Onder onze vroede Vaderen. Ingezonden. No. 13S55. LEIDSCH DAGBLAD. ZATERDAG 22 AP.dL. VIZRDE BLAD. I. 'Het was Donderdag voor onzen gemeen teraad een dag der kleine dingen. D« agenda, die de raadsleden nog wel in twee tempo's heeft bereikt, bestond uit 22 on derwerpen, waarvan geen door bijzondere belangrijkheid uitmuntte, zoodat de mees te met een enkelen hamertik van den voor zitter afgedaan werden. Met deze onbelang rijkheid der agenda viel, toevallig of nier toevallig, samen do geringe belangstel ling der raadsleden. Niet minder dan acht heeren ontbraken op het appèl. Wie Donderdag uit een andere wereld eens plotseling in de Lcidsche raadszaal was neergezet, zou geen hoogen dunk van de Sleutelstad hebben verkregen. En toch ,was het al vier weken geleden dat do hee ren bijeen waren geweest. Eerlijk gezegd hadden wij dan ook verwacht dat althans één of meer punten van belang aan de orde zouden gesteld zijn. Want die zijn er toch wel. Wij noemen alleen maar het werklie denreglement, dat al zoo lang in de maak is. En oischt de groenten- en fruitmarktequajes- tie ook niet dringend voorziening? En is het voorstel tot invoering van een belasting op de publieke vermakelijkheden al van de haan 1 Is het dan vreemd dat de buiten wacht ©r wel eens over klaagt dat de ge meentelijke molen hier zoo langzaam maalt? Behalve de in het raadsovcrzicht genoem de ingekomon stukken kwam cr ook nog een adres ter tafel van den Kerkeraad der 'Nedcrduitsch-Hervormde Gemeente, hou dende het verzoek dat de gemeenteraad be palingen in hot leven roept, waarbij wordt voorgeschreven dat de tapper en des Zon dags worden gesloten of, wanneer deze maatregel te ingrijpend wordt geacht al- jthans ze te doen sluiten tot 's namiddags twee uren. Volgens do nieuwe Drankwet heeft de gemeenteraad tot het maken van dezo bepalingen hot recht, vandaar ook dat de heer Pera in een vorigo zitting er al bij B. en Ws. op aandrong in dezen geest stappen te doen. Wij zullon daarover mettertijd wel eens pracadvies van het college van B. en Ws. ontvangen. Natuurlijk zal daarbij ook reke ning moeten gehouden worden met de be langen van de vergunninghouders zeiven, die ,,op hooge lasten zitten," zooals men dat. noemt. Het adres der afdeeling Zoeterwoude van don Ned. Boerenbond in zake de vetto- varkons-markt sluit zich geheel aan bij het geen daaromtrent in een hoofdartikel in het „Leiusch Dagblad" is betoogd Nog deelde de voorzitter mede dat, zooals ook reeds door dit blad was bekend ge- (maakt, door B. en Ws. in de plaats zar» mr. H. H. Cornelisscn als commics-redac- teur is benoemd mr. dr. O. E. van Strijen, ïc Amsterdam. Do voorzitter wij lde enkele daardeerendo woorden aan den aftredenden functionnaris, welke woorden met een krachtig applaus door de vergadering on derstreept werden. Nu, Loiden verliest in derdaad in den heer Corneliasen een uit nemend ambtenaar. Hetzelfde mag gezegd worden van den heer A. van dor Harst, wicn met ingang van 1 October a. s. op de meost eervolle wijze ontslag werd verleend als hoofd der Openbare School 3de klasse No. 1 (Plantsoenschool), welke betrekking hij met groote getrouwheid van 1 Januari 1862 vervulde. Moge het den immer werk- zamen en zeer verdienstelijken schoolman gegeven worden nog langen tijd van do welverdiende rust te genieten. Naar aanleiding van het voorstel om den naam „Wintersteeg" te veranderen in dien van „Hooglandsche Kerkgracht", bracht dc heer Sijtsma de stegennamen in het alge meen nog eens ter sprake. Hij èb van oor deel dat bijv. de Zoiraeveldsteeg, Klok- Bteeg, Paarden- en Maarsmanssteeg enz. inderdaad aanspraak mogen maken op deD naam van straat. Mochten B. en Ws. niet bereid zijn met een voorstel in d;en geest ïe komen, dan wilde hij te zijnor lijd zulk een voorstel doen. De voorzitter zeide daarop en hieruit bleek dat hij niet volkomen op do hoogte was dat men ook moest weten of de be woners dier stegen zelf, op naams ver ando- FEUILLETON. B >e Banneling. 10) Toen hij weder opkeek en naar den handdoek greep, scheen hij eenigszint tot rust gekomen to zijn. Hij haalde een ta baksdoos voor den dag en draaide zich be daard een sigarette.. Maar reeds na de eerste trekken wierp hij haar weg en liep met langzame schredca door de kamer. Toen keek hij op do pendule on grimlachte, öa gezien te hebben hoe laat het was. De meeöt angstige gedachten vervolgden hem onophoudelijk. Middernacht was reeds getlagen, toen hij, na uren lang met het spel te hebben doorgebracht, zich de Hemel weet met wien aan den champagne had begeven. De schuld, waarmede hij bij den hotelhouder in het krijt stond, zou wel weer Verbazend vermeerderd zijn. Hij was tot aan den helderen morgen blijven zitten, tot dat allen hem alleen lieten en de slaperige bediende het waagde, hem vriendelijk te ver zoeken heen te gaan, ten einde de zaal te kunnen opruimen. Toen was hij vertrokken zich zei ven wijsmakende, dat hij zich verdui veld frisch en opgewekt gevoelde, zoodat tij lust kreeg om van den scboonen morgen te genieten. Nadat hij echter Tangen tijd door de straten geslenterd had met het toe nemend gevoel, dat alles op de wereld maar onzin was, was hij ten dotte, werktuiglijk de gewoonte volgende, over de Tutschkow- brug op het Basilius-eiland aangeland, tot dicht bjj het huis van Strömholt,a zonder ring gesteld rijn. De heer Pers antwoordde daar fluks op, dat die er al eerder op had den aangedrongen. Maar dan was de ge meente-archivaris cr ook nog, repliceerde de voorzitter om te onderzoeken of er aan die stegen ook nog een historische beteekenis verbonden is. Hoe 't zij, het wordt nu tijd voor de bowoners van stegen, die or op ge steld zijn voortaan in een straat te wonen, dat zij daarvan aan den Raad oven op een zegeltje kennis geven. De toestemming tot het verzoek van de Leidsche Duinwatermaatschappij om ver- gunning tot het leveren van water aan de gemeente Oegstgeest, ging er zonder eenig tegenstribbelen door. De voorzitter hield den hamer een tijdje boven zijn zetel rustig alsof hij vermoedde, dat er iets zou gezegd worden. Misschien verwachtte hij dat de heer Yan Tol, die in een vorigo zitting do Maatschappij wilde nagereden zien, daar over weder een balletje zou opwerpen. Deze deed het niet, evenmin een der andere leden. Over de vaststelling van de verordening, regelende het beheer der gemeente-apo theek, werden nog enkele woorden gewis seld. Daar was in een der artikelen sprake van gereedmaken van medicijnen en verband- stoffen, wat volgens den heer Van Gruting niet wel door den beugel kan, omdat ver- bandstoffen niet in een apotheek gereed gemaakt worden. De voorzitter wilde de woorden behouden, immera de verordening was onder voorlichting van den apotheker zelf tot stand gekomen. De heeren v. d. Lip en Meuleman kwamen er onderscheiden lijk ook nog wat juridisch en medisch licht bij opsteken en zoo werd dan eindelijk be sloten te lezen geneesmiddelen en verband- stoffen worden gereedgemaakt of verstrekt" en werd ten overvloede door den voorzitter nog een» medegedeeld hoe dit moest wor- en opgevat. Terwijl de drie of vier heeren hierover delibereerden werd de vergadering een beetje ongedurig. Zij besefte het belang van deze discussie blijkbaar niet. Het antwoord op de interpellatie van den heer Sijtsma betreffende het onderzoek naar de wenschelijkheid van het aanstellen van schoolartsen had een althans voor den vrager bevredigend resultaat. Do voorzitter toch gaf te kennen dat spoedig een voorstel dienaangaande kan worden tegemoetgezien. De heer Yan Gruting wees en terecht op den slechten staat der tramrails op de Steenstraat, hetgeen nader bevestigd werd door den heer Paul. Ongelukkon kunnen daar iederen dag worden verwacht. De voorzitter herhaalde, wat hij reeds vroeger had gezegd dat hij over den ontred derden toestand dor rails met de directie der Rott. Trammaatschappij had onderhan deld en dat hem de verzekering was gege ven dat vóór do Lustrumfeesten daarin ver betering zou zijn gebracht. Nu de heeren van oordeel waren dat zoo lang uitstel ge vaarlijk zou kunnen zijn, zal de voorzitter nog eens bij do directie op spoediger voor ziening aandringen. Of het resultaat zal hebben durfde hij niet beloven. Welnu, dan moet het Leidsch publiek maar eens optreden door de tram te mijden. Dat zaJ w e 1 helpen T De heer Van der Eist kwam ook nog met wat op de proppen. Art. 19 der Verorde ning op de Openbare wateren gaf hem aan leiding tot enkele opmerkingen. Herhaalde lijk komt het voor dat bowoners aan het Lcvendaal en in andere volksbuurten wor den vcrbaliseerd over het werpen van vuil in het voor hun woning loopend water, dikwijls volgens Spr. niet anders dan een open riool. Nu oordeelde hij het een meten met twee maten dat de verontreiniging op groote schaal door afvoer van afvalproduc ten van fabrieken wel toegelaten wordt on een huismoeder, die er haar „kattebak" in ledigt, daarvoor straf oploopt. Laat men liever wat meer werk maken van uitdiepen on afschuimen dezer wateren. Do voorzitter had deze opmerkingen van do zijde van den heer Yan der Eist niet verwacht Hij meende dat men met een strenger toezicht op de vervuiling van 't wc- ter juist op den goeden weg was. Sinds de pachters dor gemeentereiniging ook in de volksbuurten geregeld asch en huisvuil ko dat hij het merkte. Oscar wreef zich over het hoofd en stelde zich in den geest zijn rekening op „Twee maal drie duizend zeshonderd... Dat waren immera in het geheel dicht bij dc acht dui zend roebels. Ah, die Ludeskoy had weder een verbazend geluk gehad 1 Drie duizend zeshonderd roebek alleen aan bons en he- donavond natuurlijk betalen." Hij trok ver drietig zijn jas aan. Waarheen vroeg hij zichzelvcn af op een manier, die liet blijken, dat hij niet veel lust had, om aan den arbeid te gaan. „Naar het kantoor, dat spreekt vanzelf. Belache lijk, om rich weder aan den strengen blik Van dien vervloekten oude te moeten ver- tooncn." En waarlijk, hij was cr niet voor ge stemd, om tusBchen de met roet bodekte arbeidertgezichten rond te scharrelen, die elkander achter zijn. rug spottend zouden toelachen. En dan dat lawaai, ach 1 hij hoorde er reeds hier in huis zooveel van, dat het hoofd hem omliep. „Neen, voor den drommel. Men zal ook wel zonder rcuj klaar komen. Doch als de oude nu eens ernstig boos werd? Welnu, des te beter." Hij voelde zich thans geheel in de stem ming, hem eens ongezouten de waarheid te zeggen „Tra-lada-lala... Wat zou daar het gevolg van kunnen zijn Misschien de vol komen breuk tusschen hem en mij Ha, ha, haDaartoe heeft die slimme eerlijke vent toch reeds lang besloten, sedert hij weet, dat Oscar Gawirlowit-sch met zijn vader lijk erfdeel aan lager wal is. Dus voor uit, laten wij er een einde aan maken. Het is immers alios hetzelfde, zoo lamlendig, dat men er bijna om zou kunnen lachen. men ophalen bestaat daarin geen bezwaar. Hij wil nog wel eens onderzoeken of er geen gelegenheid is om nog een keer vaker rond te rijden en zal ook een meerdor uitdiepen en afschuimen trachten te bevorderen. Nadat de heer Yan der Lip nog had op gemerkt dat de heer Van der Eist als Ambtenaar van het O. M. bij hot Kanton gerecht het zelf heeft te beoordeelen of na een proces-verbaal een vervolging zal plaats hebben, blijft deze, die hier in zijn qualiteit van lid van den gemeenteraad zegt op te treden, het meten met twee maten noemen, dat door de fabrieken op groote schaal heb water vervuild mag worden en de bewoners der volksbuurten daarvoor moeten boeten; overigens dankte hij voor de toezeggingen van den voorzitter. Eindelijk de heeren hadden nu eens gedegenheid vragen en opmerkingen te ber de te brengen kwam de heer Meuleman vragen waarom de nieuwe straten aan den Zoeterwoudschon Singel nog niet officieel waren gedoopt. De heer Korcvaar ant woordde daarop, dat de gemeente niet eer de straten namen kan geven voor ze door haar in onderhoud en eigendom zijn over genomen. Dit zal nu met de door den heer M. bedoelde straten eerstdaags plaats heb ben en dan wordt het tijd haar officiee'o namen te geven. Ons dunkt, dat dan ook wc', eens onderzocht mag worden waarom de z.g. De-Laatedc-Kan ter-straat doodloopt tegen de punt van den tuin der villa „Hoekstee", et is toch niet te donken, dat zóó hot stratenplan indertijd door den Raad is goedgekeurd. Thans reeds, maar later wanneer dit stadskwartier nog belangrijk is uitgebreid zal men daar den grootcn last van onder vinden. Yerder had geen der loden meer iets voor de openbare vergadering, waarna men over ging tot een zitting met gesloten fleuren o. a. ter behandeling van bezwaarschriften tegen aanslagen in de plaatselijke directe belasting, dienst 1904. Alfen aan den Ryn. Zooals mon woot, vierde de burgemeester dezer gemeente, de edelachtbare hoer Visssr, 19 dezer z\Jn zil veren jubileum als zoodanig en werden hem toen eenige cadeaux vereerd. Het huldeblijk van da Ingezetenen zal ZEd.- achtbaro a. s. Dinsdag worden aangeboden, by welke gelegenheid tevens eenlge feestelijk heden zullen plaats hebben; de klndoran van alle scholen in die gemeente zullen den jubi laris, 's morgens omstreeks halftwaalf, vóór het Raadhuis eenig© feestliederen toeiingen, 's avonds cafó-chantant in het hotel „Sint- Joria", terwijl de kapel van hot 4do Regiment infanterie uit Leiden dien dag op het markt plein, het feest met prachtige muziek zal opluisteren. Die muziek zal plaats hebben almede in de onmiddellijke nabijheid van het Raadhuis, en wel van balftien tot halftwaalf, van 2 tot 4 en van 7 tot 6 uren. Voor de ingezetenen zoowel als voor de vele vreemdelingen, dlo verwacht worden, is het te hopen dat het prachtig weer moge zijn. De feestcommissie heeft den ingezetenen weder verzocht de driekleur te ontplooien. Bodegraven. De Volksbibliotheek alhier voldoot aan een wcrkolijke behoefte, daar rij wekelijks meer dan zestig boeken geheel gratis ter leen geeft. Het groote gebruik veroorzaakt evenwel veel slijtage en voort durend moeten boeken als onbruikbaar vorwijderd worden. Commissarissen hebben plan dit jaar een flinke opruiming te doen plaats hebben, een groot aantal boeken nan te schaffen en een nieuwen catalogus te doen drukken. Vooraf richt zij tot velen con verzoek hun boekenkast cons na te zien, of zich daarin ook geschikte boeken of jaargangon van tijdschriften bevinden, die zij aan de Volksbibliotheek zouden willen afstaan. Do secretaris, de heer A. van Ramshorst, zal ze gaarne in ontvangst nomen. Wegens vertrek uit dc gemeente heeft do heer G. do Kruyff alhier, bedankt als lid van den gemeenteraad. Boskoop. De vergadering van don Ver- bondsring „Rijnstreek" van het Neder- iandsch Jongelingsverbond werd Donder dagavond in de Chr. bewaarschool te Bos koop geopend door den heer Chr. Muller, Ha, ha, ha, hal..." Toen wierp bij zich weder op de canapé en steunde en kermde alsof hij pijn ge voelde. Hij sloot de oogen vast toe; hij wilde slapen; in de eerste plaats over niets, over volstrekt niets nadenken In derdaad, hij had rust noodig. De cham pagne deed nog zijn uitwerking op hem gelden en nog altijd meende hij den zwa- ren last op den schedel te voelen drukken, waarmede hij urenlang naar hot kaartspel in do handen van Ludeskoy gekeken had; het was hem, alsof dat zijn hoofd op hol bracht, of dat er juist de schuld van was, dat hij voortdurend verloren had. Afschu welijke tegenspoed 1 En dat ging bij korto afwisseling, eigenlijk sedert twee raaandeu maar altijd zoo door. Het was al te gek Met den slaap ging het niet e»rg. Was het niet, alsof duizend duivels in die verwensch te canapé zaten, duivels, die gezworpn had den om hem te plagen? Hij kon niet gcloo- ven, dat alles zoo tegen hora was. Waarom toch vervolgden Hem onophoudelijk zulke domme droombeelden, waarin hem Ström- holt en zijn dochter verschenen Waarom voelde hij voor een oogenblik lust den vader onheusch te bejegenen en Elli te voet te val- len De ouc.. had duidelijk andere plannen dan do dochter, en waarlijk, dien ernstigèa papa, dien doorgrondde hij ten volle.De He mel weet, wio de uitverkorene sou zijn 1 Os- dar wist in elk geval, waarom de chef tegen over zijn loszinnig handelen zoo spoedig een oog toedrukte. Strömholt wilde hem des te beter de gelegenheid geven zich geheel te ruïneeren, om hora dan met meer gerecht vaardigde gestrengheid te kunnen zeggen: „Gij zult inzien, jonge man 1 dat ik mijn kind niet an een liohtrinnigen speler kan den nieuwbenoomdon ring&gent, daar de voorz., de heer I. Hoogen doorn, van Bode graven ongesteld was. Do installatie van den ringagent had nu plaats door den heer H Turkenburg, van Bodegr. Uit het financieel verslag van den heer C. B. Batelaan bleek, dat de inkomsten f 35 hadden bedragen en de uitgaven f 18.27. Voordrachten worden ge houden over „Het Reveil" door den heer G. Laro6, van Alfen, over „De teekonon der tijdon" door den ringagent ©n ovor „Zon dagsrust" door don heer C. v. d. Willk te Boskoop. Ook de literarische voordrachten ..Kerkklokstonen". door den heer L. van Ecuwen, en „Do Eik" door den heer J. La- ros beidon van Boskoop vielen in den smaak Als plaats voor de volgende ring vergadering werd bepaald Nieuwkoop, terwijl dan de daaropvolgende zal gehouden worden te Bo. degraven, op welko vergadering do agent van hot Verbond de heer Van Bommel, hoopt tegenwoordig te zijn. Nog moet worden vermeld, dat de bijbel bespreking onder leiding van don heer H. Turkonburg zeer geanimeerd was en dat de vergadering met dankzegging gesloten werd, nadat vooraf een orkontclijk woord was go- richt tob hot Chr. Fanfarekorps ..Concor dia" voor zijn medewerking en tot de bedie nende dames, die de gasten van koffio voor zien hadden. KatwUk. D® heer F. E Meerburg heeft zijn benoeming tot lid van den Gemeente raad aangenomen, waardoor deze wodor voltallig is. Naar men ons mededeelt-, zal do liberale kiesvercenigv g „Volksbelang", door bet stollen van candidatcn, zich eveneens in hot vervolg met do Gemeenteraadsverkiezingen onledig houden. Katwyk-aan-Zco. In de ofgoloopen weck brachten negen bommen alhier hun vangst in afslag mot con besomming, loopende van f 41.75 tot 101.30. Tong bracht op /0.30 tot 0.90, griet 0.80 tot 1, tarbot f 3 tot 8 per stuk. Schol 4.50 tot 5, braad /3 tot 3.50, schar 2.75 per mand Noordw ykorliouu Er was weer 'n paarljo in liet schuitj gegaan Familio cn enkele gocdo kennissen krijgen op tal van plaat- son cn zoo ook hier, daarvan officieel mede- dceling door een persoonlijk bezook van bruid cn bruidegom, waarbij eerstgenoom- do dan een sierlijk zakje bruid suikers offreert. Een tante in het dorp was ditmaal een van dc eersten, wicn het bezoek gold. Na de tilbury op do werf te hobbcn vastgezet, gingen bruid en bruidegom naar binnen. Toen de visito was afgeloopcn n het paar het rijtuig weer had bestegen, kwam bet tot do minder aan gename ontdekking, dat daaruit een zak met ongeveer vijf kilo bruidsuikers was verdwenen Wel werd die later op het daar naast gelegen erf wcor terug gevonden, dool) meer dan do helft van 'den inhoud werd vermist. Do buurt, waarin hot feit plaats had, zal stellig nog eens een zokcro vermaardheid krijgen, want herinneren wo ons goed, dan is het niot het eerste van dien aard aldaar. Aanslaando week is hier bloombollen- veiling. Naar het aantal nummers de catalogus vermeldt or 837 zal het do grootste zijn der veilingen, dio tot dusverre hier plaats hadden. En hieronder zijn nog niot eens begre pen do bollen van den afgetreden penning meester van „bloembollencultuur", op wien men zoo geb g<ï is, dat men gemeend heeft hom to moeten boycotten. Althans als „hij" tot de veiling werd toegelaten, deden „zij" vast niet mco. En nu zijn er dio beweren, dat do omgang met bloemen zoo veredelend workt! Leverde de laatste vergadering van „bloembollencultuur" wegens do lioflijkho- den, dio men elkander naar het hoofd slin gerde, stellig het bewijs dat die omgang do vindingrijkheid daarin althans niet ver- mindert, de eerstvolgende is nog meer bc- lov end on zij, die wel van iets pittigs hou den, zien haar daarom met verlangen to gemoet. Do Tuindcrsbond vergaderde eergisteren in het café „Het Wapen van Noordwijker- hout". Volgons all. a van art. 2 van hot hui dioudclijk reglement wordt het voor hot geven. Wee*, zoo goed on maak, dat je wog komt t" En zij, Elli l Wist zij misschien van dit vaderlijk plan? Keurde zij het goed on 6pceldo zij eveneens haar rol I Somtijds, in do uren van zijn ergste zwaartillendheid, ge loofde Oscar or vast aan, maar dan weer moc^t hij richzelven bekennen, dat, als Elli hem werkelijk zijn afscheid had willen sever., zij daartoe reeds meermalen aan'eid-ng go- had had door zijn jongste gedrag. Neen hij kende dat kinderlijke, vroolijke karakter maar al te goed I Een vlinderzicltje had hij haar dikwijls genoemd en daarmede de een voudige levensopvatting gemeond, dio zich in haar vroolijk, dartel gelaat vertoonde. Zij wist zeker nog niet, hoo slecht het met den speelgenoot barer jougd Btond. Waarin baar beetje coquctteric zich oefen de, dat waa io een vluchtig gekheid-maken mot dien aardigen Fedor Davidowitsch, die natuurlijk geen volbloed kenner zou hebben moeten wezen, om over dit bekoorlijke schepseltje niet in verrukking te zijn. Op hem, Oeoar, was het gemunt; dat plagerigs omgaan met Ludeskoy, het moctt hem aan sporen, hem een beetje te straffen voor de vcrwaarl*x>zin#, waaraan hij rich, jegens haar schuldig maakte. O, waarlijk, voor hoe ve..! had hij niet om versohooning te vragen. Arm kind, gij vermoedt niet... En toen overviel den jongen zondaar een ijskoude huivering. „Elli, Elli, ik ben een ellende ling, uwer sedert lang niet meer waardig' Dat riep hij onwillekeurig luide uit e.i i klank zijner half door tranen gesmoorde stem joeg hem vrees aan, verdreef de wilde j droombeelden cn bracht conige helderheid in 1 zijn vermoeide hersenen. Met een ruk stond hij op. „Foei, wat wae dat? Laf gepraat? Jij dom Anno 1905. bodrijf bonoodigdu op coöperatieven grond slag aangeschaft. Ditmaal gold het de leve ring van crwtenkatoen en hoewel rij nio4 do laagste waa, werd aan mejuffrouw P v. d. Marei, als ingezetene, de levering gegund. Zegwaard. Door den Minister \an Oorlog is aan de wo I. Van Velzwi albier vijftig conti per dag toegekend gedurende dsn iyd, dal haar zoon onder ae wapenen wordt golioudeiu De ingelanden van den Palensteinschon polder zyn tegen Woensdag 3 Mol a. 6., dei morgens te 10 uren, ter vergadering opgeroe pen tot vaststelling der rekening over 1904 en van do bogrooting voor 1905. De heer J. Fyan, door don Raad dezor gemeente benoemd tot wethouder, heeft ver klaard deze betrekking aan te nemen. Tot commandeur van de pompers by de brandweor alhier is aangesteld do heer B. Hoogonboezera, en zulks in do plaats van don boer H. Houtman, aan wion, op zyn verzook, ontslag waa verleend. Zootermeer. Door God. Staten is afwyzend beschikt op bet verzook Yan J, J. liyneveen alhier om vergunning tot den verkoop van. sterken drank in hot kloin alloon aan logeer gasten in zyn pand Dorpsstraat No. 56. De rekening der gezondheidscommissie albier over 1904, die ter secretarie der ge meente Hillegorsberg ter Inzage ligt, bedraagt in ontvangsten 2921.18'/,aan uitgaven 1307.49, goed slot alzoo f 161S.69Vi- Voorhout. Do Wed. G. Tb. van der Hulst, veehoudster alhier, heeft aangevraagd een baar toebehoorond tuberculeus rund tegen schadeloosstelling door bet Ryk to doen ovor- nemen. Den llden Mei a. 8. hopen de echtehodon Dirk van der Bent on Christina Goerllng, wonende op de bloemlstory „Bijdorp" alhior, bun 50-jarige eebtverounig ng te herJonkea. Intercommunale telefoon. Van 15 Mol a. s. zal voor de geabonneer- den aan do telefoonnetten te Amsterdam, Rotterdam, 's Gravenliage, Arnhem, Nijmegen, Zutfon, Apeldoorn, Maastricht, Delft, Wage- ningon en Den Helder gelegenheid bestuaa ook gedurendo don nacht interlocal© gesprok kon te voeren. Mijnhoor de Redaotcur! Beleefd vorzoeken wy U eonigo plaatsruimte in uw veelgelezen blad voor onderstaand* rogelon. In liet „Leidsch Dagblad" van Donderdag jl. 2de blad, komt eon beriebtjo voor van d* „Leidscbo Scliorpschuttersverteniglng," waarin wordt gejogd, „dat hot Muzlokgozolschap „Orpbout" als onderafdeoling der „Leidsche Scherpschuttersveieouiglng" is opgohevon" on door den voorzitter hot woord word ge< voord (golozen GedeoltelUk is dat waar, maar om een ver keerden indruk weg to nemen als zou „Or pheus" niet meer bestaan, dione 't navolgende: Do drang om van elkander af to komen is niet uitgegaan van do „L. 3. V." maar van hot Muziekgorelschap „Orpheus", d iar een langer samenwerken mot do „L, S. V." oin velschillende redonen onbestaanbaar was. De voornaamste redon dezor afscheiding la hoofdzakoiyk, dat do Muziokafdoeling, welk* per jaar oon veel hoogere contributie betaalt dan do scherpschutters en bovendien nog haar muziek prosteorde, niet de minste rechten had, zelfs niet waar het haar bolangen gold. U, Mynheer do Redacteur, by voorbaat onzen dank voor deze plaatsing. Namens het bestuur van liet Muziekgezel schap „Orplieus," A MULDER, Voorzitter Lelden, 22 April 1905. NOORDWIJK. Go boren: Johaonos, Z. va* J. l'ltig eo J Al. Hagen. Ondertrouwd: Johannes Leenheer 81 j. en JohanDA Wilhelmiüo Bijlevold 80 j. Hendnkos Wortman 27 on Johanna van Veen 8ü j. Overleden: Cinema Apollouia do GrootS m. l.evenl. anngeg. kind v. b. vrouwei. geaL van P. Duivenvoorden on A- v. d. Zwet. Leonardo* Johannoa van Wout 17 m. Nicolau Htmlnlf van dor Boon 56 j. me jongen, wat overkomt je? Blijft er dan werkelijk niet anders over dan berouwvol op de borst te slaan en de dingen te laten, zoo- als zij v- ikelijk zijn Laat toch eens zien! Je heb immers nog geld, hoeveel dant Hm in elk geval genoog om alles terug te winnen. Slechts 't hoofd niet verliezen! Lu deskoy kan niet altijd geluk hebben. Dezen avond voorzeker, ja, dan kon het blaadje zich wenden, dan moest bet zich wendenhij voelde dat met onbetwistbare zekerheid. Men heeft als speler dikwijls zulk een onbe twistbaar voorgevoel. Welnu, wat wat cr dan verloren? Hij kon zich ook rnot weinig tevreden stollen; hij waa tevreden, als hij het verlorene maar voor dc helft, terugwon. En dan, dan stond zijn besluit vast, om zijn geheele leven die vervloekte kaarten niet wo dor aan te raken. Hij wilde weer een vlij tig arbeider wordenhjj wilde nieuwe odE* worpen maken, die den oude zoudea bewij zen, dat Oscar Olfers do bekwaamt to mad in zijn vak waa. Hij wae immers nog jong, luj had nog jaren vóór rich en Elli, liet ze ventienjarig baJcvischje, beh ©fdo waarlijk niot to verouderen gedurende dc verwekelij king van al de schoono plai.nen, waarvan hij vol was. O, als hij maar ernstig wildot En waarlijk, nu wilde hij. Nu wierp hij dien dwazen roes, waarin hij sedert eenig* maanden verkeerde, ineens van zioh af. Nd wat hij weder volkomen man, ernstig ed vast in zijn besluit, gereed om bet noodlot t* bedwingen. (Wordt verrot ffd.)

Leidsch Dagblad | 1905 | | pagina 15