H\ 13769 "Woensdag XI Januari. A°. 1905. <§eze jouraat wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DEZER COURANT: *- Voor Leiden per week 9 Oenta; per 3 maanden I I J f L10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd sjjn L30. Franco per post1.65. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 16 regels f 1.05. Iedere regel meer f 0.174. Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oenta oontanti elk tiental woorden meer 10 Oents. - Voor het inoasaeeren wordt/r0.05 berekond. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Heden is een aanvang gemaakt met het uitreiken der beschrdvingsbiljetten voor de Personeele belasting, dieDSijaar 1905. In het belang eener spoedige aanslagregeling is het gewfnscbt, dat de biljetten, behoorlijk ingevuld, zoo spoedig mogelijk ten kantore van den ondergeteekeude woiden Ingeleverd. Men zij er evenwel op bedacht, dat de biljetten gedateerd moeten -worden op oi na 15 Junuasi, daar een vroegere dagieekouiug d© aan- gilt© ongeldig doel zijn. I)e Ontvanger der Dnecte belastingen, J. O. BEKEER. Lelden, 9 Januari 1905. i Offieieele Kennisgeving. Burgemeester en "Wethouders van Leiden, Gezien het adres van C. J. VERHOL- VEN, houdende verzoek om vergunning tot het houden en mesten van varkens in hot perceel Kuiperssteeg No. 7 Gelet op art. 152 der Algemccne Politie verordening van 6 November 1879 (Ge meenteblad No. 9); Geven bij deze kennis aan belanghebben den, dat op Maandag 16 Januari aanst., des voormiddagt te elf uren, op het Raad huis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dat verzoek in te brongen. Burgemeester en Wethouder! voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 11 Januari 1905. Leiden, II Januari. Heden ontvingen wij het verslag om trent 'e Rijks Museum van Nat. Historie, te Leiden, loopende over het tijdvak van 1 September 1908 tot 1 September 19o4, uitgebracht door den directeur, dr. F. A. Jentink. Omtrent het pertoneel wordt daarin ge zegd Op zijn verzoek werd dr. i' insoh eervol ontslagen als conservator aan het Museum; in zijn plaats werd benoemd dr. E. D. van Oort. Ala een der rcdeaien, die dr. Finach dit groot besluit doden nemen, moet genoemd worden do karige bezoldi ging bij veel inspannond werk en geen ver betering in uitzicht voor do toekomst. Het Museum en do ornithologische we tenschap verliezen in Finsch een werk kracht van buitengewone grootte en ieder wetenschappelijk zoöloog moet zijn vertrek naar Braunschweig betreuren, to meer, daar hij hierdoor tevens l.eeft opgehouden verder ornithologisch werkzaam to zijn. Wat Finsch gedurende zijn zeven en een halfjarig verblijf alhier voor het aiuseum gedaan heeft, mogen de jaarverslagen ge- 7 tuigen, maar meer nog de oollecties in het r Museum, die aan zijn zorgen toevortouwd waren. Zijn hoog ontwikkeld gevoel voor - orde en regel in allo dingen ia zijn atreng - systematisch werk hoogolijk ten goede ge- ~komen. Met dank voor hetgeen hij voor het Museum gedaan heeft, nemen wij hier afscheid van dien veel begaafden man en wensohen hem alle voorspoed op zijn werk in zijn nieuwe positie 1 Verder wordt m het verslag o. a. het volgende modegodeeld: De wijze, waarop het oude gebouw onder houden wordt, kan slechts geroemd worden. Waar noodig werden vernieuwingen of hei* stellingen steeds met do meeeto voorko mendheid en wel zoo spoedig doenlijk ver richt. Do brandblufcchmiddelon worden ook dit jaar weder tweemaal beproefd, al het ma teriaal aan een nauwkeurig onderzoek on derworpen en waar gevorderd zoo spoedig mogelijk hersteld. Ook de bliksemafleiders ondergingen de twee jaarlijkscke onderzoeken en doonstoo- den die glansrijk, daar geen gebrek in do leidingen kon geconstateerd worden. Met het maken van oierenkaston werd voortgegaan. Een grooto vitrine mot do „Zuidpool- groep" werd afgewerkt en geplaatst, een vitrine werd gemaakt voor de Japanaeho M Reuzenkrab, terwijl eenige kleinere stolpen vervaardigd werden voor biologische en andere groepjes, in het verslag nader ze vermelden. Met het oog op de volkomen ongeschikte kasten en andere bergplaateen, mag gezegd worden, dat de toestand der verzamelingen vrij volooence is. Natuurlijk is overal het laagjo stof vermeerderd, zonder dat we daaraan iets kunnen doen. Slechts een zoo snel mogelijke afwerking der magazijnen in hot nieuwe gebouw op de Ruïne kan vol komen redding brengen 1 Onder de vrijstaande groot© dieren zijn er weder ecnigo coor insecten aangetast ge- weett. In een gedeelte der benodengalerijcn heeft men steeds tegen vocht te worstelen, niettegenstaande daar gestookt wordt Verliezen van eenige beteekenis zijn ge lukkig niet te vermelden. Do aanwinsten waren vele, zoowel door schenking als door koop, zooals uit de aan het vertlag toegevoegde lange lijst blijkt. Dankbaar ia de directeur aan de veeljarige begunstigers, die het Museum ook dit jaar niet vergatenhij donkt daarbij aan de heeren F. E. Blaauw, M. C. Piepers, P. Buitendijk, Edw. Jaoobson, P. F. Sijthoff, A. Koller, H. J. Veth en G. S. v. d. Spruyt. Van den heer P. Buitendijk vooral ontving het Museum groote serieön dieren van zijn reizen naar Oost- en Wesfc-Indië medegebracht. Dr. E. D. van Oort gaf zijn met zorg bijeengebrachte collectie eieren van Inlandscho vogels aan het Museum ten geschenke, waarooor de eieren-oollectie van het Muteum met een 1125-tal vergroot werd. De heer Max Bartela gaat voort met door den directeur zeer gewaardeerde vo gels uit de Preanger te zenden. Ten slotte wordt dankbaar vermeld, dat de resulta ten der expedities naar Suriname, uitge zonden door de Oommissie voor onderzoek van die kolonie, steeds aan het Museum ten geschenke worden aangeboden. Ook aan een aantal ambtenaren aan het Museum verbonden, is de inrichting menig interes sant dier verschuldigd. Met smart gedenkt de directeur het overlijden van den heer J. D. Pasteur, in de Humbolotsbaai, N.-Guinea. Hij was een warm natuurvriend, aan wien het Museum menig goed object dankt, en do wetenschap menige biologische waarneming. Het Museum werd bezocht door 6583 per sonen. Het buitengewoon fraaie zomerweder moet als oorzaak aangemerkt worden, dat het Zondagsbezoek sterk verminderde; daar evenwel 't eindcijfer overeenkomt ongeveer met dat der laatste jaren, mag men do gevolgtrekking maken, dat het da- golijkech bezoek toegenomen moet zijn. En dit is ook het geval. Zonder twijfel wordt men aangetrokken door de grooto diergroe- pen, die langzamerhand do eindelooze kas ten rij en vervangen. Gedurendo dit jaar werf de galerij weder verrijkt met oen nieu we groep dieren, voorstellende een tooneel- tje uit de Zuidpoolstreken; deze bij uit nemendheid gelukte groep werd als de an dere vervaardigd in het Laboratorium on der de bekwame leiding van den chef van het Laboratorium voor Taxidermie, don heer H. H. ter Meer Jr. en waarmede hem en zijn jongelui hartelijk geluk wordt go- wenscht. De Reuzenkrab uit de Japanscho Zee in de Vestibule opgesteld, wordt terecht be wonderd, evenals de Kat, Kip, Slang, Vorsch en Snoek, die aan de eene zijde het skelet en sommige inwendige organen ver- tooneneen aantal biologische groepen ge ven het publiek veel te leeren. De rotatie- storeoBcoop blijkt etcods in den «tlh-m-V te blijven vallen. De nieuwe bouw op de Ruïne word be zocht door mr. N. de Ridder, burgemeester en curator der universiteit. Herhaalde lijk was de directeur in do gelegenheid den nieuwen bouw te expliceer en aan hoogleer- aren on andore belangstellenden. Buiten- landsche museum-ambtenaren kwamen aan dien bouw hun licht opsteken, gelukkig ge vonden te hebben, waarnaar zoolaDg ge zocht ie. Van de gelegenheid om in het Museum te stuaeeren, werd veel gebruik gemaakt, voor zoover do temperatuur het gedoogde want studielokalcn ontbreken ten eenenma- le in het oude gebouw 1 Dank zij de welwillende medewerking van den heer J. J. Tesoh te Utrecht werd de verzameling Ptoropodon opnieuw bestemd en gecatalogiseerd. Mej. dr. M. Boisaovain van Amsterdam, bewerkt© do „Scaphopoda." Dr. H. F. Nierstrasz, lector bij de Zo- ologia te Utrecht, bewerkte de Chiton i- dae." In alle afdeelingen werd herhaaldelijk do tij in beslag genomen door het beant woorden van vragen van buitenlandacho go- leerden omtrent voorwerpen uit de collec tie. Evenals vorige jaren meldden zioh on derwijzers van buiten de stad aan om met schoolkinderen in groote groepen het Mu seum te bezoeken; in den regel zorgde de directeur voor een bekwamen geleider. De collectie „Nesten en Eieren" is steeds do misdeelde geweest, eerstens omdat tot nu een Ooi oog aan het Museum ontbrak en dè-n omdat do Conservator der Vogel- af deeling toch al overstelpt met werkzaam heden was. Niet te verwonderen is het der halve, dat die collectie in treurigen toe stand verkeerde. Jaren geleden heeft do di recteur gered wat er te redden viol, doch, gc u Ornitholoog zijnde, zich moeten be palen tot het maken van een zoogenaamd en niet-wetenschappelijken lijston-catalogus dr. Finsch heeft naar deze „Inventarisatie" een Catalogus der Nesten on Eieren ge maakt en dezen zeer tijdroovenden arbeid nog vóór zijn vertrek volbracht. In 't geheel zijn er 1736 nesten en 6592 eieren; hiervan echter zeer vele zonder naam cn derhalve hoogBt bezwaarlijk te bestemmen. Het kan den verzamelaars nooit genoeg op het hart gedrukt worden, dat slechts die nesten en eieren op wetenschappelijke waarde kunnen aanspraak maken, van welke do vogels ze ker zijn vastgesteld. Evenzoo is het dr. Finsch gelukt de de termineering en bewerking der Vogel-col lectie, door dr. Nieuwenhuis bijcengo- bracht op zijn Bornoo-reizen, tot een goed einde te brengen; een desbetreffend arti kel kan weldra in ,,the Notes" te gemoet gezien worden. Blijkens het verslag van het bestuur van het Heilige Geest- of Arme Wees- en Kinderhuis over het afgoloopen jaar bedroeg aan het einde van het vorige jaar het getal der verpleegden, de zoogenaamde weeshuis- eigenen meegerekend, 172; daarvan werden 146 in het Huis en 8 elders voor rekening van het gesticht verpleegd. Genoemd aan tal was aldus te verdeelen: 79 weezen (44 jongens en 35 meisjes), 81 opgenomenen op verzoek van B. en Ws., dus houkindereu (39 jongens en 12 meisjes); 12 op contract verpleegden (8 jongens en 4 meisjes). Van dit getal werden in den loop van het vorige j&ar 22 opgenomen (weezen 8, allen jongens; houkinderen 3 jongens en 8 meisjes; op con tract 2 jongens en 2 meisjes). Ontslagen werden wegens 23-jarigen leef tijd of huwelijk 7 verpleegden (1 jongeling en 6 meisjes); 1 op verzoek der familie. Sterfgevallen hadden niet plaats. De ge zondheidstoestand was over het algemeen gunstig. In overleg met den geneeskundige brachten ook nu weer zes zwakke kinderen (3 jongens en 3 meisjes) eenige weken door in het herstellingsoord „Bethanië" te Zeist. Ook dit jaar verleenden dr. J. G. van der Sluys (en gedurende zijn afwezigheid dr. Murk Jansen) en dr. A. C. Harte velt hun zeer gewaardeerde geneeskundige hulp; terwijl de heer J. T. Ruygrok weer zoo vriendelijk was belangeloos tandheelkundi ge hulp. te verleenen. Ook nu wordt weer met erkentelijkheid vermeld hot kosteloos gebruik van het Volksbadhuis door de firma J. J. Kranlz en Zoon .."elwillend toegestaan. De opleiding voor een ambacht bij de jongens en het onderricht in buiselijken ar beid bij de meisjes ha<l als gewoonlijk plaats; het godsdienstonderwijs werd door de verpleegden boven de 16 jaar genoten bij den predikant hunner keuzo. Bij de godsdienstoefeningen voor de schoolkinde ren, die Zondagsmorgens in het gesticht ge houden worden, werd do steeds zeer go- waardeerde medewerking ondervonden van de heeren dilettant-organisten B. P. du Cioix, J. Los, B. H. Jansen, H. Boma en A. de "Wolf en van den heer L. Boom, organist der Marckerk. Tot onder-directeur is benoemd de heer S. Bison, onderwijzer te Vinkoveen, die de zer dagen in dienst treedt. Gedurende de vacature werd het herhalings- en godsdienst onderwijs tot voldoening van heo bestuur gegeven door de heeren W. P. ten Kato, L- O. Paul en J. Kok. Aan alle genoemde personen, die zich op eenige wijze tegenover het gesticht verdien stelijk hebben gemaakt, wordt een woord van warmen dank gebracht. Het bestuur leed een gevoelig verlies door het heengaan der dames-regentessen mevr. Verster van Wulverhorst en mevr. Fran- chimont, aan wie door den Gemeenteraad op de meest eervolle wijze op haar verzoek ontslag is verleend. In do vacante plaatsen werd voorzien door de benoeming van de dames mevr. KindermannKlinkhamer en mej. Hartevelt. De toestand der geldmiddelen geeft voor alsnog geen reden tot bezorgdheid; dit neemt echter niet weg, dat hei bestuur met het oog op de vele behoeften, in verband met de verschillende, vooral in den tegen- woordigen tijd aan de orde zijnde eischen der hygiene, den goldelijken steun der in gezetenen niot kan missen. Erkentelijk je gens diegenen onzer, die gewend zijn de in richting geldelijk te steunen, neemt het be stuur do vrijheid tot hen, die dit nog niet deden, het dringend verzoete te richten, in het vervolg het gesticht een ruime bijdrage wel te willen schenken. Het bestuur bestaat thans uit de heeren J. C. van der Lip, voorzitter, Abr. Corts, secretaris; A. Beets, W. J. Suringar cn A. H Dros; alsmede de dames mej. A. R. M. Kaiser, mevr. de wed. dr. KipsValckonier en mevr. W. M. UhlenbeckMelchior. Voor het examen in het Boekhouden, enz. to Amsterdam afgenomen vanwege do Federatie van Handels- en Kantoorbedien- denvereenigingen, zijn geslaagd de hee ren C. Dirkso en H. Filippo W.F.z., te Leiden; alsmede M. van Achterborg en A J. Wend el alhier, de beide laateten leerlingen van den heer J. W. de Tombe Jr.de heer Filippo voor Duitscho han delscorrespondentie. Bij Kon. besluit is een pensioen ver leend aan den heer A. G. P. O. Naa3, on derwijzer aan do openbare lagere school te Leiden, van 117aan den heer J. Wie- ringa, hoofd der openbare lagere school to Oudshoorn, van ƒ648; aan den heer A. v. de Bont, hoofd der openbare lagere school te Moerkapello, van 750. In de gisteren gehouden gemeenteraads zitting te Den Haag werd meegedeeld, dat wat' ingekomen 'n motie van den heer Bo- caan cn 25 andere loden, waarin betreurd wordt dat B. en W. niot bobben voldaan aan don wcnsch om dea heer Serv&aa v. Rooy- on als archivaris te herbenoemen, on waar in wondt voorgesteld, dien heer als blijk van 's Raads waardeering van zijn belang rijke verdiensten, met ingang van 1 Janu ari j.l. een weddoverhooging toe te ken nen van 650 in zijn betrekking ran di recteur van hot Gemeen bo-mutcum. De mo tie werd op voorstel van den heer Snouck Hurgronjo in handen gesteld van B. cn Ws. ter fine om praeadvies. Naai men aan do „Avondpost" mede deelde, hebben op I Januari j.l. van alle do- part emonten do jongero ambtenaren en schrijvers bij het departement van buitou- landscho zaken werkzaamheden moeten ver richten in verband met onze neutra-.ceit in Oost-Indië. Voor het op Zondag dienst doen bestaat het voornomen vanwege laatst- vermeld departement aan die jonglicdon een extia bolooning toe to kennen. Hetzelfde blad meldt, dat de heer P. R. Beukers, hoofdoommies bij het departement van Koloniën, wegens hoogen leeftijd mot 1 Februari a. 6. 's lands dienst met pon- siocn zal verlaten. Men schrijft aan do „Avondpost"Toen in 1903 in de Tweede Kamer do regeling der periodieke trak temen tsverhoogingon voor klerken en bedienend personeel bij do departementen van algemeen bestuur cu hoogc colleges van staat werd behandeld, verklaaade de minister van binnenlandscho zaken, dat dit een eerste stap tot verboto- ring was. Thans verneemt men, dat binnenkort nieuwe voorstellen zullen worden gedaan, waarbij o.a, zullen worden afgeschaft do rangen van lsten en 2den klerk on van hoofdcommies. Do eerstgenoemde catego rieën zullen dan kortweg klerken wor den genoemd, dio oen traktement van ƒ400 tot ƒ1500 's jaars gonleten, terwijl de adjunct-commiezen van ƒ1600 tot ƒ2200 en de commiezen van ƒ2300 tot ƒ2900 's jaars zuilen genieten. Do referendarissen krijgen dan oen aanvangsalaris van 3000 's jaars. Do verschillende tuinbouw-verconigin- gen in ons land zijn uitgenoodigd afge vaardigden te zonden naar een vergadering, op 25 dozer, des namiddags to 1 uur, in „Kraanapolsky" te Amsterdam te houden, ten einde to overwogen, of lo. do totstand koming eenei oentralo federatie van Nodor- landsch© tuinbouw-vei'eenigingen wonsche- lijk is, en 2o., aoo ja, op welko grondslagen oen zoodanige federatie zou moeten berus ten. Dozo uibnoodiging is uitgegaan van een voorloopige oommissie (voorzitter de heer G. de Grancy te Vucht, secretaris do heer Ernst H. Krelago te Haarlon bijeenge komen op initiatief dor Noderlandsohe maatschappij voor Tuinbouw en Plant kunde. Mon deelt ons mode, dat dr. W. J. de Meijer, te Utrecht, oud-genera al-majoor van den geneeskundigen dienst der land macht, op 29 dezer vien dag 7. .1 herdenken, waarop hij vóór 50 jaren te Leidon gepro moveerd is tot medicinao doctor. („U. D.") Men meldt nader uit Briolle, dat in de te Nicuwesluis gehouden vergadering van afgevaardigden van liberale kies vereen igin- gen, tot definitief oandidaat voor de Tweede Kamer (vacature-Uoekoop) gesteld is do heer A. Roodhuizen, secretaris der Li berale Unie te Enkhuizon. De noodigo maatregelen, om de verkiezing van den heer Roodhuizen te verzekeren zullen door de verschillende vcrocnigingoa worden genomen. Do heer Roodhuizen is leeraar in het Ne- derlandsch en de geschiedenis aan de ge meentelijke hoogero burgerschool u.et 3-jarigcn cursus te Enkhuizen. Van christelijk-historiachc zijde zal in dit district, volgens „De Rotterdammer", mr. H. Verkouteren te Amsterdam candidaat gesteld worden. De nieuw benoemde reserve-luitenante bij de Landweer worden a.s. Zaterdag 14 Januari door de commandanten in het landweerdistrict beëedigd cn in functie gesteld. Het oomitó voor de volksfeesten to 'a-Gravenhago heeft een plan vastgesteld voor de viering van den verjaardag van Z. K. H. den Prins der Nederlanden. Het comité zal daarvoor een beroep doen op de edelmoodigheid van kunstenaren en corporation. Tot onder-voorzitter van hot comité is gekozen do beer L. J. J. Hagcraats. De Koningin heeft aan het bestuur der Vcrconiging „Het Buitenland" ten be hoeve van en als blijk van belangstelling in do Vereeniging doen toekomen een gift van 200. Tweo belangrijke boekenveilingen zul len binnenkort door de firma Martinui' Nijhoff to 's-Gravenhago worden gehouden;' op 24 tot cn met 26 Januari komen do boe kerijen van wijlen de heeren mr. J. J. van Meorbeke, vice-president van don Hoogen Raad, en dr. H. T. Blom Cottor en anderen en van 30 Januari tot en met 1 Februari een uitgobreido vorzamoling van werken op het gebied der geneeskunde en schoikundo onder den hamer. In den catalogus der eerstgenoemde auo- tie vinden we o. m. reeksen van tijdsobrif ten op rechtsgeleerd gebied, als het „Week blad van het Rcgt", van don Honcrt, enz. on eon pracht-exemplaa-r van het Oorpa univertel diplomatique. Zoowel hot staats recht als de staat huishoudkunde zijn door co beste werken vertegenwoordigd. Do geschiedenis, mot haar inleiding, go- nea1 >gio en heraldiek, telt do kostbaarste w or kon; goede cn degelijke werken vinden wo in grooten getale; alsmede fraaie t o po- grap hischo prentwerken. Evenzoo it Oost- Indië door standaardwerken vortegenwoois digd. Na een zeer goede verzameling moderne literatuur, volgt in de>n catalogus een bui- tengewono oolleotio boeken over ecboona kunsten on plaatwerken. Onder do laatst© groote galorijworken cn werken over do salons, een fraai exemplaar van Ploos van Amttol'a werk en van dat van B. Schrcudec („Imitations do dessins"), beide van den laatste afkomstig; een oxomplaar van do groote Lafontaine-uitgavo met do platen van Oudry; geïllustreerde uitgaven van Voltaire, Rousseau e.a., enz. Het fclot werd gevormd door een verzame ling gravures, waarbij eenige uitstekende zwarte-kunstprenten cn Engelsoho gravu res, ruim 200 grooto fotografieën van Bn&un, naar schilderijen in het Rijksmu seum en het Mauritshuis', enz. De catalogus van medische werken van dr. A. Gcyl o .a. beschrijft een belangrijke verzameling, vooral over vrouwenziekten, verloskunde, enz., waarbij grooto reeksen van medische, vooral gyoaekologisohe tijd schriften, honderden kloine geschriften over speciale ondcrwcrpon, enz. Een vrij rijko verzameling over natuurkunde, scheikunde, enz., sluit er zioh bij aan. Op 21 en 23 Januari zijn beide oolloctie© te zien. Van „Het Wetboek voor Iedereen", do verzameling wetten, gedrukt onder toe zicht van mr. M. Nauta, advocaat on pro cureur to Utrcoht, is bij do firma J. G. Broeeo aldaar do vierde druk veraohenon, bijgewerkt tot 1 October 1904. Voorts k- do twecdo druk van hot „Suo- plemcnt" op datzelfde werk verschenen, bevattende o. m. het Wetboek van Koop handel, do Onderwijswetten, de voornaam- et© sociale wetten, do militaire wetten, krankzinnigen-, ooöperatio-, jaoht- en crank wet. Do gowono audiëntie van don Minis ter van Binnenlandscho zaken zal dozo week niet plaati hebben. Het stoomschip „Goeotoor", van Ba tavia naar Rotterdam, passeerde 9 Jan. Oitavos; do „Herzog" (thuisreis) vertrok 0 Jan. van Durban; do „Koning Willom II", van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 10 Jan. to Genua; de „Laeisz", vun Java naar Havre en Amsterdam, vertrok 0 Jan. van Marseille; de „Praesideot" (uitrois) arrivoerdo 7 Jan. t© Genua. Alkomadc- Tot Bchatter van tuberculeu ze runderen, welke eventueel op verlangen tegen schadeloosstelling door het Rijk zul len overgenomen worden, is aangewezen do heer A. F. Muller veearts to Oudewote- ring. Lotelingen dezer gemeente voor do lichting 1906 dio verlangen bij de zeemilitie te dienen moeten zich daartoe vóór 1 Fe bruari a.s. tor gemeente-secretarie aan melden, terwijl daarvoor meer bijzon der gelegenheid zal zijn op Dinsdag 24 Ja nuari a. s. voormiddags te 10 uren. Het suppletoir kohier van don hoof delijke omslag dezer gemeente dien3fc 1904, ia door Ged. Staten goedgekeurd tot cea bedrag van 40.09$ Bonthuizen. Tot predikant b{J de Ned.-Herv. Gonie*n'o alhier la beroepen do hoer A. Luteyn Jr., candidaat te Voenoridanl. KatwQk. Door het gemeentebestuur ia aangewezen als belast met dc gratia-vacci- natio en doodonschouw gedurendo 1905, de heer J. Hueting, artB, te Katwijk aan den Rijn. Tot werkbazen der gemeente voor hef? jaar 1905 zijn benoemd te Katwijk aan tien Rijn voor hot timmerwerk G. M. van Bom mel, metselwerk Jb. Remmerswaal, Bruids werk, A. J. Caspers, loodgieterswerk, T. van Duy venbode; te Katwijk aan zee timmer- en metselwerk wed. K. de Best, smidswerk D. Verdoes, loodgieters- werk A. Kuyfc.

Leidsch Dagblad | 1905 | | pagina 1