N«. 13852 Dinsdag 18 April. A0. 1905. <§ourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. FEUILLETON. X>e Banneling. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DEZER COURANT I Voor Lelden per week 9 Oentsi per 8 maanden 2 I f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd fijn I 1.30. Franco per post i i f 1.65. PRIJS DER ADVERTKNTlENi Van 16 regels /"1.05. Iedere regel meer f 0.171. Grootere letters naar plaatsruimte. - Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oenta contant j elk tiental woorden meer 10 Gents.-Voor het inoasseeren wordt/"0.05 berekend. Leiden, 68 April. Ter gelegenheid van den verjaardag yan Z. K. H. den Prins der Nederlanden wordt morgen op het Schuttersveld de gebruikelijke parade gehouden. Gisteravond had in de consistorieka mer van de Ger. Kerk aan de Oude Vest onder leiding van ds. G. Wisse de aange kondigde vergadering plaats van zieken verplegers en -verpleegsters, tot stichting ,van een afdeeling van den Christelijken 'Bond voor ziekenverpleging- Een aantal zusters uit do verschillendo gestichten, uit de wijkverpleging, alsook particuliere ver pleegsters waren tegenwoordig, terwijl van de stichting „Endegeest" ook manne lijk personeel tegenwoordig was. Ds. J. Bootsma, geestelijk verzorger van „Bloe- mendaal" te Loosduinen, zette de bedoe ling van den Bond uiteen, waarna door al lo aanwezigen in beginsel besloten word èot oprichting van een afdeeling. Binnen enkele weken hoopt mon weder om te vergaderen tot verdere constituee ring der afdeeling. Aan de Universiteit te Gent (België) zijn gepromoveerd tot doctor in de genees kunde de artsen J. Duyster on M. W. Marsman, beidein stadgonooten. De arts Duyster promoveerde oum laude. Op een twaalfal tot het beroepen van een tweeden predikant bij de Geref. kerk te Pretoria (Zuid-Afrika) komt o.a. voor ds. Wisse, van Leiden. Gisteravond hield de Lei'dsche Gym nastiek- en Scheriavereeniging „Hercules" onder de zinspreuk „Ontwikkeling door Ar- boid" haar jaarlijkschon openbaren oefe- ningoavond in het gymnastieklokaal aan de Pieterskerkgracht. De belangstelling voor dezen avond was bijzonder groot, wat zeker ook voor een deel te danken was aan de dameeafooeling, die sinds eenige maan den aan do ereeniging verbonden ia De eere-voorzitter, do heer A. Dirks, die den avond opende met een korte toespraak, betuigde dank voor deze groote opkomst. Hij weea er oohter op, dat het niet als een uitvoering, maar als een gewone leB was bedoeld, om zoo mogelijk nog anderen op te wekken zich aan to sluiten. Hij verheugde rioh in het welslagen van het pogen der Yereeniging om ook dames tot de beoefening van deze sport te bewe gen, waartoe de Leidsohe Briefschrijver In het „Leidsc Dagblad" hot zijne had bijgedragen. Het werken dor matnnenafdeoling was, «ooals men kon verwachten, uitnemend, hoe_ wel sommige oefeningen onder de beperkte ruimte moesten lijden. Bijzonder mooi wa ren de vrije oefeningen der adspinanten ©n do staaf oefeningen der workende leden, Het optreden der Moisj osaf deeling maak. te een aardig effect, dank zij den mooien witten pakjes dezer meisjes. Eerst 'n beetje weifelend, waren ze spoedig op dreef. De öide-oofeningen, die aan de zangrei voor afgingen, werden correct uitgevoerd. De fcangroi was bijzonder mooien liet niet na indruk op de aanwezigen te maken. Het blokjesrapen.on aftikken met hindernissen leverden een prettige afwisseling. Ongetwij feld zullen de aanwezige ouders geen spijt hebben gevoeld dat ze hun meisjes aan de uitnemende leiding van 'den heer Dirks hebben toevertrouwd. Bij de damesafdceling zat de vrees voor het optreden er eerst nog wel een beetjo in. De stokoefeningen waren die voor de groote Bondsuitvoering dit jaar te Apel doorn to houden. In do pauze had de uitreiking der prijzen plaats, bestaande uit diploma's en kunst voorwerpen, uitgeloofd door het bestuur voor de wedstrijden van adspiranten in rek}-, brug-, ringen- en paardoefeningen oo in ver- en hoogspringen. De prijzen werdea behaald: Eerste afdeeling: 1. J. A. Sasburg; 2 G. v. d. Kloot; tweede afdeeling: 1. J. Godijn; 2. M. van Koolbergen; derde afd. 1. J. Petit, 2. O. de Boer. Ten slotte ontvingen allen nog een ver snapering. Met een korte dankbetuiging werd 'de openbare les gesloten. De aanwozigen gingen zoer voldaan huiswaarts en met de stellige overtuiging dat zij een goed werk deden door ook hun dochters gymnastiok te laten beoefenen. Lijst van de brieven en briefkaarten, aan het postkantoor alhier en de daaron der behoorende hulpkantoren ter post be zorgd, in de eersto helft der maand April, welke wegens onbekendheid van de geadres seerden niet zijn kunnen worden uitgereikt: Brieven: Directeur AlfenDirecteur Maatsch. „Ons Belang", Mej. Jo Kluin, J. Vink, Bekman, Amsterdam; E. Mulder, Arnhem; Boa/velaar, Reinke, Poldervaart, Leiden; A. Steinovolt, Nootdorp; P. D. Rie beek, A. Prins, A. v. d. Wouden, Rotterdam; Ohlmann, Voorsohoten; O. v. Dijk, Zwam- merdom; wed. Vliesman, J. Velijn, nr. 38, niet vermeld'. Briefkaarten: O. Hagemann, Am sterdam; N. Donbeek, 's-GravenliageL. Wijman, Groningenmej. Anna, N. van Zuil, Gebrs. Breebach, LeidenM. de Vrindt, Terborgh. Uit het buitenland terugontvangen. Brie. ren: Rupert E Rau, Anvere; A. van Rijs. wijk, Buenoe-AyreeBaron v. Voorst tot VooTst, Oaen; Joh. Roersma, Duisburg, Ro- senburg, Hamburg; J. Th. Kleyn, Paris. Uit het buitenland terugontvangen. Briefkaarten: mejHubert, Oannes Howling, L. Buhla, London; P. Jonker, Minden, mej. E. Duperren, Orzens. De toezegging van beroep naar Bos koop (Herv. Gem.) is aangenomen door den heer H. Vermaas te Aardenburg. De Gemeenteraad van 's-Gravenhage heeft tot leeraar in de scheikunde aan het gymnasium aldaar bonoemd dr. J. J. At- tema, thans tijdelijk. Door de H. IJ.-S.-M. werd gisteren aanbesteedhet uitvoeren van grond- en spoorwerken, het maken van onderdoor gangen en perrons, het bouwen van een be- sitelgoederenloods met tijdelijke en bijko mende werken, perrongebouwen, tunnels en trappen, olies mot daarbij behoorende werken, ten dienste van de uitbreiding van het stations-emplacement te Haarlem. In gekomen 10 biljotton. Minste inschrijvers de heeren P. Vermeer Jz., Watergraafs meer, en A. van Doorn, Amsterdam, 1,085,000; vorder werd ingeschreven door M, J. van Hattuin, Bovcrwijk, en W. Blan kenvoort Cz. te Haarlem, 1,326,000; F. de Herder en N. M. Bolle te Zwolle, f 1,185,900; P. Boks te Amersfoort, 1,175,800; M- W. Wardenier Jz. en J. de Ruiter te Arnhem, 1,172,500; E. Wien- hovon te Schiedam, f 1,163,000; G. L. Buvet to Haarlem, 1,149,000; B. Groenewegcn te Haarlem, en A. Bogerd te Den Haag, f 1,127,000; B. W. de Blécourt te Nijmegen, 1,122,000; D. Cerlijn en Zn. en A. J. de Haan to Amsterdam, 1,098,000. Te 's-Gravenhage zijn aangekomen H. H. K. K. H. H. do Prinsen Yugula en Vudlujae van Siam. Ook is aangekomen de heer C. Scheiblor, oon sul-gene raai der Nederlanden te Keulen. De minister van binnenlandsche zaken dr. Kuyper begaf zich gisteren voor korten tijd naar Brussel. De Gemeenteraad te Deventer besloot met 12 tegen 8 stemmen tegen advies der Kamer van Koophandel in om het terrein der oude tapijtfabriek te verkiezen boven het terrein aan den Brink voor do stichting van een nieuw post en telegraafkantoor. Z. K. H. de Prins heeft aan het Christelijk Harmonie- en Fanfarekorps, te Apeldoorn, vorgunning verleend tot het brengen van een aubade ten Paleizo op Woensdagmorgen a.s., zijn vorjaardag. Tg Haarlem is in G2-jarigcn ouderdom overleden de sedert 1887 gepensionneorde kapitein W. J. Kruvt, van het Oost Indi sche leger. De algomeene vergadering van het Ned. Luth. Genootschap voor in- en uit wendige zending zal gehouden worden op Vrijdag 26 dezer, in hot „American Hotel", te Amsterdam onder voorzitterschap van ds. K. Schorten. To Utrecht is in 7l-jarigon ouderdom overlodon de gepensionneerde luit.-kolonel der artillerie P. B. Kook, sedert 1886 gepon- sionnoerd. Inlichtingen, uit de beste bron verkre- gen, stellen „Hot Centrum" in staat met beslistheid tegen te sproken hot bericht van „Het Huisgezin", dat mr. Kolkman binnenkort benoemd zou worden tot lid van den Raad van Staten. Reuter seint uit St.-Petersburg, dat de heer Tsjarykof, lid van don raad aan het ministerie van buitonlandsche zaken, is benoemd tot Russisch gezant in Den Haag. Deelde „De Nod." de vorige week mede, dat er plannen bestonden te Katwijk aan Zee een nieuwe kerk voor de Geref. Gem. te bouwen, thans kan het blad be richten, dat in een vergadering van mans lidmaten der Geref. Gem. aldaar is besloten over te gaan tot 'den bouw van een nieuwe kerk ter plaatse, waar nu de oude staat. Architect is do heer Jesse, te Leiden, bouwmeester o. m. van de Herv. Kerk te Katwijk aan Zee. Enkele maanden zullen de godsdienstoefeningen plaats hebben In het vroegere tentoonstellingsgebouw. Door de arr.-rechtbank te Utrecht is, ter vervulling eener vacature van rechter in dat ooilego, opgemaakt de navolgende alfa betische lijst van aanbeveling: jhr. mr. J. W. M. Bosch van Oud-Amelis- wëerd, substituut-officier van justitie bij de arr.-rechtbank te Amsterdam; mr. L. Ph. J. Hoeffolman, rechter in do arr.-rechtbank te Bi. a; mr. D. van Houweningo, rechter in do arr.-rcohtban!: to Alkmaar. Do luit. ter zee lete klasse A. J. Gooszcn, offioior-instruoteur bij het Kon. (Instituut voor de Marine te Willemsoord, wordt met 2 Mei eervol van dezo betrekking onthoven, overgeplaatst als lsto officier aan boord van Hr. Mt. instructitschip „Nauti lus" en vervangen door den luitenant tor zeo 1ste klasse J. J. Oudemans. Mot gelijken datum wordt do luitenant tor zee 2de klasse R. L. Dijkhuis, dienende aan boord van voormelden bodem, op non activiteit gesteld. („Stct.") Door wijion den heer D. Laan zijn o.a. vermaakt de volgende legaten: Protestant- scho Weeshuis f 25.000, Wilhelminapark f 26.000, Armenzorg f 10.000, Gemeente Wor- merveer f 16.000, Kerkvoogdij Nod. Herv. Gemeente f 10.000, Voreonigde Doopsgezindo Gemeenten, alle te Wormerveer,, f 20.000, de Roomsch-Katholieko Gemoente /5.000, do Gereformeerde Gemeente aldaar f 5000. Het stoomschip „Anchises", van Bata via naar Amsterdam, passeerdo 14 April Sagrès; de „Amstclland", van Amsterdam naar Buenos-Ayres, passeerde 15 April Ouossant; „Bogor", van Batavia naar Rot terdam, arriveerdo 17 April te Suez; do „Lawoe", van Batavia naar Rotterdam, vertrok 16 April van Marseille; de „Mag- doburg",van Java naar Amsterdam, pas seerde 17 April Dover; de „Markgraf' (uitreis) arriveerde 15 April te Marseillo; de „Praeeident" (uitreis) arriveerde 15 April te Aden; do „Prins Hendrik", van Amsterdam naar Batavia, vertrok 16 April van Perim; de „Salak", van Rotterdam naar Batavia, arriveerde 16 April to Sou thampton; do „Zeeburg" arriveerdo 16 April van Rotterdam te Fernandina; do „Statendam", van Rotterdam naar Nicuw- York, passeerdo 16 April Lizard. Alfen. Bij B. en We. is ingekomen een verzoek van J. Bink, alhior, om vergunning tot het oprichten van een steenhouwerij op het perceel Kori. bekend in Sectio A. No. 2204. Op Donderdag 27 April au s. des voormid dag s te half twaalf, zal ten Raadhuize ge legenheid '"«taan om bezwaTon in te bren gen. Haarlemmermeer. Met spoed wordt to Hoofddorp aan bruggen en hotels gewerkt om H Juli a.s. klaar te komen ten oinde de bezoekers van de a.s. landbouwtentoon stelling waardig te ontvangen. Het pro gramma van landbouw is reeds gereed on voor de vordere feestelijkheden zal de Wil- helminaj-voiteeniging wel zorgen. De ge meente Haarlemmermeer heeft reeds een subsidie toegestaan van 1000. Wijl op 11 Juli voor 50 jaar do provinciale en gemeen telijke indceüng tot stand kwam, wil men op dion datum de tentoonstelling openon. Jammer dat de gewassen, wijl dan do oogst nog niet rijp is, uitgesloten zullen zijn. Do tentoonstelling wordt gehouden van 11 tot lö Juli. De lotelingcn dezer gemeente Herfst, Homan, Meijer en Wesselius, van de lich ting 1905, zijn bij beschikking van Ged. Staten wegens lichaamsgebrek en voor den 'dienst bij do militie afgekeurd. Met betrokkinj tot do vastgestelde- kiezerslijst voor 1905/6, werd van do in art. 29 der Kieswet gegevon bevoegdheid om verbetering dior lijst te vragen, geen druk gebruik gemaakt. Slechts een 7-tal reclames zijn ingekomen llaierswoude. Gisteravond worden wa uitgenoodigd een kijkje te komen nomen in do verlichte paasoh-otalage van don vlcesoh- houwor en spekslager R. van 't Riet. Hofc was er eerst, toen we er voorbijgingen, zoo vol met kijkers dat we besloten ons bezoek tot na tienen uit te stellon. Do hcor Van 't Riet was toen zoo boleefd, do illuminatie op nieuw aan to stoken en do mot bloemen^ kransen en heesters opgetooide koe, die oir. oa 1000 pond vleesch on vet inhield in hot volle licht te stollen. Allerlei slageren ttri- buten maken front voor de ramen, als var kenskoppen, biggetjes- in optima forina en het onontbeerlijke varken aan do „lccrMf maar in ieder geval blijft do koe, wier kop u aan den ingang tot een visite uitlokt, hei groote point d'attroction, het kolossale pièoo do milieu, waarmee we den hoor Van 't Riot succes kunnen en mogen voorspel lom- In elk opzichi. is do uitstalling oen bezoek overwaard. —De agenda der Gemeenteraadsvergade ring op a~B. Woensdag bevat: lo. Ingekomoiï stukken, 2o. Af. en overschrijvingen on 30- Watervoorziening. Oudshoorn. Door don burgemeester is een openbare vergadering belegd tegen Woens dag 19 Apil a.s. det' voormiddags tc lialfelfv Voorschoten. Bij hot gemeentcbestuur, is een verzoek om verbetering van 'de Kie zerslijst ingekomen van A. Th. ten Houten», alhier. Tot den üUU.i April a.s. li0„ dit verzoek ter inzage, torkrijl afschrift togen beval ling der kosten verkrijgbaar is. Tot en met 23 Aril as. kan schrifteliiko tegen spraak van hot verzoek bij het gemeente bestuur worden ingediend. Door de wed. v. Lochom, geb. H. M. van Leeuwen, is oen verzoek ingediend om vergunning tot 'don verkoop van ster kon drank in het pcroeol Voorstraat No. 160. Woubriiggc. Gistermorgen had alhier een trourig ongeval plaats. Een zolderschuit van de firuia Oosthoek in bouwmaterialon te Alfen, door twee man bovaren, is in de richting naar Oudewote- ring varende i hot Paddogat aangevaren 'door een in tegenovergestelde richting va rende ijzeren tjalk zoodanig (hot was voor oen noordenwind, dus de tjalk had voor don wind), dat een der opvarenden van dn zolderschuit is afgeslingord en ondanks In allerijl aangewon do pogingen tot redding moest do man in do diepte verdwijnen ooj een uurtje later por drogge dood doarulf te worden opgehaald. Do vorongedukte is een zekere Bosman, gehuwd, en men zegt, vader van acht kindt*- Nederlandsch slachtvee In hel faullenlaiid. Met verwijzing naar do mededeel ing, voorkomende in de „Staatscourant' van 16 on 16 Jan. jl., brengt do min. van buiten, Landsohe zaken a. i. tor kennis, dat do Duitscho regcoring do vergunning tot door, voor over baar grondgebied van Neder landsch slachtvee, bestemd naar Zwitasr- land, onder do geldende voorwaarden tot 16 Augustus c.k. heeft verlengd. Koloff was door dit oponthoud, dat zijn (honger bijna tot razernij deed stijgen, zoo yer gekomen, dat hij zijn ziel voor een enkelen flinken maaltijd verkocht zou heb- jfoen, en vloekte slechts daarom, dat hij het 'nog volle viei' uren, tot aan do samenkomst iinefc zijn man, moest uithouden. Dat was yoor hom tijd genoeg, om zich voor te be- 'frc-Jen op al het buitengewone, dat men ,Van hem zou kunnen verlangen en don 'persoon van don geheimzinnigen brief- ,Böhrijver met de meest avontuurlijke fanta- fcio op te sieren. Vooral brak hij zich het hoofd daar mo tie, hoe en wanneer heiü toch dat tweede brief je in den zak was gestoken. Hij stolde zich alle indrukken voor, die hij geduren de zijn vrachten van bijna twee uren op 'de groote Ij rug Lad ondervonden, en vors.hte tevergeefs naar een gezicht of naar een gestalte, waarvan hij slechts in do verste verte kon vermoeden, dat zij mot dat goo- $helaarsstuk cf met dat spitsboevenstuk in betrekking stonden. Ja, handigheid als van een dief was er "wel bij i n het spel geweest 1 Maar zou men hom dan weikelijk tot een gewoon spitsboe- Vonstuk willen uitnoodigen Dat was niet Waarschijnlijk; want iemand, wien het hierom to doen was, behoefde om deelge- nooten tot zulk een ondernoming niet ver logen te zijn en had niet noodig een on- bekende of ongeoefcr.-'e op zoo breedvoe rige wijze tot L 'pen aan te werven, liet blief je moest hem eerst op het einde van zijn wachten op do brug zijn toegestopt, want Koloff hexinnc lo zich nu nauwkeu rig, dat hij gedurende dat wachten meer malen in den zak naar zijn zakdoek gegre pen had de avond waa immers buiten gewoon heet en dat hem daarbij niets in handen gekomen wr.3. Het kon gebeurd zijn, toen hij over de leuning der brug go- bukt had. Ja, ja, nu viel het hem in, dat boen 'koji.t na' eJLkaaid^r een paar wandel laars langs i jm heen gestreken waren. Hij had er niet verder acht op gegeven, terwijl hij de flikkerende liohton op den water spiegel der Nowa volgde. Dei Pol j ufltrOwo-vaor rtod' aan de voor naamste bocht van de Newa, juist hier door een -eer brieeden stroom van de eigen lijke stad gesohoiden, i-estaat voornamelijk uit houüsn huizen cn heeft ten deole nog een landelijk karakter. Slechts eenige hoofdstraten verheugen zich over een ver lichting en met hot politietoezicht is het slecht genoeg gesteld. Wanneer een nach telijk wandelaar in dit stadsgedeelte geen gevaar loopt uitgeplunderd te worden, dan is het slechts daaraan te danken, dat het er na het invallen der duisternis z<-<5 een zaam en leeg is, dat het lichtschuwe ge peupel op dit uur dddr geen menschen meer verwacht. Iemand, van wien iets te halen is verdwaalt bijna nooit in deze omgeving, die van de bedrijvigheid dor .groote stad zoo goed als afgesloten is. Koloff koos den verren weg daarheen over de Alexander- brug, met het doel, om zich den tijd te verdrijven Tusschen het Einlandsche sta^ tion en het nieuwe arsenaal had hem bijna de honger overmand; hij moest geruimen tijd rusten, totdat hij den aanval van zwakte had overwonnen en zijn treurigen zwerftocht weder beginnen kon. Eindelijk had hij zijn doel bereikt, namelijk do oost zijde van de villa Kuschelewa-Besborodko. Hior was het doodstil, wanneer niet nu en dan de nachtwind over do broze pannen der daken van de lage woningen heen streek. Koloff vond in de duisternis, die het zwakke schijnsel der maan niet geheel kon doen verdwijnen, slechts na lang om dwalen de aangeduide houten bank. Hier zat hij met een hongerige maag, het gezicht tusschen de handen, do ellebogen op de knieën in stomme verwachting. Geen kerk toren was er in de nabijheid welks klok den tijd kon aankondigen. Hij kon de loo- den schreden der kwartieren slechts gis send volgen. Eindelijk overviel hem een soort van sluimering, waarin voor hem het bewustzijn van zijn toestand verdween. Hij wist niet, hoe lang hij zoo ingedommeld mocht zijn geweest, toen hem een lichte aanraking aan zijn schouders deed op schrikken. Hij richtte zich op. Voor hem stond een man van middelbare grootte. Koloff wilde hem naar zijn verlangen vra gen, doch vóór hij in staat was één woord te zeggen, begon de andere zacht te spre ken, met een bijzonder duidelijke stem, die aanduidde, dat zij aan een jeugdig persoon toebehoorde. „Het is één uur. Waar waart ge om zeven uren, goede vriend?" „Op de Nicolaïbrug", bracht Koloff er uit, volstrekt niet begrijpende, dat de vtreeimde zich vergewissen wilde, dat hij den rechten persoon voor rich had, want de duisternis was wel geschikt, het uiterlijk en de gelaatstrekken van een mensch onkenbaar te maken. Do vreemde knikto cn trachtte vooreerst zich to bepalen tot de bloote beschouwing van vlon armen societaris. Hij droog een wijden Poolschen kiel van donker fluweel, de zoogenaamde Lit vka, oio om do heu pen door een gordel samengebonden was, een lange, wijde broek en laarzen met hooge sohaohten, bli" kend gepoetst, zooals te zien was, toen het maanlicht zich in de op- en neergaande voetpunten spiegelde. De hoofdbedekking bestond slcoht genoeg bij het Poolscho kostuum passend in een slappen, zwarten hood, welks breodo rand naar voren gebogon as, klaarblijkelijk mot het doel, om het gezicht volkomen onken baar te maken. „Gij zijt een wanhopige, door do maat schappij verlaten," begon dc man kalm, alsof het vanzelf sprak, dat hij 'do waarheid zeidc. „Gij weet geen uitkomst moor, om uw loven te verlengen." „Ik heb honger," antwoordde Koloff op een toon, die niet veelbcteekenender meer kon zijn. „Met de wet reeds in strijd geweest?" hernam do vreemde, na kort nadenken. „Neen, maar dat moet u niet verhinderen ia mij een man zien, die vast besloten is het uiterste te wagen, om zich uit zijn ondraaglijken toestand te verlossen." „Waarlijk, eens moot mon immers begin nen 1 Ik moot u bekennen, dat het mij ook aangenamer is met iemand te doen to heb ben, die nog niet bij do politie en het go- recht met rood krijt staat aangeteckend. Daardoor zijn wij beiden zekerder." „In geval van ontdekking?" meent gij, vroeg Koloff meerfcrvrecsQ. Heb „Ontdekking? dooi voor geen vrees; stol u maar gorust. Ik heb hot zoo niei bedoeld. Maar zog eens, wat hebt gij eigen lijk van uw advertentie verwacht? Een fatsoenlijke betrekking? Iets wat men oen eerlijk beioep noemt?" „Nu ja... dat heet... ik zou gaarne..." stotterde Koloff. „Daar ik bij hot zoeken naa<r een gewono broodwinning reeds bit tere teleurstellingen heb onvlervonden en tot volkomen wanhoop gekomen ben..." Uw brief voorzeker heeft mij dodelijk laten raden, dat uw maag or volstrekt nieè wèl bij vaart." „Het is mij goed, als ik hopen mag, dat uw werk mij ieta meer dan een gewoon dagloon zal oL brengen, zooals het mij in' het guLrtigste geval door een betrekkind van schiij\6r of iele dergelijks zou te beuri gevallen rijn." „Uw vorwachtingcn zullen ditnuniet teleurgesteld worden, als wij elkander goea begrijpen. Maar nu wenschto ik wel iet» naders van uw velleden cn uw afkomst taf weten, j foe heet gij on wat zijt go?" Koloff aarzelde slechte een ooge^rtflk; toen gaf hij de volledigste inlichtingen omtroni zijn levrnsomstandigheden. De vreemdeling was in het minst nicé verwonderd in hem een man van studie en' goede levenswijze te leeion kennen; hij moest et reeds verwacht hebben. En des» verklaringen schenen hom zeer te bevre digen. Hij begieep, dat eon man van b«^ ecthaving en van hoogere aanspraken c*p hot leven in dc maatschappij, die hem uit werpt, dc« to gevaarlijker is en des te mee* voilajigend, rich op die maatschappij tt wreken. (Wordt vervolgd

Leidsch Dagblad | 1905 | | pagina 1