13691 Dinsdag 11 October, A*. 1904. §eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van §on- en feestdagen, uitgegeven. Officieels Kennisgeving. FEUILLETON. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DEZER COURANT: Tooi Lelden pei week 9 Cents; psi 3 maanden Bulten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd iljn franco per post f Lio. 1.30. 1.65. PRIJS DER ADVERTENT1ËN t Van 16 regels ƒ1.05. Iedere regel meer 0.174- - Orooter» letten naar plaatsruimte. - Kleine advertentiëD van 30 woorden 40 Oonta oontantelk tiental woorden meer 10 Cents.-Voor het Inoasseeren wordt 0.06 berekend. Burgsmees ter en Wethouders dear gemeen te Leiden brengen tor algemeene kennis, dat do passage langs don Maresingel jop Woensdag 12 Ootober a. 8. we gens het maken van gasaansluitinge.., voor rij- en voortuigen zal zijn afge- .sloten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 11 October 1904. Een gemeentelijke eleetrlsche centrale ol niet. Onze gemeenteraad, wordt in zijn eerst volgende vergadering tot een zeldzaam be langrijke beslissing geroepen. Hij zal Don derdag a.s. bij stemming hebben uit te ma- hen zonder hoofdelijke stemming zeker niet of zal worden overgegaan tot de oprichting vanwege de gemeente van een cdectriciteitsfabriek of niet. Op uitetol kan de Raad niet pleiten, om dat dit ongetwijfeld zal beteekenen: wel een electrisehe centrale, maar niet van de gemeente. Immers na het verschijnen van het rap- port der oommissie ad hoe zijn reeds een tweetal oonoessic-aanvragen bij B. on We. ingekomen en hot gaat niet aan deze bot weg van de hand to wijzen, waar mon alge meen de oprichting ten groote stap in het belaag der gemeente acht, doch de tegen standers alleen terugdeinzen voor de finan- cieeie risico voor do gemeente. Als dan na afstemming particulieren zeggen: ,,wij willen u al de zegeningen der ©lectriciteit schenken en nemen 'de finan- cieele gevolgen voor onze rekening," dan zou het geen zin hebben „dankje" te schud den. Daarom is het, zooals B. en Ws. in hun prae-advies zeggen: nu of nooit. Ons gevoelen is dat men nooit tot een particuliere oonoessie mag besluiten. Voor- en tegenstanders van de oprich ting zijn het er allen over eens: do electri- citcit heeft een toekomst, ook in Leiden. Mag de inrichting in do eerste jaren al eens niet kunnen rondeeren, later zal zij het ongetwijfeld. Maar dan zal do gemeen te zich den strop om den hals gelegd hebben door eem particuliere maatschappij, die to erger zal knellen, oindat mem do electrisehe oentmal'e als concurrente zal doen optreden pvan een gemeentelijke exploitatie der gas fabriek. Maar bet zou voor d© gemeente al voor weinig moed en vertrouwen getuigen onder veel gunstiger omstandigheden wij heb ben toch onze eigen terreinen niet aan te durven, wat particulier kapitaal zeer gaarne waagt. Een ander argument waarom thans tot den aanleg moet worden besloten is door B. on Ws. aangevoerd, nl. de lage pr^js der grondstoffen. Hoeveel voordeeli- ger kunnen wij nu bouwen, dan bijv. Haar lem en Groningen hebben gedaan. Zoo verklaren wij ons van keel en-harte voor de oprichting en vereenigen ons vol komen mot do motieven daarvoor door do meerderheid der commissie, ad hoe aange voerd, thans nog eens versterkt door do meerderheid van het College van B. en Ws. Daarmede willen wij niets gezegd hebben tegen de twee leden in de oommissie on don eenen wethouder, die omtrent de vraag ,,al of niet" nog niet geresolveerd zijn. Voorziohtigheid is ook een deugd, vooral dan, wanneer zij voortkomt uit zorgzaam heid voor de beurzen dor belastringbetalen- den. Dook men komt in het leven, ook wan neer men is geroepen ter behartiging van algemeene belangen, voor vragen te staan, dio men niet oplost zonder durf, zonder vertouwen in de toekomst. En daaraan mangelt het o.i. den tegenstanders die we in rapport en advies aan het woord hebben gehad. Dezulken hebben een ruggesteun noodig. Als de burgeirij zich kon uitspreken en zeggen: „wij durven do zaak ook uit finan cieel oogpunt wol aan", dan zou dat aan de weifelaars en dat zijn eigenlijk de te genstanders in don Raad mood geven. Daarom juichen wij het van harbo toe dat de Yereeniging „Leidens Belang" op morgenavond een vergadering van belang hebbenden heeft bijeengeroepen ter bespre king van deze groote zaak. Wij willen wel niet op de besprekingen dio daar zullen worden gevoerd, vooruit- loopen, maar verwachten stellig dat de op richting in deze voor-vergadering met warmte zal wonden bepleit, en dat de raadsleden, wier overtuiging nog niet vol komen is gevestigd, daar versterkt zullen worden in het vertrouwen, dat ook de ge meentenaren zelf stellen in den goeden uit slag van deze onderneming. En als wij ons in liet gevoelen der vergadering van mor genavond niet bedriegen, dan zal dit hot geval zijn. Als dat zoo is, dan voorspellen wij aan neming van hot voorstel van B. en Ws. met vrij groote meerderheid. Do gemeentlijko electrisoke oentrale zal in Leiden zeker en spoedig komen, zoo is onze overtuiging. Leiden, 01 October. Vermits bij de Commissie van Finan ciën geen bedenkingen bestaan tegen den in haar handen gesbelden staat van af- en overschrijving op do begrooting dor Ste delijke Werkinrichting voor 1903, stolt zij voor dien staat goed te keuren. Eveneens heeft zij geen bedenkingen te gen de rekening dier instelling over 1903 eu adviseert zij derhalve die rekening goed te keuren in ontvang en uitgaaf op een bedrag van 13.797.08. Dezelfde Commissie deelt mode, dat zij ook tegen 'den suppletoiren staat van be grooting van het R.-K. Wees- en Oudelie- denhuis en tegen den staat van af- en over schrijving op de begrooting dier instelling, alsmede tegen den staat van af- en over schrijving op de begTooting van het R.-K. Armbestuur, allo het dienstjaar 1903 be treffende, geen bedenkingen heeft. Zij stelt den Gemeenteraad voor die sta ten goed te keuren. Wat betreft de rekening van het H. G. of Arme Wees- en Kinderhuis over het jaar 1903, stelt zij voor die rekening goed te keuren in ontvang ad f 32589.23^, in uit gaaf ad 32741.83, sluitende dus met een nadeelig saldo van f 152.59^. Voor een volle zaai gaf freulo A. von Sohmidt auf Altenstadt gisteravond in het „Volkshuis" alhier, haar voordracht over Japan. Op een beschrijving van het mooie, rijke land, altijd gezegend met bloemen en bloeiend hout, volgde een tee- kening van liet Japansoh volk. De Japan ners worden geschetst als werkzaam, sober, zindelijk, ordelievend, wellevend, met zeer sterke vaderlandsliefde, eerbied voor ge zag, een rijke verbeelding, die waarheids zin in den weg staat en een hoogen dunk van zichzelvoiij die direigt te leiden totj overschatting van kracht. In hun kleine, taaie lichaampjes huist een sterke geest. Zij hebben reusachtige ondeugden: onbe trouwbaarheid en onoprechtheid. Chinee- zen zijn betrouwbaarder dan Japanners. Aan het hoofd van groote kassioiskanto ren in Japan staat als regel een Chinees. Terwijl bedienden nooit het geringste eigendom van hun meester zullen ont vreemden de open uitstallingen der winkels volkomen veilig zijn voor do straat jeugd, komen vervolsching van de reke ningen hunn meesters en diefstallen in bet gioot in getale voor. De zeer bijzondere kunstzin van bet volk is bekend en openbaart ziob bij iede- ren Japanner, uit alle standen, in talent voor het schikken en behandelen van bloe men. Bij hen vergeleken, zijn de Westor- sche volken daarin barbaren. Onder de vele volksfeesten, neme i de twee offioieele het Korsobloesemfeest in do lonte, het chrysantenfeest in don heifst de schoon ste plaats in. En bij volksfeesten, zolfs in den Nieuwsjaarsnacht, nooit dronkon- schap, nooit baldadigheid, laat staan ban deloosheid. Een aai do konmerkendo eigen- aardighede van het 6'raatleven zijn de massa's kleine kinderen, dm volkomen vei lig ro -krioelen. !"der kind heeft een penning in den - met naam en woon plaats der o Iers. Do politio brengt een vei dwaald kina dus gemakkelijk thuis. Do Japansche ouw werd beschreven als in de eerste pl aats bekoorlijk, zaoht van stem, rustig van beweging, bevallig van doen, rijk aan huiselijke deugden. De man schat haar niet op baar waarde, erger, be schouwt haax als een minderwaar dig we zen. Volgens de leer van con van China's oude wijzen, ook in Japan nog geëerd, heeft de vrouw geen ziel. Do Japansche vrouwelijke dienstbode, trouw, de belangen van haar meesteres beter behartigend dan haar eigen, vol toewijding, werd geteekend als bijzonder aantrekkelijk. Als kenmerkend van bet karakter van een volk, werden ten slotte, na de volks feesten, do vollisvertooningen beschreven: worstelvoorstcllingen en tooneel. Over het laatste werden aardige bijzonderhedon me degedeeld. Wat den Japnners in do beschaafde vol ken van Euiopa het nie.sfc treft, zijn de luiheid en de vuilheid. Tal van Wester- sohe gebruik wekken hun onbedaarlijken lachlust ophun aangeboren beleefdheid kan diia zelfs in de tege n woord ighe: i van vreemdelingen niet bedwingen. Over het geheel is he een volk, t hartelijk lachen kan. Een veertigtal zeer fraaie liohtbeeldon, toegelicht ioor de spreekster, weid ver toond tot besluit. Hot „Hbl." kan met zekerheid mede- deelen, dat dr. E. 0. van Leoreum te Am sterdam zijn benoeming tot hoogleeraar in geneeskunde aan de Rijksuniversiteit te Leiden heeft aangenomen. Heden hield do gcnoraal-majoor jhr. L. F. A. van der Goes, commandant der lsto divisie infanterie, con inspectie over do beide bataljons van hot 4de regiment infanterie alhier. De „St. Ct." No. 238 bevat de akte van oprichting der naamlo.ze vennoot schap ,,Do Goudsche medkinrichting", to Gouda. Dool is het koop en, boroiden, ver- koopen en verhandelen van melk- on zui velproducten en daaraan verwante artike len, in den meest nitgebreiden zin. Duur: 30 jaren. Kapitaal: 15,000, verdeeld in 15 aandeelen van f 1000, allo geplaatst. Het bestuur der /ennootschap is opgodrar gen aan één directeur, onder toezicht van 2 of meer commissarissen. Voer de eerste raala is tot directeur benoemd de heer H, N. Val'okonicr de Greeve, to Gouda on tot oommissarissen do heeren J. van Borgen to Waddingsveen en O. A. van Borkcl, te Gouda. Dr. Datema, predikant te Delftsha- von, heeft bedankt voor het beroep naar Delfzijl. Men seint uit Sohwerin aan de „N. R. Ct.": Op initiatief van het Koninklijk Paar R het inwendige van do "doipskork te Dob bin vernieuwd. Bij do godsdienstoefening Zondag, welke do Koningin en prins Hen drik bijwoonden, sprak de predikant daar voor zijn dank uit. 's Middags gaf II. M. een feest voor do schoolkinderen van Dobbin. De titulaire rang van 2den luitenant is verleend aan den gepensionneerden on der-luitenant der infanterie van hot leger in Noderlandtoh-Indië W. A. Stoltz. Bij beschikking vi den minister van oorlog is do eerste lu '/enant H. Rooseboom van het lwto regiment infanterie, met in gang van 1 December 1904 benoemd tot adjudant bij hot korps. Door Ged. Staten van Drente is aan de Staten dier provincie gozoudon do vol gende voordracht voor de benoeming van een -riffier der Staten: 1.Mr. dr. H. J. Romeyn, commies-grif fier van de Eerste Kamer der Staton-Go- neraal en plaatsvervangend voorzitter van den Raad van Beroep (Ongevallen-ver zekering) te 's-Gravenhago; 2. Jhr. mr. B. W. Th. Sandberg, secre taris- dor gemeente Amersfoort, advocaat, plaatsvervangend kantonrechter en lid van het ooi lego van curatoren van het gymnar slum aldaar; 3. Mr. dr. J. Wijtema, hoofdcommies chef der lste en 3de afdeeling ter provin ciale griffie van Noord-Holland te Haar lem. (A, Ct.) Benoemd is tot gemeente-ontvanger te Zieriksee, do heer J. A. Lcgemaat, al daar. Ten gevolge dezer oenoeming zal een verkiezing voor don gomeentoraad plaats hebben, daar de heer L. lid van den Raad is. De gewone aud^nties van de minis ters van juatioie, /an oorlog en van mari ne zullen Woensdag, Donderdag en Vrijdag niet plaats hebben, en de gewone audiën tie van den minister van buitcnlandsche zaken zal gc. urende deze maand niet pit. >s hebben. Hot stoomschip „Harbuig", van Java naar Amsterdam, arivoerdo 10 Oct. te Mar seille; do „Rijndam" arriveerde 10 Oct. van Rotterdam te Nieuw-York; do „Socmbawa", van Batavia naar Amsterdam, vertrok 10 Oct. van Duinkerken; de „Timor", van Ba tavia naar Amsterdam, arriveorde 10 Oot. te Gamaran; do „Gedó", van Java naar Rotterdam, arriveerde 10 Oot. te Suez; do „Hyson", van Java naai' Amsterdam, pas seerde 10 Oct. Dungenees; do „Prasidcnt" (uitreis) passeordo 8 Oct. Oucssant; do „Prins Willom IV" arriveerde 8 Oct. van Amsterdam te Paramaribo; de „Prins Wil lom V" vertrok 10 Oct. van Parmaribo naar Amsterdam; de „Riphcus", van Amsterdam naar Batavia, vertrok 8 Oot. van Liverpool. Bodegraven. In do Octobervergadeiing van de gezondheidscommissie to Bodegra ven is o. a. bokanlold een voorstel van hot lid Zeehandelaar, om in hot vervolg een kort overzicht t geven van bot verhan delde, In .Je weekbladen, die voornamelijk in het ressort gelezen worden. Overwogen v ord, dat hfct public" te weinig van do werkzaamheden der commissie bemerkt en te weinig nut ziet in dit werk, omdat bet er zoldcn iets over hoort; veel misstanden, die nu niet bekend zijn, kunnen ter ken nis van do jmmissic komen; een geregeld persbericht vestigt telkens opnieuw do aandacht op do gezondheidscommissie, aan zien doet godenken. Het voorstel werd zonder stemming aan genomen. Do ingekomen stukken worden, oa lezing dei notulen, modogcdecld. Nieuwe klachten zijn n^ot ingekomen- Rapport wordt uitgebracht over den toe stand van oen perceel te Oudow^5or, al waar ziektegevallen zijn voorgekomen bij bewoners, dio binnen korten tijd olkaar op gevolgd zijn. Ter tafel komen de gevallen van besmet telijke ziekten gedaron.' do maand Sep tember. To Rceuwijk is voorgekomen 1 go- van van diphthoritus en 1 van febris ty- phoïdëa, Ue Bodegraven 9 van roodvonk, to Woerden 1 van diphthoritus, te Wad dingsveen 2 van febris typb. cn te Moor drecht 4 van febris typhoidöa. Wordt mo- degedcold, dat twee govallen voorkomen in perceelen, waar melk beworkt woidt en dat maatiegelen genome- zij om zoo mogelijk verspreiding van dio ziekte to voorkomen met het oog op melkverkoop. Mededeeling wordt gedaan van een con ferentie, gehouden mot het DagcIijkBcV Be stuur van Woerden, naar aanleiding van bbt dezerzijds uitgebracht advice bcticffcn- do do drinkwaterleiding aldaar. Rapport wordt uitgob.,ielit over hot schrijven van Bodegraven inzake drinkwa tervoorziening aldaar. Besloten woidt het oudorzoek naar don toestand van de scholen uit te breiden tot do bewaarscholen in het rc«?ort. In bespreking komt ten slotte hot tweedo hoofdstuk van 't jaarverslag, tot opschrift voerende: „Algemeene beschouwingen" Van gedachte wordt gewisseld over de wij- zo, waarop gct ovens kunnen verzameld wor den voor dit. hoofdstuk, ten eind) jaailijks een juist overzicht tb hebben o. a. over loop der bevolking, geboorte, sterfte, go- vallen van battclijko ziekteen al dat gene, wat mot den gezondheidstoestand in verhand staat. Se Diamant en diefstal. 83) „Hot plan is dwaas. Ik kan om ver schillende redenen niet do uwe worden. Eon er van is, dat ik niet wil, omdat ik u niet liefheb, uzaar een ander". „Dank u," zeide Hildessem niet ico nisch, maar oprecht en hartelijk. „Do an dere redenen behoeft u mij niet te zeg gen; deze eeno is volkomen voldoende." „Maar ik hoop meer van u." Sidonie zag onrhstig nac^r haar vriendin, maar deze was in do akelige geschiedenis van het sprekende hoofd zóó verdiept, dat zij haar g^heole omgeving scheen te hebben vergeten. Toch sprak Sidonie nog zachter dan straks: „Ik verwacht van u do hulp, die een man van eer aan elke in nare omstandigheden vorkeerende dame schul dig is. U hobt nog de oude ridderlijkheid, daarom kom ik tot u, wilt u mij helpen?" „Bij mijn eer, jal" „Ik zal binnenkort trouwen, omdat ik moet mot een man, dien ik noch liefheb, noch acht; de ander, dien ik liefheb, is ver weg en voor mij verloren. Nu echter", hier naderde haar mond het, oor van Hildessem en fluisterde zóó zacht, dat men niets meer hoorde. Steeds aandachti ger werd hijsteeds werd de uitdrukking van zijn trokken meer gespannen. Toen Sidonie haar bekentenissen geëln- 'digd had, zeide Hildessem: „Ik zal doen, wat u wenscht. D" kunt mij ten volle ver trouwen. Maar onder één voorwaarde." Bidon ie viel hem levendig in de rede: „Ik raad die, Braun is bekend mot het feit; niijn hoop, dab hij daarom zich zou terugtrekken, is tevergeefs geweest." „Dat kou ik denken. Dan zijn wij het dus eens." Hildessem reikte Sidonie de hand. „Uw zending kunt u doen, wanneer u wilt; zij zal in behoorlijke bescherming genomen worden." Opnieuw giug het onderhoud in fluis tertoon voort; eindelijk stonden zij op en nu zag ook mevrouw von Bohlen van haar boek op. „Nu al?" vroeg zij. „Kunt u nog geen vijf minuten langer spreken? Nu hebt u mij bij cle akeligste scène doen op houden." „Mag ik mij verooi loven u hot boek in het rijtuig te brengen? Bij lantplioht hui vert men nog beter dan bij het zonne licht." De dames gingen onder leidng van den slot- of liever van den toronheer de trap af en aan den ingang in het daar gereed staande rijtuig. Terwijl dit stapvoets om den hoek van het gebouw reed, liep Hil dessem naast het portier. Aan do voorzij- do van het kasteel gekomen, hoorden zij plotseling opnieuw dien snijdenden toon Mevrouw von Bohlen riep uit: „Wat hebt u daar voor geestesmuziek Het gaat mij door merg en been." Hildessem glimlachte. „Slechts een Aeo- lWsharp van verbeterde constructie, die ik ter willo van mijn schoonvader heb la ten aanbrengen," zeido hij, in do hoogte wijzende naar een dichtbebladorden kas-, tanjeboom. „Hij hoort dezen toon gaar ne." „Een eigenaardige smaak." „Het is niet voor iedereen, harmonieert echter merkwaardig met de studiën van den ouden heer. U moest eens in stormach tige nachten do waarlijk demonische mu ziek hooren, welke daarboven huilt en raast. Dat zijn nachten, waarin men Mac beth of King Lear moet lezen." Men was aan de poort gekomen en Hil dessem nam afscheid. Toen hij Sidonie de hand kuste, zeide hij,,U zult geen berouw hebben over uw vertrouwen. Kon ik maar méér voor u doon 1" Een weemoedig lachje trilde om haar mond, t^en zij antwoordde: „Ik moet mij in de toekomst schikken, zoo goed en kwaad als het kan. En de Hemel mag we ten, of do achting vooi mezelve nog niet geheel verloren gaat." XI. De redacteur Nissen zit voor zijn lesse- naai en staart droomerig op een kabinet- portret, dat hij hedenmorgen met een brief van Ernestine ontvangen heeft; zij heeft hem geschreven om hem met zijn geboorte dag geluk te wenschen. De brief bevatte berichten ov r do Landersche familie en gemeenschappelijke bekondonSidonie i» getrouwd en haar man is Landeis com pagnon geworden. Hans is teruggekeerd, heeft zich evenwel in het oudorlijk huis slochtB voor koiten tijd opgehouden en daarbij tegen allen, be halve tegen zijn stiefmoeder, dezelfde on gemanierdheid getoond. De nieuwe redac teur der „Thüringsahe Poet", Nissen'fc- op volger, is een man met zeven kinderen, en schrijft in zijn viijen tijd gelegenheidsge dichten deze en dergelijke berichten vul len den geheelen brief; maar wat deze «elf verzwijgt, daarvan spreekt hot portret: het is Ernestine in het toilet, dat zij op dien onvergetelijken balavond godragen heeft; do zwaarmoedige trok om den mond de peinzende uitdrukking in de oogen. Nissen weet niet, hoe lang hij daarop ge staard heeft; hot portret tprcokt tot hem en hij tot het portret, verlangende, haits- tochtolijko woorden, welke evenwel niet ovQr de lippen komen. Ernee' no heeft het niet geach roven en toen weet Nissen, dat van dit portret slee .s dit ééne exemplaar voorhanden is. In zijn droomen wordt hij door Klewer gestoord; zij beginnen een gesprek, maar aan beiden bespeurt men dat hun gedach ten olders zijn. Nissen ontrukt zich het eerst aan de bevangenheid en zegt: „Wat scheelt er aan, man Weder iets onaange naams in den dienst gehad? Vooruit, ami ce I" Klewer lacht gedwongen en antwoordt: „Ziet gij het mij aan? Het is to dom, dat zulk een kleinigheid iemand zoo hinderen kan." „Wat is er dan?" „Niets. Een zotheid. Een van hier af gezonden aangeteekendo brief naar Trier is daaT beschadigd aangekomen, en ik ben een van de ambtenaren, door wier handen hij is gegaan." „Nu, gij kunt in hot postrijtuig den biief toch niet beschadigd hebben Gij kunt toch onmogelijk verdacht worden." „Sedert acht dagen rijd ik niet meer; ik Ead een conflict met directeur L." „Hoor eens, Klewer, spoedig verlies ik het geduld. Voor den duivel, ambtenaar te rijn vordeit toch een zekere zelfverloo chening." „Het d. er niet toe, ik rijd niet meer, ik ben thans op postkantoor I". „Zoo, in de Glockengassc, Hm, hm I Wat men daar van F. hoort, dan hebt gij geen schitterenden ruil gedaan. Vorder." „Ik ben bij de gcldvcrzonding, heb don brief in handen gehad en moest dus mijn verklaring afgeven. Zulke dingen zijn wol niot angstwekkend, maar zij ergeren mij meer dan zij waard zijn." Klewer gaat ontevredener dan ooit heen, en Nissen, in plaats van een hoofd artikel over Noord-Amerika te schrijven, verdiept zich weder in een stom onder houd met Ernestine's portret, dat hem zaohto en trr oogen zoo onuitspreke lijk lieftallig aanziet. Mevrouw Sidonie Braun heeft een drif tig onderhoud mot haar echtgenoot gehad; den beer Braun is do zaak niet onbekend gebleven, welke te A. stadsgesprek is: de opvallende attentie, welke prins Ludwig aan de tchoon© Sidonio heeft betuigd. Hij weet zelfs, dat tusschen zijn vrouw en haar idoorlucfrtigen beschermer brieven gewis seld zijn, en daarover heeft bij met haar een ornstigen c 'iafc gehad. Midden in dat standje komt Hans een bozoek brengen. Natuurlijk houdt bij zijn komst de twist op, maai hot plotseling tot stilstand gebrachte on weder blijft nog eenigszins doorbrommen. „Brengt» tpj de groote van den braven' Ingram t" vraagt Braun. „Men heeft smar telijk verlangen naar homl" Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1904 | | pagina 1