Wefe©HJkseh® Kalender. V Stofgoud. RECEPT. ALLERLEI. Be spieren, die het oog naar boven houden, zijn niet gewoon aan zul'k een voortduren de werkzaamheid, en vandaar, dat zij ver moeid raken. De kerkganger kan veel voorkomen door niet zoo lang naar den predikant te sta ren, maar moeilijk is het voor den museum bezoeker een middel ter voorkoming aan te geven. Het eenige middel ia, het hoofd zooveel mogelijk te laten meewerken, door het ver achterover te houden; dat zal de werkzaamheid 'der oogtpieren verlichten, maar tvens zal het den achtersten nekspie ren ongewone inspanning bezorgen, en daardoor kan weer een andere vorm van hoofdpijn ontstaan. Zondag. Wie iets onreins verwijderen wil, moet ook niet schuwen het aan te vatten. Maandag. Het menachelijik hart neemt de indruk- sols van liefde en haat gereedelijk op, maar ce eigenliefde is dadelijk met de spons ge reed om die teekens uit te wisschen. Dinsdag. Wij 2ien de wereld slechts in de belich ting, -die van ons uitgaat. Woensdag. "Velen willen liever morgen goed worden dan heden goed zijn. Donderdag. Liefde maakt het hait tot een vrucht baar veld, doch een hart zonder liefde ge lijkt een met asch bedekte woestijn. Trijdng. Het beste middel om de smart te ovec winnen, door den dood van een onzer cuer baren verooizaakt, bestaat daarin, dat w.j aan andere menschen vermeerderde liefde bewijzen. Zaterdag. Menigmaal zouden wij ons schamen over onze beste daden, wanneer haar beweeg redenen vooi de geheele wereld openbaar werden. Het toilet eener koningin. De koningin van Engeland, die door gaat voor een der elegantste vrouwen van Europa, besteedt veel zorg aan haar han den en aan de keus van haar kousen. Intus- 6chen krijgt bijna niemand haar bloote banden te zien; haast altijd draagt zij hand schoenen, Als de Koningin 6 oh rijft, en zij fcchrijft dagelijks eenige uren, wane zjj voert de uitgebreide familiecorrespon dentie, draagt zij aan haar rechterhand ecu handschoen met wijdeD duim en wijsvinger. Bij het doen van een hand werkje heeft zij weer heel andere hand schoenen aan en verder heeft zij Lunch en diner-handschoenen, wan dol-handschoe nen en ©oirée-handschoenen, alle beant woordende aan verschillende coschen. Vele damet' uit de hooge kringen in En geland geven zich maandenlange moeite om in het bezit van een afgelegde» handschoen der Koningin te komen. Wat de kousen aangaat, in Parijs loopt jaar in, jaar uit een weefstoel, die uitflui tend kousen voor de Engelsche koningin aflevert. Ze kosten van 25 tot 150 franken bet paar, in het laatste ge va/1 zijn ze ver sierd met echte Valenciennes-tuseohen- zetsals. Er zijn Parrijeohe damet, die 500 tot 600 franken voor een paar koueen betalen. Deze hebben spiraalvormig geweven Valen- wepnea^Maaohenaetealii Briefkaarten. In den tegenwoordige® tijd worden meer Landschap- en stadsgezichten verzonden dan wel' geschiedkundige voorstellingen, •n rest ukken, afbeeldingen van kunstvoor werpen, dramatische toongelen en derge lijke, een gebied, waarin de Duihche in dustrie kunstwerk heeft geleverd. De ver zending van deze kaarten zou aanzienlijk toenemen, zoo men op de voorzijde nog wat verklarenden tekst kon bijvoegen. In dat geval zouden deze kaarten nog tot onderrich ting kunnen dienen. In geen land worden zooveel postkaarten verzonden alt in Duitschland. Ziehier een overzicht van het afgeloopen jaar. In Duitsohland werden er verzonden 1076 moïlioenin Amerika (V. S.) 740,000. In Engeland 4689 millioen. Japan 4830 Oostenrijk 2675 Britsoh-Indië 2364 Rutland 1030 Italië Hongarije Frankrijk Bdlgië Nederland Zwitserland Zweden Spanje Denemarken Daarbij worden nog millioen en kaarten verzameld, zonder de post gezien te heb ben. Of deze kaarten ook van bete eken is zijn voor de papierindustrie1? Een half milliard of 500 miillioen ansichtkaarten wegen onge veer 2,000,000 K.G. en vertegenwoordigen een waarde van 750,000. Het maken kost f 4,200,000 en hun waarde voor den groot handel bedraagt f 7,800,000 Onze levenstaak. Daar is een taak voor ioder onzer Zoo lang wij leven hie/r op aard, Zij worde, eenvoudig of verheven, Met liefde en blijdschap steeds aanvaardt Wij weten 't niet wat Gods bedoeling Met ons, Zijn zwakke schepslen, is, Wij kunnen 't raadsel niet doorgronden Van 's levens strijd en duisternis. Wèl weten wij, dat liefde 't hoogste, Het beste is van ons menschenlot, En als we aan haren dienst ons wijden, Ons werk gezegend' wordt door God. Zoo wandlen wij dan vol vertrouwen Den weg, waarop Zijn hand ons leidt, In storm of zonlicht blij fee moede, En steeds tot hulp en troost bereid- Want hij, die in dit aardsche leven Zijn taak het best heeft opgevat, Is niet, die 't meest heeft uitgeblonken, Maar <üe het meest heeft liefgehad-. De mensch ia zoo hoogmoedig, dat hij al tijd zichzelf wil zien. PasoaL Vreugde is: het leven te zien door een zonnestraal. Ca rmen S y 1 va. Als gij twijfelt af een handeling goed of el'ecbt ié', doe haar dan niet. Zoroaster. Na-denken wat rijk begaafden dachten leert denken. F. E. Daub an ton. Rijstschotel met bitterkoekjes. Kook een liter melk met 1 ons rijst en li ons bitterkoekjes; alk' de rijst gaar is, doet men er 2 lepels suiker, 1 Vpol boter en 1 geklopt ei bij. Deze massa, die niet «droog rrhftg zijn, doet men in een met boter be smeerden vuurvasten sohotel en laat ee in den oven lichtbruin worden* Een dame, die hartgrondig overtuigd is van de voortreffelijkheid der vegetarische leerstellingen, wordt op straat bijna over- reuen door een slagersjongen, die, een mand met vleesch vóór zich, met zijn fiets in ra zende vaart door de straten lijdt. Ontstemd kijkt zij den knaap na en zucht: „Je zou warempel nog door zoo'n lijkwagen overreden worden." „Ik bewonder u", zei iemand tot een groot natuurkundige, die den vorigen avond een lezing had gebonden, „hoe a der gelijke ingewikkelde kwesties zoo populair weer kunt geven." „Och, dat is doodeenvoudig. Ik zoek het domste gezicht uit de heele vergadering uit en kijk daar voortdurend naar en bij het minste te eken van niet-begrijpen leg ik het nog eens weer uit." Even later komt de notaris van het cch p binnen „Hé, dag mijnheer X., wat vond ik uw lezing van gisteravond aardig 1 En het was of u alleen voor mij sprak, want u hadt geen oog van mij af." De notaris begreep niet, waarom het overige gezelschap in lachen uitbarstte. Ondoordacht. „Dit ia de hond van mijn buurman; ik verzeker je, dat hij meer verstand heeft dan zijn baas." „Zoo'n hond heb ik ook eens gehad." Verkeerd begrepen. „Mina, ga eens boven vragen, of de heer een thee ge bruiken. En vraag dan ook, of zij suiker en melk wfllen hebben." Mina gaat naar boven. „Mevrouw vraagt, of de beer en thee wil len hebben." Éénstemmig: „Neen I" „Of de he eren dan ook suiker en melk willen hebben?" Uit een Afrikaansah blad: „Jam", zegt een vader tot zijn twaalfja rigen zoon, „jij moet altoos drie maal denk voor jij een maal praat." Jan het dit goed onthou. Op een koude aand zit die vader met zijn voete bij die vuur. „Vader", zeg Jam, „ik denk!" Geen antwooi want va/der was te diep in die courant, wat hij zat te leas. Voor de derde „Vader, ik denk" roep die zeun nou uit. „Wel", zeg die vader eindelijk, terwijl hij ongeduldig op keek, „wat if dit Jam, wat denk jij?" „Ik denk, vader, als jij nou nie op pas nie, is jij net nou uitgebrand, want jou broek brand al van dat ik «die eerste maaü gedenk hot." Prompte uitlegging. Waarom huil" je, ventje?" >rHi, hi, hiJantje heeft mijn bo terham in het water gegooid." „Met opzet?" „Neen, met kaas Verstrooid. „Professor, daar i' een arme man, die een been mist." „Nu... dat heb ik toch nietl" Mevrouw: „Jamsje, heb je nu neg «die roos niet gevonden voor irnjn haar?" De kamenier: „Ja, mevrouw, maar nu is het haar weer weg l" In een kerk te Haarlem wordt eeD do cument bewaard, dat vermeldt hoe in het jaar 1625 een zekere Hans Zink was aan gesteld, om tegen een salaris van een be drag, gelijk staande met ongeveer een hal ven gulden per week, al degenen in do kerk te wekken, 'die 's Zondags onder de pieek insliepen. Zink bekleedde zijn betrek king van kerkwekker gedurende een twin tigtal jaren, maar word toen ontslagen, om dat men hem snapte, dat hijzelf aliep, toen de preek al begonnen was. Mooi gezegd. „Wil je, dat ik een automobiel koop, innig geliefde Roaa? O, spreek slechts één woord en ik ruik naar benzine." 876 860 846 600 560 490 489 138 46

Leidsch Dagblad | 1904 | | pagina 12