Tweede Kamer. Burgert Stand van Leiden. frflet VredespaEeis. Een medewerker van een Amerikaansch blad, de Ifchnca Daily News, heeft een on derhoud gehad met Andrew D. Whito, in dertijd leider van de Amerikaansche gede legeerden ter Vredesconferentie in Den Haag. Het geeprèk liep over het plan tot bijeenroeping cencr nieuwe conferentie» (White verwachtte geen heil daarvan voor dat de oorlog uit wan) en ook over Corne- gic's gift. Als Carnegie's voornemen ten uitvoer wordt gcicgd, zoo zeide White, zal een der gelijk gebouw van belang zijn voor do ge- hcclo wereld, niet enkel om het gebruik (dat er van gemaakt wordt, maar vooral als een symbool, dat tot de natiën spreken zal van het grootc beginsel. Ook al maak ten de regeeringen geen gebruik er van, dan zouden de open deuren van den vre- 1 destcmpel een welsprekend beroep doen op de volkeren. En een nieuwe vredesconferentie zou, naar White's oordeel, een goedo gelegen heid zijn om de tegenwoordige Nederland- sohe regeering haar plicht in te scherpen. „Het ia zeker dat als de regeering die tij dens de Haagscho conferentio aan het be wind was, zoo liberaal cn breed van opvat tingen, nog bestond, er voor dit internatio- aialo paleis van justitie al lang een plaats gevonden zou zijn, dat men reeds bezig zou zijn met het optrokken van de muren. „Hoe do tegenwoordige Nederlandsehe regeering haar tactiek van talmen en wei felen denkt overeen te brengen met haar plicht tegenover het land, is moeiiijk to vatten. Mijn persoonlijke meening is, dat lala het flinke Nederlandsehe volk, met zijn kalm gezond verstand, inziet welk een schade dit ministerie het berokkent door zulk talmen, het wel in verzet zal komen." White spreekt de hoop uit, dat do Neder landers dezo houding van hun regeering niet langor zullen dulden, hun land heeft iuimors een groote onderscheiding genoten, en men begint zich hier cn daar reeds af Ito vragen of er misschien iets achter steekt; oi am niet wordt teweeg gebracht door invloeden die hefc beginsel der scheidsrcchtelijke beslissing tegenwer ken? (N. Ii. G.) ,,Do N. Ct.teekent hierop het volgende Oan: „Wat de heer White hier over het tegen woordige ministerie zeide, is ongetwijfeld onbillijk cn getuigt van onbekendheid met den werkelijkc-u toestand. Trouwens, de mi nister van buitenlandsohe zaken in het vo rige kabinet, waaraan White tciccht lof toezwaait, maakt deel uit van den dezen zomor benoemden Raad van Beheer der Carnegic-stichting. „Tooh vergete men niet, dat White een staatsman van bctcekenis is, een hoogst achtenswaardig man en een vriend van het Nederlandsehe volk. Als wij ons niet zeor vergissen, was hij hot, die, Amerikaanscli afgevaardigde ter Yredeeconfeiontie, in 1899 de schitterende Engolschc redevoering hield, uitgesproken bij het standbeeld van Hugo do Groot to Dolft. Zijn mooning heeft dus voor ons waarde als een blijk, hoe vreemdelingen van beteokenis, wicn de internationale arbitrago ter harto gaat, (denken ovci wat hier te lande mot het Vredespaleis (niet) gebeurt. „En men kan er tevens weer uit zien hoe waar het ie, wat wij herhaaldelijk be toogden: dat de Ncdorlandsche regeering zich niet aan do verantwoordelijkheid te idezer zake tegenover het buitenland kan onttrekken, al heeft zij de zorg voor het gebiuik van Carnegie's gift overgedragen aan con Raad van Beheer. Zij alleen wordt buiten Nederland aansprakelijk gesteld voor den bouw on de inrichting van het paleis, voor rio jaren die verloopen zullen zijn alvorens do ccrsto steen zal zijn ge legd. Hit reeds eisoht naai- ons inzien haar ingrijpen in deze belangijjke aange legenheid, opdat nu terstond de beslissing vallo op een plaats, die natuurlijk altijd aan critiek, maar niet nicer aan verande ring onderhevig zal zijn." Het „Handelsblad" schrijft het volgen- do: De woorden van den heer White dio op ons den indruk maken als vertelde iemand nog half wakker van de nachtmerrie, die hem geplaagd had hebben in de Ver- eenigde Staten een zeor pijnlijken indruk gemaakt op de Nederlanders aldaar wo- nendo die natuurlijk nietgeheel op de hoog te zijn van wat in Nederland gedacht en gedaan wordt. Ons zijn van verschillende zijden dagbladen gezonden, dio dezo rede voering modedeolen, cn van twee Neder landers in Nieuw-York ontvingen wij een schrijven met verzoek de beschuldiging van den heer Whito to bespreken, omdat het hun blijkt, dat die voor Nederland's naam zeer ongunstigen invloed heeft op de Ame rikanen. Eon der correspondenten schrijft aan hot „Hbl." „Het is mij onmogelijk u to beschrijven hoezeer deze beschuldigingen oud-HoHand- Bcho harten zcei! deden." en een ander zegt: „Du steek, ons door den heer White toe gebracht, maakt een te pijnlijker indruk omclat nu juist de leden van do „Intor- parlcanentary Conference" in ons midden terugkwamen vol opgewektheid over hun werk en vol hoop in do toekomst." Het Ï8 dan ook alleen op hun veizook en omdat de heer White een man van betee- kenis is, dat wij nota nemen van zijn aeer dwaze beschuldiging en ondoordachte in sinuatie. Men zou evengoed hebben kunnen vragen of er verborgen invloeden, die den handel vijandig gezind waren, aan hot werk zijn geweest om zoo lang to beletten, dat do oude Beurs te Amsterdam vervangen werd door een andere Bij ons in Nederland wikt en weegt men zeer lang. Het hindert ons niet eens, dat de grond voor den houw van het Paleis, waarvoor een Amerikaan het geld gaf, nog niet 23 aangewezen. Zoo iota gaat altijd langzaam in Nederland. Wy zijn niet an ders gewend. Het ko3t steeds moeite een beslissing te nomen. Onze Nederlandsehe regeer mg behoeft dan ook waarlijk niet verdedigd to worden tegen do phantastische boschuldiging van den heer White. Neen, mijnheer White, er is geen groote mogendheid, die om het groote beginsel van arbitrage te ondermijnen, zeer listig lijk de Nederlandsehe ïegecring noopt geen grond te geven voor den bouw van het Vredespaleis 11 Er bestaat geen combinatie of coalitie iu Nederland van oorlogszuchtige en on barmhartige lieden, die het grootbcho denkbeeld van den Tsaar wil dwarsboo- men] Iedereen in Nederland is er zelfs nogal fier op, dat on3 land verkozen werd tot zetel van het Internationaal Gerechts hof. Ons ministerie zal niets liever zien dan dat op hot geschiktste terrein in Den Haag het meest indrukwekkende ge bouw verrijst. En als do hoor White weder ons land be zoekt, hoop ik, dat hij vroolijk over zijn vergissing bewonderend zal mogen ei- konnen, dat na het lange uitstel werkelijk een mooio plaats gekozen is voor den Vre- Jdestempcl on dat -dqrhalve de vrijheids liefde en ontembare moed der Nederlan ders even groot zijn gebleven als ooit! En als liij voor dat heerlijk, lang gezoch te .stukje gionds staat, zal de drukkende nachtmerrie, waaronder tot ons groot lcod- wezon do heer White zoo benauwd heeft geleden, voorbij zijn 1 Intiissohen wordt uit Washington aan het persbureau „Central Newa" in Enge land geseind, dat president Roosevelt, handelend op raad van den heer Hay, mi nister van buitcnlandsche zaken, besloten heeft do vredesconferentie niefc bijeen te roepen vóór het einde van den oorlog, on dan den gedelegcei den te verzoeken niet in Den Haag, rnaav Washington bijeen te ko men. En uit Boston wordt heden nog een be wijs medegedeeld van do belangstelling in do bevordering van den vrede, welke het Ameiikaansohe volk toont. Een van de Amorikaanschc leden van heb Haagschc Arbitragehof, do heer Os car S. Straus, heeft eergisteravond te Boston een ontzagwekkende volksvergade ring gepresideerd, welke eenstemmig zich verklaard heeft voor een herziening van liet te 's-Gravenhage gesloten tractaat, en dat wel in dier voege, dat het daardoor z o k e r zou worden gemaakt, dat volkeD, dio in oneeniglieid geraakten, hun verschil aan L Haagscho hof zouden onderwer pen. Al dio belangstelling wijst er op, hoe wensehelijk het is, dat men zich te VGi'a- venhago een weinig rept met liet vexleenon van een stuk grond voor het Vredespaleis. (Herziening der Drankwef. Memorie van Antwoord. I. Do Regeering heeft uitvoerig goantwoord op hot Voorloopig Verslag van do Eerste Kamer nopens de Drankwet on op do daar aan toegevoegde nota van mr. S. van Houten. Aan het rcgecringsantwoord is het vol gend© ontleend Bevoegdheid der Eerste Ka mer. Sommige leden zouden gaarne hot gevoelen der Regeering vernemen om trent. dc «al of niet gegrondheid van den twijfel bij hen gerazen, of de Eerste Kamer, zoolang ze incompleet in haar samenstel ling blijft, wol bevoegd is to achten om tot liet tot stand brengen dezer wet mod© te werken. Of dc Kamer wettiglijk bed ui ten kan, staat in 'de eerste plaats aan haar zelf ter beoordeeling on gelijkin het Voor loopig Verslag door andoro leden wordt opgemerkt, heeft do Kamer dezo vraag, voor zooveel haar aangaat, reeds in beves tigenden zin beantwoord. En voor zoo- ycoI de Regeering to bcooideelen heeft, of zij met de Kamer als wettiglijk gecon- titueerd college in betrokking acht te kunnen treden, heeft zij door harerzijds aan do beraadslagingen, in 'do Kamer ge houden, deel te nccmon, getoond geen be danking te koestoren. Do fataio tormijn. Hulde brengt de Regeering aan „do gewone snelle wijze van werken dor Eerste Kamer." Do fatale termijn voor do invoering verlengen, gaat oohter niet aan in verband met andere termijnen in heb ontwerp. Rexultation der wei titel ij ke drankbestrijding. Dat als re- sul taat van een twintigjarige periode do daling van hot gebruik van sterken 'drank per hoofd van 9.38 op 8.22 litor teleur stelde, vooral waar dit nog voor een aan merkelijk deel aan do zodelijko actie tegen het drankmisbruik is to© te schrijven, wordt door do Regeering niet lxtwist. Juist echter deze teleurstelling drong er toe, om, alvorens óf elke wettelijke drank bestrijding to laten varen, óf wol daar voor een geheel ander stelsel to kiozon, uit do tegonwoordiigo wet 'de herhaaldelijk gewraakte leemten en gebroken weg te nomen, opdat de vraag over de al of niet- profijtelijkhoid van het thans in de wet belichpamdo stolsel op zuiverder wijze ter toctso zou kunnen komen. Noodzakelijkheid der liorzie- ning. Komt ditmaal do herziening van do wet niet tot stand, dan zou onge twijfeld mot 1 Mei 1905 onzekerheid be staan omtrent hot lot 'der vergunningen, ■verleend op grond v«an art. 26, 1ste lid, b. der wet. Wel zouden de overgangsbepalin gen niet vervallen, maar do vraag ovor do beteekeuis van art. 26 zou onbeslist blij ven en alsdan alleen beslist kunnen wor den door don strafrechter. Al is men van meening, dat de bedoeling van d- n wetge ver van 1SS1 niet duidelijk in de wet is weergegeven, do horhaaldo strijd, dio over dit punt is gevoerd, bewijst, dat h .t geens zins ondenkbaar is, dat de strafrechter zich zou houden aan do bedoeling van den wetgever, en zou verklaren, dat brij, die meende zijn bedrijf uit to oefenen krach tens een nog geldige vergunning, dit deed zonder vergunning en dus in strijd met de wet. Bestendiging van rechtsonzekerheid zou dus te duchten zijn, indien een her ziening niet vóór 1 Mei 1905 bot stand kwam. G eb rek aan standvastigheid. Werd de Regeering gebrek aan stand vastigheid verweten, zij meent, dat tooh aan hot beginsel is vastgehouden. Slechts de uitvoering is op onderscheidene punten gewijzigd en ingekrompen; gewijzigd, om dat de gegrondheid van praotischo be zwaren tegen het aanvankelijk voorgestelde werd orkend; on in gekrompen, omdat de Regeering zich niet verantwoord zou heb ben geacht, indien zij het lot dezer her ziening in de waagschaal had gesteld door yi.n.n den omvang van uitvoering van het beginsel, gelijk zij dien liet liefet wenschte, onverbiddelijk vast to houden. Ingewikkeldheid van hot ontwerp. Deze ingewikkeldheid was onvermijdelijk, waar de geldende wot zoo ve le en velerlei belangen in 't leven had geroe pen, die zich bij iedere poging bot her ziening der wet doen hooren en hun woord voerders vinden. Toch vertrouwt do Regee ring, dat dit ingewikkelde in do practijk minder hinderen zal, dan inen duoht. Im mers de rechtspositie van hen, dio vóór I Mei 190-1 in het bezit van een vergunning kwamen, wordt nagenoeg niet gewijzigd on nieuwo bepalingen worden op hen al leen dan van toepassing, wanneer zij ver huizen of bij verbouwing de localiteit ver- grootcn met meer dan 20 ten honderd. Voor doelen van het ontwerp. Met instemming is door do Regeering ken nis genomen van de breede opsomming der vele cn velerlei voordeelen, dio het ont werp naar de meen ing van leden der Ka mer biedt. De Regeering meent, dat daar naast niot in de laatste plaats genoemd moet worden de bepaling, dat dc nieuwe vergunningen om de vijf jaren opzegbaar zijn. Deze bepaling toch schept juist voor den wetgever der toekomst die vrijhoüd1 van handelen, wier gemis thans zoozeer elke poging tot herziening drukt. Het is der Regeering niet gelukt over het geheel in haar voorstel een verslapping bij verge lijking met de bestaande wet te bespeuren, dan in zooverre ontstane rechten meerdere eerbiediging vonden en voor de weduwen gezorgd is. Tegenover de opsomming der voordeelen wordt daarmede parallel loo- pendo opsomming van deze beweerde na- deelen gemist. Bij dc bestrijding van hot vcreischtc van verlof voor don verkoop van an der on dan sterken drank is over het hoofd gezien dat do regeling van het verlof strekt om juist dio personen, van wie blijkens do ervaring in do eerste plaats en bij uitstek te vreezen is, dat zij uitoefe ning van het eeno bedrijf dienstbaar ma ken aan clandestiene uitoefening van het andcro bedrijf, niet alleen bij schuld te treffen, maar wat veel meer zegt vooruit to weren. Hefc groote voordeel van het vctr- lofinstituufc acht de Regeering dan ook daarin gelegen, dat het zekere keur moge lijk maakt van personen, dio tot het be drijf worden toegelaten onder een, door hefc vcroisohte van verlof ^ersoherpfc en ver gom akkol i.ilifc toez ich fc. Het verbod van verkoop van sterken drank in wachtkamers on o pon- ba r o middelen van vervoer be- doelt niet het gebruik te koeren; het strekt alleen om op plaatsen en in looa- liteiton waar ook zij dio g£en sterken drank wenschen, aanwezig moeten zijn, en waar zich ovenzoo velen moeten bevinden, op wie het zien drinken verleidend kan werken, dc vrijheid en het belang dor laafc- sten niet aan do wenschen dergenen, die wel sterkon 'drank willen gebruiken, op to offeren. Dit ia niet gebruik in plaats van misbruik bestrijden, maar dc vrijheid van hem, die sterken drank wil drinken, daar geheel vrijlaten, waar alleen behoeft to ko men wio gelijk doel voor oogen heeft. Brievenpostery. Ingediend is een wetsontwerp tot aan vulling van do wet van 15 April 1891 („Stebl." No. 87) tot regeling van de brie- venposterij. Voorgesteld wordt een nieuw artikel in to voegen luidende: „Het overbrengen van niet gesloten stuk ken kan worden geweigord of gestuit, wanneer hun inhoud in fctrijd wordt ge acht met de veiligheid van don Staat, de openbare orde of de goede zoden. Bijaldien de afzonder bekend is, worden hem do stukken teruggezonden onder me- dedeeling van de reden dor weigering of stuiting. Is do afzender niet bekond, dan worden de stukken gedurende drio maanden ter zijner beschikking bewaard, waarna zij kunnen woiden vernietigd." In de toelichting wiisfc do Minister van Waterstaat or op, dat hier to lande zich, vooral in den laatsfcen tijd, de wcn&chelijk- hoid heeft doen gevoelen, do wet tot rege ling dei bricvenposterij aan te vullen, ten opzichte van het verzenden van 6tukkcn van zedekwetsondon aard (phornographi- sche drukwerken, afbeeldingen on derge lijke zaken). De postadministratie heeft thane niet het recht bedoelde stukken van do verzending uit te sluiten. In de leemte wil nu het aangebeden ont werp voorzien. Moet de bevoegdheid aan de postadmini stratie worden verleend dergelijk© ttuk- ken van de verzending uit te sluiten, do wet behoort naar het inzien des Ministers nog een stap verder te gaan. Stukken nl. waarvan do inhoud in strijd wordt geacht met de veiligheid van den Staat, de openbare orde of de goede zeden moeten ook kunnen worden geweigerd of gestuit. Ook de verzending van boekwer ken, van denzelfden aard als omschreven in "art. 240 W. B. v. Strafrecht, moet kun nen worden belet. Door de afzending daar van kan tooh tegen do goede zeden worden gehandeld. Dio verzending behoort t© kun nen worden tegengegaan, ook dan, wan neer van inbeslagneming of strafvervol ging geen sprake kan zijn. Do Minister wijst ook nog op het vol gende: Aan art. 1 van liet Kod. besluit van 22 Juli 1814; (Stsbl." No. 86) houdende ver bod van alle vreemde of particuliere lote rijen, zoowel binnonLandscho als buiten- landsche, ontbreekt sedert 1 September 1886 do handhaving door middel van de Strafwet, gelijk is boslisb bij arrest van den Hoogen Raad van 25 Jan. 1897. Nu wordt oils land overstroomd met gedrukte aanbiedingen tot deelneming aan zoodani ge loterijen, zonder dat de postadministra tie het recht heeft bedooldc stukken te wei geren. Het voorgestelde artikel verleent ook hier do bevoegdheid dergelijke niet geslo ten utukken te weigeren of to stuiten als in strijd met do openbare or do. Ton slotte betoogt do Minister, dat het ontwerp alleen bedoelt de zaak administra tief te regelen. De bijzonderheden, de uitvoering betref fende, moeten naar het oordeel des Minis- tors aan ambtelijke voorschriften worden overgelaten. Buitenhaven tc Middelhar nis Bij de Tweede Kamer ifc! ingekomen een voorstel tot goedkeuring der overeenkomst van 16 Juli jl., gesloten fcusschr r hefc Rijk en de gemeente Middelharnis, betreffende de overdracht en overneming in beheer en onderhoud bij het Rijk, van de buitenha ven te Middelharnis Bij het opmaken van een overeenkomst met de gemeente Middelharnis, tot rege ling der nieuwe wederzij dsche verhoudin gen, die door den aanlog van stoomtram wegen op de Zuidhollandsche eilanden fcut- sohen het Rijk en dio gemeente zullen ont staan, is als hoofdbeginsel aangenomen, dat het Rijk de buitenhaven in beheer en onderhoud neemt, doch in het vervolg niet meer zal bijdragen in de ondorhoudskosten van de binnenhaven met schutsluis. Het onderhoud der schutsluis en dor buiten- en binnonhavon weid namelijk in 1876 voor den tijd van 25 jaar, dus tot en met 1900, ten laste van de provincie Zuid-Holland genomen, waarbij hefc Rijk zich bereid ver klaarde de helft bij te dragen van hetgeen^ hefc onderhoud méér zou kosten dan 7000 per jaar. Do andere helft werd door de provincio bijgedragen, terwijl de overblijvende ƒ7000 ten laste van de gemeente Middelharnis kwamen. In afwachting van de in de over eenkomst nedengelegde nieuwe regeling om trent het onderhoud', welke in verband met het aanstaande medegebruik der haven ton behoeve van den tramveordiensti noodig ie, werd in overleg met Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland de bestaande regeling tot en met het loopende jaar bestendigd on nog een torn van 2500, overeenkomende met do gewone jaailijkscho rijksbijdrage, op hoofdstuk IX dor Staatsbegrooting uit getrokken. Te rekenen van het jaar 1905 zal alzoo, als het wetsontwerp wordt bekrachtigd, de post wegens de rijksbijdrage in de kosten van onderhoud der haven van Middelhar nis kunnen vervallen. Op de ontwerp-be- grooting voor 1905 is dezo dan ook niet" meer uitgetrokken. Koloniën. BATaVIA, 16 September. Het lid der Algemeene Rekon kamer T. Rins» gaat in hot voorjaar van 1905 met verlof naar Nederland Van den indruk, iu hefc moederland op te doen, zal het af hangen of hij pensioen vraagt of terug keert. (B. N.) De Mentawei-oilanders zoo meldt het „Bat. Nbld." van 5 September moeten weder eens „getuchtigd" worden. Hr. Ms. „Assahan", gisteren te Tand jong Priok binnengevallen, kreeg order oindo dezer week naar de Mcntawei-oilan- •don to vertrekken. Onregelmatigheden op dio eilanden voorgevallen, konden blijk baar niet door een stoomschip deer gouvor- ncments-marine worden opgelost; een ultimatum liet men ongebruikt voorbij gaan, en nu moet de sterke arm dc eilan ders tot rede brengen. Dc „Locomotief" bericht, dat bij de regeer ing door haar ingenieurs een ont werp is ingediend om ook Semarang te hol- pen aan een goede drinkwaterleiding uit de bronnen op de helling van den Oonga- ran De kapitein van den generalen staf L. Th. Musch, van het subsistentenkader tc Padang, heeft wegens langdurigen dienst een jaar verlof naar Europa gevraagd. De 1ste luitenant dor infanterie J. P. Jeltes van het 2de gainizoens-bataljon van Afcjeh en Onderhoorigheden, heeft we gens ziekte een jaar verlof naar Europa gevraagd. De militaire paardenarts 1ste klasse M. Vermast, in garnizoen to Salatiga, heeft eervol ontslag uit den militairen, dienst gevraagd. De boormeester bij het grondpeilv?» zen, H. A. Heijden, gaat wegens langde rigen dientt met een jaar verlof naar Eu ropa. Koffie. De correspondent te Batavia van het „Hbl." seint: Te Soerabaia is de nabloei op de koffie- peroeelen Noord- cn Zuidwest van de Kloet bevredigend; op do perceelen aan do hel lingen van dc Kawi staat de koffie min der gunstig. In het Malangsche en op de Smeroe is de bloei voor een groot deel mis lukt; op do perceelen van hetYanggel >rg- te gunstig, maar dc Banjoewangische blo»- eems zijn grootendccls verregend. Do voor uitzichten voor den aanstaanden oogst zij1- ovor het algemeen niet zoo gunstig a1 aanvankelijk werd verwacht. CIVIEL DEPARTEMENT. Belast: met do waarneming der betrekking van tijdelijk adjunct-inspecteur van den arbeid in dc residentie Oostkust van Sumatra D. J Bijlevold, thans tijdelijk ter beschikking van den directeur van financiën. Ontslagein: op verzoek eervol uit 's lands dienst, de klerk bij hefc departe ment van financiën J. A. M. van Swieten, met bepaling, dat dit ontslag wordt gere kend te zijn ingegaan op 31 Augustus 1904. Wegens ziekte eervol uit haar betrekking ontslagen, do hulpondeiwijzeres L. G. F< A. Gootsens. Bij hefc openbaar Europcesch lager on derwijs: Benoemd: tot onderwijzer 3d© klasse J. M. B. Bookelmann, daartoe gesteld ter beschikking van den Gouverneur-Gene raal. Geplaatst: aan de school te Toebau (Rembang), de benoemde onderwijzer der 3de klasso J. M. B. Bookelmann. Verleend: wegens langdurigen dienst een jaar verlof naar Europa aan den con troleur bij het bmnenl. bestuur op do bcz. buiten Java en Madoera H P. Wagner, met bepal' -.g, dat hij zijn betrekking zal nedcrloggen op 16 September 1904. MILITAIR DEPARTEMENT. Bij te rugkomst van verlof uit Nederland gesteld op non-activiteit, de kapitein-kwartier meester Oh. J. M. Bovent'. Bevorder d: Bij het wapen der in fanterie tot luitenant-kolonel, de majoors R. G Doorman, gedetacheerd in Neder land en J. N. baron van Heerdt tot eersten luitenant, de tweode luitenant J M. Sloos. Berichten over H,ijnland's boezem, gedurende de week vau'25 Sept.1 Oct. 1904. Stand van den boezem te Leiden. Idom te Oudewetering Werking der stoomgemalen Wftterloozing langs natuurlijk, wog. Wfttorinlotiug Regenval iu Mm 25 Sept. 26 Sept. 27 Sept. 28 Sept. 29 Sept. 30 Sept- 1 Oot. 60 59 59 58 58 59 61 cm.—A.P. 62 61 58 58 57 57 58 cm- A. P. Spaarndaw u., Halfwegu.,Gouda u.. Katwijk u. Spaarudam u., Halfweg u., Gouda 10 u., Katwijk 27 u. Door do sluis te Geuda 52 u. 2.2 BEVALLEN: J. A. Bekoojj geb. De l'Eokiee Z. J. Blok geb. Buis Z. J. Kruijk geb. Tissenr D. J. E. L. ter Meer geb. Metaré D. r A. van Lange geb. Huisman D. 0. Félix gob. v. d. IJssel D. J. Horree geb. Golay Z. 8. J. Sideline geb. Van den Berge D. J. Paauw Ëeb. Sloos Z. Ch. W. F. A. Philippo geb. Doay i. G. Prins geb. v. d. Stok Z. vV. 0. Ver hoog geb. Schlagwein Z. J. 8. Nietenburg geb. v. d. Linden Z. J. Kamphues geb. Bavelaar I), M. C. Blonk geb. Taverne D. H. Filemon geb. Mol D. H. de Graaf geb. Akkersdijk D. A. Blansjaar geb. v. Leeuwen Z. M. G. v. d. Voorst geb. Smit Z. M. Sinteur geb. Piked D. A. E. Bergman geb De Wolf D. J. Ouwerkerk geb. Sasbnrg D. H. Heus geb. Dekker D. M. A. Pander geb. Mulder D. -» N. Stikkelorum geb. Taffljn D. GEHUWD: W. L. van Wjjngaarden jm. on P. M. Smiths jd. J. Huisman jm. en A. Spieren burg jd. G. Wassink jm. en J. H. F. de Vosjd. OVERLEDEN: 0. S. Mattie Z. 7 j. H. K. H. de Graaff D. 15 j. P. P. S. Tennissen Z. 70 j. A. Vylbrief geb. Vermejj V. 51 j. E. Knnff geb. Van de Wetering D. levenl. M. Turjn geb. Elenbaas W. 79 j. - J. van Kampen Z. 6 m. K J. Vorst geb- Hoppenbronwer W. 80 j. J. Segaar M. 58 j. N. van der Leiy geb. Raar V. 76 j. M. va«n dor Hoogt Z. 1 j. T. van Oosten D. 8 j. C. E. J. Plejjte geb. Couvoe V. 74 j. W. A. Schaap D. 88 i. J. van Zwieten M. 74 j. J- Ganter Z. 45 i. M. C. Laman M. 65 i. J. A. Kanbier Z. 22 m, A. S. Veerman geb. v. Brederode Z. levenl. L- Noteboom geb. Jonas V. 41 j. 8. M. v. d. Broek geb. v. Delden W. 78 j. M. J. Springer geb. De Ylaam D. levenL L G. van de Pol U. 3 d. Familieberichten uit verschillende bladen. Gehuwd: F. Kroon en A. M. Meinis, Ven- loo. J. v. d. Berg en E. de Jong, Krimpen aan de Lek. Mr. H. N. van Walrée en M. 0. v- d. Wall Bake, Velp. R. de Jong en C. A. Hof man, Delfzjjl. Bevallen: Ph. J- Stok geb. Haver Drooze, z., 's-Gravenhage. Overleden: Van Lookeren Campagne, v. 81 jTieL a H. J. Smit, v. 28 j., Doorn. L B. van Mil, m., Rotterdam. A. Huyzer, vr. 69 j., El shout. G. J. W. Middelbeek, m. 46 j, Amsterdam. UIT LOTINGEN. Tarkecho loten van 1870 k fr 400. Trekking van 1 Ootober. Betaalbaar 1 November. Hoofdprijzen: No. 599,326 fr. 3CKDXK). No 1 634 286 fr. 25,000. No. 60,192 en 1,757,311 fr lOioOU No. 493,862, 532,151, 717,863, 964,705 1798 386 en 1,895,103 fr. 2000. No. 82,129, 296 727 455,187, 592,229. 632,170, 802,098: 964 674 1 422 525, 1.444.814. 1,509,730. 1,757.813 en 1.891.971. elk fr. 125a No. 78.183, 264,32Q. 421 932, 459,208, 548,520, 551,624, 551,325, 585,2b3, 629 981 691 765! 717;862; 717,865, 73-2.018, 748,09J 379I569' 1,049,433, 1,112.611, 1,279,991, i.S'25,7iO, 1,328.292, 1,422,524, 1,545,796, 1,785,533, 1,869,490, 1,878,451, eu 1,9(6/75 fr. 1000. De overige 800 nummers zjjn uitgeloot elk met 400 fr. CORRESPONDENTIE. - Ingezonden stuk- Ken of mededeelingen, waarvan ce Inzenders hun naam mot aan do Redactie L ekend maken, worden ongeplaatst terzijde gelegd.

Leidsch Dagblad | 1904 | | pagina 14