N*. 13879 A0. 1905. <Beze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (§on- en feestdagen, uitgegeven. FEUILLETON. Maaudag 22 3Iei. LEIDSCH DA&BLAD PIUJS UEZEB COURANTi Voor Leidec per week 9 Oent»j per 8 maanden I f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd rijn 1.80. Franco per postf 1.65. PRIJS DER 4DYERTKNTIEN: Van 16 rogele ƒ1.06. Ledere regel meer ƒ0.171. - Grootore letters naar plaatsruimte, - Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oenta contant; elk fciontal woorden meer 10 Oenta. - Voor het Inoassoeren wordt 0.06 berekend. Leiden, 22 Mei. Uit do 26 sollicitanten voor de benoe ming van een ingenieur van het hoogheem raadschap Rijnland zijn op de voordracht geplaatst de heeren: lo. P. Hoogenboom, ingenieur van den waterstaat, gedetacheerd aan het dep. van waterstaat, handel en nijverheid te 's-Gravenhage; 2o. J. de Jong, ingenieur van den provincialen wa- tei staat te Groningen, te Groningen. De Vereenigde Vergadering zal tegen 6 Juni e.k. bijeengeroepen worden om tot het doen der benoeming over te gaan. Prof. dr. H. A. Lorentz, hoogleeraar in de physica aan de Leidsche Universi teit, is door de Berlijnsche Academie van Wetenschappen gekozen tot correspondee- reucl lid in de phys.-mat-h. afdeeling. In de op Zaterdag 27 Mei te Amster dam te houden algemeen© vergadering der Ned. Zuid-Afrikaansche Vereeniging zal o.a. behandeld worden een voorstel der af deeling Leiden, luidende: ,,De vergadering bepaalt, dat, zoolang de steun van Nederland naar het oordeel van het hoofdbestuur door het Christelijk Nationaal Onderwijs in Zuid-Afrika niet kan worden gemist, in de gemeenten, vaar afdeelingen van de Nederlandsche Zuid-Afrikaansche Vereeniging gevestigd zijn, op den lOden October van elk jaar op initiatief van de besturen dier afdeelin gen een algemeen© collecte langs de huizen der ingezetenen ten bate van genoemd onderwijs zal worden gehouden." Bij de inschrijvers naar de besteding door de Commissie van de Gasfabriek, Za terdagnamiddag gehouden, is abusievelijk vermeld: Technisch Bureau Roos en Co., RotterdamDen Haag voor f 42,685, dit moet zijn: Technische Bureaux der firma Roosen en Co., Rotterdam, 's-Gravennage, voor 42.685. T© 's-Uravenhage zijn gisteren in het hotel ,,Paulez" aangekomen 16 Engelsche landbouw-jouinalistcn, die verschillende landbouwinstellingen hier te lande komen bezoeken, ook het boter-contróle-station te Leiden. Tot dit gezelschap behoort o.a. dr. Frean, landbouw-redacteur van do „Tnaes." Bij deze gelegenheid was aan hot hotel de lingelsche vlag ontplooid. Bij het uiteengaan van de Tweede Kamer Zijn nog *13 wetsontwerpen onafge daan gebleven. Ook bloven nog onafgedaan verschillende regeeringsinlichtingen op adressen, als mede de volgende moties: van de heeren Van Kol c.s-, betreffende de beëindiging van den Atjeh-oorlog; van Fokker c.s., omtrent exploitatie van spoorwegen door den Staat; Drucker, betreffende penaion- neering van gemeente-ambtenaren; en Troelstra c.s., omtrent het kosteloos geven van lager onderwijs. Zaterdagavond arriveerde H. M. de Koningin-Moeder t© 9.10 weer aan het sta tion te Baarn van haar bezoek aan Bent- heim. De burgemeester van Baarn was ter begroeting aanwezig. Voor het akte-examen L. O. zijn te Utrecht geslaagd de dames D. van Dijk te Gouda; A. M. A. Gregoire en A. M. J. Beertje te Woerden; M. C. J. Guldemand en A. do Vries te Reeuwijk. Men meldt aan de ,,N. R. Ct.": Bij deurwaarders-exploit hebben een twin tigtal leden der Ned.-Herv. kerk te Schoon hoven hun lidmaatschap dier kerk opge zegd en zich laten inschrijven bij de Ro- monstrantsch-Geroi. Gemeente aldaar. In de te Haarlem gehouden vergadering van de Hollandsche Maatschappij van We tenschappen, werd nog meegedeeld de uit slag van de prijsvraag over „Een critisch overzicht der bekende gevallen van knopva- riatie." De jury bestond uit de heeren prof. Hugo de Vries, prof. Moll en prof. Verschaf feit, die achtereenvolgens rapport uitbrach ten over het antwoord „quod" enz., dat de eerste rapporteur met de gouden medaille wil bekroond zien, en het na aanvulling met enkele ontbrekende hoofdstukken wil uitge geven zien in de Fransche of Duitsche taal. Toekenning van honorarium zal afhangen van de inwilliging van het verzoek tot aan vulling, aan den schrijver te richten.. De heeren Moll en Verschaffeit komen in hun rapporten tot dezelfde conclusie. Di recteuren en de vergadering vereenigden zich met de conclusie van het rapport. Sohrijver van de prijsvraag blijkt te zijn de heer P. J. S. Cramer, doctorandus in de phil. en assistent aan den Hortus Bo tanicus te Amsterdam. Na sluiting der verga/lering bezocht een aantal leden do werf Conrad", waarna allen zich te 0 uren aan een maaltijd ver eenigden. Do Vereeniging ter bestrijding van lu pus in Nederland hield Zaterdagnamiddag haar algemeene vergadering, onder voorzit terschap van mr. D. Fock, in het gebouw „De Vereeniging", te Rotterdam. De rekening en verantwoording van den penningmeester werd goedgekeurd. De ge wone ontvangsten en uitgaven sluiten met een nadeelig saldo van 2987.90^. De buiten gewone ontvangsten cn uitgaven wijzen een voordeelig saldo aan van 4618.36, na aftrek van het nadeelig saldo der gewone ontvang sten en uitgaven. Intusschen gaf deze reke ning aanleiding tot een breedvoerige gedach- tenwisseling, die zich bijna uitsluitend con centreerde om de vraag op welke wijze ver betering is aan te brengen in het honora rium van den geneesheer. Ten Blotte betuig de de vergadering haar instemming met de toezegging van het bestuur, dat het op 1 October op serieuze wijze zal nagaan of de financieele toestand der vereeniging een verhooging van het honorarium van dr. O. W. Bollaan wettigt, welke eventucele verhoo ging het bestuur, indien eenigazins mogelijk, gaarne bereid i3 toe te staan. Het jaarverslag van don geneesheer en secretaris, dr. O. W. Bollaan, werd goedge keurd. De voorzitter bracht hulde aan de nage dachtenis van wijlen notaris O. Andriessen, in wiens plaats in het bestuur zitting heeft genomen mejuffrouw E. H V. Scheltema. Toen dr. H. van Anrooy het voorstel deed om mevrouw Bollaan te benoemen tot direc trice, antwoordde de voorzitter hem, dat reeds in do laatste bestuursvergadering me vrouw Bollaan was voorgedragen als direo- trice, zonder financieele bezwaren voor de vereeniging. In het belang der inrichting ter bestrijding van lupus begeeft mevrouw Bollaan zich dezer dagen naar Kopenhagen om zich daar in het Finsen's instituut van het nieuwste op het gebied der lupus-be- strijding op de hoogte te stellen. B. en Ws. van Haarlem hebben een verordening voorgesteld ingevolge art. 11 der gewijzigde Drankwet, waarbij het ver stiekken van sterken drank op den open baren weg onder zekere voorwaarden ge oorloofd wordt verklaard. B. en Ws. stellen voor gratificaties tot een totaal bedrag van 600 te verleenen aan personeel van de 1ste afd. der ge meente-secretarie, wegens buitengewone diensten, door dit personeel verleend. Z. H. de Paus heeft, volgens „Het Centrum", tot zijn huisprelaat benoemd mgr. dr. H. J. Th. Brouwer, vicaris-gene raal van het aartsbisdom Utrecht. Z. D. H. mgr. Caliier, bisschop van Haarlem, werd Zaterdagmorgen te elf uren door Z. H. den Paus in audiëntie ont vangen. Zondagmorgen had in de hofkapel van het paleis Het Loo een godsdienstoefening plaats voor de Koningin, den Prins en ge noodigden. Ds. Hoogstraaten van Eerbeek, die de plechtigheid leidde, sprak naai aanleiding 2 Thimot: 4: 08. „De Tijd" deelt mede, dat tal van le den van de R.-K. Kiesvereoniging te Do- venter van plan zijn, den candidaat der anti-rov., mr. Heemskerk, niet over te ne men, omdat deze toch geen kans van sla gen heeft en daarom van „twee kwaden het minste willen kiezen", d.i. reeds bij eer ste stemming de oud-lib. candidatuur- Mulder steunen, tegenover het aftredend vrijz.-dem. lid mr. Marchant. Het stoomschip „Bergedorf", van Java naar Amsterdam, is 21 Mei Dunge- nesa gepasseerd; de „Delfland", van Bue nos-Ayrea naar Amsterdam, is 19 Mei Fer nando Noronha gepasseerd; de „Kron- prinz" (uitreis) arriveerde 20 Mei te Port Said; de „Machaon", van Singapore naai Amsterdam, is 21 Mei Wight gepasseerd; de „Peleua", van Java naar Amsterdam, arriveerde 18 Mei to Marseille; de „Prinses Sophie", van Amsterdam naar Batavia, ar riveerde 21 Moi te Southampton; de „Rijn dam" arriveerde 20 Mei van New-York te Rotterdam; de „Statendam", van Rotter dam naar New-York, vertrok 20 Mei van Boulogne; de „Kanzier" (uitreis) vertrok 19 Mei van Dover; de „Maasland" vertrok 20 Moi van Amsterdam naar Buenos-Ay res via Duinkerken; de „Flores", van Amster dam naar Batavi^ arriveerde 20 Mei te Port-Said. fiaxemroade. Door den viienstdoenden predikant der Gereformeerde Kerk, ds. F. G. Petereen, predikant bij gelijke gemeente te Veendam, word gistermorgen, bij het einde der godsdienstoefening, met dank baarheid melding gemaakt van een gift van 25 gulden, gecollecteerd voor de ar men. Katwijk. D° afdeeling Katwijk der Ver eeniging tot bevordering van ue Nederland- sche Vi8scherij hield haar uitgeschreven le denvergadering in het hotel „De Zwaan" te Katwijk aan Zee. Na opening der vergadering door den Voorzitter deelt deze mede, dat docr het hoofdbestuur een commissie is benoemd tot het uitbrengen van oen rapport in zako de Ongovallenwet op de viBscherijen en zag nu gaarne op deze samenkomst de vraag be antwoord of men voor of tegen de verzeke ring tegen ongevallen in dit bedrijf is. De heer P. Meerburg gaf als zijn meening te kennen, dat men uit een billijkheidsoogpunt er voor moet zijn, doch dat het voorgestelde percentage in liet wetsontwerp te hoog is. Neemt men toch j het gemiddelde loon per jaar op 400 per j man wordt tegen 5 pCt. 20, of ongeveer 200 per vaartuig en voor de Katwijksche vloot alzoo minstens f 20,000, con bedrag dat zeker niet door het bedrijf kan worden opge bracht. De heer D. Ouwehaud Az. vraagt of onderlinge verzekering door do gezamenlijke reederijen niet meer aanbovcmig verdient Een percentage van 6 pCt is veel te hoog, en zou hoogstens 2 mogen en kunnen bedra gen. Besloten aldus het hoofdbestuur te rap- portceren. Daarna ging men over tot bchand ling van den beschrijvingsbrief van de 19do jaar- lijksche algemeene vergadoring te Volendam te houden. De punten IV ,gchcd van huis- houdelijken aard, werden stilzwijgend voor bijgegaan. Bij punt VI, benoeming van vijf leden voor liet Hoofdbestuur, werd de wen- schelijkheid betoogd, dat hot evcngeraeld be stuur zich wende tot de verschillende reede rijen, om kraebtdadigen financicelen steun, tot dekking van het tekort en versterking der ontvangsten. Men meent, d_t het zoover moet komen de loden van het Hoofdbestuur hun reiskosten vergoed icrijgen, waardoor 't mogelijk is, dat flinke der zake kundige per sonen niet worden afgeschrikt cr zitting in te nemen. Omtrent punt VII, voorstel der Afdeeling Amsterdam, dat hot Hoofdbestuur zich wen de tot de iiegeoring met het verzoek een wet te willen voorbereiden, waarbij de bevolking der visscherevloot worde beschermd tegen onheilen, die konden worden voorzien, werd den afgevaardigden ter vergadering volko men vrijheid gelaten. Het voorstel van do Afdeeling Vlaardingeu tot benoeming coner Commissie van Onder zoek ter afdoende verbetering in 't voor-ex- port bestemde Nederlandsch haringfust vin. - algemeenen bijval. In Engeland, Frank rijk en Duitschland wordt unaniem een fust soort gebezigd niet echter in Nederland Van Regeoring8wego meent men, zullen voor schriften moeten worden gegeven, en achtte men het Emderfust het meest gewcnscht; aldus den afgevaardigden mandaat gegeven. Naar aanleiding van het voorstel der Af deeling Maassluis om opnieuw het vischloon voor in zeo onbeheerd drijvende netten to regelen, ontspon zich een niet onbelangrijke discussie, waaruit viel af te leiden hoe moeilijk dit onderwerp blijvend en uniform zal zij'h te regelen om slechts een paar voorbeelden te noemc een vaartuig is eerst eenige dagen uitgezeild, heeft nog niet ge- vischt en vindt drijvende een geheele vleet; wordt deze opgevischt, dan zal de reis moe ten worden onderbroken en het gevischte want naar hot vaderland gebracht. Een 2de voorbeeld, een vaartuig heeft bijna de lading en ontmoet eveneens een drijvende vleet, die bij de hoeveelheid haring niet kan worden geladen. Wat nu te doen? De lading gedeel telijk over boord werpen, of het vischtuig lateD liggen 1 Uit deze twee aangehaalde voorbeelden blijkt duidelijk, dat eon uniform tarief moeilijk ten allen tijde zal zijn toe te passen. Het volgende punt van den beschrijvings brief handelde over de Ongevallenwet tot vorzekering van personen, werkzaam in het zcovisschersbedrijf tegen geldelijke gevolgen van ongevallen, en het verlangen der Afdee ling zelf om de bepalingen van het ontwerp minder drukkend te stellen. Bij den aanvang der vergadering had men hierbij reeds stil gestaan en word de samen komst nil het benoemen van de heeren Th. Haasnoot en J. Varkevisser Cz. als afge vaardigden ter algem no vergadering, ge sloten. Koudekerk. Aan den voorzitter van „Pa trimonium", den heor P. Verhorst, v.ord in een gehouden vergadering door den 2deo voorzitter een prachtige ruststoel a^ugebo. den, welke dankbaar werd aan vaa .1 Dat de heor Verhorst, bij zijn raastuand vertrek, nog vele jaren van den hem naa geboden stoel, in den kring der zijnen ge bruik zul mogen maken, wo t hun van harte toogeweuscht. Leiderdorp Gistermorgen vroeg, werdon bij de politie godeponcord de stukken, bo- hoorendo bij de uniform van een huzaar, die gevonden waren aan den lagen .ijndijk te- gonovcr de steenfabriek „Oudorzorg". Aau- vankelijk werd gedacht aan zelfmoord. Bij heu door den burgemeester ingesteld onder zoek bleek evenwel, dat eon dor huzaren, pas in dienst cn te Leiden th'isbohoorende, zich Zaterdagavond een burgerpak had aan geschaft cn, na zich to hebben verkleed, do uniform heeft weggegooid Dc man ia ver moedelijk gedeserteerd Noordwyk A. s. Dinsdag, des avonds acht uren, vergadert do R.-K. Kiesvereoni ging „Kiesrecht is Kiesplicht" in oafé „Flora." Behandeld zullen worden do vol gende Iwco punten: Candidaatstelling voor de Tweede Kamer (distriot Katwijk) en het verkiezen van afgevaardigden naar do vergadering dor Centraio Kies vereeniging. Ityiisburg. De bloembollenveilingen, ga houden te Ri^.isburg, zijn dit jaar buit-) go- woon goed geslaagd; cr wareu veel kooper* van buiten, wat een goed bewijs is voor ea vluggen handel. De veilingen, gehouden o. ^cr uu'octic <ijr heeren A. de Mooy Jr. en H. Homao cn Zonen op 2, 4 en 9 Moi, braohten op f 18,778.50; om enkele soorten to noemen Piuk Beauty 1.80 f 2. Herman Schlegel 1.50 per regel. Voorts werd er betaald voor Roi Cramoisie, een partij 37 bedden, do somma van f 378 en voor ruim 7 bedden d.t. Titiaan f 87 en ook gewone bedden van 40 regels. De /ci.ingen, gehouden onder directie van de heeren A. Mooy Ji^ en A. van den Eykel op 3, 10 cn 11 Mei, zijn reeds in dit blad vermeld. Voorhout. Donderdag a. 8., 25 Mei, zal alhier een oponbare raadsvergadering wor den gehouden, des voormiddags te tien uur. De inspectie voor de verlofgangers dezer gemeente zal Zaterdag 17 Juni a. s., des* voormiddags to halftien, plaats hebben te Passenheim. - De R •-IV. kicsvcreeniging „Eensgezind heid" alhier zal a. s. Donderdagavond een vergadering houden iu do zaal van hot sta- tionskoffichuis. Warmond. Gisteren won te Wocstduia dc 3-jarige merrie „j indry" van don stal „Jan Steen", alhier, den eerste i prijs. De schoono merrie nam dadelijk do leiding en won zonder ook maar een oogenblik be dreigd te zijn. —- Alhier doet zich in het gezin van H. van der Wilk een geval van roodvonk voor* U>e .11 ïanueliiig. 60) „Dat is een leugen en ik verwonder er mij sleohts over, hoe gij, die u slechts met eenvoudige en verstandige zaken pleegt af te geven, zooveel belang kunt stellen in de praatjes van een mij kwaadgezinde partij; ook waarom gij belang zoudt stellen in mij, als ik u met mijn opvoeding, met mijn romantische beschouwingen, kortom met alles, waardoor ik mij zoozeer onderscheid van een vrouw met uw manlijken, sterken geest, zoo belachelijk en onbeduidend toe schijn." Nathalie Paulowna werd ten tweeden male, en nog meer dan zooeven, door dat eenvoudige meisje schaakmat gezet. „Kijk eens! Gij hebt er verstand van, als het zijn moet, uw mondje te roeren. Stel u gerust, ib. wilde u niet beleedigen en om trent het gebeurde in het Alexanderpark kan ik mij vergist hebben. Maar gij wek- tet toen werkelijk mijn belangstelling op, zooals ik u zeide. Ik wilde u voor graaf Fedor Davidowitsch waarschuwen, dien ik van vroeger kende. De treurige gebeurtenis, die vervolgens uw vriend, uw verloofde, trof, deed mij uw naam en uw huis in her innering houden. Ik vreesde, dat Oscar Olfers het offer zou zijn van een ongeluk kig misverstand, waartoe de grillen van een eigenzinnig meisje konden hebben bijgedra gen." „Kendet gij dan Oscar Olfers?" vroeg El- li, niet weinig verrast door de zonderlin ge wending, die het gesprek met de woeker aarster genomen had. „Neen. Maar men sprak toen immers overal van dien jongen man, die door zijn ongehoorde lichtzinnigheid in den afgrond geworpen werd „Ik begrijp hot," zeide Elli bittor; „zijn strengste rechters waren toen juist die men- schen, die zich eigenlijk zijn medeschuldi gen moesten gevoelen. De wereld vindt het gemakkelijker alleen te oordeelen naar de feiten, doch vraagt zich niet af, wat dikwijls de oorzaken zijn. Wanneer ik Os car Olfers voor een jury moest verdedigen, dan zou ik wijzen op zijn opvoeding en zijn ouders, die hem reods in de teederste jeugd tot ongeluk geweest zijn. Hij heeh zijn moeder nooit gekend, wellicht veel van haar gebreken geërfd. Zij moet een licht zinnige Poolscho actrice geweest zijn en ik hoorde eens, hoe mijn vader bij een zijner guitenstreken uitriep: Dat is het acteurs- bloed van Napolinska! Men heeft niets ge daan om deze overgeërfde neigingen in hem te bestrijden..." Daar klonk eensklaps een hevige gil door het vertrek. „Wat zegt gij? Welken naam hebt gij daar zooeven genoemd Na-po-lins- ka „Het was de meisjesnaam zijner moeder. Waarom verschrikt u dat?" Nathalie antwoordde niets, doch scheen hevig ontroerd. Het gelaat vertrok zich met zenuwachtige bewegingen; de oogen waren grooter geworden en toonden een onuitsprekelijke verbazing. Haar vingers speelden als slangen met het borduursel van haar nachtjapon en in weerwil van de bruine kleur en van de litteekens der pok kon, merkte Elli op, dat haar 't weinige bloed uit do wangen geweken was. Eensklaps viel haar hoofd op do leuning van den divan neer. Een hevige schrik overviel Elli. Wat scheeL die vrouw toch opeens? Zij was ziek, dat zag men duidcb'jk, zeer ziek. Zou het mis schien een plotselinge aanval van beroerte zijn Zij naderde haar met een toenemende opwekking tot medelijden. „Wat scheelt u, Mevrouw? Voelt gij u onpasselijk? Kan ik u helpen? Moet ik de meid roepen?" Nathalie weerde haar met een hevig ge baar af. „Niets, niets, laat maar 1" bracht zij moeilijk uit en bedwong zich in zoover, dat zij weder rechtop ging zitten. „Ik heb som tijds zulke kleine aanvallen van zwakte ik ben ziek; mijn zenuwen zijn niet geheel in orde, geloof ik. Maar dat is niemendal. Gij ziet immers, dat het overgaat?" „Heb ii er schuld aan? Wilt gij mij ver gunnen nog eens op mijn zaak terug te ko men? Wijst gij mij de deur?" Nathalio greep plotseling de hand van de naast haar staande en trok haar toen op een leuningstoel bij haar divan. „Blijf nog een p'oosje, Eleonore Arwe- downal Gij moet mij nog meer van die Napolinska vertellen. Over die andere zaak zullen wij later praten." Elli kon haar verwondering niet onder drukken. Wat wilde toch die vrouw, die men al3 de lichamelijke geld- duivelin had afgeschilderd? Waarom inte resseerde zij zich eensklaps voor familiebe trekkingen van haar geheel vreemde per sonen? „Ik begrijp niet goed...?" „Een Poolsche, zeidet gij, en een actrice, nietwaar? Weet gij misschien ook den voor naam van deze vrouw „Wacht even. Ik geloof, dat ik dien weet. Laat mij even nadenken I Ja, Simona Na polinska 1" „Werkelijk zoo?" „Kent gij Simona Napolinska?'' „Het was mijn moeder", steunde Natha lie, opnieuw achterover vallende tegen de leuning van den divan. Elli was ontroerd en meende een oogen blik aan het verstand van deze vrouw te moeten twijfelen. Plotseling herstelde vrouw Beljuscheff zich weder en sprong op, met zenuwachtige haast zich het borstelige haar van het voorhoofd strijkende, aan haar kleed trekkende en besluiteloos rondkijken de, alsof zo geen tijd had te verliezen cn toch niet wist, waarmee het eerst te be ginnen. „Stel u gerust," vermaande Elli angstig. „Ik weet niet hoe kan dan toch gij moet u vergissen en mij niet goed verstaan hebbon." „Wat weet gij verder van die Simona Napolinska?" stamelde Nathalie; „ik bid u, zeg mij meer. Was zij vóór haar huwelijk met den vader van uw verloof ie n;ot tteds eenmaal gehuwd?" „Juist. Ik herinner mij, daarover cpns te hebben hooren spreken." „Natuurlijk, natuurlijk; hot) is mijn mi.o- der, mijn moeder, en zij is reeds lang dood, zeidet gij „Mevrouw Simona Olfers stierf bij de geboorte van haar zoon Oscar", antwoordde Elli, die het niet waagde, verdere mede deelingen achter te houden. „En verder, verder, wat weet ge nog meer van het verleden dezer vrouw?" „Niets meer dan wat ik u reeds gezegd heb.'' „Is er geen aandenken van haar, geen naamteokening, geen portret?" „Ja toch, als ik mij niet vergis, dan bo- waart mijn vader een dubbel portret van Oscars ouders. Gabriël Olfers was eens zijn vriend cn zond hem spoedig na zijn huwe lijk een portret, dat hem voorstelde naast zijn jonge vrouw. Ik herinner mij ten minste dat mijn vader het eens aan Oscar liet zien." „Uw vader, goed, ik zal hem nog heden bezoeken; nij zal mij wel nadere inlichtingen omtrent de vrouw van zijn vriend kunnen' geven." „Zeer waarschijnlijk." Nathalie knikte vriendelijk, „Ik ..om, ik kom; zeg hem dat. En j'a, do wissel waarom gij mij opgozocht hebtl Ik zal mij daarover met den hoev Strom- holt persoonlijk verstaan." Daarmede wenkte zij het meisje groetend toe en keerdo zich naar de deur van de zij kamer. Haar ziekelijke onrust scheen haar onweerstaanbaar voort te drijven. Elli nam spoedig afscheid; zij was blijde, dat zi| heenging; bet beangstigde haar, nog langer in do tegenwoordigheid dier zonderling* vrouw te blijven. (W ordt olyd.)

Leidsch Dagblad | 1905 | | pagina 1