jjof Ï3669 Woensdag 14 September, A°. 1904. (Deze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van fon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offioieele Kennisgeving. Uit de „Staatscourant." MGrBLA PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Cents; per 8 maanden 1 2 l f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd rijn t 1.30, Franco per post I 1.65. PRIJS DER ADVERTENTIES: Van 10 regels /"1.05. Iedere regel meer /0.17L Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën ran 30 woorden 40 Cents contantelk tiental woordou meer 20 Cents. Voor hot incasseeren wordt/"0.05 borekend. Hamer ran Arbeid voor de Voediogs- eii Gcuoluiiddeicii. Burgemeester en Wethouders van Lei- 'den; brengen ter algemeen© kennis, dat een afschrift van het prooes-verbaal, vermel dende den uitslag der op den 13den Sep tember 1904 gehouden herstemming ter verkiezing van 3 leden-patroons der Ko mmer van Arbeid voor de Voedings- ea Ge notmiddelen is aangeplakt en voor een ieder ter Gemeente-Secretarie ter inzage ia ncdergclegd. Burgemeester en Wethouder; voornoemd, - DE RIDDER, Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. LeldoD, 14 Sept. 1804. Burgemeester en Wethouders van Lei den; Gezien art. 8, lsto alinea, der Hinder wet; Brengen ter algemeone kennis, dat door hen vergunning is verleend aan P. J. VAN DER WAALS, TH. A. HOOGEN- BOSCH, firma GEBRs. HOOGEN- BOSOH, C. DUSSOSWA on W. J. VOOR HAM en rechtverkrijgenden, respectievelijk tob oprichting van een houtzagerij en -achave rij, gedreven door een gasmotor van 8 pk. in het perceel Utrcchtachc Veer 27, kad. Sectie D No, 847, met intrekking der ver gunning, verleend bij beschikking d.£. 4 Juli jl; tot oprichting van een schoen en laarzenfabi iek met zuigges-generator en gasmotor van 12 pk. in het perceel Rijnf*- burgersingel 8a, kad. Sectio A No. 869, tot uitbreiding van de houtdraaierij in het perceel Gortestraat 14a, kad. Sectie E No. 1129 door vervanging van do bo- staando stoommaohine van 3pk. door ceil gasmotor van 5 pk. cn tot oprichting van een rookerij en zoutcrij in het perceel Turf markt 10, kad. Sectio H No. 369. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, den 13don September 1904. BURGEMEESTER on WETHOUDERS van LEIDEN Gezien artikel 6, 2de alinea dor Verordening van 25 Januari 1894, regelende do Inwendige inrichting der scholen, de toelating en het ontslag der leerlingen Gemeenteblad Nc. 5), gewijzigd bU de verordening van den lidon Mei 1903 Gemeenteblad N°. 24); Brengen tor algemeene kennis, dat de inschrijving vau nieuwe leerlingen voor de openbare scholou der 3de en 4de klasse zal plaats hebben van den 6den tot en met den 17den September o. k. in de schoollokalen op de Binnenvestgracht aan het Plantsoen in de Van der-Werf straat aan de Korte Mare; aan de LangeUrugaan den Maresingel; in de Paul-Krugcr-straat in de Heerenstraatin de Bijnstraat en in de Brandewijnsteeg dagelijks des voormiddags van halfnegen tot negen uren en des namiddags van lialftwee tot twee uren, behalve des Zaterdags en des Zondags. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. C'. JUTA, Weth loco-Burg. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 31 Aug. 1904. Leiden, 14 September. Op hot verzoek van den heer J. P. Duyveiman aan God. Saten van Zuid- Holland, waarbij tusschonkomst van dit college was ingeroopen, ten einde verplaat sing van een voor zijn woning geplaatste telopboonpaal te verkrijgen, is, na inge wonnen bericht van B. en Ws. dezer ge meente, aan adressant bericht, dat voor tusschcnkomst van hun college geen termen aanwezig zijn. Door wijlen den heer A. A. Crollius, den 17don Augustus 11. te Dordrecht over leden, is aan de Nederlandsche Gustaaf- Adolf-Vereeniging gelegateerd een som van twee duizend guldon. Do IJssel Stoomtramweg-Maatschappij heeft zich met een adres tot den gemeente raad van Den Haag gericht, waarin zij mot aandrang verzoekt den tijd der ver gunning voor den aanleg en do exploita tie van een spoorbaan, aanvangende op den Schenkweg bij het Bezuidenhout en loopendo over den Schenkweg, niet an dermaal nieS ce-a zoo korten termijn (van 2 jaren) te verlengen, daar dan do exploi- a io gelijk zij reeds in de laatste ja ren moest ondervinden ernstig geschaad wordt, doch den tijd der vergunning te willen verlengen tot den laatsten Decem ber 1944, welke termijn mot het oog op de te nemen kapitalen voor de aflossing daarvan hoogst gewenscht is. Tevens wordt in het adres aan den raad verzocht om, overeenkomstig art. 23 der voorwaarden van vergunning, zijn goedkeu ring te verleenen dat de vergunning wordt overgedragen aan do Maatschappij tot Ex ploitatie van Tramwegen, welko ten blijko, dat zij die overdracht wenscht aan to ne men, het request mede heeft onderteekend. Het bestuur der afdceling Rotterdam van de Nederlandsche Zuidafrikaanscho Yereeniging deelt aan de leden het voigen- do mede: Zooals in het laatste jaarverslag Ja ver meld, zoido het bestuur den heer \volma- rans een toelage van 10 pd. st. per maand toe voor onderwijs op een dorps-(buiten-l) school. De heer Wolmarans verklaarde zich bereid een bepaalde school aan to wijzen en zich met het beheer van het geld te be lasten. Als resultaat van dezo bemiddeling i$ thans mot dat geld gedurende het loo pendo jaar onderwijs verzekerd aan 27 kin deren op de plaats Witfontein, wijk Bronk- horstspruit, disfcriot Pretoria. Yoor do measto kinderen wordt schoolgeld betaald, te zamen 12.10 per maand. Do kosten van het onderwijs bedragen 23.5 pd. st.met be hulp van de toelage van 10 pd. st. worden do kosten du3 ten naastebij gedekt. De kosten voor do oprichting, schoolmeubelen, enz. zijn door vrijwillige bijdragen gedokt. Op de school drukt echter nog een schuld ran 40 pd. st. voor schoolbanken. De schoolcommissie, die uit omwonende boe ren bestaat, betoont zich zeer dankbaar veor den haar verleenden steun, en hoopt dat de school daardoor kan blijven bestaan, hetgeen anders twijfelachtig was. Uit hot bovenstaande blijkt, dat door een betrekkelijk geringe bijdrago con niet on- boteekenend resultaat kan worden bereikt, on dat do Booren zeiven, voor zoover zij hiertoe in staat zijn, zich belangrijko opof- foringen getroosten om aan hun kinderen het zoo vurig gewenschte onderwijs to ver sohaffen (het schoolgeld voor één kind is 1 pd. st. por maand). Het bestuur hoopt, dat het hen kan blijven steunen en d jet daarvoor een beroep op leden en n iet-le den. Onder buitengewoon talrijke blijken van deelneming is gisteren op Oud Eik en Duinen te 's-Gravenhage ter aarde besteld hot stoffelijk overschot van den heer B. P. Huusman, in loven inspecteur van heb gevangeniswezen voor den arbeid. Meb den afd.-adviseur van het departe ment van justitie, mr. A. D. W. do Vries, als vertegenwoordiger van den minister van justitie, volgden tal van hoofdambte naren bij dat departement cn bij do afdce ling betreffende hot gevangeniswezen werk zaam, zoomede bstuurslcden van den Christelijken Volksbond, van christ. ar- boideravoreenigingen cn va^ andere instel lingen, do met bloemen overdekte lijkbaar grafwaarts. Aan do groove werd in de eerste plaats het woord gevoerd door den hoofd-dircc- teur van het gevangeniswezen, mr. Simon van der Aa, die als do onmiddellijke chef van Huusman, den thans ontslapen ambte naar schetste als een selfmade man in den besten zin dee woords, die aan do zware eischen, welko zijn omvangrijke taak hem stelde, ten volle hoeft beantwoord en die do groote verwachtingen, welke men in hem gesteld had, in gcon enkel opzicht heeft beschaamd. Spreker hield zich overtuigd, dat do goede resultaten dor arbeidsinspec tie bij het gevangeniswezen voor een zeer groot deel te danken zijn aan de onbegrens de toewijding van den heer Huusman. Dat zijn groote werkzaamheid op prijs werd ge steld, bewees trouwens reeds het feit, dat aan Huusman, hoewel eor6t op lateren leef tijd in de ambtenaarswereld ingetreden, zeer spoedig het gewichtige ambt van in specteur werd opgedragen. Met leedwezen was men aan justitie dan ook algemeen vervuld over hot heengaan van den bekwa men, ijverigen man, wiens verscheiden voor de afdeeling van het gevangeniswezen een groot verlies is. Spreker herinnerde er voorts aan, dat Huusman als bestuurslid van do Haagschc afdeeling van de Yereeniging tot zedelijke verbetering van ontslagen gevangenen, ve len tot zegen is geweest. Als voorzitter van den Christelijken volksbond sloot ds. Yan Ghcel Gildemecster zich bij dezo woorden aan. Een der familieleden dankte voor de be toonde belangstelling. Baron Gevers, onze buitengewone ge zant en gevolmachtigd minister in Italië, heeft intrek genomen in het Hotel des Indcs" te Js-Gravenhage. Het gevolg van H. M. de Koningin en van Z K, H. den Prins der Nederlan den bij het bezoek aan Nieuvodiep be- tfcaat uit baronesse Schimmclpcnninck van d*r Oije, Hofdame; luitenant-generaal Du Monceau, ohef van het Militaire Huis; giaaf Yan Bylanót, Kamerheer; luit. ter zee l8te klasse jlir. Yan Geen, adjudant en dienstdoend partiulior secretaris; kapi tein graaf Du Monoeau, adjudant van H. M.luitenant ter zeo eerste klasse jhr. Hooft Graafland, adjudant van Z. K. H. en 2den luit. jhr. Yan Reigersberg Vor- sluys, ordonnanoe-officior van H. M. De algemeene vergadering der yeree niging in het belang onzer lijdende Neder landers vorpleegd to Gheel (België) zal ge houden. worden op Maandag 19 September a.a. te 's-Gravenliago Behalve do verkiezing van tweo leden des bestuurs a. voor prof dr. P. J. Muller (vertrokken naar Pretoria), b. voor den voorzitter (periodieke aftreding), en verde re werkzaamheden zal de heer L. P. Wal- burgh Schmidt van Amsterdam verslag uitbrengen van het weldadigheidsfeest te Hilversum van 23 April 1904 en ds. A. L. Th. van der Yen van Eindhoven van een feest te Ghcel 16 Mei 1904, gegeven door mejuffrouw M. A. Reesse van Amsterdam. H. M. de Koningin-Moeder bracht gistermiddag een bezoek aan het oudheid kundig museum Flehité, te Amersfoort. H. M. werd door het bestuur ontvaDgen en bezichtigde mot groote belangstelling de vele merkwaardige voorwerpen. Na het be zoek, dat ongeveer anderhalf uur duurde, ging H. M. met gevolg por rijtuig naar Soostdijk terug. Beroepen is bij de Ned.-Herv. Gem. te Dalfsen ds. T. Doevendans, te Elburg. De „Nieuwe Courant" verneemt uit Londen, dat de lezingen van godsdiensti- gen, zedekundigen en algemeen maatechap- p©lijken aard, die dfe Hollandsche gemeen te daar laat houdeil, dezen winter zullen zijn: 4 October prof. Yan Dijk uit Gro ningen, over Boeddhisme cn Christendom; 11 en 15 November prof. Grocnewegen uit Leiden, over den godsdienst in het be schaafde geestesleven onzes tijds; 21 Fe bruari prof. Bruining uit Amsterdam, over geloof aan onsterflijkheid, en 28 Maart ds. Hugenholtz uit Amsterdam, over Garlylo en Emerson. Die heeren zul len tevens een predikbeurt vervullen. De heer Hugo Nolthenius te Utrecht deelt in zijn ,,Wbld. van Muziek" mede, dat hij door de comiteit van liet bekende Willemsfonds to Gent is uitgenoodigd, om do door het overlijden van Riokard Hol vacant geworden plaats in te nemen. In dat blad wordt ook medegedeeld, dat do heer Wouter Hulschenruyter na zijn on gesteldheid voor het eerst weer de repeti tion van het Utrechtech Stedelijk Orkest heeft geleid. Gelijk men weet, brachten H. M. de Koningin cn Z. K. H. Prins Hendrik den 20sten Augustus jl.een bezoek aan Eindho ven. Aan den twaalfuursdisch ten stadhui- ze, door de gemeente aangeboden aan de vorstelijke gasten, was, behalve don Raad met B. en Ws., den gemeente-ontvanger, den militie-commissaris, den kapitein der mareckaussée, den ritmeester van de bege leidende huzaren, genoodigd wel de deken der R.-K. Gemeente, maar niet de (her vormde) predikant. Naar aanleiding hiervan is den 24sten daaraanvolgende een adres gericht aan H. M. do Koningin door do leden van den Kerkeraad en den kerkvoogd der Ned.- Herv. Gemeente to Eindhoven, waario rij to kennen goven, dat zij werden teleurge steld in hun verwachting, dat ook der Protestantschc Gemeente de onderscheiding mocht ten deel vallen, vertegenwoordigd to worden bij de voorstolling ten stadhuizo, welke onderscheiding aan do R.-K. Gem. van Eindhoven to beurt viel, wier hoofd mocht mede aanzitten ©n declcn in het on derhoud van H. M. met do genoodigden aldaar, terwijl het hoofd der Prjfcestant sche Gemeente dezo onderscheiding miis^a moest, hetwelk voor vele Protcstancen Gemeente zeer grievend was. Adressanten achten het zich daarom ten plicht H. M. to vorzekeren, dat geen nalatigheid of on verschilligheid van terugblijven de reden is. In een te Deventer gehouden druk be zochte vergadering der anti-revol. kiesver- eeniging „Nederland en Oranje", is met algemeene stemmen candidaat gesteld voor de Provincialo Staten in Overijsel (vaca- ture-Ankcrsmit) do heer G. J Th. baron Stratenus, te Diepenveen, die de candida- tuur heeft aanvaard H, M. de Koningin-Moeder is voorne mens half October weer van Socstdijk te vertrekken. Den 8sten October a. 8. vertrekt met het stoomschip „Prinses Sophie" naar Oost-Indiii, met bestemming voor Batavia, een detachement suppletictrocpen, sterk 6 onderofficieren cn 65 minderen, onder be vel van den kapitein der inf. van het O.-I. leger B. Stcensma, en mot medcgclcide van de bij dat leger benoemde 2de luit. der inf. H. W. L. van Meeuwen, C. M J. Tirrj eer cn J. A. Soniu9. Directeuren van het „Bataafsch Ge nootschap der proefondervindelijke wijsbe geerte" te Rotterdam, hebben benoemd: a. tot lid-correspondent: Lord Ray- leigh (Londen), Sir William Huggins (Louden), Sir J. Norman Lockyer (Lon den), prof. J. Thomson (Cambridge), prof. W. Ebstoin (Gottingen), prof. P. Curio (Parijs), Madame M. Curie geboren Sklo- dowska (Parijs). b. Tot lid-consultant: prof. dr. H. P. Wijsman (Leiden), clr. M, Greshoff (Haar lem) prof. dr. F. A. F. C. Went (Utrecht), J. W. Woloker (Den Haag). c. Tot lid: E. G. A. ten Siethoff (Sche- veningen), prof. dr. H. Zwaardemaker (Utrecht), prof. dr. E. Yerschaffelt (Am sterdam), dr. E. van Everdingen (De Bilt), C. A. Jolles (Rotterdam), dr. J. E. En klaar (Utrecht), J. M. van Elzclingen (Den Haag), R. O. van Manen (Den Haag), H. E. do Bruyn (Don Haag), A. Deking Dura (Zwolle). Benoemd rijn tot directeur van do Bur geravondschool te Leeuwarden S. Baron en tot leeraren aan die school H. Siersma on H. P. Priester, allen te Leeuwarden. Do lsto luit. E. de Kruyff van het 7de rcg. inf. to Amsterdam wordt 15 Sept. a.s. op non-activiteit gesteld zonder be zwaar der schatkist. Door den min. van koloniën zijn J. Schrcemeijer en J. Barrevoets ter beschik king gesteld van don Gouv.-Gen. van Ned.- Indië, om to worden benoemd tot onderwij- zor dorde kl. bij liet openbaar Europeesch lager onderwijs daar to lande. De luit. ter zee lsto kl. K. J. Karsc- boom en do luit. tor zee 2de kl. A. N. van Santen, beiden behoorende tot de rol van Hr. Ms. wachtschip to Willemsoord on ge detacheerd aan boord van Hr. Ms. schoener „Argus", worden mot 1 Oct. a-s. op non- activiteit gestold, cerBtgcnoemdo onder eer volle ontheffing van het bevel over genoem den schoener. Te Wedde is plotsoling overleden do heer J. A. Rodi, notaris aldaar cn vroeger als zoodanig te Rotterdam gevestigd. To 's-Gravenhago is, 46 jaar oud, overleden do heer D. J. W. baron Van Hceckeren, oud-burgcmecster van Westdon- geradeel. Wegens vertrek naar Indië heeft dr. J. Ankersmit ontslag gevraagd als lid van de gezondheidscommissie to Deventer. Do heer A. denkt over een half jaar in Deven ter terug to zijn. Gouda. Ook alhier heeft zich ccn oom- mistio voor het „Van Heutaz-fonds" ge vormd, bestaande uit do heeren A. L. Boon- aekcr, garnizoens commandant, D. J. van Leer, lsto luit.-adjudant der infanterie, A. van Reedt Dortland, kapitein, waarn. commandant, cn jhi'. H. A. A Meijer, kapitein-kwartiermeester dor d.d. schutte rij, L. W. 0. G. van dor Garden, kapitein der infanterie op non-activiteit, en J. J. Prins van Docsburgh en dr. D. W. IJssel do Sohoppor, resp. voorzitter on secretaris van „Volksweerbaaiheid." KatwUk. Do yereeniging van oud-strij ders der zee- en landmacht uit Neder- landfioh-Indië „Hot Vaderland getrouw" gevestigd to Loiden, heeft vei gunning be komen tot hot houdon cenor collecte langs do huizen der ingezetenen binnen deze go- meonte. Leiderdorp. De Leen- en Spaarbank (Raiffeisonbank), dio hier nu ruim een half jaar in werking ia blijkt wol to vol- doon aan de goede verwachtingen bij haar oprichting gekoesterd. Het aantal harer leden neemt langzamer hand toe en bedraagt thans 40. Door velen is van het deponeeren en opne men van gelden gebruik gemaakt, zoodat de lokening van ontvangst en van uitgaaf on- goveor zeventig duizend gulden bedraagt. Do inlagen in do spaarbank bedroegen ongeveer twintig duizend gulden; zoodat het deze cijfers in aanmerking genomen te verwachten is dat deze nuttige inrich ting van blijvend nut voor deze gemceDte en haar naast© omgeving zal zijn. Door den onbezoldigden rijksvcrwach- tor K. Mol ia tegen een drietal Loidscho jongens prooes-ver baal opgemaakt, wegens het ongeooilooofd plukken van peren, met behulp van een vaartuig. Door den controleur-generaal bij 'a Rijks munt is boelist, dat een alhier in beslag genomen gulden en 2ö-cents-stuk valsch zijn en vervaardigd in nabootsing van cohto rijksmuntspeoie. Sassenhoim. De Zang- en recitecr-veree- niging „Oefening kweekt Kunst" stelt zich voor om in dezen winter twee uitvoeringen te geven waarvan do eerste zal plaats heb ben op 8 November a.s. Er heeft zich alhier een commissie van cenige ingezetenen gevormd, die ten doel heeft om op de een of andcro manier het feit to herdenken dat de lieer H. Blinde in deze gemeente 25 jaai lang postbode is. Valkenburg. Onder grooten toeloop, maar niet onder begunstiging van schooD, zonnig weer, hadden gisteren de aangekon digde volksfeesten plaats. Tegen 11 uren begon heb hardloopea met hindernissen voor jongens van 1216 jaar. Mocht dat al geschieden ondor een opfrisschendc regenbui, do gulle lach was or niet minder om, het gejuich, o, zoo al gemeen, wauueer een knaap verward ge raakte in hot net of zich niet spoedig ge noog kon werken door do ton. Aantal deelnemers 12. Prijswinners: 1. ^Tijmcn Ouwcrsloob, vilvoren horlogeket ting; 2. Dirk do Vries, portemonnaio inct slot van edel metaal; 3. Ario de Wit, si garenkoker, gemonteord met zilver. Ballenkruicn voor meisjes van 1210 jaar was daarna aan do orde. 't Is een kalm spel, maar rij, die er aan mee doden, ondervonden, dat alleen do noodigo kalmte, dat heel wat bedaardheid tot liet gewensoh- to doel leidt. Aantal deelneemsters 9. Prijs- winstors: 1. Niesjc Kort, naaidoos; 2. Jo Wceber, prentbriefkaarten-album; 3. Ra chel Imthorn, album voor portretten. 's Namiddags hadden wc ringsteken to paard voor ingezetenen boven 1G jaar. Wat al keeren werd er misgestoken, maar ook, hoo dikwijls werd de ring zoo goed in bet vizier gonomon, dat missen zoo goed als uitgesloten was. Velen toonden een goed oog te hebben cn ccn vaste hand. Aantal deelnemers 11. Prijswinners: 1. J. Ouwor- sloot Cz., keurige hanglamp; 2. J. Noten boom, fraaio spiegel3. J. van der Nagel, netto barometer. Het namiddagfeest werd opgeluisterd door do „Harmonio" van Valkenburg, die onder leiding van haar dirigont, don heer Hupkcns, een aantal stukken ten gchooro bracht, waarvan de uitvoering door ieder word gewaardeerd. Niet noodig te zeggen, dat con on ander in do brate ordo geschiedde on oindigdo. Dat zijn wo hier gelukkig gewoon. Na afloop maakten do deelnemers oah d©n laatsten wedstrijd mot do muziek aan het hoofd een ommegang door het dorp, waarna de heer J. Serff met een gepast woord do prijzen uitdeelde. Toon wachtte nog do schooljeugd ccn. verrassing. Door do goedo zorgen der oom missie brachten allen een bezoek aan do poffertjeskraam, waar zo zioh tegoed de- don aan het bekendo gebak, om daarna, ze ker ter bevordering van do spijsvertering, eenige toertjes to maken in den draaimo len. Zoo eindigdo ook voor do kinderen het feest, dat op het slot nog werd opgeluisterd door lieflijk zonnelicht. Kon. Besluiten. Benoemd: tot voorzitter van do Eerste Kamer der Staten-Generaal, gedurende de zitting, dio zal aanvangen op den derden Dinsdag in Sopt. 1904, J. E. N, baron Schimmolpenninck van dor Oyo van Hoevelaken, lid van dio Kamer. Tot inspecteur der directe bol&atingerij te Amsterdam (6do kantoor), H. van do Yen, inspecteur der directe belastingen, in voerrechten cn accijnzen to Gorincbem; tot surnumerair der directe belastingen, in voerrechten en acoijnzcn: B. Meesters, G. R. Wagenaar, C. M. Moolonburgh, J. 8. H. van Kerkhof f, A. J. van Iorsel, H. H. F. Vierdag, G. van Ingen, 0. A. Meyer, G. A. Meyer, T. Wiegman on I- van dor Spoel; tot opzichter van den Rijkswater staat 4do kl. O. Schagen, to Midwoud (provinoio Noord-Holland). Bevorderd: tot opzichter van den Rijks waterstaat 2de kl., A. A. Benders, thans opzichter 3de klasse; tot opzichter van don Rijkswaterstaat 3de klasso P. van Tiel, thans opzichter 4do klasse; Eervol ontslag verleend aanmr. J. Loasjes, op zijn vorzoek, met ingang van 16 Oct. 19<M, als adj.-commies bij het dep. van waterstaat. Aan den majoor-magazijnmeester don artillerio to Willemstad, W. J O. B. Droogleever Fortuyn, is op zijn aanvrage, met ingang van 1 Nov. 1904, ond©r toeken ning van pensioen, eervol ontslag uit don militairen dienst verleend; het. bedrag van het pensioen is vastgesteld op f 2085 'b jaars. Bij hot wapen dor artillerie bij den staf van het wapen, met ingang van 1 Nov. 190-1, benoemd tot magazijnmeester te Den Helder, dc kapitein A. van Tocrnenburgh, van het 4de rcg. vest.-art. In rang cn betrekking verplaatst: naar Amsterdam, de eerste luit.-magazijnmeestcr J. W. F. Bothof, thans to Holder; naar Willemstad, de eerste luit.-magazijnmcester R. J. B. Bergamin, thans bij de magazij nen aan de Hembrug; naar de magazijnen aan do Hembrug, de tweede luit.-magazijn meester A. Jcllcma, thans te Amsterdam. In rang cn ouderdom van rang overge plaatst bij het wapen der Kon. marechaus see en wel bij do lste divisie, dc eerst luit. D. A. Eckhout, a-djudant bij het 3de rcg. veld-art. Pensioen verleend aan: T. Hillebrand, wed P. G. Carpenticr, kommies-ontvan ger tweede categorie bij 's Rijks belastin gen, f 186; M. H. van Looy, wed. J. E..

Leidsch Dagblad | 1904 | | pagina 1