N*. 13883 ^Vrijdag SO MeL A0. 1905 <§eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zonen feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Vriezenveen. Offieieele Kennisgeving. FEUILLETON, 13e DBaimeliiig;. LEIDSCH M&BLAJ) PRIJS DEZER COURAHTt Voor Leiden pei week 0 0ent8| per 8 ma&nden I I f 1.10. Buiten Leiden, pei looper en waar agenten gevestigd ifln 9 1.30. Franco per poet 1.06. PRIJS DER ADYERTENTIENi Van 10 regela 1.06. Iedere regel meer f 0.171. Grootere lettere naar plaatsruimte, Kleine advertentdën ran 80 woorden 40 Oenta oontantelk tiental woorden meer 10 Oents. Voor het Incaaseeren wordt/"0.06 berekend. Aan ons Bureel afgegeven: Gecollecteerd io? een partijtje voor üe ramp te Yriezen- iveen 4. l>irecte Belastingen. De Burgemeester van Leiden brengt tor algemeene kennis, dat aan den Ontvanger der Directe Belastingen is ter hand ge steld het kohier der Personoele belas ting No. 9 van den dienst 1905, exe cutoir verklaard den 2-lsten Mei j.l. en herinnert voorts den belanghebbenden aan hun verplichting om den aanslag op den bij de Wet bepaalden voot te voldoen. Do Burgemeester voornoemd, DE RIDDER, Leiden, 20 Mei 1905. Leatien, 26 ftlei. Voor den Hoogen Raad is als procureur beëedigd mr. A. J. Fokker, advocaat te Lei den. Door commissarissen der Stedelijke Gasfabriek alhier is het bouwen van een wa tergasfabriek en eonïge bijkomende werken, waarvoor op 20 dezer een openbare aanbe steding heeft plaats gehad, voor 36,133 ge gund aan den aannemer A. Verhoog Jzn., alhier. Hot bestuur van het „Fonds voor herstellende Borstlijders" werd dezer da gen verblijd door het studenten-muziekge zelschap „Sempro Crescendo" met een gift van 225, zijnde hot aandeel in de op brengst van het concert op 4 April jl. ge geven. Hierdoor werd het bestuur o.a. in staat gesteld om do pogingen, die werden gedaan om weder 2 patiënten te Hellen- doorn een plaats te verschaffen, te doen slagen. Men deelt ons mede, dat de heeren iWitmans, Sijtema, Van der Elsb on Van Gruting op het Dinsdag a.s. door 'den Ge meenteraad te behandelen Gemeente-werk- lieden-reglement een voorstel hebben inge diend betreffende do instelling van een scbeidsgemcht tor beslechting van geschil len over do billijkheid van opgelegde straf fen van meor ernstigen aard. Voor het examen in Fransche Handels correspondentie vanwege de Vereeniging van Leeraren te Amsterdam, is geslaagd de heer J. A. Riedel, leerling van den heer B P. du Croix. Door dr. M. J. do Goejo, hoogleeraar aan do Rijks-universiteit te Leiden, bij Ko ninklijk beelu van 28 November 1904 be noemd tot gedelegeerde der Nederlandsohe Regeering bij het in April 1905 te Algiers gehouden Oriental-en-congi wordt in de „Staatscourant" van heden omtrent dat congres iicb wigend.) bericht: Den 19den April word heb congres plech tig geopend door den gouverneur-generaal van Algerie, mr. Jonnard. Bij die gelegen heid heeft ondergoteekende in naam der Nederlandsche Regeering het exemplaar der werken van het Legatum Warnerianum aangeboden, met haar wensohen voor het welslagen van heb oongree. De voorzitter, mr. Basset, heeft ondergeteekende verzocht daan-oor zijn groote erkentelijkheid to be tuigen. Nog aienzelfden dag hielden de meeste afdeelingen haar eerste vergade ring. Het oongree was zeer bezocht, in do eerste plaats natuurlijk 'door Algerijn- sohe geleerden, zoowel Franschen als Ara bieren. Vandaar, dat de sectie van den Islam, waarvan de leiding aan ondergetee kende was opgedragen, ver de talrijkste was. Hier werden vele belangrijke mede- deelingen gedaan en disousyes gevoerd, waarvan verscheidene in het Arabisch. Ook in do andere eectias werd goed gear beid; in die van het Verre Oosten bekleed de de hoogleeraar De Groot het voorzitter schap. Nieuw was op dit congres een ai- deeling, aan moilimische kunst gewijd. In verband daarmede was een fraaie tentoon stelling geopend. De sluiting van hot con gres geschiedde 26 April in een plechtige zitting, door don minister van onderwijs en eoredienst, mr. Bienvenu-Martinr Waar het 15de oongrea over 3 jaar zal plaats vinden, kon nog niet stellig beslist wor den. Vemoedelijk zal het Kopenhagen zijn. Buiten de oongreezaken viel er voor de be zoekers veel in dit sohoono land te leoren en te genieten. Het meorendeel der con gresleden knoopte aan het bezoek van Al giers bovendien een reis, deels naar Tlem- cen en Oran, deels naar Consfcantine en Tunis. Bij Koninklijk besluit is benoemd tot gencraal-majoor, commandant der 2de di visie infanterie, de kolonel O. J. W. Koo lemans Beynen, commandant van bet 4de regiment infanterie alhier; en in zijn plaats tot commandant van hot korps benoemd de luitenant-kolonel D. F. H. Holbach, van heteelfde regiment; tot luit.-kolonel! de majoor A. W. Noorduyn, van het korps; tot m:joor, de kapitein H. G. van Meurs, mede van hot korps; tot kapitein, de eer ste luitenant T. van dcr Ploeg, van liet 8ste regiment. De heer F. v. Spoltis heeft ook na mens een consortium van kapitalisten, bij den Raad van 's-Gravenhage aanvraag ge daan om to koopon een gedeelte van het terrein, gelogen en besloten tmsschen het Kanaal en de Parklaan, ten einde dit ter rein te doen aanleggen in den geest als in het plan-Zodra is aangegeven. Bedoeld is do bouw van moderne villa's met plantsoe nen, vijvers en brsede verkeerswegen. Het gevraagde terrein meet 10 hectaren en een prijs van 10 per o.A. wordt geboden; dus 1 millioen voor het gehsel. Er werd gemeld, dat in de Remon- strantsche Gemeente te Haarlem een confiiot dreigt tusschen predikant cn Gemeente. Nv der wordt eorioht, dat do oorzaak ligt in het feit, dat do predikant niet meer de mo derne richting schijnt toegedaan. Naar uit Amsterdam gemeld wordt, heeft het driedaagsch Muziekfeest ten bate van het pensioenfonds voor do Orkest-leden van het Concertgebouw aldaar, de giften inbegrepen, circa 11,000 opgebracht. Do Minister van Oorlog heeft bevolen, dat aan het kiesgereohtigd personeel, dat zich op do dagen der etc iming en herstem ming voor de Tweede Kamer in de leger plaats bij Harskamp bevindt, deegewensoht verlof moet worden verleend. Het „Centrum" moklde, dat mr. F. D. gra.,f Schimmelpenninck, oud-lid der Tweede Kamer voor Amersfoort, waar schijnlijk Commissaris der Koningin in Utrecht wordt. Naar de „N. R. Ot." uit goede bron verneemt, is van een waar schijnlijke benoeming bij den betrokkene niets bekend. De vrijzinnig-democraten te Haarlem hebben den heer Frans Nebscher oandi'daat gesteld voor do Tweede Kamer. Ook do afdeeling Haarlem van het Ne- derlandeako Werkliedenverbond stelt den heer Netsaher oandidaat. Do kostbare boekerij van don heer en mevrouw O. V. Gerritsen Aletta JacobB, bevattende meer dan twintig duizend ge- Bchriften, vooral over sociale politiek en vrouwenbeweging, is door do eigenaars verkocht en reeds naar Chicago overge bracht. Prof. H. J. Hamburger te Groningen is benoemd tot correapondcerend lid dor K.-K. Gesellschaft der Aerzte te Wecnen. Do Nederlandsoho Vereeniging tot Hulp aan Lupuslijdors, heeft dezer dagen een zeer gewaardeerd blijk van instemming mot haar nuttig 6treven mogen ontvangen van 'den Prins der Nederlanden, dio haar, ovenals vroeger de Koningin-Moeder ge daan had, een belangrijke bijdrage deed toekomen, uok het ledental neemt gestadig toe, ofschoon langzamer dan verwacht kon worden. Do Rijkstolefoonbureelen te Heerlen, Sittard, Valkenburg (L.) en Wassenaar, met do eventueel aan deze bureelen recht streeks aan te sluiten perceelen on open bare spreekcellen, alsmede de plaatselijke telefoonnetten te Katwijk aan Zee on Roer mond worden opgenomen in het telefoon verkeer met de Duitscho plaatsen, welke tot nu toe tot de fcelefoongemeenschap met Monnikendam zijn toegelaten. De Rijkstolefoonbureelen: te Monniken dam, Noordwijk-Binnen, Appingedam en Groenloo met de eventueel aan deze buree len rechtstreeks aan te sluiten perceelenen openbare spreekcellen worden opgenomen in het telefoonverkeer met de Duitsohe plaateen: Altona (Elbe), Aurioh, Berge- dorf, Berlijn, Blankenestse, Borkum, Brak ke (Oldenb.), Bramscho (bez. Osnabrüok), Bremen, Bremerhaven, Delmenhorst, Em* den, J.lsfloth, Fuhlsbüttel, Geestemünde, Hamburg, Hannover, Harburg, Hemclin- gen, Juist, Leer, Lehe, Leipzig, Lesum, Lingen, Markranstëdt, Molle, Minden (Wostf.), Münstor (Wcstf.), Norden, Nor- donham, Norderney, Oldenburg, Osnabrück, Osterholz-Scharmbeck, Papen burg, Rothenfelde, Sohiffbek, Varel (Ol denburg), Wandsbek, Weener, Wilhelms haven. Do minister van waterstaat brengt ter kennia van belanghebbenden, dat op Maan dag 10 Juli a s. en volgende dagen in het gebouw van de Polytechnisoho School te Delft heb voorgeschreven vergelijkend examen zal worden afgenomen aan hen, die voor de betrokking van adjunct-ijker der maten on gewichten in aanmerkiüg wen- scken to komen. In den ouderdom van 73 jaar is te 's-Gravenhage de heer F. Galand, oud- oommies aan het Algemeen Rijksarchief, overleden. De aanbeveling voor gemeento-ontvan- ger te Hoorn bestaat uit do heeron H. J. Clarion, 6ecr.-ontvanger te Bennebroek en J. H. Leinweber, gemeente-ontvanger te Wa- geningen. Namens H. M. de Koningin ontvingen het Nederland8oh Zendeling-genootschap .en de Utrechtsche Zendingsvereeniging bet na volgend schrijven van Hr. Ms. particulieren secretaris, jhr. F. M. L. van Geen: „Hare Majesteit de Koningin vernam met de grootste bolangstolling de plannen van het Noderlandsoh Zendelinggenootschap te Rotterdam en van de Utrechtsche Zendings vereeniging, en heeft mij opgedragen schriftelijk aan Hoogstderzelver groote in genomenheid mot deze plannen uitdrukking te geven. „Het is de oprechte wensch van Hare Majesteit, dat met Gods zegen de verwe zenlijking van alles, wat beide vereenigin- gen zioh voorstellen te bereiken, moge wor den verkregen. „Als Btoffelijk blijk van Hoogstderzelver belangstelling heeft Hare Majesteit een bij drage van duizend gulden beschikbaar ge steld ten behoeve der zendingsschool van beide vereenigingen, wolk bedrag aan hot bestuur zal worden toegezonden door be middeling van Hare Majestoits thesaurier.'' Ter verklaring diene hot volgende: De ervaring dor laatste jaren heeft steeds duidelijker aan heb licht doen treden d e grodte nadeden dor versnip pering van krachten op het gebied der zending. Om daaraan voor hun deel oen eind te maken en te komen tot een degelijker en minder kostbare opleiding van zendolingen en hulppredikers, hebben het Nederlandseh Zendeling-genootschap en de Utrechtsohe Zendingsvereeniging beslo ten hun tot nu toe gescheiden zendings huizen te v e reen i gen, en gemeon- 8 o hap pel ij k op te richten oen N e- dorland soh e Zendingsschool, te vestigen te Rotterdam. Anderen, die tot medewerking uitgenoodigd werden, meen den „vooralsnog" niet te kunnen toetre den; er zijn echter maatregelen genomen om hun latere aansluiting mogelijk te maken. Tot rector dezer school is benoemd, gelijk reeds vroeger is gemeld, dr. J. R. Callen- b&ch, to Rotterdam; terwijl ds. J. W. Gun ning, na 1 Juli a. b. secretaris van d) beide samenwerkende oorporatiën, als direotor aan het hoofd zal staan van het internaat. Na ontvangst van het schrijven namens H M. heeft een oommissie, op verzoek van het bestuur der Nederlandsche Zendings school, zich vereenigd ten einde do poging, waartoe H. M. het voorbeeld gaf, te doon slagen. De bedoeling is door middel van een nationale collecte een kapi taal bijeen te brengen, waarvan de renten do jaarlijksche uitgaven dekken. Daar voor is oen som van 400,000 n oo- dig. De commissie bestaat uit: dr. J. A. Cra mer, voorzitter, 's-Gravenhage; W. Lamers, voorzitter van het hoofdbestuur van bet Ned. Z.-G. te Rotterdam; prof. dr. J. J. P Valeton Jr., voorzitter van het hoofd bestuur van do U. Z.-V., Utrecht; M. A. Adriani, aftredend director-secretaria der U. Z.-V. te Utrtoht; barones Brantsen van de Zijp, gravin Van Bylandt-Rechterca Limpurg, jonkvr. W. van Hogendorp, mej. M. N. Kruyt, jonkvr. De la Bassecour Gaan, allen 's-Gravenhage, G. van Hoog straten, secretaris-penningmeester, te Eer beek. Zelf8 al stemt men niet in met het gods dienstig beginsel, dat bij do Zonding hoofd zaak is, dan nog verdient zij algemeen/en steun, om de middelen, die zij voor hetbo- reiken van haar doel gebruikt, te weten het oprichten van scholen en ziekenhuizen, cn niet minder om den moreeion en occonomi- scben vooruitgang, die van het werk dei- Zending hot gevolg is. Uit de lijst derge nen, dio deze zaak aanbevelen, blijkt dan ook voldoende, dat mannen van zeer ver schillende godsdionslige en politieke rich ting daaraan hun 6teun geven. Mogo dit goedo voorbeeld door velen worden gevolgd. Het stoomschip „Prins Fredernc Hen drik", van Paramaribo naar Amsterdam, passeerde 25 Mei Oeussant; de „Pyrrhus", van Batavia naar Amsterdam, vertrok 25 Mei van Marseille; do „Pelcus", van Bata via naar Amsterdam, passeerde 23 Mei Gi braltar; de „Voorburg", van Savannah naar Rotterdam, passeerde 25 Mei Lizard; de „Kediri" vertok 25 Mei van Padang naar Rotterdam; do „Ardjoeno", van Rot terdam naar Batavia, vertrok 25 Mei van Marseille; de „Nestor" arriveerde 28 Moi van Amsterdam en Liverpool to Batavia; de „Ulysses", van Java naar Amsterdam, arriveerde 25 Moi te Suez; do „Jason" ver trok 22 Mei van Ponang naar Amsterdam du „Varzin", van Java naar Amstordnm, vertrok 25 Mei van Marseille. Bodegraven. Bij de op Donderdag al hier gehouden stemming voor een lid van den gemeenteraad, vacature-De Kruiff, zijn uitgebracht 244 stemmen op don heer O. van Muiswinkel, candidaat der anti-revo- lutionnairen; 239 steramen op' den hoor P. Brunt P.Jzn., candidaat der liboralen cn 93 stemmen op den hcor H. N. A. Freo- ricks, candidaat der Katholieken. Er moet alzoo herstemming zijn tusschen dc heeren Van Muiswinkel en Bruut. Gouda. Door de 'directio der Stedelijke Gasfabriek te Gouda werd gisteren aan besteed het maken van oenige fundoerings- werken en van een ijzeren ketelhuis op hot terrein der fabriek. Het werk werd ge gund aan do laagste inschrijvers, Gebrs. Dessing, to Gouda, voor f 4284. llonrlominerraeor. Meende men in don beginne, dat de schade, door do nachtvorst veroorzaakt, niet groot zou zijn, thans komen van allo zijden berichten, dat vele gewassen geducht hebben geleden. De aardappelen waren op vel plaatsen geheel of gedeeltelijk zwart geworden en lieten de kopjes hangen. Ook do stok- en aspergeboon en, welke in do „venen", waar veel aan tuinbouw wordt gedaan, al aardig boven de aarde stonden, ondervonden groot nadeel; sommige moesten worden overgezaaid. Niet alleen, dat men in dot geval zich opnieuw van zaad moest voor zien, wat om dezen tijd belangrijke kosten meebrengt, maar de oogst zal ook veel la ter vallendo tuinders lijden daardoor belangrijke schade. Bij do poreboomen had de vrucht zich gezot; de vorst kon ze niet deren; de ap pelboomen, die meerendeels in vollen bloei staan, hebben bet er minder goed afgo- 56) Dadelijk trof hem 'de buitengewone zware elag, waarmodo het pak op den hardon lee- men vloer neerviel, .u do hoogste spanning viel hij er op aan. Was Jat hot eindelijk, wat hij verwachtte? Met haast maakte hij het pak open, d 1 een broek, een hemd van nieuw zaklinnen een betere overjas bovatto. Toen hij dit laatste kleedingstuk van den grond opnam, rolde er iets zwaars uit. Olfers vloog als een havik op zijn prooi er op aan. Daar had hij het, daar hield 'j het in E ha.-d: een zwaar, lomp ding, een ijzer n casseEe tonder twijfel, ter grootte van een f linken baksteen, glad en kantig cn aan de acht hoeken afgerond. In minder dan geen tijd had hij zich daar van overtuigd. Een jaar van z'Jn leven zou hij nn voor het kleinste stukji kaars gegeven hebben ■om zijn cel te verlichten en den geheimen inhoud te onderzoeken. Hoo zou hij nu tot don voegenden morgen kunnen wachten! Neen, hij vildo beprocv i 'den inhoud te leeren kennen, door dien te betasten. DVat wn ten minste een tijdverdrijf gedurende den to ve. achten slapeloozen nacht. Hij wist niet wat hij to hopen had. Met vlugge vingers haalde hij het sleuteltje uit 2ijn 6choen voor de:, dag. stak het in don mond, om het dadelijk bij de hand te hebben, hurkte op den grond cn beüastte hot ijzeren kistje opnieuw ri beide handen, aan el- ken kant, op elk vlak, duim voor duim; maar nergens kon hij oen sleutelgat ontdek ken. In zijn ongeduld en zijn wanhoop beet hij op de hoeke en scheurde zijn nagels om do kleine opening to vinden. Niets, nietsToen sprong hij op en begaf zich naar zijn tafel om een klein ijzeren beiteltje tor hand to nemen, waarmede hij nu aan allo kanten op zijn schat klopte. Daar, plotseling viel een klepje aan een der smalle zijdon van het kistj© af en zijn vingers voelden een opening zoo groot als een gerstekorrel. Dat moest het ge zochte sleutelgat zijnEn inderdaad, heb aardige sleutelfcjo mot zijn zonderling a-fge- vijlden baard liet er zioh insteken, een druk, daar draaide het deksel en ging met een zaoht knarsen omhoog. Olfers had bijna een kreet van vreugde geslaakt. Voorzichtig greep hij in het kleine kistje en ove-tuigde zioh, dat het niets bevatte dan con pakje in een omhulsel, dat naar heb gevoel wasdoek moest zijn Hij aam het cr uit en legde het voor zich neer. Het duurde een heole poos, voordat hij er toe besloot, dit omhulsel mot allo zorg cr af te nemen. Er waren papieren onder, zocjals hij dadelijk aan de zwaarte en aan het knetteren onder zijn onderzoekendo vin gers had kunne-n raden. Eerst kwam een bundeltje zeer zachte, fijno papieren voor den dag; twintig stuks, zoc\ab hij lang zaam tellen kon. Ha, gold, banknoten, ja, jal Eet overige bestond uit eenigo samen gevouwen blaadjes beschreven papier. O, r.u. maar een kwartier licht I Er bleef hem echter niets anders over don geduld te hebben tot aan den morgen, een ganschen, einde!oozen naohtl Behoedzaam borg hij toen eindelijk do papisren wed# in den omslag van wasdoek en stak liet pakje bij zioh, op de borst, onder zijn hemd. Heb ledige kistje verstop te hij onder allerlei rommel in een hoek der oei. Toen ging L j op zijn brits liggen om met open oogen tot het aanbreken \^an den dag van zijn schat te droomen, eiken minuut aan zijn borst voelende, om zich te overtuigen, dat hij het niet verloren had, zich overgevende aan allerlei over denkingen, hos toch dat sleuteltje en later dut ijzeren kistje den weg tot hem konden gevonden hcLbcn. Inderdaad, het kon alleen mogelijk zijn door middel van een der ondergeschikte beambten, die tot de transporten behoor den. Het eerste transport had hem het in heb brood verborgen sleuteltje ge bracht; het tweedo het kistje. Zeer slim! Doch dat deze zonding kon overgebracht werden, gedurende een reis, die meer dan een haif jaar duurde, zonder <iat de drager daarvan in de verleiding kwam, zich den inhoud van dit kistje toe te eige nen, dit moest of het gevolg zijn van het feit, dat deze niet wist wat die inhoud was of men moest tot do veronderstelling komon, c(at het eon wijdvertakt, veelhoof dig genootschap moest zijn, aan wie hij de ze zending had te danken. „De Narodnaja Wolga, de volkspartij I" zeido Olfers tob zichzelven met een weinig weerzin. „De Nihilisten!" Ja, ja, hij had menigrr|aal hooren mompelen, dat die menschcn hun aanhangers zelfs onder de beambten van het Tsarenrijk hadden. Doch dan hield men hem zeker ook, door wolk misverstand dan ook, voor een Nihi list, of wel, hij was niet de persoon, voor wien het kistje bestemd was; doch dat zou morgen wel blijken uit den inhoud der p»a- pieren, die hij op zijn borst bewaardo. Daar overviel hom weder die benauwende angst, voor niets do duizelingwekkendst© verwachtingen gekoesterd te hebben. Als deze papieren eens niet voor hem bestemd waren; als zaj eens aanwijzingen en be richten bevatten, in geheimschrift opge steld, waarvan de beteekenis voor hem dus onverklaarbaar zou zijn, wat dan? Toen richtte hij zich pijnlijk op, om zich eenige oogcnbliklccn -ater op zijn harde legerste de weder om te wentelen als op een pijn bank. Waarlijk, sedert don dag, toen hij daar beneden in do ijskoude mijn van het gebergte zijn kar met erts voor zich had uitgekruid, had hij geen zulke pijnlijke uren doorgebracht als in dezen gruwclijken nacht, die maar niet voor het daglicht scheen te willen wijken. Doch eindelijk kwam de morgen en Ol fers ontdekte, toen het brood in zijn cel werd geworpen, dat hij zelf6 gesluimerd had. Hoezeer hem do honger, die voort durende marteling der Siberische banne lingen, ook kwelde, heden daohb hij niet in de eerste plaats aan het bevredigen daarvan. Krampachtig het geschreveno in de hand houdende (hij zag nu, dat er een geel wasdoek omgewikkeld was) vloog hij naar een der kleine tralievensters, waar door het vale morgenlicht in de cel viel... Ja, hij had dezen nacht goed geraden; het grootste deel van den inhoud van het kist je bestond uit banknoten; een waarde ver tegenwoordigende van 20,000 roebels. Het overige was ovenwei vau nog grootero waarde dan dit geld, dat voor hem op dit oogenblik niets anders beteekende dan een voudig scheurpapier. In do eerste plaats ontvouwde hij een duidelijke opname van het gansche Altaigebcrgtc; daarna eo:i rno, Oostindischen inkt geteokende kloinoro kaart, waarop al do wogen door dit ge bergte in Mongolië en Mandsjocrije waren aangegeven, boncvcna een lijst van de ver schillende stations, aan dio wegon liggende. Ook vond hij nog oen aanwijzing op een Engelsch bankiershuis te Nin-Tsjang, in China, en ten slotte een blaadje, dat ge schreven was met dezelfde letters, dio Olfers zich nog herinnerde van dat briefje in het sleuteltje. Ook nu weder las hij in de Engelsche taal „In den nacht van den derden Mei, don dag van den heiligen Timotheus, zult gij ontvluchten, door den zevenden zijgang in de diepste mijn en wel door het water, dat u in de vrije natuur brengt. Gij zult u dan bevinden aan do Argun, v, Er loup gij acht wersten lang moet volgen, eer gij u oostwaarts wendt. Aan de bron van do Dobkur vindt gij een troep Tartaarscho herders te paard. Hier koopt gij kleederen een paard, wapens en proviand; daar ver laat u ook uw Nariadschnik 1) die u van uit de mijn tot hier toe heeft vergezeld. Gij kunt den man herkennen door hem, terwijl gij nog in de mijn zijt, het woord: „Milo- 6erdnaja" toe te voegen. Hij zal u daarop., tot antwoord geven Cha60wnaja." l)Mijnopzicht©r, wachter. (Wnrdt veirohjd.)

Leidsch Dagblad | 1905 | | pagina 1