LETTERZETTERS, NofarishuisDenBurciit. net Meisje, Scliiesser's Groot Winkelhuis Openbare Verkooping Feestioarsch" Gemengd Nieuws. „Vriendschap zij ons Streven." A. L. VERHOOG, GEVRAAGDS Te keep: Ondergoederen. JACQUES SCRSESSER, BOUWTERREIN. Verkooplokaal Papangracht 6a Houtwaren, H. EIGENBROGD, Agent Leidsch Dagblad, FEUILLETON. 13e lÏJiimelin». Hof van Arbitrage. In tegenwoordigheid van den Minister van BnitenlandBche Zaken, jhr. Van Wcede; de leden van 't Permanente Hof van Arbitrage de heercn jhr. mr.A. F. de 3avc(rnin Loh- man, lid der Tweede Kamer, en den Minis ter van Staat, mr. T. M, 0. Asser, lid van den ltaad van State; vele leden van het corps diplomatique en verscheidene belang stellenden, onder wie eenige dames, werd gistermiddag te 4 uren in het gebouw van het Arbitragehof te 's-Gravenhago uitspraak gedaan in het geschil tusschen Japan cn Engeland, Frankrijk en Duitschland in zake een bclastingquaestie. Nadat do vertegenwoordigers van partijen, het bureau van het Hof van Arbitrage, en het scheidsgerecht hadden zitting genomen, gaf de voorzitter, de heer Grevers Gram, oud-Minister van Staat uit Noorwegen, gouverneur dor provincie Hamar, het woord aan den secretaris-generaal van het Hof van 'Arbitrage, jhr. mr. L. H. Ruyssenaers, tot het voorlezen van de in het Fransch gestel- do, breed gemotiveerde uitspraak. Daarbij verklaart het Scheidsgerecht, b ij meerderheid van stemmen, dat de bepalingen der verdragen cn andere schik kingen, genoemd in de protocollen der on derhavige arbitrage niet slechte de bedoelde terreinen, doch ook alle gebouwen, daarop geplaatst of te plaatsen, vrijstellen yan alle belastingen, heffingen, lasten, bij ldragon of voorwaarden van wolken aard ook, buiten die welke uitdrukkelijk zijn bc- jpaald in do erfpachtcontracten. Japan is mitsdien in het ongelijk gesteld Het vonnis is getcckendG. Gram, L. Re nault. Daaronder 6taat: op het oogenblik dat ik )ot de onderteekening van dit vonnis overga, wensch ik, gebruik makende van de bevoegd heid welke mij verleend wordt door art. 52, alinea 2 der Conventie voor de vreedzamo beslechting der internationale geschillen, ge sloten te 's-Gravenhage op 29 Juli 1899, te constateeren, dat ik 't volkomen eens ben met de meerderheid van FTet Scheidsgerecht, zoowel wat de motiveering als wat het dis positief der uitspraak betreft. (Goteekend) I. Motono. De Japansche arbiter heeft dus de min derheid gevormd in het Scheidsgerecht en wenschte dit blijkbaar uitdrukkelijk te doen uitkomen. Na de uitspraak van het vonnis werd do zitting opgeheven. De leden van het scheidsgerecht, de ver tegenwoordigers van partijen en de hecren jhr. mr. Ruyssenaers en jhr. mr. Roell, se cretaris-generaal van het Hof van Arbitra ge, zijn in den tuin van het gebouw van het Hof van Arbitrage gefotografeerd. In verschillende geïllustreerde tijdschrif ten zal deze welgeslaagde herinnering aan deze scheidsrechterlijke uitspraak worden opgenomen. Devergunningvande „Witte". Gelijk men weet, hebben commissarissen van de „"Witte Sociëteit", in Den Haag, zich genoopt gezien om, ten einde een soci- eteits-vergunning overeenkomstig de bepa lingen van de nieuwe Drankwet voor de Tent in het Haagsche Bosch te verkrijgen, een reglementswijziging voor te stellen, van welke het gevolg zal zijn, dat dames, niet- huisgenooton van do loden, onverschillig of zij daar ter stede dan wel elders woonachtig zijn, niet meer tot de „localiteiten", (zooals de term der wet luidt) zullen worden toege laten, zelfs niet onder geleide van een lid. Terecht is reeds de draak gestoken met dit zonderlinge gevolg van de nieuwe Drank wet, welke de sociëteit verplicht, van het be zoek der localiteiten bij reglement personen uit tc sluiten, dio de wetgever zeker nooit bedoeld kan hebben te treffen. Toch moet dit geschieden, wil men een zoogenaamde sociëteitsvergunning bekomen, in plaats van de thans ton name van den paohter staande vergunning. En dit is van veel beteekenis, wijl anders, mocht de pachter om de een of andere reden komen te ontbreken, de ver gunning slechts op zeer onereuze wijzo zou zijn terug te bekomen Vergunningen boven het maximum toch worden niet meor ver leend en de sociëteit zou dus in dat geval twee andere vergunningen, waarschijnlijk op bezwarende voorwaarden, moeten opkoopen, wellicht een tijdlang zonder vergunning zijn eD bovendien daarna nog slechts een gewone tapvergunning bekomen met. de daaraan verbonden bezwaren wat betreft het verbod van biljartjongens beneden de 16 jaar en van buffetjuffrouwen. Nu blijkt echter naar men ons van wel ingelichte zijde schrijft het bezwaar der uitsluiting van dames niet^huisgenooten bui ten do Tent, inderdaad veel geringer te zijD dan zich op het eerste gezicht laat aanzien. Immers, het gevolg daarvan zal alleen dit zijn, dat bedoelde dames nieLhuisgenooten van leden niet zullen kunnen worden toege laten tot de „localiteiten" in het Bosch, d.w.z. do vertrekken, waarvoor de vergun ning is verleend, in het Sociëteitsgebouw al daar Maar tot den tuin, de veranda's en de andere open aanhoorigheden, zoomede tot de localiteiten aldaar, waarvoor geen vergunning is verleend, zullen zij kunnen worden toegelaten als vanouds. Bovendien ligt het, naar wij vernemen, iü het voornemen van commissarissen om, na dat de reglementewijziging zal zijn tot stand gekomen, alle mogelijke maatregelen voor te bereiden om het bezoeken van de Tent door dames te vergemakkelijken, hetzij door dezen in de gelegenheid te stel len buitenlid te worden, hetzij op andere wijze. („N. C.") Men meldt uit Haarlem: Gis terochtend om kwart voor tienen sloeg plotseling een groote vlam uit de Haor- lommeroliefabriek van Paules en Marselji in de Anthoniestraat te Haarlem, veroor zaakt door het owerkoken van een pot hars. De vlam sloeg tot aan de overzijde van de straat en liet zag er zoo dreigend uit, dat het hoofd der christelijke school, die vlak naast de fabriek ligt, de kinderen dadelijk naar buiten liet gaan. Door Bpoedig optre den gelukte het den brand te bepalen tot de beoiedenbinnenruimte. Zondagavond kwam het 12-j a- rig dochtertje van den werkman R. Kaul- bach in de Drift te Hilversum, toen zij be zig waa mot poffertjes bakken, met haar kleeren te dicht bij dc vlam. Het kind was in een oogwenk geheel door vlammen om ringd. Door ijlings toegeschoten hulp werd het vuur gebluscht, waarop het meisje iü deerniswaardigen toestand naar de R.-K. Ziekenverpleging werd vervoerd. Haar toe stand is hopeloos. In eon perceel aan de Wijde Broedersteeg te Rotterdam woont vrouw H. N., die sedert kort van haar man M. de J., evenals zij nog jong, gescheiden leeft. Omstreeks halfelf Zondagavond kwam M. de J., een werkman, dio thans op den Ho- ningerdijk woont, haar in de Wijde Broe dersteeg opzoeken met het verzoek bij hem terug te keeren. Zij weigerde, waarover hij zich kwaad maakt-?, en toen zij even daar na zich in een aangrenzend vertrekje be gaf, omdat zij haar daar liggend kindje hoorde schreien, liep hij haar na en stak haar een groot aardappelmes ongeveer een decimeter diep onder den linkerschouder in den rug. De vrouw zakte in elkaar, doch kon voor zij het bewustzijn verloor, nog mededeelen, dat haar man haar zoo gesto ken had. De hoogst ernstig verwonde viouw, wier eene long geraakt bleek, werd zoo spoedig mogelijk naar het ziekenhuis vervoerd, waar zij ter verpleging is opge nomen. Na het toebrengen van de verwonding nam M. d. J. de vlucht. Des nachts om balf- drio naderde hij zijn woning op den Ho- ningordijk, maar toe® hij daar twee agen ten van politie zag staan, achtte hij het geraden terug te keeren. Regelreoht begaf hij zich toen naar het politieburee] in do Lange TorenstraAt, waar hij een volledige bekentenis aflegde en voorloopig opgesloten is („N. R. Ct.") Zondagochtend werd ontdekt, dat er in den nacht van Zaterdag op Zon dag is ingebroken op het terrein van de NijverneidstentoonstcRing aan den Schie- viamsohen Singel te Rotterdam, en wel op dat gedeelto van het terrein, waar oud- Rotterdam wordt voorgesteld. Do daders, die zioh vermoedelijk door overklimmiDg van de zijde der Keerweerlaan toegang verschaften, zijn eerst door het indrukken van een ruit binnengedrongen in het oud- Hol landsoh huisje, hetwelk \le firma J. A. Cramer en Co. betrokken heeft. Daar bin nen is eenige vernieling gepleegd onder do uitgestalde fleachjes odeur en eau-de- oologne. Yan daar rebben do inbrekers zich 'door het wegbreken van een drietal plan ken een weg gebaand naar de étalage van den heer H. van Brede. DaAr werden tus schen de mosterdpotjes enkele flesschen: met odeur teruggevonden en bleek een be drag van 3 uit een lade te zijn gestolen. Voorts werd hier een en ander vernield. Ook de étalage van de oud-Hollandsche bakkerij van den heer L. Cohen, mede tot oud-Rotterdam behoorende, werd door de inbrekers bezocht, die zich daar te goed deden aan verschillende lekkernijen. De twee wakers, die des nachts in het hoofdgebouw de wacht houden, hebben niets bemerkt. In verband met een onlangs gepleegde inbraak in het gesticht „Do Kruisberg", bij Dootinchem, zijn gistere*! door de recherche te Amsterdam twee per sonen gearresteerd, welke in het bezit wer den gevonden van een gouden horloge met ketting en van een gouden bril, voorwer pen, die uit dat Gesticht waren gestolen. Van een vaartuig nabij do Nieuwe Kade to Utrecht is Zaterdagavond een 5-jarig knaapje in een onbewaakt oogenblik over boord getuimeld. De vader, die het ongeval eenige oogenblikken later had bemerkt, zag de kleine drijven en haalde hom binnen boord. De levensgees ten waren echter reeds geweken. <„U. D.") Zondagmorgen word over do' leuning van het Warnsveldsche Yonder te Warnsveld een blauwe verpleegstersmantel gevonden, welke bij onderzoek bleek toe te bekooren aan een der verpleegsters uit het krankzinnigengesticht Groot Graffel, te Warnsveld Deze had zich een berisping, welke zij Zaterdagmiddag van de huis^ meesteres kreeg, zóó aangetrokken, dat zij denzelfden nacht heimelijk het gesticht ver liet en zich in de Berkel bij Warnsveld ver dronk. Haar lijk werd Zondagmiddag op- gevisoht. De overstroomingen in Italië hebben in Venetië acht nieuwe slachtoffers gevergd: zeven mannen zijn verdronken bij de Oostenrijksche grens en een vrouw in do omstreken van Verona. Men raamt de schade tot nog too op 25 milliocn lire. De regeering zendt hulp. BORSTCRüYüENWIJN DE HAAS. Wanneer gij vaak moet boesten. Wanneer gy 's nachts moet opgeven, zelfs niet kunt slapen. Wanneer gy piept, gebruikt dan eeno de Itorstcrnydenwijn DE HAAS en gy zyt tevreden. Pr(]s grooto flesch 1.05, kleino flosch f 0.65. Te verkrUgen bU J. H. DIJKHUIS, REIJST KRAK, WUBBELS, KRUISINGA, Leiden. Wed. HANSSEN, Lisso. VAIIOSSIEAU Zn., Alfon, D. A. LüSCHEN, Noordwyk-Binnen, DUYSTER, Drogist, Noordwyk, B. P. BLOOT| Prinsenstraat, Katwijk aan Zoo, J. R. SCHOUTEN, Oudshoorn. 5178 30 CPiüYCENWIIN DE HAAS. Gevoelt g'J U lusteloos? Hebt Bil vsik Hoofdpijn? Witt o Iilppcu? I'ijn in den runDan ls uw bloed zirnk on zUn uw zouuwen overspannen. Ge- bruikt nü eens Crnydenudjn DU 11AAS. Yolgt zUn leefregel en gU zult resultaat hebben. hootvekëexigino Plelziervaar! naar Amsterdam. Opgeluisterd door Muziek. Op 1 Juni a. Kaarten verkrijgbaar: Blorhalle „Do Pauw", Oude Singel 210 by do Pauwbrug. 5416 14 Heer enkaart 75 Cents. Dameskaart 50 Cents. Vertrek 's morgens Jiulfzoven. lor Boekdrukkerij van li. VAN N1FTERIK Hz., worden go- vraagd 5422 8 of aankomende LETTER ZETTERS boven 16 jaar. Timmerman en Bouwkundige, Rapenburg 115 b/d. Vliet, beveelt zich beleefd aan. Telefoon Interc. 636. direct of 1 Juni: eon B.-K. Dienst bode, 16 18 jaren, van goede ge tuigen voorzien. Zich aan te melden (liefst in porsoon) by E. VAN EOCHEM, to Roelof aren dsveen. 5425 7 Donderdag 25 Mol publieke verkooping van Meubilaire en andere Goederen, waar onder Mab. Linnenkast, Chiöonlères, Secretaire, Buffetkastjes, Schrijf bureau, Schrijftafel, Nachtkastje, Ameublement, Canapó's, Stoelen, Tafels, Ziekenstoel, Biljart, Spiegels met geslepen Randen, Spiegels, Cyl. Mangel, Baromoter, Pondulos onder Stolp, een groote party Boeken, Klokken, Antiek ln verscheidenheid, Kaarsenkronen, Gaskronen, Koperen Etalage met glazen Planken, Roode en Witte Port, Glas- en Aardewerk en hetgeen meer ten vorkoop zal worden aangeboden. Goederen kunnen worden bijge bracht. 5419 24 Kijkdag: Woensdag to voren van 10 8 uren. Mevrouw TENDEEOO, Witte Singel 50, vraagt voor dag en nacht terstond een 5406 7 van goedo getuigen voorzien, P. G. osn actief AGENT voor den ver koop van ,,Wool Tops-Noils Wast©", aan eerste klas Firma's in dit district. Aanbiedingen in het EDgolsch onder motto „Wool", aan het Alg. Adv.-Bureau NIJGH VAN DITMAR, Rotterdam. 5418 9 aangeboden, op elke aan nemelijke voorwaarde (met en zondor borg stelling), voor Bouw, Handel, Privé, op Koopmansgoederen, Meubelen, Accepten, Erfenissen, alsmede als lste, 2do en Crediet-HypothekeD, op Huizen, Landerijen, alle soorten Schepen, enz. Brieven franco lettors B, jE, Postbus No. 104, Den Haag. <889 10 di0 genegen zyn a. s. (MS. Zaterdag «7 Mei te 9 uren de behulpzame hand te bieden by het Kinderfeest der „Wereldzeep" ln do groote zaal dor Stada-Gohoorzaal, worden vriendelijk verzocht hun adres of naam kaartje aan ondergetoekende te willen inzenden. 5403 12 Stoom-Zeepfdbriek „Schiedam", L. G. T. MELISSEN, Haarl.str67, Leiden. 195.000 Bloemen van Albo Pleno, ook ln kleino partijen. Adres Th. J. VAN WENT, Wllholmina- straat 84, NoordwUk-Binnen. 5377 6 Abharlungswasclie Huldverslerkende Indien gij nog niet de proef naamt met deze zoo aanbevelenswaardige Onderkleeding, doet het dan nul Het voorjaar is daarvoor de beste tjjd. Alleen echt met bovenstaand wettig gede poneerd Fabrieksmerk. Eenige Fabrikant: Mcch Tricotwcberei Rodolffzcll Baden. Alom in den lande verkrijgbaar, in de voornaamste Magazjjnen van HEEREN- en DAMESARTIKKLER. 5410 50 Te kooponderscheidene per- ceelon Bouwterrein, 'aan de Prinsenstraat en Easthoflaan, tegen gemakkelijke conditiën en billijke voorwaarden. 5404 11 Inlichtingen geeft B. J. HUUR MAN Dzn., Agent der Naaml. Yennootschap, Heerengracht 10. Telefoon Intercomm. 590. te buur, op lsten winkelstand, Scheveningen, ad f 13. - per woek. Tevens een riant BOVEN HUIS op prottlgen stand, a/'6.— per week. Adres: G. STANS, BadhulS8tr. 62, aldaar. 5379 9 op Woensdag 94 Mei a. s., des voormiddags te 10 nren precies, van een degelijke partij waarbij9 Kegelplanken met Garnituren, een groote partij Delen, voortsRraalschroten, Ribbont, Binten en Ramen met glaswerk. 5266 20 Afkomstig van een geamo- voerde Kegelbaan. Vóór den verkoop te zien. Rijpe Iniandsciie Perziken, en alle soorten Fruit en Groen ten, by G. ÖOEVE, Fruit- kweeker, 5407 0 P.-K. Koorsteeg 19. By don Muziekhandelaar J. M. EGGERS verscheen zooeven: VOOR GROOT ORKEST, DOOR D3"S1 16 F. E. A. KOEBERG. Bewerljiny voor Piano, 2 handig, van den Componist. Prijs f 1.90. HARTESTEEG 2. Per Liter. Likeuren f 0.45 Grenadine B 0.50 Jenever „0.70 Brandew'yn 0.72 Nieuw Rood* 0.70 Punch 0.80 Cognao 0.90 Boerenjong.* 0.90 Oude Boll 1.05 Per Flesch. Bessenwyn 0.35 Meiwyn 0.45 Roode Wyn 0.50 Madera 0.50 Roode Port 0.55 Witte 0.60 Malaga 0.80 Advocaat 0.80 Vermouth 0.80 5374 11 te LÏSSE, beveelt zich beleefd aan tot 't plaatsen van Advertcntiën in genoemd Blad en tot bet aannemen van Abonnementen. 61) XI Dc heer StrÖmholt, wien Elli haar zon- dorlingo ontmoeting in het huis van de woekeraarster medegedeeld had, verwachtte gedurende bet overigo van den dag met bogrijpelijko spanning het aangekondigde bezoek van Nathalie Paulowna; maar deze verscheen niet. „Zij zal zich bedacht hebben 1" zuchtte Strömholt, toen vader en dochter elkander des avonds ontmoetten. „Haar edelmoedig heid zal verdwenen ziju tegelijk met het zenuwtoeval, dat go bij haar opgemerkt hebt; nu is zij weer tot zichzelvc gekomen, en overmorgen neemt do zaak met den wissel haar geregelden gang. Het was ook belachelijk aan uw avontuur van heden wcrkelijko verwachtingen te verbinden. „O, verlaat u daarop, zij zal komen, mor gen zeker 1 Ik heb immers duidelija opge merkt dat zij u het liefst nog dadelijk zou bezocht hebbendoch haar onpasselijkheid schijnt haar nog terug te houden. Misschien is haar toestand zóó erg gv orden dat zij niet uitgaan kan. Als zij morgen nog niet ge komen is, Papa, dan gaan we samen naar haar toe." „Mij goedvoegde de vader er met een troosteloos schouderophalen bij. Het bleek echter dat Elli goed gezien had. Den volgenden morgen kwam vrouw Belju- scheff inderdaad. Elli dio den goheelen och tend aan het raam had gestaan, bemerkte het rijtuig dadelijk en snelde haar de trap af te gemoet, terwijl zij door het meisje haar vader liet zoggen, dat de verwachte bezoekster was gekomen. Nathalie maakte den indruk zeer verzwakt te zijn. Het was zeker niet noodig, dat zij zich verontschuldigde, waarom zij gisteren I niet gekomen was; haar uiterlijk liet do oor zaak duidelijk raden. De zieke moest den vongen nacht nameloos geleden hebben. Als Elli haar gisteren zoo gezien had, zou zij zeker niet zoo spoedig de vrouw her kend hebben die haar eenmaal in het Alex- anderpark als een onwrikbare Norne 1) ver schenen was. Het zenuwtoeval, dat haar gisteren aan het einde van haar gesprek met Elli had overvallen, was schijnbaar go heel verdwenen doch een zekere moeilijkheid in houding, spraak en gebaren was het treu rige gevolg van dien plotselingenaanval. „Gij hebt uw vader natuurlijk gezegd, wat mij tot hem voertV' begon zij, nadat zij boven in het salon had plaats genomen. „Zeker, Mevrouw Nathalie hief het afstootend leelijko gezicht op. Er lag een onuitgesproken vraag in haar blik, die Elli terstond begreep. „Hij kan zich den samenhang volstrekt niet verklaren. Maar ik geloof wol, dat hij in staat is u de verlangde inlichtingen te geven." „Goed, goed; waar is hijï" „Hier", riep Elli levendig en liep naar de deur, om haar vader binnen te laten, wiens stap zij zoooven in de voorkamer gehoord had. Strömholt trad binnen en verschrikte 1) Een Norne is een der drie Schikgodin nen bij de oude Germanen. zichtbaar bij den aanblik dezer oude vrouw, wier onbuigzaam karakter in scherpe lijnen op het onaangename gezicht geteekend was. „Laat ons alleenfluisterde bij zijn doch ter in het voorbijgaan toe en naderde de zonderlingste gast, die ooit zijn huis be treden had. „Gij weet genoeg, om mij een inleiding te kunnen besparen" riep Nathalie hem te gemoot, nadat zij een nuttelooze poging gedaan had om op te staan. „Dus dadelijk ter zake, als het u blieft 1" „Ik ben tot uw dienst,mevrouw Nhatalie Paulowna 1" „Welnu, toon mij dan vóór alles het por tret van Simona Napolinska of liever van mevrouw Simona Olfers van wie uw dochter mij gesproken heeft" Strömholt had zich sinds gisteren op het bezoek voorbereid en het portret uit over blijfselen van reeds lang vervlogen tijden te voorschijn gehaald. Hij behoefde slechts een vak in zijn bureau bij het raam te openen, om de vrouw in het volgende oogenblik het gewenschte te overhandigen. Het wras een ongeveer twee decimeter groot portret op porselein in een vorschoten fluwcelen lijstje, voorstellende een man cn een vrouw, naar het uiterlijk te oordeelen ongeveer dertig jaren oud. „Nathalie greep er begeerig naar; zij had intusschen een klein ovaal ivoren plaatje uit den handschoen van haar linkerhand te voorschijn gehaald en vergeleek de verbleek te portretten met het porseleinen plaatje. „Het gelijkt sprekend," zeido zij toen op halfluiden toon. „O, ik wist wel, dat ik mij niet bedrogen had. Vergelijk zelf, Mijn heer I Gij zult toestemmen, dat de gelijkenis van deze twee vrouwenhoofden niet te ont kennen is, ofschoon er misschien tien jaren liggen tusschen de tijdstippen, waarop elk dier portretten is genomed." Strömholt hield het voor doeltreffend zijn zonderlinge gast in dit geval gelijk te geven en vergeleek zijn portret van mevrouw Ol fers met het nog kleinere op het geringe stukje ivoor. Doch, hoe verbleekt het ook was, ook hem trof de gelijkenis in dc ge laatstrekken van beide vrouwen. „Inderdaad, dit schijnt één en dezelfde persoon te zijn." „Kendet gij mevrouw Olfers ,de echtge- noote van uw vriend V' „Niet persoonlijk, slechts door dit portret, dat mijn vriend Gabriël kort na zijn onver wacht huwelijk liet maken en mij als een verrassing toezond. Hij woonde toen nog op zijn landgoed bij Mitau en ik hier te St.- Petersburg. Wij hadden elkander in lang niet gezien." „En wanneer heeft dit huwelijk plaats ge had?" Strömholt draaide» het fluweelen lijstje om en wees haar eonige woorden op de rugzijde, door do hand van zijn overleden vriend geschreven. „Gij ziet hier het jaartal 1855 naast de onderteekening van Gabriël." Nathalie dacht een oogenblik na; toen knikte zij. „Dat zou zijn acht jaar na de scheiding van haar eerste huwelijk; zij moet toen ne gen en twintig jaren oud jgeweest zijn." „Zeer juistj zij was even oud als Gabriël, ofschoon zij er op dit portret veel jonger uitziet. Tooneelschoonheden bchooren zich immers bijzonder in acht te nemen." „Gij spreekt op een bitteren toon over die vrouwgij hebt daartoe misschien uw redenen. Zeg mij aller; gij behoeft u jegens mij niet te ontzien. Gij waart misschien niet zeer gesticht over dit huwelijk van uw, vriend „Teder, die het goed met hem meende, was er over ontsteld. Hij kende echter den twïjfelachtigen roep dezer damo r om allo onnoodig? waarschuwingen te ontkomen, waaraan hij zich toch niet zou gestoord hebben, liet hij zich in het geheim met haar trouwen." „Heeft zijn vrouw hem zeer ong l ikkig gemaakt F' „Eigenlijk niet, want het huwelijk was, Goeie zij dank slechts van zoo korton duur, dat de man nog niet uit den roes zijner, liefde ontwaakt was. Fimona Olfers stierf reeds na een jaar, toen zij haar zoon Oscar het leven schonk. Doch reeds in dat enkele jaar van haar huwelijk had zij het middel gevonden, om het vermogen van Gabriël aanmerkelijk te verminderen. Zij had hem zelfs weten over te halen om zijn prachtige' villa te verkoopen, en vervolgens te Mitau 1 te gaan wonen daar het landleven v>;inig- aantrekkelijks voor haar scheen te hebben.'V „Gij spraakt van den slechten roep dezer' vrouw. Was die zoo ver verbreid V' „Ten minste in de Oostzee provincicn eiit in Polen," antwoordde Strömholt met eerij verachtelijk lachen. „Ook kon Gabriël, toen na den dood zijr.er vrouw onze vriendschap,1, weder hernieuwd werd, de loopende gerucht ten niet tegenspreken. „Hadt gij, na-dat hij weduwnaar was worden weder persoonlijk omgang oefr hem (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1905 | | pagina 6