Woensdag 31 Mei» A0. 1905. Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit DR.E Bladen, Eerste Blad. FEUILLETON. 13e Haixiieling;. x*. raw/ LEIBSCH DAGBLAD PRIJS DEZER COURANTi Voor Leiden per week 9 Oent») per 8 maanden f UO. BuiteD Leiden, per looper en waai agenten gevestigd ijjn 1.30. Franco per post f 1.65. PRIJS DER ADVERTENTIEN: Van 16 regels ƒ1.05. Iedere regel meer ƒ0.17*. Grootere letters naar plaatsruimte. - Kleine advertentiën ran 30 woorden 40 Oenta oontant t elk tiental woorden meer 10 Oents, - Voor het inoasseeren wordt 0.05 berekend. Leiden, 31 Mei. De werkzaamheden van den inspecteur der bouwpolitie zijn in 'den laatsten tijd dermate toegenomen, dat zij onmogelijk langer door één persoon kunnen wordon verricht. Nadat in do gemeenteraadsvergadering van 9 December 1897 tot de aanstelling van een inspecteur 'der bouwpolitie was besloten werden dezen ambtenaar door B. en Ws. de navolgende werkzaamheden op gedragen: a. aanwijzing van de rooilijn en toezicht dat deze stiptelijk wordt gevolgd; n. onderzoek van allo ingekomen bouw plannen c. toezicht op de naleving van andene bepalingen der bouwverordening cn van allo andere verordeningen, waarbij liem eenig toezicht wordt opgedragen d. toezicht op -"3 71 1 ving van de bepa lingen der Hinderwet cn in het bijzonder op de naloving van do aan, krachtens die wet verleende, vergunningen verbonden voorwaarden. Werd deze'op zichzelf reeds zeer om vangrijke taak door de invoering der Wo ningwet niet onbelangrijk verzwaard, zoo zelfs, dat reeds sinds gcruime'n tijd aan versterking van het personeel der bouwpo litie moest wordon gedacht, thans, nu ten gevolge van de wijziging der Drankwet al weder nieuwe werkzaamheden aan den in specteur moesten worden opgedragen, kan die hulp niet langer uitblijven. Immers, nieuwe „vergunningen" of „verloven" mo gen ingevolge die wet door B. en Ws. niet worden verleend, wanneer niet blijkt, dat de localitoiton, waarvoor zij worden ge waagd, voldoen aan de oischon, gesteld bij het besluit van 1 April 1905 (Staats blad No. 129), ter uitvoering van de ar tikelen 6, eerste lid, on 35, eerste lid, van dc Drankwet. Dit onderzoek van teohni- schen aard moest uit den aard der zaak aan den inspecteur dor bouwpolitie opge dragen worden. Diens werkkring is dientengevolge niet alleen te veel omvattend geworden voor één persoon, maar bovendien zou de dienst zelf schade lijden, indien door bestendiging van den tegenwoordigen toestand, daarin niet naar behooren kan worden voorzien. Aanstelling van een opzichter der bouwpo litie, op een jaarwedde %ran ƒ900 schijnt B. en Ws. daarom noodzakelijk. De eischen aan dezen ambtenaar te stellen, eijn van dien aard, dat een geringere be zoldiging de keuze van een geschikt ambte naar zou uitsluiten. B. en Ws. geven' in overweging gun stig te bosohikken op het verzoek van den beer H. P. F. Latervcer, om ontslag uit zijn betrekking van onderwijzer met ver plichte hoofdakte aan de openbare lagere school der derde klasse No. 5, alhier, ten gevolge van zijn benoeming tot onderwijzer lste klasse te 's-Gravenhage en hem dat ontslag eervol te verleenen met ingang van 1 Juli 1905. Bij besluit van B. en Ws. van 22 dezer werd aan oen heer F. W. Eyndhoven op zijn verzoen met ingang van 1 Juli a.s. eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van ambtenaar ter secretarie, chef der af- deeling „Algemeene Zaken", onder dankbe tuiging voor de vele en goede diensten door hem gedurende ruim 38 jaren aan de ge meente bewezen. Ter vervulling der vacature, welke dien tengevolge zal ontstaan, werd door B. en Ws. een oproeping gedaan van sollicitanten naar de botrekking van ambtenaar ter se cretarie op een jaarwedde van 1000. Het ligt nl. in hun bedoeling den heer F. G. Rosier, die sinds 1 Januari 1881 aan de secretarie verbonden is, tot chef der af- deeling te benoemen en ook de andere amb tenaren eenigc promotie te doen maken. Het salaris van den heer Rosier zouden B. en Ws. in verband daarmede van ƒ1500 op 1800 willen brengen en aan ieder van do heeren Van der Valk Bouman, Van TJnen en Poelman een verhooging van 100 willen toekennen, waardoor hun jaarwedde resp. tot 1500, 1200 en 700 zullen stij gen. Voorts zouden B. en Ws. ook aan den heer Sinclair de Rochemont, belast met de behandeling der zaken betreffende de na tionale militie en de schutterij, en aan den heer Boer, die aan de financieele afdeeling werkzaam is, ieder een verhooging van 100 willen toekennen. Het salaris van eerstgenoemde zal daardoor tot 1500, dat van aen laatste tot 1100 stijgen. Verhooging van den begrootingspost zal daarvoor niet noodig zijn. immers deze ver hoogingen tot een gezamenlijk bedrag va^ ƒ800 zullen, gevoegd bij het salaris van 1000, voor den nieuwen ambtenaar, een uitgave vereischen van 1800, terwijl door het ontslag van den heer Eyndhoven een bedrag van ƒ2000 zal vrijvallen. Op den post zeiven zal dus voorloopig nog een be sparing van 200 worden verkregen. Do \erhooging der bezoldigingen zal echter door den Raad moeten worden toegestaan. Voorgesteld wordt tevens te bepalen, dat de nieuwe salarisregeling zal ingaan op 1 Juli a.s. Het is bekend, dat Ged. Staten be zwaar gemaal!; hebben de in de Gemeente raadsvergadering van 2 Maart jl. voorloo pig vastgestelde, nieuwe begrooting van do d-d. schutterij dezer gemeente definitief vast te stellen. B. en Ws. geven thans in overweging, al thans voor dit jaar, te berusten in de op vatting van Ged. Staten. Immers de zaak schijnt hun niet van genoegzaam gewicht om daarover een conflict met dat Collego uit te lokken. Bij definitieve vaststelling van de door den Raad den 2den Maart jl. voorloopig vastgestelde begrooting (waarop het salaris van den commandant nog op 600 was uitgetrokken, omdat kolonel Schumann toen nog niet wat afgetreden) zou over 1905 een besparing worden ver kregen van ƒ933.50 en bij vaststelling van de begrooting, gelijk Ged. Staten die nu bereid zijn goed te keuren, zou ue bespa ring. over een vol jaar berekend, 816 be dragen. Het verschil is inderdaad te ge ring om daa.rover in geschil te treden. Bo vendien, B. en Ws. moeten erkennen, abso lute zekerheid, wie bevoegd is de salarissen van de bezoldigde leden der schutterij te regelen, geeft de wet niet. Thans g^ven B. en Ws. in overweging de reeds vastgestelde begrooting voor het loopend dienstjaar alsnog in dien zin te wijzigen, dat de salarissen van den com mandant en van den lsfcen luitenant-adju dant op resp. 300 en 450 zullen worden uitgetrokken, en overigens in die begroo ting alleen de door den schuttersraad voorgestelde wijzigingen aan te brengen. Ingevolge de op 9 November 1903 ge houden openbare aanbesteding werd het reinhouden van dj gemeente mot ingang van 1. Januari 1904 voor den tijd van 10 jaren opgedragen aan de firma Gebroeders Blok, te 's-GravendeeL Sedert zijn de heeren Ario en Hendrik Anthonie .Diok, destijds mede-vennooten in de vennootschap Gebrs. Blok, overleden, zoodat dio vennootschap thans is ontbon den en de zaJcen door den eenig overge bleven firmant, den heer Jan^Blok, te 's-Gravendeel, onder dezelfde firma worden voortgezet. Dientengevolge gewerd B. en Ws. het verzoek om alleen den heer Jan Blok in het vervolg te willen erkennen en beschou wen als aannemer van de door de ontbon den vernnootschap aangenomen werken ton behoove van den reinigingsdienst dezer gemeente on do erfgenamen van do over leden heeren Ario en Hendrik Anthonie Blok, alsmede de weduwe van laatstge noemde, te willen ontslaan van alle vor- pliohtingen, die op hen, als getreden in do rechten en verplichtingen van de over ledenen, tegenover de gemeente rusten. Tevens gewerd B. en Ws. een gezegelde verklaring van de destijds door do firma Gebrs. Blok gestelde borgen, de heeren P. Aardoom Hz. en Adr. van der Giesson, te 's-Gravendeel, dat zij het willen beschou wen, alsof zij zich tot borgen hadden ge steld alleen voor den heer Jan Blok, even als of de reiniging door dezen alleen was aangenomen en dat zij mitsdien afstand doen van alle rechten en rechtsvorderingen, die zij evoDtucd. tegen dt. erfgenamen van de heeren Ario onllendrik Anthonie Blok uit dezen hoofde zouden kunnen doen gel don en voorts, dat zij zich verhinden un nimmer eenigerlei excoptio of uitvlucht hoegenaamd te zullen opwerpen om zich van de nakoming der verplichtingen uit do bedoelde borgtocht voortspruitende to ontslaan. Onder deze omstandigheden bestaat bij B en Ws. tegen de inwilliging van hot verzoek geen bezwaar. Do heer Jan Blok kan in verband met do bepalingen van het contract zeer voldoende gegoed geacht worei om do daaruit voor hem voortvloei ende verplichtingen behoorlijk na te ko men cn in de zokerb id van den borgtocht zal geenerlei verandering komen. B. en Ws. zouden dan ook ongetwijfeld gunstig op het verzoek hebben besohikt, ware het niet, dat zij het, daargelaten in hoeve* huli col lege ook zonder uw medewerking daartoe bevoegd zou zijn, wenaohelijker achten door den Raad hiertoe te worden gemachtigd. Immers, dat de gemeente door de erven van de heeren Arie en Hendjik Anthonie Blok van hun verplichtingen te ontslaan, toch altijd -.1 eenigszins minder gunstige conditie zal komen, behoeft geen nader be toog. Mooht dus bij den Raad tegen de inwilliging van het verzoek bezwaar be staan, dan zouden ook B. en Ws. geen vrijheid kunnen vinden daarop gunstig to beschikken. Mitsdien geven B. en Ws. in overweging hen te machtigen de erfgenamen van de heeren Arie en Hendrik Anthonie Blok, alsmede de weduwe van laatstgcnoemdo te ontslaan van alle verplichtingen, welke uit hoofde van het mot de firma Gebrs. Blok gesloten contract betreliende do rei niging dezer gemeente, op hen rusten. Op een Maandagmiddag ten Raadhui- ze alhier gehouden bijeenkomst van een vijftigtal ingezetenen dezer gemeente, die gevolg haddon gegeven aan de door den Burgemeester tot hen gerichte uitnoodiging om zitting te nemen in een Commissie ter voorboreiding van een eventueel door de burgerij aan heb Studentenoorps aan te Siectan feest bij gelegenheid van do vioring van het 330-jarig bestaan van de Leidscho Universiteit, werd besloten ook ditmaal vanwege de burgerij aan het Studenten corps een feest aan te bieden en daarvoor te bestemmon Dinsdag den 27sten Juni a.s. Vermoedelijk zullen nog aan het einde dezor week of anders in het begin dor volgende de inte ekenlij sten voor dit feest der burgerij worden aangeboden. De zomer is er eindolijk en met hem komen ook do genoegens, maar... niot alle uit ziohzelf. Er zijn er dio alleen kunnen tot stand komen met medewerking van het publiek. Daartoe behooren concerten en andere muziekuitvoeringen. Daaraan zijn bijzondere kosten verbonden, ook al is er te beschikken over een mooien tuin, zooals die van het eenmaal Nedorlandsch borocm- de „Zomerzorg" is, die nog steeds met zorg onderhouden wordt. Gedurende 66 jaren is daar telkens een reeks concerten gegeven, en nu zou het 67ste jaar ingaan. Maar 'do inbeekening laat, naar wij verne men, nog veel te mschen. D is jammer 1 Van waar dio onvoldoende medewerking! De uitvoeringen van Van Erps stafmuziek- korps zijn go^d, dc omgeving waar ze wor den gogeven, is prachtig, en do inteekc- ningsprijs zóó gering, dat de toegang op 10 cents por persoon komt te staan. Kan het voor zulke aanbieding van kunstgenot minder 1 Wij vestigen daarom op deze con certen nogmaals de aandacht, want het zou inderdaad to betreuren zijn als ood do Zomerzorgoonoerten tot de geschiedenis zouden moeten gerekend worden. Tot krachtige deelneming zij daarom nogmaals opgewekt 1 Hedenavond bieden HU. officieren van het 4de regiment Infanterie, alhier in garnizoen, een afscheidsmaaltijd aan hun tot generaal bevorderden kolonel Kooleroans Beynen aan in hot hotel „Du Llon d'or." Aan 's Rijks kleedermagazijn te Am sterdam werd gisteren de levering van di verse goederen aanbesteed. Minste inschrij vers waren: D. Jordan en Zn., te Haaksbergen, gordijndoek, breed 73, smal 49 c.M., 1000 bedlakoDs ƒ1.24 per stuk, 5000 handdoeken 23 8A0 ct. per stuk. Leidscho katoenweve rij, v. der Heijden en Co., Leiden, 1000 halsdoeken, 30 ct. per stuk. H. L. van Heek Jr., Amsterdam, 6000 paar muilen, 1.59J. J. L. Flesseman, Amsterdam, 2COO zakdoe ken, 17 ct. por stuk. E.S. Pressor, Rotter dam, 200 kokskielen, 99 7/10 ct. G. van Be- 8ouw G.Bzn., Goorlo, 2000 oppassersvoor- schoten 39 75/100 ct., 2000 poluwsloopon 60 ct., 8000 éénmans bedzakken, 1.05, 4000 kussenzakken 37 8/10. D. Jordan en Zn., 10,000 éénmans bodlakens, 1.08, 5000 tweemans bedlakons 1.42. Vissers en Eijoken, Gcldrop, 1000 peluwsloopcn, 69 ct. Gebroeders Van Wijck, Loiden, 3000 éénmans dekens ƒ3.90, 300 tweemans do-' kens ƒ4.75. Jules Regout, Maastricht, 3000 éénmans dekens, 1 perc. h. 3.10, 1 perc. ti 3.9-1, 150 tweemans bedkribben, E. J. Bosman, Uithoorn, ƒ12 74. Het was gisteren do dag, dat de licoi W. J. v. d. Velde commies bij do Topogra fische Inrichting te 's-Gravenhage zijn vijftig-jarig ambtsfeest herdacht. De jubi laris, door een f eest commissi o afgehaald, word in een der ateliers ontvangen door den directeur, den ondcr-directcur en het geheele personeel. Do directeur, do heer O. A. Eckstein, nam het woord, sprak don jubilaris toe en zei: Ik heb gemeend aan den chef van den generaion staf het voor stel te mogen doen, om den minister van oorlog te verzoeken u, als bcloouing en waardeering van uw dionsten voor bevorde ring voor te dragen cn hot is mij bijzon der aangenaam u te kunnen meededen, dat het H. M, do Koningin heeft behaagd u op dezen feestdag to benoemen tot hoofdcommies. Ten slotte bood hij hem namcnR het per soneel een bewijs van sympathie aan, be staande in een geëncadreerde ets van Graadt van Roggen naar Vermeer, met daarbij behoorendo oorkonde. Daarna werd do jubilaris naar zijn prachtig versierde kamor goleid, waar versckillendo autoriteiten hun gclukwen- 6ohon kwamen aanbieden. Men verneemt, dat de Japansohe go- zant bij ons Hof, Mibsoehash, wiens vertrek uit Den Haag werd vermeld, zich naar Borlijn zal begeven, ten einde aldaar met den Prins Arisoeya Wa eenigc regelingen te treffen met betrekking tot de komst van Z. K. H. hier te lande. Do Japanschc vorst was van plan alvorens zijn bezoek op Hot Loo af to leggen, eerst te 's-Gravenhago aan to aomen. In een vergadering van do anti rev. ktcsve -ruging eJorland en Oranje" to Almcloo is besloten do candidatuur mr. P. J. M. Aalberse, te Leidon, zoo krach tig mogelijk te steunen. De candidaat S. O. Los van dc Theol. Sohool te Kampen, deed gisteren met good gevolg voor de classis Zwolle zijn praepanv- toir examen en is daardoor beroepbaar ge stold bij dc Geref. Kerkon. In verband mot de toekenning van den titel van commies-titulair dor posterij en en telegrafie aan de oudste en rneeeb bekwame klerken dor posterijen cn tolo- grafie, is een grooto verplaatsing te ver wachten, daar zij alléén werkzaam zullca worden gestold op kantoren met ccnigs- zin/3 talrijk personeel. Het stoomschip „btatondam" arriveer de 29 Mei van Rotterdam te Nicuw-Yorkj de „Koningin-Regentes", van Batavia naar Amsterdam, passeerde 30 Mei Dungcncss; d^ „Prins Hendrik", van Batavia naar Amsterdam, vertrok 29 Mei van Sobang; de „Feldmarschall" (thuisreis) arriveerde 28 Mei te Durban; de „Malang", van Bata- va naar Rotterdam, vertrok 30 Mei van «5) „Nu moet ik toch oia een duidelijke Verklaring verzoeken, als ik niet aan uw verstand zal twijfelen, Gregor Dimitrije- witsoh." Koloff rukte zich los, liep weder door de kamer, met do handen in het haar, alsof hij zichzelven in stukken scheuren wilde. „Ga zitten, Oscar Gawirlowiteeh 1" hijg de hij, „ga zitten, zeg ik, want gij zult uw krachten noodig hebben, om datgene te vernemen wat ik u niet langer verzwijgen wil. Ja, een verklaring, een duidelijke ver klaring, dio zult gij hebben." Olfers viel op een stoel neder, voorbe reid om iets ongewooi t te hooren. Het vermoeden kwam. bij hem op, dat deze ongelukkige, die als een door 'duizend dui vels bezetene rondliep, iets op het geweten had, dat hem verbood een op geluk aan spraak makend monscbenleven aan het zijne te verbinden. ,,Gij mcendeb toenmaals, dat gij mij ver bazend veel dankbaarheid schuldig waart, toen ik u met mijn pas wilde helpen om over de grenzen te komen, nietwaar!" be gon Koloff, na eenigen tijd, met een pijn lijke) bedaardheid, terwijl hij zich met ge kruiste armen voor Olfers plaatste. „Wel "was het toen goed ^uneend, want ik kon waarlijk niet vermoeden, dat een toeval bet noodlot zou beschikken, dat gij voor de tweede maal jn mijn plaats lijden zoudt." „Voor de tweede maal! Hoe moet ik dat begrijpen „En ik," ging Koloff voort met een vreemd lachen zonder zich aan die tegen werping to storen, „ik beeldde mij op dit oogenblik heel wat in; ik was mij bepaald van een edela daad bewust, toen ik u verliet, om mij in veiligheid naar Moskou te begeven. Maar dit verkwikkende bewust zijn heeft niet lang geduurd. In de vol gende nachten kwam de verschrikkelijke vermaner, heb geweten, weder bij mij aan kloppen, sloeg altijd dringender in mijn borst en vergalde de levensvreugde, waarop ik weder aanspraak meende te hebben. Hot is iets eigena u-digs met dat geweten. Wat hielp heb mij, dat ik met bewonde renswaardige slimheid een geheel systeem van verdediging ontwierp, om die domme inwendige stem tot zwijgen te brengen 1 Mijn geweten liet zich het zwijgen niet opleggen, hoe vaak ik ook herhaalde: Bel had toch immers zoo kunnen zijn. Hij gelooft er immers zelf aanHij is nu ge borgen. Hij zal er zelfs een heilzame les uit trekken. Gij kunt u zelf vergiffenis schenken; gij hebt toen ogenover hem in natuurlijke zelfvoirded ^ing gahandeld."! „Om 's hemels will van wien spreekt gij dan toch!" viel Olfers J ?m in de rede, terwijl hij hoe lan^ r hoe meer onrust gevoelde. „Gij meent toch niet mij en die zaak Ludeskoy?" Koloff knjjvto. „Do goede geest, die u in do gevangeniscel de eerste gedachte aan de mogelijkheid uwer onschuld aan den dood van den graaf inblies, heeft u niet bedrogen. Uw hand is onschuldig aan 'die mis daad 1" Olfers sprong met een gil op. „Wat zegt gij daar! Weet gij dat! Dus waart gij het, die... Hier moest hij ophouden. Koloff zocht hem met smeekende gebaren tot zwijgen te brongen en drukto hem weder zacht op den stoel neder. „Neen, Gode zij dank i Een bloedschuld heb ik mij niet te verwijten; wol roof en diefstal en laffe zelfzucht, dat ik u voor de menschen en voor uw eigen geweten on der die vreeselijko aanklacht heb laten lijden." „Maar kent gij den moordenaar!" „Ja en eigenlijk neen 1" „Wat beteekent dat!" „Hoor mij bedaard aan; ik zal u alles zeggen." Koloff ging naar de tafel, dronk een glas water en begon toon opnieuw, rus tig en bedaard als een boetvaardig aange klaagde voor den rechter. Hij vertelde hoeveel ellende hij vóór twee jaren, van den winter tot aan den zomer, in St.-Petersburg had doorstaan, van zijn advertentie in de „Nowoje Wremja" en wat daarna gebeurd was. Do honger had hem tot wanhoop gebracht, waardoor elke edele aandoening in hem moest verstikken. „En wat mij die Iwan, die vreemde jonge man in de fluweelen jas, in het vooruitzicht stelde, scheen mij volstrekt niet toe zulk een groote misdaad te zijn. Het was er immers slechts om te doen, een valschen speler iets van het oneerlijk gewonnen geld af te nemen." „Wat, zou Ludeskoy dat geweest zijn, een valsche speler!" „Ik weet niet, wat er waar is aan deze bewering van Iwan. Maar hij scheen zijn man, alsmede de plaats van onze hande ling voortreffelijk te kennen. Ik heb eerst later in dat courantenbericht, dat mij bij toeval te wens jan y Tn handen kwam, den naam van den vermoorde vernomen. Op den derden avond na mijn eerste samen komst met Iwan verscheen hij eindelijk weder bij die bank in de nabijheid van de villa Kuschele a, Besborodka. „Nu is er do gelegenheid toe", zeide hij, „wij zullen niet gestoord worden. De be diende in hot huis heeft voor dezen nacht verlof gekregen; beter l.unnen wij het niet treffen." En wij begaven ons dadelijk naar het Apothekerseiland. Het was kort n.i mid dernacht. Onderweg hoorde ik eigenlijk eerst, hoe ons plan moest uitgevoerd worden. Do huisheer Iwan noemde hem maar kortweg „de valsche speler" wa» gewoon eiken nacht om kwartier over éénen thuis te komen, met een cassette, waarin hij den buit van den laatsten avond naar huis droeg. Er werd bepaald, dat wij over het tuinhek zouden klimmen en aan de achterzijde der villa wachten, totdat boven in do slaapkamer het licht uitgedaan was. Dit was het teeken, dat de man naar bed was gegaan. Zoo geschiedde het ook. Er was voor ons niet de minste moeilijkheid, om van af de Villastraat, waar geen mensch te zien was, in den tuin te komen- En inderdaad, er verliepen geen twintig minuten 'of wij zagen door de openstaande ramen der eerste verdieping een licht ver schijnen. De zooeven thuisgekomen heer des huizes liep met een orandende kaars door een vertrek, de eetkamer, die later het .eigenlijke tooneel der misdaad zou worden en begaf zich in de daarnaast lig gende kamer. Daar sloot hij de ramen. Na eenigen Lijd ging het licht uit. Na trok Iwan mij naar het achterste deel van den tuin, waar wij ender allerlei gereed schappen een ladder vonden, dio tegen ccn muur lag. Deze Iwan moest do plaatselyko gesteldheid sedert lang zeer nauwkeurig onderzocht hebben; hij bewoog zich met» een zekerheid, die mij bijna vergeten deed op welke slechte wegen wij wandelden. Ik moest hem helpen, de gvoote zwar© ladder tegen het huis opzetten, wat on© zeer moeilijk viel. Maar het gelukte. D© ladder werd aan een der ramen van de eetkamer geplaatst en wij klommen naar boven, Iwan voorop, die zich toen tot mijn verbazing veel onbeholpenor toonde dan hij tot nu toe geweest was. Ik moest hem zelfs ondersteunen, terwijl ik achter hem do ladder opklom; ik dacht, dat hij duizel de. Daarbij begon ik, eerlijk gezegdver-, schrikkelijk angetig te worden. Ik ha<f moeite mijn zinnen bijeen te houden; ik hield evenwel deze aandoening voor enkel lafheid on sprak mij moed in, terwijl ik mij trachtte wijs te maken, dat alles wol goed van stapel zou loopen en mij een rijk© buit zou te beurt vallen. f Ik moest in de eetkamer de wacht hou den, terwijl Iwan in de slaapkamer wild©j sluipen, om er do cassette met geld te ha len, die de man naast zich op dc nacht tafel moest hebben. „Er is immers in het geheel geen gevaar I" zeide ik tot raijzcl- ven, terwijl mijn geprikkelde hebzucht mij reeds de meest verlokkende voorstellingen van de gestolen geldsommen voorspiegeld©. (Wordt vtrvolffd.)

Leidsch Dagblad | 1905 | | pagina 1