N». 13873 Maandag 15 Mei. A°. 1905. §eze <§ouranl wordt dagelijks, met uitzondering van fon- en feestdagen, uitgegeven. Officieels Kennisgeving. FEUILLETON. X>e Baiiiieliug. LEIISCH DAGBLAD PRIJS DEZER CÖÜRANTi Voor LeldeD per week 9 Oentej pei 3 maanden 2 2 f HO. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd 2 3» L80. Franco per post y L86. PUIJS DER ADVERTENTIES: Van 16 regels /T.05. Iedere regel meer /"0.17A. Grootore letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiön van 30 woorden 40 Oents contantelk tiental woordon meer 10 Oents.-Voor het inoasseeren wordt/" 0.05 borekend. De Burgemeester der gemeente Leiden; Gelet op art. 33 2de lid der Kieswet; Brengt ter algemeene kennis, dat de be slissing op de ingediende verzoeken om ver betering van de kiezerslijst voor den dienst 1905/1906 op de Secretarie dezer gemeente ter inzage is nedergclegd en in afschrift, tegen betaling der kosten, verkrijgbaar gesteld. En geschiedt hiervan openbare kennisge ving door plaatsing in het Leidsch Dag blad. De Burgemeester voornoemd, DE RIDDER. Leiden 15 Mei 1905. Gemeentezaken. Zal de Speeltuin er komen Den laten Februari werd na langdurige voorbereiding alhier opgericht do vereeni- 'ging ,VcJkisspeeltuinefl/', die zich hoofd zakelijk l.u doel stolt om den leerlingen der scholen voor on- en minvermogenden van alle gezindten, binnen Leiden, de ge legenheid te geven zich onder leiding en toezicht in de open lucht te vermaken met en zioh te oefenen in eenvoudige spelen. Het nut daarvan, vooral voor onze, van parken en pleinen verstoken stad, ligt zoo voor de hand, dat dit oigenlijk niet meer behoeft te worden betoogd. Ten over vloede is er trouwens ook reeds in dit blad op gewezen cn in het goschriftje ,,Zijn volksspeeltuinen noodig?" dat in Leiden op zeer ruime 6okaal werd verspreid, wordt dit nut op meer dan óéno wijze duidelijk gemaakt. Het Dag. Bestuur onzer gemeente is van dat nut ook overtuigd. Bevordering van het streven van de Yereeniging mag ook, volgens B. en Ws., een algemeen Loidsch belang worden ge acht. Haar oprichting heeft dan ook do volle sympathie van dit College cn de jon ge Vereeniging kan volgens B. en Ws. aanspraak maken op den 6teun der ge meente om ^oa? bij het bereiken van haar doel behulpzaam te zijn. Niets is de Yereeniging aangenamer dan dit, want, ten einde haar goed doel te bereiken, moet zij een terrein hebben om tot speeltuin in te richten. Maar terreinen daarvoor in de onmiddel lijke nabijheid dor stad zijn er niet, of zoo goed als niet te krijgen. Alleen de gemeen te bezit er nog een paar heel geschikte, als voor het doel geknipt. Wat zou de Vereeniging beter doen dan voor dit algemeen Leidsch belang (ook volgens B. en Ws.) om een stukje grond aan te kloppen bij de gemeente? Maar nu komen bij B. en Ws. do bezwa ren, principieele en practisoho. Niet zonder bedenking acht dit college het, volgens hun prae-advies aan den Raad op 't onderzoek, aan het particulier initiatief op deze wijze tegemoet te komen. Eerst, wan neer bij een ernstig en degelijk onderzoek gebleken is, dat de Yereeniging zichzelvc niét helpen kan, achten B. cn Ws. een be roep op de gemeente, zooals gedaan is, ge rechtvaardigd. Dus vooralsnog geen grond van de gemeente. Men kan liet met dit standpunt eens zijn of niet, maai' zal moeten erkennen, dat er een principe in schuilt. Doch waar blijft dat prinoipe, als B. en Ws. tooh eindigen met f 250 jaarlijksch subsidie te willen toe kennen, zijnde het bedrag, dat thans onge veer van 2 H.A. land van het Raamland in pacht wordt ontvangen. In beginsel is het toch volmaakt hetzelfde of de gemeente het subsidie uitkeert in natura of in klinkende munt, zegt het eenvoudig gezond verstand. Ook wij verstaan het niet anders. Het laatste zou de gemeente nog iets duurder uitkomen, immers de Vereeniging vraagt maar l£ H.A. en B. en Ws. willen de pacht van 2 H.A. geven. Zoo blijft over het practisch bezwaar. De gemeente heeft de terreinen, waarop de Vereeniging het oog vestigde, ter be schikking gesteld van de Regeering voor de oprichting van een Ethnografisoh Museum en van een gebouw voor de Rijksverzeke ringsbank. Uitnemend voorzeker, maar voor ieder op de vingers na te tellen, dat, indien ooit, in den eersten tijd de Regeering althans van dit aanbod geen gebruik zal maken. Doch voor alle - .eerheid zou de gemeente aan de Yereeniging het kunnen afstaan tot weder- opzeggens toe. Voor een nieuw museum en vooral voor de Rijksverzekeringsbank zou do Vereeniging trouwens zelve -gaarne uit den weg gaan. Dit practisch bezwaar komt ons dan ook al niet bijzonder gewicbftg voor. En waar nu is gebleken, dat de Vereeniging geen an der terrein heeft kunnen huren en dus het geldelijk subsidie, hoe noode ook, moet af wijzen, zou men hebben verwacht, dat B. en Ws. hun groote sympathie voor dit al gemeen Leidsch belang over het gezocht principieel en over het weinig wegend practisch bezwaar zouden zijn heengestapt. Waarom zij h t niet deden, verstaan wij niet wel. Gaat de Raad met B. en Ws. me de, dan dreigt een nuttige zaak te misluk ken om... ja waarom? Leiden, 05 Mei. Voor den Hoogcn Raad is als advocaat én procureur beëdigd mr. O. A. Beekhuis te Leiden. Mr. H. L. Drucker, oud-hoogleeraar te Leiden, zal Maandag 29 Mei voor de kie zers te Groningen spreken, in de groote concertzaal van het ,,Huia de Beurs." De student in de geneeskunde aan de Universiteit te Leiden, de heer K. A. van Riemsdijk, wordt toegelaten tot de verbin tenis als adspirant-reserve-officier van ge zondheid. Het nieuw te vormen 4de regiment hu zaren zal 1 October a. s. worden opgericht; op dien datum worden de manschappen van het depot te j^eiden bestemd vor het lste en 3de regiment en de manschappen van het depot te Aj.aa.rlem voor het 2de en 4de re giment. Hedenmorgen werd voor het front der 5de batterij van het 2do regiment veld artillerie, alhier in garnizoen, door den kapitein Francois, commandant dier batte rij, op plechtige wijze do bronzen medaillo voor 12 jaren eerlijken en trouwen dienst uitgereikt aan den smid-bankwerker M. D. Nelemans. De kapitein sprak daarbij een kort, krachtig woord, waarin hij Nelemans prees als een flink soldaat en een goed werkman, die daardoor een voorbeeld was voor zijn kameraden en minderen. Na af loop ontving do gedecoreerde de gelukwen- schen van zijn meerderen en minderen. In het bericht omtrent het vragen van ontslag door den hoofdambtenaar ter ge- meente-secrotarie alhier, den heer F. W Eyndhoven, is als datum vermeld 1 Juni, dit moot zijn 1 Juli. Door den Burgemeester van Dordrecht is met ingang van 22 Mei a.s. benoemd tot agent van politie 2de klasse aldaar, J. A. J. Heins, te Zoeterwoude. To 's-Gravenhage is overleden de heer W. O. Goteling Vinnis, die directeur van de Tooneelsohool is geweest. Hij vertaalde een aantal drama's ,o.a> Uriel Acosta", van Gützkow; ,,Het boek Job", enz. Ook als Nutslezer maakte hij zich verdienste lijk. H. M. de Koningin heeft het verlangen te kennen gegeven tijdens haar bezoek aan Amsterdam de diamantindustrie te zien Naar hot ,,Hbl." verneemt, zal het bezoek plaats hebben aan do werkplaatsen van do firma I. J. Asscher, gevestigd in de dia mantslijperij Nieuwe Lijnbaansgracht No. 35. Ned.-Herv. Kerk. Beroepen: Te Wad dingsveen, (toez.) da. C. J. Leen mans, te Bennekom. Aangenomen: naar Niouwveen, do heer A. B. te Winkel, cand. te Utrecht. De ziekte van prof. dr. J. L. 0. Schroe- der van der Kolk, hooglecraar in aard- en delfstofkundc aan de Polyt. School te Delft is niet zoo ernstig als gemeld is. Prof. Schroedor van der Kolk hoopt binnenkort naar Bad Nauheim te vortrekken, ten ein de daar genezing te zoeken. („Vad.") Naar wij vomemen, heeft jhr. J. B. van Merlen, om gezondheidsredenen, zijn ont slag genomen als lid van de Provinciale Staten van Noord-Holland. („O. H. Ct.") De voor don dienst. in Indiö bestemde 2do Tuit. der inf. A. v Zuiden is aangewe zen om 3 Juni a. s. zijn bestemming te vol gen. De lste luit. der genie E J. Duetz, ge detacheerd bij het leger in Ned.-Indïc, keert in Juli a. s. in Nederland terug. In 190b zullen naar Oost-Indiö worden uitgezonden 1450 militairen, waaronder: 50 sergeanten der infanterie, 50 cavaleristen (geen kader), 210 artilleristen en onder de zen 9 sergeanten (of korporaals) en 4 kor poraals der bereden artillerie en 15 sergean ten (of korporaals) benevens 11 korporaals der vesting-artillerie en 16 geniesoldaten. De heer A. A. Noske te Middelburg maakt zich niet alleen zeer verdienstelijk door do uitgave van tal van Nederlandsche compositiën, waarvan dë uitgave meestal op groote bezwaren stuit, zooals werken voor kamermuziek en andere van groote uitge breidheid, maar hij tracht die compositiën ook in het buitenland te verspreiden. Dank zij zijn pogingen, zal do Parijsche pianiste Mile. Monduit, op het tweede harer coriöer- ten in het „Tliéatre de la Bodinière" op a. s. Dinsdag uitsluitend Nederlandsche compo sitiën ten gehoore brengen. Met den violist Paul Viardot zal zij de vioolsonates van Ju lius Röntgen, J. W. Kersbergen en Kor Kui ler voordragen, en 'de zanger Paul Chas- sinet zal liederen van Emil von Brucken Fock, Otto Aiies en Kor Kuiler ten gehoore brengen. Do 2de luitenant G. A. Visser, van liet 4de rcg. inf., is bestemd om te worden ge detacheerd bij de Koloniale Reserve. In strijd met hetgeen uit Brabant werd gemeld, verzekert het ,,VacL" beslist, dat minister Harte van Tecklenburg u i e t voor nemens is geweest af te treden vóór de ver kiezingen waren afgcloopen; dr. Kuyper heeft hem dus niet behoeven over te halen tot na de verkiezingen te blijven. Wel staat het vast zegt het blad dat de minister, hoe de uitslag der verkiezingen ook zijn moge, zijn portefeuille zal neerleg gen. De ongesteldheid van zijn echtgenoote, die veel in het buitenland moet vertoeven, noopt hem in de eerstfe plaats hiertoe. Het stoomschip Augsburg", van Java naar Amsterdam, arriveerde 14 Mei te Suez; de „Bürgcrineister" (thuisreis) ver trok 12 Mei van Lissabon; de Koningin Wilhelmina", van Batavia naar Amster dam, passeerde 14 Mei Dungeness; do ,,Noordam", van Rotterdam naar Nieuw- York, vertrok 13 Mei van Boulogne s/M.; de Madura", van Batavia naar Amster dam, arriveerde 14 Mei te Suez; de „Oen- garan", van Rotterdam naar Java, passeer de 13 Mei Kaap del Armi; de „Solo", van Java naar Rotterdam, passeerde 13 Mei Gibraltar; do „Koning Willem II", van Amsterdam naar Batavia, passeerde 13 Mei Perim; de „Prins de Nederlanden" arri veerde 0 Mei van Amsterdam te Paramari bo; de „Prins Fredcrik Hendrik" vertrok 8 Moi van Paramaribo naar Amsterdam; do „Pyrrhus", van Java naar Amsterdam, passeerde 12 Mei Perim; de „Koning Wil lem III", van Batavia naar Amsterdam, vortrok 13 Mei van Singopore. Alfon. Op Woensdagavond den I7den Mei heeft er in het hotel „De Vergulde Wagen" een vergadering plaats van de Afd. Alfen en Ornsfcr. van het Nederlandsch On- dorwijzors Genootschap. Op do agenda komt behalve onderwerpen van strikt liuis- houdriijken aard voor: lezing van den heel' Tolk, hoofd eener school te Aarlandorvceu (Lago Zijde). Gouda. Thans is ook door de centrale anti-reYolutionnairc kicsverccniging „Ne derland en Oranje" in het district Gouda mr. S. do Vries Cz., aftredend lid, met al- gemeono stemmen definitief candidaat voor de Tweede Kamer gesteld. Katwijk aan den Rijn. Do heor J. J. Hoef laken to Utrecht, benoemd tot onder wijzer aan 'do Chr. Sohool alhier, heeft deze benoeming aangenomen. Noordwiik-Binnen. Door het collego van notabelen der Ned.-Herv. Gemeento al hier zijn met algomecno stemmen tot kerk voogden herbenoemd de heeren G. van Ko nijnenburg r F. J. Parlcvliet. Oudshoorn. Voor het akte-examen lager onderwijs is te Utrecht geslaagd mej. R. H. D. do Lange, alhier. Rijnsburg. AT ier zijn door tot nog toe onbekendo oorzaak ooht aaneenge- bouwde schuren, behoorendo bij de wonin gen in den Bazaar, afgebrand. Gelukkig, dat do wind noord en alzoo van de wonin-, gen afgekeerd was; zeker waren die anders dan ook een prooi der vlammen geworden. De slangen op de waterleiding werkten uitstekend. Totaal alles is verbrand, da schuren en al wat zich daarin bevond: wa gons, karren, gereedschappen, voorraden, enz. Bijna alles is door verzekering gedekt. Enkelen, o. a. J. v. Delft, verliezen door dozen brand, doordat zij niet verzekerd wa ren, zelfs hun gereedschappen, waarmede zij het brood moeten verdienen. Ook twee flinko trokhonden kwamen in do vlammen om. Voorschoten. De verlofgangers dezer ge meente moeten op Dinsdag 13 Juni a,s., 's morgens half elf, te Stompwijk en wol aan den Leidscbendam inspectie maken. Zegwaard. De heer J. van Beek, wet- houder alhier, cn sedort con vijftigtal jaren lid van den gemeonteraa 1 heeft verklaar zich bij zijn periodiako aftreding dit jaar niot meer voor een ra&dscetcl beschikbaar te stellen. Mot hot oog op zijn lcoftijd de heor v. Beek is thans 87 jaar meende hij dat het beter was zijn betrekkingen aan jonger krachten over te laten. Eenigo jaren van wèlvordiondo rust zullen hem van harte gegund worden. Dc nieuwo kiezerslijst voor deze ge meente bevat 270 kiezers voor do Tweede Kamer, 268 voor de Provinciale Staten en 22-1 voor den Gemeenteraad. Van do vorige lijst zijn 12 kiezers afgevallen, terwijl er 19 voor den Raad, 55 voor de Staten en 57 voor do Kamer zijn bijgekomen. POSTERIJEN. De directeur-generaal der Posterijen on Telografio noudigt een ieder uit, om bij kortere of langere afwozigbeid uit zijn woonplaat6, voor zooveel moge lijk, maatregelen te nemen, om voor hem bestemde, per post te verzenden brieven, nieuwsbladen, drukwerken, enz. recht streeks aan zijn tijdolijko verblijf plaats te doen ad resscoron, ten einde, het werk der nazendingen op de kantoren der posterijen, inzonderheid gedurende hoi roiusoizoon, zooveel mogelijk te be perken en daardoor do overkomst dier stuk ken to bespoedigen. Teutoons»tolling van Into-tulpen. Door do Afdeeling ^-ridea on Omstreken der Ned. Maatsohappij voor Tuinbouw en Plantkunde zal op Dinsdag 16 Moi a.8. van 27 uren en op "Woensdag 17 Mei van 10 7 uren in den Foyer van de Stads-Gehoor- zaal een tentoonstelling van afgesneden bloemen van Latc-Tulpen worden gehou den. Deze oxpositio is voor liet publiek geheel gratis to bezichtigen. Do Lato-Tuipcn beginnen 'door hoar fraaie kleuren en vormen hoo langor hoe meer populair to worden, te moor, daar zij bloeien op een tijd, ;et bijzonder rijk aan bloemen. Zij kunnon ter versiering van iedcren tuin dienon, waaraan zij, in derzon tijd van het jaar, een bijzonder vroolijk aanzien verleonen. Daar de voornaamste kweekers 'dezer Tulpon hun medewerking hebben toegezegd, zal deze tentoonstelling zeer belangrijk worden en een bezoek zeker ovcrwaardig zijn. Weerbericht van 15 Mei. Tol jon» opj»T» T*n liet Mot. Instituut to Utrecht. Verwachting voor den namidrligt Matige noordoostelijke wind. Licht bewolk te lucht. Droog weer. Geringe toeneming in temperatuur. 48) Nooit had de Vorstin de groote oplettend heid, die de heeren van het hof haar bewe zen, tot een van die kleine intrige©, ge bruikt, waarmede zoovele talentvolle da me© van haar stand zich een belangrijk tijdverdrijf verschaften; in den jongston tijd echter was zij op de gedachte gekomen aan een collega in het departement van haar gemaal, die haar met den teedersten eerbied genaderd was, een nauwkeurige lijst te vragen van die ongolukkigcn, die in het afgeloopcn jaar langs administra tieven weg naar de Siberische ijsvelden waren verbannen. Zij wonddo natuurlijk een „algemeene" belangstelling voor, en daar haar onharmonische echtverbintenis in de naaste kringen geen geheim meer was behoefde zij volstrekt geen uitvlucht te verzinnen, waarom zij zich niot liever ter bevrediging van haar nieuwsgierigheid tot haar gemaal wendde, die in zako der ge heime politio niet minder op do hoogte was. In net midden van Februari zou do eerste ©oirée sedert de nieuwjaarsfeesten aan het hof plaats vinden. Hoewel Olga Potrowna zich gewoonlijk voor die feesten deed oxcu- Beeren, was zij ditmaal beceid, haar ge maal ten hove te vergezellen, daar zij hoop te van dien vriend het gevraagde afschrift dier lijst te ontvangen. Nog nooit was zij met haar toilet, dat toch voor eon soirée ten hove een zaak van groot gewicht ie, zoo spoedig klaar geweest als op dezen avond, maar toch kon Katja met innige ze., oldoening nederzien op het kunstwerk van het vorstelijk kapsel, dat vorstelijk kapsel, dat haar gewoonlijk bij do zenuwachtige overspanning van haar meesteres menigen heimclijken zucht koet- te. Ook de Vorst scheen dezen keer op buitengewonen 6poed aan te dringen, want nauwelijks had Katja met het insteken der bloemen en dor verschillendo schitterende haarnaalden de kroon op haar werk gezet, of Zijne Doorluchtigheid klopte aan de deur van de toiletkamer zijnor vrouw. Met zeer beleefden groet trad de Vorst binnen en was wel eenigszins verwonderd, dat men hem reeds geheel gekleed kon ontvangen, doch deze bewondering openbaarde zich slechts door een vluchtige, zwijgende bewo ging. Toen kuste hij met statige afgeme tenhoid de toppen der vingers zijner ge malin, wel wetende, dat zij deze ceremonie moest dulden, om de tegenwoordigheid van. haar kamenier. „Go ziet er betoorerend uit, Olga Pe- trowan," zeido hij toen met het beminnens waardigste gelaat, „Men mag nu reeds be weren, dat gij alle dames weder ver zult overtreffen. Ik dank u voor do goedheid, waarmede gij aldus aan mijn vurigsten wensch wilt beantwoorden." Do Vorstin wendde zich ai, om den toor- nigen blos te verbergen, dien zij bespeurde dat bij deze welberekende boosheid zich op haar gezicht vertoonde. Hiervan maakte do Vorst gebruik, om Katja een geheimen wenk te geven, de learner to verlaten. Toen het meisje buiten de deur was, trok Leo Nioolajewitsch een fauteuil naar zich toe en haalde een zilveren tabaksdoos uit zijn rokzak. „Wij hebben nog tijd genoeg. Het rijtuig kan nog nauwelijks bespannen zijn. Veroorloof mij..." Deze vraag gold ter zelf der tijd den wenscb om to gaan zitten als om te rooken. Olga knikte met een eenigszins vreemden blik van ter zijde op haar gemaal. Waar moest dat weder op uitloopen Murawin stak met het grootste genoegen een sigaretto aan, wier aroma zich spoedig vermengde met den zochten geur in dit weelderig bou doir, trok de St.-Andreasorde recht, die aan een blauw lint onder de witte das het goborduurde overhemd sierde cn nam een zco gemakkelijke houding aan, als zioh liet overeenkomen met de wetten der étiquette in gezelschap van dames. Wie die beiden zoo gezien had: dien voornamen man mot den statigen, grijzen baard en die schoono vrouw in haar kostbaar toilet, dat fonkel de wan diamanten, hij zou gemeend hebben in deze twee vertegenwoordigers van den koogadellijken stand, vader en dochter te ontmoeten, die innig veel van elkander hielden. „Wat zegt gij van dien vorst Karfzimi- roff?" vervolgde Murawin, alsof hij slechts uit beleefdheid een onbeduidend gesprek wensohte voort te zetten. De Vorstin bewoog geen ooglid, maar haar doodelijko bleek heid verried haar inwendige ontroering. „Wat bedoelt go? Ik versta niet..." „O, gij weet misschien nog niets van zijn ongeluk „Geen woord 1" „En geheel St.-Petersburg spreekt er reeds van; dezen avond stond het zelfs in den „Grafhdanin." Olga kwam weder tot zichzelve; zij be greep, dat Leo slechts tot haar gekomen was, om haar te pijnigen, cn wilde hoe eer hoo liever alles weten. „Dus mag ik het misschien ook verne men ,0, zeker I" zeide Murawin zeer gemoede lijk; „die gx>de Sergius Michaiolowitsch is dezen voormiddag op bevel van den Tsaar gearresteerd." Olga was blij, dat zij zat: zij zou anders bij deze medcdeeling zokor zijn neergeval len. Thans ging haar slechts een huivering door de loden. Met starende oogen keek zij in den grooten Venetiaanschen spiegel naar het marmerbleek gelaat, dat haart van uit het glas tegenblikto. „Gearres teerd?" vroeg zij, zoodra zij weder in staat was om to spreken. „Is het mogelijk?" Ser gius Michaiolowitsch Karfzimiroff, die tot nu too do gunsteling des Keizers was?" „Ja, het is een onaangename geschiede nis," ging Murawin voort, altijd op een wijze, alshij over het weder sprak. „Men heeft gcgTondo vermoedens, dat deze Vorst een goed vriend dor Nihilisten is of was, want nu zal men aan deze betrekkingen wel voor altijd een einde weten te maken." De Vorstin waagde het niet, dadelijk een nieuwo opmerking te maken. Als op gloei ende kolen zittende, verwachtte zij, wan neer Murawin zijn gesprek zou voortzetten, •dat hij haar den laatsten slag toebrengen zou. Maar hij zweeg nog een geruimen tijd en toen zij eindelijk weder den blik ophief zag zij, dat zijn oog, half verborgen onder de saamgedrukte oogleden, naar haar gluur de, terwijl hij met de sigarette gat op gat in heb fluweel der leuning van den fau teuil brandde. Toen wist zij, dat er niets meer voor hem te verhelen was en dat hij met haar speelde als een kat met haar prooi. En ofschoon zij nu over dc zekorheid van haar nederlaag niet meer in twijfel kon zijn, spande zij toch haar krachten in om haar angst door geen beweging te ver raden. Zoo zaten deze tweo cchtelicdon stom tegenover elkander, elkaar beglurend als twee tot aan do tanden gewapende vij anden. Wie zou dezen geveinsden vrede het langst volhouden? „klaar dat ia nog niet alles," bogori hij eindelijk weder zacht en langzaam, als kwamen zijn woorden ricchts moeilijk over zijn lippen. Ik vrees, dat men nog meni gen vriend en menige vriendin van Karfzi- miroff onder de hoogc kringen ontdekken zal, die sympathie schijnen te hebben voor dzen nihilistischcn samenzweerder, een zeer gevaarlijke sympathie in elk geval, want ik kan u do verzekering geven, dat men niemand, niemand ontzien zal, wie hofc ook zijn moge!" Hij had zijn st: a bij dc laatste woorden onwillekeurig vorheven en zijn boosheid", dio zich nu nauwelijks meer verbergen liet, verloste de arme vrouw van den vreeselijkon angst, dio haar vervulde, zoo lang hij vreedzame vroolijkheid huichelde. Nu draaide zij het hoofd om cn keek den ti ran open in het gezicht. „Gij spreekt tot mij, alsof gij mij dreigt, kwam het bijna spottend van haar lippen. Murawin stak zijn sigaretto voor de laatste maal in hot overtrek van den fau teuil, zóó diep, dat zij uitging, en 6tond op met een ontzagwekkend gelaat. Zijn oogen fonkelden in niet to bedwingen woe de, maar zijn mond hield hij nog in toom* Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1905 | | pagina 1