N°. 13815 Maandag 6 Maart. A0. 1905. <§eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. FEUILLETON. ZIJN NOVELLE. IEIISCH DAG-BLAB PRIJS DEZER COURANTt Vooi Leiden pei week 9 Cents; per 3 maanden 2 J f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd sjjn 2 2 9 1.30. Branco per post 2 B 1.65. PRIJS DER ADYERTENTIKÜ: Van 16 regels f 1.05. Iedere regel meer f 0.171. Grootore betters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 woordon 40 Oents contantelk tiental woorden meer 10 Oents. Voor hot inoasseeren woidt/"0.05 berekend. •Burgemeester en Wethouders van Leiden, Gezien het-adres van F. J. BObdlE, houdende verzoek om vergunning tot op lichting van een smederij in het perceel {Klooster No. 10, kad. bekend Sectio H No. 131; Gelet op de artt. .6 en 7 der Hinderwet; Geven bij deze kennis aan het publiek, {dat genoemd verzoek, met do bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd •i's; alsmede dat op Maandag 20 Maart a-s. 's voormiddags te elf uren, op het {Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dat verzoek in te bren gen. Burgemeester eu Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester. "''"AN HEYST, Secretaris. Leiden, 6 Maart 1S05. Burgemeester en Wethouders der gemeen te Leiden brengen tor algemeen© kennis, "dat de passage door do Ma-arm an s- '6 te eg, wegens het aansluiten der riolee- ring van het perceel Breestraat hoek iMaarsmanssteeg aan het Gemeenteriool, gcldurtonde- t/nkelb dagen, 'aanvangende 7 Maart a. s. voor rij- on voortui gen zal zijn afgcslten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 6 Maart 1905. Aflossing geldleening;. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen tor algemeene kennis, dat op Maandag don 13den Maart 1905, des namiddags te twee uren in een der vertrek ken van het Raadhuis zal worden overge gaan tot do uitloting van obligatien tot een bedrag van 16000, behoorende tot 'de 3-percents-geldloening van 1.069.000, aangegaan krachtens Raadsbesluit van 1 Februari 3896, goedgekeurd bij beschikking yan de Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Holland d.d. 3 Feb ruadi 1896, G. S. {No. 17. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. jpeiden, den 6den Maart 1905. Leiden, 6 Klaart. Wij vestigen do aandacht op do drio «belangrijke voordrachten van prof. Groe- nowogen, wolko hij volgens aohterstaando advertentie in do afdeeling Leiden van den Nederlandschen Protestantenbond zal houden. Het Volkshuis" stelt deze week, vol gens achterstaande advertentie, een hon- jdeidtal teekeningen van Rembrandt ten Jfcoon, voornamelijk uit Nederlandsche ver zamelingen, gerepioduceerd in fototypie. Zij vormen do tweede serie van do door Lippmann begonnen, door Hofstede de Groot voortgezette uitgave der ,,Oziginal Drawings by Rembrandt". Van dit beroem de werk worden slechts 150 exemplaren ge drukt; eon kleine twintig zijn nog voorhan den. 105 exemplaren werden in het buiten land veikooht. Do uitvoering is, naar het oordeel van kenners, zeer bijzonder. Naar gemold wordt, is do zeereeiw. pater H. A. van Kesacl alhier, door mgr. den bisschop van Haarlem benoemd tot pastoor der parochie van don H. Jozef te Delft. Uit Leiden wordt aan ,,Do Hervor ming" gemeld: De pogingen aangewend om de bezoldi ging van een godsdienstonderwijzer(es), te vens directeur(trice) van het Wijkgobouw van den N. P. B. tot nog toe verstrekt uit het fonds Janssen door vrijwillige bijdragen te vinden, zijn geslaagd. Al is nog niet voor de geheelo gevraagde som ingeschreven, de post blijft behouden. Het klinkt wel wat vreemd, maai het Amstordamsch Tooneelgozolsckap onder di rectie van de heeren Barende en Bigot heeft den Lcidsehen Sohouwburgbezoekers gisteren met het drama „Do levende Brug", een amusanten avond bezorgd. Bijna van het bogin tot heb eind heersüht© ex in 'de zaal een zekere opgewektheid, zich uitende in herhaald en luid gelach. Het dramatische van het elftafereeiigc draakje was dan ook ver te zoeken of ging door do ondramatischo opvoering vrijwel verloren. Neon, dan was de vertooning eenigo jaren geleden in do Stadszaal enkele avonden adhtei elkaar heel wat anders, al was het alleen maar wegens de door drie acrobaten gevormde levendo brug, welke gisteravond, zoo goed als mislukte. Het publiek, dat het parterre goed vulde, terwijl de gaanderij was uitverkocht, geraakte er echter niet door uit zijn goed humeur. Heb gaf nieuw voedsel voor de bestaande stemming. Een medewerker van do ,,P. Gronin ger Ct." schrijft: Ik heb het genoegen gehad een praatje tc mogen maken met onzo beroemde sbad- genoote, ten huize van haar ouders. Ik heb haar geluk gewenscht met het groote- succes, dozo week te Amsterdam behaald. Wat was moj. Culp (die o,s. Dinsdag to Leiden in den foyer der Stadszaal met onzon vroe- geron stadgenoot, don bekwamen pianist Coenraad Y. Bos, den aangekondigden lic- doravond zal geven) in haar schik met do piiachtigo recensies deir Amstcrdamsche muziekcriticiHet gesprek kwam natuur lijk ook op het oonccrb ten hove. Aan het Duitseho hof heeft zij al een paar keer eer der gezongen, .aan ons hof was dit de eerste maal. Mej. Gulp was opgetogen over de ontvangst. Het conceit; had zoo'n huiselijk karakter gehad. Om 1 uur 's middags was erj repetitie. Mej. Culp was van Amsterdam gekomen en wist niet, dat de Koningin en do Prins daarbij zouden zijn. Ze kwam eerst om kwart over eenen en hoordo van den hofmaarschalk, dat de koninklijke hoogheden reeds wachtten. Na den zang kwam de Prins naar mej. Culp toe om op den meest ongedwongen allerprettigisten toon met haar te praten. Z. K. H.'s atten tie weid getroffen door do mooie broche, die moj. Culp droeg, en vernam op rijn vraag, dat de broche een geschenk was1 van H. M. de Keizerin van Duitschland. De. Prins vertelde o.in. dat hij mej. Culp op de Groningscho tentoonstelling dadelijk horkend had, hoewel hij haar slechts één keer in Schwerin gezien had. Ook aan H. M. de Koningin werd mej. Culp na do repetitie voorgesteld. Koningin Wilholmina was zeer voldaan over den zang. Na het vertrek van de Koningin en den Prins deed do hofmaarschalk do zan geres uitgeleide. Een hofrijtuig bracht haar naar haar hotel terug. Doe avonds, met een hofrijtuig van het hotel gehaald, werd mej. Culp ontvangen door baron Yan Zuylen, kamerheer van H. M., en naar do antichambre geleid. Uit naam van H. M. bood baron Yan Zuy len mej. Culp een prachtig bouquet van rose rozen aan, een heel lieve attentie, dio mej. Culp aan het Duitsche hof heeft ge mist. Om 9 uur precies kondigde de hof maarschalk do komst aan van H. M. do Koningin, gevolgd door de Koningin-Moe der on den Prins. De vorstelijke personen bogen bij hun binnenkomen, welke groet door de gasten, ongeveer 250 personen, on middellijk werd beantwoord. In de pauze hield do Koningin corclc in een dor zijhalen. Opnieuw kwam de prins met mej. Culp praten. Hij zei, dat het zeer mooi geklonken had en vroeg de zangeres, of zij ook zenuwachtig was geweest. Daar op werd mej. Culp bij do Koningin ontbo den, dio zich langen tijd hartelijk met haar onderhield en o.m. vertelde dat Zij en Haar gemaal ook nog zanglessen namen, maar zoo weinig tijd ha»uden om te stüdeeren. H. M. was zeer voldaan over het concert, ovoti- alfci do' Koningin-Moeder, aan wio mej Culp eveneens werd voorgesteld. Koning* n Emma vertel do dat zij de loopbaan van moj. Culp steeds met belangstelling heeft ge volgd. Om kwart over elven was het concert ge ëindigd. Een hofrijtuig bracht de zangeres naar het hotel terug. By de heden gehouden openbare ver- kooping van cokes van partyen van 10 en 5 H.L. waren do prijzen f G.20 on f 2X0. De afdeeling Zuid-Holland van den Ncderlanckchen x-ond van gemeen tc-araoce- naren nield gioLren een vergadering in „Tivoli" te Rotterdam, onder voorzitter - schap v..n den heer P. M. van Nicrop, van G ravenzan de. Het bestuur d. 1de mee, 'dat heden afge vaardigden van de afdeeling tot de verga- doring van Gedeputeerde Staten zouden worden toegelaten, tor bespreking van een verbetering van de jaarweddon van secre tarissen en ontvangers. Uit het uitgebrachte jaarverslag bleek, dat het ledental tot 426 is gestegen. De re kening en verantwoording over 190-1 sluit met een nadeolig saldo van ongeveer 127. Ingevolge een plaats gehad hebbendo sta tutenwijziging word een icglomentswijzi- ging vastgesteld. Besloten werd adihaesic te betuigen aan het amendement van prof. Treub, betref fende pension neer ing der gemeente-ambte naren, ingediend bij do behandeling van hot wetsontwerp op do pensionneering van onderwijzeia. Voorts werd besloten, aan het hoofdbestuur to verzoeken, zoo spoedig mo gelijk een commissie te benoemen, die to onderzoeken zal hebben, of do Ncdcrlan-d- soho Bond van gemeenteambtenaren zic£i kan vereenigen met het rapport van do Nederlandsche Vereeniging van gemeen tebelangen inzake de pensionneering der gemeente-ambtenaren. Als plaats waar de volgende voigadering zal plaats hebben, werd Dordrecht aange wezen. (,,N. R. C.") In een gehouden vergade ring van leden dei medische faculteit van het Amsterdamhch Studentenkorps is be sloten het volgend adres te zenden aan den Gemeenteraad: „Geeft mot verschuldigden eerbied te kennen het Hoofdbestuur der Medische fa culteit van het „Amsterdamsch Studenten korps", vertegenwoordigende bijna 600 me dische studenten te dezei stede, in op dracht van de algemeene vergadering, ge houden 3 Maart in „Parkzicht"; dat het mot groot leedwezen gezien heeft dat liet onderwijs in do psychiatrie aan do Amsberdamsoho Universiteit op dit oogen blik niet, of onvoldoende gegeven wordt; dat do voordrachten van den hoogleei- aar Winkler over zielsziekten zich voortdu rend in de algomeeno belangstelling moch ten verheugen dat -uit onderwijs in den tegenwoordigen tijd voor den medicus van het hoogste ge wicht is; redenen waarom het, voltrouwen stellen de in het beleid van don Raad, uw college eerbiedig verzoekt liet daarheen te willen leiden, dat zoo spoedig mogelijk het psy chiatrisch onderwijs door prof. Winkler zoo mogelijk op den ouden voet zal kunnen worden voortgezet". Afschrift zal woiden gezonden aan B. en Ws., aan curatoren en do Gasthuis-commis sie. Naar „Do Tel." meldt, zal prof. Winkler in het vervolg zijn collegos ovei psychiatrie geven in hei Binnengasthuis aldaar, niet dus in het Wilhelminagaethuis, welke ver andering in verband staat met de benoe ming van dr. Meyers tot geneesheer aan hot laatstgenoemd ziekenhuis. Zuster M. van Gelder, die in het Is- raëlietisch Ziekenhuis, to Amsterdam, haar opleiding genoot, daar het diploma „Witte Kruis" behaalde en nu to Hamburg werk zaam is, is benoemd tot hoofdverpleegster in het Israëlotisch Ziekenhuis te Jeruza lem, mot opdracht do ^orplcging geheel op Europeeschon voet iu te richten en de daar werkzame zusters op te loiden. Op 1 Mei a. s. zal zuster Yan Gelder vertrekken. („N. v. N.") Do Lsto luitenant G. Broukink, van het 9de reg. inf. te Leeuwaiden, heeft dc- tacheormg naar do landmacht in West-In- die aangevraagd voor den tijd van drie jaar. Uit goede bron vernomen wij, dat do gouverneur dor academic te Broda zich ge noodzaakt heeft gezien con oider aan de cadetten uit te geven, waarin hij hen ern stig waarschuwt tegen het maken van schulden bij leveranciers, maar vooral ook tegen do praktijkon van d i o leveranoiors, wolko den cadetten gold leen en en daarvoor goederen op de tekening schrijven, terwijl inderdaad geen levering is geschied. („B. C.") De 1ste luitenant L. G. de Mooy, van het 4<lc reg. inf., is bestemd om medio Sep tember op te treden als lccraar aan do Kon. Mil. Academie te Breda. Het stoomschip „Bayern", van Japan on Singapore naar Amsterdam, passeerde 4 Maart Gibraltar; de „Berlin", van Ba tavia naar Amsterdam, arriveerde 2 Maart to Colombo; do „Feldmarschall" (thuis reis) vertrok 2 Maart van Durban; dc „Ja va" arriveerde 3 Maart van Amsterdam te Padang; do „Maasland" arriveerde 3 Maart van Amsterdam te Buenos-Ay res; do „Praesident" (thuisreis) vort. >k 2 Maart van Genua; de „Prins Hendrik", van Ba tavia naar Amsterdam, is 4 Maart Carvocï- ro gepasseerd; de „Voorburg" vertrok 3 Maart van Savannah noar Rotterdam. Hot stoomschip „Koningin-Regentes", van Amsterdam naar Batavia, is 4 Maart Gibraltar gepasseerd; do „Glacus", van Singapore naar Amsterdam, vert-r k 1 Mrt. van Colombo; de „Koning Willem II", van Batavia naar Amsterdam, vertrok -1 Muart van Singapore; do „Madura", van Amster dam naar Batavia-, passeerde 4 Maart Pe- rim; de „Malang", van Rotterdam naar Java, arriveerde 1 Maart te Port-Said; da „Feldmarschall" (thuisreis) vertrok 3 Maart van East Londen; de „König" (uit reis) vertrok 4 Maart van Aden; de „Ko ningin Wilholmina", van Amsterdam naar Batavia, passeerde 5 Maart Pcrim; do „Ti- mor", van Batavia naar Amcterdani, pas seerde 5 Maart Dungeness; de „Socmbawa" arriveerde 5 Maart van Batavia te IJmui- den; de „Zeeburg" arriveerde 5 Maart van Savannah te Rotterdam. Bodegraven. Het herbal ingsondmrwijs, dat in dezen winter aan school A, alhier, aan jongens en meisjes gegevon is, is thans geëindigd. Do onderwijzers, overtuigd, dat do leerlingen gedurende vier maanden flink hun best hadden gedaan, bobben van den loatsten avond, als een sooit boloo- ning voor hen, du hot onderwijs gevolgd hebben, een feestavond gemaakt. Om zes uren weiden 'de jongens on meisjes in het. gymnastieklokaal ontvangen, waar zij tot lialftien aangenaam v. erden bezig gehouden mot voordrachten, lichtbeelden en muziek, terwijl tev as gezorgd word, dat zij niet op een clroogjo bchoeidou te zitten. HaB«r*woufle. De reeds eenigszins be jaarde heer A. v. d. B., een geacht inge zetene dezer gemeente, wonende aan don Rijndijk, i oordo Zaterdagavond met coni- go vrienden huiswaarts. Daar hij oven achterbleef, liepen do anderen bedaard vorder; doch toon dat „even" wat lang duurde, keerden ze op hun schreden terug cn zagen hun vriend niet meer. Door do duisternis misleid, was v. d. B. in de diepe sloot geval -u en omgekomen. Dó hulp dor vrienden, hoewel onmiddellijk verleend, kwam te laat, daar de levensgees ten reeds geweken waren. rioorQwykorhout. Bijna was ook die van den laatsten Zondag dor Vastenavon den gevloden 't was al ruim elf uren of liet boembam uit do torenklok stoorde zoowel van menigeen het gezellig samenzijn als van anderen den eersten slaap. Er was brand, dat begreep ieder, maar waar? Meestal verraadt een vuurgloed hot onheil, maar dio was in het dorp althans niet te bespeuren. Toch was in een omme zien de spuit reeds op weg naar do Zilk, een uur van hier, waar do kapitalo boer derij van mejuffrouw de wed. M. Kerk vliet had vlam gevat. Men vermoedt, dat door onvoorzichtigheid van een, dio don hooiberg tot tijdelijk onderdak koos, deze in brand is geraakt cn dat daarna het vuur zich heeft mcdegcdeo.d aan het rieten dnlr der mooie boerderij. Gelukkig was het t-aJ- mclijk stil, ai.ders ware do flinkheid, waar- 87) Toen zij in het rijtuig zaten, de brug in het dorp voorbij waren gereden en op den rechten, witten weg waren, die naar do jyilla leidde, zeido do kardinaal: „Wat is het lang geleden, dat mr, Marchdale op Ventirose is geweest". ,Ja? Is het?" vroeg Beatrice onverschil- lig. ,,,Wel drie weken, geloof ik; neen, bijna een maand", zeide de kaïdinaal. „O?" zeide zij. „Hij heeft het heel druk natuurlijk; hij heeft weinig vrijen tijd gehad", ging de kardinaal voort. „De manier, waarop hij !dio arme, oude vrouw verzorgd heeft, is bewonderenswaardig. Maar nu zij bijna botei is, sal .hij ook vrijer zijn". „Ja", zaide Beatrice. „Dat is een jongmensch, waar ik heel .veel van houd", zeide de kardinaal. „Hij is ontwikkeld; hij heeft goede manieren en ■kan fcchorts begrijpen en waardeeren. Ja, Rij is heel geestig, geestig zooals de Engcl- 6chen gewoonlijk niet zijn, wat men meer bij 'de Latijnen vindt. i Maar je stelt geen belang meer in hem?" I„Ik moet zeggen dat ik bitter weinig be lang in hem stel", antwoordde Beatrice. De kardinaal zag naar zijn ring en glim lachte. „Och, wie weet hoe het gaat?" zeide hij. »,Maar hij zal nu weer vrij zijn en hij is in zoolang niet op het kasteel geweest; jo moest hem eens te dineeren vragen." „Waarom?" zeide Beatrice. „Wanneer hij niet naar Ventirose komt, is het bepaald, omdat hij geen zin heeft. Als hij wil komen" heeft hij geen uitnoodiging noodig. Hij weet, dat hij kan komen, wanneer hij wil." „Maar het zou beleefd, het zou vriend schappelijk zijn, om hem voor een maaltijd uit te noodigen", zeide de kardinaal. „En het zou hem in de moeilijke omstan digheid brengen om tegen zijn zin aan te nemen, of te weigeren en onbeleefd tc schijnen", zeide Beatrice. „Neen, het is zeer klaarblijkelijk, dat Ventirose hem niet amuseert." „Bene", 1) zeide de kardinaal. „Doo zoo als go wilt.'' Maar toen zij de villa bereikten, was Pe ter niet meer thuis. „Hjj is voor een dag naar Spiaggia ge gaan", zeide Emilia. Do kardinaal dacht, dat Beatrice keek; alsof zij gelijktijdig verlicht en teleurge steld was. Mariette zat in de zon, op een beschut plekje van den tuin. Terwijl Beatrice met haar sprak, wandel de de kardinaal rond. Nu wilde het toeval, dat op Peters tuintafel een boek open lag, met den rug naar boven. De kardinaal zag het boek. Hij stond stil en keek rond, als om zeker te zijn, dat hij niet bespied werd. Hij klopte op zijn snuif doos en nam een snuifje. Toen dacht hij een oogenblik na en de lijnen om zijn mond werden dieper. Eindelijk snel, voorzichtig als een man, die een misdaad doet, schoof hij zijn snuifdoos onder het open boek, 1) Goed. zóó, dat zij geheel bedekt was. Toen zij naar Ventirose terug reden, stak de kardinaal zijn hand in zijn zak. „Lieve hemell" riep hij uit. „Daar héb ik weer mijn snuifdoos verloren." Hij schud de zijn hoofd, als iemand, die een fataal ding erkent, „Die verlies ik nu altijd." „Zijt u zeker dat u haar bij u hadt?" vroeg Beatrice. „Ja, lieel zeker. Ik had haar anders eer der gemist. Ik heb haar zeker in den tuin van mr. Marchdale laten vallen." „Dan zal zij wel terecht komen", zeide Beatrice. Peter was naar Spiaggia gegaan, ik denk in de hoop, mrs. O'Donovan Florence te ontmoeten. Maar in de vreemdelingenlijst las hij, dat zij al bijna veertien dagen gele den vertrokken was. Toen hij in de villa terugkwam, vertelde hem Mariette met trots, dat Haar Hoogheid <lo Duchessa di Santangiolo haar bezocht had. „O? Waarlijk?" vroeg hij luchtig. (Maar zijn hart klopte wel een beetje, donk ik.) „Ang", zeide Mariette. „Zij kwam met Zijne Eminentie den Prins-kardinaal. Zij kwamen in het rijtuig. Zij bleef wel een halfuur bij mij. Zij was zeer vriendelijk." „Zoo?" zeide Peter. „Dat doet mij veel plezier-" „Zij was prachtig mooi gekleed", zeide Mariette. „Ik twijfel er geen oogenblik aan", zeide hij. „De Signorina Emilia reed met haar me de terug", zeide zij. „Wel, wel, wat een avonturen", was zijn opmerking. Hij ging naar zijn tuintafel en nam zijn bock op. „Drommels, hoe komt dat hier 1" riep hij, toen hij de snuifdoos ontdekte. Ja, het was een vreemde plaats. Een kar dinaal kon natuurlijk zijn snuifdoos ver liezen. Maar als het gansche collego der kardinalen te zamen een snuifdoos liet val len, zou zij toch niet door haar eigen ge wicht door een boek heenvailen, zonder een spoor daarvan na to laten. „Een vasto stof laat geen vaste stof door, heb ik op school geleerd", zeido Peter. Iemand moest opzettelijk de snuifdoos onder het boek hebben golegd. Maar wie? De kardinaal zelf? welke roden zou hij er voor hebben gehad Emilia? Nonsens. Mariette? Dwaasheid. De Du... Een wilde gedachte schoot door Poters brein. „Kon het mogelijk zijn? Kon het waarlijk mogelijk zijn? Kon het zijn, dat... dat... Was het mogelijk, dat het een soort van be vel was om te komen? O, noen, neen, noen. En toch... En toch..." Neen, zeker niet. De gedachte was al te dwaas. Hij moest er 'niet op doorgaan. „Maar toch", zeide Peter, „ik ben in zeer langen tijd nfet op Ventirose geweest. En een slechte uitvlucht is beter dan geen. In alle geval zal do kardinaal blij zijn, zijn snuifdoos terug te hebben." De ladderbrug was op haar plaats. Hij ging de Aco over. XXVIII. Hij ging 'de Aco over en stapte 'dapper voort door de breede lanen onder de sta- tigo boomen naar het kasteeL De zon ging onder. De onregelmatige go- bouwen stonden in blauwe tint tegen do roode lucht. Halfweg hield Petor stil cn zag om. Do dalende zon maakte do donkere wou den dor Gnisi tot wouden van et rul end brons en do waterval, dio or af stroomde, werd vloeiend goud. Het meer lag voor heb grootste gedeelte in de schaduw, violet-grijs door een pjrelgrij'zen sluier van mist, maarl aan do overzijde viel het licht en het word een boog van kwikzilver mot rosen weer schijn. De drie met sneeuw bedekte top pen van den Monte-Sfiorito, aan hot einde der vallei, tchenen zwevende, lichtenclo rook wolken aan den nevelachtiger. gezichtsein der tegen do helderblauwe lucht. Een wolbekend vers echoot Petor in de ge dachten. „Waarlijk", zeide hij, „regel voor regel, tot het wilde ruischen van den waterval, kon het gemaakt zijn op deze omgeving." En hij begon do schoone welluidende woor don zacht bij zichzelf te herhalen... Maar in het midden van den derden regel werd hij ih do rede gevallen. „Het uitricht is hier niet bepaald leolijk, vindt u wel zeide iemand achter hem., Peter zag om. Vijf of zes meter van hem af zat eed dame op een marmeren hank, onder oen acacia, cn zag hem lachend aan. 7 Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1905 | | pagina 1