiezers en candidaten van alle partijen zullon betoogen, dat betero waar borgen voor de handhaving van onze natio nale onafhankelijkheid dringend noodzake lijk zijn, waartoe in do eerste plaats behoort een meehelpen van alle Nederlanders aan de verdediging van het vaderland. Het ter rein van werkzaamheden van ieder der pro pagandisten werd vastgesteld en daarbij werd bepaald, dat niet zou worden getracht eenigen invloed op de verkiezing van dezen of genen candidaten te oefenen, doch dat in vergaderingen van alle partijen de leus „Allen weerbaar" en de eisoh van wettelijke regeling zou worden gehoord. Als propagandist was ook aanwezig do 81- jarige oud-kolonel K. H. O. van Bennekom, die nog met jeugdige kracht voor het begin sel „Allen weerbaar" pal staat en het cere- voorzitterschap in de vergadering waarnam. B. en W. van Rotterdam hebben een gunstig praeadviea uitgebracht op hot adres der vereeniging tot bestrijding van lupus, waarby f 2500 subsidie verzocht wordt, nu het ryk zich bereid verklaarde subsidie te geven als de provlnoie en de gemeente voor gingen. By den gemeenteraad is Ingekomen de vol gende aanbeveling voor directeur der opon- bare Handelsschool: W. Toose, leoraar aan de handelsschool te Amsterdam; F. Wosse- ling, leeraar aan de H. B.-School te Amers foort, en J. Yzerman, leeraar aan de handels school te Amsterdam. De gemeenteraad benoemde tot hoofdonder wijzeres oenor bewaarschool mej J. 0. Ltetner, te Rotterdam. De gisteren aanbestede uitbreiding der gemeentogasfebrlek te Hilversum is gegund aan den laagaton Inschryver op één na, den aannomer R. Mouw te Hilversum, voor f 48,000. Het bouwen van eon gymnasium c. a. op een terrein aan de Laan van Meerdervoort te 's-Gravenhage ls gegund aan K. J. Kalt te Heorenvsen en F. Kalt te Groningen, die voor f 268,200 hadden ingeschroven. Uit Konstantlnopel meldt men aan do tN. R. 0t.", dat de Sultan mr. Van Royen, gezantschapssecretaris lo klasse by de Neder- landsche legatie aldaar, het groot-officierskruis der orde van Medjedjlee hoeft verleend. In stede van den tot genoraal-majoor benoemden kolonel G. J. W. Koolemaiis Beynen en den by het regiment grenadiers en jagers overgeplaataten majoor P. W. Wober, zullen aan de instructie-serie in de logerplaals bU Harskamp van 6 10 Juni a. s. voor hoeren hoofdofficieren deelnemen do majoors A. L. Boonackor, van het 8de, en J. F. N. van Bunge, van het 7de rogiinont infanterie. Door de arr.-rechtbank te Groningen is, ter vervulling dor vacature van griffier van dat collogo, opgemaakt do navolgende alfabetische lyst van aanbeveling: mr. G. M. Doornbos, substituut-griffier bQ gemolde rechtbank; mr. H. B. van dor Eist, substltuut-griffiot by de arrondissements rechtbank to Tiol; mr. W. M. van Haaften, griffier bU hot kantongerecht te Groningen. Leiderdorp. Donderdagmorgen li&d hier een droevig ongoval plaats. Zekero A. B. v. d. B., timmerman te Noordwyk, bevond zich op oen rywiel naby de Doeabrug onder dezo gemeento, toen uit een der «logen, eveneens gezoton op een rywiel, kwam ryden H. P. y. P. Er had een botsing plaats en hot bleek dat het rechterbeen van eerstgenoemde was gebroken. Per rytulg werd hy naar zyn woning vervoerd. Op last van den burgemeoster heeft do politie oen onderzoek ingesteld on zal ver- moedeiyk een strafvervolging tegou v. P. worden ingesteld. Tot voorzitter van hot bestuur van don polder Achthovon is met algomoeno stommen herbenoemd de heor J. J. Koning. Lisse. Door het alhier gevestigd „Onder steuningsfonds by ziekto" is van af Januari tot on met Moi 1905 aan zieke loden ultgo- koord de som van f 1727.85, terwijl in 1904 ln 't geheel slechts f 1979.80 is uitgokeerd; zoodat het byna zeker ls dat gonoemd fonds dit jaar flnancieol zal achteruitgaan. Door het bestuur is dAarom besloten evenals by do oprichting in 1897, oen lyst te doen circu- leeron ter vorkrUging van donatours. Wy wonschen het bestuur oen goed succes. flUlegom. Gisteravond sprak hier do afge vaardigde van het district Haarlemmermeer, de hoer Van Wichen, uitgenoodlgd door do kiesvereonlglng „R.-Kath. Kring". Alleen katholieken en antirevolutionairen hadden vrUon toegang. Voor de deur van hot vergaderlokaal stond eon heele oploop van protostoerenden. Sussonheim. De uren, waarop hot post kantoor in het vervolg geopend zal zyn, zUn op werkdagen van 7.60— 12.20; van 2.20 4.20 en van 6.50 8.50; op Zondagen van 7.60 8.60 en van 12.60 1.60. Yoorsclioten. In de plaats van mej. 0. W. van Vooron, dio benoemd werd als onder- wyzeros aau do chr. 6chool te Delftshaven, is benoemd mej. J. A. H. v. d. Wurff, thans onderwyzeros aan de chr. school te Eemnos- Buiten. Wegens uitbreiding van het aantal leerlingen moest nog een 4de leerkracht wor den aangesteld, daarvoor is bonoomd mej. E. de Boste, te Goes. Programma van Muziekuitvoeringen. ZOMERZORG. Dinsdag, 6 Juni, te balfacht, door bet btafmuziekkorps van bet 4de Regiment Infanterie. Directeur: de heer NV. van Lrp. Eerste afdeeling: No. 1. .Los Folie9 Bergbro", Aiarsob, Lincko; 2. Ouverture .Ln Muelte de Poilici", Auber; 8. a. FrUklingslied, Gounod; b. üavotto, Lee; 4. Fantasie van de Upora .Rigolotto", Verdi. Tweede aldeeling: No. 5. Vorspiel aus .Loreley", Bruck; 6. Rhapiodio No. 1, Lisrt; 7. „Espaüa", Valse, NValdteutël; 8. Fantasie van de Upora .Lakmó'Delibes—Manu. Nos. 1 on 6 eeiste uitvoering op „Zoaierzorg". Prov. Statcii vau Noord-Holland. Gisteren had tc Haarlem de candidaats- stelling plaats voor de verkiezing van ecu lid der Provinciale Staten van Noord-Hol land in do vacature-Van Mcrlen. De R.-K. Kiesvoreoniging hcoft gesteld den heer G. L. Buve welke candidatuur gesteund is door de anti-rovolutionnairen, terwijl de „Liberale Unie" mr. W. A. Hooft gccan- didadcerd heeft. 72) Koloff ontweek onwillekeurig de vrouw, die hem met de klauwen eens tijgers scheen aan te vallen. Doch eensklaps ontsnapte haar een scher pe gil. „Oscar Olfcrs 1" Zij sprak geen woord meer. Eenige oogenbLikkeai ontetond er een iadcmlolcec 6tilto tussehen die drie personen; toen brak ,de vrouw in een krampachtig lachen uit ;en viel op een stoel neder. De beide mannen lieten haar den tijd haar zenuwen tot bedaren te doen komen i Koloff ging de voorkamerdeur sluiten, om de tusschenkomst van de oude huishoudster !te beletten, want hij begreep, dat nu alls geheimen zouden opgehelderd worden 01- fers nam intusschen tegenover Nathalie plaats met de bedaardheid van een man, die met zijn besluit tot in de geringste bij zonderheden klaar was. En zie, weder was het die bedaardheid, welke op de zenuwlij- deres een goeden invloed had. Haar lachen verstomde, haar oogappels werden grooter en richtten zich met een onbeschrijfelijke uitdrukking van verrassing, vrees en liefde op het onbeweeglijke gelaat van den jongen man. Zoo vond Koloff haar, toen deze na derbij kwam. „Weet gij, dat Oscar Olfers mijn halfbroe der is?" fluisterde zij plotseling. De man nen wisselden een blik, waaruit de vrees sprak, dat deze vrouw door een plotselin- gen overgang tot waanzin geheel onvoor zienbare bezwaren zou kunnen veroorzaken ora hun doel to bereiken. „WachtEn Nathalie stond snel op, door een herinne ring aangegrepen, liep naar een commode en haalde uit de bovenste lade een portret met een fluweelen lijst, dat zij aan Olfers overreikte. „Wie zijn dat?" „Mijn ouders!" rrip Olfers verbaasd. „Het is het portret, dat mijn vader aan mijnheer Stromholt ha, kijk, Gregor Di- mitrijewitsch, op de keerzijde de opdracht en den datum van de hand mijns vaders! Nathalie Paulowna, hoe komt gij aan dit portret?" „Zijn ouders I" stamelde de vrouw, met bevende handen steun zoekende aan de leuning van haar stoel. „Zijn ouders? Het is dus waar 1 En dié oogen, zijn zo niet die van onze moeder?" Olfers stond ontroerd op. Zeker, die vrouw was gek. Hoe kwam toch bij haar de zon derlinge gedachte op, niet hem in zulk een nauwe bloedverwantschap te staan? Maar dat portret 1 Nathalie had intusschen ook het kleine portret uit de openstaande lade te voor schijn gehaald en vergeleek met vlugge, vu rige blikken het beeld daarop met het ge laat van Olfers. „Haar oogen, ja, haar oogenzeidc zij nog als in een droom verkeerende. Toen strekte zij do hand naar hem uit om hem ook dit portret over te geven, „Hier, het portret van Simona Napolinska „Inderdaad, dat is de naam mijner moe. der." Olfcrs nam het portret aan en verzonk in diep gepeins. Ook Koloff was als voor het hoofd geslagen door deze zonderlinge ont knooping en keek met verbaasde oogen naar do beide portretten in Olfers' handen. Toen werdc» zij eensklaps door een hevig ge- druisch verschrikt. Nathalie was voor Olfers op do knieën gevallen. „Mijn broeder, inijn broeder I" kwam het snikkend uit ha .r mond. Zij drukte de vuisten tegen de slapen en staar de den jongen man onophoudelijk aan, tot dat de tranen haar blik verduisterden. Olfers kon het niet van zich verkrijgen, haar naderbij te komen. Nog stoad hij ge heel versuft over het ongelooflijk bericht. „Hoe kunt gij mijn zuster zijn?" riep hij haar toe. „Leg ons dat eens uit Hij hielp haar op en bracht haar op de canapé. „Ja ja, inderdaad 1" fluisterde zij, zich over het voorhoofd wrijvende, en keek om zich heen, als uit een slaap ontwar kende. „Hjj kan er immers wel niets van weten." Toen begon zij, haar gedachten niet zon der moeite bijeen brengende, met het ver haal, dat zij de dochter van den groothan delaar Paul Heyberg uit Reval was, dat haar moeder Simona Napolinska het huis haare vaders ontvlucht was, om na haar echtscheiding met den landeigenaar Olfers te huwen. Wanneer broeder en zuster nu nog aan elkander getwijfeld hadden, dan zou die twijfel thans verdwenen zijn: bij hem door de duidelijke uiteenzetting der familieverhouding; bij haar door het aan schouwen van die bekende gelaatstrekken, die de volle overtuiging uitdrukten waar mede hij naar haar luisterde. Nathal'e ver telde verder. Zij was vroeg wees geworden, daarna op een kostschool opgevoed, en had cenigc jaren tot aan haar meerder ja righeid in het huis van haar voogd te Re- val gewoond. Zij had weinig genegonheia van dien haar bijna geheel vreemden voogd ondervonden en werd slechts geduld als do rijke erfgename baars vaders. Voortdu rend waa zij omringd door een aantal heb zuchtige vrijers, doch onder hen had één jonge man haar liefde weten te verwerven. „Ik was schoon, schoon als mijn i.ocdcr is geweest, zeide men," vervolgde N&th&r lie. „Dat gelooft gij niet, wel? Mijn tegen woordig uiterlijk schijnt dit te logenstraf fen. Doch geduld maar, ook dit verklaar ik u. Ik liet mij door dien schurk verblin den. Misschien verleidden mij ook zijn rang en titel. Ik luisterde niet naar de waar schuwingen van welmeenende vrienden, bij wie ik slechts wangunst meende te bespeu ren, en nu, om hun te bewijzen, dat ik de ganscho wereld wilde trotseoren, volgde ik hem bij nacht naar Weeenberg, waar ons een geestelijke in den echt verbond. En zoo werd ik gravin Ludeskoy." „Gravin Ludeskoy?" riepon Olfers en Koloff als uit één mond. Ja, bet was de beruchte graaf Ludeskoy, die de rijke Duit- sche koopmansdochter gehuwd nad. Natha lie was meerderjarig voor de wet en vrije meesteres over zichzelve en over het vader lijk vermogen. In het eerst leefde zij met haar man to Kiew. In nauwelijks twee jaar tijds had de Graaf door zijn levenswijze het vermogen van Nathalie voor een goed deel er door gebracht. Hij kon het te Kiew niet meer houdenmen schreef hem reeds aller lei sleohte 'dingen toe en zoo trokken zij naar St.-Petersburg waar bij met do rest van het vermogen zijner vrouw een nieuw leven beginnen wilde. En nieuw mocht dit leven voor Nathalie wel heoton, die nu, naast de armoede en ellende, die haar overvielen, ook nog het juk had te torsen van een vrouw, die leven moest aan do zij- do van een achteloozen, nietigen, ontrou wen man, die, in machteloozen toorn over het hem lastig wordende huwelijk, dagelijks ruwer en onbcschofter werd. Spoedig na do aankomst te St.-Pcters- burg ontdekte zij, dat zij moedor worden zoii. Was er nog één eigenschap, waarin zij Davidowitsch tot nu toe nog niet had leo- ren verachten, dan was het in zijn hoeda nigheid als vader. Nu zou zij eerst geheel en al het masker van dien ellendeling zien vallen. Op zekeren dag zeide hij haar in droge woorden, dat hij haar moede was, dat zij hem tot last waB en dat hij haar wilde verlaten, haar on hot kind. Nathalie kail het niet gelooven; zij beriep zich op de onverbreekbaarheid van haar huwelijk. Doch toen verklaardo haar de ellendeling onder een duivclseh lachen, dat dezo ver bintenis zoo spoedig hij dit slechts wilde, van nul en gconcr waarde zou zijn. IIoo was dat mogelijk? Eenvoudig omdat het huwelijk was ingezegend door een Protes- tantsch geestelijke, en niet door een Rus- 8ischen Pope. Ludeskoy was Gricksch-Or- thodox, Nathalie Protestantschhun hu wclijk was door een geestelijke in Esthland gesloten geworden; het hing dus werkelijk slechts van Fe3or Davidowitsch af, zijn huwelijk als geldig te beschouwen, of zich ongestraft van vrouw cn kina te scheiden. (Wordt Vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1905 | | pagina 1