N*. 13774 Dinsdag 17 Januari. A0. 1905. i§eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (§pn- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. LEIISCH DAG-BLAD PRIJS DEZER COURANTS Voor Leiden per week 9 Oents j per 8 maanden f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd rijn 1.30. Tranco per post 1.65. PRIJS DER ADVERT EïiTIEN: Van 16 regels ƒ1.06. Iedere regel meer 0.17$. Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiön van 30 woordon 40 Oents contantolk tiental woorden meer 10 Oents.-Voor het inoassoeren wordt/"0.05 berekend. Burgemeester en Wethouders van Leiden brongen ter kennis van bolanghebbenden, dat ingevolge art. 2 der verordening rege lende invordering der plaatselijke directe belasting op de Honden, ieder houder ,van één of meer honden, die aan die oelas ting onderhevig zijn, verplicht 'z daarvj.a jaarlijks vóór of op den 31sten Januari a.s. bij den gemeenteontvanger aangifte te doen, door inlevering van een behoorlijk ingevuld en door den aangever onderteekend biljet en dat bedoelde inschrijvingsbiljetten voor bet dienstjaar 1905 kosteloos ten kantore van den gemeenteontvanger verkrijgbaar zijn Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 3 Januari 1905. Burgemeester en Wethouders van Leiden Hoepen bij deze cp alle leveranciers, werk bazen, enz., weike over het afgeloopen jaar 1001, ten laste der gemeente eenige vorde ring hebben, die uiterlijk vóór ultimo Januari ek ter gemeente-secretarie (Afcl Financiën) in te leveren. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 3 Januari 1905 Leiden, 17 Januari. De volgende voordracht is opgemaakt voor de benoeming van een onderwijzeres aan de openbare school der 3do klasse No. 5 ter vervulling van de vacature, ontstaan ten gevolge van het, met ingang van 1 Janu ari 1905, verleend eervol ontslag aan mej. O. F. Pillard. lo. Mej. O. J. do Nie, tijdedijk onderwij zeres aan de openbare school in de Heeren- straat; 2o. Mej. H. Ritman, tijdelijk onderwijze res aan de openbare school der 3de klasse, No. 3; 3o. Mej. A. A. E. Driesens, werkzaam aan do openbare school der ode klasse, No-2. De Commissie van Financiën heeft te gen de in haar handen gestelde suppletoire begrooting, dienst 1904, van het Geref. Min ne- of Arme Oude Mannen en Vrouwen huis en de begrooting dier instelling voor het jaar 1905, alsmede tegen de begrootin gen, dienst 1905, van het College van Vrou menkraammoederB, het Wees- en Oudeliedenhuis en het R.-K. Armbestuur geen bedenkingen, en adviseert den Raad derhalve tot goedkeuring van die begrooting te besluiten. Evenmin heeft zij bedenkingen tegen het voorstel van B. en Ws. dd. 4 Januari 1905 tot toevoeging, in verband met het verzoek der firma Tieleman en Dros, van een nieuw lid lila aan art. 2 der verordening van 11 December 1902 (Gemeenteblad No. 32), rogelende de heffing van belastingen voor het gebruik van het Openbaar Slacht huis, gewijzigd bij de verordening van 26 Mei 1904. Door het Bestuur van de ,,Leidsche Zwemclub" werd de aandacht van B. en Ws. gevestigd op de gemeentelijke zwem plaats in den Heerensingel, waar het, naar rijn meening, wenschelijk zou zijn eenige veranderingen aan te brengen. Het valt niet te ontkennen zeggen B. en Ws. dat deze inrichting niet meer in alle opzichten beantwoordt aan de daar aan te stellen eischen, zoodat, nu B. en Ws. na ingesteld onderzoek bleek dat de meeste van de door genoemd bestuur aangegeven veranderingen inderdaad verbeteringen zijn te noemen, het gewenscht voorkomt die te doen aanbrengen. In de eerte plaats behoort, ten einde het zwemmen en duiken aldaar beter tot zijn recht te doen komen, van het bassin, dat op geen enkële plek dieper dan 1.25 k 1.40 M. is, een met een rasterwerk te omgeven gedeelte tot 2.50 M. te worden uitgediept. Voorts zal in het bassin nog een trap geplaatst en een daaraan aansluitend, naar een der kleedbanken leidend houten vloertje op den grasberm gelegd moeten worden, terwijl een aantal kleedkamertjes niet lan ger mag ontbreken. Het maken van kamer- tjes langs de geheele lengte van het bassin brengt vrij hooge kosten mede en is ook niet strikt noodzakelijk. Voorloopig kan in de bestaande behoefte worden voorzien door het veranderen van de vóór het midden van het bassii\ staande, thans open kleedloods, in welke, door het aanbrengen van schotten en deurtjes van de vereischte afmetingen, een 22-tal kleedkamertjes kan worden aan gebracht. Eindelijk behooren de privaten, welke zich •an een der uiteinden van het bassin, bo ven het water bevinden en hun loozing on middellijk naast dit bassin hebben, verwij derd te worden en zullen, in plaats daarvan, op het terrein der inrichting, bij den in gang, nieuwe privaten moeten worden aan gebracht. De kosten, aan de uitvoering der boven genoemde werken verbonden, worden op 1600 begroot. Verder zal, ten einde van een voAdoen 1 toezicht bij het zwemmen verzekerd te zijn en ongova/.len zooveel mogelijk te voorko men, aan den reeds vrij bejaarden opzich ter van de zwemplaats een in het zwemmen bedreven helper moeten worden toegevoeg 1 aan wien des winters andere werkzaam heden kunnen worden opgedragen, terwijl dan de tegenwoordige helper weder belast kan worden met zijn eigenlijken arbeid, waaraan hij thans des zomers onttrok ken is. Hoewel niet kan worden voldaan aan den wensch van het Bestuur der „Leidsche Zwemclub" om voortaan van gemeentewege onderricht in het zwemmen te doen geven, zoodat dit dus niet tot de taak van den nieuw aan te stellen werkman zal behoo ren, zou hij toch, wanneer zijn werkzaam heden zulks toelaten, aan hen, die zich in het zwemmen oefenen, eenige aanwijzigin- gen kunnen geven. Eindelijk deden B. en Ws. nog mede, dat het in him voornemen ligt een regeling voor het gebruik van de zwemplaats vast te stel len en daarin o. a. het dragen van een be hoorlijke zwembroek verplichtend te stellen. Tot het van gemeentewege in gebruik geven en op de zwemplaats bewaren van zwembroeken, zooals door den directeur van Gemeentewerken wordt voorgesteld, behoort echter, naar B. en Ws. met do Commissie van Fabricage meenen, voorloo pig niet te worden overgegaan. Behalve toch dat hiervoor de oprichting van een bergplaats noodig wordt, zullen ook de jaarlijksche uitgaven voor de zwemplaats vermeerderen, daar het onderhoud en de aanvulling der zwembroeken betrekkelijk hooge kosten veroorzaakt en bovendien nog een beambte zou moeten worden aangesteld voor het voortdurende toezicht in de be waarplaats en de zorg voor het weder in leveren der zwembroeken, die de invoering van den voorgestelden maatregel zoude medebrengen. Zij, die van de zwemplaats gebruik ma ken, zullen zeiven voor zwembroeken moe ten zorgen. Ook tot dusverre heeft het tot geen bezwaar aanleiding gegeven, dat de bezoekers voorzooveel zij van een zwem broek gebruik maakten, deze naar en van de rwemplaats medenamen. Bij adres wordt den gemeenteraad door de firma Tieleman en Dros, fabri kanten van verduurzaamde levensmiddelen alhier, gewezen op de moeilijkheden, welke zij ondervindt, bij leveranties ten behoeve van de departementen van Koloniën, Mari ne of Oorlog, ten gevolge van de oprichting van het openbaar slachthuis. Dientengevol ge toch kan zij moeilijk concurreeren met leveranciers uit gemeenten, waar geen openbaar slachthuis bestaat. En het is daar om, dat zij verzoekt om óf wel vrijstelling van de verplichting tot slachten in het abat toir en van de gemeentelijke keur voor de dieren, welke voor bovenbedoelde leveran ties bestemd zijn óf wel indien dit niet mo gelijk is, toepassing ook voor deze dieren van het slachttarief, dat thans reeds op voor export geslachte dieren wordt toe gepast. Aan het eerste gedeelte van dit verzoek, zoggen B. en Ws. kan uit den aard der zaak niet worden voldaan. Dan toch zouden weer hier en daar in de gemeente particulie re slachtplaatsen verrijzen, terwijl juist een van do hoofdmotieven, waarom tot de oprichting van een abattoir werd overge- ga-an dit was, dat de particuliere Slachte rijen uit de stad zouden verdwijnen. En vrij stelling van de gemeentelijke keur heeft bij behoud van de verplichting tot slachten in het slachthuis geen zin meer, omdat in het slachtloon immers reeds het keurloon be grepen is. Daarentegen meenen B. en Ws. met de commissie voor het slachthuis en den direc teur dier inrichting dat voor inwilliging van het tweede gedeelte van het verzoek zeer veel te zeggen is. Immers het vleesch van de hier bedoelde dieren is geheel bestemd voor consumptie buiten Leiden en kan dus met dat van voor export geslachte dieren geheel op één lijn worden gesteld. Van onbillijke be voorrechting dezer leveranciers tegenover andere vleeschprodueenten hier ter stede kan geen sprake zijn, juist omdat 't vleesch verduurzaamd moet worden en voor con sumptie elders bestemd is, en concurrentie met vleeschverkoopers hier ter stede dus i3 uitgesloten. Ten einde dit nog duidelijker te doen uitkomen wenscht de slachthuiscommissie een zeker minimum-aantal dieren genoemd te zien, dat in de leverantie moet begrepen zijn en zou zij toepassing van het export- tarief op een kleiner aantal dieren slechts dan wenschen te zien toegelaten, wanneer de betrokken leverancier duidelijk kan aan- toonen, dat door een van de Departemen ten op aanvulling eener vroeger gedane leverantie, welk© te klein bleek, wordt aan gedrongen. Als minimum-aantal stelt de commissie voor 100 dieren. Bovendien zul len de noodige voorzorgsmaatregelen tegen eventuecle fraude moeten worden getroffen. De 2do violist van het Rosó-kwartet, de heer Albert Bachrioh, ib ernstig ongesteld ge. woidon. Toch zal het oonoert hedenavond in den Schouwburg voortgang hebben. ,,Do Algemeene Muziekhandel" heeft namelijk voor heden niemand minder dan onzen be kendea pianist JuL Röntgen geëngageerd om met de drie overgebleven leden van het kwartet samen to werken. Het programma zal nu beetaan uit: Strijk-trio van Beetho ven; Sonate voor piano en viool van Beet hoven door prof. Arnold Rosé en Röntgen en eon Piano-kwartet van Biahms. Do be zoekers kunnen vlua zeker zijn van een inte ressanten avond. Do „Staatscourant" No. 14 bevat de statuten der naamlooze vennootschap: Wijn- kooperij, distilleerderij en likeurstokerij ,,De Condor", voorheen Wilhelm Schudel en Co., te Leiden. Doel: de voortzetting der zaken, tot dusver gedreven door nu wijlen den heer Franz Adoif Wilhelm Schudel, on der den naam van de firma Wilhelm Schu del en Co., omvattende een distilleerderij en likeurstokerij en den handel in wijnen en gedistilleerd en aanverwante artikolen, al les in den ruimsten zin. Duur: tot ultimo December 1934. Kapitaafl: ƒ125,000, verdeeld in 250 aandeelen, elk groot 500. Inbreng: onroedende goederen. Het bestuur is opge dragen aan een directeur. Het toezicht op het beetuur wordt uitgeoefend door een raad van commissarissen, bestaande uit minstens 3 leden. L|)st van de brieven en briefkaarten, aan het postkantoor alhier en de daaronder behoo- rende hulpkantoren ter post bezorgd, ln de eerste holft der maand Jan., welke wegens onbekendheid van de geadresseerden niet z^n kunnen worden uitgereikt: Brieven: J. P. v. d. Tol, Amsterdam HansingTroont, Arnhem; Dir. en adxu. Kettingstraat, B. Tettoroo, B. van Eg- mond, 's-Gravenhage; Crayenborgh, Haar lem; L. van Dam, J. J. den Os, 0. van Santen, F. v. d. Ben, Leiden; G. W. Lee- vie, Lisse; P. de Jong, Oegetgeefct; Zuster Xaveria, Roermond; M. Vinkensteyn, Rot terdam; D. H. Meyers, Rotterdam; Wed. v. o. Ham, Sassonheim; J. Kotter, Zand voord; F,. W.' W. v. d. Beek, niet ver meld. Briefkaarten: Venninga, Gaaeel'te, Amsterdam; J. Koster, Arnhem; F. Smit, Goea; H. ten Brinke, Hengeloo; J. Hel der P.zn., W. A Hoendere, Leiden; Sie- geler, Oegstgcest; wed- H. Kuipor, F. v. <x. Bo6oh, P. Hoefsloot, M. Ruffa, Rotter dam J. Groot, SahotenM. Yorraay, Utrecht (2 fctuks). Uit het buitonland terugontvangen. Brieven: M. Ketsel, Bruxellos; A v. Tienhoven, Paris; J. E. Davis, Primrose Hill; Franz Kind, Strasbourg. Op de 26ste of laatste lijst van de 26ste jaarcoUeote voor de Scholen met den Bij bel in ,,Do Standaard" komen o. m. voor: Nieuw-Vennep, met ƒ169; Katwijk aan den Rijn (Herv. en Geref. Kerk), met 46.98; Lisse (gift), 5. Do opbrengst der „Unie"-collecto Lo- droeg, hoewel zij 793.25$ minder is dan in 1903, nog 90035-28$. H. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins reden gisternamiddag te ongeveer 2 uren van den Westduinweg af de terreinen der binnenhaven te Scheveningen op en re den ook langs de binnenhaven tot aan de zandzuigmachine, welke het uitgediepte zand uit de pramen opstuwt en naar het btrand voert. Vandaar keerde het Vorste lijk Echtpaar naar Den Haag terug. Het diner, door do leden van d6n iiaad van State aan den vice-president van dat college, jhr. mr. Van Swinderen, aan te bieden en waaraan ook Z. K. H. de Prins adviseerend lid van den raad, werd uitge- noodigd welk gastmaal aanvankelijk was bepaald op 24 dezer is uitgesteld, vermoedelijk tot 14 Februari. H. M. de Koningin heeft voor de loden der buitengewone Saksische mitste te 's-Gravcnhago vertrekken doen reter- veeren in het „Hotel des Indes", alwaar de zending heden verwacht wordt. H. M. heeft tevens den kapitein, jhr. Siokingho, Hr. Ms. oidonnance-offioier aan deze bui- tenlandsohe deputatie tijdens haar vorblijf daar ter ttode toegevoegd. De gezant van het Duitsohe Keizerrijk, de heer von Schlözer, zal Donderdag een diner geven ter eere van de missie, die de troonsbestijging van Z. M. den Koning van Saksen komt berichten aan het Hof. Gisteravond was er een diner ten hove, waaraan genoodigd waren baron Sirtema van Grovestins, Hr. Mt. grootmeester en de barones; jhr. Van Weeao hofmaarschalk van H. M. de Koningin-Moeder, en me vrouw Van Weode; baron Van Heeokereai van Keil, gezant te Stockholm; schout-bij- naoht Snethlage on J. A. baron de Vos van Steenwijk, kamerheer van H. M. en rofo- rendaris bij het Kabinet der Koningin. Hr. Ms. gezant bij het hof van Zweden en Noorwegen, baron Van Hoeckercn van Keil, lid der Eerste Kamer, bevond zich sedert eenige dagen met verlof hier te lan- do en wol te Bingerden. De Zuidhollandfcche afgovaardigde is gisteren in era Haag aangekomen en is voornemens bij de aanstaande begrootings- werkzaamhedon dor Kamer tegenwoordig te zijn. De twee Rapporteurs-Commissiën van de Eerste Kamer, voor de Staatsbcgrooting hebben heden haar rapporten vastgesteld. H. M. do Koningin-Mooder heeft Zon dagvoormiddag in do Kloosterkerk te 's-Gravenhage de bediening van 't H. Avond maal bijgewoond, waarbij ds. Van Nes voorganger was. De Staatscommissie voor het Interna tionaal Privaatrecht heeft Zaterdag jL een vergadering gehouden aan het Departement van Justitie. De Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid, de heer De Marez Oyens, be gaf zich hedenochtend naar Amsterdam. Aan het gebouw van het Prov. Bestuur van Zuid-Ho.land werd gisteren aanbesteed eu was het minst ingeschreven voor: hot onderhouden van het kanaal tu6schen Rijn en Schie met zijn aansluioing aan de ge meente 's-Gravenhage, met de daarbij bo- hoorendo kunstwerken, van 1 Januari 1905 tot 31 Dec. 1906, door G. J. Wiegerink, te Watergraafsmeer, voor 46,800. Naar men verneemt, zijn door don Duitsohen Keizer, in verband met het be zoek ten vorigen jare van het Duitsche eskader aan de Nodcrlandsoho wateren, do volgende onderscheidingen verleend: aan den minister van marine, vice-admi- raaJ Ellis, het grootkruis der orde van don Rooden Adelaar; aan sohout-bij-nacht Van Nes, oommandant in do stelling van do Monden dor Maat' on van het Haringvliet en directeur en commandant der marine te Hellovoetsluis, do Kroonorde 2do klasse met ster; aan 6chout-bij-nacht Wontholt, commandant in de stelling van Don Hel der en directeur en commandant dor mari- no to Willemsoord, de Kroonordo 2de klas se met steraan kapitein-ter-zee Hockwar ter, oommandant van Hr. Ms. „Hertog Hendrik", wolko bodem bij hot vlootbezook de honneurt' waarnam, do orde van den Rooden Adelaar 2de klasse, cn aan luite- nant-ter-zee lsto klasse jhr. Van Geen, adjudant en particulier secretaris van H. M. de Koningin, de Kroonorde 3de klasse. Minister Ellis en jhr. Van Geen waren indertijd door H. M. de Koningin in bij zondere mitsio belast met het brongen van oen afscheidsbezoek, namens H. M., aan den admiraal van hot eskador, von Koes ter, op diens vlaggeschip, op den dag waar op de Duitsoho vloot onze wateren ver liet. Op 42-jarigen leeftijd is te Renkum overleden de heer J. J. van Munnikrede, directeur van het Postkantoor aldaar. Da J. W. Margadant, predikant bij de Ned.-Herv. Gemeente to Oudewater en scriba van do classis Gouda, is overleden. Bijwijze van proef is hot jaarlijktch verlof voor de post- en telegraafambtena ren gesplitst in een zomer- en winterverlof. Des zomers kan 14 dagen verlof genoten worden, des winters drie weken. Als zo mer verlof word.a gerekend do verloftijden in do maancen Moi, Juni, Juli, Augustus en September. Den 25sten Jan. zal het 25 jaren ge leden zijn, dat de heer 0. J. Lammcrink, pred. te Amsterdam, de Evangeliebedie ning in de Ned.-Herv. Kerk aanvaardde. Ds. Lammerink arbeidde achtereenvolgens te Prinsenhage, Sluis, Woerden en Sche veningen, en is sedert Mei 1898 in zijn te genwoordige Gemeente werkzaam. In de voormiddaggodsdienstoefening van den 29- feten Januari in de Nieuwe Kork hoopt hij dit feit openlijk met do Gemeente te her denken. De 1st© luit. der inf. N. van Wingon, gedetacheerd bij het leger in Ned.-Indië, keert in Februari a. s. in Nederland terug. Naar wij vernumen, zal dr. C. J. E. Brutel de la Rivière, leeraar in de wis-, werktuig- en natuurkunde en oosmogra- phiu aan de Rijks Hoogero Burgerschool to Assen, met ingang van 1 September a s. als zoodanig onttiag aanvragen. De heer F. A Ovorhoff, electro-tech- nisch ingenieur te Amsterdam, is benoemd tot ingenieur aan de stedelijke centrale van Oharlottenburg (Berlijn.) Met ingang van 1 Februari is do heer P. 't Hooft, surnumerair bij de dir. bel., inv. en aoc., te Amsterdam, door B. en. We. van Rotterdam benoemd tot adjunct-con troleur aan het bureau voor de regeling der plaatselijke directe belastingen to Rot terdam. (,,N. R. Ot.") Mon meldt uit Den Haag: De bcnoo- ming van mevrouw Graafland tot adjunct* directrice van het sanatorium „Oranje Nassau's Oord" is nog niot blijvend. Wel zijn aan haar met ingang van 16 dezer de werkzaamheden van adjunct-direo-1 trico opgedragen, maar een definitieve be noeming zal corfct in April geschieden. Het stoomschip „Bürgermeister"- (thuisreis) vertrok 13 Jan. van Swakop-« mund; de „Malang", van Batavia naar Rotterdam, passeerdo 12 Jan. Sagres; de „Markgraf" (uitreis) vertrok 13 Jan. van Kilindini; de „Offenbach", van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 11 Jan. to' Singaporo; do „PrinB Willem I" arriveerde 13 Jan. van Wost-Indië te Nieuw-York; do „Prins Willem IV", van Amsterdam naai Suriname-, passeerde 12 Jan. Dungeness; tl* „Rotterdam" vertrok 11 Jan. van Rotter dam naar Nieuw-York (aan boord 83 ka- juit8- en 573 tusschendokspassagiers)de „Bogor", van Rotterdam naar Java, vor- tiok 14 Jan. van La Rochelle; de „Anchi- ses", van Amsterdam naar Liverpool on Java, passeerde 13 Jan. Wight; de „König" (thuisreis) arriveerde 15 Jan. te Napols; de „Koningin Wilhelmina", van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 15 Jan. te Genua; do „Konig Willem I", van Amsterdam naar Batavia, arrivoorde 15 Jan. to Sou thampton; do „Maasland" arriveordo 15 Jan. van Bucnos-Ayres te Amsterdam; do „Oranje", van Amsterdam naar Batavia, passeerde 15 Jan. Point de Salle; do „Prinz-Regent" (uitreis) arriveerde 14 Jan. te Swakopmund. De heer A. C. van der Hoop, consul- generaal der Nederlanden te Kaapstad, mot verlof hier te lande, zal vóór zijn terugkeer naar zijn stanaplaaü voor belanghebben den te spreken zijn aan het departement van buitonlandsche zaken to 's-Gravenhage, op Donderdag 19 dezer, van 1012 uren des voormiddags en van 21 uren des na middags. De luit.-kol. J. Bruce, chef van den staf der lste div. inf., is benoemd tot offi- oier van hot Legioen van Eer. Het „Hbld." verneemt, dat do lnite* nants-debatingclub te Assen, dio door kolonel Van Tricht was ontbonden, Vrij dag li weer is opgericht en dat luitenant Roitsma als voorzitter is hersteld. Er moet een reglementswijziging door den kolonel voorgesteld, zijn aangenomen. De gewone audiënties van do minis ters van oorlog en van koloniën zullen resp. 19 en 20 dezer niet plaats hebben. Het stoomschip „Koningin Wilhelm!* na", van Batavia naar Amsterdam, vertrok 16 Jan. van Genua; de „Jason" arriveerde 16 Jan. van Singaporo, 1. v. London, te Am sterdam; de „Offenbach", van Batavia naar, Amsterdam, vertrok **4 Jan. van Singapore, do „Oengaran", van Rotterdam naar Bar- tavia, is 15 Jan. Gibraltar gopassecr.l; de „Praesident" (uitreis) arriveerde 15 Jan. te Port-Said; de „Salak", van Rotterdam naar Batavia, vertrok 16 Jan. van Perim; dc „Rotterdam", van Rotterdam naar Nieuw-York, passeerde 16 Jan. Lizard. Alkemade. Door Nie. Wagenaar te Roe- lofarcndsvcen is aan Burgemeester en Wet houders vergunning aangevraagd voor dei verkoop van sterken drank in het klein in perceel Wijk B. No. 254. Tot schatter van de huurwaardo dor dra/nklocalitciben in deze gemeente voor hot jaar 1905 is aangewezen de heer P. Vrij burg. Bodegraven. Maandagmorgen liep een. paard voor eo wagen gespannen, alhier ia Buitenkerk. Het tuig brak en het paard ging ei van door. Een eind verder kw*>n het op 'den smallen weg een rijtuig tegen. Het hollende paard sprong hiervoor op ?ij, maar kwam terocht op het ijs van de bevro ren Bloot. Het bleek, dat het nog geen ijs voor een paard was, want do viervoeter zak te er door. Met veel moeito weid het beest door hulpvaardige handen op den wal ge haald. Gouda. Hot wator in don IJeel, en daardoor ook in do binnenwateren en grachten, was gisteren zóó laag, dat ver scheidene fabrieken niet konoon werken. Van de kaarsenfabriek en do garenspinne- hij o.a. liep een groot gedeelte van hot personeel werkloos- rond, terwijl ook vele bleekerijon moesten worden stop gezet we- gons gebrok aan water. De peilschaal in den IJsol teokendo met de vorige week een verschil in waterhoogte aan van bijna 4 meter. Haarlemmermeer. Omtrent de identi teit van het in doze gemeente nabij Half weg uit een bermaloot opgehaalde lijk vaü oen onbekend manspeiaoon hee men van verschillende zijdon inlichtingen bekomen, doch nog geen voldoende aanwijzing kun nen verkrijgen. Hior en 'daar stond hij ondoll verschillende namen bekend, voornamelijk in volkslogemcnton zoodat zekerheid omtrent zijn juiaten naam nog ontbrc jkt. Het lijk is nog nieb ter aarde besteld.

Leidsch Dagblad | 1905 | | pagina 1