No, T3S37 Donderdag O October. A° 1904. <§eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Eerste Blad. Officieele Kennisgeving. Uit de „Staatscourant." Kerkelijke berichten. Aeademienieuws. LEIISCH PRIJS DEZER COURANT I Voor Leiden per week 9 Oentaj per 3 maanden I f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd fijn B L30. Franco psr post1-65. PRIJS DER ADVKRTENTIËNl Van 16 regels ƒ1.06. lodere regel meer f 0.17J. - Orootere letter» aaar plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 woordon 40 Oents contant j elk tiental woorden meer 70 Oenta.- Voor hot inoasseeren wordt/ 0.05 beroken A Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. In de dionslregeling van de "'Maatschappy „De Volharding" staat, dat de dienst naar Nlcnvveen allo werkdagen plaats heeft om 9.30 en 6.15, behalve 's Zaterdags. Om 6 u. 15 min. 'e av. gaat echter dage lijks een boot naar Nlouwveen, dus ook des Zaterdags, waarop alleen de dienst Tan 9 u. 15 min. 's m. vervalt. Aangifte van ongevallen. Bö Burgemeester van Leiden; Brengt ter kennis van de in de gemeente gevestigde hoofden of bestuurders van in richtingen, waarin eenige tak van fobrieks- oi handwerksnijverheid wordt uitgeoefend, dat zij indien in hun bedrijf aan ee>n persoon een ongeval' is overkomen ongc- acht de aangifte ingevolge Art. 61 der On gevallenwet 1901, nog steeds verplicht zijn tot het doen van aangifte van. dat ongeval by hemBurgemeesteringevolge Art. 12 der Veiligheidsweten dat zij, dde aan het daar bepaalde niet voldoen, zich blootstel len aan het gevaar van een strafvervolging. Be Burgemeester voornoemd, DE RIDDER. Leiden, 6 October 1901. Leiden, 6 October. Wij vestigen de aandacht op de in dit nummer voorkomende offioieele ken nisgeving betreffende de aangifte van on gevallen. Al meer cn meer tooh schijnen de werk gevers in de meening to verkeeren, dat rij, bij het voorkomen van ongevallen, al leen kennis hebben te geven aan de Ver zekeringsbank, terwijl toch art. 12 als Vei ligheidswet duidelijk voorschrijft: aangifte bij den Burgemeester. Een sprekend feit is zeker wel dat giste ren ter gemeente-secretarie alhier, weer een lijstje werd ontvangen van 21 nalatigcn, tegen wie procos-verbaal moet worden op gemaakt. De kapitein T. J. Wynoldy Daniëls, van heb 3de bataljon rustende schutterij in Noord-Holland, welke verzocht heeft te worden benoemd tot ïtesarvle-kapitein bij de landweer, is voor het volgen der oefeningen gedetacheerd bij liet 4de batal jon 4de regiment infanterie alhier. De „Wiener Zeitung" deelt mede, dat de Koizor van Oostenrijk zijn goedkeuring heohtto aan de benoeming van den oud- hoogleeraar in het Sanskriet aan de Leid- sche universiteit, dr. Kern, thans te Utrecht woonachtig, tot ecre-lid van de Academie van Wetenschappen. Aan den sergeant-schrijver J. Rijsten- bil gedetacheerd bij de Kweekschool voor Zeewaa.it alhier, is do zilveren medaille voor 24-jarigen eerlijken en trouwen dienst uitgereikt. In een der lokalen van het hoofdbe stuur der posterijen en telegraphie te 'e-Giavenhage is aanbesteed het leggen, ingraven, inbaggcren en opruimen van ka bels te Amsterdam. Minste inschrijver was de heer G. Kamsteeg, te Leidschcndam, voor f 699-4. -- De afdeelingen van do Tweede Kamer hebben benoemd tot rapporteurs over do Staatsbegrooting voor 19üo, cu wc' over de hoofdstukken 1, 2, 7a, 11 en de Wet op de Micldelen, zoomede van het wetsont werp tot verhooging van den accijns op het gedistilleerd, de heeren Nolens, Schok king, Heemskerk, Pompe van Mcerdcr- voort en Bos. Door de Provinciale Kiesverceniging te 'e-Gravenhage zijn tot leden van het Provinciaal College van Toezicht op de administratie der Herv. Gemeenten in Zuid-Holland horbenoesmd de heeren rar. H. A. Ncbbens Sterling, ds. P. M. Kol!er van Hoorn en jhr. mr. D. G. van Teijlin- gen, en gekozen de hoeren jhr. mi. J. fï. J. Quarks van Ufford, referendaris aan het departement van binnenlandöoho za ken, wonende to 's-Gravenhage, cn prof. dr. L. Knappert, hoogleoraar te Leiden, respectievelijk ter vervanging van wijlen den heer I. W. D. Roëfll en prof. dr. W. U. van Manen, die om gezondheidsredc-l Hen bedankte. Het borioht, dezer dagen opnieuw ver armd, als zoude de heer B. Goldbcck, airecteur-generaal van het Zeebad Sche ven ingen, als zoodanig aftreden, kan mot ken me6S k^Bstheid woi den tegengespro- de Koningin on Z. K. H. do hebben aan luit-gon. graaf Dumon- ceau, adjudant-generaal, en gravin Du- monceau te* gelegenheid van hun 50-jarig huwelijksfeest ten geschenke gegeven ieder een zilveren oandelabroj welke cadeaux, vergezeld van eon bloemstuk en onder over brenging der gelukwenschon van het Ko ninklijk Echtpaar, werden aangeboden na ment' H. M. door kapitein graaf Dumon- oeau, adjudant en uit naam van den Prins door kapitein jhr. Yan Suchtelen van de Haero, zijn adjudant. Naar het ,,N .v. d. B." bericht is te Berlijn van dr. A. Kuyperis lezingen over het „Calvinisme" een door den heer Mart. Jaeger bezorgde vertaling onder den titel „Refoimation wider Revolution'' versche nen. In den a.8. winter zal te Willemsoord voor officieren der zeemacht een cursus worden geopend in het schermen, welke tweemaal 's weeks zal gehouden woiden onder leiding van den heer L. van Hum beek te Amsterdam, daartoe door den mi- nitter van marine aangewezen. De Brusselsche correspondent van het „Hbl." meldt, dat koning Leopold den Nederlandsohen gezantschapssecretaris te Brussel, baron Yan Asbeck, die naar Lon den woi dt overgeplaatst, benoemd heeft tot ridder in do Leopoldsorde. De heer A. A. Yorsterman van Oijen te Rijswijk is benoemd tot eere-lid en tevens- tot coirespondeerend lid voor Nederland van het internationaal instituut van Bio- graphie te Rome. Te 's-Gravenhago is, 54 jaar oud, over leden de heer J. E. Jautze, gep. majooi-in tendant O.I. leger. Het socialistischo raadslid J. Hofland te Haarlem, heeft zijn mandaat tor beschik king gesteld. Hij werd als raadslid gekozen in 1899 tijdens de toenmaligo agiteti© tegen do aanhangige inkomsten-belasting. Het verlof naar Europa (Bussum) van den lsten luit. der artillerie van het O.-I. leger A. v. d. Hegge Spies, hetwelk met Nov. a.8. geëindigd is, is met zes maanden verlengd De concertdireotie „De Algemeen© Muziekhandel" te Amsteidam heeft weer een net uitgevoerd geïllustreerd boeikje vei-zonden, 'bevattende de pooitirotten dor kunstenaressen en kunstenaars wier con- oerten zij dezen winter zullen ariangeeren. Ondei de bekende namen vinden wij die van Messchaert en Röntgen, Tilly Koenen, Harold Bauer, Pablo Casals, het Parijsch (Hayot) quartet Carl Flesch, A. B. H. Yorhoy, Jan Sol, Johan Wijsman, Louis Wolff, Gerard Zalsman, cn Henk van Brcemen. Verder vinden wij aangekon digd: Lucien Wurmsei, Charlotte Lor- mont, Emil Bosquet, Elisabeth Delhez, Arthur Hartmann, E, Schelling, E. Chau- mont, het Rosé-quartet, Fredy Groneman, Arno Fabcr, die zich, met uitzondering van Lucien Wurmser, voor hot eeist in onze stad zullen doen hooren. Een aantal fragmenten uit critieken is in dit boekje opgenomen. Het Maandschrift voor de Huiska mer „Op do Hoogte", is ook ditmaal we der een zeer mooi nummer. Het tijdsohritt dat uitmunt dooi mooie reproducties van teokeningen, schilderijen, enz., door een zeer lezenswaardigen inhoud en ook oor- al door een keurige uitgave, mag een zeer op prijs te stellen aanwinst genoemd wor den voor volwassonen even goed als voor kinderen. De inhoud is zeor verscheiden cn altijd belangwekkend. Van wat de nu verschenen negende af levering geeft, noemen we o. a. een opstel van dr. J. do Jong, over het Philharmo- nisch Orkest te Scheveningen (met por tretben), on het literair oveiteicht van Quonido, torwijl in de rubriek 'Beeldende Kunst goed geslaagde reproducties zijn' opgenomen naar beeldhouwwerken van* Fransche meesters uit de musea in Frank rijk. Uitgever van het tijdschrift is de heer M. J. Poiiielje, to Amsterdam. Men schreef van 4 Oct. aan de „N. R. C." uit Sahwerin: Het verblijf van ko ningin Wilhelmina op het landgoed Dob bin zal viei weken duren. In het woonhuis zijn nu allo vertrokken, do keuken incluis, ingericht, zoodat de Koningin daar hnji.r vorste3ijko bloed-vocrwanton eenige dagen ten bezoek zal ontvangen. Het weer is prachtig, en het verblijf in het mooie park, dat het woonhuis omgeeft, dienten gevolge buitengewoon aangenaam. „Een Huisboot op den Styx", door John K. Bangs, naar de 12de Amoriicaan- sche uitgave, vertaald door mojonkvr. D. J van Heeckerem van Brandsenburg, is zon der twijfel met kennis van zaken en op ecmmige plaatsen met waarlijk fijne gees tigheid geschreven. Dit werkje geeft ons een kijkje op het leven en de vermaken der „Vereen igde Schimmen in de Onderwe reld." De aohiamnen van beroemde personen uit alle eeuwen worden naast elkaar ten tooneedo gevoerd; Shakespeare en Homorus; Napoleon en Phidias; Koningin Elizabeth en Xanthippe in bonte mengeling van ka rakters. Het slot is geestig on bevredigend. Do vertaling is behoudens enkele uitzon deringen goed en vloeiend geschreven. Zware lectuur geeft dit book in geen en deele, maar wie het ter hand neemt zal het ten einde toe lezen, wat niet van elk bock gezegd kan worden. Bij beschikking van den minister van binnenlandsahe zaken is benoemd tot on derwijzer aan 's Rijks krankzinnigenge sticht te Medemhlik, L. van 't Hoff, aldaar. (Sts.-Crt.) Hot stoomschip „Amsteldijk", van Rotterdam naar Newport-News, passeerde 5 Oct. Lizard; de „Ardjoono", van Rotterd. naar Batavia, is 5 Oct. Ouessant gepas seerd; de „Oongaran" vertrok Oct. van Batavia naar Rotterdam; de „Prins Wil lem II" vertrok 5 Oct. van Amsterdam naar Paramaribo; de „Potsdam" vertrok 5 Cot. van Nieuw-York naar Rotterdam; do „Ambon", van Amsterdam naar Bata via, passeerde 5 Oct. Kaap Fillister re; de Markgraf(uitreds) arriveerde 4 Oct. to Kaapstad; de „Prinz-Regent" (uitreis) vertrok 4 Oct. van Napels. Koudekerk. Do heer P. Nagtcgaa^ on derwijzer aan do openbare lagere school alhier, is mot ingang van 1 Januari 1905 in gelijke betrekking benoemd ie Dc Bilt. Door den veldwachter en nachtwaker dezer gemeente is tegen een 4-tal personen proces-verbaal opgemaakt wegens het ver wekken van nachtrumoer. Lisso. Gisteren had alhier een hard draverij plaats op de korte baan. Mode- dingeis: 1. „Wilhelm III", Zw. R.eige naar J. G. Matse, Bonnebroek, berijder de eigenaar. 2. „Ideaal," Sch. M., eigenaar O. R. do Jong, Hilversum, berijder P. Schönrock; 3. „Dawnlight", Br. M„ eige naar J. Koster, Heemstede, borijdoi de eigenaar; 4. „Elsi", Dbr. M., eigenaar P. Paul, Hillogersbergji borijfder Ario Bos; 5. „Nerva," Zw. H., eigenaar W. Jo- ohems, Wassenaar, berijder J. Aasendolft; 0. „Sador II", Zw. H., oigenaar H. K. Glas Jr., Loppersum, berijder J. Ensing; 7. David A," Rsch. R., stal De Goede, Purmorend, berijder G. J. de Goede; 8. „Phyllcs", Zw. R., H. do Goede Sr., Beemster, oigenaar O. Bier. Uitslag: late prijs 250 No. 6} 2do prijs /75 No. 3; 3de prijs /25 No. 8. No. 3 werd gedisqualificeerd wegens vermoedelijk oneerlijk rijden en den eige naar een boete opgelegd van /100. De jury beebond uit de heeren W. van Dieren Bijvoet, A. A. Wijnands en P. Voorting. Aan do parapluie-raco voot bitton on ponys om prijzen van 40, f 26 en 15 na men 6 paarden deel. lsto prijs „Do Vlieg", oigenaar J. Nijsaen, Santpooat* bereden door don eigenaar; 2do prijs „Ro bert", eigenaar D. v. d. Wiel, Alfen, be reden door den eigonaar; 3de prijs „Bles je," eigenaar L. A. Prins, Noordwijk, be rijder T. van dei' Berg. Rynsburg Bij de stemming voor oeoi lid van den gemeenteraad gisteren wnden uitgebracht 326 stemmen, waarvan 1 1)1 an- co. Dr. A. J. van Walsera verwierf 131 on do heer C. Zandbergen Cz. 141 stem men. Alzoo is gekozen dr. A. J. van Walsem. Het aantal kiezers voor den gemeenteraad bedraagt 337. Voorhout. Gistermorgen had alhier aan de halte der H.-IJ. S.-M. een ongeval plaats, dat, omstandigheden in aanmer king genomen, mag genoemd worden bijzon der goed te zijn afgeloopen. De heer A„ alhier nl., reeds op jaion, was te laat om met den naderenden trein te kunnen medegaan; hij vond dan ook rle afsluitboomen reeds gesloten. De wachtercs echter opende nog een der booraon en l et den man den overweg passeeren en terw«jl de trein reeds op korten tkftstand ,wias*.» Midden op dien oveiweg viel genoemde heer bewusteloos tegen den grond, zoodat hij zoo schielijk mogelijk, om niet overre den te worden, door de daarbij dienstdoen de waohteres moest worden verwijderd, hetgeen slechts gelukte, toen meer vrouwen, natuurlijk in doodsangst, waren toe gescho ten en de man dooi hun eenparige krach ten nog bijtijds van de rails werd gesleept en aan eon afgrijselijken dood ontrukt. Nu is hij er alleen met eenige schrammen en een gat in het hoofd afgekomen, waarvoor dr. Metzlar, van Saasenheim, juist in de buurt aanwezig, de eerste hulp verleende. Wanneer zal de H.-IJ. 8.-M. tooh eens gaan inzien, dat, bij zoo'n drukken ovei weg als hier, het noodig is, dat de dienst niet door vrouwen, maar door een flink manspersoon worde verricht? Zooterwoude. De nieuwe kerk vooj- de parochie Zoeterwoude is na twee jaar bou- wens voltooid en door mgr. Collier, bis schip van Haarlem geconsacreerd. Het kon niet anders of dezo gebeurtenis moest een grooteohen feestdag worden voor de gemeente Zoeterwoudo. Reeds den dag te voren toonden het fees telijk gewapper van vlaggen en wimpels uit de huizen, de monumentale oorepoort voor de pastorie, kleurige opschriften en welkomstgroeten de verheugde stemming waarin de bevolking verkeerde, nu het uur naderde, dat de Bisschop Zijn blijde in komst binnen Zoeterwoude ging vieren. Tegen half vijf in den namiddag arriveer- do Z. D. H, in open equipage aan do grens der gemeente, waar een eorewaoht stond opgeetekl. In optocht, boter gezegd in zege tocht, trok nu de stoet naar de pastorie. Voorop ging het muziekkorps van hot Jongolingspatronaat in uniform, do ko peren instrumenten schitterglanzen*! i"T do late namiddagzon, dan volgde een 30- tal wielrijders op rijk versiordo fietsen een bloemencorso waar menige stad ja^ loersoh op kon zijn, dan een ruitor- maeht van meer dan zestig paarden, fees telijk opgetuigd, do ruiters allen in kleu rige sportkleedij. Langs den weg stond de bevolking in dichte soharon. Stil en stemmig in het echt Hollandsah landschap van Vliet en watermolens en la- go boerenhuizingein, rijst hot statige kerk gebouw omhoog der architecten Joe. Cuy- pers en Jan Stuyt, geen brok stadege- bouw overgeplant naar het land, geen na gemaakte kathedraal in miniatuur, maar een bedehuis voor groote buitenparochie, een dorpskerk met de zeldzame deugden van eenvoud en soberheid, en toch zoo voornaam on plechtig van karakter en boon en ge eat, dat zij dadelijk zegt zijn: een huis des Heeren. In den vroegen morgen bad de plechtig heid dor H. Wijding plaats. Monseigneur werd hierbij geassisteerd door do Zeer- eerw. heeren Bekker, pastoor van St-omp- wijk, en Klompó, pastoor van Hazersrwou- de. Bij de altaarwijding werd de kerk open gesteld en om 10 uren ving -de Pontificale Mis aan, waarbij assisteerde als presbyter •asaistens do ZeerEerw. heer F. H. O. Moe mans, pastoor en deken der parochie en bouwheer der kerk; als diaken en subdiar ken de WeLEorw. heeren H. Pietorao, ka pelaan to Vlisaingen, en H, v. d. Poel, ka- pol aan te Bodegraven, beiden geboortig uit do gemeente Zoeterwoude; als troon- ddakons de ZeerEerw. hcuren Bernsen, pas toor van den Rijndijk, en Buhra, pastoor van Leiderdorp; als cantoree do Zeer Eerw. beer van Ho off, pastoor te Noot dorp, en WelEorw. heer Hendrikx, kape laan te Stompwijk, terwijl nog een twin tigtal Eerw. heeren geestelijken hot pres byterium vulde. Na do Pontificale Mis sprak Monseigneur een kort woord tot de geloovigen, roemde o.a. hun godsdienstzin als vanouds bekend doo,r hot heelo land, piees en dankte hen voor de offervaardig heid, waarmede zij dezen pracktigen tem pel hadden gesticht, enz. Na afloop der plechtigheid kwamen al len weer, mot het fanfarekorps van het Patronaat voorop, voor de pastorie Mgr. danken en huldigen, waarbij Mgr. hen nogmaals vriendelijk toesprak. Den geheelen dag werd in den omtrek van kerk en pastorie feest gevierd. Zal do kunsthistorie do nieuwe kerk van Zoeterwoude noemen en roemen als een van de merkwaardigste en gelukkigste bouwwerken der arohitoeten Cuypora on Stuyt, het vorre nageslacht dor Zoeter- wouders aal deken F. X. 0. Moamans neg met dankbaarheid on liefde gedenken als den man, die na veel zorg en ovorpeinzing zijn parochianen een kerk schonk, waar dig en evenredig aan hun godsdienstzin, die door den Haarlemsohen Biseohop zoo hoog werd geroemd. KathBI.) Examen-Apothekersbed iende. Do Minister van Binnenlandsohe Zaken brengt ter konnis, dat in den loop dor maanden October, November en December e.k. gelegenheid zal worden gegeven tot het afleggen der oxainens ter vei krijging van een getuigschrift als apothekersbediende. Zij zullen worden afgenomen te Rotter dam op Dinsdag 25 October ©.k. on te Zwol le op Dinsdag 1 November e.k., cn volgen- do dagen. Zij, die tot die examensi wenschen te wor den toegelaten, onverschillig waar zij met terwoon gevestigd zijn, worden uitgenoo- digd daarvan vóói 17 October e.k. schrif telijk opgave te doen. Zij, die te Rotterdam wensohen geëxa mineerd te worden, behooren zich te wen den tot den heer A. J. V. ij.ine, gemeente- apotheker te Rotterdam, voorzitter van de examcn-oommissie aldaar, en zij, die Zwol le verkiezen, tot dr. J. 8. Meulenhoff, apo theker te Zwolle, voorzitter van de exa men-commissie aldaar, met overlegging van een uittreksel uit de registers van den burgorlijken stand, waaruit blijkt, dat zij don leeftijd van 18 jaren hebben be reikt. Examen Fra\*$ch M. O. Bij beschikking van den minister van binnenlandsche zaken zijn benoemd in de commissie, in 190-1 belast mot het afnemen der in Deo. en Nov. dezes jaars te 's-Qro- venhage te houden oxamena in de Franscho taal middelbaar ondeiwijs: tot lid en on der-voorzitter, dr. J. J. Salvorda de Gra- vo lector aan de Rijks-un'versiteit te Lei den; tot leden: C. E. M. Pernot, tijdelijk lector aan do Rijks-univertiteit te Gronin gen; N. L. Verlint, leeraar aan do Rijk»- hoogeie burgerschool te Utrecht; A. Bour- quin, leeraar aan het gymnasium te Am sterdam A. Sunier, leeraar aan hot gym nasium te 's-GravouhagcF .H. Dola- ohaux, leeraar aan do Rijka-ii x>gero bur gerschool te Alkmaar; E. Th. Borló, leer aar aan het gymnasium te Rotteidamtot plaatsvervangende leden: H. F. I. Hou- bon, leeraar aan de hoogero burgerschool te Maastricht; A. Packet, leeraar aan een hoogero burgerschool met 5-jarigen oursus te 's-Gravcnhago; mej. J. P. W. Rijko, leorarcs in de Fransche taal- on letterkun de te Loiden. Tot lid en voorzitter dier oommissie is benoemd dr. A G. van Ha mol, hooglceraar aan do Rijksuniversiteit te Groningen. Leiden. Olaasikaal-Diaoonalo-Yorgar dering to Leiden, in do zaal van „Zomor- zoig", op Woensdag 12 October e.k., o. halfelf precies. Opening der vergadering met een inlei dend woord van den pracses over: „Ide ale arm verzorging." Referaat van dr. H. J do Dompicrro de Chaufopió over: „Samenwerking van de Diakonieon met do andcio arniverzorgonde lichamen." Referaat van den heer J. R. Snoeck Henk .-mans over: „Lessen der Goechiedo- nis omtrent de inrichting, het arbeidsveld en do paaatschappclijke plaats der kerke- lijko armenzorg Diakenen der Ne-deUll.-Horv. Gemeente to Leiden wenschen to bespreken ,,do kor- kolijko gionsverandering tusschon do ge meenten Leiden en Oegstgecst,'" alsmede do vraag: of „het verleencn van toelagen aan idioten en zenuwlijders bij do Diaconar lo armverzorging behoort." Deze vergadering is toegankelijk voor al le belangstellenden. Het moderamen bestaat uit de boeren J. Niorstrasz, praescs; W. Klerkcq, soriba en J. J. van Walsom, assessor. Leiden. Aan do universiteit te Leiden zijn tot beden voor de eeiste maal, door den rector magnifious ingeschreven 173' nieuwe studenten, verdeeld als volgt: rech ten 61, rechten en letteren 24, geneeskunde 32, wis- en natuurkunde 24, letteren ea wijsbegeerte 19 on in do godgeleerdheid li studenten. Geslaagd zijn: voor het oandi 'aiW- oxamen in de gence-skuiide de heer 0. Tjebbes; voorliet propa/nl tisch x ui ion in de geneeskunde do heeren J. J. do Cam paris, Ch B. W. Verweydo on 0. F. Horwaarden. Amsterdam. Gisternamiddag opende dr. J. H. Gunning Wzn., privaatdocent in do paodagogiek, zijn lessen aan de ge meente-universiteit, met een rede over:„D» verantwoordelijkheid van den leeraar." Arbeidswet. Door den voorzitter van het „Comitë ter vei krijging van een wettelijk vastge steld sluitingsuur voor winkels on maga zijnen" te Amsterdam, is aan dc Tweed» Kamor een adres gericht, waarin aange drongen wordt op de volgende wijzigingen cn aanvullingen in het ontwerp-Arbeid»- wet: 1. dat do arbeidstijd van winkel- ea ma gazijnbedienden beneden do achttien ja<ur niet langer dan 8 uur pei etmaal moge zijn, met dien verstande, dat door hon in geen geval later dan tot 6 uren avond» mag worden gewerkt; 2o. dat de arbeidstijd van winkel- on nusr gazijnbedienden niet langer dan 10 uren per etmaal moge zijn, met dien verstande, dat de onafgebroken rusttijd mot Korter mag zijn dan 12 uren en do ohafttijd -'ist korter dan 2 uren per dag; 3o. dat voor bet gehceJa personeel r. fe- plaatscn in deu winkel aao "etmotten zijn; 4o. dat winkels en magazijnen niet latei dan 9 uren 's avonds geopend mogen zijn, behoudens onvermiideliike uitzondori naen.

Leidsch Dagblad | 1904 | | pagina 1