N®. 13834 Dinsdag SS Maart. A®. 1905. (Beze <§ourant wordt dagelijks, met uitzondering van <§on- en feestdagen, uitgegeven. Offieieele Kennisgeving. Vier jaren Christelijk geregeerd FEUILLETON. Een rechter in verlegenheid. IDSCH DAGBLAD PRIJS DEZER COURANT* Voor Leiden per week 9 Cents j per 8 maanden l J J f UQ. Buiten Loiden, per looper en waar agenten gevestigd ïjjn 2 1.30. Pranco per post 1.65. PRUS DER ADYERTENTIËN: Van 16 regels /"L05. Iedere regel meer 0.17A. Grootero letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Cents oontant elk tiental woorden meer 10 Cents. Voor het inoasseeren wordt/"0.05 berekend. ©Irecte Belastingen., De Burgemeester van Leiden brengt ter algemeene kennis, dat aan den Ontvanger 'der Directe Belastingen is ter hand gesteld het kohier der Personeele belasting No. 3 ,van den dienst 19C5, executoir verklaard den 25sten Maart j.l. en herinnert voorts den belanghebbenden aan hun verplichting om den aanslag op den bij de Wet bepaal den voet te voldoen. Do Burgemeester voornoemd, DE RIDDER. Leiden, den 28sten Maart 1905. Directe Belastingen. De Burgemeester van Leiden brengt ter algemeene kennis, dat aan den Ontvanger der Directe Belastingen is ter hand gesteld bet kohier der Pcisoneele belasting No. 13 van den dienst 1904, executoir verklaard ,den 25sten Maart jl. en herinnert vooits don belanghebbenden aan hun verplichting om den aanslag op den bij de Wet bepaal den voet te voldoen. De Burgemeester voornoemd, DE RIDDER. Leiden, den 28sten Maait 1905. Leiden, 28 KZaarfe. Van de ten gemeontehuize alhior gehouden openbare verhuring, by opbod en alslag, van het welland achter het Terweepark te Leiden voor den tyd van 5 jaren en 9 maanden (1 April 190531 Dec. 1910) is de uitslag als volgt: Hoogste biedster was de firma L.E. Nieuwen- huizen voor 670 per jaar. Afmfiner was de hoer C. J. Dieben op ƒ100 daarboven, d. i. dus voor 770 per jaar. Een dichte menschendrom verdrong zich gisteravond voor den toegang tot de Zaal in het Noordoinde, verlangend om toe gelaten te worden tot do tweede geaollige bijeenkomst ten vooideele van het fonds tot stichting eener derde Christelijke school al hier. En velen, zelfs van buiten herwaarts gekomen, moesten ten slotte nog teleurge steld weggaan, want er was geen plaats meer. Do loop- en uitgangspaden toch moest do commissie vrij houden en al had zij die met stoelen govuld, ware toch het doel, allo verlangenden toe te laten, niet be reikt geworden. Daarom werd dan ook reeds vóór don aan vang besloten een derde bijeenkomst te hou den en word dit den volke buiten bekend gemaakt. Toen werd het Noordeinde weer vrij voor onbelemmeide passage. Mot uitzondering van de voordrachtnum- raers, waarvan twee ernstige door een lui mige voordracht werden vervangen, geen kwade ruil, werd hetzelfde programma van Vrijdag uitgevoerd; de tableaux, zouden wij geneigd zijn te zeggen, nog mooier, daar de bel i oil ting, ook met rood en groen ben- gaalsch vuur, nu ontegenzeglijk beter .was. Ds. Hoogenraad opende en sloot do bijeen komst weer. Allen dankende voor hun me dewerking, noemde hij thans in het bijzonder den heer F. Uittenbroek en mej. Van An- del voor hun bemoeiingen met 'do prachti ge, veelzeggende tableaux. De collecte voor het tekort der beide Chr. scholen bracht nu f 21.76J op, de chocolade- verkoop ten voordeel© van het fonds een winst van ruim f 15. De tableaux zijn do groote attractie en te beschouwen als de hoofdschotel van den avond. Eén bewijs „Waar komen jullio zoo laat vandaan?" zóó een vraag van een persoon, die gister avond om elf uren anderen bij de Bree- 6traat ontmoette. ,Wel, van de tableaux in de Zaal Noord einde I" „Ja, die zijn zoo mooi, hè? 'k Heb" er zoo iets van gehoordIe 't de moeite waard?" „Nou, ik kan het je reoommandeeren 1 Ga er Woensdag maar gerust naar toe 1" Voor dien Woensdag verwijzen wij naar de desbetreffende advertentie. Voor het examen in de nuttige hand werken is te 's-Gravenhage geslaagd mejuf frouw G, Boot, van Leiderdorp, leerlinge van mej. E. C. M. Aeweidonk, alhier. D© 2de luitenant M. de Jong van het 4do reg. inf. to Gouda, wordt voor het bij wonen van practisohe schietoefeningen 29 Augustus gedetacheerd bij het 1ste reg. ves ting-artillerie. Generaal-majoor A. J. Prins zal 1 Juni a.s. den dienst met pensioen verlaten. Naar de „Prov. Gron. Ct." verneemt in voor de betrekking van dirigent van 't Har monie-orkest te Groningen een viertal op gemaakt bestaande uit do heoren Kwast te Amsterdam, Van Anrooy, Brandts Buys en Kor Kuiler. Het ligt in het voornemen deze heeren te laten dirigeeren ten overstaan van do vroeger gemelde oommissie van deskundi gen, de heeren Bouman, Van Milligen en Viotta. Directeuren van „Teylers Stichting" en de loden van Teylers beide Genootschappen hebben thans uitepraak gedaan ovor twee verhandelingen, ingezonden tot beantwoor ding van de door het Tweede Genootschap voor heb jaar 1902 uitgeschreven prijsvraag: „Een geschiedenis van Nederland tijdens de inlijving bij Frankrijk (1810Nov. 1813)". Van deze word bekroond, die, welke on der hot motto: „Met eerbiedigen schroom" was ingezonden, waarvan bij opening van liet naambriefje de schrijfster bleek te zijn mej. JohaDna W. A. Naber, te Amsterdam, („N. v, d. D.") Naar „Het Volk" verneemt, komt mr. P. J. Troelsbra in het begin van April in het land terug en vestigt hij zich metter woon te Amsterdam. Gisteravond vernam het „Hbld.", dat de toestand van mgr. Schweitzer te Amster dam dermate verergerd is, dat het ergste ieder oogenblik kan worden gevreesd. Do doctoren hebben dan ook afgezien van liun voornemen, den lijder nog to opereeren. De heer Joh. Rogmans, de bekende tenorzanger, moet, naar gemeld wordt, op raad van zjjn dokter zich in dit concert-seizoen van zingen onthouden. Het stoomschip „Bogor" vertrok 26 Maart van Padang naai Rotterdam; de „Beilin", van Java naar Amsterdam, ver trok 25 Maart van Marseille; de „Meiapi" arriveerde 26 Maart van Rotterdam te Pa- dang; do „Oengaian", van Batavia naar Rotterdam, aniveordo 27 Maart te Suez; do „Ophir", van Rotterdam naar Batavia, vcitrok 25 Maart van Peiim; do „Prins Willem I", van Amsterdam naar Parama ribo, passeerde 25 Maait Ouessant; 'de „Rotterdam", van Rotterdam naai Nieuw- York, passeerde 26 Maart Lizaid. Alkomado. De voorloopig vaatgestolde kiezerslijst dezer gemeente bevat de namen van 883 personen, kiesgerechtigd voor do Kamer od Provinciale Stateu on 534 voor den Gemeenteraad. By Kon. besluit is aan deze gemeento als vergoeding wegens bestelloon van telegram men over het 2de halfjaar 1904, toogekend, ƒ12.70. Als Rijksbijdragen Ingevolgo art. 45 der wet tot regeling van het lager onderwijs, zal by wljzo van voorschot over het jaar 1905 aan deze gemeente worden uitgekeerd 3670. Haarlemmermeer. Zekere A. van S., koopman in postpapier, komende van Ter-Aar, kwam Vrijdagavond te Hoofddorp om nacht verblijf, doch do logementhouder D. weigerde hein dit. Hierop ging hy naar v. E. aan den Ringdijk by Aalsmeer, die hem niet terugzond, doch in wiens logement hy Maandagmorgen overleed. Zijn ljjk is naar het barenhuis op do algemeene begraafplaats te Hoofddorp overgebracht. Hy was 71 jaren oud. Door onvriondeiyke handen zyn in de onderwyzerswoning No. 10 naby Sloton alhier ongeveer 15 ruilen stukgegooid. Kfttwjjk-nnn-Zeo. Maandagavond had alhier een ledenvergadering plaats van de Vereeniging voor Bloembollencultuur en Landbouwbelangen, welke vergadering door 96 leden bijgewoond werd. Na een openingswoord van den voorzit ter werden notulen en verslag van den se cretaris onveranderd goedgekeurd, terwijl voor het nazien van de rekening en ver antwoording van den penningmeester wer den benoemd de heeren W. A. v. Beelen en J. Burgerhout, die genoemde rekening in orde bevonden, waarna den penningmees ter dank werd gebracht voor zijn zorgvul dig beheer. Als nieuw lid werd aangenomen de heer J. van Duyn Dz., terwijl voor de groene veiling pl.m. 170 nummers werden opgege ven, waarvoor echter nog do gelegenheid openblijft tot 1 Mei, welke opgave moet geschieden bij het bestuur of één dor direc teuren (de heer A. do Mooy te Rijnsburg en de heer Jac. v. d. Gugten ta Katwijk aan den Rijn). Door den heer A. Kruyt wordt voorge steld om de kosten van de veiling percents gewijze door de principalen te doen ver- deelen, welk voorstel, zonder aangenomen te worden, veel bijval vindt, als zijnde deze regeling een meer billijke dan de tegen woordige. De heer C. Haasnoot ging hierop dieper in, en werd beantwoord door den hoer A. de Mooy, dio hem er o.a. op wees, dat on der do percenten ook do risico valt, zoodat daardoor veel van do verdienste verloren gaat. Nog was ingekomen een schrijven van den commissionnair, den heer Yan Sy- monsbergen te Amsterdam, waarin bij be richt ƒ41.50 to zenden voor niet terugge komen ledige manden en zakken, welk be drag aan de rechthebbenden ter hand ge steld moet worden. Do voorzitter maakt den ledén hierbij opmerkzaam, dat de bij het bestuur te verkrijgen contröle-vrachtboekjes door de schippers moeten worden afgeteekend, en bij opgave van niet teruggekomen manden of zakken moeten worden overlegd. Na een verloting van 21 fraaie of nuttige prijzen sloot do voorzitter de vorgadering. Men deelt ons mede, dat onze dorps genoot, do heer J. Ouwehand Cz. aan het technicum te Bingen (Duitschland) ge slaagd is voor electro-technisch ingenieur. Lisse. De Gemeenteraad vergadert op Donderdag 30 Maart a. sdes voormlddags te 10 uren. Punten van behandeling: lo. Ingekomen stukken. 2o. Bouwplannon Daudey en Zwetsloot. 3o. Wyziging Begrooting 1904.- 4o. Af- en Overschryving. 6o. Benoeming Onderwyzer. 6o. Rapport inzake Gas fabriek. Sassenheim. Gisteravond hield de heer K. Reyne, van Haarlem, alhier een lezing, daartoe uitgenoodigd door de liberale kies- vereeniging. Na een inleidond woord van den voorzitter der vereeniging, den heer G. Vlasveld, behandelde de spreker hot onderwerp: „Do politieke toestand". Om een getrouw verslag to geven van hot ge sprokene, dat gloedvol, nu eens scherp, dik wijls door zijn humor tot lachen dwong, is haast niet mogelijk, aangezien do spreker zijn vloed van woorden in zoo'n korten tijd over de aanwezigen uitstort. Door den in leider werd gewezen op de drie hoofd groepen der in ons land bestaande politie- ke partijen; kerkelijke partijen, vrijzinni gen en sociaal-democraten. Hij bepaalde zich hoofdzakelijk tot de eerstgenoemde groep. Hij vestigde er vooral de aandacht op, hoe het mogelijk is, dat Roomsch- Katholioken en Anti-Revolution nairen, waar uit do geschiedenis blijkt, hoe ze al tijd als vuur en water tegenover elkaar zijn geweest, kunnen samengaan. Zo geven voor, op staatkundig gebied, op gemeen- schappelijkcn basis te staan, hoewel bij de behandeling o.a. van de Drankwet toch gebleken is, dat er bij hun veel .verschil bestaat. Hot doen en laten ~van liet tegen woordige ministerie werd aan scherper kri tiek onderworpen. Wat beloofde de Troon rede, van 1901 veel en och, wat is do oogst bitter schraal: van de 22 in dat jaar toe gezegde wetsontwerpen, zijn er slechts drie tot stand gekomen. En wat heeft minister Kuyper gedaan voor de „kleine luiden", dio niet meer kondon wachten, „geen dag en geen nacht" Do Armenwet, dio gereed lag, is niet in de Kamer gebracht, de Wo ningwet uitgesteld van 1 Augustus 1904 tot 1 Augustus 1905. Waarlijk als een partij reden tot klagen heeft, dan is het wel do anti-revolution- nair en toch blijft het in het antirevolu- tionnaïro kamp nog steeds „Hosanna Kuy per" 1 De anti-rov. slikken alles, als het maar van Kuyper komt. Ook do ingedien de Tariefwet werd onder bondon genomen er er op gewezen, hoo in 1894 dr. Kuyper m „De Standaard" zich had verzet tegen invoerrechten. Toen kon do „kleine man" niet meer opbrengen; wordt do Tariefwet aangenomen, dafci zal hij ^aanmerkelijk meer moeten offeren. De liberalen daar entegen hebben den belastigingdruk voor den minderen man verlicht, o.a. door af schaffing van den plaatselijken accijns, patentbelasting, vermindering der perso neele belasting met 6 millioen, die door de vermogensbelasting weer wordt aangevuld. Do keurige redo werd met aandacht gt volgd. Yan de gelegenheid om to dobattcere£ werd geen gebruik gemaakt. Een der rvai»N< wezigen deed nog een vraag over de Tsfc: riefwet, welke vraag door spr. uitvoerig werd beantwoord. Hierna sloot de voozifc ter mot een woord van dank aan den spr*?» ker deze vergadering. Gisteravond trad in een openbar© verge do\. ring, -door do afdcoling Leiden -der S.-D A.-P. belegd in do gvoote zaal van de stadszaal, nir. M. Mendcls, van Zaandam, op, mot een rede, naar aanleiding van bo vengenoemd onderwerp. Het heeft den schijn, zeidc spr., dat. do inzet van den aangevangen politiokcn strijd zal zijn do vraag: vrijzinnig of christelijk? on dat do sociaal-democratie buiten het ge ding za 1 worden geplaatst. Men wil den klassenstrijd buiten de betrekkelijke kloino kibbelarijen houden. Bij ons cchtor, zcido spr.,.heeft dc politieke strijd een geheel an-< dcro strekking, waar hij bedoelt do arboï- dorsklasso strijdvaardig te maken. Waart dit voorop staat-, dan vallen do kleine vor- schillc.i weg en wanneer het door do ar beiders: begrepen wordt waarom liet gaat, daar zullen zij zich niet vergapen aan het geen dc liberale partijen hun beloven, daar zullen zode christelijke partijen afvallen en zich allen scharen onder do algemeene ar» beidersbeweging, geleid door do soc.-demo cratie. Verwijt men spr., dat dezo beweging mate rial isti soli is, dan werpt hij dit verre van rich. Zijn partij wil juist liet geestelijk leven tot volle ontwikkeling brengen. Waar de burgerpartijen, van welke politieke kleur ook, als partij hebben uitgeleefd, is het juist de sociaal-dem. arbeiderspartij, waarin een voortstuwende kracht ligt, die nieuw leven zal brengen. Spr. meende- dezo inleiding tc moeten la*, ten voorafgaan om daardoor te doen uitk>* men, hoo oolc deze Christelijke Regccrinf jammerlijk le kort moest schieten, nu zij dö teugcis van het bewind heeft overgenomen uit de handen der liberale partij. Ze wilden wel hervormingen, maar zc konden niet,, tonrij ze wilden komen bij de tociaal- demo cratie cn partij kiezen tegen het kapita lisme. Wat do christelijke regcering in het haast afgeloopcn vierjarig tijdperk gedaan heeft op geestelijk gebied, daarover kan spr., zwijgen. Het is nict3. Om tc laten zien, dat zij te dien einde met machteloosheid wara geslagen, wees hij op het verschil in opvat ting over quaestiën als den eed en dc dood straf bij do partijen, die doelen op een ge- meonschappolijken wortel dot* geloofs. Langer stond hij stil bij hetgct.i deze Re gcering heeft godaan of liever, niet gedaan, op sociaal-gebied. Ter uitvoering der On gevallenwet heeft rij de Be roep swob toti stand gebracht, een voorproefje van de Drankwet, omdat zij al even erbarmelijk in elkaar rit. De cenige gocdo bepaling er van' noemde spr. de slotbepaling, die luidt, dat zij om do twee jaren moet worden herzien., Dan noomdo spr. het spoctwotje, waarover te hooren do christelijke partijen vervelend vinden, maar waarvan hij het beginsel ge weldig noemde. Het etend tot dusverre in' S) Whisten was een spel voor tachtigjarigen. Een blik in de speelkamer was als een be zoek aan de mummies in het Britsche Mu seum. Men ziet het, zelfs de verveling heeft haar schaduwzijden. De rechter was erg ongedurig. Hij ging naar de komedie en ergerde zich dat iemand sprak ,vr.n den veertigjarige, dio niet meer jong wal „On zin 1" bromde hij, den schouwburg verla tende. „Onzin" 1 mompelde hij naar bed gaande. Den volgenden morgen keek hij zijn kleeron na en vond ze te ouderwetsch. Hij nesloot regelrecht naar zijn kleermaker te gaan. Van daar begaf hij zich naar den kapper en liet zijn bakkebaarden knip pen. Lange bakkebaarden maken erg oud. Daarna herinnerdo hij zich, dat hij eenige boodschappen had voor zijn „klei ne meisjes", zooals hij ze noemde. Hij be stelde een paar romans voor Agnes en voegde er eenige vrij losse verhalen voor zichzelf bij. Daarop ging hij naar Fuller en kocht bonbona voor Effie, die hij vol strekt wilde proeven, tot groot vermaak van de winkeljuffrouw. Toen naar den ju welier, voor de geropareeido broche, dio hij in zijn achterzak stak en- daarop begaf hij zich naar het park, waar hij, den hoed een weinig scheef op het hoofd, met zijn stok zwaaiende, te midden der jon ge luitenants en sportliefhobuc fla- noerdo, en alle voorbijgangers wel- .willend aankeek. Doch juist toen hij tegenover het rijtuigstation, genaamd „De Jongere renplaats", gekomen was, ont- waardde hij iets, dat zijn aandacht bijzon der boeide, zoodat hij zijn pas versnelde. Het was een net figuurtje, dat een eind je voor hem uitliep, en hij zag iets bekends in de houding van het hoofd, de kleur van het haar. Hij liep nog wat harder, totdat hij het figuurtje ingehaald had, dat aan niemand minder bolioordo dan aan zijn reisgenootje van gisteren. Hij groette haar met grooto vriendelijkheid, en daar zij er een weinig beiouw van had, dat zij giste ren gegaapt had, terwijl hij zoo vriende lijk was geweest om haar raad te willen geven, vergaf zij hem de overdreven harte lijkheid van zijn handdruk en beantwoord de dien met een heel lief lachje. Wat was natuurlijker dat dat zij 6amen voortwandelden En wat was begrijpelijker dan dat er aan de lippen van den rech ter woorden ontsnapten, die volstrekt geen rechterlijke uitdrukkingen waren? Wat was eenvoudiger dan dat Ihij be dacht, dat het tijd werd om tc gaan ont bijten? Tot op dit oogenblik was er niets op zijn gedrag aan te merken. De scherpste lastertongen hadden moeten zwijgen. Wie kan een jonge dame euvel duiden, dat zij een uitnoodiging aanneemt om te gaan ontbijten met een ouden heer, die wel liaar vadei kon zijn, vooral wanneer die uit- noodiging met de vriendelijkste bedoelin gen gedaan wordt, en met liet eenige voor nemen om haar een goeden raad te geven? Het is waar dat er in zijn houding meer hartelijkheid lag dan een vader gewoonlijk aan den dag legt, maar dat is meer in het nadeel van vadeis in het algemeen dan in dat van don rechter. Het is waar, dat de meeste vaders, als zij met hun dochters eten, met den duursben champagne uit kiezen, maar als men daar een aanmer king op maakte, zou men alleen wijzen op de schrielheid van vaders in het algemeen. Het is ook waar, dat zulk een opgewekte maaltijd als er dien middag bij Prinoe ge houden werd, gewoonlijk niet bestaat uit het gezelschap van vader on dochter; maar dan zou men weer kunnen zeggen, dat het jammer is, dat vaders en dochters zich ge woonlijk niet zooveel moeite geven om el kaar te amuseoren. Neen, tot het einde van den lundh toe was allasj zooalsf het bo- hooi de. Maar het was zonderling, dat de rechter toen eerst dacht aan den raad, dien hij de dame zou geven, en het hem inviel, dat zij misschien belemmerd kon worden in haar handelingen als zij nog minderjarig was. Daaiom deed hij een vraag, dio hij gerust mooht doen aan iemand met zulk een blanke gelaatskleur en zulke lachende oogen. „Meerderjarig?" „Wel, natuurlijk. Hoo oud denkt gij dan, dat ik vandaag word? Raad. eens!" „Is het dan uw verjaardag?" „Ja. Raad u eens." Dc rechter was opgestaan om haai' glas nog eens te vullen en toen hij weer ging zitten kwam hij op ieta hards terecht. Dat was het pakje van den juwelier en toen fluisterde die ondeugende Puck, die den heelen dag om hem heen gefladderd had, hem in het oor: „Gij kunt er voor Agnes weer! net zoo een koopen." In een oogwenk had hij het pakje uit zijn zak gehaald oh bood hot de dame aan als een verjaarsgeschenk. i Er kwam een uitdrukking van blijde ver rassing op haar gelaat zij zei, „dat zij er niet aan kon denkenmaar hij verze kerde haar, dat liet slechts een bagatel was. De damo zei natuurlijk, dat ze het heel aardig vond. Hij zei, dat hij beleedigd zou zijn als zij weigerde. Zij mompelde: „Ja, dan..,", maar opziende viel haar oog op de klok en zij riep verschrikt uit: „Wat! Is het al zoo laat? Hoe kan ik mijn goed halen en op tijd aan 'den trein zijn?" De rechter keek om, ten einde zich te overtuigen, dat het nog heel vroeg moest zijn, en zag aohter zich don heer Charles Tamwoith zitten, die heel bescheiden den anderen kant uitkeek; maar er speelde oen ondeugende glimlach om zijn lippfn. De miiter werd boos en verlegenwant het zou al heel gek zijn als dat jonge mensch in den familiekring een scheevo voorstelling van dit geval ging geven. „Is die klok gelijk?" vroeg de dame, haar parasol en handschoenen grijpend. „Ja ja," zei hij verstrooid. De dingen worden zoo vaak verkeerd be grepen. „Dan moet ik terstond weg. Dank u wel voor alles." Zij lachte lief en hield het pakje omhoog. „Maar, maar, waar gaat ge neon?" vroeg de reohter, met een poging om zijn gedachten te verzamelen. „Wel, natuurlijk, naar mijn betrekking," En zij was weg. 'Het waa al heel ondeugend van dien seHaik, Puck, dat hij eerst onzen rechter influisterde, dat zulke broches altijd te krijgen waren, c.i hem niet meer aan het feit herinnerde. Dien middag dacht hij cri zelf nog even aan, maar stoldo het uit tot •den volgenden dag. Toen werd hij echter, door allerlei kennissen in do City opge- houdene en vergat do broche keelemaai. Doa' derden dag in den trein zittende, had hij alleen een vaag vermoeden, dat hij ietè miste. Het is merkwaardig, dat hij, met el ke mijl, dat hij verder huiswaarts stoomde, ieta van zijn jeugdige opgewektheid voelde weggaan. Toen hij Stuckley bereikte, zag hij er al uit als een heer van.' middelbaren leeftijd. Ditmaal ging de trein door. En thuis in zijn studeerkamer, gekomen, zat hij als een deftige papa, te wachten op Agncs die hij had laten roo- pen. Zij kwam binnen en keek nog even strak als voor zijn vertrek. In een armstoel neer vallende, zei zij op onverschilligen toom, „De boeken zijn gekomen, dank u." Do reohter merkto den toon op. .rij had vier dagen gesteld voor het zuiveren van dó huiselijke atmosfeer en nu zag hij tot zijn) leedwezen 'dit dwaze volharden, zooala hij het noomdo. Dus voelde hij zich geroepen, om iets onaangenaams te zeggen. „Ik heb uw smaak gevolgd, voor zoover!, onze verschillende opvattingen dat gedoo» gen, 'en bet spijt mij alleen maar, dat gi| behagen Gcliept in onbeduidende, wuftó. letterkunde. Agnes zuchtte, als had zij geen lust iz£ redetwisten. i —jJ (Wordi VèWotff&Jl

Leidsch Dagblad | 1905 | | pagina 1