N°. 13805 Woensdag 33 Februai-i. A0. 1905. §eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van §pn- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. Uit de „Staatseourant." LEIDSCH -) DAGBLAD PRIJS DEZER COURANT: Voor Lelden per week 9 0ent8| per 8 maanden f 1.10. Buiten Leiden, por looper en waar agenten gevestigd rijn 1.30. Pranco por post 1-65. PRIJS DER ADYERTENTIENs Van 1—0 regels /T.05. Iedere regel meer 0.171. - Qrootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiön van 30 woorden 40 Oents oontantelk tiental*woorden meer 10 Oents.-Voor het inoasseeren wordt/"0.05 berekend. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gelet op art. 12 dor Drankwet, Brengen ter algomeono kennis, dat door LEONARD HENRI FRANQ0I3 JEAN MEN NING, wonende to Lelden, aan het College ',van Gedeputeerde Staten dezer provincie een verzoekschrift is ingediend om vergunning tot uitoefening van den kleinhandol in sterken drank, voor gebruik ter plaatse van vorkoop, uitsluitend aan logeergasten in het perceel 'Janvossensteeg No. 45. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Leidon, 22 Februari 1905. Leiden, 22 Februari. In het Volkshuis" is deze week een leerzame tentoonstelling. In goede en mooie exemplaren, vindt men er voorbeelden van allerlei wijzen van illustratiënlichtdruk, drie- en vierkleurendruk, autotypie, zinco- graphie, photo-zincographie, chromo-lito graphic, photogravure, enz. Deze geven weer oorspronkelijke schilderijen, a*iuarel- len, kopergravures, etsen, miniaturen, I teekeningon. Enkele oorspronkelijke wer- 1 ken zijn in verschillende reproducties jvoorhanden, waardoor de vergelijking der procédés vergemakkelijkt wordt. Geslaagd is voor het examen in de fraaie handwerken te 's-Gravenhage, me juffrouw D. G. A. Koster, van Leiden, "leerlinge van mej. E. C. M. Aewerdonk. Zooals gisteren gemeld, is in den ouderdom van 75 jaar te Vclp overleden prof. dr. J. H. Gunning J.H.zn., oud- hooglcera^ir in do godgeleerdheid te Leiden. Aan „Onze ïïoogleeraren" zijn do vol- Sende bijzonderheden omtrent don overle- ene ontleend: Johannes Hermanus Gunning, doctor jhilosophiae honoris causae (Utrecht, 1868), werd 20 Mei 1829 te Vloardingen geboren. Na Ic Leeuwarden voorbereidend onder lijs te hebben genoten, werd hij in 1847 student to Utrecht en leerling ji proff. Royaards, Karsten, Opzoomer en Ackers- dijk. Hij deed in 18fff zijn proponents-cxamen. Te Antwerpen werd bij, na voleindiging i z'jner studiën, tot hulpprediker benoemd. Van 1853'54 was hij hulpprediker bij de 'Nod.-Horv. Gemeente te Heusdon. 22 Januari deed hij zijn intrede als predi kant bij do Ned.-Herv. Gemeente te Blauw kapel, vertrok van daar in 1857 naar Hil versum en in 1861 naar 's-Gravenhage. In 1832 werd Gunning aangesteld tot kerkelijk hoogleeraar to Amsterdam, waar hij een inaugurale redo hield over „liet Kruis van Christus do Waarheid voor We tenschap en Kerk", om in 1889 zijn ambt alB (staats)hooglccraur te Leiden ic aan vaarden met een rede: „De Wijsbegeerte van den Godsdienst en het beginsel van het geloof der Gemeente". Te Amsterdam do ceerde prof. Gunning de Goschiedenis der Ned.-Horv. Kerk en van haar leerstellin gen de Dogmatiek cn de Geschiedenis der i Zending. Te LoideD gaf ZHG. onderwijs in Encyclopaedic der Godgeleerdheid, Wijs begeerte van den Godsdienst, Geschiedenis van den leer aangaande God, Ethiek, en Symboliek. In 1899 den leeftijd van 70 jaren be- icikt hebbende, werd hij eervol ontslagen en gepensionneerd en vestigde zich metter woon to Velp. Dc overledene was ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw. Zijn geschriften bestaan in: „Blikken in de Openbaring"; „Tafereelen uit het le ven des Heeren"; „Overlevering en We- tenschap"literarische geschriften over Dante s „Divina Comoedia", over Goethe's Faust", enz. zijn aftreden als hoogleeraar bleef de overledene grootc belangstelling koes teren in kerkelijke zaken en schreef hij ?'a', eenige brochures over de toestanden In de Ned. Herv Kerk. De commissie van Rapporteurs over het wetsontwerp tot regeling van do ar- beidsovereenkomst hield gisteren een sa^ menkomst met den minister van justitie tot het voeren van een mondeling overleg. Na een vrij langdurig ziekbed ten ge- .▼olgo van longontsteking, is gisteren op bijna 75-jarigen leeftijd te Rotterdam over leden een van Rotterdams meest bekende geneeskundigen, dr. H. W do Monchy, aio ondanks zijn hoogo jaren toch nog met opgewektheid do praktijk waarnam. 1 Hendrik Willem do Monchy werd 18 Ju ni 1830 geboren. Hij promoveerde 20 No vember 1855 aan de Leidsche universiteit in de geneeskunde, waarna hij nog gedu- rendo twee jaren zijn studiën voortzette en vervolgens zich in 1857 te Rotterdam ves tigde als geneesheer, in welke betrekking een uitgebreide praktijk hem ten deel viel. Bijna een halve eeuw dus heeft hij zijn bekwaamheden in dienst der lijdende menschheid gesteld. Vooral maakte hij echter zijn naam be kend door de oprichting van het Sophia- Kinderziekenhuis, waarvan hij tot dusver, dat is alzoo bijna -12 jaren, de onvermoei de geneesheer-directeur is gebleven, die tevens in hoogo mate de gave bezat om zijn medeburgers de beurs voor deze phi- lantropische stichting te doen openen. Do overledene, die zich de laatste dagen ten volle bewust was, dat het einde nader de, heeft het verlangen to kennen gege ven, dat men bij zijn overlijden geen bloe men zou zonden cn dat aan het gTaf alleen namens bet Kinderziekenhuis zou gespro ken worden. De begrafenis zal plaats hebben aan staanden Vrijdag op de algemeeno begraaf plaats Crooswijk. De stoet vertrekt te 12 uren van het sterfhuis. Naar ,,Do Standaard." verneemt, is door cnkolo loden van den Gemeenteraad van Amsterdam, de heeren J. A. Wormser, mr. Z. van 'don Borgh, K. van Lenncp, Jan ter Haar Jr., mr. S. do Vries Czn. cn P. W. Sutorius, een voorstel bij den Raad al daar ingediend, om oen commissie van 7 loden waarvan vie voorzitter uit en door het Dag. Bestuur aan te wijzen te bo no omen, mot opdracht om to onderzoeken of, en zoo ja, op welko wijze do financieels last van do gemeentelijke Universiteit, al thans gedeeltelijk, van do Gemeente kan worden afgowontold. Dit voorstel staat in verband met de voordracht van B. cn Ws. om over te gaan tot den bouw van een nieuw anatomisch la boratorium. („Stand.") Donderdag 13 April o. k. wordt te Utrecht in „Tivoli" des ochtends te 11 uren, onder leiding van ds. H, Bavinck, de doputaten-vergadering der anti-revolu- tionnaire partij gehouden. H. M. do Koningin en Z. K. H. do Prins dor Nederlanden woonden gister avond in den Koninklijken Hollandschen Schouwburg te 's-Gravenhage de opvoe ring bij van het Indische blijspel van J. B. schuil „Gedeballoteerd". Naar „Het Volk" verneemt, heeft mr. P. J. Troelstra aan den voorzitter der Tweede Kamer medegedeeld, dat hij tot de laatste helft van Maart voor herstel van gezondheid naar het buitenland vertrekt en dus de zittingon der Kamer niet kan bij wonen. Do heer Troelstra g<iat een maand te Locarno doorbrengenzijn zenuwge stel is door de aanhoudende ziekte zijner cchtgenoote geschokt. Tot do opvoering van Heycrmans' veelbesproken tooneelstuk „Allerzielen" te Amersfoort is nog geen vergunning ver kregen. De burgemeester heeft het hand schrift ter lezing aangevraagd. („A. Ct.") Bij Kon. besluit is bepaald, dat op 30 Aug. 1905 dc garnizoensveranderragen zul len plaats hebben, als volgt: 3de rog. veld artillerie: 2de batterij van 's-Hertogen bcsch naar Borgen op Zoom; depot van Bergen op Zoom naar Breda. De 1ste luitenant der art-, van het Oost-Indische leger G. L. J. Holle, leerling bij de Hoogere Krijgsschool, wordt van 1 Mei30 Sept. gedetacheerd bij het 1ste rcg. huzaren te Deventer. De 1ste luit. der cav. jhr. P. A. C. M. van Haeften, wegens ziekto van gedeta cheerd uit Oost-Indië teruggekeerd, is in gedeeld bij het 1ste reg. huzaren. Aan de Technische Hoogeschool te Aken is geslaagd bij het examen voor schei kundig ingenieur jhr. R. J Boddaert, uit Middelburg. Zooals mon zich zal herinneren, hield do heer Passtoors bij hoofdstuk V der jong ste Staatsbegrooting een krachtig pleidooi, om met het oog op hun geheel afhankelijke positie, de concierges, boden enz. bij onze rechtbanken en gerechtshoven tot rijks ambtenaren te verheffen. Naar „Het Huis gezin" verneemt, wordt thans vanwege den minister van justitie een onderzoek inge steld naar de positie van dit personeel, welke alle3 behalve rooskleurig moet zijn Dr. W. P. Ruytch, te 's-Gravenhage, in wegens zijn veelvuldige ambtsbezighe den afgetreden als algemeen voorzitter van den „Volksbond, Verceniging tegen drank misbruik". In sijn plaats ia als algemeen voorzitter opgetreden prof. dr. C. A. Pe kelharing, te Utrecht. Naar men mededeelt, is het bericht, dat ds. J. A. Gerth van Wijk van Benne broek mot verlof naar St.-Petersburg ver- tiekt om daar tot begin Maart de predik beurten van ds. F. O. A. Pantekock to vervullen, geheel onjuist. De kolonel E. G. Winckel, intendant van de stolling van Amsterdam zal bin nenkort worden gepensionneerd. Do dezer dagen benoemde kapt. dor genie H. Walaardt Sacré blijft in zijn nieuwen rang werkzaam bij don staf van zijn wapen te Arnhem. De 1ste luitenant-kwartiermeester N. iFeis, gedetacheerd bij de Kon. Mil. Aca demie als waarnemend administrateur van kleeding heeft ontheffing van zijn de- cheering verzocht* Alkomade. C. Daleman, te Rijpwetering, heeft aan B. en Ws. verzociit om zijn ver gunning tot drankverkoop in perocel D No. 70, te mogen blijven voortzetten. Bodegraven. Maandagavond hield do liberalo kicsvereeniging Bui gorp licht" alhier, in het hotel „Van Haaften" een openbaro vergadering, waarin als spreker optrad do heor K Reyne, van Haarlem, oandidaat dei vrijzinnigen voor het kies district Bodegraven bij de Juni-verkiezin- gen. Mon schijnt hior van politieke lezin gen te gaan houden; do zaal was propvol, een driehonderdtal personen, die zit- noah staanplaats meer konden krijgen, moesten voor de deur teiugkeeren. Do spreker had tot onderwerp: „De komende strijd". Hij betoogde, dat de verbondon korkohjke partijen den godsdienst in do staatkunde mengen, ja zelfs misbruikon, waardoor, uit do feiten blijkt het, ecra eigenlijk regeerbeginsel ontbreekt aan do togonwoordigo regeering. Het christe lijke, dat van dit ministerio zou uitgaan, is op niets uitgeloopon, ja, wat ei christe lijks was nagelaten door het liberalo voor afgaand bewind heeft men stilletjes in een donker hoekje weggestopt. En nu staat ons do onzalige schoolstrijd weer te wach ten, hoewol de woordvoeders van do kerke lijke partijen indertijd bij de behandeling van de schoolwet-Maokay uitdrukkelijk verklaard hebbon, dnfc de strijd op het ge bied van onderwijs nu uit zou zijn. Aan cio goedo trouw der rechterzijde moet men wol gaan twijfelen, nu do strijd weer zal beginnen. In do voorgestelde taiicfwetton zag de spreker ook niets christelijks; integendeel, do invoerrechten zullen juist het meeste drukken op hen, die mindor met aardscho goederen gezegend zijn. Van do gelegenheid om met don spreker in debat te komen, weid door den heer Hempcnius, van Zwammerdam, gebruik gemaakt. Had de lieer Reyne in zijn rede getoond een begaafd spreker te zijn, niet minder bleek zijn bekwaamheid in het de- batteoron. Do aanvallen van don heer Hemponius tegen do vrijzinnige partij wer den door hem met kiaohtigo argumenten afgeslagen. Op do voordracht voor onderwijzeres aan de openbaro school A, alhier, zijn ge plaatst de aames Sellenians to Enschedee, Peereboom te Den Hulst en De Vricze te Oostorh.ntl. De maatschappij „Hudor" to Amster dam, die van do gomcenton Bodegraven en Zwammerdam coiioeesie heeft verkrogen tot et aanleggen en cxploiteeren eoner wa terleiding, is met de eerste werkzaamheden hiervoor alnicr begonnen. In een stuk land in Buitenkerk doet zij boiingen. Hazorswoude. Dc aangifte van nieuwe leerlingen voor de openbare scholen moet geschieden bij de hoofden vóór 11 Maart e.k. Dc kinderen moeten op den lsten April den leeftijd van 5i jaar ten volle be reikt hc' ben. Haarlemmermeer. Hot contracteeren voor het verbouwen van suikerbieten te Haarlemmermeer, is thans in vollen gang. Over het algemeen is men tevreden met den vaatgestelden prijs, die thans 10.76 is por 1000 K-G. Het vorige jaar was die 1.50 minder. In tegenstelling met het vorige jaar zijn de landbouwers te Haarlemmermeer door het gunstige weder in de gelegenheid geweest veel wintergewassen uit to zaaien, die, dank zij het zachte winterweder, uit muntend zijn ontwikkeld. Mocht do winter zoo zacht blijven, wat voor die gewassen wenschelijk is, dan bestaat or voor de landlieden weei Loop op een goeden oogst. Voor de gemeenteraads-vacature-Bos zijn thans te Haarlemmermeer candidaat ge steld: P. Borst (a--r.), K. Kistcmaker (a.-r.), H. v. Dorsten (lti>.), G. Bras (can didaat dor volkspaitij). Do heeren A J. G. Timmermans en P. D. M. Soholton, leden van den Raad te Haarlemmermeer, verlaten 1 Mei a. s. do gemeente, eoodat waarschijnlijk nog een tussohentijdsohe verkiezing zal plaats hebbon. A. 8. Donderdag zal de Christelijke Jongelingsvereeniging, behoorendo bij do Heiv. Kerk alhier, een openbare bijeen komst houden. O. a. zal een tooverlan- taarn worden vertoond. De opbrengst zal grootendeels ten goede komen aan con te stichten bibliotheek. liillegom. Bloembollenteelt. Het zach te weder doet aan do bollenstreek niet veel goed, daar do bollen reeds sterk aan hot gloeien zijn en reeds vele boven het dok uitkomen, waarom men reeds een aanvang heeft gemaakt mot losdokken. Hot is voor do bloemisten te hopon, dat geen streng© vorst meer komt, dewijl andcraf een groote sohadepost te wachten staat. Koudekork. Van Zootermeer naar hior was het goed gegaan, doch tor hoogto van den landbouwer R- D. alhier, schrikte he paard van een hond, dat toen een zij- waartsohen sprong nam en met het rijtuig in do Stoepsloot. van D. terochtkwam. Do tweo meerij'dende dames waron or al licol gauw uitgesprongen, doch de kootsioi en nog een jonge man beliepen een nat pak. Paard on wagen werdon door behulp zame handen weer op het drogo gobracht, zoodat hot ongeluk nog goed is afgeloo- pcn. Of do rois naar Oudshoora nog vervolgd is, hebben we niet vemomon. Aan den gemeen te-veld wachter D. Velhorst alhier is, mot ingang van 1 Maart a.s. eervol ontslag verleend. Lisso. Het aantal ingolevordo aangif ten tot plaatsing op do kiezerslijst be draagt 134. De vastgestelde kiezerslijst voor do Kamer van Arbeid voor Bloembollenteelt bevat do namen yjuol 53 patroons on van 266 werklieden. Leiderdorp. Door do politie is procoa-vor- baal opgemaakt tegen twee porsonoD uit Lolden, die in de Waard, ondor doze gemeente, zonder noodzakelijkheid en zonder toestemming open baren arbeid hebbon verricht op Zondag. Ingelanden van don Slak- of Grooten en Kleinen Stadspoldor hebben don omslag over 1905 bepaald op f 5 psr hectare. Voor eerste plaatsing op do kiozersiyst z(Jn In deze gemeento 64 aanvragen ont vangen. Do naamlijst der stomgeroohtlgde ingo- landen van het 18de district van het Hoog heemraadschap Rijnland (hoofdplaats Lolder- dorp), bevat do namen van 401 stombovoogdon te zamen met 1015 stommen. Oudshoorn. Do vastgestelde kiezors- lijst voor do Kamer van Arbeid bevat 27 namen van patroons on 103 namen van werklieden. Tegen 1 Maart a. e. zijn opgeroepen om bij do militie te woidon ingedeeld voor de lichting 1904: do lotoling J. J. Groa- sat; voor do lichting 1905 do lotelingcn A. Vermeulen, O. J. Roos, W. Vonk, J. Grundmann, A. M. van Staveren, W. v. Diest en 0. W. Vrolijk. NoordwUk-aan-Zee. Voor een vrij tal rijk gehoor hield Maandagavond in „Ons Huis" dr. Van Gheol Gildcmcestor een icdo over „Neorlanda Herstelling in 1813." Na eerst geschetst te hebbon, hoo on zo re publiek groot on beroemd was, maar daar na tot verslapping verviel, verhaaldo spr. van de jamiuoren, geleden ondor do Frau- schc ovoihecrsching. Tot vorduidolijking had hij een aantal bescheiden medege bracht: spotprenten, spotversjes op Napo leon, brieven, gedichten en oude couran ten, w. o. één van 1793 en één van 1816, waarin de executie van Lodowijk XVI on do Slag van Waterloo worden beschreven. Een paar spotverzen werdon voorgelezen, en doden, vooz&l dat van Van Marle, den moed en de geestdrift bewonderen van eon yolk, dat, nog gebogen onder hot dwang juk, zulke producten dorst lezen en ver spreiden. Daarna gaf spreker in korte trekken on met sprekende kleuicn een beeld van de omwenteling en den toestand van het thans verdrukte Boerenvolk in Zuid-Afri- ka, vergoleken mot dien van ons volk in 1810—'13, waarbij do hoop word geuit, dat u.c volk een gelijke verlossing ten deel mocht vallen. Do voorzitter, do heer Baron van Hoi- denbroek, dankte don spreker namens het bestuur van „Ons Huis" voor zijn schoonc voordracht. Rijnsburg. Gisteren hadden de loden van het Fanfare-korps „Wilholmina" zich vereenigd in hun oefeningslokaal. Er nou aan het korps een vaandel worden aange boden vanwege do donateurs on cenige in gezetenen, con plechtigheid, die hier nog niet is voorgekomen. I>3. Van Druten, die bot vaandel zou hebbon aangeboden, was* hierin door bijzondore redenen vorhin- dord. Het vaandel is een prachtig stuk werk van don heor O. M. van Diomen, te Dordrecht; hot geheel van groene zijde- fluweel; in den top hot wapen van Rijns burg; daaronder, op 2 oornet-pistons, de eerste maten van den „Wilhelmina-Marsch" op witte zijde, waaronder de naam der Ver eeniging, al .es rijk in goud afgewerkt. Nadat hot vaandel was overhandigd, maakte het korps een ommegang door het dorp, o.m. bij dr. Van Walsem een ovatie brengende. Sussonhoim. Zondag en Maandag a. s. zal do afd. Sossenhoini en Omsticken van don R.-K. Volksbond in het lokaal van den beer Schippor alhior con uitvoering geven voor do leden. - Op 3, 4 en 5 Maart a. s. zal, van- wego do Afd. Sassonhoim on Omstreken een tentoonstelling worden gehouden van blooiondo bolgewassen. Do heor E. A. Tiol Gioonostcgc, te Pijnakker, is benoemd tot onderwijzer aan de Rooms^h-Katholieke jongensschool al hior. Door Th. H. Elstgoost alhier is ver gunning aangevraagd tot oprichting van een petroleummotor voor het in beweging biengen van een karn tor bereiding van boter. Aohteraf is gebleken, dat do naam Burgtstraat" mot offioiocl is verleend, doch dat do eigenaar dier straat zelf zijn oigendom heeft gedoopt. Tor-Aar. Do Tuindorsbond alhioi hield deze week een lodenvergadering. Aanwezig waren ruim 100 loden. De voorzitter heette hen wolkom, terwijl do notulen werdon golozen on goedgekeurd. Voorts weid be sproken het &1 of niot contracteoren dor doporwton. Do voorzitter beval aan, dozo vruaht dit jaar te veilen, wijzende op do gunstige ervaringen mot andoio vruchten opgedaan in hot afgeloopon jaar. De ad viseur mr. Van Bricl Sassen kon in dezo niet mot heb voorstel des Voorzitters mo degaan en adviscordo (bedacht op goldolijk verlies) maar weer to conti acteeren, wat instemming vond bij do moorderhoid van hot bestuur on bijna al do leden, waarop do voorzitter zondor Btomming to erlangon zijn voorstel introk. Weid medegedeeld eon vorelog over do onlangs to Amsterdam go-' houden tuinbouwvergadering, mot het dool een fodoratie te stichten van tuinbouw- vorecnigingen. Do commissie tot oombineo- ring der beide Bonden brengt bij monde van het lid D. van Eyk verslag uit cn aoht do combinatie thans niot wenschelijk. Do aftiodonde commissie voor eindcontróle zijnde do heeren H. Kroft, J. Koelcman on A. van dco- Jagt, werd opnieuw herbe noemd. Daarna las do voorzitter de bo- grooting voor over 1905, gebazeerd en be rekend naar 190-4 op een vciwcrkkapitaal van 100,000. Dit jaar kan geworkt wor den voor 0 pCkzeven jaar geleden (voor het bestaan van den Bond) was dit dertion. Dat tuinders dit mogen bedenken, want wanneer nu niet allen toetreden, bo- nadoolon zij ziohzolf on hun gezinnen I We gens het vorgovorderd uur zal mon een volgende voigadoring overgaan lot her ziening van het reglement. Niets meer aan de orde zijndo, sluit do voorzitter do vergadering. Zoetermeer. Op Woensdag 16 Maart €L8. van 9 tot 4 uien kunnen ter Secreta rie alhier oandidaten-lijston worden ingo-1 lovord voor do verkiezing van een lid voor do Provinciale Staten voor het district Zoetermeer, tor vei vulling van de vaca ture, ontstaan door het overlijden van don' heer R. G. S. baron van Rhcmcn van Rlio- menshuizen, die in 1910 zou hebben mor ton aftroden. De oventuoolo stemming on her stemming zijn bepaald op 29 Maart on 12 April. Dooi do Gezondheidscommissie alhior zal in hot Raadhuis op Dinsdag 28 Fcbra-1 ari, des morgens te 11 uren, een openbaro vorgadoring worden gehouden Lcr bctwi* doling en vaststelling van haar verslag over het afgeloopon jaai. Bij Kon. besluit is con pensioen van 600 verleend aan H. M. de Kruyff, wo-' duwo A. Voerman, laatstelijk ontvanger der accijnzen en van den waarborg en do belasting op de gouden on zilveren werken te Rotterdam; aan H Ginsheumer. kom-! mies lste klasse bij 'a rijks belastingen,' 1 689; B. L. Bekker, kommies-ontvanger bij 's rijks belastingen, 543; R. Bruyns, rijks klerk 2de klasse ten kantore der invoerr.1 en accijnzen, te Rotterdam, 387. Voor don tijd van drie jaren, gedeta cheerd bij de landmacht in West-IndiÖ, do eerste luitenant L. Lens, van het 2de reg. j inf. thans gedetacheerd bij de militaire verkenningen. Aan den reserve-twcedcn-luilcnant mr. V. van Peski, van het reg. gren. cn jagers, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend uit den militairen dienst. Benoemd: bij den provincialen staf, tot luit.-kolonel, do majoors P. G. u. baron' Quarles de Quarles en O. G Kamerling, provinciale adjudanten, onderscheidenlijk in Overijsel en in Friesland, laatstgenoem de tevens belast met het bevel in het IIde landweerdistrict; bij het wapen der inf. bij don stai van het wapen, tot majoor, de kapt. bij den generalen staf P. D, Buyze,' werkzaam bij de Kon. Mil. Academie; bij het reg. gren. en jagers: tot luit.-kolonel,1 de majoor J. van Voorthuysen, van hot korps; b{j het 10de rog., tot commandant

Leidsch Dagblad | 1905 | | pagina 1